Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Główna wygrana

Główna wygrana

Całą Polska z zapartym tchem oczekuje na wynik środowego losowania dużego lotka, w którym do wygrania jest 35 milionów PLN.

Miliony ludzi wyobrażają sobie ten raj, w który niechybnie zmieni się ich życie po wygraniu 6 tki w totka.

Miliardy ludzi nie wiedzą tego, czego wy, moi czytelnicy, dowiecie się za chwilę. Da to wam oszałamiającą przewagę nad innymi ludźmi. Jeszcze ponad pół roku temu miałem telefon siemens cx65, i oczywiście marzyłem o czymś lepszym. Bardzo lubię robić zdjęcia pięknu tego świata, więc chciałem mieć coś z dobrym foto – mój wybór padł na SE k800i ze świetnym, jednym z najlepszych na rynku aparatów. Gdy już miałem ten telefon, nic się nie zmieniło. Nie byłem szczęśliwy – chociaż nie, przez chwilę w czasie kupna byłem podniecony i pełen entuzjazmu, ale ten stan szybko minął. Teraz, gdy piszę te słowa ten wspaniały skądinąd telefon leży przede mną, i co? i nic. Po prostu sobie leży, a ja zaakceptowałem jego istnienie, i zapomniałem o nim.

Swoją drogą mam świetną rękę do telefonów. Nie psują mi się, świetnie działają, kupuję zawsze okazyjnie i tanio nowy sprzęt, i jestem z nich bardzo zadowolony.

Gdy kupowałem nowy samochód, czy mieszkanie, było podobnie – wyobrażałem sobie jaki będę szczęśliwy mając mieszkanie i samochód. No i mam, i co? jestem szczęśliwy? dało mi to głębokie spełnienie, radość? nie. Chwilę po tym jak to miałem, zacząłem być niezadowolony i marzyć o domu i większym aucie. Wracając do telefonu – marzę o takim samym jak mój modelu SE k850i, tylko że zamiast 3.2 aparatu ma 5.0. To że zdjęcia sa tej samej jakości nie ochłodziło mnie, a raczej nie mnie, a mojego ego które jest takie samo w swojej pożądliwej naturze jak Twoje ego, czytelniku.

Wiem co sobie pomyślisz – jak to? ten bezrobotny truteń porównuje się do mnie? jestem lepszy! Otóż nie mój drogi. Na poziomie ego, wszyscy jesteśmy tacy sami – możesz być papieżem, prezydentem, Dalajlamą, a nadal będziesz grał w gry ego które Cię unieszczęśliwiają.

Gra ego

Ego ma Cię unieszczęśliwić. Ego jest mechanizmem który umożliwia istnienie i przetrwanie, ale który musisz przekroczyć żeby stać sie szczęśliwym. Nie możesz go zaspokoić bo jest jak studnia bez dna, nie możesz znienawidzić jak święci męczennicy – to wszystko to także gra ego. Męczennik podziwia się że jest lepszy od innych skoro się bije, umartwia, ale nadal się porównuje do innych i ocenia, czuje się lepszy. To nadal ego, tylko że w bardziej delikatniejszej, bardziej obłudnej odsłonie. Zaspokajanie ego jest bez sensu. Kupisz telefon, za kilka dni zapragniesz czegoś lepszego. Nawet multimiliarder nie zaspokoi swojego ego – spójrz na najpotężniejszych ludzi którzy żyli na świecie – zdobywali jakiś kraj, i natychmiast chcieli więcej. Gdyby nawet zdobyli cały świat, zapragnęli by kosmosu albo czegoś równie niemożliwego – tak czy inaczej zawsze będą niespełnieni, nieszczęśliwi, z poczuciem braku, niezależnie od tego jak są bogaci.

Nieważne czy jesteś bogaty czy biedny, piękny czy brzydki, dopóki masz ego zawsze będziesz niespełniony. Żeby poczuć szczęście, ludzie robię szereg dziwnych rzeczy. Szukają miłości, zmieniają partnerów, kupują drogie przedmioty i rzeczy, robią sobie operacje plastyczne i wiele innych dziwactw. Oczywiście nic z tego nie daje im szczęścia.

Podstęp ego

Ego ma jedną broń, którą Cię zniszczy, i dokona tego w 99,9% przypadków. Ponieważ zawsze się czujesz niespełniony, zawsze w każdej chwili marzysz o przyszłości, prawda? wyobrażasz sobie pięknego partnera, dużo pieniędzy, rajskie wyspy. Twoja uwaga jest tak skonstruowana że możesz doswiadczać jednej rzeczywistości w danej chwili – mamy dwie rzeczywistości – jedna to swiat wokoło nas, a druga swiat marzeń, snu. Marząc o wygranej w totka czy większym penisie, uciekasz ze świata realnego w świat marzeń. W tym czasie Twoim ciałem rządzi układ nerwowy, ale to nie ma znaczenie, bo bardzo wiele tracisz – tracisz chwilę obecną, tu i teraz, cieszenie się tym co masz. Jak możesz się cieszyć tym co masz, skoro marzysz dniami i nocami o tym jak sąsiedzi Ci zazdroszczą nowego samochodu?

