Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Dramat Polski

Dramat Polski

 

Wałęsa w 1992r między innymi razem z Tuskiem i Pawlakiem w panice zdjął rząd Olszewskiego, który chciał zrobić lustrację. Tak, tą lustrację która sprawiłaby że ludzie na których są kompromitujące materiały (podatni na szantaż przy głosowaniach nad ważnymi dla państwa ustawami) nie rządzili by państwem, ale poza tym że odsunięto by ich od koryta włos by im z głowy nie spadł. Właśnie takie coś zrobiono w każdym kraju po upadku komunistów. Wiec obalono w ciągu jednej nocy ten jedyny uczciwy rząd, a Polakom powiedziano że Ci ludzie chcieli razem z wojskiem zrobić w Polsce przewrót. Wielu w to uwierzyło, co nie dziwi w kraju w którym tyle milionów ludzi uwierzyło że ludzie w drogich garniturach którzy porobili masę przekrętów, sprawią nam cud i zrobią drugą Irlandię. Jaki to cud, wystarczy się rozejrzeć w około na tą katastrofę której teraz doświadczamy.

Niewybaczalny błąd Polskiej prawicy, jest taki że Ci ludzie nie umieją myśleć strategicznie. Zamiast zaproponować Wałęsie ze lustracja dotknie tylko sędziów i niższy poziom urzędników, to oni chcieli od razu skasować wszystkich razem z Walesa, a byli na to za słabi. To dokładnie ta sama buta i niedocenienie przeciwnika które miało miejsce w 1939r kiedy to można było się przyłączyć do Hitlera, zamiast stawać z nim do walki naiwnie licząc na pomoc sojuszników.

Ale wracając do meritum. Wałęsa w latach 70′ donosił za pieniądze na swoich kolegów. Później, gdy zrozumiał jak ważnym się staje człowiekiem, zerwał współpracę. Nikt, a na pewno ja o to nie ma do niego winy, bo jest faktem ze jednak stał na czele solidarności. Gdyby to wyznał publicznie, wybaczono by to mu. Mógłby zmieniać kraj. Jednak Wałęsa za bardzo uwierzył w swoją wielkość (był znany na całym świecie) i bardzo się bał że prawda wyjdzie na jaw. Dla ukrycia faktu swojego grzeszku, załamania swojej postawy co każdemu się może zdarzyć, nie pozwolił by doszło do lustracji (cała wschodnia Europa to zrobiła) dzięki czemu Polska upadła na dno gospodarcze i stała się miejscem gdzie wielu nieuczciwych biznesmenów i byłych ubeków zrobiło interesy życia, kosztem zwykłych ludzi.

To co ja, i miliony oszukanych ludzi mamy za złe Wałęsie to nie jego upadki moralne w kontaktach z SB, bo wtedy łamano prawych ludzi, (i to można zrozumieć) ale to że poświecił cały kraj żeby to się nie wydało. Dał się szantażować i otoczyć ludźmi którzy podsuwali mu różne ustawy, albo dawali do podpisu amnestię dla wielu przestępców.

Można było to wszystko wyczyścić, tak by ten kraj teraz kwitł. Jednak postawa tego człowieka, tchórza, sprawiła wiele zła. Setki wielkich afer, korupcja, rekordowe bezrobocie, rozpacz i nędza. A na koniec i tak wszystko się wydało mimo palenia teczek.

Nie ma nędzy? proszę bardzo

Raport Wspólny Komisji Wspólnot Europejskich na temat ochrony socjalnej z 31 stycznia 2008 roku

„W prawie połowie krajów UE ryzyko wystąpienia nędzy wśród dzieci przekracza 20%, sięgając 25% w Rumunii, 27% na Litwie i 29% w Polsce.”

I następny dowód

Raport krajowy „Polska” załącznika do Raportu Wspólnego.

„Problem ubóstwa osób pracujących dotyczył 14 % zatrudnionych,wśród nich przede wszystkim osób pracujących na własny rachunek. Do grup szczególnie dotkniętych ubóstwem i społecznym wykluczeniem należą dzieci (29 %), osoby młode, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby mieszkające na obszarach wiejskich i obszarach charakteryzujących się gorszą sytuacją społeczną. Istnieje także wysoki stopień korelacji między zagrożeniem ubóstwem a dużą liczbą dzieci w gospodarstwie domowym.”

Mnie możecie oskarżyć o obskurantyzm i oszołomstwo i że wierzę w spiski, (tak jak historycy i naukowcy z calego świata) ale komisję Europejską chyba nie? w końcu głosowaliście na PO, co sprawia że jesteście wykształconymi Europejczykami – więc przeczytajcie sobie raz jeszcze co się tu dzieje.

Słyszeliście o Giullianim, burmistrzu Nowego Jorku? posiłkując się badaniami psychologów i socjologów którzy stwierdzili prostym eksperymentem (samochód cały – nie kradną, wybita szyba – plądrują od razu) że żeby walczyć ze złem trzeba eliminować je od podstaw, czyli walka z małą przestępczoscią, żulami, dilerami, chuliganami i inną zarazą. Dało to niezwykły efekt, Giulliani jako pierwszy korzystając z wiedzy naukowców ograniczył w olbrzymim stopniu przestępczość. Wreszcie i w Polsce sięgnięto po rozum do głowy, i to zauważono.

Żeby wziąść się za rozliczanie tych strasznych lat od rzekomego odzyskania niepodległości, za te setki ludzi co się wieszali z głodu i zniszczenia całego majątku przez reformy guru ekonomii Balcerowicza, i szeregu innych autorytetów moralnych – trzeba uderzyć w przyczynę tego wszystkiego, w podstawę zła. Tą podstawa jest Wałęsa, czyli tajny współpracownik Bolek, biorący pieniądze za donoszenie na kolegów z którymi pił wódkę. Gdy prawda zostanie ujawniona, cala reszta runie. Wtedy będzie można dopiero budować od nowa. Bo budować można na zdrowym, silnym fundamencie a nie na kłamstwach i nieuczciwości. I dlatego Ci naukowcy tworzący książkę, co sami przyznali, byli zastraszani, obrażani, opluwani i mieszani z błotem przez kolegów bohatera „bolka”.

A budowę zaczną, mam nadzieję, bracia Kaczyńscy, jedyni ludzie w Polskiej polityce którzy są uczciwi i którym zależy na dobru tego kraju. Ludzie którzy potrafią myśleć strategicznie, dlugofalowo.

Ps. wiara że Wałęsa czy Papież obalili komunizm jest śmieszna. Komunizm obalili zwykli ludzie, którzy mieli dość, wszystko się rozpadło bo ten system nie wytrzymał nowego ducha czasu. Niestety w Polsce po obaleniu komunizmu, przyszedł straszny, mroczny okres dla wielu uczciwych ludzi. I trzeba jasno sobie powiedzieć kto za to odpowiada a nie spychać problem pod dywan, bo ważna jest przyszłość. Przyszłość istnieje tylko na przeszłości.

Dodaj komentarz

Top