Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Polityczny striptease

Polityczny striptease

 

Drodzy Państwo. Chciałbym dokonać przed Państwem politycznego striptizu.

Jestem facetem któremu zależy. Zawsze byłem, jestem i będę odpowiedzialny, troskliwy. Jesli urodziłem się w tym kraju chcialbym żeby było tu miło, żeby fajnie się żyło. Tak po prostu, ze szczerego serca. Zależy mi na Polsce, zależy mi by ten biedny kraj (w którym miażdżąca większość ludzi pracuje za 1300pln miesięcznie a ceny są wyższe niż w zachodnich demokracjach) był silny, bogaty, by się z nim liczono na arenie międzynarodowej. A co tu mamy? Wychodzą ładnie poubierani i podmalowani przez speców od marketingu politycy PO do telewizji, gdzie lamentują że wstyd im ponieważ jakiś szmatławiec źle napisał o Kaczyńskim. Nie wstyd im że w Polsce ludzie pracują za stawki niewolnicze, za gigantyczną korupcję, dziurawe drogi, monstrualną biurokrację, przestępczość, to że ambitni i pragnący sukcesu uczciwi ludzie nie mogą się przebić przez układziki,  ogólny brud i syf – nie, za to im nie wstyd. Wstyd im ponieważ jakiś szmatławiec w Niemczech piszący o ufo i yeti napisał ze Kaczyński jest brzydki i niski. To już nawet nie jest śmieszne, to groteska i szok. Tym większy że tyle ludzi wierzy w te brednie. Ale wróćmy do wyborów i mojego pragnienia żeby Polska nie stała się rajem, raju nigdy na ziemi nie będzie. Niech będzie przyjemnie i lekko, bez wysiłku. To wystarczy.

Wszystkie te cele o których marzę spełnia tylko jeden kandydat. Dajmy sobie święty spokój z pisaniem o jego łagodności czy przemianie. Prezydent państwa nie może być wąsatą cipką która się poklepuje z innymi i całuje z języczkiem przed kamerami z innymi kurduplami, tylko silnym przywódca którego można nienawidzieć, ale trzeba szanować i mieć do niego respekt. Każdy z Państwa który miał styczność z bandytą, przestępcą, wie że ten reaguje tylko na siłę, nigdy na słowa o zgodzie i pokoju. Nasza historia potoczyła się tak, że nasi dwaj sąsiedzi na przestrzeni lat mordowali nas, torturowali, i okradali jak się tylko dało (nie wybielam naszego narodu, gdybyśmy mogli robilibyśmy pewnie tak samo) Czyli byli bandytami, prawda? Recydywistami, nie bójmy się tego słowa moi drodzy Państwo. Czy uległość wobec bandyty się popłaca? To zależy – popłaca jeśli nie mamy szans oporu, a na pewno się nie opłaca kiedy mamy możliwość się skutecznie postawić. I my w naszej obecnej sytuacji geopolitycznej taką możliwość mamy dzięki NATO i UE.  Teraz się ex bandyci podobno zmienili, przeżyli cud transformacji. Przedtem nas zabijali w komorach gazowych i łagrach, teraz nagle pokochali. Cud! Kocham naszych braci ze wschodu i zachodu (a także północy i południa) moje serce bije rytmem miłości, ale ponieważ jestem wielkim zwolennikiem mądrości ludowej, powiem: „kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi”. Niech więc tak będzie. Miłość w sercu, uśmiech na ustach, lecz w dłoniach dzierżmy dobre gospodarczo umowy, na których nasz naród zyska a nie zostanie kolejny raz spenetrowany per rectum grubymi paluchami rodzimych folksdojczów.

Kandydat na prezydenta na którego stawiam, i którego polecam, jest bezdzietny, a jego główny kontrkandydat ma pięcioro dzieci. Wolę bezdzietnego – dzieciaty zrobi wszystko by się nie narazić, bo stracić może dzieci, na przykład w zamachu czy „nieszczęśliwym wypadku”. Znamy przypadek Pana Kuklińskiego, któremu KGB zabiło dziecko w zemście za zepsucie atomowej niespodzianki dla Europy. To nie tylko kij, ale też marchewka. Dzieci trzeba ustawić, zadbać o nie, dobre studia, domy, rodziny, oszczędności. Cieżko z państwowej chałtury, oj ciężko. To rodzi pokusę wzięcia łapówki. I wcale nie mam tu na myśli plotek o tym że jeden z wąsatych kandydatów gdy był w ministerstwie obrony narodowej zamawiał fiaty u swojego przyjaciela, i robił kilkadziesiąt różnych podejrzanych zamówień, ani tego co mówią ludzie pracujący z nim, że jest bezwzględnym mistrzem w manipulacji ludźmi, w niszczeniu ich co potwierdzałby przypadek Pana Szeremietewa. Nie mówmy o tym, to są niepotwiedzone wyrokiem sądu plotki. A plotkami się brzydzę. A fe! A gafy? Netto, brutto, spływające rzeki do morza, wyjście Polski z nato, kaszaloty, skąpi krakowiacy? To oznaka dobroci i bycia zwyczajnie i po prostu ludzkim. A jak już nieżyjący prezydent powiedział borubar i irasiad – oznaka zła, nienawisci, jątrzenia i podziału. Komorowski ma poważne problemy z krążeniem często kończące się nagłym zgonem – ok, zdarza się, to nic wielkiego. Kaczyński dostał biegunki? musi ustąpić z funkcji prezydenta ponieważ biegunka zagraża godności i bezpieczeństwu państwa Polskiego. Świętej pamięci wykształcona i serdeczna Pani Kaczyńska kochająca męża miała zmarszczki – śmiech na całym świecie, nie dość że zmarszczki to jeszcze dawała mężowi kanapki do samolotu. Papuasi, eskimosi i drwale z Alaski nic innego nie robią całymi dniami, tylko się śmieją że żona kocha męża i chce żeby ten dobrze podjadł w czasie podróży. Malżonka Pana Komorowskiego przypomina zapasioną świnię wytarzaną w tonie pudru do zdjęć w magazynie dla gospodyń domowych – dobrze, wspaniała kobieta o niebanalnej i specyficznej urodzie. Nowocześni Europejczycy z Koziej Wólki mają zmazy nocne gdy śnią o pierwszej damie, a syczą na myśl o kocie Aliku.

Oczywiscie że są podziały – jak ma ich nie być skoro od zawsze istnieje złodziej i uczciwy? Chcesz by było dobrze, złodziej będzie krzyczał że jątrzysz, dzielisz, rozsiewasz ferment nienawiści, wypuszczasz z krypty demony nietoleracji, antysemityzmu i szowinizmu. Nic nie zrobisz, złodziej poczuje się bezkarny, i będzie źle uczciwemu. Co nie zrobisz, jakiego wyboru nie dokonasz, będzie podział, będzie ja i oni, my i wy. Ominięcie podziału jest mrzonką. Wybierzmy więc podział na którym zyskają uczciwi ludzie, a nie gangsterzy. Podział jest rzekomo zły – a podział ludzi w więzieniach i na ulicy? może wypuścimy do przedszkola paru morderców pedofilów? czemu ich trzymać w więzieniu a nie dać pracy nauczyciela w żłobku, skoro tak bardzo kochają dzieci i ciągle o nich myślą? przecież to podział! niech zgadnę – żaden wielbiciel Bronka nie zgodzi się by jego dziecko było wychowywane przez pedofila, prawda? no właśnie. Ja chcę podziału. Nie chcę pieprzenia o zgodzie i pokoju, Polska jest solidnie zerżniętym i ciągle okradanym krajem, i chcę żeby były podsłuchy, prowokacje policyjne, areszty o rannych porach, chcę żeby wsadzano takie osoby jak Pani Blida, Sawicka czy Marczuk – Pazura do pierdla, ponieważ za chwile przyjemności za pieniądze z przekrętów sprzedana fabryka produkuje tysiące bezrobotnych i wiele tragedii z tym związanych. Chcę żeby ludzi którzy chcą zabrac uczciwym efekty ich pracy zamykać w więzieniu. Chcę móc bezpiecznie wyjść na ulicę wieczorem, chcę mieć dobre drogi budowane przez kompetentne firmy a nie przez rodzinę polityka i ustawiane przetargi. Chcę normalności a nie śmiesznych pierdół o zgodzie, miłości, pokoju i harmonii. Harmonię zapewnie sobie sam, umiem to zrobić. Wy zajmijcie się swoją działką, a ja swoją.

Wróćmy do tych nieszczęsnych dzieciątek. Wolę bezdzietnego prezydenta. Dla niego istnieje tylko ambicja by z zadłużonej na 700 miliardów śmiesznej krainki bogatej w obsrane trawniki, obrzydliwą architekturę i dziurawe drogi którymi jazda przypomina rajd Paryż Dakar, zrobić potęgę i podnieść z kolan ludzi którzy sa rezerwuarem taniej siły roboczej dla koncernów z zachodu. Jak to powiedział szef Fiata ostatnio? Podziwia polski model pracy – polska fabryka z 5 tys ludzi robi wiecej niż włoska z 30 tysiącami, a polakom się płaci 1/3 tego co Włochom. Włosi się buntują gdy im obniżyć pensję, Polacy chętnie się poddadzą i będą sami siebie kąsać. Mentalność niewolnika,i niska samoocena. Kogos kto się nie szanuje, nigdy nie można szanować. Ponieważ takie informacje sprawiają że ma się ochotę złapać za siekierę i iść pod sejm, wolę zrobić coś lepszego. Zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem, i oddać głos na drób.

Drodzy Państwo. W niedzielę skoczyłem w wyjściowy ciuch, i oddałem głos na drób. A przecież jestem jaroszem! A komara który bezczelnie hasa i chce wyssać z mojego tłustego i bezrobotnego ciałka krew RH+ – olałem. Olałem tak samo, jak rząd wąsatego kandydata olał projekty powodziowe które zrobił PIS. Nawet się zdziwiłem że na onecie podali informację że UE ściga Tuska za to. Ale wyciszyli. Czyli to polska, bez wątpienia, w mediach może być tylko nowoczesny Bronek z wąsami w których króluje bułka z serkiem. Przede mną głosowały dwie młode dziewczyny i chłopak. Były chichoty, i oczywiście gąski na głos mówiły z miłością o Bronku. Bronek to, Bronek tamto, w końcu trzeba być trendy, prawda? Młode, wykształcone, studentki prywatnych uczelni zaocznych, jakze inaczej mogliby głosować? Czy wyobrażacie sobie Państwo jak się zwijałem ze śmiechu gdy jedna z nich nie rozumiała jak ma zagłosować na hrabiego Bronka „netto” Komorowskiego? Instrukcji na dole nie rozumiała, zaznaczyła iksami wszystko oprócz Bronka. No cóż, rośnie nam następne pokolenie wykształciuchów. Idealnie się nadadzą do sprzątania dworcowych toalet.

Podział zawsze był, jest i będzie. Dlatego ja, moi czytelnicy i przyjaciele głosujemy na Jarka Kaczyńskiego. Człowieka który jest w stanie zaleczyć gangrenę korupcji w Polsce. Już jesteśmy zadłużeni, każdy obywatel na 75 tysięcy. Bronek szybko mianował Belkę, Belka już otwiera linie kredytowe. Kto to wszystko spłaci? Wykształciuchy niech spłacają, chcieli być nowoczesnymi Europejczykami, zabierali babci dowód (i emeryturę na piwo, papierosy i amfetaminę) to trzeba teraz wypić piwo które się nawarzyło – bo na pewno nie ja. Studenci i emeryci wpłacali kilkadziesiąt tysięcy Palikotowi na kampanię wyborczą, czyli pieniądze mają. Bycie nowoczesnym Europejczykiem kosztuje.


Z ostatniej chwili:

21.Warszawa (PAP) – W aresztach i zakładach karnych wybory prezydenckie wygrał Bronisław Komorowski – zagłosowało na niego 75,4 proc. osadzonych. Drugi był Grzegorz Napieralski, a Jarosław Kaczyński miał trzeci wynik – podał w poniedziałek Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Ależ sukces! Do szanownych morderców, pedofili, kanibali, gwałcicieli i dewiantów dołączają wykształciuchy po prywatnym marketingu i zarządzaniu, socjologii, politologii i ochronie środowiska, duchowo rozwijający się  ludzie którzy wierzą że są Faraonami i Napoleonami, bogaci których interesy pilnuje PO, kliki notarialno prawnicze, sędziowie z agenturalną przeszłością i biedni w których uderza PO, ale przecież głosując na PO automatycznie staję się inteligentnym. Nieważne że cuchnące skarpetki, bełkotliwa, niezrozumiała mowa, książka służy jedynie jako rozpałka do grilla, czarne pazury jak u niedźwiedzia, smród zgniłej kiełbasy z ust, głosuję na PO więc jestem inteligentny. Sławni ludzi w telewizji głosują na Bronka, znaczy tak trzeba, przecież oni są ładni więc muszą mieć rację. A ja drodzy Państwo mam w dupie (to nie jest zachęta do igraszek ze mną, jestem zadeklarowanym hetero) celebrytów którym PO obniża podatki (9,5%, ewenement w skali światowej, czyli jest jasne czemu Bronek jest tak popierany przez artystów, słusznie bądź niesłusznie ocenionych przez Kazika mianem dziwek), znerwicowanych szpanerów dla których modny klub i ubranie jest sensem życia a podyskotekowa kopulacja wartością nadrzędną. Głosuję tak, jak mi każe racjonalny, logiczny umysł. Głosuję na człowieka który jest bohaterem, jest wojownikiem, człowiekiem który wydał wojnę znacznie większym od siebie siłom które mają media, pieniądze, ale ich napędza nieuczciwość i zło. W końcu głosuję na człowieka który jest jedyną szansą by ten kraj powrócił do normalności z palikotowego matriksa, z tego bagna gdzie ludzie zarabiają grosze, przez co zmusza się ich do kredytów, a kredyty sprawiają że człowiek staje się niewolnikiem na łańcuchu. Skala tego zgnojenia ludzi jest przerażająca. Smaczku dodaje fakt że ludzie lubią być gnojeni. Zawsze tak było że ludzie kochali tych co ich niszczyli, wpajali grzech peirworodny nasycali poczuciem winy. Ten który proponował zabawę, dostatek, bawienie się życiem był uważany za idiotę. Ok, róbta co chceta, ale czemu ja mam cierpieć przez wasze wybory wynikające z kompleksów? mi nikt nie wmówi że oddając głos na tłustego prostaka i przekręciarza stanę się inteligentny.

Argument że z Polski śmieli się nawet na Grenlandii bo Prezydent LK jadł kanapkę od żony, był absurdalny. Pewnie dlatego połowa Polaków uwierzyła że jakiegoś pigmeja eskimosa czy ludożercę z dżungli obchodził jedzący kanapki prezydent. Czy wiecie Państwo, że teraz cały świat śmieje się że Polski (?) rząd oddał śledztwo z katastrofy Smoleńskiej Rosjanom? To już nawet nie skandal, to czysta groza i horror. Nie chcę by z Polski się śmiano. Dlatego – przebrała się miarka, głosuję na Jarka. I nie robię z niego mesjasza. PO sprzedało się pewnym siłom mającym media, i gdy wygra będzie musiało zadziałać tak, by te siły sobie jak kleszcz possały z nas pieniążków. Kaczyński sprzedał się klerowi który też liczy na konkretne dzialki i subwencje rządowe. Z dwojga złego wolę by kler dostał w łapę. Skubną nas na znacznie mniej pieniędzy, część z nich zostanie u księży czyli te pieniądze zostaną w Polsce, pójdą na luksusowe domy, auta, kochanki, aborcje i utrzymanie nieślubnych dzieciąt na plebanii poczętych. Ci z PO wywiozą wszystko zagranicę, nic z tego nie zobaczymy. Przy okazji Kaczyński uderzy w korupcję, mocno. Bilans wskazuje na Kaczyńskiego, sumienie wskazuje na Kaczyńskiego, rozum wskazuje na Kaczyńskiego. Dlatego też w drugiej turze jadę zagłosować na Jarka Kaczyńskiego i jego wiernego kota, Alika.

 

299 thoughts on “Polityczny striptease

 1. skoro zalezy ci Marku na dobru Polski to popieraj glosuj i dzialaj na jedynego kandydata uczciwwego czyli na Janusza Korwina-Mikke
  on chce pogonic tych zlodziei i zmienic Polsce na lepsza
  a Pis juz mial 2 lata rzadow i gowno zrobil
  za pisu bedzie tylko troszke lepiej niz za PO
  za Korwina-Mikke bedzie o wiele lepiej niz za Pisu i za PO

 2. Szczerze Grzesiu, jak pieniądze, Pana Boga i swoich czytelników kocham 🙂 dziwisz się? a co powiesz na to że na 5 roku pisałem delikwentowi pracę której poziom był na poziomie 2, 3 klasy podstawówki? a jak moja niunia kiedyś, blndi kochane, nie potrafiła pojąć że na wschodzie psy jedzą? ona by nie zjadła, więc jak inni mogą jeść? niemożliwe! 🙂

 3. Dla mnie wybranie JKM oznacza wyrok śmierci. No chyba że te legendarne fundacje które mi pomogą choremu kiedyś tam 🙂

 4. Nie legendarne a mityczne.
  Nikomu nie pomogą.
  Liczysz że goście których skręca wściekłość na podatkowy obowiązek partycypacji w solidaryzmie społecznym z kimkolwiek podzielą się swoją kasą ?

  Rządy JKM to „reforma” szokowa balcerowicza do n-tej potęgi, recesja min. 50%, bezrobocie 70%, szybki upadek państwa, kompletny chaos, miliony trupów.
  A to wszystko przy ciągłym, aroganckim, gardłowaniu sukinsyna w muszce.

  Liberalizm wbrew pozorom już jest w USA.
  Dla wybrańców – oligarchii.
  Takie skunksy jak b.gates Zakładają „fundacje charytatywne” nie po to by zwiększyć swoją partycypację w solidaryzmie społecznym a po to by go zminimalizować dom zera.
  Tworzą sieci powiązanych właścicielsko spółek, gdzie dodają się wszelkie bonusy, ulgi „rozpisane” w prawie z myślą o interesie oligarchii (sponsorach polityków) i „optymalizują” daninę podatkową do zera.
  Oligarchia rządzi USA a demokracja jest tam fikcją.
  Samo życie więc pokazało że chciwe skunksy, bez państwowego przymusu, NIKOMU NIGDY NIE POMOGĄ !

  Mówienie w tej sytuacji że ludziom w potrzebie pomocy udzielą „fundacje” jest zbrodnią, a liczenie na pomoc krańcowym idiotyzmem.

 5. wg korwinistów twoim rodzicom ma być odebrane prawo do emerytur a tobie narzucony obowiązek utrzymania rodziców. Dzięki temu Mistrz będzie zwolniony z płacenia składek ZUS (których i tak nie płaci) i będzie miał obniżone podatki – których, poza VAT, i tak nie płaci.
  Większość czytelników Marka popadnie w skrajną nędzę przeto fundacji wspierających chyba trzeba będzie wypatrywać na księżycu.
  Zaiste świetlane perspektywy.
  No ale ważne że wszelkie kulczyki, solorze, sponsorzy korwina, teoretycznie sobie dorobią.
  Ale tylko teoretycznie – też szybko zbiednieją, bo „rynek” nędzarzy nie jest zadnym rynkiem.

  A na koniec, drżącą neoliberalną wypielęgnowaną łapką, która jednego dnia uczciwie nie przepracowała, pomstując na zły dla wolności słowiański materiał ludzki, korwin zgasi światło.

 6. Dzięki Bogu że Korwin nie ma szans, liczenie na fundacje które mają pomagać ludziom którzy przez przypadek losowy zostali pozbawieni szans, to iluzja. Ale trzeba przyznać że dobrze tropi podatkowe absurdy państwowe, i powinien być taki facet w rządzie żeby wyśmiewac zwykłych złodziei.

  I to co zawsze piszę – Korwin uważa że policja jest ok, chroni nas przed bandziorami którzy są silniejsi od pojedyńczego człowieka, armia ok, chroni nas przed najazdem, ale płaca minimalna i zasiłki chroniące przez pazernością bogatego biznesmena to już jest wielkie zło 🙂 ot, logika.

 7. Czytałem. Byłem fanem Korwina. Do czasu az się pochorowałęm. Program Korwina to dla mnie śmierć głodowa pod mostem. Zastanów się kolego co człowiek skazany na śmierć jest w stanie zrobić tym co mogą żyć dalej.

 8. Dokładnie. A policja i armia są do rozpędzania demonstracji ludzi którzy pracują po 16h na dobę w fabrykach i ochrony strzezonych osiedli małej kasty bogaczy przed wszechobecna nędzą.

 9. Ot i przykład demagogów.Piszecie o nędzy, biedzie, oligarchi pod rządami Korwina.A cóż macie teraz?Panie Marku cały czas z goryczą piszesz o pracy za 1300zł, o tym że większośc młodzieży wyjechała za chlebem.Ja dodam do tego głodowe emerytury 650zł.I to jest oczywiście luksus.Takiej Polski chcecie i ty i 34? Chyba tak.I ty i 34 jesteście lewakami którym nie chce się ponosic konsekwencji podejmowania własnych wyborów.Najlepiej jak państwo da zasiłek, nakarmi, wypierze.Szkoda słów.Komunizm juz mielismy, socjalizm pada na naszych oczach(Grecja, Hiszpania i wogóle cała strefa euro).No ale cóż zawsze znajdą sie osoby które albo wierzą w socjalizm i człowieka pracy bezkrytycznie z pobudek ideowych(zwykli nawiedzeni wariaci), albo druga kategoria -zwykli cwaniacy którzy z hasełkami solidaryzmu społecznego żerują na głupocie mas.Nie wiem doktórej kategori was zaliczyć?
  Oczywiście bez obrazy.

 10. „Sondażownie robiły badania dla Polsatu i TVN ale były to badania telefoniczne a OBOP robił exit polla.
  Pewnie bały sie kompromitacji wiedząc o wpływie dużej liczny odmów przy tego typu ankietach i oparły swoje wyniki na przeciekach z OBOPu.
  A, że przecieki były świadczą cząstkowe wyniki które przeciekały m.in do Jankego czy Leskiego i innych dziennikarzy.
  Na twitterze co pare godzin pojawiały sie przecieki i dyskutowano o tych wynikach posiłkując się Golobem i Hampelem, nie chcąc się narazic na łamanie ciszy wyborczej, aż jeden pajac z PO, radny dzielnicowy z Krakowa podał taki przeciek u siebie na twitterze:

  [url]http://img88.imageshack.us/img88/7996/franp.jpg[/url]

  I pewnie cały czas te sondażownie naciągnęły swoje wyniki do tych przecieków z OBOPu, licząc na to, że są one najbardziej wiarygodne, bo to przecież exit poll z błedem poniżej 2%.

  A OBOP zagrał wszystkim na nosie i te przecieki były lipne, ale mleko sie rozlało, bo inne sondażownie oparły swoje wyniki na tej lipie.

  Jak sie okazało, że jest duża rozbieżnośc, to puszczona została plotka, że OBOP swoje wyniki podrasował na potrzeby TVP, i na tą plotke dał sie nabrać i Janke i Leski (Leski to nawet swoja wojenkę rozpetał o wykiwanie go przez OBOP ;-)))))

  A wszystko pewnie poszło o utarcie nosa innym sondażowniom, które zagrały wyniki OBOPu.

  2010-06-22 01:05
  cerber
  Absentem laedit, qui cum ebrio litigat
  cerber.salon24.pl”

 11. „I ty i 34 jesteście lewakami którym nie chce się ponosić konsekwencji podejmowania własnych wyborów”.

  Możliwości wyboru Polacy zostali pozbawieni.

  Polaków pozbawiono miejsc pracy niszcząc je przez gwałtowne, zabójcze dla gospodarki, otwarcie zamkniętego przez kilka dekad rynku na konkurencję międzynarodową a w tym chińszczyznę.

  To nie był mój wybór ani Marka tylko neoliberałów jak Balcerowicz czy złodzieje z KLD Bieleckiego i Tuska.

  Tego wyboru dokonały mafijne żydowskie „elity” z nadania TW Bolka.

  Od 20 lat CO DRUGI POLAK W WIEKU PRODUKCYJNYM NIE PRACUJE BO NIE MA SZANSY NA PRACĘ.

  Statystyki bezrobocia są totalnie zafałszowane.

  O jakim więc moim wyborze i jego konsekwencjach masz czelność mario PIERDOLIĆ !!!!!

  Szansy wyboru zostałem pozbawiony i jestem stale pozbawiany jak miliony Polaków.
  I tego teraz się nie zmieni bo zaszły nieodwracalne zmiany.

  Mam rozumieć że teraz miliony Polaków mają ponieść konsekwencje „swojego wyboru” i mają grzecznie i kornie wyzdychać pod płotem bo stali się trwale zbędni w globalnej neoliberalnej rzeczywistości ?!

  Rozumiem że przez złodziejstwo swoich rodziców i ich wysługiwanie się wszelakim mafiom jesteś mario ustawiony.

  A to co cię nakręca to zawzięta chciwość i ból że musisz nieco ze swojej złodziejskiej kasy zostawić państwu i obywatelom:

  Niechże wreszcie te chamy, goje „poniosą konsekwencje swoich wyborów” i w końcu wyzdychają pod płotem!

  Nie wciskaj mi smarkaczu FASZYSTOWSKICH pierdół o ponoszeniu konsekwencji własnych wyborów, bo takie pierdoły może tylko wciskać ZBRODNIARZ albo kompletny ODMÓŻDŻENIEC !!!!!

  Jedynym pozytywnym efektem rządów jkm byłaby totalna rewolucja w Polsce i wyrżnięcie mafijnych pseudo elit na czele z kretynem jkm.

  Więcej nie będę dyskutował z fanami jkm bo choćby na blogu Kuczyńskiego, jak niejaki Marcin, ciągle udowadniają jakimi są nieuleczalnymi debilami.

 12. Czy celem polskiej transformacji miał być krwiożerczy, mafijny pseudo kapitalizm i miliony ludzi zdychające pod płotem ?!
  Czy takiego wyboru dokonali Polacy i mają ponieść jego konsekwencje ?!
  Czy to było celem NSZZ Solidarność ?!
  Myślisz że ludzie się na to zgodzą i będą jeszcze lizać tyłki takim jak ty ?!

