Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Zaczyna się „jątrzenie”

Zaczyna się „jątrzenie”

Czytając co pisze się o Kaczyńskich, jakie to perły inteligencji rodzą głowy rodzimych filozofów, jęknąłem z rozpaczy nad umysłową kondycją ludzkości. To co mnie uderzyło, to powrót do starych medialnych praktyk, wielokrotnie sprawdzonych i zastosowanych w niszczeniu Kaczyńskich. Gdy Jarosław Kaczyński przyleciał na miejsce katastrofy, Tusk i Putin którzy wcześniej ściskali się przed kamerami czekali w namiocie aż prezes do nich przyjdzie, by mogli przed kamerami się przytulać, całować, składać kondolencje. Przypomnijmy – facet ma umierającą matkę w szpitalu, tego samego dnia umarł jego brat bliźniak (znacznie głębsze połączenie emocjonalne niż z „typowym” bratem) z małżonką, zginęło kierownictwo partii której jest prezesem.

Oburzenie komentatorów obudził fakt że prezes nadal „jątrzy”, „dzieli” i „skłóca” ludzi, oraz emanuje pogardą i nienawiścią. Ale czy to że człowiek który w jednej chwili traci wszystko co ma, będzie robił telewizyjny Jerry Springer show przed kamerami? I to z ludźmi którzy jawnie nienawidzili i opluwali jego, i jego brata? Ciekawe jaką szują trzeba być żeby w takiej tragedii myśleć o kamerach i kampanii politycznej a nie o swojej najbliższej rodzinie. Przypominam że Jarosław Kaczyński nie jest w rządzie, jest szefem opozycji i nie obowiązuje go w tym momencie dyplomatyczny nakaz obściskiwania się z innymi kurduplami u władzy.

Zarzuty te nie są nawet śmieszne, są podłe. Kolejne zarzuty to że nie płacze i nie szlocha. Część komentatorów kocha mocne emocje, i z największą rozkoszą patrzyłaby jak Jarosław w żalu wyjąc skacze na trumnę i szlocha. Jednak ten człowiek zachowuje się jak na faceta przystało, nie płacze publicznie. Nie wiemy, może w domu płacze? może krzyczy z rozpaczy? Szef partii opozycyjnej nie może publicznie płakać, ponieważ taką pełni rolę w życiu publicznym – nie może się załamywać, musi myśleć strategicznie i nie poddawać się emocjom. Płaczący polityk? A co w razie wojny, kataklizmu, rozpłacze się? No właśnie. A więc podsumujmy – nie płacze? Cyborg bez emocji, robot, chory z nienawiści i pogardy. Płakałby? Nie nadaje się na polityka, słaby emocjonalnie, cipa a nie prezes. Czyli jak zwykle, co nie zrobi to źle.

Coraz częściej mówi się o jątrzeniu i sianiu fermentu nienawiści. W tym słownictwie królują autorytety moralne (przeważnie te autorytety były TW którzy przy wódce wyciągali informacje od przyjaciół i składali raporty SB która ufnemu łamała palce, wsadzała do więzienia albo zabijała „sprawców nie wykryto”) przyjrzyjmy sie więc tym zarzutom. Kaczyńscy będąc u władzy, uznali że w obecnej sytuacji geopolitycznej Rosja nam militarnie nie zagraża. Za nami stoi NATO i UE, a z drugiej strony bardzo chętni na Syberię Chińczycy. Kazdy militarny ruch Rosji na Europę oznacza wkroczenie Chin do akcji, będa miały doskonały powód – Rosja jest bez szans, najmniejszych. Lech Kaczyński przyjął politykę z którą Rosja nie umie sobie dać rady – jesteśmy wolnym, suwerennym krajem który nie jest już satelitą ZSSR. Wobec czego jesteśmy partnerami, a nie uległymi sługami, którymi byliśmy w trakcie komunistycznej okupacji. Rosja będąc przyzwyczajoną do naszej uległości robiła interesy z nami, polegające na systemie za komuny „my im wagon węgla, a w zamian za to wyślemy mięso”. Ponieważ stanowiska w państwie Polskim zajmowali ludzie będący albo w partii komunistycznej (Aleksander Kwaśniewski) i ludzie rzekomo w opozycji którzy byli tajnymi współpracownikami SB (Lech Wałęsa) i były na tych ludzi papiery i „haki” nikt się temu nie przeciwstawiał. Z kazdej możliwej strony Polska była bezwzględnie grabiona. Gdy do władzy doszli Kaczyńscy, nie było na nich ŻADNYCH haków. Gdyby były jak to się sugeruje, natychmiast byłyby upublicznione. Skończyło się złodziejstwo na tak gigantyczną skalę, zaczęło się wreszcie mówić o klikach lekarskich, prawniczych, o wszystkim co uderzało w zwykłego człowieka i uniemożliwiało mu normalne, godne życie. Zaczęła się więc medialna nagonka którą ja pamiętam, Państwo na pewno też. Kaczyńscy byli oskarżani o nienawiść, o podziały, o jątrzenie, o chorowanie z nienawiści. Proszę zauważyć że Polska jako jedyny kraj nie przeprowadzila dekomunizacji – nie usunęliśmy z polityki i mediów ludzi którzy donosili i sprzedawali się. Dziennikarstwo jest tymi ludźmi nasycone, a Kaczyński uderzył mocno w ich interesy, oni więc uderzyli w niego. W interesy tych ludzi pierwszy uderzył premier Olszewski chcąc by ludzie na których są teczki ich kompromitujące, nie zajmowali stanowisk państwowych, renegocjował też szalone umowy handlowe z Rosją, jednak Wałęsa z Tuskiem i Pawlakiem szybko sobie z tym poradzili (widać na filmie że w silnej panice, wręcz histerii) obalając jego rząd. Gdy ten rząd upadł, można było spokojnie kraść.

