Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Nauki o miłości

Nauki o miłości

Ps23,1-2 Pan jest moim pasterzem nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć.

Twoje myśli to owce. Gdy brak pasterza, rozbiegają się spłoszone we wszystkich kierunkach, gdzie czyhają na nie głodne wilki, by je rozszarpać. Twoje myśli odwiedzają mroczne miejsca, gdzie panuje nienawiść, złość, chęć zemsty, poczucie bycia nieudacznikiem. Twym myślom potrzeba pasterza, jednej idei tak silnej, że wszystkie owce będą przy niej. Ta ideą jest miłość, i wszystkie owce ku niej będą się gromadzić gdyż miłość je ogrzewa swym blaskiem.

Zielone pastwiska oznaczają piękno, spokój, gdzie spoczną Twoje myśli, zamiast jak do tej pory taplać się w poczuciu bezsensu, złości. Woda oznacza że Twoje pragnienia duszy, które sprawiały że cierpiałeś i wzdychałeś patrząc w czyste niebo, zostaną zaspokojone. Byłeś spragniony, umierałeś na pustyni swego serca wyjałowionego z miłości, ale niebawem napijesz się chłodnej, pysznej wody która Cię orzeźwi i ożywi do nowego życia w miłości.

Ps23,4 Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.

Ciemna dolina oznacza negatywne momenty w Twoim życiu. Odejście partnera, choroba, strata pracy, śmierć bliskich. Żyjesz, i nagle ciemne chmury zasłaniają słońce. Zło oznacza poddanie się smutkowi i rozpaczy, która testuje Twoje pozytywne podejście do życia, chce je złamać by utopić Cię w błocie depresji, bagnie nienawiści do siebie. Tym co Cię pociesza, są Boskie dary – laska który podtrzymuje Cię gdy Twoje ciało upada, a laską tą jest wysoka samoocena i szacunek do siebie, który nie pozwala się załamywać. Kijem odganiasz od siebie sępy, które patrząc chciwym okiem czekają aż upadniesz, by nasycić się ścierwem. Tymi sępami jest nienawiść i smutek które czekają aż Twoje przygniecione nieszczęściami serce opuści miłość, by wejść w nie i zamieszkać tam na stałe.

Ps23,6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

Dobroć i łaska to miłość i radość, którą czujemy w sobie, a która powstaje nie w wyniku oddziaływania na nas innych ludzi, ale jest od nich niezależna. Dom Pański jest świątynią gdzie króluje siła, radość, poczucie że jesteśmy kimś, że mamy wpływ na świat. Gdy uczynisz miłość swoją latarnią, Twoje wnętrze czyli Twoje myśli, Twój świat wewnętrzny – stanie się rajem. Gdy umrzesz zostawisz tu swoje ciało, ale swój wewnętrzny świat zabierzesz ze sobą – i zamieszkasz w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Top