  Idź chłopcze się leczyć bo na leczenie nigdy nie jest za późno.

 13. 34 po co ta agresja?

  To co mówi Korwin jest logiczne i trudno to podważyć, pokazuje w jakim absurdalnym świecie żyjemy. Jedyną luką w tym wszystkim jest ten brak zasiłków dla ludzi, którzy nie mogą pracować. Tacy ludzie jak Marek mieliby przerąbane, ale każdy człowiek, który chce pracować miałby dobrze. Wg mnie nie ma takiego systemu żeby było dobrze, zawsze musi być do dupy i już.

 14. Marek tez moze pracowac chocby piszac ksiazki albo chocby za te 1300
  a z kazdym dniem pod Korwinem bedzie lepiej
  nie od razu oczywiscie ale za kilkanascie lat
  i kazdego dnia bedziesz mial troszke lepiej

  a prawdziwy dobrobyt doswiadcza dopiero dzieci naszego pokolenia i dla nich chociazby warto glosowac na JKM

 15. Sprawiedliwy system wsparcia najuboższych

  Wydajna pomoc charytatywna

  Często podnoszona przez lewicę teza o konieczności istnienia opieki społecznej jest jest jednym, wielkim oszustwem. Każdy z nas widzi jak to działa – dziesiątki tysięcy urzędników, lokalne układy, zasiłki przyznawane bez żadnych wymagań – wszystko to powoduje że każda złotówka dana biednemu kosztuje podatnika kilka złotych. A i z tej złotówki kilkadziesiąt procent państwo z powrotem zabiera…. na opiekę społeczną.

  Mimo kilkudziesięcioprocentowego ucisku fiskalnego Polacy rokrocznie wydają na pomoc charytatywną setki milionów złotych, i nie ma chyba nikogo kto bardziej ceniłby system opieki społecznej od prywatnej filantropii. Co więcej – mimo rozpasanych budżetów socjalnych, ciągle znajdują się chętni na pomoc prywatną.

  Radykalny spadek kosztów życia i łatwość z jaką zdobyć będzie można pracę spowoduje, że większa część biedy zniknie. Tych, którym nadal będzie czegoś brakowało mimo najszczerszych chęci z pewnością pomogą ludzie dobrej woli. Nauka już dawno wykazała że potrzeba niesienia pomocy drugiemu człowiekowi to naturalna potrzeba wyższego rzędu, do spełnienia której większość ludzi prędzej czy później dąży. W WiPlandii, w przeciwieństwie do innych państw na świecie, wierzy się w ludzi i w naukę, nie w biurokrację.

  Premiowanie pracy zamiast lenistwa

  Nie można wyrządzić ludziom gorszej szkody niż ich rozleniwiać. Zasiłki przyznawane z podatków pracujących dla bezrobotnych, dotacje nie wymagające czynnego działania i inne patologiczne granty taka właśnie szkodę wyrządzają. Takie „darmowe” pieniądze traktowane są lekko i marnotrawienie ich przychodzi z największą łatwością.

  Prywatna pomoc dobroczynna nie premiuje patologii i lenistwa. Zniesienie systemu państwowej opieki społecznej zmusi margines społeczny do rozwoju i porzucenia szkodliwych nawyków. Wątpliwe jest, aby darczyńca wsparł pomocą osobę, która zamiast na jedzenie wyda pieniądze na wódkę. Dzisiejsza opieka społeczna robi to nieustannie.

  WiPlandia stworzyła ludziom wszelkie możliwości rozwoju i bogacenia się i w biedzie żyją w niej ludzie którzy albo nie chcą z rozmaitych względów osiągnąć przeciętnego statusu materialnego albo nie mogący tego zrobić z uwagi na niezawiniony przez nich splot okoliczności.

  O ile tych pierwszych w WiPlandii nie wolno zmuszać do zmiany sposobu życia o tyle ci drudzy zawsze znajdą możliwość uzyskania potrzebnej pomocy.

  Już nie tylko społeczności lokalne z uwagi na znaczący wzrost zamożności skłonne są daleko idącej ofiarności ale też leży to w ich interesie – nie tylko pomagając zaspokajają własną potrzebę pewnego altruizmu jaka drzemie w każdym a zagłuszaną do tej pory przez wpajaną im świadomość, że przez płacone podatki wypełniają obowiązek wsparcia bliźniego, ale też leży to w ich własnym interesie – żyje się lepiej w otoczeniu zadowolonych i zamożnych ludzi niż w środowisku pełnym nędzy i degrengolady.

 16. Ręce opadają !

  „każdy człowiek, który chce pracować miałby dobrze”.

  Widzę że nie dotarło.
  W Polsce 50% ludzi w wieku produkcyjnym jest bez pracy.

  Są poza tym całe armie biurokratycznych nierobów którzy pasożytują na resztkach które cokolwiek jeszcze puki co w PL produkują.

  Wielu z nich to pewnie pierdzący w stołki fani jkm (mają stołki dzięki koneksjom i korupcji) – liski chytruski kombinujące z nudów ile to kasiorki mieliby więcej na bmw i zdobycie warunkowej samicy gdyby pracodawca nie musiał za nich płacić zusu.

  Tendencja makroekonomiczna jest bezlitosna – system się wali. I to nie ze względu na brak liberalizmu, a ze względu na to że liberałowie mniej zjadliwi jak jkm zniszczyli stabilny rozwój świata przez zgodę na transfer miejsc pracy do Chin.
  Stało się to po upadku ZSRR gdy oligarchia (której służą tacy jak jkm) poczuła się kompletnie bezkarna. Napędzana krańcową chciwością, w pogoni za większym zyskiem, zaczęła przenosić produkcję a potem i usługi do tzw. krajów nisko kosztowych.
  Przez 20 lat USA i Europa katastrofalnie się zadłużyły by utrzymać państwa pełne nierobów i biurokratów.
  Realnie w tych krajach PKB tworzy góra kilkanaście procent ludności w wieku produkcyjnym, z tendencją stale trwale malejącą.
  Stąd inwazja wszelkiej maści pseudo usług jak salony depilacji czy tatuażu. Poza rozsiewaniem AIDS nie przyczyniają się takie „usługi” w żaden sposób do wzrostu PKB a więc do realnego wzrostu poziomu życia.

  By mieć prawo powiedzieć ludziom żeby brali odpowiedzialność za swoje wybory NALEŻY BEZWZGLĘDNIE WCZEŚNIEJ ZMIENIĆ SYSTEM !!!!!

  SKOŃCZYĆ Z GLOBALIZMEM !!!!!
  Globalizmem który jest tworem LIBERAŁÓW !!!!!

  Tylko wtedy będzie szansa na odtworzenie miejsc pracy w Europie i Polsce.
  I tylko wtedy ludzie będą mieli szansę wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje decyzje.

  Bez tej bezwzględnie niezbędnej zmiany mówienie o braniu odpowiedzialności za swoje wybory ludziom wykluczonym, pozbawionym rezerw, środków produkcji, pozbawionym rynków zbytu, JEST ZBRODNICZĄ ARCYGŁUPOTĄ I SKAZYWANIEM MILIONÓW NA ŚMIERĆ A ŚWIAT NA REWOLUCJE, WOJNY I ZAGŁADĘ.

  Nic bowiem nie jest tak proste jak roi się to w główkach-makówkach korwinistów.

  Ps.

  Są liberałowie jak ci z KLD (bielecki, tusku), którzy zniszczyli Polskę.

  Są ortodoksi jak Gwiazdowski.
  Oni stoją już przy ścianie.
  Wydaje się im że reprezentują proste naturalne prawa ekonomii które rządziły Ameryką XIX wieku.
  Nie biorą tylko pod uwagę tego że świat się zmienił – patrz globalizm.

  Za ścianą (strefa kompletnej niemożliwości i zbrodniczego absurdu) jest tylko jeden osobnik – kretyn jkm i jego upośledzeni na umyśle i sumieniu fani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nie pomoże nam żaden wyszczekany cudak z muchą ani cudotwórca.
  Pomożemy sobie sami swoją uczciwą i sensowną pracą.
  Ale tylko wtedy gdy BĘDZIEMY JĄ MIEĆ !
  Globalizm nam to UNIEMOŻLIWIA !

 17. 3. Jednak faktem jest, że JKM często w pogardliwy i obraźliwy sposób odnosi się do wielu ludzi (kobiety, bezrobotni, homoseksualiści, dzieci niepełnosprawne).

  Wypowiedzi p. JKM często są wycięte z kontekstu, a dodatkowo zmanipulowane. Generalnie JKM wypowiada się o danym zjawisku często posługując się przykładami, przez co ludzie utożsamiają jego opinie o zjawisku z opinią o przykładach. W rzeczywistości każdy kto bliżej zna p. Janusza wie, że to niezwykle sympatyczny, inteligentny i uczuciowy człowiek, który ze szczególnym szacunkiem odnosi się do kobiet, traktując je jak kobiety, a nie jak „gorszych mężczyzn”. Natomiast co do dzieci niepełnosprawnych (pomijając oburzający fakt wykorzystania przez lewicę niepełnosprawnej dziewczynki do kampanii wyborczej), to po prostu p. Januszowi chodziło o to, że uczestnicząc we wspólnych zajęciach z osobami pełnosprawnymi, dziecko niepełnosprawne może doświadczyć wielu przykrości ze strony rówieśników. W tym wieku dzieci nie są jeszcze na tyle dojrzałe, aby uczyć się tolerancji na żywym człowieku.

  Jeśli chodzi o bezrobotnych, to JKM nigdy nie odnosi się do nich z pogardą, a sprzeciwia się jedynie demoralizującym praktykom „rozdawania” zasiłków na lewo i prawo. Orientacja seksualna natomiast jest sprawą prywatną – jeśli ktoś celowo manifestuje swą odmienność seksualną, paradując na ulicach i demonstrując pewne zachowania, które nie są przez wszystkich akceptowane, to musi liczyć się z pewnym
  sprzeciwem.

  19. Co stanie się z osobami mniej zaradnymi, którzy nie dadzą sobie rady na wolnym rynku?

  Przede wszystkim takich ludzi będzie znacznie mniej, bo to właśnie koszty rozbudowanej pomocy socjalnej powodują, że firmy zmuszone są zwalniać pracowników. W dodatku świadczona przez państwo pomoc na ogół nie trafia do osób najbardziej potrzebujących, a do cwaniaków, którzy potrafią się o nią upomnieć. Słowa takie jak „pomocniczość”, „solidarność społeczna” mogą być używane jedynie wtedy, gdy przejaw owej troski o biednych wynika wyłącznie z dobrego serca, a nie z przymusu, czyli z pieniędzy zabranych ludziom w podatkach. To ludzie najlepiej wiedzą, kto ze swojego otoczenia naprawdę zasługuje na pomoc – kto jest faktycznie w niezasłużenie trudnej sytuacji, a kto jest po prostu obibokiem, chcącym żerować na innych. Dlatego też, należy oddać ludziom pieniądze odbierane im w podatkach, a wówczas będą oni mogli sami udowodnić, jak bardzo popierają ideę państwa opiekuńczego, stosując tą zasadę w swoim najbliższym otoczeniu. Obecnie ludzie czują się z tej zasady zwolnieni, uważając że skoro płacą podatki, to od pomagania biednym jest państwo. Nic dziwnego, że poziom biedy jest taki jaki jest.

 18. to ty jestes szalony
  wszystkie dobre zmiany i ktorych piszesz ma w swoim programie JKm
  nie czytalem jego programu i piszesz pierdoly
  wiec nie bede komentowal twoich wywodow bo mi sie nie chce
  poczytaj i dopiero pisz

 19. No to pokazałeś prawdziwe agresywne oblicze czerwonego rewolucjonisty.Gratulacje.Polemika z takimi osobnikami jak ty nie ma najmniejszego sensu.Zawiść, złość to to co cie charakteryzuje.
  Przerabialiśmy to już za komuny i dziwne, że istnieją jeszcze coś takiego jak homo sovieticus 😆 😆 😆

 20. Mario – nigdy nie pisałem że chcę takiej Polski. Korwin ma parę dobrych pomysłów, ale jeśli chodzi o prawa pracowników to jest to czysta droga do rewolucji. Jak można mówić że pensja minimalna czyli te marne grosze na rękę opóźniają gospodarkę? jaka praca jest warta za 8h poniżej 900pln? za to się nie da żyć.

  kolejna sprawa to te fundacje które mi pomogą. Gówno mi pomogą, zdechnę pod mostem. Ale może zanim umrę wezmę broń i zastrzelę kilku takich co mogą życ, kiedy ja nie mogę? wiele razy byłem w takim stanie ducha że chciałem zabijać. Z nienawisci, z tej nędzy, z tego upokorzenia chorobą. A znajdą się tacy co przechodza do czynu. I mamy dopiero burdel.

 21. No własnie o to chodzi Olek, o te zasiłki i płace minimalne. Zasiłki sa też po to by pracodawca Ci godnie płacił, jak nie – idziesz na zasiłek. Jakoś na zachodzie pracodawca płacze – i płąci. I ludzie żyją godnie. Tu podobno przy wyzszych cenach, mniejszych podatkach – nie ma na to kasy 🙂

 22. Przyjacielu – zacznijmy od tego że w Polsce socjal nie istnieje. Istnieje na zachodzie, tam gdzie żyje się dobrze, godnie. A że urzędnicy wytracają kasę to wiadomo 🙂

 23. Mario – 34 nie pisze tego z agresją, to rozpacz, bezradność. Spójrz na mnie, byłem fanem JKM, plułem na bezrobotnych co strajkowali, chciałem by bogacze nie płacili podatków bo dają miejsca pracy.

  I nagle – ciężka choroba która mnie wyeliminowała z życia, i ciężka sprawa w pracy z kierowiczką z Legionowa która stosowała mobbing wobec ludzi z Warszawy. Sam jeden się postawiłem, i była ciężka wojna którą wygrałem najpierw, a potem przegrałem. I wtedy zrozumiałem na własnej skórze że tezy JKM są gówno warte. Musi być równowaga w życiu jak jest w naturze – nie może pracodawca mieć przewagi, bo przy takim bezrobociu ludzi traktuje się jak szmaty za zerowe pieniądze. Wiesz jak to jest jak masz dzieci i siedzicie w 5 tkę w mieszkaniu 35 metrów z teściami? i tak żyją miliony ludzi. Jak zwierzęta, jak niewolnicy.

  Wiesz jakie to są koszty? ile wariatów przez to jest? na zachodzie jest prosto – nie umiesz zapłacić jako pracodawca GODNEJ pensji, to znikasz z rynku. Proste. Liberalna polityka którą sponsorują bogaci, jest polityką upadlania ludzi, jest zła.

  Równowaga – państwo musi wspierać słabego pracownika który wchodzi w relacje z bogatym pracodawcą. Jak wam się to nie podoba, to nie korzystajcie z pomocy policji przy napadzie.

 24. Bo zakwestionowałem ideologię, rozum i sumienie waszego pieprzonego guru jkm ?

  Widzę że jesteście wyjątkowo odporni na racjonalne argumenty.
  Kolejni fanatycy religijni doktryny neoliberalnej w wersji hard core.

  Mam też rozumieć że wzorem tow. Breżniewa ludzi odpornych na waszą wiarę będziecie jako wrogów systemu zamykać w psychuszkach ?

  Więc jeszcze raz chłopaczki.

  Żaden guru, żaden cudak i cudotwórca, nie zrobi wam dobrze.
  Tylko sensowną i uczciwą pracą możemy poprawić swój byt.
  By było to możliwe system musi się zmienić.
  Żadna forma liberalizmu tego nam nie zapewni.
  Ani w wydaniu tuska.
  Ani w wydaniu hard core mikkego.

  I powtarzajcie sobie to co wieczór po paciorku.
  Może do waszych pustych łepetyn coś w końcu dotrze.

 25. Mistrzu widziałeś film „Prawo zemsty” ?
  Tam jest jedna bardzo ciekawa scena.

  To co piszę to nie rozpacz i bezradność a obiektywna prawda.
  Zabawa, edukacja i eksperyment zarazem.
  Widzisz jak ludzka świadomość potrafi być zaślepiona i uparta.
  Teraz powiem coś co może Ty zrozumiesz.
  Świat można zmieniać na różne sposoby.
  Można też świadomie oddziaływać na to co nieświadome.
  Także na głębokie zbiorowe pokłady archetypów.
  Różnie można też postrzegać świadomość i nieświadomość zbiorową, także jako coś wspólnego, współdzielonego, współtworzonego.
  To dzięki tej płaszczyźnie duchowej istnieją takie fenomeny jak telepatia.
  I tu przed świadomą osobą otwierają się dosłownie fenomenalne możliwości zmian.
  W tym zmiany systemu.
  Drzemią w nas bowiem boskie moce.

 26. Nie widziałęm. Ale tytuł brzmi słodko 🙂 lubię ostre, pełne agresji filmy.

  Ale chyba nie sądzisz ze kurwieniem coś zmienisz? interlokutor od razu się zamyka i nic nie przyjmie. Nie chcę zmieniać ludzi, wierzę w moc Boga w ludziach, wiec niech ludzie zajmują się sobą, a ja zajmę się sobą i tym co lubię robić.

  Drzemie w nas wielka moc. Jej przebłyski wbijają mnie w fotel. Wiem że w zwykłym stanie świadomosci (np. teraz) jestem głupcem i ignorantem. Czeka nas raj nawet tu, na ziemi, ukryty jest w naszym postrzeganiu.

 27. 34 ale z ciebie zabawny i cudaczny człowiek.Dobrze, ze era takich jak ty odchodzi powoli do lamusa.Twoja socjalna Europa się wali.Fajnie się czyta takich zajadłych ludzi, którzy nie rozróżniają podstawowych pojęć, nie czytają programów poszczególnych polityków, a zabierają głos.Ubawiłeś mnie nieźle,Bez urazy 😆 😆 😆

 28. Mario, ale te teksty o waleniu się to chodzą od kilkudziesięciu lat. Korwin od 10 lat wieszczy upadek UE, i co z tego wyszło? x lat temu pisał że UE musi w 2 lata upaść. I śmieszne, i straszne.

  A poglądy na gospodarkę takie jak 34 ma cały bogaty zachód. Jak widać, to działa. Teorie Korwina wprowadzają w ubogich krajach ameryki południowej, tam ludzie zgodza się pracować za miskę przysłowiowego ryżu na swoich kapłanów i polityków 🙂

 29. Cały bogaty zachód takich poglądów nie ma. Mają je niektórzy z kontestujących system w tym antyglobaliści.
  Nieskromnie powiem że gdyby zachód miał takie poglądy nigdy nie doszło by do takich problemów.
  Co do upadku Unii. Bez zadeklarowanego wsparcia i przy bezkarności spekuły już byłyby duże problemy.
  Jackowski prorokuje rozpad Unii do końca tego roku.
  Jest to możliwe.
  Ale równie możliwe jest co najmniej 20 lat spokoju. Wystarczy tylko uniemożliwić spekulację Euro. Tak jak zrobiła to Japonia w stosunku do jena.
  Mają dług 200% PKB i są w stanie go obsługiwać.
  Co prawda rozwój mają kiepski ale to wina konkurencji – Chin.
  Tak to jest że Chiny razem z amerykańskim kapitałem rozsadzają globalną ekonomię.
  To co było stabilne zdestabilizowało się.
  Rozwój zrównoważony został zastąpiony drogą do piekła.
  A wszystko przez nieposkromioną chciwość.

 30. Z całym szacunkiem Marek procesy polityczne i gospodarcze to działania długofalowe.Kilkadziesiąt a niekiedy kilkaset lat.Cały bogaty zachód to socjal powoli chylący się ku upadkowi.Ktoś kiedyś napisał, że małe jest piękne.ZSRR-UE jeden i ten sam ty państwa.Centralne sterowanie.Paranoja.
  Złodziej na złodzieju.
  pozdrawiam serdecznie z rana

 31. No i widzisz Mario, jak możemy rozmawiać realnie skoro realne argumenty są zbijane argumentem że zmiany trwają kilkaset lat? to jak można wygrać merytorycznie taką dyskusję? 🙂 Korwin prorokował już dawno upadek UE, czyli już teraz powinno być parę lat po końcu UE 🙂

 32. To ten koleś co zabił współwięźnia za zatkanie sracza a potem wyciął mu płuco i przyrządził sobie z olejem, cebulką, solą i pieprzem na kuchence przeszmuglowanej do celi.

 33. I anonimowy i mario jak widać robią tragiczne błędy. A myślą że zjedli wszelkie rozumy.

  Ps. Ostatnio widzę na śmietnikach mnóstwo nowych ludzi. Wychudzeni ale jeszcze w miarę zadbani.
  To dzieło liberała tuska który w zeszłym roku zrobił cichą (dzięki ochronie łże mediów) czystkę w ZUS.
  Olbrzymiej ilości rencistów odebrano prawo do renty.
  Renty które masowo przyznawano w czasach Kuronia po to by nie było bezrobocia na poziomie 50 % i rewolucji.
  Wczoraj czytałem na onecie historię kolesia który przepracował w życiu kilka miesięcy.
  Potem wzięli go do wojska gdzie kilka razy zasłabł i dekował się w szpitalu.
  Po 6 miesiącach (rok 1982 marynarka wojenna – zasadnicza służba tam trwała 3lata) zwolnili go do domu.Za poradą kolesia złożył wniosek o rentę wojskową.
  Facet zdrowy jak koń – znany z biegów w których biega boso. Gra w filmach, dorabiał na zachodzie, dwa razy był w finale szansy na sukces.
  Bierze ponad 1000 zł renty wojskowej a nie stracił nawet palca podczas służby.
  ZUS i jego mafijne komisje ma w dupie bo nie podlega pod ZUS jako rencista wojskowy.
  Ludzie którzy harowali dwadzieścia kilka lat w nieludzkich nieraz warunkach, są wrakami, otrzymywali ok 500zł renty którą rok temu zbrodniarz tusku im odebrał.
  A koleś co przerobił w życiu kilka miesięcy ma rentę ponad 1000 zł i nikt mu jej nie odbierze.
  Onet na dodatek robi z tego cwaniaka nędzarza i napędza mu sponsorów.
  Ręce opadają.

  Przeklinam cię polsko !

 34. Gdy ja chciałem rentę, i musiałem brać silne leki żeby w ogóle móc dojechać do szpitala z tatą, to mnie wyśmieli. Zdrowy znajomy ma rentę, bo ma „przyjaciela”. Ot, Polska.

 35. A może zaznaczyła wszystkich? Taki był trend wśród osób, którym żaden kandydat nie pasował.

  Z resztą, ostatnio się przekonałem, że idiotów nie brakuje więc może tak było.

 36. Bo to trockiści są. 😀

  A tak poważnie, JKM jest zajebisty w pogadance, ale władzy lepiej mu nie oddawać bo to utopista.

 37. Nie, ona wyraźnie chciała Bronka. Specjalnie o tym mówili między sobą na głos, żeby inni słyszeli 🙂 ja jak byłem młody i głupi ruszałem z piskiem opon trabantem myśląc że to szpan, oni myślą że głosując na Bronka są automatycznie fajni i cool. Ot, młodość.

 38. Myślę że JKM powinien byc w polityce, bo tropi absurdy których wiele. Poza tym jest uczciwy, i nie oszalał jak reszta polactwa – rządzą nami w większości byli agenci, i w NRD zrobili z tym porządek, na Czechach, Węgrzech, wszędzie – tylko nie tu. Wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego, zapominając że Ci ludzie pracują na pewno nie dla Polski czyli dla nas, a dla innych wywiadów, na rzecz innych krajów.

  Ale te pomysły z pensją minimalną i zasiłkami…dla mnie to po prostu śmierć z głodu. Więc jak ja mogę być za Mikke? gdybym był bogaczem, tylko Mikke. Ale na razie jestem bogaty tylko duchowo 🙂

 39. Ja bym się spalił ze wstydu gdybym miał głosować na Komorowskiego i PO. Nie przyznawałbym się do tego, że głosuję na grubego buraka z wąsami, który cały czas popełnia gafy 🙂

 40. 34 stwierzdam, że nie znasz podstawwowych pojęć.
  „To dzieło liberała tuska”.
  Człowieku nie ośmieszaj się.Czy Tusk jest liberałem?Oczywiście nie.Jest zartwardziałym socjalistą.Poczytaj najpierw, a nie powielaj sloganów zasłyszanych w TV :0

 41. Gwiazdecki też socjalista i trockista.
  Tylko korwin jest liberał.
  Pogratulować zaślepienia.

  Ps.

  No to zaczynamy – powiedział z uśmiechem do kamer JKM po spektakularnym zwycięstwie w wyborach parlamentarnych.

  Proszę państwa, rodacy, od dziś bierzecie odpowiedzialność za swoje wybory.

  Jeśli nie zechcecie pracować za pół miseczki ryżu by być bardziej od żółtków konkurencyjni to wasze miejsca pracy zostaną przeniesione automatycznie do ChRL.

  Moja skromna osoba weźmie w ramach odpowiedzialności za swoje wybory skromną prowizję za przeniesienie 15 milionów waszych miejsc pracy do jakże liberalnych i miłych mojej liberalnej duszy Chin Ludowych.

  Więc do pracy rodacy, do pracy!
  Bierzcie odpowiedzialność za siebie!
  Goje! – to już zostało wyszeptane i zakończone diabolicznym chichotem i perskim okiem skierowanym w kierunku długonosych członków jedynie słusznej i liberalnej partii.

 42. A tak w ogóle to jestem od dziś JKM JKM!
  Bando chamów!
  Co, nie wiecie?!
  Nawet tego nie wieeeecie!
  Od dziś jestem Jego Królewska Mość Janusz Kurwin Mikke!
  O wyyyyyyyyyyyy!!!!!
  Banda chamów!, prymityyyywy bezmózgieeeeeee!!!!!!
  Ale ja wam zaraz pokaaaaaaaaaże!
  Tyle lat na to czekaaaaaaaałem!