Kaczyńskich przeważnie oskarżano o to, że nie wybaczamy Rosjanom i Niemcom. Jest to nieprawda. Kaczyńscy chcieli pojednania, jednak pojednanie musi być na zdrowym gruncie przyznania się Rosjan do mordu w Katyniu. Wyobraźmy sobie taką sytuację że ktoś kto zrobił Państwu ogromne świństwo, podaje rękę i mówi że jesteśmy kwita i zgoda. Bezczelne, prawda? Takiej właśnie zgody chcieli Ci którzy tak bardzo nienawidzili Kaczyńskich. Kaczyńscy chcieli zgodnie z zasadami psychologii przyznania się Rosjan do zbrodni, i na tym przyznaniu budować dialog. Jaki to dialog skoro wiadomo że zmasakrowali Polską inteligencję, wszyscy o tym wiedzą a oficjalne władze Rosji twierdzą że to nieprawda?A teraz wyobraźmy sobie drugą sytuację. Podajemy rękę człowiekowi który kiedyś nam zrobił straszne świństwo. Czy jeśli ten człowiek widzi że nie rozmawiamy o tym co zrobił, to będzie szanował takiego partnera? Czy drapieżnik może szanować owcę która w imię zgody godzi się na niemal wszystko? No właśnie. Nie ma się szacunku dla uległego partnera. Uległymi być nie musimy jako państwo Polskie, ponieważ jesteśmy w NATO i UE, możemy być partnerami na równych zasadach. Kwasniewski i inne „autorytety” nie chciały być równe, chciały być uległe. A uległość? Pal licho uległość, nie o nią tu chodzi a o umowy handlowe, o okradanie państwa, o to ile zarabiamy, czy jest praca, czy są dobre drogi i niski poziom przestępczości. Każdy kto zna historię wie, że Rosja zaczynała agresję od małych kroczków i badała gdzie może się posunąć. Gruzja była takim własnie kroczkiem, stąd tak gwałtowna reakcja Kaczyńskiego który razem z innymi Prezydentami postawili się, i narobili szumu na salonach w  Brukseli która chcąc nie chcą, musiała zareagować. Mały kroczek Rosji został zablokowany i następnego nie było. Oczywistą oczywistością jest że Kaczyński nie zyskal sobie tym czynem sympatii byłych oficerów KGB (współuczestnictwo w kilkudziesięciu milionach ofiar)

Niemcy – mamy zgodę. Ale jaka równość, skoro po hekatombie którą nam zgotowali w czasie okupacji podnoszą się głosy o odszkodowaniach dla Niemców wypędzonych z Polski? Te sprawy trzeba załatwić, i Kaczyński do tego dążył, wśród oskarżeń o nienawiść i jątrzenie. Zgoda jak najbardziej,  trzeba żyć w zgodzie z Niemcami, ale na jasnych, pełnych wzajemnego szacunku zasadach. Jestem jak najbardziej za zgodą z Niemcami, za tym byśmy się przyjaźnili, handlowali. Ale musi być jasno postawiona sprawa – mordowali nas, i wypędzenia są skutkiem ich polityki, a nie naszej.

Kaczyńscy nie chcieli kłótni. Chcieli zgody, ale na takich zasadach że będziemy szanowani. Ludziom wychowanym w komuniźmie nie mieści się to w głowie, jak można z Rosją być równym? Można, i to pokazali Kaczyńscy. Nie jest tak że nas wyśmiewano – Kaczyńscy budzili szacunek, a w pewnych kręgach nienawiść – ukrócili rabowanie kraju, przywrócili Polsce szacunek. Polska szacunku nie ma – Polak na zachodzie to pijak i złodziej, a przede wszystkim antysemita. A nikt nie chce pamiętac że Polacy w trakcie wojny byli lojalni i honorowi, niezwykle waleczni, jako jedyni przyjęliśmy Żydów których wypędzano z całej  Europy. Walczyliśmy znacznie dłużej niż Francuzi mający większa armię niż wehrmacht. Ale o tym się nie mówi – dlatego Katyń i jego legenda była tak ważna dla Kaczyńskich, pokazywała światu kim naprawdę jesteśmy, jak zostaliśmy zdradzeni i zaatakowani z dwóch stron, a „przyjaciele” sojusznicy o nas zapomnieli (za co zapłacili okrutną cenę). Jesteśmy narodem wojowników. Jako jedyni z Europy okupowaliśmy Moskwę – nie udało się to nikomu. Narodem honorowym, lojalnym, nie rzucającym słów na wiatr. Przy okazji byliśmy naiwni, i oszukani przez kogo się dało.

