Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Akceptacja inności

Akceptacja inności

ktywnie działam na portalu randkowym, szukajac, powiedzmy że duchowych inspiracji. Oto zapis rozmowy z pewną randkowiczką. Sądzę ze to co pisałem do niej, nadaje się na artykuł. By było to czytelne, wklejam także całą naszą rozmowę ukazującą pewien ciekawy mechanizm widzenia tylko tego, co chcemy widzieć.

Ona
jejku co ty tak duzo napisałeś…

Mistrz
To jeszcze nic, na blogu mam znaacznie wiecej 🙂 jak masz na imię?

Ona
no na blogu to nie dziwne,Bogusia:)) a ty?

Mistrz
🙂 Marek, miło mi Bogusławo 🙂 jesteś bardzo pociągająca 🙂

Ona
mi też:))) i co z tym zrobisz co?:)))

Mistrz
Umówię się z Tobą, i Cię uwiodę :))

Ona
Zgadzam się!!!:))

Mistrz
Wykorzystam, i porzucę :)) na to też? 🙂

Ona
juz na to nie:((

Mistrz
To wykorzystam tylko, i delikatnie zniknę z Twojego pola widzenia, tak moze byc? 🙂

Mistrz
Bo jaBogusławo nie chcę związku, chcę zostać starym kawalerem ale jestemsamotny, i chiałbym mieć koleżankę z którą będę chadzał do łóżka 🙂

Mistrz
Doceniasz w ogóle moją szczerość? 🙂

Ona
Aledlaczego??? przecież to pięne miec kogoś zawsze wkażdej sytuacji nakogo mozesz liczyc kto cię będzie wspierał…szczerze jezelirezygnujesz z tego to jestes bardzo nie mądry moim zdaniem.

Ona
doceniamszczerość bo ja tez jestem szczera a kłamstwa nienawidze,ale złościmnie to bardzo że coraz więcej facetów myśli jak ty myślą aby tylkokożystac z życia ale żeby z siebie coś dac to nie ma mowy nie chcą siewiązac szczerze to chore dla mnie!

Mistrz
Chętnie Ciodpowiem.Wg, 5 miliardów ludzi my jesteśmy chorzy i niemadrzy, bo niewierzymy w to co oni wierzą, wiesz? rozumiesz to? tak samo ja, i Ty,szaleni i głupi, i jest im nas zal ponieważ żyjemy inaczej niż oni.Inna religia, inne obyczaje i wzorce postępowania. Ty nimi gardzisz zejedzą pieski, oni gardzą nami że jemy krowę która u nich jest święta.Ty gardzisz kanibalami gdzieś w dżungli za jedzenie ludzi, oni gardząnami że jemy zwierzęta, „skoro ludzina z papryczkami jest takachrupiaca i soczysta”.

Interesuje Cię to? zmienisz się bo oni Tobą gardzą? zaczniesz jeśc psyi ludzi bo oni tak robią i uważaja to za madre? jasne ze nie.

Tak samo i ja, nie zmienię się bo akurat tak pragnę i tak czuję ze jestdla mnie najlepiej, a dla Ciebie to moze być złe, straszne – ludzie sąinni i każdy ma inne pragnienia. Mam nadzieję ze to rozumiesz. A Twojazłość, to już Twój problem z którym musisz sobie poradzić. Nic nikomuźle nie robię, nie gwałcę niczyjej woli, wiec nie masz powodu na mniesię złoscić. Masz po prostu inne pragnienia, więc jak Ci nie odpowiadamoja osoba, musisz poszukać takiej z która wszystko Ci będzie grało.

Zostaje problem Twojej złości, że ktoś ma inne pragnienia niż Ty. I coz tym teraz zrobisz? możesz wszystko ułatwić i uznać ze jestem egoistąbo nie chcę spelniac Twoich marzeń o zwiazku, mozesz uznać ze jestempodły, ale czy to coś zmieni? Ciągle będziesz czuła złość, bo ludzie sąinni, i nie każdy będzie chciał spelniać Twoje pragnienia własnymkosztem. Musisz to zaakceptować bo inaczej bedziesz ciągle zła, alepiej czuć w sobie spokój czy radość niż gniew, prawda?