 43. 34 ciężki przypadek z ciebie.Nic do ciebie nie trafia.A tak na marginesie uważam, ze Korwin się myli w wielu kwestiach.I tez nie potrafię cię zrozumieć dlaczego uważasz, że jestem fanem Korwina?Czy dlatego, że jestem za wolnością?Dziwny jesteś bardzo.Zwymyślałeś mnie.Inwektywy to twój chleb codzienny?Wszystkich tak traktujesz?Jeśli tak to jak z tobą polemizować?Komuniści na takich jak ja mówili reakcja i wykonywali na nich wyroki śmierci.Czy też marzy ci się coś takiego?Uważam, że tak.Twoje credo; zabrać pod przymusem bogatym i dawać biednym i uciemiężonym.Radykalny lewak- tak cię definiuję.Od takich najlepiej trzymać się z daleka. 🙂

 44. „Grupa moich wyborców wystarczy, żeby zbudować poparcie dla zbrojnego przejęcia władzy, gdy w Polsce wybuchną zamieszki” – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Janusz Korwin-Mikke.

 45. Na blogu Kuczyńskiego wypowiada się liberał:

  [url]http://kuczynski.blogbank.pl/2010/06/23/w-roku-2011-polska-znowu-moze-byc-wyspa%E2%80%A6/#comments[/url]

  „hobbysta | 2010-06-24 16:04 | IP: 94.254.221.*
  @Marcin #92

  “ps dla Mateusz Stępień i hobbysta
  Google + “Wykład Janusza Korwin-Mikkego na Politechnice Częstochowskiej ””

  Tu Cię zaskoczę. Byłem kiedyś na paru wykładach, czy spotkaniach JKM. Przeczytałem nawet ileś tam jego tekstów. Nawet miałem okazję krótko porozmawiać twarzą w twarz. Uwierzysz mi, jak Ci powiem, że JKM potafi użyć zwrotu “żeby było trochę demokratycznie”? Pamiętam do dziś swój stan kiedy te usłyszałem ;).

  Uwierzysz mi, że w młodości płaciłem przez rok składki na UPR? Że byłem na kilku partyjnych zebraniach? Że raz zgłosiłem poprawkę do uchwały? Że została przyjęta?

  No i co? No i nic. Z czasem mi przeszło. Tak po prostu. Najzwyczajniej, najnormalniej, bez specjalnego powodu. Po prostu przeszło mi. A później któregoś pięknego dnia odkryłem, że JKM się myli. A jeszcze później, o co mu chodzi.

  Ale nie wstydzę się tego. Ani tego, że mi przeszło, ani tego, że byłem w UPR.

  W związku z moimi takimi, a nie innymi doświadczeniami, nie polecaj mi nigdy więcej JKM. I nie chowaj się za jego plecami. Bo co ma do powiedzenia JKM to ja już wiem. I o co mu chodzi też.
  I dlatego z JKM dyskutował nie bedę. A już na pewno nie o podatkach, czy o organizacji życia społeczno-gospodarczego. Bo nie ma to najmniejszego sensu”.

 46. Mario, to nie takie proste – co z tymi biednymi? nie dać im zasiłków, znieść płacę minimalną, będzie wiekszosc wtedy robic za grosze. W końcu zjawi się ktoś a’la Hitler czy Stalin, i wybuchnie krwawa rewolucja która rozpieprzy śmieszny liberalny twór. Na tym polega społeczeństwo że się dzielimy.

  Powtarzam Ci – często miałem takie myśli że chciałbym wziąść broń i zastrzelić kogoś – z biedy, upokorzenia. Wprowadź liberalizm, wygnaj mnie tym systemem pod most, i dużo ludzi się nie zawaha by strzelać, co mają do stracenia? życie pod mostem we wszach?

  A bogaty chce korzystać z systemu który daje równe szanse kiedy się wzbogaca, a kiedy jest bogaty, chce liberalizmu żeby się nie dzielić. Ale to z dzielenie się są drogi, cały system państwa. I wszyscy na tym zyskują, także bogacze bo produkty bogatych kupują biedni, a Ci kupują jeśli mają godne pensje. Jesli nie mają, to nie kupują, i zostaje mała grupka bogaczy a kraj leży odłogiem.

  Liberalizm to zbrodnia na kraju. Dzięki Bogu że w Europie to zrozumieli i pogonili liberałów, i żyje się finansowo bardzo dobrze. No oczywiście, liberałowie wieszczą co chwila upadek. Dzień w dzień, kilkadziesiąt lat. A system trwa, i trwac będzie dopóki Turcy i Arabi go nie rozpieprzą.

 47. polski raj dla korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa i mafii.
  Priwislańska Republika Bananowa.

  [url]http://biznes.onet.pl/dozywotnia-renta-dla-policji,18543,3311051,1,prasa-detal[/url]

 48. Neoliberalizm w wersji korporacyjno globalistycznej bezlitośnie niszczy gospodarki i ekonomię.
  Przedszkolak by to zrozumiał.
  Nie rozumieją tego politycy ?!
  Dobrze wiedzą ale każdego dnia kierując się chciwością zdradzają wyborców wysługując się ultra chciwej oligarchii reprezentującej znane „światowe” ( czytaj globalne) marki.
  Globokoncern zleca produkcję żółtkom, przejmuje na pejsiasty sposób większość zysków, zakłada „fundację” by na pejsiasty sposób nie płacić podatków.
  I w ten sposób np. ginie USA, wyludniają się miasta, zanikają całe branże produkcji.
  Motłochowi – gojom – wciska się bajeczki o usługach.
  W razie buntu mas – obozy koncentracyjne, depopulacja – czyli ludobójstwo na skalę nie notowaną w historii, wygenerowanie wojny nuklearnej.
  A to wszystko przy ekstatycznych radosnych podskokach „ojca świętego” – żałosnej kukły i pajaca oligarchii. Prawdziwego antychrysta bezczelnie powołującego się na Chrystusa.
  Pamiętacie jak zaprosił do papamobile kwacha ?
  Gdyby był następcą Chrystusa to w tym papamoblie zaszlachtowałby ścierwo na oczach całego świata.
  Wystarczyłby jeden miecz, ba jeden kuchenny nóż.

 49. JKM jest na pozór krańcowym populistycznym pseudoliberałem.

  Swój wolnościowy „liberalizm” kształtuje W SPOSÓB CELOWY w taki sposób BY NIGDY NIE MIEĆ NAJMNIEJSZEJ SZANSY NA ZWYCIĘSTWO WYBORCZE.

  A TERAZ ODPOWIEDZCIE SOBIE DLACZEGO TO ROBI ?!

  Nie wiecie ?
  Więc powiem wam to co wie wielu jego byłych fanów.

  JKM jest marionetką stworzoną przez „elity” okrągłego stołu.
  Marionetką która ma kanalizować, kontrolować i ośmieszać wśród wyborców postawy populistyczne, „wolnościowe” i ekstremalne.
  Jest na „scenie politycznej” parę innych takich marionetek.
  Niektóre już dawno się w taki czy inny sposób „spaliły”.

  JKM jest jednym z narzędzi mafijnego żydostwa by z wyborców zrobić ślepe bydło i użytecznych idiotów.

 50. Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg – dywersant, mason, członek Stronnictwa Demokratycznego w latach 1962-82; przez cały czas trwania PRL funkcjonowała w Polsce koncesjonowana partia pod nazwą „Stronnictwo Demokratyczne”, partia sojusznicza PPR a potem PZPR; partia pod nazwą „Stronnictwo Demokratyczne” miała korzenie masońskie i szerokie powiązania z masonerią, źródło: Leon Chajn „Materiały do Historii KlubówDemokratycznych i Stronnictwa Demokratycznego w latach 1937-39”, Wyd. Epoka., W-wa 1964; brał udział w protestach studenckich ’68 roku; Założył w 1984 r. wraz ze Stefanem Kisielewskim Partię Liberałów „Prawica”. W 1987 roku został prezesem nowopowstałego Ruchu Polityki Realnej [w 1989 r. przekształcony w Unię Polityki Realnej]

 51. „Żydowski pisarz Artur Sandauer uważa to za normalne i tak bezczelnie uzasadnił żydowską przemoc i dominację:

  „W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.

  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.

  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce – mówi Sandeuer – to żydowska głowa nałożona na polski tułów.

  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.”

  „Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.

  Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi – pisał Sandauer – a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy” – pouczał żyd Artur Sandauer.

  Ileż ten cyniczny żyd okazał wobec Polaków pogardy i kpiny, tłumacząc w ten sposób żydowską dominację nad Polakami, osiągnietą krwawymi zbrodniami jego rodaków.

  Ale czyż nie miał racji …?

  Podstawowa uwaga, …ta żydowska głowa, ten łeb, …to nie jest własny łeb, to nie nasz łeb, …to łeb obcej i nienawistnej hydry!

  Z pełną powagą, odpowiedzialnością i z przekonaniem stwierdzamy, że w Polsce nie istnieje polska inteligencja, nie istnieją polskie elity, ponieważ prawdziwie polska inteligancja zginęła, została wymordowana podczas II wojny światowej, (podczas okupacji, w części okupowanej przez Niemcy hitlerowskie przez zbrodniarzy niemieckich, a w części okupowanej przez Związek sowiecki przez żydobolszewickie hordy zbrodniarzy sowieckich, ukraińskich, litewskich i białoruskich), oraz w kolejnych latach, po wojnie, w okresie stalinizmu, przez żydokomunistycznych zbrodniarzy spod znaku NKWD, MBP, PPR, KBW, UB i SB, …owa „elita” zwana obecnie „inteligencją” to w ponad 90% żydzi i osoby pochodzenia żydowskiego”.

 52. „Ponad 800 lat wgryzania się żydostwa w polski naród i w polskie społeczeństwo zrobiło swoje, bardzo wiele znanych i wielkich nazwisk „wielkich rodów” jest bardzo silnie skoligaconych z żydostwem, i nie ma to absolutnie nic wspólnego z Polską ani z Polskością, a wszystko z żydostwem.

  Nie żyli oni przez 800 lat z Polakami, czy obok Polaków, ale żyli z Polaków, kosztem Polski i Polaków”.

 53. Niezliczone tłumy na ulicach Warszawy niecierpliwie oczekiwały na przyjazd Papieża.
  Nagle podniósł się większy niż do tej pory zgiełk tłumu.
  Oto jest !
  Tłumy zaczęły gorączkowo wiwatować w kierunku papamobile wolno sunącego szeroką aleją.
  A w środku za szklanymi pancernymi ścianami widoczna była sylwetka Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II.
  Uśmiechnięty, wręcz rozpromieniony, machał ręką swoim rodakom w geście papieskiego powitania.

  Ale cóż się dzieje ?
  Papamobile w pewnym momencie zatrzymuje swój dostojny przejazd ulicami polskiej stolicy.
  Cóż za niespodzianka – w kierunku pojazdu Papieża podchodzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski.
  Drzwi do papamobile się otwierają i sam Papież gestem ręki zaprasza Prezydenta Polski do środka….
  CDN.

 54. Oto kochanka marcina dubienieckiego – męża marty kaczyńskiej.
  Oj chyba niedługo kolejny rozwód szkieletorka.
  Głodzi się dla mężusia, głodzi a on w tym czasie posuwa inną jędrniejszą dupcię.

  [url]http://makq69.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5ydS5azGj82[/url]

 55. Głosujecie na socjalistów, na ich piękne hasełka o drugiej Irlandii czy solidarności społecznej, dzięki którym wszystkim będzie się żyło lepiej. Bo państwo da. Bo wiadomo nie od dziś, że >państwo< to św. Mikołaj, z czerwoną czapeczką i workiem pełnym niekończących się prezentów. Gówno prawda. Państwo to grupa ludzi, którzy muszą utrzymać siebie i swoje rodziny. Dlatego chcą pracować, chcą zakładać własne interesy, uczyć się i w ten sposób polepszać swój byt. Są odrębnymi jednostkami, z własnymi celami, które starają się zrealizować. Biorą sprawy we własne ręce. Ale państwo to też bardzo, bardzo duża grupa ludzi o świadomości niewolników. Boją się robić to czego naprawdę chcą, więc realizują cele tej grupy powyżej. I patrzą na nich z zazdrością. Też by tak chcieli. W końcu nadal mają swoje marzenia. Więc dają się nabierać grupie cwanych, rządnych władzy socjalistów obiecujących zabieranie bogatym i rozdawanie im - biednej umęczonej klasie robotniczej śmiało maszerującej na przód z czerwoną flagą na ramieniu. Tylko, że socjalistom na rękę jest dotychczasowy stan rzeczy. Dzięki niemu w ochlokracji mają stałych wyborców. Wyborcy = władza. Władza = pieniądze. Obiecajmy motłochowi kiełbasę, gruszki na wierzbie, motłoch to kupi. Bo motłoch boi się zmian i wzięcia swojego życia we własne ręce. Motłoch woli bajkę o św. Mikołaju.

 56. brawo G
  masz racje pełną
  a 34 pewnie ma rodzine w PIS i jemu bedzie lepiej jak socjalisci beda rzadzic ale nie nam uczciwym biednym Polakom

 57. Polityk żeby być politykiem musi się wysługiwać. Jak tego nie robi, nie dostanie od przemysłowców i bankierów kasy na wybory (agencje PR kodujące ludziom że dana partia czy kandydat to spokój, stabilność, a inny to jątrzenie i czyste zło) wiec go nie wybiorą.

  Wygrywają Ci co sie sprzedali. Po się sprzedało bankierom i kolesiom od czosnku, Kaczor się sprzedał klerowi. Bez sprzedania się nie ma szans na władzę. Wolę kler, bo ten okradnie nas na max kilkanaście, w porywach do kilkudziesieciu miliardów, ale większość zostaje w Polsce, a lumpenliberały z PO wywożą wszystko na zachód co tu ukradną.

  Prosty rachunek, kogoś trzeba wybrać.

  Właśnie dziś jechałem 8h samochodem po Polsce, kurwa jakie drogi, Boże to niewiarygodne. 3523 miliardów długu, a tu się w sumie nic nie zmieniło przez tyle lat. Ależ się nakradli. Dlatego głosuję na Kaczora.

  Gospodarka jest ważna, ale NAJWAŻNIEJSZE jest wyplenienie korupcji. Ludzie muszą się bać brać i dawać, nie da się inaczej tego załatwić. Najlepszy gospodarczy program nic nie da jak wszyscy będą kręcić biznesy na lewo.

 58. Coś w tym musi być. Wierzyć mi się nie chce by tak inteligentny facet nie zdawał sobie sprawy że bełkotaniem, jąkaniem, i głupimi wypowiedziami o kobietach, odebraniu zasiłków i gejach niszczy wszelkie szanse na zwycięstwo. Zastanawia też sympatia Urbana dla Korwina opisana w alfabecie Urbana. I dzięki Bogu bo jakby facet zastosował parę prostych trików, to jest sporo głupków ktora by go wybrała. A potem po wyrzuceniu z pracy za 300zł mies szukała pomocy w mitycznych fundacjach :))))

  Ale tego raczej nigdy się nie dowiemy kto jest kto i kto dla kogo pracuje.

 59. Niezła dupa. Alewolałbym Martę, jest na swoj sposób bardzo erotyczna, neurotyczna, słabiutka kobietka. No i jaki mocny teść 🙂

 60. G, rozumiem Cię. Ale weź pod uwagę że ludzie, robotnicy, czy zwykli idioci też mają prawo mieć godne pensje, nie na luksusy, ale mieć jedzenie, transport, raz w miesiacu iść się odchamić do opery. I to im oferują np Niemcy, kraj socjalistyczny. Akurat mam znajomych z Niemiec, i nikt mi nie wmówi że socjal jest zły. Oni go źle wykorzystali, dając socjal Turkom, ale to wina polityków którzy na to poszli a nie systemu.

  Jeśli ludzie będą żyli jak niewolnicy, powstanie rewolta, przestępczość, takie są realia.

  A wy narzekacie że samochód jedzie i ma opory powietrza „jak to, płącę za benzynę i jej część idzie na pokonanie oporów, ja ich nie chcę! płacę za napęd! powietrze jest złę bo za nie płacę!” gdy zabiorą wam powietrze, podusicie się.

  Ale dałem fajny przykład :)))

 61. Masz konkretne propozycje „wzięcia swojego życia we własne ręce” dla 50% polskiej populacji w wieku produkcyjnym którzy pozostają bez pracy ?

  Teraz panie G to Polacy mogą jedynie w piaskownicach pełnych psiego G szukać pracy, kariery, chleba, utrzymania rodziny i dachu nad głową.

  Teraz na odpowiedzialność jest za późno.
  20 lat za późno.

  To co bredzisz było aktualne 20 lat temu.
  I ludzie ratując się przed nędzą imali się przeróżnych zajęć, głównie drobniutki handelek.
  Niektórzy dorobili się nawet sklepów.
  Ale od zeszłego roku coraz większa ich część zamyka biznesy.
  Markety, dyskonty, są z natury bardziej konkurencyjne i wykańczają drobny handel.

  To ten handelek, usługi w szarej strefie i masowe wydawanie rent zapobiegły rewolucji na początku lat 90-tych.

  To co dało ludziom przeżyć spełniło jednak bardzo negatywną rolę.
  Gdyby doszło do społecznego buntu nigdy władza nie odważyła by się na szerokie otwarcie polskiego rynku na chińszczyznę i związaną z tym masową zagładę miejsc pracy w Polsce.
  Ale że władza Polaków zdradziła, tak jak skorumpowane władze innych krajów „bogatej północy” chodzące na pasku globalnych korporacji, to dużą część światowej produkcji
  przeniesiono do chin.

  System się wali z powodu chciwości „elit”.
  Do tego dochodzi fakt iż produkcja masowa, automatyzacja, robotyzacja, drastycznie ograniczają ilość zatrudnionych.

  Już tylko ten mechanizm powoduje to że świat zmierza w kierunku takim iż tylko niewielka część populacji będzie miała jakiekolwiek miejsce pracy.

  Maksymalizowanie konsumpcji do poziomów irracjonalnych po to by zapewnić dostateczną ilość miejsc pracy samo w sobie jest obłędem bo nie liczy się z ograniczonymi zasobami planety.

  Żadne neoliberalne gardłowanie, nawet z muchą, tego nieuniknionego mechanizmu nie zmieni.

  ******************************************
  Czy chcemy czy nie jesteśmy jako ludzkość skazani na tak znienawidzony przez korwinistów socjal.
  Bo tylko ten socjal pozwoli przeżyć rosnącej grupie ludzi pozbawionych pracy z powodów cywilizacyjnych.
  *******************************************

  Dla korwinistów ci ludzie są nierobami i powinni wyzdychać pod płotem.

  Więc apeluję o logikę i dokonanie ekstrapolacji obecnej sytuacji.

  Za każdym bowiem razem po zmniejszeniu populacji o „nierobów” potrzeby produkcyjne zmaleją !
  W międzyczasie postęp techniczny przyniesie wzrost wydajności pracy i kolejne ograniczenie potrzeb zatrudnienia !

  Pojawiają się koleje „nieroby” !

  „Muszą wyzdychać pod płotem!” – krzyczy rozedrgany i pąsowy na twarzy JKM.

  I znów potrzeby produkcyjne zmalały !

  No cóż trzeba zwolnić kolejnych i nadać im status nierobów !

  „Niech ponoszą odpowiedzialność za swoje wybory!” – krzyczy, zaciskając pięści, wściekły JKM.

  I znów potrzeby produkcyjne zmalały…..

  A na koniec, drżącą neoliberalną wypielęgnowaną łapką, która jednego dnia
  uczciwie nie przepracowała, pomstując na zły dla wolności słowiański materiał
  ludzki, kurwin zgasi światło.

 62. Masz absolutną rację. Tylko, że Niemcy to kraj (przynajmniej w połowie) o długiej historii kapitalistycznej. Oni znają swoją wartość i nie boją się wziąć życia w swoje ręce. I o tradycji demokratycznej. Te dwie rzeczy sprawiają, że Niemcy są świadomi swoich wyborów w czasie wyborów 🙂 I to sprawia, że Niemcy są tak bogatym krajem. Wiadomo, że nikt nie chce zapier*** do końca życia, skoro jest już bogaty. Stąd tak dobrze rozwinięty u nich socjal. Ale oni mają też pewnie dobre prawo gospodarcze, które nie wiąże im rąk tak jak u nas.

  U nas normalnych kapitalistów (przedwojennych) wybito. U nas większość ludzi ma właśnie świetnie rozwiniętą świadomość niewolnika. Włącznie z politykami, którzy najpierw nauczyli się całować kuper Rosjanom a później Amerykanom. Ale na arenie narodowej czują się wybornie. Tutaj mają władzę, więc sprzedają wyborcom polityczny bełkot a wyborcy nawet od nich niczego więcej nie oczekują. Przecież tak naprawdę do drugiej tury wyborów przeszły dwie osoby: pan z wąsem, który mówi, że jest z Polski i pan bez wąsa, który sadzi drzewka. To jest bełkot, to jest show. Zero argumentów. Samo sterowanie emocjami wystarczy – i oni to doskonale wiedzą. Żeby dotrzeć tam gdzie są, nauczyli się, że w Polsce coś takiego jak szacunek do wyborcy się nie opłaca. Gdyby mieli szacunek, to biliby się na argumenty a nie na piosenki wyborcze. Ale dawno zobaczyli że ten, kto bije się na argumenty nie ma szans się przebić! Motłoch nie lubi jak się go traktuje poważnie. Motłoch po prostu chce św. Mikołaja.

  Moim zdaniem w drugiej turze będę musiał wybrać mniejsze zło. Tylko jeszcze nie wiem co jest tym mniejszy złem, bo moim zdaniem jeden kandydat jest gorszy od drugiego 😛 Zamiast rozwiązywania rzeczywistych problemów, znowu najważniejsze kwestie to będzie: aborcja, eutanazja, prawa gejów i to, czy krzyż powiesić czy zdjąć. Super.

 63. 34 – to o czym mówisz to są zjawiska społeczne i gospodarcze na następne 100-200 lat. Ja mówię o tym co jest teraz, a teraz jest tak, że wszędzie tam gdzie Polska różni się od ogólnie pojętego zachodu – wszystko to są miejsca na rozwój, czyli biznes. A biznes mamy uwiązany prawem gospodarczym, które należałoby właśnie zliberalizować. Ale polityków to nie obchodzi. Ich obchodzą tylko najbliższe wybory, więc mówią wyborcom to co chcą usłyszeć. Prezenty, prezenty, prezenty. Nikt nie mówi: „Rozejrzyjcie się dookoła i znajdźcie pomysł jak na siebie zarobić a my stworzymy takie prawo, żeby państwo Wam w tym nie przeszkadzało”. W Polsce takie myślenie, myślenie biznesowe rzadko występuje. Ludzie wolą wierzyć w to, że państwo im coś da za darmo, więc się rozleniwiają.

 64. To o czym pisałem trwa w najlepsze od lat. Kłamstwem jest mówienie że to perspektywa za 100 – 200 lat.

  Nowoczesne miejsce pracy kosztuje miliony.

  Dla „ratowania” gliwickiego Opla tusku był skłonny wyłożyć po kilka milionów na „ratowanie” jednego miejsca pracy !
  Bardziej by się opłaciło podatnikowi dać tym ludziom zasiłek/socjal do końca życia.

  Fundusze na dobry biznes to dla większości Polaków czysta abstrakcja.
  Zero rezerw i mobilności.
  Jesteśmy w gorszej sytuacji niż nędzarze w Indiach bo tam przychodzi kapitał a u nas się zwija.

  Państwo bez regulacji – marzenie korwinistów to eksplozja korupcji.
  Dziś urzędasa ogranicza regulacja – ustawa.
  Tylko w narzuconych przez nią ograniczeniach może udzielać pozwoleń, koncesji, itp.

  W warunkach deregulacji urzędas będzie niczym nieskrępowany.

  Bez odpowiednich regulacji np. dla eksploatacji łupków gazowych (jeśli prognozy zasobów się potwierdzą) cale zasoby zostałyby rozkradzione przez korporacje a Polska stałaby się ich kolonią.

  Jedynym tutejszym beneficjentem byłby skorumpowany zdrajca – urzędas/decydent.

  Ten sposób działania korporacji, zwłaszcza amerykańskich, dominuje od dziesięcioleci.

  *************************************

  Zysk uzyskany drogą pasożytnictwa i zniewalania zawsze był większy od zysku uzyskanego drogą uczciwego biznesu.

  *************************************

  USA robi to od dziesięcioleci.

  Korumpują przywódców państw by móc dane państwo eksploatować na zasadach neokolonialnych.
  Uczciwych i patriotycznych przywódców skrytobójczo mordują.
  Wysyłają do przyszłych łupów tzw. ekonomicznych zabójców.
  USA to atrapa demokracji.
  Marionetkowy rząd, prezydent, agendy jak CIA służą interesowi oligarchii i korporacji.
  USA to największy na tej planecie bandyta wspierający geszefty oligarchii własną armią i życiem nieświadomych obywateli – mięsa armatniego.
  John Kennedy został najprawdopodobniej zamordowany na zlecenie żydów z FED bo chciał ograniczyć sobiepaństwo tego prywatnego „banku centralnego”.

  Polska bez regulacji stanie się kolonią i bezbronną ofiarą dla tych oligarchicznych złodziei.
  Czy tego chcą „wolnościowcy” i JKM ?!

 65. I jeszcze jedno.

  Wydobycie ropy naftowej w zatoce Meksykańskiej jest bardzo mocno uregulowane przez rząd USA.

  A teraz samo życie pokazało iż regulacje te ORAZ ICH EGZEKWOWANIE były ZBYT SŁABE.

  Bo doszło do największej katastrofy ekologicznej w dziejach USA i śmiem twierdzić że to dopiero początki tej katastrofy.
  Jeśli sprawdzi się wizja polskiej dziewczyny która przewidziała żałobę narodową w kwietniu tego roku (przewidziała też kolejną w lipcu, więc niedługo będziemy mieli możliwość weryfikacji jej wizji)to być może cały Atlantyk zostanie zalany ropą.
  Dodajmy do tego prąd oceaniczny Golfstrom i widzimy że Europa też jest zagrożona.
  Skala tej katastrofy może być więc największa w nowożytnych dziejach.
  Być może można ją będzie porównywać tylko do okresów tzw. wielkich wymierań.
  Jedno jest pewne – zalany ropą Atlantyk to martwy Atlantyk.