A teraz te słynne gafy z których rzekomo słynął Lech Kaczyński.

Podawanie mu kanapek przez żonę gdy leciał samolotem. To jest gafa? Dla mnie kochające małzeństwo i żona która dba o męża (mimo że ten ma własnych kucharzy)

Mlaskanie przy mówieniu – cecha wrodzona, prezydent nie zarządza państwem śliniankami tylko głową. Hitler bardzo ładnie i elokwentnie przemawiał o tysiącletniej rzeszy, Tusk ładnie opowiadał o cudach i Irlandii, Wałęsa o drugiej Japonii a Balcerowicz o dobrobycie.

„Spieprzaj dziadu” – pijak naprzykrzający się w ubliżający sposób prezydentowi, ten jest zdenerwowany, zmęczony, reakcja emocjonalna. Nie powinna nastąpić, ale żeby stanowić kluczowa opinię o Kaczyńskim jako prezydencie?

„Małpa w czerwonym” – to ma być ta dyskredytacja? Raczej mnie to śmieszy. Kto nie widział dziennikarzy na konferencji prasowej niech nie rzuca kamieniem. Kto widział niech pierwszy rzuci kamieniem – nikt nie rzuca? No własnie.

Borubar, Irasiad. Przejęzyczenia. Reakcja mediów? Szał radości. Reakcja Boruca, pełna pogardy do Prezydenta, szokująca w swojej nienawiści. No ale przecież to było trendy pluć na Kaczora. Ludzie którzy przesłuchiwali te nagranie twierdzą nawet że tych przejęzyczeń nie było. Ale czy to ważne? jakie to ma znaczenie? dla mnie – żadnego.

I porównajcie teraz człowieka który tak wiele robił dla Polski na arenie międzynarodowej, do poprawienia sytuacji w kraju, do Wałęsy który zablokował dekomunizację, zlikwidował policję gospodarczą (!) przy zmianie systemu i rozbił w sumie wspaniale się zapowiadają koniunkturę Państwa. Porównajcie do Kwaśniewskiego który pijany na grobach pomordowanych oficerów zataczał się i rechotał. A jakie Wałęsa gafy popełniał, ile bzdur nagadał, jak się puszył i nadymał, to był dopiero wstyd mieć takiego prostaka na salonach, i wreszcie najlepsze – oboje z Kwaśniewskim powypuszczali tysiące bandytów ułaskawiając ich z dożywocia. Cała wierchuszka mafii Pruszkowskiej zawdzięczała im wolność, mordercy, mafiozi, wszyscy wychodzili. Porownajcie to i oceńcie prawdziwie, kto był najlepszy? Dla mnie Kaczyński. Mnie nie interesuje krasomóstwo, paplanie, ładne garnitury – mnie interesują konkrety. I Prezydent Kaczyński właśnie był konkretny. Konkretem dla mnie jest to, że Kwasniewski który wypuszczał morderców z więzienia aktem ułaskawienia, nie chciał uwolnić zniszczonych chłopaków przez gangsterów (pokazana sytuacja w filmie Dług Krauzego)

Gafy występuja zawsze. Prezydent jest cały czas śledzny przez kamery, zawsze coś się znajdzie. Jednak gdy Kwaśniewski się upił to był równy facet, równy chłop, a gdy Kaczyński powiedział borubar to naród syczy z pogardy. A potem naród się dziwi czemu się za granicą Polaka traktuje się jak śmiecia. Ale zwykły człowiek po prywatnych studiach przyjeżdzający do wielkiego miasta ze wsi, nie rozumie szeregu zależności. Co ma Katyń wspólnego z tym, że w USA traktują go z szacunkiem albo jak śmiecia, jak polaczka o którym się opowiada polish jokes? A zależność jest bardzo silna. Naród niewolników (po komunie mamy mentalność niewolnika) lubi błyskające paciorki, ładne garnitury, dobrą dykcję, światełka w supermarketach. Reszta? Nieważna. Pensje groszowe, brak zasiłków, pensja minimalna najniższe w Europie, prawnicy najdrożsi, służba zdrowia leży i kwiczy, ceny najwyższe w Europie, mieszkania w betonowych klitkach w cenie domów w Stanach, bida z nędzą. Nieważne – ważne że prezydent Kwaśniewski ładnie mówi i ma ładny garnitur a Wałęsa jest nazwany mędrcem Europejskim.