Prawdziwy cios jednak następuje gdy się zestarzejesz – w którejś chwili, gdy ciało jest już mocno osłabione, uświadamiasz sobie ze zgrozą że życie minęło, a Ty się nigdy nim nie rozkoszowałeś. W ogóle Cię w nim nie było – więc gdzie byłeś? to proste – byłeś cały czas w marzeniach, wyobrażajac sobie jak inni się źle czują widząc jak Tobie się świetnie wiedzie. Tak, straciłeś życie, teraz to wiesz ale już jest za późno. Wiec nienawidzisz młodości, radosci, stajesz się zgorzkniały i pełen nienawiści.

Nie kochałeś z całego serca, nie bawiłeś się życiem, nie przeżywałeś go, za to straciłeś życie na myśleniu o nowych rzeczach i przedmiotach. Porażka, prawda?

Ale skoro mnie jeszcze czytasz, jeszcze jest szansa by nie przegrać życia. Dopóki żyjesz jest nadzieja. Jak okiełznać ego? jest kilka sposobów, ale ja uważam że najlepszy jest ten, który silnie promuję i którego jestem mecenasem – po prostu pokochać ego. Miłość tu i teraz sprowadzi Cię do świata realnego, ponieważ ludzie którzy kochają siebie czują się przyjemnie ze sobą, a jak wiesz, my, istoty ludzkie dążymy do przyjemności. Czując przyjemność z bycia sobą, tkwisz tu i teraz, cieszysz się z życia, i wreszcie słyszysz śpiew ptaków, odgłosy życia – i cieszysz się nimi. Wróciłeś z duchowej Syberii, z zesłania przez Twoje ego.

Ale wróćmy do tematu lotka – wygrasz, i co zrobisz? żyjąc na średnim poziomie nie jesteś przyzwyczajony do wielkich pieniędzy, czyli nadmiaru energii. Zaczniesz szaleć, wydawać pieniądze, nakupujesz masę śmieci i co? nadal nie będziesz szczęśliwy. Do pieniędzy trzeba dojrzeć, wiedzieć że na świecie jest się przez jakiś czas, a później umiera i czas leci nieubłaganie i żadna łapówka go nie przekupi. Masa badań potwierdza że ludzie którzy wygrali fortunę tracą znajomych, przepuszczają pieniądze, i sami wariują. Sam widziałem kilka osób stonowanych, godnych, jak się zachowywały mając więcej pieniędzy – po prostu wariowali i szastali pieniędzmi na prawo i lewo.

Do operowania dużymi pieniędzmi, trzeba sie czuć dobrze z nadmiarem energii. Ja miałem kilka razy większe pieniądze, zainwestowałem je, poczekałem, kupiłem mieszkanie. Można? jasne że tak. Ale przyznaję, korciło mnie żeby kupić sobie BMW, ciuchy, dobre restauracje, powłóczyć się trochę po Europie. Tylko że teraz nie miał bym nic, a tak mam swoje własne mieszkanie.

Nadmiar energii – Ci którzy są dobrymi kochankami, umieją trzymać w sobie długi czas pragnienie rozkoszy, i go nie rozładowywać – Ci którzy tego nie umieją robić, ku rozpaczy żon kończą szybko – gdy mają pieniądze, tak samo szybko muszą rozładować ten nadmiar bo nie mogą wytrzymać z tym silnym ciśnieniem, które ich rozrywa od środka. Są specjalne ćwiczenia na nadmiar energii, i one działają.

Czy masz wygraną w totka, czy jej nie masz, liczy się tylko to w jakim jesteś stanie psychicznym – czy jesteś szczęśliwy, dobrze czujesz się ze sobą, dostrzegasz harmonię ze światem, kochasz siebie. To jest najważniejsze a cała reszta jest mniej ważna.

Główna wygrana, to Ty.

4 thoughts on “Główna wygrana

  1. Haha, to nie takie proste 🙂 wszystko gra i jest ok, a Bóg jest i dziala, ale jesli tego chcesz podswiadomie i swiadomie, Swiadomie nie wystarczy, niestety B)

  2. [quote]Sa specjalne cwiczenia na nadmiar energii, i one dzialaja.[/quote]

    Jakie to cwiczenia? gdzie o nich sie dowiedziec?

  3. Jak by tak pan B pomyslal sobie: o kurcze na Ziemi, tej malej niebieskiej kulce latajacej bez przerwy w kólko jest taki kryzys, to ja pomoge zamieszkujacym tam forma zycia i usune ten kryzys blyskawicznie. Przeciesz jestem wszechmogacy. Poczym by to blyskawicznie zrealizowal i na Ziemi zapanowalo by wielkie bogactwo. Ale pan B w swej doskonalosci jest chyba troche ograniczony, bo sam z siebie nie moze przedsiewziac zadnej inicjatywy. Choc przeciesz podobno On najlepiej wie co i jak nalezy zrobic. A poza tym to co to za bezsensowne ogólnikowe gadanie tym ze Bóg jest wszechmogacy, skoro jak przychodzi do konkretów to okazuje sie ze i tak ludzie musza wszystko zrobic samemu, bo oczywiscie nic sie samemu nie zrobi.

Dodaj komentarz

Top