  Widzimy więc że współczesna cywilizacja wymusza bezwzględne stosowanie regulacji.

  Bowiem od ich stosowania zależy wręcz być albo nie być ludzkiej cywilizacji.

  Czy wy „wolnościowcy”, dla swojej doktryny, dla swojej religii, dla swojego zaślepienia,
  wolicie taką czy inną zagładę byleby nie było regulacji ?!

 66. 34 czy my oboje napewno żyjemy w tej samej Polsce?

  „Państwo bez regulacji – marzenie korwinistów to eksplozja korupcji.
  Dziś urzędasa ogranicza regulacja – ustawa.
  Tylko w narzuconych przez nią ograniczeniach może udzielać pozwoleń, koncesji,
  itp.”

  Państwo bez regulacji to anarchia a JKM z tego co wiem to liberalny konserwatysta. Chodzi o to, żeby regulacje były proste, żeby podatki były proste, a nie – chociażby tak jak teraz – tysiąc pięćset rodzajów PITów itd.

  Taak, urzędnicy są ograniczani przez ustawy? Pffff. Ustawy, które są tak pisane, żeby przez przypadek nie można ich było jednoznacznie zinterpretować. Więc urzędnik interpretuje je na rękę temu kto więcej zapłaci. To jest dopiero pole do popisu dla korupcji.

  „Dla „ratowania” gliwickiego Opla tusku był skłonny wyłożyć po kilka
  milionów na „ratowanie” jednego miejsca pracy !
  Bardziej by się opłaciło podatnikowi dać tym ludziom zasiłek/socjal do końca
  życia.”

  Właśnie tak się żyje w kraju, w którym nic się nie produkuje swojego. Polski przemysł przecież w ogóle nie istnieje, dlatego Polacy pracują na przemysł zagraniczny. Ba! Polski przemysł nawet nie może powstać! Bo ogranicza go durne prawo gospodarcze i skorumpowani urzędnicy, którzy mogą je dowolnie interpretować i wykańczać na rzecz obcego kapitału. Poczytaj sobie o Optimusie albo o JTT. Nie będę przypominał o głośnej jakiś czas temu sprawie piekarni, która splajtowała, bo rozdawała chleb za darmo dla biednych a fiskus kazał im zapłacić od tego horrendalnie duży podatek. Od chleba za 0 zł!!!

  Ale jak już pisałem politycy nie chcą się zajmować takimi sprawami, bo po co? Jak już pisałem – lepiej gadać o zawieszaniu (lub nie) krzyża, rozdawnictwie publicznych pieniędzy, legalizacji związków homoseksualnych. A ja, i Ty i każdy inny dalej będziemy chodzić po krzywych chodnikach, jeździć po dziurawych drogach i codziennie mijać odrapane budynki z dziurami po niemieckich kulach. Niektórzy będą nawet psioczyć na szybkość działania polskich sądów albo podatek od pieniędzy zarobionych za granicą.

  Zapytam retorycznie – myślisz, że to się samo naprawi jak nic nie będziemy zmieniać?

  I tak dla ścisłości – nie popieram wszystkiego co proponuje Korwin, ale trudno nie przyznać mu racji w większości kwestii. A takie rzeczy jak usprawnienie sądownictwa czy zmiana prawa wyborczego na najlepszą dotychczasową ustawę o działalności gospodarczej – czyli Ustawę Wilczka – te rzeczy można zrobić szybko i bezboleśnie.

  No i dodam jeszcze, że z tego co wiem Marks pisał, że komunizm będzie można wprowadzić w krajach bogatych i wysoko rozwiniętych. Jeśli wcześniej nie będzie jakiejś dużej wojny, po której trzeba będzie wszystko odbudowywać, to rzeczywiście jakąś hybrydę komunizmu trzeba będzie wprowadzić, bo ludzi będzie więcej niż stanowisk pracy (szczególnie gdy w fabrykach ludzie zostaną zastąpieni maszynami). Ale w wyborach wybierasz człowieka, który zajmie się aktualnymi problemami a nie problemami z dziedziny futuryzmu :]

  I tym samym kończę swój wywód i więcej już odpisywać nie będę.

 67. Ok jeszcze jedno.

  No nie mogę z Ciebie 34… Weź się człowieku zastanów – gdybyś był właścicielem BP sam byś sobie wprowadził takie regulacje, żeby taka katastrofa się nie wydarzyła. Myślisz, że jakiś koleś siedział w swoim gabinecie i stwierdził „nie mam na co wydawać kasy, więc rozwalę rurę a później wydam grube miliony na odszkodowania i kilka prób zatamowania wylewu ropy do oceanu”???? To był wypadek, tak samo jak to gdy się potykasz i przypadkiem rozwalasz kolano…

  Mam coraz większe wrażenie, że piszesz to dla jaj, bo nikt normalny by takich głupot nie wypisywał.

  Żegnam

 68. Prezes BP olewał swoje elementarne obowiązki.
  W czasie gdy Exxon miał jeden drobny wyciek to BP miał prawie tysiąc awarii !
  Prezes BP to przedstawiciel współczesnej arystokracji – drętwy, cyniczny oligarcha.
  Złamał większość zasad bezpieczeństwa po to by mieć kasę na milionowe premie dla siebie i swojej ferajny.
  W eksperymentalnym ultra głębokim odwiercie udostępniającym niezbadane dotąd złoża (geolodzy ostrzegali go ale on to lał), złożu pozostającym pod gigantycznym ciśnieniem, zastosował głowicę przeciwwybuchową chińskiej produkcji z zepsutym zaworem głównym.
  Stwierdzono że nie ma czasu (i kasy na nieistotne dla kanalii stosowanie wymogów technicznych – regulacji) i całe bezpieczeństwo eksperymentalnego odwiertu !!!!! W SPOSÓB „WOLNOŚCIOWY” scedowano na zawór zapasowy made in ChRL !!!!!

  Prezes BP i inne osoby odpowiedzialne powinny być sądzone jako zbrodniarze !!!!!

 69. Nigeryjska kolonia korporacji Royal Dutch Shell, Exxon Mobil, itd.
  Zero cywilizowanych standardów, zero regulacji,
  NEOLIBERALNY NIGERYJSKI IDEAŁ WOLNOŚCI.

  ŁAPÓWKI DLA WŁADCÓW, KACYKÓW PLEMIENNYCH, HERSZTÓW BAND, ZAMIAST POŻYTKÓW DLA PAŃSTWA I DOBRA WSPÓLNEGO.

  [url]http://wiadomosci.onet.pl/1616680,2678,1,afryka_brodzaca_w_ropie,kioskart.html[/url]

  „Według nowych szacunków do Zatoki Meksykańskiej każdego dnia może wypływać nawet 2,5 miliona galonów ropy. W tej sytuacji ujście Nigru stało się dla Amerykanów przestrogą. W ciągu ostatnich pięciu dekad do delty wyciekło 546 milionów galonów, czyli blisko 11 milionów rocznie. Dla porównania, po katastrofie tankowca Exxon Valdez w 1989 roku do wód Alaski wypłynęło 10,8 milionów galonów”.

 70. Warto wiedzieć jedno.
  Dotychczasowe klasyczne wydobycie ropy sięgało złóż do ok. 1000 m w głąb ziemi.
  Wielu wieściło peak oil czyli zbliżający się koniec złóż ropy.
  Receptą na to miały być złoża zalegające bardzo głęboko których do nie dawna nie można było rozpoznać i eksploatować ze względu na brak technologii.
  Katastrofa w zatoce dotyczy takiego właśnie złoża.
  Platforma która zatonęła była platformą pływającą.
  Głębokość oceanu w miejscu odwiertu – ok. 1500 m.
  Głębokość samego odwiertu – tj. od dna oceanicznego do złoża ok. 6000 m.
  Tak głębokich złóż do tej pory nie eksploatowano w warunkach morskich.
  Rozpoznanie takich złóż przez naukę jest praktycznie żadne.
  Krytycznym elementem jest tu ciśnienie w złożu i zjawisko tzw. uderzenia hydraulicznego które może osiągać ciśnienia chwilowe jakich żadna ludzka technika nie jest w stanie powstrzymać.
  Słup ropy z głębokiego odwiertu (ropa tak jak woda jest praktycznie nieściśliwa, natomiast np. samochód zderzający się z drzewem ma strefy zgniotu) w przypadku uderzenia hydraulicznego posiada gigantyczną energię wynikającą z siły bezwładności ( całość napędza uderzenie gazu ze złoża), a energia ta nie jest amortyzowana przez ściśliwość ropy. Cała ta energia zostaje chwilowo skupiona na zaworze i ściankach rur. Powstaje gigantyczne ciśnienie chwilowe mierzone tysiącami atmosfer.

  I teraz mając tą wiedzę ważne info:

  *************************************

  BP przy tego typu odwiercie zastosowało prewenter chińskiej produkcji – tj. głowicę przeciw wybuchową z uszkodzonym głównym zaworem !!!!!
  Pomimo tego zastosowano ją – wbrew regulacjom – licząc że zawór awaryjny w razie gwałtownego wypływu (wybuchu) da sobie radę.
  Zrezygnowana więc z jakiegokolwiek systemowego zabezpieczenia tj. dublowania najważniejszych urządzeń.
  A najważniejszym z najważniejszych są min. dwa zawory w prewenterze.
  Przypominam że promy kosmiczne najważniejsze systemy (komputerowe) mają dublowane 5-cio krotnie !

  A G bredzi że to był zwykły, niezawiniony wypadek !!!!!

  *************************************

  Info z początków maja:

  [url]http://szczesniak.pl/1656[/url]

  Obecnie coraz trudniej o informacje w sprawie wycieku bo rząd USA zachowując się jak każdy reżim sprawę utajnia.
  Tak jak swoje przygotowania, dokonywane razem z izraelem, do ataku na Iran.

 71. Dodajcie do tego fakt iż ostatnio mamy do czynienia z olbrzymim wzrostem ilości silnych trzęsień ziemi. To dowód, tak jak rosnąca ilość aktywnych wulkanów, że narasta dynamika tektoniki skorupy ziemskiej wynikająca z ruchu płyt kontynentalnych.
  Zjawiska te w sposób bezdyskusyjny powodują narastanie, czasami drastyczne, naprężeń w skorupie ziemskiej.
  Te naprężenia z kolei przenoszą się na złoża gazu i ropy naftowej.

 72. G – nie ma sensu dyskutować z 34. Myślę, że to prowokacja bo nie sądzę żeby 34 na serio pisał, że połowa Polaków w wieku produkcyjnym jest bezrobotna (haha 😆 ) i sondaże są sfałszowane, ale on wielce oświecony 34 zna prawdziwe statystyki bezrobocia 😆 Chociaż z drugiej strony może 34 jest prawdziwym zacietrzewionym socjalistą, a ci jak wiemy mogą wypisywać różne głupoty, ale z głupotą się nie dyskutuje.

 73. „Wojciech „Fokus” Alszer – dywersant, „whiger”, przedstawiciel muzyki hip-hopowej w PRLu-bis III, współtwórca Paktofoniki i Pokahontaz; propagator prymitywizmu i pseudokultury slamsów”

  hahahahahahahahahaahah 😆 34 daj jeszcze więcej takich stron bo niezłą mam bekę z tego 😆 😆 😆

 74. ” Znów stara zgraja szczęśliwym trafem
  bez głów, bez planów, za to z rozmachem
  do żłobu toczy swe tłuste cielska…
  Idzie Platforma Obywatelska!

  Do sądu złodziej śmiało ucieka
  Bo wszak korupcja prawem człowieka !
  Czar PRL-u wraca do formy
  Wdzięczni jesteśmy ludziom Platformy !

  Zwrot dyplomacji to rozdział drugi
  Od dziś będziemy świadczyć usługi
  Dla Władimira i dla Angeli
  Czas na kolanach iść do Brukseli!

  Szef MSZ-u już ma kaganiec
  Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec
  Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa
  Vivat Platforma, Vivat Europa!

  Angela z Ritą ręce zaciera
  By na wschód ruszyć tropem Hitlera,
  A za nią ziomków procesja tłumna
  Vivat Platforma, piąta kolumna.

  „Za tawariszcza Tuska zdarowie”
  Piją Gazpromu oligarchowie

  Odwrót z Iraku, z Afganistanu
  Osama śmieje się spod turbanu,
  Taki sojusznik jak Tusk się przyda…
  Vivat platforma i Al- kaida

  Koniec z lustracją! Koniec rozliczeń!
  Dla konfidentów to koncert życzeń
  „Od dzisiaj wszyscy jesteśmy świeci”
  Vivat Platforma i konfidenci!

  Niech żyje wolność ! Ćpun na wagarach
  Łbem durnym kreci w dymu oparach
  Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska
  Vivat Platforma Obywatelska!

  Nich żyje miłość! rusza parada
  Sprośnych pe,dałów cała gromada
  Gzi się bezwstydnie wśród publiczności
  To dar Platformy! Tryumf wolności!

  Elektoracie! Wyborco durny!
  Gdy będziesz wrzucać swój głos do urny
  A chcesz być sługą Niemca i Ruska
  Dalej popieraj Bronka i Tuska”
  😉

 75. Twoja niewiedza jest przerażająca.

  Polska ma najniższy współczynnik zatrudnienia w Europie.
  Oficjalne statystyki bezrobocia maja się nijak do tego co pisałem.
  Jest cała armia niepracujących rencistów, wczesnych emerytów, mnóstwo osób, tak w miastach jak i na wsi, po wielu latach zwodzenia ich przez tzw. urzędy pracy olało je i nie figuruje oficjalnie w statystykach jako bezrobotni. Mnóstwo ludzi bezsensownie i bez perspektyw studiuje latami, robią 2, 3 fakultet, tracą najlepsze lata życia by po niewczasie stwierdzić że pracy dla nich nie ma.
  Jest mnóstwo bezdomnych oni tez w tych statystykach nie figurują.

  Jeśli uważasz że w polsce jest 10% bezrobocia a dla wszystkich pozostałych są miejsca pracy i JKM może nierobów pogonić do roboty to,

  powiem to z przykrością, ale powiedzieć to muszę – JESTEŚ IDIOTĄ !

 76. Jakbyś choć trochę słuchał wiadomości to pewnie byś się o tym dowiedział.
  Poszukaj to się przekonasz.
  Wasza uczniowska naiwność czasami jest rozbrajająca.

  W pl albo masz silne układy, dasz w łapę albo jesteś bezrobotny.
  Tylko ktoś o wyjątkowych kwalifikacjach może liczyć że gdzieś się załapie bez układów.
  Ale to wyjątki potwierdzające regułę.

  Gdyby jakimś cudem korwinistom przyszło rządzić to pierwsze kalkulacje, przymiarki spowodowałyby zawalenie się waszych planów.
  I to jest nieprzypadkowe że JKM przez 20 lat oficjalnie nie zrobił najmniejszych kalkulacji powodzenia swoich planów.
  I bredził np. o emeryturach z pieniędzy z prywatyzacji, choć wiedział że starczyłoby tego na 1% dotychczasowych emerytur.
  Tak samo jest z zagonieniem nierobów do pracy.

  Pytałem się osobnika o pseudo G gdzie ma te miliony miejsc pracy dla nierobów.

  Niestety G przemilczał ten niewygodny dla niego szczegół.

  Woli pierdolić oszukańczą i zbrodniczą mantrę o braniu odpowiedzialności za swoje wybory.

  Hitler nie eksterminował swojego narodu a G i JKM chcą eksterminować Polaków.
  Bo gadka szmatka o braniu odpowiedzialności bez zagwarantowania miejsc pracy prowadzi prostą drogą do eksterminacji Polaków.

  JKM jest żydem i pachołkiem mafii okrągłego stołu.
  Kim jest G sami sobie dopowiedzcie.

  Władza to odpowiedzialność za państwo i naród.
  A nie pierdolenie głodnych kawałków zasłyszanych od zdradzieckiej mafijnej szui JKM.

 77. Niepracujące żony, miliony domowników na wsi.
  Gdyby polskie rolnictwo miało strukturę zatrudnienia znaną choćby z Czech to mamy kilka kolejnych milionów bezrobotnych.
  W Polsce połowa społeczeństwa żyje na wsi i z rolnictwa. Na zachodzie ok. 10%.

  Rzuć dodatkowo 40% Polaków do miast.
  Dla nich też JKM znajdzie miejsca pracy ?
  A może wyszczeka im swoją mantrę o braniu odpowiedzialności za siebie.
  Jakie będzie wówczas bezrobocie ?

  To swoją drogą wyjątkowa bezczelność pchać się do koryta władzy i z góry obiecywać że nie będzie się za cokolwiek odpowiadało.

  Myśl, myśl, to naprawdę nie boli !

 78. I jeszcze jedno jeśli nie dotarło.
  Współczynnik zatrudnienia to nie wskaźnik bezrobocia.

  Ps. Liberałowie w USA są lepsi.
  Tam bezrobotny po utracie prawa do zasiłku traci też status bezrobotnego.
  Może uczciwie zdychać pod płotem.

  Ale jakie piękne są statystyki.
  Obecnie np twierdzą że mają kilkanaście procent bezrobocia a tak naprawdę to są na poziomie bezrobocia z czasów wielkiego kryzysu.
  A przecież kryzys się dopiero zaczyna.
  Tyle że wtedy nie było globalizmu i transferu miejsc pracy do Chin.
  Wielki Kryzys w USA doprowadził do II Wojny Światowej.
  Obecnego kryzysu, bezrobocia na poziomie 2 razy większym od tego z czasów WK, USA nie przetrwa.

  Wg Nostradamusa Obama jest ostatnim prezydentem USA.
  ŚWIAT GINIE Z POWODU KRAŃCOWEJ CHCIWOŚCI ŻYDOSTWA.
  Najwyższy czas przestać lizać dupę żydowi JKM.

 79. Oto prawda o mafii żydowskiej która zawłaszczyła Polskę od 1945r. do dziś.

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=Q-ByVjGoG6M[/url]

  Pamiętajcie w oddziałach NKWD, potem UB, SB, mogli być zatrudniani tylko żydzi.
  Polacy mogli co najwyżej tam pracować w roli sprzątaczy.
  Polskie „elity” są dziełem NKWD, Stalina i Berii.
  Potem Stalin zagrożony przez mafię żydowską w ZSSR (choćby sprawa jego żydowskich lekarzy) wziął się za pejsy z NKWD które zawłaszczyły Związek Radziecki.

  Było jednak za późno.

  Został zamordowany za pomocą trucizny.
  żydowska mafia zatryumfowała.

  W jej rękach znalazła się min. Polska z milionami manipulowanych od kołyski nieświadomych swej roli niewolników.

  Spójrzcie na szefa SB a potem MSW za czasów jaruzelskiego – kiszczaka.
  To kolejny mafijny zbrodniczy żyd.

  Gomółka z kretesem przegrał swoją próbę oczyszczenia PRL z wpływów stalinowskiego żydostwa.

  kwaśniewski, kwaśniewska, kuroń, michnik, cimoszewicz i kupa innych to dzieci żydowskich zbrodniarzy – stalinowców z NKWD a potem UB.
  Pomiot zbrodniarzy i ludobójców.

  A wam wystarczy że się uśmiechną, że są przystojni, bezczelni, cyniczni, że was poklepią po plecach.

  Niejedna gojka pewnie robi się mokra w kroczu na widok palikota.
  No cóż to rzecz gustu i rozumu.
  Wasz wybór.
  Wasze konsekwencje wyboru.

  Dajecie się zniewalać i wyzyskiwać żydostwu przez swoją bezmyślność.

  No ale jak ktoś daje się wykiwać JKM to każdemu da się wykiwać.

  Wasza sprawa, wasze życie, wasza przyszłość ?
  To może akurat nie.
  Przy dalszych rządach tej żydowskiej bestii ludzkość ma marne szanse na przetrwanie.

 80. [url]http://www.youtube.com/watch?v=e98oQ9abidA[/url]

  Ps. gronkowiec vel bufetowa to żydówka która Warszawę potraktowała jako żydowski łup.
  Armia żydów obsiadła przeróżne warszawskie stołki i żeruje cynicznie na Polakach.
  Na okrągło wypłacają sobie gigantyczne „premie” – łupy na polskich gojach którzy zostali na tyle skutecznie zmanipulowani że jeszcze głosują na tą bandę żydowskich złodziei.
  bufetowa z naszych podatków dała żydom z TVN 500 milionów „na stadion”.
  Jak widać największa nawet bezczelność mafii żydowskiej spotyka się z biernością, wręcz akceptacją Polaków.
  Jesteście martwi za życia !

 81. No widzisz, zero konkretnych danych tylko jakieś Twoje przypuszczenia, do tego nazywasz mnie idiotą. Odpisałbym Ci ale nie ma sensu z Tobą dyskutować bo i tak będziesz twardo bronił swojego zdania. Bezrobocia jest w Polsce 100%, a ci ludzie co pracują to żydzi i masoni i oni tylko udają, że pracują żeby ludzie myśleli, że jest praca w tym kraju 😆 😆 😆

 82. „Wg Nostradamusa Obama jest ostatnim prezydentem USA.”

  Aaa to skoro Nostradamus tak powiedział to z pewnością tak będzie! Koniec świata będzie w 2012, będzie przebiegunowanie Ziemi i uderzy w nas planeta Nibiru 😆 To też jest wina JKM i żydo-masonów 🙂

 83. [url]http://w62.wrzuta.pl/obraz/8Pi8mjRcQSf/bez_nazwy[/url]

  [url]http://w62.wrzuta.pl/obraz/7tF7vH2b2KL/bez_nazwy[/url]

 84. To skoro JKM to zyd ,zbrodniarz itp to czemu zglosil projekt ujawnienia tajnych wspolpracownikow sb czego konsekwencja byla tzw nocna zmiana?

 85. Widzę że nie poszukałeś.
  Widać prawda cię nie interesuje.
  Wystarczy ci prawda objawiona przez takich kapłanów jak JKM.
  Niczego więcej nie będę ci udowadniał.
  Banda zaślepionych ignorantów.

  Opanuj się chłopie !

  Wskaźnik zatrudnienia obejmuje tylko pracujących.

  Reszta czyli populacja bez pracy w wieku produkcyjnym to:
  bezrobotni (wskaźnik bezrobocia)
  + renciści
  + wcześni emeryci
  + niezarejestrowani bezrobotni
  + niepracujący domownicy (żony, pełnoletni najbliżsi krewni rolników), itp.

  Dotarło wreszcie ?!

  Samo polskie rolnictwo – jego struktura jest bombą bezrobocia z opóźnionym zapłonem.
  Ci ludzie często wegetują na roli wiedząc że na pracę poza rolnictwem nie mają szansy.
  Oczywiście nie są zarejestrowani jako bezrobotni.
  Jeśli zbliżyć polskie rolnictwo do tego co na zachodzie – a cały czas to się powoli dzieje – to mamy nową kilkumilionową armię bezrobotnych – nierobów wg JKM.

  Tak to jest brutalku że nic nie jest tak proste jak się to niektórym dziecięco naiwnym wydaje.

  Rządzenie to odpowiedzialność za ludzi i państwo a nie skazywanie ich na śmierć przez cyniczne bredzenie o wyborze którego w istocie nie maja.

 86. Sam sobie odpowiedziałeś.
  Wiedział że atak na święte krowy doprowadzi do przejęcia władzy przez agenturę.
  Poza trym z pewnością chciał coś dla siebie ugrać. To znamię agentury PRL.
  Każdy chciał coś w zamian, nic za darmo dla idei.
  Bo jakąż ideą jest służenie żydowskiej mafii która żeruje na narodzie za parawanem „systemu sprawiedliwości społecznej”.
  Solorz – TW SB dostał w 1988r. 100 milionów złotych „pożyczki” z FOZZ.
  W 1989r. dostał prawo spekulowania rublem transferowym.
  Zawsze zdradzali Polaków za coś.

  Jeśli nie wierzysz to odpowiedz sobie na nurtujące Polaków pytania:

  Dlaczego w PRL było tyle nomenklaturowego złodziejstwa ?

  Dlaczego „towarzysze” byli bezkarni – nie do ruszenia ?

  Dlaczego gen. jaruzelski nic im nie zrobił ?

  Dlaczego dziś pomiot ŻYDA aferzysty mięsnego skazanego za Gomółki na śmierć za przestępstwa gospodarcze aktor – niejaki serialowy Buła – też ŻYD dostaje od RP wielkie odszkodowanie za skazanie prawomocnym wyrokiem jego ojca aferzysty przez sąd PRL w latach 60-tych ?

  Jest jedyna możliwa odpowiedź !

  PRL był w istocie łupem żydów z NKWD którzy przejęli to państwo niczym żydowską kolonię.

  Potem stalin został zamordowany i nikt już nie śmiał ich kontrolować.
  Byli narzędziem stalina eksterminującym narody ZSSR do czasu.
  Potem to ubeckie narzędzie przejęło pełną dyktatorską władzę nad wszystkim.
  Ideologia PRL była tylko parawanem by skutecznie otumanić i zniewolić słowiańskich gojów.
  Oni nigdy tej ideologii nie wyznawali – a dowodem tego jest ich całkowita bezkarność w czasach PRL.
  Czy władca będzie sam siebie ścigał i karał za to że coś tam w swoich lennach złupił ?!
  Wolne żarty.

  PRL zbankrutował.
  Czy zbankrutowali jego władcy ?

  Przecież wiecie jak gładziutko prześlizgnęła się ta mafijna ferajna do pełni władzy III RP.

  Patrz lista zakonspirowanych przez NKWD* (zmiana nazwisk) żydów rządzących Polską.

  [url]http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm[/url]

  * wcześniej carski zaborca intensywnie zmieniał nazwiska żydom.
  Wszelkie maje, kwietnie, nowickie, itp. to w 90% żydzi.

  Upadek PRL dla prawdziwych Polaków to jak przejście z deszczu pod rynnę.

  Gierek zadłużał PRL rocznie na 1 miliard $.

  Obecni władcy Polaków tylko na legalizującą ich czarną mafię zadłużają Polskę co roku na 10 miliardów $%.