Media nigdy nie są obiektywne, nie ma obiektywnych ludzi. Ktoś płaci, ktoś wymaga. Za Kaczyńskich zyskiwali zwykli ludzie, i co oni mogą? Pojedyńczo nic nie można. Tracą zaś bogaci, a tych jest niewiele i się grupują razem, opłacają dziennikarzy, autorytety moralne, stać ich – a Ci powiedzą czy napiszą co trzeba. I ludzie się na to łapią. Teraz nagle pokazuja zdjęcia Prezydenta z rodziną, ciepłego, uśmiechniętego, wesołego. A wcześniej tylko zdjęcia z góry (by pokazać niski wzrost) i wtedy gdy Prezydent się nie uśmiechał. Nigdy nie wierzcie mediom, sami myślcie, bo jak nie wy będziecie myśleć, to będą za was inni myśleć. I nie będzie to na pewno myslenie pozytywne. Pan Komotowski teraz płacze, a wcześniej było „jaki prezydent, taki zamach”, Pan Sikorski którego do władzy dopuścili Kaczyńscy, a których zdradził i w pełen nienawiści i pogardy sposób wyśmiewał, O Panu Niesiołowskim czy Palikocie nie będę pisał – za mało miejsca.

Jakakolwiek próba zmian tego syfu w Polsce, to wrzaski o jątrzeniu, kłotniach, niesnaskach. I jak tu coś zmienić? Spytaj kazdego kto mówi o jątrzeniu Kaczorów, i nie usłyszysz ani jednego argumentu. Jątrzą i koniec, tak bo tak. Im ktoś chciał być bardziej trendy, Europejczyk i nowoczesny, tym bardziej powtarzał bzdury które wbijały mu do głowy media. Przyjrzyj się tym co tak o tym gadają, przeważnie dziewczyna czy chłopak z prowincji po prywatnych studiach w wielkim mieście, socjologia albo marketing i zarządzanie, i chcą nagle stać się nowoczesni, Europejscy. Nie dość że powtarzają wmówione im kłamstwa, to jeszcze w nie wierzą. I to jest najbardziej szokujące. Wyfiokowane paniusie w biurach, zakompleksieni faceci którzy poczytali trochę modne gazety, wszyscy na nie. Bez argumentów, bez głębszej refleksji. Oto Polska – moja rada dla młodych, zdolnych ludzi z ambicjami? Uciekajcie stąd na zachód, tu przez 20, 30 lat nic się nie zmieni. Musi wymrzeć gen niewolnictwa. I głupoty. Zamiast pracować w Niemieckiej firmie w Polsce za 1200zł, pracuj w Niemczech za 2000euro. Zostajac tu, nie jesteś patriotą, Niemiecka firma nie płaci podatków (ulga albo wykazuje straty) więc zyskuje tylko ta firma, Polska traci. Lepiej zarabiaj na emigacji, ucz się biznesu, etyki. To wy, emigranci, wrócicie do Polski i zmienicie ten kraj.

Co do Wawelu, jestem za. Czemu? to co zrobił Lech Kaczyński dla Polski, okaże się znacznie później. Teraz poczekajmy aż wyjdą informacje o gazie łupkowym w Polsce. Czy to nie dziwne że gdy się okazuje że Polskie złoża mogą zrujnować Rosję i sprawić że to my a nie Rosja będziemy zaopatrywać Europę, giną ludzie którzy nie pozwoliliby jej na położenie na tym ręki? a zostają Ci którzy pozwolili na gigantyczne prywatyzacje, firm które prznosiły Polsce zyski? ciekawe…

 

189 thoughts on “Zaczyna się „jątrzenie”

 1. nie liczymy sie, bo jak sie mamy liczyc skoro przez 70 lat bylismy parweniuszami, od komuny, przez jaruzelskiego, walese i kwasniewskiego?

 2. Możecie sobie pisać co chcecie, ale największym błędem śp Prezydenta Kaczyńskiego było ratyfikowanie Traktatu Lizbońskiego.
  Ten ohydny socjalistyczny twór( Traktat Lizboński) sprowadził nasz kraj do roli wasala, poddanego.Kaczyński o tym wiedział, a jednak TL ratyfikował.Dziś nie ma już niepodległej Polski.Jesteśmy województwem polskim w olbrzymim socjalistycznym eksperymencie jakim jest Unia Europejska.
  Przykre, ale prawdziwe.

 3. dlaczego wiec nic nie robisz Mistrzu? czmeu potrafisz tylko pisac artykuly na blogu? a moze zaloz partie polityczna dzialaj zmieniej Polsce!!!!!!!
  sam!!!!!
  ty sam

  no czemu tego nie zrobisz tylko narzekasz?

  idz do wladzy i zrob porzadek

  zaglosuje na ciebie masz moje poparcie
  ale rob cos dzialaj a nie pisz zeby uciekac !!!!!!!!!!!!

 4. Uciekają tylko tchórze ❗ ❗ ❗ ❗
  Jeżeli namawiasz innych do tego, to też nim jesteś ❗ ❗ ❗

  Ps.Te słowa napisała jedna taka z prowincji po prywatnej uczelni WSPiA

 5. Jesteśmy w NATO, UE, kooperujemy w USA, nasze wojska są na misjach wojskowych. To znacznie więcej niż mieliśmy w 1939 roku. Moim zdaniem możemy liczyć na pomoc.

 6. Gdyby nie Wałęsa, inaczej mogło to wszystko wyglądać dziś. Prawdopodobnie mielibyśmy poziom Irlandii, jednak Wałęsa i ochraniani przez niego sb-ecy rozwalili co jeszcze było dobrego, pokomplikowali prawo, zlikwidowali wydział przestępstw gospodarczych w policji 🙂 zablokowali dekomunizację. W NRD to zrobiono, chyba nikt mi nie powie ze Niemcy nie wiedzieli co robią? no właśnie. Wałęsa to tragedia tego kraju.

