Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Różnice

Różnice

Osoba silna, mocno stojąca na ziemi, działa efektywnie w swiecie ale kosztem duchowych radości. Musi być skoncentrowana na tym co się dzieje, na walce. Osoba uduchowiona w życiu odnosi przeważnie same porażki, jest nieudaczna ale gdy zamyka oczy w medytacji czuje pełnię, radość. Bogacz ma radość gdy ma otwarte oczy, które pieści widokiem ładnego domu i samochodu, czy też miłosci młodej żony na którą go stać. Ale gdy zamyka oczy, widzi ze nie ma nic, że jest nikim. Więc zawsze jest aktywny, żeby mieć jak najwiecej wrazeń, zeby uciec jak najdalej od chwili kiedy musi zamknąć oczy.

Znowu gdy człowiek duchowy ma otwarte oczy, cierpi bo widzi ze nic nie ma. Cierpi gdy widzi naszego bogacza ktory przejezdza obok niego sportowym samochodem, wioząc na siedzeniu obok luksusową blond dziwkę. Idąc do swojej nory w której mieszka, też to przeżywa. Ale gdy zamyka oczy, sytuacja sie calkowicie odmienia. Swiat w jego umyśle, jedyny realny swiat zaczyna tętnić niezwykle bogatym życiem, pojawiają się cudowne kolory, zalewaja go niezwykłe emocje, pojawia sie cisza, poczucie jednosci z całym światem i rozkosz w sercu.

Lecz mija czas, i trzeba otworzyć oczy – człowiek duchowy je otwiera z zalem, człowiek bogaty z radoscią. I znów cała sytuacja się powtórzy gdy minie cykl dobowy.

Celem rozwoju osobowosci, jest byś chętnie zamykał oczy i chetnie je otwierał. Masz być mile witanym gościem w tym i tamtym swiecie. Tego własnie Cię nauczam moje dziecko.

 

 

One thought on “Różnice

Dodaj komentarz

Top