 87. Dalej piszesz i nie podajesz żadnego źródła. Prawda jest taka, że każdy zdrowy człowiek jeśli chce pracować to znajdzie pracę. A Tobie wydaje się, że jesteś najmądrzejszy i wiesz wszystko, a jak ktoś ma inne zdanie to od razu jest głupi itd. A najśmieszniejsze jest powoływanie się na przepowiednie Nostradamusa 8)

 88. To nie masoni a sataniści.
  Oligarchia budując struktury mafijne oparte o grupy nieformalne złączone przestępstwem, nepotyzmem, korupcją, a ogólnie „solidarnością” przestępczą (wspólny zysk i groźba kary) celowo i świadomie stosuje jeden z najbardziej pierwotnych archetypów – totem silnego bożka.
  Jako że Jehowa przestał „działać” – słaby totem, toteż szukają innych totemów.
  I tu wykorzystanie szatana znajduje często zastosowanie.
  Jeszcze się z tym kryją, używają kretyńskiej maskującej pseudo symboliki, osławiony wizerunek sowy przed którym nocą nago skakali, odprawiając debilne rytuały, takie typy jak Bush.

  Stosują symbolikę quasi masońską, quasi rytuały, „stopnie wtajemniczenia”, ogólnie kupę pierdół i bzdur, co ma umacniać i dyscyplinować struktury mafijne.

  Różnica między prawdziwą masonerią sprzed stuleci a tym czymś z czym mamy do czynienia obecnie jest zasadnicza.

  Dawniej mason był pozytywistą, wolnomularzem, wolnomyślicielem, często rewolucjonistą.
  Masoneria tworzyła idee i służyła ideom.
  Oczywiście często były to bzdury i poronione pomysły.

  Współczesna quasi masoneria w istocie ma jeden krańcowo cyniczny cel – służbę własnej chciwości, służbę bożkowi – kasie.
  I dla tego, mimo całego sztafażu i cyrku rytualnego, jest niczym więcej jak mafią.
  Mafią dobrze urodzonych „elit”, po najlepszych uniwersytetach.
  Mafią narcystycznej do szpiku kości oligarchii.
  Jest to najgorszy wrzód na tej planecie.

 89. Dobra, napisałeś o NWO. Ale co ma z tym wspólnego JKM? Nawet ci politycy, którzy wchodzą do rządu są tylko pionkami na planszy, a nie satanistami czy masonami.

 90. Denerwuje mnie już ta agresja polityczna. Jeden i drugi kandydat ma mało do powiedzenia. Polityki nie kumam po prostu. Jestem prosty chłop. 🙂

 91. „Prawda jest taka, że każdy zdrowy
  człowiek jeśli chce pracować to znajdzie pracę”.

  Bredzisz brutal.
  Bredzisz.

  Przypominasz mi pewnego klechę który w „gościu niedzielnym” (klerykalne pisemko kk) wciskał czytelnikom identyczną gadkę „każdy zdrowy
  człowiek jeśli chce pracować to znajdzie pracę”.
  I za przykład podał fakt iż na probostwie jest u niego ogródek do wyplewienia.

  No tak rodacy – tobołki na plecy bo proboszcz ma dla was „pracę” za 5 zł.
  Wyżyjecie z tego i rodziny utrzymacie.

  Ktoś kto wciska ludziom takie głodne kawałki jest dla mnie pachołkiem bestii i zbrodniarzem.

  Chyba nie ma nic bardziej wkurzającego jak ustawiony pasożyt (proboszcz, cwaniak ze służb mundurowych który po 1 dniu pracy w swoim życiu może dostać dożywotnią wysoką rentę bo stwierdzono u niego nadciśnienie !) daje ludziom takie „propozycje” „pracy”, które nie są żadną propozycją pracy tylko drobną fuchą za marne grosze.
  Prawdziwa praca to umowa na czas nieokreślony a jeśli zlecenia to z trwałą pewną perspektywą w długim terminie.
  Prawdziwa praca musi dawać minimum stabilności.
  Kiedyś pracownicy firm budowlanych zimą też byli zatrudnieni choć pracy nie było zbyt dużo.
  Dziś są bezlitośnie zwalniani po sezonie.
  Mając taką sezonową „pracę” nie będą w stanie wyrobić sobie odpowiedniego stażu do renty lub emerytury. Jeśli już jakimś cudem dostaną to będą to grosze.
  Takich ludzi jest w PL miliony.
  W statystykach są uwzględniani jako pracujący a tak naprawdę pracy nie mają.
  Cóż to za praca która nie daje szansy na przeżycie całego roku i nie daje praw emerytalnych.
  Gdyby jeszcze mieli z niej duży zarobek.
  Ale zarabiają grosze.
  A ty twierdzisz zw swym samozadowoleniu że mają pracę.
  Mają wielkie G a nie pracę.

  W Polsce jest trwały deficyt miejsc pracy.
  Ktoś zdeterminowany może znaleźć „pracę” w ten sposób że komuś tą pracę odbierze.
  Zgodzi się na niższą stawkę.
  To droga do piekła, krańcowej nędzy i kompletnego zniewolenia.
  A bez minimalnego wynagrodzenia które tak chwalisz za JKM zniewolenie byłoby totalne.

  Po prostu ręce mi opadają tak jesteście beznadziejnie naiwni i bezmyślni.
  Widać że chodzisz do szkoły i nie znasz życia.
  Jeśli będziesz miał szczęście to może się gdzieś załapiesz i dalej będziesz przez lata nieświadomy.
  Ale nieświadomość to nic dobrego.
  Nawet nie zdajecie sobie sprawy że w PL zmarnowano 20 ostatnich lat.
  Różnica w stosunku do zachodu w tej polskiej beznadziei jest katastrofalna.

  Prawdziwe miejsce pracy, godne XX wieku nie mówiąc o XXI, musi spełniać cywilizowane standardy co do warunków pracy, środowiska pracy, ergonomii, bezpieczeństwa, czasu, oraz wysokości wynagrodzenia.
  Biorąc średni standard miejsc pracy z Europy zachodniej to należy stwierdzić że góra kilkanaście procent miejsc pracy w Polsce spełnia taki europejski standard.
  Pozostałe „miejsca pracy” są tylko różną co do skali nasilenia patologii namiastką godziwych miejsc pracy.

 92. „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.” – Stanisław Lem

  Z całuskami dla gościa o pseudonimie 34 :* 😀

 93. Brak ci G argumentów że sięgasz po inwektywy ?
  A Lem też był cholernym żydem.
  Taka jest prawda.
  W młodości go czytałem, ale mi przeszło.

 94. Szkoda czasu na rozmowę z paranoikiem 😀

  Podejrzewam, że jesteś związany z jakąś narodowo-socjalistyczną bojówką pokroju NOP albo Blood&Honour a jeśli tak, to życzę zdrowia, bo niestety na rozum już jest za późno… 😀

  Oczywiście nadal pozostaje mi nadzieja, że jednak robisz sobie jaja :]

 95. Powiedz G że:

  kwaśniewski nie jest żydem pomiotem kata z NKWD,
  kwaśniewska nie jest plugawą żydowicą pomiotem kata Polaków z NKWD,
  kuroń nie był żydem,
  michnik nie jest żydem,
  geremek nie był żydem,
  gronkowiec nie jest cyniczną żydówką,
  mazowiecki nie jest żydem,
  lem nie był żydem.

  Powiedz G że lista żydostwa rządzącego Polską z polonica net:

  [url]http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm[/url]

  to kłamstwo, fałsz i plugawe kalumnie.
  Żaden z osobników narodowości żydowskiej z tej listy nie zaskarżył posła na sejm RP który od 20 lat rozpowszechnia tą listę.

  Czyż nie jest to dowód na prawdziwość tej listy ?

  Prawda ta, o żydostwie które zawłaszczyło Polskę, wydaje się tak nieprawdopodobna, tak absurdalna, że dla wielu zmanipulowanych i okłamywanych może wydawać się śmieszna.

  Jednak nie ma w tym nic do śmiechu.
  Jeśli ktoś realnie się tu śmieje – to żydostwo które skrycie i krańcowo cynicznie rży i rechocze w kułak z głupoty i naiwności ich polskich niewolników – słowiańskich goi.

  [url]http://www.polonica.net/imag/jude.jpg[/url]

  I kto tu G jest paranoikiem.

  Ktoś kto pisze bolesną prawdę.

  Czy ktoś kto próbuje ją ukryć lub jest na tyle zaślepiony i bezmyślny, zniewolony narzuconymi mu schematami, że prawdy dostrzec nie chce choć ma ją przed swoim nosem ?!

 96. Wyjdź na dwór, przespaceruj się, rozejrzyj się. Zobaczysz prawdziwe życie, a nie jakieś brednie co tu wypisujesz. Widać, że chodzę do szkoły? Muszę Cię rozczarować, nie chodzę do szkoły. Za to po Twoich wpisach widać, że pewnie nie masz pracy i chciałbyś dostawać kasę za nic nie robienie. Kasę powinni dostawać ludzie chorzy.

  Zresztą to co Ty piszesz to zło tego systemu, który mamy obecnie – socjalizm. Więc nie rozumiem za co tak nienawidzisz JKM, który jest przeciwnikiem tego systemu. JKM nienawidzą przeważnie osoby, którym się nic nie chce robić, a w tym systemie musieliby pracować.

 97. Może dlatego nikt tego nie zaskarżył bo mu się nie chciało albo nie widzieli tej listy? A widać, że tą listę sporządzał jakiś kretyn (przynajmniej opisy tych osób pisał totalny idiota).

  Napiszę, że jesteś kretynem i jak tego nie zaskarżysz to znaczy, że mówię prawdę? 🙂 Daj spokój i zajmij się czymś przyjemnym, np idź na spacer albo na jakąś imprezę.

 98. I jakie to prawdziwe zycie w Polsce jest?Porownaj sobie zarobki do cen w tym kraju to ciezko nazwac zyciem raczej wegetacja od pierwszego do pierwszego.Zmywak w Angli zarabia wiecej niz wynosi srednia pensja w Polsce to taki ten socjalizm zly w tej Wielkiej Brytani gdzie rzad zamierza opodatkowac banki a nie najmniej zarabiajacych w celu zmniejszenia deficytu.Ile placisz za mieszkanie ,zywnosc ,transport i jak kwote jestes w stanie zaoszczedzic przy takich relacjach cen do zarobkow.

 99. Brutal daj spokój z 34 nie warto pisać.To nawiedzony komuch, albo prowokator.Przeczytaj jak wcześniej mi naubliżał.On ludzi którzy chcą wolności wieszał by na drzewach. Janosik w dzisiejszym wydanie.Zabrać bogatym dać biednym i uciemiężonym(alkoholikom, nierobom, cwaniakom).

 100. Dzięki za komplement.
  Być współczesnym Janosikiem to powód do dumy.
  I nie cwaniakom, nierobom, alkoholikom a ludziom wykluczonym przez pseudo państwo rządzone przez mafię żydowską.

 101. Brutal te opisy pisały osoby uwarunkowane przez kk.
  Ja jestem antyklerykałem i ten fakt powinien zrodzić u Ciebie refleksję dlaczego cytuję klerykalno-narodową polonica.net.

  Oj zawiodłeś mnie.

  Gość który pisze bloga powinien umieć myśleć twórczo a nie tylko odtwórczo, standardami.

  Nic Mareczek Cię widać nie nauczył.
  A przecież jego blog to szkoła krytycyzmu, intelektualnego sporu, konfliktu rodzącego nowe wartości, tego wszystkiego co może prowadzić do prawdy.

  Pomyśl.

  Czy ocena po wyglądzie, po tym jak ktoś się wysławia, jakie wpływy widać w jego twórczości, bez znajomości wszystkich faktów, może być trafna ?

  Nie może.

  Pomyśl.

  Dlaczego 34 – antyklerykał cytuje klerykalną stronę ?

  Widać, być może, jest w tym jakiś sens.

  Otóż to.

  Polonica.net bazuje na odkrytej na początku lat 90-tych liście Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego PRL sporządzonej jeszcze w latach 40-tych po II Wojnie Św.

  I to dlatego podaję ten link.

  Jak znajdę inny adres, wolny od wpływu klerykalizmu i obsesyjnego antysemityzmu, który będzie zawierał w/wym. rejestr, to z ulgą będę podawał ten właśnie adres.

  Rejestr ten dla ministerstwa sporządzało NKWD a potem UB.
  Lista dotyczyła zakrojonego na szeroką skalę ukrycia w śród Polaków przedstawicieli narodowości żydowskiej.
  W pierwszym rzędzie zmieniano nazwiska i imiona pracownikom służb bezpieczeństwa PRL i ich rodzinom.
  Przecież wiesz że michnik to żyd a jego ojciec pracował na wysokich stanowiskach sowieckiej bezpieki.
  Brat michnika jest ścigany przez polskie prawo za zbrodnie stalinowskie.
  By dobrze ich ukryć akcją objęto też dużą część pozostałej ludności narodowości żydowskiej.

  Ważny dodatkowy szczegół.

  Do roku 1956 trwał intensywny „import” rodowitych Rosjan (żydów rosyjskich) do PRL by stworzyć najbardziej lojalny wobec ZSSR szkielet PRL.
  Ci ludzie nie byli rusyfikowani – byli rodowitymi Rosjanami.
  Trafiło ich tutaj co najmniej kilkanaście tysięcy.
  Całą akcją kierowało NKWD ze 100% obsadą Rosjan narodowości żydowskiej.
  Więc już wiesz kogo tu „importowano”.
  Wielu doskonale się „zaaklimatyzowało” i wtopiło w Polaków.
  Nie bez powodu.
  Mieli stanowić trzon „prawdziwej władzy”.
  O….bynajmniej nie w KC PZPR.
  Prawdziwej władzy.
  A więc bezpieka cywilna i wojskowa.
  Kluczowe ministerstwa, LWP, aparat propagandy, przekaźniki (prasa).
  To ich matecznik i ich państwo w państwie.
  Mogli robić co chcieli.
  I robili.
  I robią.
  Wielu po 1989r. to tzw. śpiochy, czyli uśpiona i budzona w razie potrzeby piąta kolumna.

  Pamiętajcie jedno.

  Każda struktura przestępcza, mafijna, marzy o tym by nikt o niej, spoza jej kręgu, nie wiedział.

  By nawet wspomnienie o możliwości jej istnienia było komentowane drwiną , śmiechem, niedowierzaniem, szyderstwem.

  Żydzi nigdy nie zasymilowali się z Polakami.
  Nigdy nie żenią się, nigdy nie wychodzą za mąż, z osobami spoza ich kręgu narodowościowego.

  Większość Polaków o tym nie wie ani nie uważa ich za jakąś zwartą i solidarną na sposób mafijny grupę.

  A to wielki błąd.

  Uważny obserwator zauważy ich grupki rozsiane po całej Polsce.
  Zawsze przy władzy, mający wpływy, przy korycie.
  Zjednoczeni przestępstwami, korupcją, nepotyzmem.

  ZJEDNOCZENI STRACHEM PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNĄ.

  Zawsze może znaleźć się bowiem jakiś obcy glina, prokurator czy sędzia który może zagrozić ich poczuciu bezkarności.

  Od 1945r. minęło wiele dziesięcioleci.
  Piąta kolumna NKWD rozrosła się liczebnie dzięki swoim dzieciom, wnukom, prawnukom.

  To już co najmniej kilkaset tysięcy „Polaków”.

  Uwzględniając inne osoby na które mają przemożny wpływ (dobry przykład to żydowscy prezesi TVN którzy mają totalny wpływ na swoich dziennikarzy a ci z kolei na całą polską populację)już widzicie w jaki sposób potencjalni dysponenci tej tajnej armii mogą rządzić Polakami bez świadomości Polaków kto nimi tak manipuluje i rządzi.

  Kto jest ich dysponentem ?

  To dobre pytanie.

  To bardzo ważne pytanie.

  A kluczem jest tu odpowiedź kto tak naprawdę rządzi dziś Rosją.

  Byście mogli to zrozumieć postaram się niebawem podać link do miejsca w którym znani dziennikarze śledczy prezentują wyniki swojego wieloletniego śledztwa dotyczącego rosyjskiej mafii która burzliwie rozpoczęła się rozwijać jeszcze w czasach ZSSR.
  Było to możliwe bowiem tylko z jednego powodu.
  Z bezpośredniego powiązania specsłużb ze strukturami przestępczymi.

  Pracę operacyjną wywiadów można zasadniczo podzielić bowiem na dwie części.

  Operacje „legalne” – dokonywane w ramach oficjalnych struktur służb specjalnych.

  Operacje „nielegalne” – dokonywane w ramach struktur pozornie nie mających nic wspólnego z danym państwem i jego służbami.

  Operacje nielegalne z racji swojego charakteru mogą obejmować wyłączne zwarte i lojalne – stricte mafijne kręgi.
  Tego typu działalność, nawet jeśli daje operacyjny sukces, jest balansowaniem nad przepaścią.
  Narzędzie może bardzo łatwo wymknąć się spod kontroli.
  Upraszczając opis działa to mniej więcej na zasadzie operacyjnego wykorzystywania przez policję przestępców, gangsterów, itp.
  To te fragmenty służb najbardziej narażone są na zdradę i gnicie.
  Dlatego tak często w cywilizowanych krajach trzeba dokonywać w nich czystek.

  Problemem Polski jest problem Rosji.

  Problemem Rosji jest to że już za wiecznie pijanego Jelcyna straciła kontrolę nad swoimi „nielegalnymi”.
  Tak się bowiem złożyło że jeden z KGB-owskich nielegalnych….. został prezydentem Rosji.

  Znani polscy publicyści, żadne oszołomy,żadni antysemici (min. red. Turski) kilka lat temu stwierdzili podczas dyskusji w TVP że „ponad 90% oligarchów rosyjskich jest narodowości żydowskiej”.
  To ważny szczegół bowiem diabeł tkwi w szczególe.

  Kto jest dysponentem piątej kolumny NKWD w Polsce ?
  Dobre pytanie.

  CDN.

 102. Mario, przyjacielu, bogaci chcą wolności, ale są bogaci ponieważ jest socjal i jest równo, biedni mają pieniądze na konsumpcję. A gdy biedak staje się bogaczem, nagle pragnie „wolności” 🙂 rozumiem go, ale są nadrzędne prawa, i tym prawem jest że bogacisz się najszybciej jeśli dużo ludzi ma pieniądze. Wtedy kupują, wybierają lepsze marki (konkurencja, wymuszanie rozwoju technologii) i stajesz się bogaty dzięki temu.

  Czy to nie dziwne że w krajach socjalnych jest tylu milionerów wywodzących się ze swykłych ludzi? zostali nimi bo było dużo ludzi którzy mogli kupować. A mieli pieniądze ponieważ pensje minimalne i zasilki wymuszają dobre pensje. W liberalnym raju ludzie pracowali by za ryż, i kto by coś od Ciebie kupil? no właśnie.

 103. Dlaczego mieliby pracować za ryż? Generalnie jest tak, że wszyscy byliby bogatsi. Większa różnica między najbogatszymi, a najbiedniejszymi tylko ci najbiedniejsi byliby bogatsi niż teraz klasa średnia.

 104. 34 skąd Ty to wszystko wiesz? Przeczytasz gdzieś coś i już w to wierzysz, takim ludziom można wszystko wcisnąć.
  Po co mieli kogoś podawać do sądu za taką listę? Mało kto o niej słyszał, szkodliwość jest niska. A właśnie ludzie, którzy wymyślają takie listy i oszczerstwa działają jak SB. To są właśnie ich metody.

  Nie znałem wcześniej tej strony polonica.net ale nic nie straciłem 🙂 Skoro wg nich Fokus jest raperem, który promuje prymitywizm i ideologię slumsów i oczywiście jest żydem to ciekawe jakby zapisali np mnie „wróg nr 1, autor wątpliwej jakości bloga, propaguje nihilizm, żyd” 😆

  To już ostatni mój komentarz w tej dyskusji bo jak widać argumenty nie działają, w zamian dostaję bzdury o 50% bezrobociu, żydach i złym JKM, który jest wrogiem Polski (i dlatego wyśmiewa rządzących polityków i jest przeciwko nim).

 105. Olek, za Millera obniżono podatek CIT dla biznesu na jeden z najniższych w Europie. Pracowałem wtedy, i żadnej podwyżki nikt nie miał. Państwo dostało mniej pieniędzy, a firmy dostały więcej – za co? i gdzie te pieniądze? miejsca pracy nie powstały, podwyżek nie było, więc wywieźli do siebie na zachód. A więc ja wolę żeby te pieniądze tu zostały dla Ciebie i dla mnie, i żebyśmy napędzali konsumpcję. A to kupimy sobie kompa, a to na wódkę (z soczkiem malinowym 🙂 ) pójdziemy, a to do agentury spuścić z krzyża trochę napięcia 🙂 pieniądz bedzie w ruchu, jak krwioobieg w organiźmie.

  Tak jest wszędzie tam gdzie jest dobrobyt, Francja, Niemcy, Holandia itd. Bogaty płaci dużo bo łatwo został bogatym dzięki temu że dużo ludzi godnie zarabia, biedny płaci mało albo nic ponieważ jest to korzystne żeby miał pieniądze i kupował.

  Działa? kto był na zachodzie wie że tak. Ja byłem, za to liberalne pomysły teoretycznie brzmią świetnie, bogaci nagle dostana kase i bede mi placili wiecej, odejma sobie a dadzą mi, a jak zachoruje to jakas fundacja ma mi pomóc :))))

 106. Biedny jesteś brutalku.
  Naprawdę.
  Skoro nie rozróżniasz wskaźnika bezrobocia od wskaźnika zatrudnienia.
  A tłumaczyłem ci to dokładnie kilka razy.

  A to oznacza złą wolę z twojej strony.

  A z tego można wnioskować że albo jesteś żydem, bastardem żydowskim (mieszańcem, czasem i takowi w tych kręgach się zdarzają, znaki rozpoznawcze lokate włosy, brak dolnych płatków w małżowinie usznej, śniada cera) albo nieprzemakalnym na wiedzę, argumenty użytecznym idiotą tej zbrodniczej i zdradzieckiej ferajny.
  To naprawdę smutne brutalku.

 107. Mistrzu dla nich nie ma już nadziei.
  JKM kompletnie ich skanalizował i wpuścił w kanał.
  Pewnie skrycie rży w kułak z tej bandy frajerów.
  Każdy kolejny korwinista to kolejny upupiony smarkacz który nigdy nie będzie bruździł władzy.
  Grzecznie i „wolnościowo” będzie pomywaczem garów za nędzne grosze, nie pomyśli o buncie i koktajlu Mołotowa.
  Pełne skanalizowanie.
  Pełna neutralizacja motłochu.
  Tylko jeden problem.
  Pajac JKM nie działa na wszystkich tak jak by chcieli jego zwierzchnicy.

 108. 34 wiesz że z wieloma Twoimi tezami się zgadzam, ale mam prośbę, Brutal jest moim ziomkiem więc chciałbym żebyś z nim miło rozmawiał z dwóch powodów. Po pierwsze znam go i to jest równy facet, a po drugie nie przekażesz żadnej idei obrażając kogoś czy wyśmiewając. I szkoda bo strzelasz sobie sam tym w stopę. Nawet jeśli miałbyś 100% racji a obrazisz adwersarza, ten nie przyzna Ci racji. Ten sam błąd tragiczny robi Korwin, nie rób go i Ty, bo szkoda, zwyczajnie szkoda. Paskudzisz fajne idee w sosie swojej zapalczywości.

  A przecież ludzie z którymi dyskutujesz mylą się, ja się mylę, Ty się mylisz. Rozmowa na argumenty, spokojna i wesoła z humorem może sprawic że ktoś zmieni zdanie, w ten sposób tylko wszyscy się zacietrzewiają i zaczynają nienawidzić.

  A więc drogi Robercie, rzeknę Ci wprost ze słonecznej wakacyjnej miejscowosci w której teraz jestem, wzorem autorytetu moralnego Bronka „netto” Komorowskiego – „zgoda buduje” 🙂

 109. I jeszcze jedno, żeby nie było że piszę teoretycznie. Tu gdzie teraz jestem, piłem piwo z dwoma zwolennikami Bronka i jednym fanem Napieralskiego. Nie przeszkodziło mi to polubić tych ludzi, bo są w porzo. Ich przekonania mi się nie podobają, ale ja nie z przekonaniami piję piwo a z żywymi ludźmi. Nie pozwólmy by jakiekolwiek idee zasłoniły nam tą prawdę, że człowiek jest najważniejszy.

  O kurwa, ale zaczynam pisać jak polityk, masakra :)))

 110. Bo zapomnę. Zobacz jak wpisywał się Mills czy chłopaki do mnie – jestem wg. nich socjalistą, i ok, co z tego? pisali miło? argumentowali? no i ok. W dyskusji mogą sobie popierać Korwina, Bronka a nawet Leppera, a po dyskusji można iść na lody z bitą śmietaną, i na dziewczyny na miasto 🙂

  Chwila w której idea zawładnie tak Tobą że przesłoni Ci człowieka, to że masz przed sobą czującą, żywą istotę, będzie chwilą w której zaprzedałeś duszę.

  Sprobuj być miły.

 111. Reklama bardzo kiepska, i bezczelna. Czemu nie powiedzą co stanie się z Mietkiem gdy będzie miał raka? są schorzenia których leczenie odbywa się latami, i jest bardzo drogie. Czemu nie powiedzieli że Mietek zdechnie pod mostem we własnym gównie?

  Aha, niech zgadnę – mityczne fundacje milionerów – łaskawców będą go utrzymywać? 🙂

  A co z policją, wojskiem, budową dróg itd? oczywiscie Polska ma przerost biurokracji straszliwy, to nie ulega wątpliwości, ale jak można uwierzyć w to że biznesmen który mniej zapłaci podatków da więcej pracownikowi? nikt nie da, kupią sobie nowy samochód z Niemiec.

 112. Tylko że ci naiwni młodzi durnie myślą że uwolniony z obowiązku płacenia ZUS pracodawca da im tą składkę do zarobków.

  Absurd.

  Jeśli by nawet zlikwidowano ZUS to będzie to zrobione powszechnie.