 7. Ja sie z UE ciesze, można było stąd uciec do pracy na zachodzie, kraść można ale już nie tak jak wcześniej, na hama, ogranicza się role kościoła w polityce. Dla mnie jest ok, musimy być w takiej strukturze silnej. Można być poza – ale to teoria, jak to zrobic? już tu nic by nie zostało, tak kradli chłopaki z uw i sld.

 8. Hahahaa, pierwsza lepsza audycja z uśmiechniętym politykiem który kłamie prosto w oczy a z tych kłamstw ludzie potem mają biedę, i bym dał w mordę i po karierze politycznej, i ciupa. Do polityki trzeba ludzi z mocnym układem nerwowym, ja takiego nie mam, niestety.

 9. Ci co uciekają to ludzie odważni, i Ci właśnie ludzie zmienią ten wstrętny krajobraz po komunie. Zostać tu i co, zarabiać 1200zł i co dalej? jak założyć rodzinę, rozwijać się, pobawić (życie to nie tylko praca ale i zabawa). Umiesz na to odpowiedzieć? umiesz wytłumaczyć człowiekowi zdolnemu i z ambicjami żeby tu został i pracował w nNiemieckiej firmie za 1200zł która nie płaci podatków zamiast pracować w tej samej firmie w Niemczech za 2500 euro gdzie wszystko jest znacznie tańsze?

  Wytłumacz, czekam 🙂

 10. A to ciekawe co piszesz.Cały czas nauczasz, żeby pokochać siebie, decydować o swoim losie, szanować siebie, skupić się na sobie.Ale jak to zrobić?Skoro w każdą dziedzinę twojego życia wkracza państwo.Od kołyski, aż po grób.Jak kradli tak kradną, nic się nie zmieniło.Dziwne, że tego nie dostrzegasz.Rola kościoła, czy została ograniczona?Wolne żarty.Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.Kościół zabiera głos we wszystkich sprawach.Magiel umysłowy kleru na Polakach trwa w najlepsze z istotnym poparciem pseudo elit politycznych.Uważasz, że nie można być poza unią?A dlaczego nie?Szwajcaria,Norwegia kraje pozostające poza ta chora socjalistyczną strukturą i radzą sobie świetnie.Po prostu 45 lat komunizmu odebrało Polakom świadomość tego że można o sobie samemu decydować i godnie żyć.Cały czas szukamy sobie nadzorcy.Teraz Bruksela, kiedyś Moskwa.Może czas zacząć myśleć o sobie samemu.Uważam, że czas najwyższy.

 11. W 1382 Tatarzy pod wodzą Tochtamysza zdobyli miasto, splądrowali, wyrżneli 24 tysiące mieszkańców, a na dowidzenia puścili wszystko z dymem.

 12. Do Kariny i do Mistzra
  uważam, że ci co wyjeżdżają za chlebem po prostu wybrali taki sposób na życie.
  Każdy sam jest kowalem swojego losu i nie można nikogo za to potępiać.
  Problem leży w politykach i systemie który nam stworzyli do życia.Nie po to całe pokolenia walczyły o wolna Polskę, żeby teraz z niej uciekać.Pomyśl nad tym mistrzu.
  Tu sie urodziłem i tu chce żyć.To mój wybór i nie chce żeby byle patałach z PO,PiS,PSL czy SLD właził ze swoimi brudnymi buciorami w moje życie.Mówię stanowcze NIE uszczęśliwianiu mnie za moje pieniądze

 13. Jestem realistą Mario. A to oznacza że można istnieć poza UE, jeśli ludzie są światli i jest kontynuacja elit. W polsce elity zostały wyrżnięte, kilkadziesiąt lat komunizmu zmieniło na wszystkim psychike, i w tej sytuacji bycie samemu? 3 miliony wyjechalo, bezrobocie ponad 20%, wiesz co by się tu działo gdyby nie emigracja? 40% bezrobocia? mordy na ulicach? wszystko jest możliwe w biedzie. A więc teoretycznie można być poza UE, ale praktycznie NIE MOŻNA.

  Władza kościoła upada bardzo powoli, i ja to widzę bardzo wyraźnie. To jest proces długofalowy, ale już się zaczął.

  Szwajcaria nie została zniszczona przez 2 wojnę św. a zarabiali na transferach złóż i technologii, Norwegia była delikatnie okupowana, i ma własne złoza olbrzymie, i nie potrzebuje UE. Wszyscy mają rządy które nie mogą dusić obywatela – w Polsce płaca minimalna to zenada, nie ma zasiłków – w normalnym kraju by była rewolucja, Polak przełknie wszystko – byle politycy ładnie ubrani ładnie mówili w tv, bo to Europejskie. Mają kompleksy – mi zwisa Europa, nie czuje się jako Polak gorszy od innych.

  A więc masz rację, ale teoretycznie. A to za mało, znacznie za mało.