Poza tym piszesz, że chcę korzystać z życia, a nic od siebie nie chcędać. Skoro proponuję sex, to kobieta też ma z tego przyjemność. Jestcoś za coś. Jest po równo skoro się zgadza na to co proponuję. Więc jakmożesz uważać to za egoizm? A gdy się nie zgadza? wtedy dziekuję iszukam dalej i jest wszystko w porządku – czemu ja mam zmienić swojepoglądy i pragnienia zeby się do Ciebie dostosować? Ty nie chceszzmienić swoich, a ja musze zmienić swoje bo inaczej uznasz ze jestemegoistą?

Czy nie dostrzegasz tu pewnej hipokryzji i oszukiwania samego siebie?

Pozdrawiam ciepło.
Marek.

Ona
Te pozdrawiam ciepło było nie na miejscu.
Nie jestem zła na ciebie tylko na to że ludzie są tacy beznadziejni ito moze ty sie oszukujesz nie ja bo moze kiedys byłeś w długim związkui ktos cie bardzo zranił wiec uznałeś że będziesz teraz wolny jak wy tookreslacie znam takich ludzi i uwierz mi teraz są albo załamani i jestim bardzo bardzo źle albo porostu sie poddali i przestali sie oszukiwaci są teraz w długich związkach stałych z kobietami takze wybacz ale niebardzo wierze w to że będziesz sam zupełnie do końca życia napewnokiedyś sie zakochasz kiedys cie to dopadnie bo to niestety silniejszeod nas,ALE może się myle i będzie inaczej choć życze ci aby cię dopadłobo to naprawde piękne:)
A i wcale nie chce byś sie zmieniał by ktokolwiek się zmieniał wobecmnie bo ja mam inne poglądy inne zdanie nie! ja wiem że kazdy człowiekjest inny i i myśli robi to co chce ja nie próbuje nikogo zmienic bowiem że ludzie praktycznie sie nie zmieniają są oczywiście przypadkiale to żadko.
Mareczku:) pozostaje problem mojej złości? ja nie jestem zła nie znaszmnie ja jestem jedną z najbardziej pozytywnych kobiet na swiecie!śmiejesie nawet wtedy gdy mi jest cieżko i kiedy jest mi źle to jest tylkowemnie w środku a na twarzy uśmiech bo wiem że po burzy wychodzi słonko:)) takze nie nazwałabym tego złością źle to określiłam może poprostumi żal tak zagubinych ludzi,ale szczerze troche mi to obojętne co wytam w głowach sobie poukładaliście że tak wam najlepiej…bo ja ztakimi osobami nie mam o czym rozmawiać,ale kiedy facet mi proponujewolny związek kiedy jak wół ma napisane ze nie interesuja mnie przygodyto juz mnie wkurza.
Ps.Życze powodzenia w poszukiwaniu tak głupich i naiwnych kobiet boprzeciez każdy wie że kobieta szybko sie przywiązuje…choc moze są itakie bez serca,które myślą twoimi kryteriami przyjemność najważniejszaoczywiście cielesna….

————————————————————————–

Powiedzmy ze na tym etapie komunikacji zamknąłem naszą dyskusję, uważając ją już za bezsensowną. Własnie na tym przykładzie, widzimy ten mechanizm który jest przyczyną wasni i wojen na swiecie. Ja w coś wierzę, i gdy widze kogoś kto wierzy w co innego czuję strach. Strach, bo przecież ja znam prawdę, a ten człowiek też wierzy że zna prawdę a prawda jest tylko jedna. Wtedy robię wyprawe krzyżową, i morduję innych żeby mieć spokój w duszy. Tamci też robią swoją wyprawę krzyżową.

Czy czujesz ten gniew, gdy widzisz kogoś z innym systemem wartości niż Ty? czy chcialbyś go zniszczyć, żeby nie zatruwał Ci życia swoim istnieniem? odpowiedz sobie na te ważne pytanie.

Moja rozmówczyni uważa że każdy normalny człowiek powinien mieć związek, a taki co go nie chce jest nienormalny i nieszczęśliwy. Swoją radością życia, mimo że nie jestem w związku mógłbym obdzielić 20 takich dziewczyn, więc, przedstawiony przez moją rozmówczynię pogląd, z całą pewnością nie jest prawdziwy 🙂


2 thoughts on “Akceptacja inności

Dodaj komentarz

Top