  Więc pracodawca nie będzie mógł składek ZUS dać pracownikom z prostego powodu:

  wolnościowa liberalna konkurencja mu na to nie pozwoli.

  Ktoś obniży cenę produktów bo będzie miał niższe koszty.
  Ktoś da niższą cenę w przetargu za wykonanie robót bo będzie miał niższe koszty.

  Liczenie na to że znajdzie się pracodawca który skaże się na bankructwo i przekaże pracownikom kasę za dotychczas płacone składki ZUS jest krańcową naiwnością i dowodzi totalnej bezmyślności.
  Mało tego dowodzi kompletnej nieznajomości mechanizmów wolnego rynku.

 113. Robert, chyba uznam że jesteś mało inteligentny. Jaki sens ma obrażanie ich? zrażasz do siebie ludzi, nie przekonasz do niczego, i zohydzisz dobre idee. Robisz te same nieprzemyślane ruchy które robi Korwin którego wyśmiewasz.

 114. Już i tak patologia jest powszechna.
  Jest multum „pracodawców” którzy legalnie zatrudniają ok 10% a reszta w sezonie zasuwa na czarno a więc bez ZUS i PIT.
  To co doskonale opisuje mafijną pseudo polskę jest fakt iż ci „pracodawcy” startują do przetargów publicznych i wygrywają je.
  Malo tego mają zaświadczenia z US i ZUS że są „legalni” i płacą podatki i składki ZUS pracowników !
  W mniejszych firmach wygląda to tak że składki ma płacone rodzina „biznesmena” zatrudniona na fikcyjnych stanowiskach a niewolnicy zasuwają na czarno.

  Pracowałem kiedyś krótko u jednego takiego złodzieja.
  Przymus pracy 10-12 h na dniówkę.
  W cywilizowanych krajach i firmach płaci się nadgodziny. W „Polsce” jak nie ma związku zawodowego, to najwyraźniej nie trzeba.
  Jednego poczciwego faceta, harującego za grosze w tej „firmie” (właściciel co niedziela w kościółku na mszy) w godzinach pracy, na terenie „zakładu pracy” dopadły dwa wilczury (przedwcześnie wypuszczone przez dozorcę) i pogryzły dotkliwie do kości.
  W okolicy duże bezrobocie i facet był na tyle zastraszony że nie tylko nie zgłosił wypadku, ale wymyślił legendę o tym co się stało jak trafił do szpitala.
  Jednak najwyraźniej to było mało bo rozsierdzony „pracodawca” …. odebrał mu za karę połowę miesięcznej groszowej pensji.
  Poszkodowany przed sądem pracy co prawda dostałby odszkodowanie ale byłby „spalony” w tej katolickiej miejscowości i do końca życia nie dostał by „pracy”.
  Inny przykład z tej samej firmy.
  Gość przy wycince drzew na poboczach (roboty drogowe) operując ciężką piłą spalinową przeciął sobie głęboko mięśnie uda prawie do kości.
  Krew bluzga a facet myśli tylko o tym żeby nie było wypadku w pracy bo wywalą go z roboty !!!!!
  Jak widzimy katolickie wartości społeczne już dziś dają w Polsce krwiożerczy XIX wieczny „kapitalizm” bez rządów JKM.

  Ale pocieszcie się, bowiem bywa gorzej.
  Są budowy na których osoby które uległy wypadkowi śmiertelnemu lub ciężkiemu są wywożone, czasami dobijane, i zakopywane w lasach.

  Bo wypadek ciężki i śmiertelny oznaczają obowiązkową wizytę prokuratora.

  A „Polskie” budownictwo to mafia, korupcja i kupa zastraszonych „pracowników” którzy wiedzą że bez tej jakże godnej, godziwej i cywilizowanej „pracy” własne katolickie „żony” gotowe ich tak zaszczuć swoim jazgotem że doprowadzą ich do samobójstwa.

  Słowem watykańska kwitnąca „miłość” małżeńska niczym madejowe łoże polegająca na wiecznym „ubogacaniu duchowym przez cierpienie”.
  Bo cierpienie to jedyna forma „miłości” akceptowana przez watykan poza pedalstwem i pedofilią „sług bożych”.

  Gdzie diabeł nie może tam chciwą i oziębłą, wredną i wyrachowaną babę pośle.
  A potem tylko naiwny frajerze święte sakramenty i jesteś załatwiony na amen.

 115. Ty nie wstrząsasz, Ty ich lżysz – myślisz że jak kogoś wyzwiesz to on nagle załapie i zrozumie że jest w błędzie? wczuj się – mówisz facetowi o swoich poglądach, nieważne czy są błędne czy prawdziwe, mówisz op swoich przekonianiach – ktoś zaczyna Cię wyzywac od głupków, durni, niekumatych itd 🙂

  Naprawdę zmienisz wtedy swoje poglądy? 🙂

 116. Takich „biznesmenów” znam. Chłopak po tym gdy nie płaciła mu ta świnia dwa miesiące i był po uszy w długach powiesił się. „Biznesmen” żyje w wielkiej willi, lubi sportowe auta, ładne kobiety, jest sponsorem pewnego klubu piłkarskiego… oczywiście głosuje na Bronka.

  Facet ma miliony – nie chciał zapłacić 3 tysięcy za prace chłopaka… na zachodzie siedziałby w więzieniu i byłby cwelony przez chłopaków. Tu jest autorytetem lokalnym który w niedzielę siedzi z przodu i który przyjaźni się z proboszczem, miejscowym sędzią, policjantami, notariuszem… no cóż, ale układ podobno nie istnieje, mafia też nie.

  I taki gość jak dostanie mniejszy podatek do zapłącenia, to zapłaci pracownikowi? liberałem może byc tylko ktoś kto jest na utrzymaniu rodziców, i nie doznał poniewierki od zycia gdy coś nie wyszło. Musi być twarde prawo, zasiłek i pensja minimalna żeby ludzie się sami szanowali. Jesli tego nie ma, można zrobić z wolnego człowieka w Polsce śmiecia i niewolnika.

  Gdy sa te prawa (które chce zabrać Korwin) takie ludzkie śmiecie jak ten „biznesmen” nie mieliby szans na gnojenie ludzi. Nie płacisz, nie masz umowy dobrej, to wypad – jest zasiłek. Dasz pracę, musisz mi zapłacić pensje minimalną, jeśli nie umiesz tego to idź do mopa, znajdą się tacy co tak skalkulują koszty że starczy na dobrą pensje.

  Działa to na zachodzie? działa. A gdzie działają liberalne kraje w pełni? nie ma takich. I dzięki Bogu.

 117. Dokładnie.
  Nie ma układu.
  Nie ma mafii.
  Tylko w/wym. „biznesmen” zna wszystkich VIP-ów z imienia w tej miejscowości.
  Raz na jakiś czas wspólne polowania w ramach koła łowieckiego.
  Wszystkie lokalne VIP-y do niego należą.
  Kolesie od wódki, wypraw do lasu i nie tylko.
  Prokuratorzy, sędziowie, komendant policji, lokalna „śmietanka” biznesu, władze miasta i rajcowie, cała ta ferajna to zbraceni kolesie którzy wiedzą że tylko wzajemna lojalność daje im kasę, sukces i bezkarność. Będą się wzajemnie kryć do upadłego a przed szaraczkami będą grać rolę ostatnich sprawiedliwych, nieprzekupnych polityków, sędziów, świetlanych głów rodzin, itp.
  Ale układów nie ma. Mafii też.
  Ps. Facet wybudował sobie luksusową willę pod pretekstem budowy biura dla firmy.
  Oczywiście kumple z US się nie przyczepią.
  Przyczepią się do biedaków bez układów.
  Ale przecież układów ponoć nie ma.

 118. I tu leży też odpowiedź dlaczego niewolnicy w firmach takich „pracodawców” nie chcą zgłaszać wypadków którym ulegają.
  Z doświadczenia wiedzą czym się to kończy.
  Słowem żyć a nie umierać w „ojczyźnie papieża”.

 119. Praktyki sa takie ,że zatrudnia sie pracownikow na umowe o prace za ustawowe minimium a reszte pieniedzy dostają do łapy.

 120. „Ale pocieszcie się, bowiem bywa gorzej.
  Są budowy na których osoby które uległy wypadkowi śmiertelnemu lub ciężkiemu są
  wywożone, czasami dobijane, i zakopywane w lasach.

  Bo wypadek ciężki i śmiertelny oznaczają obowiązkową wizytę prokuratora.”
  Marek proszę podaj linka do tej wiadomości.

 121. Są takie praktyki, ale nie wszędzie. Na tzw. ścianie wschodniej całe wsie są wypełnione ludźmi bez pracy, po prostu pracy nie ma. Myślisz że pracodawca będzie Ci coś dawał poza ustawowym minimum skoro na jedno miejsce czekaja ludzie z kilku okolicznych miasteczek i wsi?

  Naprawde w to wierzysz? 🙂

 122. Nie zgłasza się takich wypadków, ponieważ traci się pracę, a tej nie ma. Po prostu nie ma. Co dalej? zasiłki są śmiesznie niskie, i na jakiś czas. Co dalej? w lato można jeść grzyby i jagody a w zimę?

  Niech zgadnę – fundacja bogaczy da jeść i ubrać się 🙂

 123. Linka do jakiej wiadomości? to co napisałem, to jest z MOJEGO własnego doświadczenia. Cała polska jest opleciona wielka siecią takich lokalnych układzików.

  Jesli nie wierzysz mi, uwierz w mafię we Włoszech, poczytaj książki od historii, takie rzeczy często się działy, dzieją, i będą działy że ludzie się gromadza razem bo razem można się osłaniać i zarabiać dobre pieniądze. Przykład doskonały takich miejscowych układów to Olewnikowie, czytałeś Mario jakie to były imprezy? miejscowi notable, policja, prawnicy, gangsterzy i robienie wspólnie dobrych pieniędzy.

 124. Tu można zacytować pewną genialną scenę z „Alternatywy 4” :

  „Panie prezesie (to do prezesa spółdzielni mieszkaniowej zwraca się koleś) nie solidarnie – wzajemnie !
  O hmmmmmm …nooo”
  Koleś z prezesem jak widać rozumieją się bez słów.
  Tak to mniej więcej szło.

 125. Ludzie migrują za praca do rejonow,krajow o wiekszym zatrudnieniu,placach przeciez z tej Irlandi tez wielu wyjezdzalo do Usa w czasach gdy gospodarka tam kiepsko stala.

 126. I tak cały ten śmieszny zniszczony kraik jest rozpieprzany przez korupcję. Jeśli chodzi o mnie, to nawet dałbym menelom z centralnego władzę żeby tylko wyplenili korupcję, za wszelką cene to trzeba zrobić. Dopóki nie rusza tych wszystkich układów nic tu nie zadziała w tym kraju, będzie się żyło jak w obozie pracy.

  A jak można rozwalić korupcję? niestety, nie spokojem i zgodą, a podsłuchami, policyjnymi służbami i prowokacjami. Niestety Miro i Zbycho nie zrezygnuja z milionów złociszy bo ich o to poprosimy. Trzeba ich zamknąć do więzienia na cztery spusty, i nie wypuszczać.

  Dać im kompa, niech grają w cywilizację albo HOI2, niech w wirtualu wszystko rozwalają 🙂

 127. To powiedz mi jak mozna migrować ze wsi do Wawy gdzie pensja to ok. 1200 – 1500pln, i co za to kupisz? 1500 to wynajem kosztuje mieszkania, odżywiać się można w sumie światłem jak to robia różni guru, umyć w rzece, zahartować przy okazji ciało, a ubranie? chodzić w przepasce biodrowej. Zepsute zdrowie, zęby? leczyć wiarą, tak jak ja leczę wiarą nadwage – wierzę ze schudnę, wierzę nieprzerwanie od roku 🙂

  Moja ostatnia wizyta w UP to propozycja pracy kasjera w Carrefour na Wileńskim za ustawowe minimum 🙂 a jak nie skorzystam z oferty? zabiora mi ubezpieczenie. I teraz to dopiero musze kombinować ze zwolnieniami 🙂

 128. Najczęściej to wygląda tak że żony notabli, dzieci nie mają najmniejszego problemu ze znalezieniem doskonałej pracy, wyjątkowo dobrze płatnej, często nie wymagającej jakiegokolwiek zaangażowania.
  Tak ustawieni, wiecznie chciwi, rugają potem tych co tworzą realnie PKB i chcą obniżki „swoich” podatków.
  Zaiste arcy bezczelność bestii.

  Rzecz jest wyniesiona jeszcze z PRL-u kiedy olbrzymia ilość ludzi powiązanych koneksjami z nomenklaturą „pracowała” na lewych etatach.

  „Praca” ta sprowadzała się do tego że raz na miesiąc musieli się pofatygować do kasy po wypłatę.
  Ale od lat 90-tych, już w „wolnej” Polsce nawet tego nie muszą bo kasę przelewa się im na konto.
  Za PRL-u były takie numery że małżonki prezesów często były „głównymi żywicielami rodzin” bo panowie prezesi „wzajemnie” zatrudniali swoje żony nieraz na kilkunastu lewych etatach.
  Wtedy nie było ewidencji ZUS, składki szły do systemu zbiorowo i anonimowo.
  Zero szans wykrycia wałków.
  Poza tym towarzysze nawet w razie wpadki „byli nie do ruszenia”.
  Co znaczy być „nie do ruszenia” to Marek i ja pisaliśmy o tym wcześniej.

  Dobrze by było gdyby młodzi czytelnicy tego bloga zrozumieli jedną zasadniczą różnicę.

  Kapitał na zachodzie był budowany i akumulowany przez całe pokolenia pracowitych i oszczędnych protestantów (najczęściej).

  W „Polsce” kapitał ma w swoich rękach najgorszego rodzaju gangrena (najczęściej) mafijni, cyniczni beneficjenci PRL-u.

  Traktowanie polskiego „biznesmena” na równi z biznesmenem zachodnim jest tak naprawdę potwarzą dla biznesu z zachodu.
  Różnica mentalna i jakościowa jest tu porażająca.
  Liczenie na to że polski biznes stworzy realne wspierające biedotę fundacje jest krańcową naiwnością.
  Liczenie na to że polski biznes odda pracownikom składki ZUS jest frajerstwem najwyższych lotów, że się tak wyrażę.
  Gdyby głupota takich ludzi potrafiła latać to lataliby niczym gołębice. 😉

 129. Ale mi się przypomniał rodzynek.

  W dawnych czasach (lata 90-te) kiedy jeszcze kupowałem „wybiórczą” w sobotnim magazynie miałem okazję poczytać o córce jaruzelskiego.

  Młokosy pewnie nie wiedzą że w latach 80-tych ludzie zarabiali ok. 20$/miesiąc.

  I w tym to czasie, świeżo po szkole, córka gen. jaruzelskiego wszechwładnego dyktatora, chyba z powodu swoich niespotykanych kwalifikacji, załapała się do pracy w PRL-owskim warszawskim przedstawicielstwie firmy pewnego Holendra który zbił fortunę na handlu polskim węglem.
  Córeczka mieszkając i żyjąc w PRL-u otrzymywała oficjalnie wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy $ miesięcznie.
  Zarabiała tyle co ok. 200 Polaków pierdząc w wygodny bez wątpienia stołek.
  Tak wyglądają, diabelskie zaiste, szczegóły realnego „komunizmu” który odebrał Polakom 45 lat.

  Najgorsze jest to ze beneficjenci tamtego systemu są w istocie władcami obecnej „Polski”.
  Przecież kto ma kasę, fabryki i kamienice ten realnie rządzi.

  A jak człowiek waży się wspomnieć o tym, że ta ferajna to w większości żydzi, to wielkie niedowierzanie, pusty śmiech, itp.

  Śmiech baranów prowadzonych na rzeź.

 130. Niemiecki biznesmen Merckl.
  Starszy szanowani i wpływowy.
  Jego majątek wyceniany jest na 13 miliardów Euro.
  Traci ok. 1 miliard Euro na błędnych inwestycjach i …. rzuca się pod pociąg.

  Pokażcie mi „polskiego” który by coś takiego zrobił.
  Po wpadce spierdoli co najwyżej do izraela.

 131. Mój Boże, Marecki jak zawsze wieczny optymista.
  Mareczku o jakich zasiłkach ty mówisz ?! 😯

  U tego „biznesmena” w sezonie pracowało ok. 120 ludzi.
  Z czego ok. 100 na czarno.
  Zero prawa do zasiłku.
  Większość pozostałych, poza kilkoma osobami („biznesmen”, jego córka i jej mąż, jego siostra, księgowa, kilku pracowników) to pracownicy sezonowi.
  Zatrudniani od wiosny do jesieni.
  Nigdy nie mają szansy wypracować sobie prawa do „zasiłku” nie gwarantującego nawet biologicznego przetrwania.
  Bo to Polska właśnie.

 132. Najgorszy jest tradycyjnie przednówek czyli wiosna.
  To wtedy najwięcej ludzi umierało z głodu.
  Stare katolickie zwyczaje wracają.

 133. Zabranie ubezpieczenia to skazywanie ludzi na śmierć.
  Trzeba tu przypomnieć ekspoze tuska.
  Obiecywał min. zlikwidować problem ludzi pozbawionych ubezpieczenia zdrowotnego.
  Nie wiedziałem tylko że ten zbrodniczy śmieć będzie chciał zrobić to w ten sposób.
  Tyle wartają obietnice cudaków z Partii Oszustów.
  To dla tego min. tak gardzę do szpiku kości tymi śmierdzielami.

  Prosta recepta na przetrwanie.
  Wymuszona przez zbrodniczy system.

  System ten ze względu na swoje międzynarodowe zobowiązania musi leczyć osoby przebywające w więzieniu.
  Pamiętam jak kilka lat temu pokazywali w TV dziadka który dokonał przestępstwa tylko dla tego by móc się leczyć.
  Podobnie było nieraz z przetrwaniem zimy.
  Ale staruszek dokonał zbyt małego wykroczenia by trafić do więzienia.
  Było widać bijący z jego oczu żal i zawód.
  Już wiedział że będzie musiał dokonać cięższego przestępstwa by trafić do…. wymarzonego więzienia.
  I mieć zagwarantowaną kurację w szpitalu.

  Jest rzeczą porażającą w środku Europy, w XXI wieku, że państwo do tego przymuszone musi wyłożyć na utrzymanie więźnia ok. 2000zł/mc,

  na dziecko w domu dziecka wydaje podobną sumę,
  w żłobkach to koszt ok. 5000zł/mc/dziecko,

  a dla ludzi uczciwych, prawych, których pozbawiono szansy na jakąkolwiek pracę (przez złodziejstwo, korupcję „elit” i globalizm), nie mówiąc o pracy godziwej, jest tylko POGARDA I CYNICZNE SPLUNIĘCIE.

 134. Przypomina mi się pewien człowiek, który w pewnej wielkiej Polskiej firmie pojawiał się dwa, trzy razy w pracy, i brał pensję 4 z hakiem. No cóż, wujek z partii, w kilkunastu radach nadzorczych, całą rodzinę poustawiał 🙂 a wyborcy Platformy na takich nygusów robią za 1200pln i chcą by tym którzy ich rżną obniżać już i tak jedne z najniższych na świecie podatki. To jest tak groteskowe, że aż śmieszne.

 135. Musiał mieć coś facet z głową, za bardzo się utożsamił z majątkiem i gdy go stracił poczuł że stracił sam siebie. Żaden przykład do naśladowania.

 136. Ano tak, trzeba mieć przepracowane chyba rok pełen i 5 lat w ogóle? żeby mieć zasiłek ten niższy. Ja go nie dostaję, dostałem trzy razy po 300 zeta i to wszystko za tyle lat płacenia podatków 🙂

 137. Tak, był program kiedyś o ludziach co zimują w więzieniu. Koszmar. I teraz zabrac wszystkim ludziom ubezpieczenie, zasiłki, i znieść płącę minimalną. Powstałyby slumsy z umierającymi z głogu ludźmi na ulicach, i kilka osiedli ogrodzonych kordonami wojska dla kasty multimiliarderów.

  Liberalny raj – dla grupki wybrańców, dla reszty nędza, robactwo i głód. I darmowa wóda jak w ZSSR żeby ludzie chlali i nie chcieli się buntować.

 138. Z indywidualnego punktu widzenia było to arcygłupotą.
  Ale spójrz na to z punktu widzenia interesu społeczeństwa, państwa.
  Popełnił coś na kształt samurajskiego honorowego seppuku.
  Czuł się winny na tyle mocno że nie mógł z tym żyć lub chciał zmazać tym swoje winy.
  Może był niestabilny psychiczne, może był na prochach. Któż to wie.
  Mi chodziło tu o to by pokazać szokującą różnicę jaka jest między etosem ludzi biznesu na zachodzie a występującym w Polsce mafijnym geszefciarstwem.
  Co jest dla nas lepsze, co jest lepsze dla dobra wspólnego ?
  Biznes tak skrajnie odpowiedzialny za swoje działanie (do poziomu karania samego siebie śmiercią za stratę), czy „biznes” krańcowo cyniczny, obliczony z góry na przekręt, przestępstwo, a gdy jest wpadka to jak wszyscy inni „polscy biznesmeni” ucieka do izraela który mu tradycyjnie gwarantuje kompletną bezkarność ?!

 139. Czasami nie muszą spierdalać do izraela.
  W czasie rządów SLD (po 2001r) mignęła w TV afera szybko wyciszona najwyraźniej w ramach walki z antysemityzmem.
  Otóż jeden żyd ortodoksyjny z bujną brodą sterował z izraela zadziwiającą spekulacją.
  Osobnik ten wykorzystując swoje kontakty z zarządem KGHM (polska spółka miedziowa), przy czynnym współudziale zarządu KGHM doprowadził do wyciągnięcia z kont KGHM gigantycznych kwot które następnie były używane do spekulacji na giełdach.
  Oczywiście nie robiono tego w imieniu KGHM lecz pieniądze KGHM wykorzystano dla prywatnego geszeftu, był to totalny wałek.
  KGHM posłużył tym osobnikom jak bank dający wieloletni nieoprocentowany kredyt.
  Sprawa się wydała bo brodaty osobnik okazał się wyjątkowo chciwy i postanowił pójść na całość, wystawiając do wiatru swoich „polskich” partnerów w „biznesie”.
  Po prostu na koniec żal mu się zrobiło bazowej kasiorki i jej nie zwrócił.
  Pero, perooo, bilans w KGHM nie wyszedł w końcu na zero.
  Jeszcze troszkę a „Polacy” nami rządzący obstawią w globalnym kasynie cały nasz budżet, a że mają spore szanse przegrać to jak zwykle polskie barany i cielęta obudzą się z ręką w nocniku.
  I jeszcze bardziej będą drzeć mordy o socjalu do ciecia.
  Jakby ten socjal w Polsce był.
  Ale najwyraźniej dla wolnościowców i emerytury ssą socjalem.
  A co z prawem nabytym ?!
  A co ze świętym prawem własności ?!
  Tacy z was liberałowie ?!

  Ps.
  Coś podobnego było pokazane, lecz na znacznie mniejszą skalę, w filmie „Wielki Szu”*

  * „Wielki Szu, jeden z największych polskich szulerów, po kilkuletnim pobycie w więzieniu postanawia zrobić jeszcze jeden „numer”. Żona nie chce go przyjąć do domu, więc wyjeżdża kupić dom w niewielkim Lutyniu. W małym miasteczku nawiązuje znajomość z zamożnym prywaciarzem rozmiłowanym w hazardzie. Kiedy go doszczętnie ograbia, postanawia zniknąć. Uciekając z miasteczka poznaje młodego taksówkarza, Jurka, zaślepionego żądzą łatwego wzbogacenia się. Starzejący się mistrz u schyłku kariery zawodowej godzi się wprowadzić prowincjonalnego młokosa do stolicy, w wielki świat szulerów, nauczyć go swoich karcianych sztuczek”.

  W roli głównej Jan Nowicki – obywatel Polski narodowości żydowskiej.

 140. Dokładnie.
  W jednym z Zabrzańskich Hipermarketów „zatrudniono” swojego czasu żonę wpływowego polityka.
  Było to za rządów AWS.
  AWS miało bliskie kontakty z zarządem miasta pochodzącym z SRK(stowarzyszenie rodzin katolickich).
  To z tego zarządu miasta, przez AWS, Sekuła trafił do sejmu, a potem na stołek prezesa NIK.
  I to ten zarząd decydował o pozwoleniu na inwestycję związaną z budową Hipermarketu.
  A co do tej żony.
  Wiem to z pierwszej ręki.
  Pojawiała się przez jakiś czas 2 godziny na tydzień.
  Potem w ogóle przestała się pojawiać.
  Pani ta ponad 10 lat temu) „zarabiała” ok. 6000 brutto.
  Była to ewidentnie ukryta forma łapówki, rozłożona na raty, dla decydentów z zarządu miasta.
  O tej pani to rzecz pewna, kto wie ile innych „beneficjentów” zostało tam zadekowanych.
  I robią kariery w ojczyźnie papieża, jeżdżą na pielgrzymki, witają ojca świętego, regularnie chodzą do kościółka, regularnie się wypróżniają i regularnie mówią paciorki.

  Ps. Cały były katolicki zarząd Zabrza w 2004r. został oskarżony przez prokuraturę o przestępstwa w obrocie miejskimi nieruchomościami. Sprawa trafiła do sądu i pewnie do dziś się wlecze.

  Towarzysz prezydent z SLD (gołubowicz były I sekretarz miejskiej PZPR za komuny, doktor, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej) który zastąpił tą ferajnę w 2002r. obecnie siedzi w areszcie jako podejrzany o morderstwo syna swojej byłej wspólniczki.

  Oto ojczyzna papieża.
  Oto polska właśnie.

  Przeklinam cię polsko !

 141. Obecnie prezydentem Zabrza jest „niezależny” babsztyl który w urzędzie miejskim pozostawił przy korycie wszystkich naczelników nasadzonych przez podejrzanego o morderstwo byłego prezydenta z SLD.
  Olbrzymie miejskie inwestycje infrastrukturalne (kredyty na wiele lat) „nadzoruje”, dzięki wyjątkowej „spolegliwości” pani prezydent, jeden z największych zabrzańskich złodziei, były szef rewizji partyjnej PZPR w Zabrzu, szef wydziału inwestycji od czasów gołubowicza.