 14. Nie brałem ich pod uwagę, w końcu to Azjaci byli w sercu imperium. To co innego niż Europejczycy z innej pogody, innej mentalności. Rosjanie to najlepsi szachiści, wschodni łeb – dobry łeb.

 15. Tak jak napisałem nie musisz pracować za 1200 zł.Możesz wyjechać.Twój wybór.Ale pomyśl przecież nie wszyscy wyjadą.Co z nimi?Przecież to też ludzie którzy czują i myslą, chcą tu pracować, tu żyć, tu wychować dzieci.Czy jestw tym coś złego?Nie, nie.Wszystkiemu winni są politycy.Obojetnie z jakiej partii.Czy to PO,PiS,PSL czy SLD.To oni własnie te „pseudo elity” pd 1989r bawią się naszym krajem.W najlepsze trwa karuzela stanowisk.”Twarde jądro” sejmu to około 150 osób z ugrupowń o róznych nazwach ale tak naprawde niczym sie między soba nie rózniący.Czy tego nie widzisz?
  Czy za rządów któregokolwiek ugrupowania zmieniło sie cos w kraju na lepsze?Uważam, ze nie.Ludzie radzą sobie dzięki tylko i wyłącznie własnej przedsiębiorczości.
  Gdyby dzis w tej chwili rozwalić wszystkie struktury państwowe z wyjątkiem jednostek samorządowych i struktur szeroko rozumianego aparatu bezpieczeństwa nic by sie nie zmieniło a odczuli bysmy wyrażna poprawę.
  Rozrastająca sie administracja to rak który toczy polska gospodarkę.
  Zatrudnienie w administracji wzrasta za rządów każdego ugrupowania, w tempie błyskawicznym.Przemyśl to.A twój tak wychwalany pod niebiosa PiS.Cóż. Pozostawie to bez komentarza.

 16. Masz rację, ale zauważ, każdy rząd to coraz większa porażka, jedynie za PIS była znaczna poprawa. Urzędy pracy? puste. Teraz? pełne. To są fakty.

 17. Okres rządów PiS to czas niesamowitej koniunktury w gospodarce światowej.Nie wiem czy wiesz, decyzje które podejmują poszczególne rządy są odczuwane w gospodarce dopiero po około 1 do 1,5 roku.Okres rządów PiS od wrzesień 2005 do pażdziernik 2007.Kryzys w gospodarce światowej to pażdziernik 2008.Nie wierzysz zapytaj ekonimistów.Nie próbuję nikogo usprawiedliwić czy kogokolwiek oczerniać.Uważam, ze najlepszym rozwiązaniem dla przeciętnego Polaka było by gdybyśmy tych wszystkich( PO,PiS,PSL,SLD) oszustów, karierowiczów, zakompleksionych wrednych typów odesłali gdzieś do jakiejś enklawy w Bieszczadach i niech tam sobie tworzą swoją wyspę socjalistycznej szczęsliwości, ale za swoje pieniądze.

 18. To nie do końca prawda, za pis powstało CBA, co momentalnie ograniczyło korupcję, wiesz jak w Warszawie to działało? pielęgniarka bała się wziąść od dziadka 50zł. A wcześniej? szkoda gadać. Zmiana w korupcji zmienia momentalnie wiele rzeczy. Dziwi mnie też ze przyszli ludzie nie związani z przekrętami, i odstawili od władzy przekręciarzy, i od razu koniunktura, odeszli od włądzy i syf. Co przchodzą do władzy chłopaki z byłem UW to zaraz kryzysy.

  Zasługa PIS to nie gospodarka, ale ukrócenie złodziejstwa. Stąd ten postęp, oni w gospodarce nic nie robili. To jak z choroba, utłucz wirusa i orgaznim sam się naprawia.

  A wyrzucic polityków? jakim cudem? to nierealne, wiec ja wybieram tych co najmniej szkodzą, czyli PIS.

 19. Ty mądry chłopak jesteś tak naprawdę. Tylko w niektórych artykułach pieprzysz farmazony, ale coż każda bajka jest piekna. Mądry chłopak jesteś. Tu w komentarzach piszesz prawde niestety w oczy oponentom i nie ma bata na ripostę. Pozdrowiska

