Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Bogowie świata – pieniądze

Bogowie świata – pieniądze

Wiele czasu zajęło mi zrozumienie prostej prawdy. Pieniądze są piękne.

Wielu mówi że pieniadze są złe. Wiele z tych osób ja rozumiem. Żyli w świecie gdzie niewielu mówi o pieniadzach, a gdzie kazdy o nich myśli i marzy. Dla prawego człowieka widok ludzi, którzy za pieniądze się upadlają jest przykry. Podejmują wiec jako ludzie honoru decyzję że nie będą ganiali za pieniędzmi i zamieniali się dla nich w świnie. I ja to rozumiem, jesteście szlachetnymi ludźmi – pragnąłbym jednakże żebyśmy na ten temat chwilkę porozmawiali, i chciałbym wam ukazać te zagadnienie z troszkę innej strony.

Pieniądz sam w sobie to genialne urządzenie – wymiennik wszystkiego co zostało stworzone na ziemi. Dzięki temu chcąc kupić bułki w sklepie nie musimy targać ze sobą gdaczących kur na handel wymienny, tylko wyciągamy z portfela kawałki papieru i bierzmy bułki ze sobą – cud! ludzie się umówili ze sobą że wszystko co jest opisują papierki, genialne ułatwienie. Pieniądz pomógł nam jako cywilizacji i ludziom wznieść się – owszem, malkontenci zapłaczą ze niewiele się zmieniło od czasów prehistorycznych gdzie królowała przemoc, i teraz też są wojny i przemoc. Ale zauważ ze masz ciepło w zimę, nie musisz biegać do wychodka w mróz, ciepła woda, tv, komputer, łączność z całym światem. To dzięki technologii upadają rządy totalitarne – zobacz – 250 milionów obywataeli ZSSR wierzyło że w USA murzyni z głodu jedli korę z drzew. tymczasem sami milionami umierali z głodu. Teraz Iwan wchodzi w internet i czyta ze w Afryce więcej od niego zarabiają. I wie.

A wiec pieniądz, ten papierek czy moneta, to tylko zamiennik chleba, komputera, samochodu. Czy chleb jest zły? czy jak pragniesz chleba jesteś zły? nie, pragniesz chleba bo jedzenie jest przyjemne i daje życie. A chleb to pieniądz. Wiec i pieniądz jest święty tak samo jak chleb którym można nakarmić głodne dziecko, prawda?

Niektórzy ludzie, ponieważ nie powodzi im się w sferze materialnej szukają rozwiazania tego – i wpadają na pomysł że pieniadze to Szatan, zło. Robią sobie takie uroczystosci, świeczki, muzyczka, taki rytuał – wyrzekają się pieniędzy w imię Boga. Wtedy czują się wyróżnieni, na froncie walki z Szatanem. Dawniej byli nieudacznikami teraz są świętymi. Jednakże sami żeby mieć siły na głoszenie słowa Bożego czyli ze pieniadze są złe, potrzebują jeść, ubrać się, a to jest dostępne tylko dzięki nieczystym pieniadzom które dają im wierni na tacę. Walczą z Szatanem używajac jego sił nieczystych czyli pieniedzy? ciekawe.

Walka z pieniędzmi jest walką z wiatrakami. Co jest winien papierek uznawany za wymienny na towary i usługi? walcz z chlebem, walcz z komputerami, autami, wszystkim co jest wymienialne na pieniadze. Idź do sklepu i demoluj bo to jest Szatan. No idź 🙂 gdy zamkną Cię w zakładzie zamkniętym to poznasz tam kilku Bogów, a nawet Napoleona i Hitlera. Ubóstwo w imię Boga? ależ moje dzieci, Bóg jest bogaty. Ma swoje galaktyki, wszechswiaty. Wiecie ile to wszystko jest warte? ile w tych wszystkich planetach jest złóż uranu, złota, ropy? nieskończenie wiele euro. Bóg spokojnie móglby wystąpić w teledysku rapowym obwieszony złotem. Stać go.

Tak moje dzieci – Bóg jest bogaczem, a my mamy go naśladować – wszystko co widzimy powstało z tego co jest w ziemi – dostaliśmy to, to jest dla nas. Wyrzekanie się tego rzekomo w imię Boże to czysta głupota. No ale jeśli chcesz, to ok. Twój wolny wybór. Jak tata Ci daje zabawkę i sie cieszy że masz zabawę, a Ty z furia ją odrzucasz to to jest swietość? chyba świetość wg. Św. Tworkosława.

Mówi się ze ludzie mordują za pieniądze. Ale to nieprawda. Ludzie nie mordują dla tych papierków, ludzie mordują żeby móc sobie kupować samochody, piękne żony, ładne rzeczy. nie dla pieniedzy! pieniądz umożliwia tylko łatwe nabycie dóbr i usług. Ale i tak najbogatsi mają pieniadze z handlu, nie z zabójstw. Ci co zabijają, szynko kończą karierę nurkując w betonowych butach w pobliskiej rzece, i wcale nie mają największych fortun.

Głupcy walczą wiec z papierkami – medrcy i mistrzowie duchowi oświetlają Twoją świadomość byś zobaczył ze ewentualna przyczyna zbrodni tkwi w Tobie a nie pieniadzach – to Twoja chciwość i inne równie przyjemne cechy charakteru.

Obudź się moje dziecko, otwórz oczy i zobacz prawdę.

 

 

5 thoughts on “Bogowie świata – pieniądze

  1. Nieprawda, pieniadz to tylko papier, czy papier jest zly? to nasze pragnienia i kompleksy robia z papierka narzedzie cierpiania i przemocy. Sama idea pieniadza to idea wymiany towarowej, i jest z gruntu dobra, Boska, piekna.

  2. tak jak kolor czerwony bialy i czarny nie sa zle, ale w odpowiedniej konfiguracji vide obrazek na samym dole -> w wikipedii z haslem pt. „swastyka” jest synonimem zla, w tym swiecie.

    p.s bo wszyscy jestesmy w roznym stopniu wlasnymi i innych ofiarami tak jak i grabazami … przez papierowy prozac

  3. pieniadze to mamon syn szatana gorszy niz ojciec . Pieniadze niszcza wszystko. kiedy usypiecie góre pieniedzy to zrozumiecia ze nie da sie ich jesc

Dodaj komentarz

Top