  Tak to się kręci lody.

 142. Marek chodziło mi o to skąd masz wiadomości, ze osoby które na budowach uległy wypadkowi są dobijane i zakopywane w lasach?

 143. „Raz na jakiś czas wspólne polowania w ramach koła łowieckiego.
  Wszystkie lokalne VIP-y do niego należą”

  Choć wnerwia mnie ta liczba 34 to muszę Jej przyznać rację ❗ Koła łowieckie……….
  Znam jednego który zemdlał na sam tylko widok krwi przy biciu świniaka, kury żonie na rosół nie zabił bo taki delikatny, ale do koła łowieckiego już należy. Na razie jest tylko prezesem klubu sportowego, ale zobaczę co z Nim będzie dalej się działo 8) Widziałam listę członków koła łowieckiego z mojego terenu i zaczyna mnie to niepokoić.
  Narka Misu

 144. Pochodzący z Zabrza szef AWS marian krzaklewski (wg. polonica.net) jest żydem.
  Ciekawe skąd naprawdę pochodzi.

  Jego „człowiekiem zaufania” był niejaki jamroży.
  Dzięki protekcji krzaklewskiego został prezesem PZU.
  Następnie trafił w inne newralgiczne miejsce na stołek prezesa Totalizatora Sportowego.
  A potem doszło do gigantycznej afery PZU w której główny udział brali „człowiek zaufania” mariana krzaklewskego – jamroży i drugi ociekający cynizmem osobnik – wieczerzak.

  Niedawno byliśmy też świadkami jakie numery wykręcają „nasze elity” wykorzystując Totalizator Sportowy.

 145. Szarą eminencją AWS-u była teściowa krzaklewskiego.
  To ona w istocie decydowała o awansach i kadrach które będą rządzić „Polską”.

  Ale po kolei.

  Wiceprezydent Zabrza – sekuła startuje w 1997r. w wyborach parlamentarnych z ramienia AWS.
  Dostaje się do sejmu.
  Wykorzystując lokalne koneksje oraz fakt iż cała głowa hydry o nazwie AWS (bezczelnie powołująca się na Solidarność) pochodzi z Zabrza i Gliwic (krzaklewski mieszkał w Zabrzu a buzek w Gliwicach) załapuje się na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

  Prezesem NIK zostaje osobnik którego kumple z zarządu miasta (cała sfora z SRK – stowarzyszenia rodzin katolickich) po kolejnej kadencji udanych wałków przy sprzedaży nieruchomości stają przed prokuratorem i sądem oskarżeni o przestępstwa gospodarcze.

  Jak to się stało że osobnik ten został prezesem NIK ?

  Dla wkupywania się w łaski teściowej krzaklewskiego potrafił każdej niedzieli przyjeżdżać do Zabrza tylko w jednym celu.
  Po to by się pojawić na tej mszy św. w kościele św. Andrzeja na której będzie teściowa krzaklewskiego.
  Gość jest posłem AWS, mieszka w Wawce, ma dom a więc i swoją parafię w zupełnie innej dzielnicy Zabrza, a mimo to goni z wywieszonym ozorem do tego kościoła w którym będzie mógł zbierać łaski teściowej pięknego mariana.
  Kupa innych vipów z Zabrza którzy załapali się na Wawkę robiła to samo.
  CDN

 146. Jak sekule kończyła się kadencja w NIK to zabrzańska ferajna miała już naszykowany dla niego miękki stołek prezesa miejskich wodociągów.
  Ojczyzna papieża nie może pozwolić przecież na to by marnowały się takie „skarby”.
  Ale doszło do przedterminowych wyborów parlamentarnych.
  Pan sekula startował z listy PO i został członkiem parlamentarnego klubu Partii Oszustów.

  Jak widzimy wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

  Wybucha afera hazardowa.

  sekuła jako człowiek „sprawdzony” przez ferajnę i uwiarygodniony przed milionami goi jako prezes NIK zostaje przewodniczącym sejmowej komisji hazardowej.

 147. A teraz wyjątkowy rodzynek.

  W czasie gdy jego kumple z zarządu miasta dokonywali wałków na nieruchomościach pan sekuła jako dostojny gość – prezes NIK raczył czasami nawiedzać Zabrze i odprawiać swoiste „polskie” rekolekcje dla pożytecznych idiotów – wykłady na temat walki z korupcją !

  Sic !

 148. No pewnie że 34 ma rację, tak wygląda właśnie Polska. Jak można było uwierzyć ze prostak który ledwo umie mówić obalił największą siłę na świecie? i że Ci ludzie którzy rządzili niemal połową świata, przyzwyczajeni do władzy i bogactwa, oddadzą wszystko zwykłym ludziom? 🙂

  Ot, przekręt zrobili, nie pierwszy i nie ostatni w historii.

 149. O nie, nie przekręt !

  To był i jest przekręt tysiąclecia !

  Był, jest i będzie dotąd dopóki będą mogli dalej rżnąć świętoszków, patriotów i mężów stanu przed ogłupionymi przez nich Polakami.

  TW bolek i ferajna z Komitetu Obywatelskiego byli figurantami SB.

  Prawdziwa Solidarność Anny Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdy, itp. została na zielonej trawce od samego początku.

  04.06.1989r. powinien przejść do historii jako dzień zdrady narodowej dokonanej na Polsce i Polakach przez agenturę SB mającą w większości żydowskie korzenie.

 150. Ciekawi mnie tylko jedna sprawa – co by się stało gdyby wybrali Tymińskiego. Pamiętam jaki był szok i gniew wtedy „autorytetów”. Był od kogoś, ciekawe od kogo.

 151. Mario wiesz jakie są dla „biznesmena” konsekwencje wypadku śmiertelnego (ciężkiego) osoby pracującej na czarno ?

  Wiesz jakie są konsekwencje dla „biznesmena” wypadku śmiertelnego (ciężkiego) osoby zatrudnionej legalnie w sytuacji gdy „biznesmen”:

  – nie jest ubezpieczony,
  – nie zapewnił właściwych warunków pracy,
  – nie zapewnił właściwych szkoleń pracownikowi,
  – nie zapewnił kierownika budowy z uprawnieniami ?

  Samo odszkodowanie dla rodziny to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  Rodzina ma też prawo do zadośćuczynienia.
  To mogą być miliony złotych a komornik może ścigać tu tak „biznesmena” jak i kierownika robót ew. majstra.
  Odpowiedzialność może wręcz dotyczyć wszystkich innych pracowników.

  Postąpią uczciwie czy spróbują „zwiać z miejsca wypadku” co w tej sytuacji oznacza zacieranie śladów ?!

  Czy wszyscy sprawcy wypadków komunikacyjnych pozostają na miejscu i udzielają pomocy poszkodowanym ?!

  Żaden nie ucieka i nie zaciera śladów (na samochodzie) ?!

  Samo nie przestrzeganie warunków BHP może dla właściciela i kierownika skończyć się wieloletnią odsiadką.

  Moją ocenę sytuacji potwierdza Jackowski który ma fenomenalne wyniki współpracy z policją w odnajdywaniu zwłok osób zamordowanych.

  W Polsce co roku ulega zaginięciu kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
  Spora część się odnajduje po czasie.
  Część to na pewno ofiary morderstw.

  Oglądałem kiedyś w TV program w którym opisywano taką sytuację.
  Chodziło o człowieka który pracował na budowie i zaginął.
  Jackowski wskazał miejsce ukrycia zwłok.
  Zwłoki były zakopane w lesie.
  Jackowski wyraźnie też sugerował że facet jeszcze żył jak był zakopywany w lesie.
  Lekarze dokonujący sekcji zwłok potwierdzają tezę Jackowskiego.
  Mówiąc to znacząco spojrzał na dziennikarza.

  W Polsce ludzie nieraz są mordowani na ulicy z powodu kilku złotych.

  Czasami dla „rozrywki” bandziorów.

  W pogotowiu łódzkim masowo mordowano schorowanych ludzi dla prowizji od zakładu pogrzebowego.

  „Co jeszcze stara żyje? No to jeszcze jedno kółko po osiedlu”

  – to słyszała staruszka obezwładniona pawulonem po tym jak zatroskana rodzina wezwała na pomoc pogotowie ratunkowe.

  Staruszka okazała się jednak silna i uparta, przeżyła jakimś cudem końską dawkę trucizny i tylko dlatego mogła zeznawać przed sądem.

  Cierpiących i oczekujących pomocy ludzi mordowano pawulonem i winne sposoby robiąc z nich tzw. skóry.

  Mordercy nie nazywali tego mordem.
  Cały czas usprawiedliwiali się że oni tylko „przyśpieszali zgon” !
  Pewnie powinni dostać medale za zasługi od ZUS-u.
  Jednym z hersztów był lokalny szef NSZZ Solidarność !

  W takim kraju żyjemy, gdzie chciwość i bezkarność robi z ludzi bestie !

  Jeśli ktoś myśli że „biznesmen” zagrożony milionami odszkodowań i odsiadką, ktoś kto do tej pory bezczelnie łamał przepisy narażając ludzi na śmierć lub okaleczenie, w sytuacji wypadku śmiertelnego lub ciężkiego na budowie, gdy będzie miał ku temu okazję (brak odważnych świadków) i mimo tego nie będzie próbował zacierać śladów tylko powiadomi PIP, prokuraturę i policję, TO JEST KRAŃCOWO NAIWNY.

 152. Z Tyminskiego zrobili oszoloma a to wlasnie jego firma jako pierwsza w Polsce wprowadzila dostep do internetu,przynajmniej cos zrobil konkretnego.

 153. Dziwi mnie to, że Was dziwi, że ludzie robiący interesy utrzymują kontakty z innymi ludźmi robiącymi interesy. To normalne, nawet ma angielską nazwę – networking.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Networking

  Oczywiście to, że w Polsce mamy korupcję wie każdy (choć pewnie mniejszą niż 20 lat temu) ALE jest ona związana z tym, że przepisy są niejasne, więc biznesmeni utrzymują kontakt z urzędnikami, którzy tak interpretują przepisy, żeby było to na rękę „biznesmenom”. Jak rozwalić taki układ? Może uprościć i ujednoznacznić przepisy? A jak ujednoznacznić? Trzeba zrobić tak, żeby przepisów było mniej wtedy na mocy jednego nie będzie można podważać drugiego…

  Ok czyli jak rozwalimy już te niejasne układy biznesowo-urzędnicze to jak pobudzić gospodarkę? Zachęcić ludzi do tworzenia własnych firm poprzez jasne i stabilne prawo gospodarcze i podatkowe (czyli nie uchwalamy tysiąca ustaw rocznie; w końcu zakładając firmę chcesz mieć pewność, że ona będzie miała rację bytu jeszcze za miesiąc).

  Jak ukrócić urzędnicze sobiepaństwo tj. żeby urzędnicy nie rozwalali istniejących dobrze prosperujących firm? Wprowadzić odpowiedzialność karną urzędnika za własne błędy.

  Czyli jak to zrobić dodatkowo? Skrócić działanie sądów, tak żeby sprawy karne nie ciągnęły się latami. Czyli zaskarżając urzędnika niech sąd szybko rozpatrzy sprawę. Jeśli pracownik chce zaskarżyć pracodawcę niech też to będzie szybko rozpatrzone.

  A dzięki stabilnemu i prostemu prawu gospodarczemu i dużej ilości firm pracownik znajdzie pracę u innego pracodawcy. A jak stwierdzi, że jest dobry w tym co robi to też w końcu założy swój biznes.

  I w takim państwie socjal o jakim mówicie, dla ludzi, którzy rzeczywiście go potrzebuję ma rację bytu. Ale nie taki socjal jaki jest we Francji czy Niemczech gdzie byle żul/arab/cygan dostaje tyle kasy, że spokojnie sobie żyje jak ten wrzód na dupie zdrowego społeczeństwa.

  A to co Wy proponujecie jest jak dla mnie rozwiązywaniem istniejącego problemu od dupy strony tak kolokwialnie mówiąc. Rozwiązujecie nienormalność wprowadzaniem dodatkowej nienormalności zamiast wszystko uprościć i „unormalnić”.

 154. To nie kontakty biznesu a kontakty biznesu i prokuratorów, policjantów, sędziów, urzędników państwowych, polityków.
  Już sam fakt tych kontaktów – choćby przez koła łowieckie – jest niepokojący.
  Tak rodzi się układ, sitwa, mafia.
  Tak rodzi się bezkarność mafijnych „elit”.

 155. Po pierwsze trzeba rozpieprzyć układ śledztwami, podsłuchami, uderzeniem w lewe interesy i łapówkarstwo. Po drugie zrobić dobre przepisy, poniewaz przepisy robią na zamówienie żeby był burdel, w bałaganie najlepiej coś upolować drapieżnikom a zwykli ludzie się gubią. A

 156. Potwierdzam, logiczne jest to co pisze 34. Chcę dodać jeszcze że mój ojciec jest inżynierem który cale życie nadzorował i zatwierdzał duże projekty, i niejedno wiedział, a także niestety, widział. Mój ojciec na liberalizm namówić się nigdy nie da 🙂

 157. idole polskich bandytów w Wyborach 2010

  -Więzienie w Zabrzu: Komorowski -358, Napieralski -15 , Kaczynski – 11 . Głosów – 406

  Chcesz bandytów u koryta wybierz Gajowego Wpadke – Odkrywkowego Górnika Gazowego:P , źródło: strona Panstwowej Komisji Wyborczej

 158. No proszę jaki sukces wyborczy, jakie poparcie elektoratu 🙂 ciekawi mnie tylko kto w tym więzieniu głosował na Jarka, to jest dopiero ciekawe 🙂 jak się chłopaki miastowe, ups przepraszam, nowocześni Europejczycy, dowiedzą który to się wyłamał z trendu, to już po anusach „heretyków” 🙂

 159. 34: „To nie kontakty biznesu a kontakty biznesu i prokuratorów, policjantów, sędziów,
  urzędników państwowych, polityków.”

  No właśnie napisałem w poprzednim poście jak rozwalić takie układy.

  Primo jeżeli robiłbyś biznes i miał do wyboru albo zaprzyjaźniam się z urzędnikami albo całą moją pracę można o kant dupy rozbić no to wiadomo, że wolałbyś się zaprzyjaźnić z urzędnikiem, bo wiesz, że albo dorobisz się Ty albo ktoś inny.

  Secundo rozwaleniu niezdorwych kontaktów biznesowo-politycznych (bo normalne powinny istnieć, tj. dialog społeczny z ludźmi prowadzącymi biznes w stylu: co Was hamuje przed rozwojem?) sprzyjałoby wprowadzenie jednomandaowych okręgów wyborczych i zmniejszenie parlamentu do jakiejś rozsądnej liczby osób.

 160. Ale mnie zastanowiło co napisał Jackowski, jasnowidz którego mimo różnych poglądów odmiennych od moich, szanuję. Ponoć ma wygrać Komorowski
  [b][color=red][url]http://wybory.wp.pl/kat,1025913,title,Znany-jasnowidz-juz-wie-kto-wygra-w-wyborach,wid,12433734,wiadomosc.html[/url][/color][/b]

  Jackowskiego szanuję bo robił robotę uznawaną w światku ezoterycznym za „brudną”. Wielu samorodnych guru przez to go nienawidziło i atakowało, a facet był po prostu skuteczny i pomagał ludziom w rozpaczy. Ktoś musi to robić, i fajnie że ktoś to robi, chociaż energie przy zamordowanych ludziach są… koszmarne.

 161. Jackowski swojego czasu doradzał Pershingowi. Mówił że odwiedziło go nawet kiedyś 2 żydów jak twierdził z mossadu.
  Udzielał się często w fundacji nautilus ale to się skończyło jak kiedyś nie wytrzymali i napisali trochę prawdy o nim.
  Pisali że Jackowski to straszny chciwiec.
  No ale skoro to jest jedynym źródłem jego utrzymania to jego żądania kasy za wywiady stają się bardziej zrozumiałe.

 162. Mój kolega był kiedyś u niego z dziewczyną, za darmo im powiedział fajne rzeczy w 100% prawdziwe.

  A że chce pieniędzy za wywiady i usługi to bardzo dobrze robi, ktoś na nich zarabia a facet z takim talentem ma nie zarobić? usługiwanie ludziom za darmo to ostateczny upadek. Możesz dać klejnoty a nikt tego nie doceni i jeszcze Cię za to znienawidzi.

 163. [url]http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3314859,aktualnosc.html[/url]

  „Janusz Korwin-Mikke w najnowszym wpisie na swoim blogu w Onet.pl zabiera głos w sprawie drugiej tury wyborów prezydenckich. Kandydat na urząd prezydenta z ramienia ugrupowania Wolność i Praworządność radzi, by „zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!”.

  Według Janusza Korwina-Mikke, „problemem nie są kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki”. „Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie” – dodaje.

  „Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego – ale patrzę też, kto Go popiera. I jeśli taki np. gen. Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski – to tym, co chcą głosować, radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!” – deklaruje były kandydat na urząd prezydenta RP”.

 164. Jackowski może zaliczyć kolejną wpadkę.
  Wg dzisiejszego sondażu Kaczyński minimalnie wygrywa.
  Ale będą jaja, już widzę miny salonu wybiórczej jak się powtórzy sytuacja sprzed 5 lat.

 165. Nawet Korwin rozumie że tu nie chodzi o Komorowskiego, a za mroczne siły które sterują tym prostakiem jak marionetką na sznurku.

 166. Mam nadzieję że się pomyli. W sumie sporo ryzykuje takim wyznaniem, szansa 50/50 że dobrze trafi. Jak trafi to bedzie słynnym jasnowidzem, jak nie to powie że coś z fluidami było nie tak.

  Najlepsi są duchowi guru. Po Smoleńsku każdy kurwa czuł w astralu że coś się dzieje, Leszek Żądło nawet skontaktował się astralnie z duchem Lecha. Szkoda tylko że nikt nie napisał tego przed wypadkiem.

 167. Mam taką myśl graniczącą z pewnością że wielu wyborców gajowego jest już w Egipcie i raczej głosować nie będzie.
  To dlatego komarowi tak się po 10.04. spieszyło żeby ustalić jak najwcześniejszy termin wyborów.
  Ale SLD podniosło tumult i wydłużył żałobę o tydzień.
  Teraz pewnie są wściekli na ten stracony tydzień bo elyty mają urlop i wyleciały już do ciepłych krajów.
  A biedota głosująca na Kaczora zostaje w kraju.
  Można się wściec (michnik ponoć już teraz szaleje z wściekłości).

  Wściekły michnik – bezcenne ! 😉

 168. Kiedyś (lata 90-te) zmusiłem się do czytania L. Żądło.
  Taka góra bredni, pisanych z poczuciem krańcowej nieomylności że ręce opadają.
  Bajkopisarz generujący ultra skomplikowaną pseudo duchową fikcję.
  Krańcowy arogant.
  Bo gdyby był uczciwy to powiedziałby:
  wiem że nic nie wiem lub wiem że niewiele wiem.

 169. Niedawno w TVN Jackowski poszedł na całość.
  Przypomniał swoją wizję sprzed kilku lat z której wynika że pod koniec tego roku Unia Europejska się rozpadnie.

 170. Część jest na wakacjach na raty w Tunezji/Egipcie i pstryka nerwowo fotki żeby wstawić je na NK, ale większa część to przyjezdni którzy głosując na Bronka chcą się dowartościować, aromatyzować wonią bycia z wyższych, inteligenckich sfer, i tych ludzi na wakacje po prostu nie stać.

 171. Żądło w moim mniemaniu pisze bardzo dobrze, wręcz świetnie, jednak pisanie a real to zupełnie inne sprawy, i z tej właśnie rozbieżności ustaliłem sobie że Leszek moim autorytetem być nie może.

 172. Ci przyjezdni to jak muchy lecące do gnoju.
  Większość ludzi z małych miejscowości i wiosek która pcha się do wawki to dzieci ludzi z kasą.
  Kupują im mieszkania, często zadłużając się na lata, żeby synalek lub córcia mogła posmakować wielkiego świata i zrobić tzw. karierę.
  Potem jaśnie pani ze słomą w butach będzie śnić o Paryżach, NiuJorkach. A potem to w ogóle będzie jej ciasno na planecie bo to jedna wiocha.
  Rodzone światowe damy, ba władczynie wszechświata.

 173. Jeśli Kaczyński wygra to jego życie może być zagrożone.
  PO POlityką „miłości” tak nakręciło nienawiść smarkaterii do Kaczynskiego że może być różnie.
  Poza tym jeśli 10.04 to był zamach to ta gangrena dalej przecież działa bezkarnie.

 174. I to jest właśnie smutne. Sto razy bardziej wolałbym żyć na cichej prowincji gdzie wszyscy się znają, niż w tej śmierdzącej Warszawie. Ludzie podzielili kulę ziemską na nazwy i ktoś kto stoi na tej samej ziemi ale o innej geograficznie nazwie, czuje się lepszy bądź gorszy od człowieka który stoi obok na identycznej ziemi, ale o innej administracyjnej strukturze.

  Cały problem z kompleksem wiochy i wielkiego miasta jest w głowie, nigdzie indziej. Przeprowadzka nie zaleczy tego. Smutne.

  Ja wszędzie jestem u siebie, jestem obywatelem świata.

 175. Smarkacze kontra wyszkoleni komandosi z BOR-u? no nie żartuj. Co oni mogą? podjadą podrasowanym nalepkami „pionier” tico żeby z procy ustrzelić Kaczora? 🙂

  Ci od zamachu (bo że był to zamach to powiedzmy sobie kochani szczerze, jestem tego pewny) to poważniejszy problem, ale drugi raz taki numer nie przejdzie. Swiat to strefy walk różnych grupek które walczą o władzę, żadna nie wystawi się aż tak bardzo bo zostanie zniszczona. W każdej grupce są tak samo bezwględni ludzie, mają pieniądze, morderców, analityków, strategów.

 176. Co by nie mówić wybranie Kaczora to potężne uderzenie w chłopaków. Już nie chodzi nawet o te weta, chodzi o ułaskawienia. Kwachu i rycerz „Wałensa” wypuszczali chmarami bandytów z więzień, Kaczor już nie.

  Nawet jeśli ktoś wpadnie, może liczyć na ułaskawienie, gdy wygra Kaczor, tej szansy już nie ma.

 177. Zobacz na to, mój ulubiony film 🙂

  [b][color=red][url]http://www.youtube.com/watch?v=YLz5K9FaJRc[/url][/color][/b]

 178. eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  Cholerni geszefciarze.

  Robienie z kryminalistów bohaterów pozytywnych.

  To jest to co mnie tak wkurza w filmach.

  A co wynika z tajnego kontraktu watykan – żydołood.

  W początkach kinematografii banda zbrodniczych obłudników zabrała ludzkości niewinność erotyki a wcisnęła „rycerzy niepokalanej dziewicy” – wszelkiej maści bandziorów.

  Z początku dopadała ich kara ale szybciutko zamienili się w bohaterów pozytywnych.

  Nawet w komunie żydostwo propagowało geszeft i przekręt (machulski – żyd, jego żona – sowiecka krowa z nadania łubianki)- „Halo Szpicbródka”, „Va Bank” i kupa innych gówien.
  Robienie z bandziorów bohaterów pozytywnych to szatańska robota.
  Ale dla pedalskich i pedofilskich biskupów oznaczało to tryumf „moralności” byleby tylko nie pokazywać tej „pornograficznej ohydy”.

  Nie ma nic gorszego jak oswajanie dobrych ludzi z bandytyzmem.
  Ba uczenie ich by bandytyzm zaakceptowali.
  A robienie tego za pomocą komedii uważam za szczególnie perfidne.

  Jedyna agresja i siła jaką uznaję i szanuję to taka jak w filmie „Janosik”.

  Bareja potrafił pokazywać złodziejską nomenklaturę i szydził z niej bezustannie.
  Z geszefciarzy nie robił herosów tylko drwił z nich bezlitośnie.
  Dlatego był wielki.

  Ps. Mam szczególny sentyment do filmu „Miś” bo ta słodka lolitka o cudownych piersiątkach z tego filmu to starsza siostra mojego kolegi ze szkoły.

 179. Jacy to bandyci, zwykli przemytnicy – zresztą zauważ że przedstawieni jako prostacy, i jakim kosztem ta kasiora? gównianym 🙂

 180. Metoda na wymarcie ego:
  Nie karmić tego ego (nie dawać pożywki, np. absolutny zakaz chwalenia się, nawet trochę). Wpierw organizm się domaga, aby pochwalić się, że np. „pomogłem komuś!”.
  Jak przestaniesz karmić psychicznie ego, to naturalnie wymrze. Nawet tylnymi drzwiami nie wejdzie. Ego spróbuje (poprzez stary nawyk) tylko o sobie wspomnieć, lecz jest już słabe. Jestem właśnie na tym etapie, już kwiczy i pada.
  Życie nabiera rajskiego wymiaru !!!
  Pozdrawiam rozkminiaczy

 181. Dodam jeszcze, że wg mnie EGO to po prostu strumień wiru energii w jakimś obszarze mózgu. To tak, jakby rzeka płynęła w jakimś rejonie niszcząc ważne tereny. Wystarczy zmienić kierunek nurtu, przekopać fizycznie koryto strumienia-rzeki i już na reszte życia masz jak chcesz.
  Twój Wybór, kolejne wtajemniczenie wolności.

  Życie bez przygód i bez wolności to nie jest życie, to wegetacja.
  Carpe diem!

 182. Niestety Piotrze, ta metoda była stosowana i jest nadal, nieodmiennie z takimi samymi skutkami 🙂 gdy przestaniesz się chwalić, czyli rzekomo karmić ego, poczujesz się lepszy z tego powodu że nie działasz tak jak inni, czyli nie chwalisz się. Twoje ego poczuje dumę że nie jest jak inne ega, i że jest takie wyjatkowe, nie karmi siebie pochwałami.

  Czyli reasumując wyjdzie na to że ego jeszcze na tej metodzie urośnie, i stanie się subtelniejsze, i znacznie mocniejsze. Pułapka zamiast się otworzyć, zamknie się.