 20. To ciekawe co piszesz.Mam racje, ale jednoczesnie za mało racji w tej racji.
  Musisz zrozumieć, że godne życie tu w Polsce to wypadkowa decyzji podejmowanych przez polityków obojetnie jakiego ugrupowania.Zgadzamy się z tym, że wiekszości polskiego społeczeństwa żyje sie zle.
  Jaki z tego wniosek?
  Obecna „pseudo elita” już nie zrobi nic dobrego.Proste.
  Potrzebne są zmiany systemowe.Chociażby jednomandatowe okregi wyborcze.
  Jak najbardziej można a nawet trzeba być poza UE.Polsce wystarczy tylko układ z Schengen.Jeżeli ktoś powtarza ci w tv, że poza UE nie życia to po jakims czasie przyjmujesz to za prawde objawioną.
  Joseph Goebbels powiedział „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”
  To się nazywa indoktrynaja lub robienie ludziom wody z mózgu.Jak wolisz.Czyżby ciebie to też dopadło?Bez urazy.
  Nie popadaj w demagogię.W najgorszym okresie w Polsce bezrobocie siegało około 18%.Dzis przy tylu emigrantach wynosi luty 2009 10,5%.Zastanów sie co piszesz.
  Mordy na ulicach.No troche poniosła cie fantazja.Jakoś sobie nie przypominam dantejskich scen z okresu od 1989 do 2004.
  Fakt faktem, ze zanotowano w tym czasie wzrost przestępczości.Wynikało to oczywiście tez z pogorszenia sie sytuacji materialnej Polaków, ale czy tylko z tego?Uważam, że złagodzenie kodeksu karnego zrobiło swoje.A najważniejsze brak kary smierci w kk.
  Co do koscioła katolickiego nie zmienie zdania.
  jeszce raz napisze przysłowiowe pranie mózgów przez kler na
  Polakach trwa w najlepsze z istotnym poparciem pseudo elit politycznych.I na razie nie zanosi sie na zmiany.Nawet teraz w obliczu tragedii w Smoleńsku co mamy?Nieustający show w tv, żałoba.Z ofiar juz dziś zrobiono prawie świętych.I kto robi?Dziennikarze, księża.Ci sami co jeszcze tydzień temu skakali sobie do gardeł.Fajna szopka co?A Polacy jak zahipnotyzowani poatarzaja kłamstwa powtarzane w tv, cytat
  „kwiat polskiej polityki”, „mężowie stanu” i takie tam brednie.Z całym szacunkiem dla ofiar tragedi i ich rodzin, naprawdę szczerze im współczuje jako ludziom ale ogarnie mnie pusty śmiech jak to oglądam.To pozerstwo wielu polityków.Smutne.
  A elity przedwojenne cóz uczyniły dla naszego kraju.W pierwszych dniach wrzesnia 1939 rzwiały i tyle ich widziano.To są elity?Spierałbym sie z tym.

 21. „Masz rację, ale zauważ, każdy rząd to coraz większa porażka, jedynie za PIS była
  znaczna poprawa. Urzędy pracy? puste. Teraz? pełne. To są fakty.”
  „Zasługa PIS to nie gospodarka, ale ukrócenie złodziejstwa.”
  Dwa cytaty z twoich wypowiedzi.Jeden zaprzecza drugiemu.To więc który jest prawdziwy?
  CBA-sorry Panie kolego, ale ta formacja powinna byc całkowicie apolityczna.A jaka była za Pana Kamińskiego wszyscy wiemy.
  Różnimy sie tym, ze dla ciebie siłą przewodnia narodu powinien być PiS.A ja uważam, że jesteś w błędzie i to ogromnym.ONI PiS i inni SLD już byli lub są PO i PSL i co zrobili?Ano widzicie Panie dzieju.Nic dobrego.
  Zycie bez polityków?Czemu nie.Wolałbym, żeby w spotkaniach oficjalnych reprezentował nas tylko prezydent .Zjazdy sejmu dwa razy do roku po 2 tygodnie przykładowo(najważniejsze sprawy i do domu).A dlaczego nie miałoby być tak?Ja nie potrzebuję premiera i innych złodzieji z jego otoczenia.Po co?Do czego?Nie potrzebuje róznych ministerstw, ministrów, agend, struktur wojewódzkich.
  Tak jak napisałem dajmy władze gminom.To wystarczy.
  Szeroko rozumiany aparat bezpieczeństwa
  I dać ludziom wolność.Tak sobie to wyobrażam.
  Ale na szczęście za marzenia jescze nie karzą.Jeszcze….

 22. Chcę napisać kilak rzeczy , których autor tekstu nie napisał a pasują jak ulał lub rozwinąć niektóre myśli.

  [b]Trzeci akapit:[/b] Oglądałem w telewizji moment przylotu trumny z ciałem Lecha Kaczyńskiego do Polski jak i kondukt żałobny. Gdy zobaczyłem Jarosława Kaczyńskiego , pierwsze co pomyślałem to to, że ten człowiek jest zdruzgotany. Po twarzy, oczach można było poznać ,że to dla niego ogromna tragedia i jak trudno mu się z nią uporać.
  Każdy kto zarzucał mu ,że nie płakał i nie szlochał to podręcznikowy przykład idioty.
  [b]
  Rosja:[/b] [i]”Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie!”[/i] – podkreślił Lech Kaczyński.
  [i]
  „Te czasy się skończyły raz na zawsze”[/i]

  I za to wielki szacunek.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,L-Kaczynski-w-Gruzji-jestesmy-tu-po-to-by-walczyc,wid,10251630,wiadomosc.html?tic&ticaid=19fe6

  [b]Gafy:[/b]
  [i][b]
  „Gafy występuja zawsze. Prezydent jest cały czas śledzny przez kamery, zawsze coś się znajdzie.”[/b][/i] Dodajmy do tego ogromną presje i o pomyłkę słowną czy coś w tym stylu nie trudno.

  – [i]„Spieprzaj dziadu”[/i] to była odpowiedź na zarzut: „Partie żeście zmienili, pouciekaliście jak szczury” . I bardzo dobrze odpowiedział mu L. Kaczyński.

