Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Tybet

Tybet

Ostatnio stało się niezwykle modne, bycie za wolnym Tybetem. Jeśli chcesz być cool w towarzystwie, nie możesz zapomnieć o udawaniu oburzenia z powodu okupowania Tybetu przez Chińskich żołnierzy. A więc – oburzenie, trochę złości, rumieniec na twarzy i już jesteś modny i trendy.

Tybet – przedstawiany przez Dalajlamę i media jako kraina cudnej szczesliwości gdzie ludzie żyli w niezwykłej harmonii z naturą, i kapłanami – w tamtym rejonie świata ich pasibrzuchy nazywają się lamami. Kraina szczęścia, gór i promieniująca duchową energią na cały świat. Czemu ta tak daleko położona od nas kraina stała się tak modna, i żywa w mediach?

Są dwa powody. Jeden to ten ze w przeciągu 10 – 20 lat Chiny staną się superpotęgą która militarnie będzie potężniejsza od USA. A więc na zasadzie walki wywiadów CIA inwestuje we wszelkie możliwe punkty oporu przeciwko Chińskiej hegemonii nad światem. (i słusznie) Dalajlama i jego lamowie są na stałej pensji rządu USA, z czego jest finansowana partyzantka Tybetańska. A więc rozgłos z Tybetem jest wspierany przez USA.

Drugi powód, znacznie ważniejszy – słynni aktorzy z Hollywood, szczególnie Richard Gere są buddystami, lub wierzą w reinkarnację. Za pomoc Dalajlamie mają obiecane oświecenie, bądź też niezwykłą inkarnację w niebiańskim świecie, bądź na ziemi. Zaangażowanie aktorów skutkuje powstaniem sezonowej mody na Tybet, i świętych kapłanów Buddyzmu.

A teraz smutne fakty – w Tybecie do czasu inwazji Chińskiej w 1959 roku istniało niewolnictwo – chłopi pańszczyźniani, którzy byli absolutną własnością klasztoru badź arystokracji. „Klasztor Drepung był jednym z największych właścicieli ziemskich na świecie z 185 posiadłościami ziemskimi, 25 tysiącami chłopów pańszczyźnianych, 300 olbrzymimi pastwiskami i 16 tysiącami pastuchów”

Za ucieczkę chłopa były stosowane najstraszniejsze Azjatyckie tortury. Czymś normalnym było wyłupienie oczu i obcięcie jezyka, gwałcenie, kastrowanie, wyrywanie paznokci – jednakże buddyzm zakazuje zabijania, więc nie zabijano – półżywego okaleczonego chłopa na polecenie uduchowionego lamy wyrzucano nagiego na śnieg, gdzie umierał sam, z chłodu. Opodatkowane było dosłownie wszystko, każda czynność taka jak ślub, śmierć w rodzinie, czy posadzenie drzewa w swoim sadzie a takze podatek od bezrobocia. Gdy wolny chłop (10 tysięcy wobec 700tysiecy niewolników) nie miał jak zapłacić świeci lamowie pożyczali mu na lichwiarski procent pieniądze, gdy nie miał jak tego spłacić, zostawał niewolnikiem.

Zabierane siłą dzieci chłopom były wcielane do klasztorów, gdzie były notorycznie wykorzystywane i gwałcone. Kobiety w Tybecie miały straszny los, gdzie były dla mężczyzn niczym, mniej niż śmieciem. Oczywiście były notorycznie gwałcone.

Inwazja Chińczyków w 1959r to wybudowanie dróg, szpitali, ukrócenie lichwiarskich procentów, i zniesienie niewolnictwa co się nie spodobało wielkim Panom feudalnym i kapłanom.

„Przy wszystkich krzywdach i nowym ucisku pod okupacją chińską Chińczycy po 1959 roku rzeczywiście znieśli niewolnictwo, system nieodpłatnej pracy pańszczyźnianej i zakazali chłosty, okaleczania i amputacji jako kar za przestępstwa. Znieśli wiele przygniatających podatków, rozpoczęli prace publiczne i w wielkim stopniu zredukowali bezrobocie i żebractwo. Zapoczątkowali świecką edukację, łamiąc tym samym edukacyjny monopol klasztorów. Założyli w Lhasie wodociągi i elektryczność”

Lamowie Tybetańscy którzy uciekli do USA, nie pracują. Są utrzymywani przez USA i żyją w wygodnych mieszkaniach. Do tego, bogaci, spragnieni przyszłych dobrych inkarnacji Amerykanie chętnie nawet sprzątają im toalety i opłacają komputery z internetem, nowe tv lcd i inne nowinki techniczne, i z pokorą spuszczają głowę gdy lamowie z pogardą krytykują ich materializm z którego oczywiście chętnie korzystają.

Reasumując. Tybetańczycy to biedny naród gnębiony przez rozrośniętą kastę kapłanów. Uwierzyli że ich nędzne życie to efekt grzechów z poprzednich wcieleń, i z pokorą znoszą swój los. Ze swoich łez krwi potu i upodlenia stworzyli finansowy raj na ziemi duchowym potomkom Buddy. I Ci potomkowie Buddy musieli ten raj oddać innym bestiom, tym razem nie duchowym a komunistycznym i to własnie dla nich protestujesz – dla tych co mordowali i torturowali biednych chłopów nie edukując ich, nie budując dróg. Wspierasz zwyrodnialców i chory system który w Europie panował w średniowieczu, gdzie duchowi uczniowie Jezusa Chrystusa palili na stosach żywcem ludzi, torturowali, mordowali kastrowali i oślepiali w imię miłości i ducha świętego w Bogu jedynym – Amen.

Jak zwykle gdy pozwoli się dojść do władzy jakimkolwiek kapłanom, robi się nędza i wyzysk człowieka. Każda religia jest taka sama, władza i trzymanie ludzi w ciemności by pracowali na swoich, wczepionych w nich mocno, pasożytów. A co w zamian? mgliste obietnice na lepsze życie po śmierci. Jak sami widzicie, oszustwo jest te same w każdym miejscu na ziemi od wieków. Zmieniają się tylko szaty kapłanów, język i treść świętej książki którą podyktował kiedyś Bóg.

Z jednej strony kastrujący i wyłupiajacy oczy kapłani za to że uciekasz, a jesteś ich własnością. Z drugiej strony Maoiści kastrujący i wyłupiajacy oczy za jakikolwiek opór przeciwko nim. Makiaweliczny wybór. Jedyne rozsądne wyjście to ucieczka stamtąd, z tej cudownej ociekajacej szczęściem i spokojem w hollywoodzkich produkcjach krainy.

Moda na Tybet niedługo upadnie. Tybet jest zbyt mało ważnym strategicznie miejscem by o niego kruszyć kopie. Ale nie lękajcie się, zaprawdę, powiadam wam – spece od marketingu znajdą wam coś innego do oburzania się – gdy tymczasem w Czeczeni Rosjanie wyrzynaja kobiety i dzieci a nikogo to nie interesuje – czemu? proste, bo to nie jest trendy. Więc niech zdychają.

Celem tego artykułu jest to, byśmy nie wierzyli ślepo w papkę którą nam podają. Jestem za wolnym Tybetem, mając jednak smutną świadomość że wolność o której krzyczą przystojni Amerykańscy aktorzy ze sztucznie wybielonymi zębami i przeszczepionymi włosami, nie jest tą wolnością o której marzą terroryzowani od wieków Tybetańczycy.

 

 

Dodaj komentarz

Top