  Spójrz na żebraków w imię Boga. Ci to nie dość że zaprzestali chwalenia, to jeszcze wystawili się na pomniejszenie w oczach ludzi by pokonać ego. W efekcie czego ego urosło u duchowego żebraka do niebotycznych rozmiarów.

  Ego można zrozumieć poprzez np. obserwację, nagle widzisz jakim jest śmiesznym tworem, który w zasadzie nie istnieje. I nagle zaczniesz się z tego wszystkiego śmiać. Ziemia to dom wariatów, a że wszyscy są chorzy to nikt nie zauważa choroby która jest traktowana jako normalność.

 183. Przypowieść wieczorna Piotrze 🙂 Mój znajomy uwielbiał chodzić na dziwki, był sexoholikiem. Ponieważ miał potrzebę wyróżnienia się z tłumu, a wszyscy z jego towarzystwa chodzili na dziwki, postanowił że zrywa z tym, oficjalnym powodem był wpływ pewnego ksiedza i nawrócenie. Dzięki temu poczuł się lepszy od innych – przy każdej rozmowie naprowadzał ludzi na temat dziwek, i oznajmiał że nie chodzi.

  Był lepszy, inny. I oto nawrócenie – robienie sobie dobrze 🙂

 184. Piszesz: „Świat bez ego byłby miejscem gdzie nie ma nauki”.
  Rozumiem przez to, że wg Ciebie nie byłoby technologii, postępu itd.., ale to z innego wymiaru się urzeczywistnia np. nowa muzyka, wiersze, myśli, pomysły wynalazków.
  Naturalna kreatywność dla przyjemności.
  Jebać ego.
  Szkoda, że mam ograniczony zasób słów i nie potrafię Wam wszystkiego przekazać. Jedziemy na tym samym wózku i już blisko 😀

 185. Niepotrzebnie identyfikujesz przyjemność z zaspokojeniem EGO. Fałszywa kotwica.
  To, że dzięki stłamszeniu EGO dostępuje najlepszych przyjemności świata i fantazja, kreatywność się rozwija, poza tym poznałem dziewczyne jak z marzeń. To tylko dowód na przejawy umierania EGO.
  Miej odwagę spojrzeć prawdzie w oczy, bo ona Cię wyzwoli.
  Question Everything.

 186. Metoda na znieczulenie / podkręcenie przyjemności:

  Na znieczulenie: masz w dupie to czy coś Ci się uda.

  Na podkręcenie: Jak się uda spełnienie celu to jesteś już zadowolony!
  Bingo!
  Co dwie głowy to nie jedna!!!

 187. Energia zamiast płynąć do EGO, płynie w ośrodek rozkręcania stanów ekstatycznych. Uświadommy ludzi. Około 5-10% to zrozumie, a to już pchnięcie ludzkości do przodu, a raczej w góóórę.

 188. A na to potrzeba odwagi, by wyjść z przysłowiowej jaskini. Stagnacja czy ekspansja szczęścia na wszechświat?:)

 189. Pchnąłeś mnie w rozwoju, teraz ja pcham Ciebie w rozwoju duchowym. Właśnie wraca do Ciebie pozytywna energia, którą emitujesz.

 190. Znowu zaczynają 🙁

  Opanujcie się ludzie.
  Stany ekstatyczne ?
  To jeszcze jedno ogłupienie i jeszcze jeden narkotyk.

  Jak można być takim teologicznym niewolnikiem.

  Wyrwą się z objęć kk to wpadają w macki innych „wszystko wiedzących teologów” jak Żądło i jemu podobni.
  Tworzą swoje „pisma święte” z równą arogancją i poczuciem nieomylności.
  Często wspomagają swoją „duchowość” prochami, kwasem, sianem, grzybkami, nasionami, itp.
  Chore omamy traktują na równi z rzeczywistością.

  „Ośrodek rozkręcania stanów ekstatycznych”.

  Nie ma takiego ośrodka.
  Jest tylko stan mentalny/psychiczny uwarunkowany osobniczym podejściem do środowiska.

  Samo pojecie ego jest błędne.

  To co nazywamy ego wynika z ludzkiej prymitywnej samoświadomości najczęściej egoistycznie nastawionej na siebie.

  Tylko że to co gwarantowało indywidualne przetrwanie w minionych epokach współcześnie jest największym zagrożeniem przetrwania ogółu gatunku a wiec także i przetrwania osobniczego.

  To realny próg świadomości który oddziela świadomość/ego istot prymitywnych od świadomości/ego istot naprawdę myślących.

  A tu ludzkość miast notować postęp pogrąża się coraz bardziej.

  Wszystko to co dzieli populację

  (egoizm, egoizm „karmiczny” – w dupie mam innych bo sam się „zbawiam”, cynizm, patologiczne quasi nauki jak neoliberalizm, korupcja, patologizujące ludzkość religie, społeczeństwo klasowe, pasożytnicze „elity”, zniewalanie ludzi, wykluczenie społeczne, cięcie „socjalu”)

  wpędza cały gatunek w ślepą uliczkę która kończy się przepaścią.

  Ten próg samoświadomości który dobrowolnie każe stawiać dobro wspólne ponad własne jest gwarantem przetrwania dla większości gatunków zwierząt.

  „Ludzki” drapieżnik nie spełnia więc naturalnych kryteriów przetrwania na poziomie zwierzęcym a roi mu się zdobywanie innych światów, podróże kosmiczne, „witanie chlebem i solą” „braci w rozumie”.

  Zaiste arcy głupota i arcy bezczelność.
  Homo kretinus.

 191. Moja wizja jest taka, ze wcielamy się w te ciała i w sumie ograniczone mózgi by uczyć się, doswiadczać emocji, rozwijać. Planet do wcielania się jest nieskończona ilość i są takie gdzie jest pełna harmonia. Tam się wcielają dusze które chcą odpocząć po mocnych przeżyciach na ziemi czy innym systemie. Tu masz się uczyć, inkarnacja na niebieskiej planecie jest zaszczytem. Rzadko gdzie masz taki burdel energetyczny i taką możliwość rozwinięcia świadomości.

  Robienie więc tu raju mija się kompletnie z celem. Można próbować i stracic na tym masę czasu, a to nigdy się nie uda.

 192. No dziękuję bardzo, chyba wróciła ta cała pozytywna energia bo właśnie się zwijam z bólu i czeka mnie kanałowe szósteczki lewej dolnej, amen 🙂

 193. Żądło zawsze pisał że narkotyki niszczą człowieka, nigdy nie polecał narkotyków, mój ulubiony Swami Rama również. Człowiek po narkotykach może otworzyć się na swiat duchowy, jednak nie zrozumie inspiracji i przesłania z tego świata, bo będzie naprany jak dziki zwierz. A potem rzyganie i sraczka z zatrucia, a nie tak powinno wyglądac natchnienie Boskie.

 194. Żądło był żydem. Swami Rama pewnie też. Żydom właśnie o to chodzi – wyrwać ludzi spod nauk kościoła i na takie bezbronne jednostki już czeka inna plugawa żydowska ideologia. Na jednych neoliberalny terror, na drugich żydokomuna a na trzecich pozbawiające osobowości praktyki, dzięki którym żydzi zdobywają coraz większą władzę nad ogłupiałymi masami, których już nic nie obchodzi. Wszystko jest już od dawna zaplanowane.

 195. Hahahha ale się uśmiałem 🙂 a ja? ja też jestem Żydem? 🙂 nos mam jak Żyd, skąpy jestem, czyli Żyd 🙂

  Od razu może powiem że tego tekstu nie napisał kolega 34 (podobnie brzmi) tylko ktoś mi z IP całkiem nieznany 🙂

 196. No właśnie dlatego napisałem ze to nie Ty, żeby było od razu jasne. Aż tak byś chyba nie napisał 🙂

 197. „(…) zdobywają coraz większą władzę nad ogłupiałymi masami, których już nic nie obchodzi”.

  Otóż to !

  Trafione w dziesiątkę.

  I nie chodzi tu tylko bynajmniej o żydów.
  Chodzi tu o każdą autorytarną władzę, choćby taką jak we współczesnych antydemokratycznych w istocie telekracjach, która chce pasożytować na społeczeństwie.

  Współczesne telekracje rządzące masami dzięki powszechnej i totalnej manipulacji medialnej (wszelkie Tusk Video Networki) dają pozór demokracji, pozór wyboru, pozór wolności.

  Zniewolenie narasta.

  Narasta też celowo generowana atomizacja społeczna.

  Ukryta władza manipulująca masami boi się jedności pospólstwa i dlatego robi wszystko by masy były maksymalnie podzielone, zatomizowane.

  Spójrzcie na czasy pierwszej Solidarności.

  Dzięki tej jedności Polacy mieli wtedy wielką siłę, tak wielką że nawet totalitarna władza pseudo komunistów trzęsła gaciami.
  Jak w stosunku do tamtych czasów wygląda polska solidarność ?

  Tragicznie.

  Czy pierwsza Solidarność dopuściła by do likwidacji milionów miejsc pracy na rzecz geszeftów międzynarodowego kapitału i transferu miejsc pracy do ChRL ?

  Czy pierwsza Solidarność dopuściłaby do masowego bezrobocia, nędzy, bezdomności, wykluczenia społecznego ?!

  Teraz widzicie jakiej mega zbrodni dokonało na Polakach żydostwo prowadzone przez NKWD, UB, SB, odprawiające farsę okrągłego stołu, wciśnięte przez TW Bolka do Komitetu Obywatelskiego.
  A zmanipulowany i oszukany naród dał im zwycięstwo 04.06.1989r.

  Bogiem żydów jest bestia, szatan.
  Wystarczy dokładnie przeczytać stary testament.

  Niech nikt nie łudzi się że oszust mojżesz, nauczony sztuczek na dworze faraona, spłodził dekalog w dobrej wierze.

  Dekalog nie został stworzony z myślą o dobrych uczynkach.

  Dekalog został stworzony z myślą by zniewalać, by tworzyć kornych niewolników, którzy będą z pokorą znosić swój nędzny los i nigdy nie podniosą ręki na swoich pasożytniczych władców.

  Dla pachołków bestii trzeba dwóch rzeczy by zniewolić masy:

  złoto (kasa) i media (przekaźniki propagandy).

 198. „Chore omamy traktują na równi z rzeczywistością.” – Rzeczywistość to iluzja, omam. Oczywiście to doświadczamy (ból, przyjemność itd), ale to nadal iluzja. Gdyby prześwietlić rentgenem ludzi na ulicy to same szkielety, czaszki z oczodołami się ruszają. Formy twarzy to jedynie dla naszej zabawy.

  „Wyrwą się z objęć kk to wpadają w macki innych wszystko wiedzących
  teologów” jak Żądło i jemu podobni.” – Nikogo nie nawracam, nie pouczam. Prowokuję do myślenia.

  „Opanujcie się ludzie.
  Stany ekstatyczne ?
  To jeszcze jedno ogłupienie i jeszcze jeden narkotyk.” – Substancje tzw. narkotyczne produkuje nasz mózg, jeśli nie wierzysz to poczytaj trochę rzetelnej wiedzy o tym. Chyba, że się boisz prawdy, która rozwali Twój bezpieczny światopogląd.
  Pozdrawiam

 199. Piszcie jak najlepiej i najmądrzej umiecie, nadal szukam głębszej prawdy. Wspólnie damy rade, Ty wiesz co na to kłade 😛

 200. Co do „ogłupiania” narkotyków:
  Jeśli masz problemy w życiu to dragi Cię dobiją.
  Jeśli się rozwijasz to Cię rozwiną
  Dragi to miecz obosieczny, a co do efektów ubocznych to inna para kaloszy.
  Przykład 83letniego jednego z najwybitniejszych matematyków na świecie, który przez całą karierę był pod wpływem amfetaminy (ten z demotywatorów, poczytać można w necie więcej o nim, niestety nie pamiętam nazwiska).
  Narkotyki dla dorosłych – to jak dać dziecku ogień. To, że 95% ludzi się spali, nie znaczy, że nie mają one pożytecznego zastosowania.
  Tutaj zaczyna się wyższa szkoła jazdy, bo najebać 8 agresywnych palantów na mieście to nie sztuka. Sztuką jest przełamać fałszywe przekonania. Tutaj może zawalić się świat jeśli masz nogi z waty.
  Ostro piszę, ale z szacunkiem.
  Jestem trzeźwy, bo zapewne nazwiecie mnie narkomanem, oszołomem. Ego zaczyna swoje gierki? Pluj na forum, ulży. Tylko kto to posprząta?

 201. Mi chodzi o fakty a nie o miraż, malignę.

  Naturalny narkotyk pozostaje narkotykiem.

  Wydzielane wewnętrznie endorfiny są uruchamiane w stanie wyższej konieczności tak samo jak adrenalina.
  Redukują ból, towarzyszą sferze seksualnej redukując jednocześnie trzeźwość umysłu.

  Jak każdy stymulant zmieniają postrzeganie i świadomość lecz nie ma to najmniejszego wpływu na realną rzeczywistość.

 202. Zgadzam się z Tobą 34.
  Miałem tutaj na myśli THC, i inne (ich produkcja jest bardzo znikomej ilości).
  Samo słowo „narkotyk” ma w sobie negatywne skojarzenia, a jest tylko czymś potężnym.
  Nożem można ukroić chleb, jak i zabijać.

  Nikogo nie namawiam do narkotyków, bo mało kto jest gotowy i odpowiedzialny za siebie.

  „Najważniejsze, aby Panem nie był narkotyk. Panem zawsze masz być Ty”

 203. [u]http://www.alternatywnamedycyna.pl/artykul.php?a_id=109[/u]
  „endorfiny
  Endorfiny odkryto badając mechanizm powstawania i przewodzenia bólu. Naukowców zastanawiał fakt, że w określonych sytuacjach ekstremalnych na przykład podczas porodu, wstrząsu krwotocznego, uszkodzeniu ciała lub w stanie silnego wzburzenia organizm zostaje wewnętrznie znieczulony tak jakby otrzymał środek przeciwbólowy na przykład morfinę. Wyciągnięto trafne wnioski: w organizmie powstaje jakiś biologiczny odpowiednik opioidu, który w razie wyższej konieczności hamuje wrażliwość na ból a przy tym daje uczucie zadowolenia. I tak odkryto nasze własne naturalne narkotyki. Ze względu na podobieństwo działania morfiny nazwano je endorfinami czyli wewnętrzną morfiną. Dziś sporo na ich temat wiemy. To grupa hormonów peptydowych, które wpływają nie tylko na stopień odczuwania bólu lecz także regulują czynność hormonalną, oddechową ustroju, jego temperaturę, odporność i nastrój. Nazywa się je „molekułami emocji” ponieważ głównym terenem ich działania są receptory opioidowe obszarów mózgu uważanych za siedlisko uczuć i ośrodki odczuwania przyjemności. Poza ośrodkowym układem nerwowym endorfiny znajdują się również w korze nadnerczy, gruczołach wydzielniczych żołądka i jelit, w zwojach i splotach nerwowych a nawet w miazdze zębowej.

  syntetyczna euforia – to nie to samo
  Wiele substancji chemicznych po wprowadzeniu do organizmu upodabnia się w działaniu do endorfin i wywołuje uczucie przyjemnej ekstazy. Kontakt z nimi prowadzi jednak do silnego uzależnienia narkotycznego. Najszybciej uzależniają opioidy takie jak: morfina i kokaina a także środki psychostymulujące: kokaina i amfetamina. Do środków uzależniających o nieco mniejszej szkodliwości zaliczany jest alkohol i nikotyna. W uzasadnionych medycznych przypadkach, gdy natężenie bólu przekracza próg wytrzymałości organizmu, lekarz przepisuje środki narkotyczne(morfina) jako lek, ale tylko po to by ulżyć choremu w cierpieniu. Endorfiny w sposób naturalny powstają w organizmie także w sytuacjach przyjemnych,którym towarzyszą silne emocje jakie odczuwamy w stanie zakochania, uprawiając seks, sport, tańcząc lub gdy zjadamy ostre lub słodkie potrawy. W poszukiwaniu silniejszych wrażeń – istnieje więc zasadnicza różnica, co wprowadza nas w stan euforii – narkotyki czy miłosne uściski partnera. By zadowolenie z życia nie zabrało nam życia poszukaj bezpiecznych dla siebie źródeł endorfin.

  miłosna formuła endorfin
  Pewien fizjolog austriacki odkrył chemiczną formułę miłości i zapisał ją w postaci chemicznego wzoru C6H5-NH-C2H5 (czytaj fenyloetyloamina) endorfiny. W stanie zakochania wytwarza ją podwzgórze i w charakterze posłańca wysyła do innych gruczołów dokrewnych i narządów. Reakcje jakie teraz występują w organizmie wprowadzają go w stan uczuciowego odurzenia. Zaczynają krążyć hormony: noradrenalina sprawia, że myśli galopują, serotonina nastraja nas radośnie a dopamina pobudza fantazje. Serce bije jak oszalałe, ręce się pocą a ośrodek głodu pociąga za hamulec bezpieczeństwa. Tracimy apetyt a w brzuchu fruwają „motylki”. Tak wygląda euforyczny nastrój przysłowiowe „różowe okulary”. Jak widać człowiek zakochany bynajmniej nie zostal ugodzony strzałą amora ale dostał się we władanie hormonów. To endorfiny sprawiają, że kochamy, czujemy się kochani, piękniejsi, wzrasta nasza samoocena, pewność siebie i siła zdolna „przenosić góry”. Jesteśmy też zdrowsi, bo w układzie odporności dzieją się prawdziwe samouzdrawiające cuda. Stąd zapewne powiedzenie,że „szczęśliwi żyją dłużej i nie chorują”.

  pobudzaj apetyt na seks
  Zadziwiające jest jak niewiele prac naukowych dotyczy korzyści zdrowotnych jakie przynosi seks. Z pewnością jedną z przyczyn jest fakt, że do niedawna seks był tematem tabu. Odkąd nastała era powszechnie dostępnej antykoncepcji stało się możliwe oddzielenie seksu od prokreacji i uczynienie z niego źródła przyjemności. Seks jest korzystny dla zdrowia z różnych względów: zaspokaja potrzebę emocjonalnej akceptacji, daje spełnienie fizyczne i wpływa na dobre samopoczucie. Prawdziwie udany związek seksualny – to niekończące się źródło endorfin (a więc szczęścia) i zależy nie tylko od fizycznego pociągu ale od wzajemnego zaufania i silnej więzi psychicznej i emocjonalnej jaką tworzą partnerzy. Podczas seksualnego aktu ciało odbiera sygnały uwalniając endorfiny a ich poziom rośnie o 200%. Doznajemy wówczas stanu ekstazy i głębokiego relaksu. Nie zapominajmy jednak o tym, że seks jest sposobem porozumiewania się, dawania i otrzymywania przyjemności na najbardziej intymnym poziomie. Dlatego nie należy traktować go w kategorii „sportu wyczynowego” bo wtedy uzależnia tak samo jak narkotyk.

  endorfiny w maratonie
  Zapytaj kogoś, kto właśnie zakończył bieg(w umiarkowanym tempie) co czuje? Odpowie ci, że przyjemne zmęczenie, harmonie duszy i ciała, wewnętrzną radość i przypływ energii do działania. Podczas biegu (lub innej formy treningu ciała) nadtleniony mózg produkuje endorfiny – naturalne opioidy. Natura wyposażyła człowieka w te substancje by nie był bezbronny wobec bólu. Podczas porodu u matki ich poziom osiąga maksimum, co pozwala jej wytrzymać ból a potem o nim zapomnieć. Z podobnym zjawiskiem, chociaż o mniejszym natężeniu spotykasz się uprawiając biegi, aerobic czy dyscypliny sportu którym towarzyszy rywalizacja. Endorfiny wprowadzają wtedy ciało w stan oszołomienia podobny do tego jaki czują zakochani. Kto ćwiczy swoje ciało czuje jak rozpiera go energia i twórcze działanie. Zima i wiosna mijają mu bez przeziębień, lekarze są zachwyceni jego wynikami analiz a szefowie doceniają kreatywność. Taka produkcja endorfin nie wymaga dużych nakładów: trochę chęci i zaledwie 30 minut wolnego czasu, który zechcesz poświęcić dla dobrej kondycji. Jeśli jesteś zbyt leniwy by ćwiczyć a szukasz w sobie źródła spokoju, radości i przyjemnego odprężenia naucz się medytować lub zafunduj sobie masaż ciała”.

 204. „Ostatnia prosta.
  Według jednych o włos Jarosław Hampel, drugich Golob.
  Rozstrzygnie jutro fotokomórka”. (18.50)

 205. Moim zdaniem Piotrze, nawet najlepsze narkotyki to syf. I mówię to po tym gdy przypomniałem sobie swoje wcielenie gdy byłem szamanem pewnej społeczności, i jak korzystałem z narkotyków i jak przez nie upadłem. Mamy swoje własne, wewnętrzne narkotyki które można wyzwolić medytacją, postrzeganiem, obserwacją. Narkotyk z zewnątrz tylko pobudza ten wewnętrzny.

 206. Wczoraj oglądaliśmy z psiapsiółą Braci Karamazow na iplex, ale nie dałem rady, tak mnie znudziło 🙂

 207. Brawo Komorowski, wygrał miażdżącą przewagą we wszystkich więzieniach 🙂

  ZK Zaleze – Komorowski – Kaczynski 89% do 11%
  ZK Barczewo – 96% do 4%
  ZK Bydgoszcz – 93% do 7%
  AS Bydgoszcz – 93% do 7%
  ZK Chelm – 95% do 5%
  ZK Debica – 92% do 8%
  ZK Tarnow (trzy) – 94%,86%,87% do 6%,14%,13%
  ZK Goleniow – 94% do 6%
  ZK Gorzow – 94% do 6%
  ZK Ilawa – 93% do 7%
  ZK Grudziadz (dwa) – 90%,94% do 10%,6%
  ZK Jastrzebie-Zdroj – 94% do 6%
  AS Mokotow – 94% do 6%
  ZK Rawicz (dwa) – 95%,82% do 5%,18%
  ZK Wronki – 95% do 5%

 208. Stary, czy Ty moglbys przestac udzielac tych antyagitacji politycznych? Nie pierwszy to juz tekst, chcesz byc obiektywny przestan gadac ciagle o PO. a i tak obiektywny oczywiscie nie bedziesz ale ilez mozna…

 209. A czy mógłbyś podac mi chociaż jeden konkretny powód, dlaczego na własnej stronie, za którą płacę, mam nie robić tego na co mam tylko ochotę? ja po prostu, w ramach moich skromnych możliwości lubię dopieprzyć ludziom którzy mają mnie za idiotę wmawiając mi cuda etcetera.

 210. Cudowny żywot Kaczyńskich:
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  8) Umorzenie długu PC w czwarty dniu sprawowania urzędu przez PISowskiego ministra

  9) Cud – fałszywa, lojalka umorzona w 2008r z powodu przedawnienia. Inni przed Sądem musieli udowadniać niewinność.

  10) Cud – Rajmund Ojciec spoczywa w zapomnianym rejonie cmentarza. Przeszkadzał w karierze.

  11) Cud – tytuły naukowe przyznane, lecz ich prace nie do wglądu -zakazane? Publikacji naukowych nie zauważono.

  12) Cud dwunasty, były prezydent zero zasług leży na Wawelu! Widziano Piłsudskiego i kilku królów jak przewracali się w grobie!

  13) Cud! Mimo mobilizacji sił pisorydzykobolszewickich mediów i agitacji Kościoła Jaro nie zostaje Prezydentem RP!

 211. sam jestem z zabrza i to jest prawda a obecna pani prezydent sciaga cyganow z calego slaska rozbijaja sie na 2-3ulicach w zabrzu gdzie obecnie srach przejsc w bialy dzien, dostaja wszystkie mozliwe zasilki,szkoly do ktorych chodza dostaja ogromne pieniadze, kradna(bo przeciez cygan uczciwej pracy sie wstydzi), ich ulice wygladaja jak slumsy a jezdza super autami i w mieszkaniach maja super a nie pracuja, ruchaja 12-13latki a prawo nic im nie robi(14letnia cyganka z dzieckiem to normalka), ich ulice wszyscy omijaja bez przerwy tam brud, smrod, niebezpiecznie(bujaja sie w grupie, jak cos zrobisz jednemu cyganowi, 15stu wyleci i cie zabije):::: prezydent zabrza sprowadza ich bo to ze zabrze ma mniejszosci narodowe to jest „cool” nie baczac na to ze nikt ich nie chce i wszyscy sie ich boja.;;;(inne rzeczy o niej wypowiedziane sa wyzej)///// Drugi wspanialy kandydat to Mirosław Sekuła wszystkim znany przewodniczacy komisji hazardowej(o jego pracy jako posla sie nie bede wypowiadal bo az mi brakuje slow dla jego ******); czyli masa przekretow, tereny huty zabrze sprzedaje przez sekule dla 2 biznesmenow za 750tys. ZL a potem oni to sprzedali za KILKASET RAZY WIECEJ!!!!, inne wyzej wspomniane przekrety

  Mańka-Szulik vs Sekuła -obydwa cudowne wybory (niezle wybory sie szykuja w zabrzu pomiedzy
  oszustem a oszustem)

 212. Polska przekrętami stoi, ale chociaż był czas kiedy CBA sie za niech wzięło, no ale już jest spokój, można uczciwie kraść.

 213. To mamy bronka, co polskę wyprzeda 😉 hurrraaa!!! hura! ale ubaw, po pachy! polska zawsze będzie krajem biedaków i kraj prostytutek.

 214. a wałęsa był internowany za pieniądze publiczne, wysłany był na super wakacje. też tak chcę !!! w dobrym hotelu, obsługą, żarełkiem, a polaczki na to pracowali. a jako pierwszy podpisał dokumenty o rozwiązaniu stoczni, o to walentynowicz i inni mieli żal…

 215. piłsudski był litwinem i służył na początku w carskiej armii. następnie chciał aby polska była cześcią niemiec a armia polska była częscią armii hitlerowskiej, gorąco namawiał hitlera na sojusze w tym kierunku. gdyby nie dmowski, ooo to nie wiadomo, co by było z biedną polską … piłsudski i legiony, to byli bandyci, robili pacyfikacje wiosek, ukraińców, byli gorsi od UPA …

Dodaj komentarz

Top