  – [i]”Małpa w czerwonym”[/i] – Mam takie same odczucia jak autor.

  – [i]”Borubar”[/i] – Mimo ,że jestem fanem piłki nożnej to nie widziałem tego wywiadu więc postanowiłem sprawdzić na youtube. Pierwsza myśl, hmmmmm jaki „Borubar” ? Nic takiego nie słyszę a po przeczytaniu pierwszego komentarza pod filmikiem skłaniam się bardziej do tego ,że Prezydent powiedział : [i]” Ale dobry był także nasz bramkarz Artur Boruc, bardzo”[/i]

  http://www.youtube.com/watch?v=gtg7Otj14rE

  – [i]”Irasiad”[/i] – Byłem już jakiś czas temu na wystawie z moim psem, na której był pokaz ratownictwa a umiejętności prezentowała Ira. Właściciel wówczas sam powiedział , że to było przejęzyczenie. A moim zdaniem mógł powiedzieć „Ira. Siad” a nie „Irasiad”. Nawiasem dodam ,że Ira jest na emeryturze i była operowana ze względu na poważna chorobe. Obszerny artykuł na ten temat był w jakiejś gazecie , którą czytałem kilka miesięcy temu.

  – [i]” Panie prezesie, melduję wykonanie zadania” [/i]. To oczywisty żart. Swoją drogą całkiem całkiem :).

  [b]Wawel:[/b] Przeciwników tego pomysłu nie rozumiem. Lech Kaczyński był prezydentem Polski, przywódcą wszystkich rodaków. Zginął podczas wykonywania swoich obowiązków jako Głowy Państwa. Moim zdaniem powinien spocząć wśród królów.Za kilkaset lat być może będzie postrzegany tak jak my dziś postrzegamy historycznych przywódców ? Kto to wie ?
  Nie będę wspomniał szerzej o uczestnikach protestu bo szkoda słów a sam pomysł protestu uważam za d##%%izm. Wstyd na cały świat, ale zaślepiony motłoch musi wyjść na ulice i pokazać mordy.

  Ps.
  Nie obraził bym sie gdyby Autor zredagował moje wypociny i wrzucił do swojego tekstu bo chyba sami przyznacie ,że pasuje ?

 23. Chciałabym odnieść się do opisu Tuska i Putina z początku artykułu. Wiem że są to politycy a politycy często przedstawiani są jako bezduszni, ale czy pomyślałeś o tym, że w tej katastrofie zginął znajomy Tuska? Nie kolega, rywal. Ale osoba którą znał i pewnie była z jakichśtam względów znacząca w jego życiu, chociazby poprzez rywalizację. Może nie wiedział do końca jak się zachować? Może nie czuł się z tym dobrze? Dla niego to tez była nowa sytuacja, może też współczuł? Nie wydaje mi się żeby wszystkie reakcje były mocno zaplanowane i tak wyrachowane. Spróbuj wziąć pod uwagę to że on też mógł czuć się nieswojo w tej sytuacji, tym bardziej że wiedział że cokolwiek zrobi będzie komentowane np na blogach. Może jednak to co zrobił było szczere? Może na prawdę współczuł i bolała go śmierć Prezydenta? Nie zapominaj że zginęło tam wiele ludzi których znał, jego kolegów. Całą sytuację weźmy pod uwagę a nie tylko czy ściskał się z J.K. Może to było szczere i w jego sercu też gościł ból?
  Polityk też człowiek Mistrzu.

  Ilekroć umiera osoba którą znałam lub którą choć raz w życiu spotkałam, czuję ściśnięcie w gardle bo zdaję sobie sprawę że odszedł człowiek, istota.

 24. Marku,pisałeś kiedyś o swojej wizji konfliktu na wschodzie Polski,że coś się stanie,gdzie mogę to znaleźć?w szukajce nie mogę znaleźć?

 25. zgadzam sie, tak to wlasnie wygladalo. Szkoda, ze tak malo ludzi w tym kraju ma tego swiadomosc. Zwlaszcza mlodych…

 26. Jestem z Warszawy i wszyscy moi znajomi mieli złą opinię o Kaczyńskich. Nie wiem skąd pogląd, że to domena ludzi z prowincji.
  Kształtujemy swoje poglądy na podstawie tego, co widzimy. Ludzie nie przepadają za osobami kłótliwymi i nie potrafiącymi się zachować. Uważasz, że „małpa w czerwonym” i „spieprzaj dziadu” można usprawiedliwić? może i można, ale to nie zmienia faktu, że pokazuje wredną stronę jego osobowości i to, że pogarda do drugiego człowieka nie jest mu obca.

 27. proponują Ci 1200 zł? nie jesteś zbyt konkurencyjny na rynku pracy. I najprawdopodobniej jesteś z prowincji, bo w Warszawie się tyle nie zarabia…no chyba, że ktoś jest młotkiem.

 28. Świetny tekst. Pozbawiony insynuacji dot. obecnej sceny politycznej (czyt. innych ugrupowań) co na wstępnie słusznie odbiera znakomitej większości pyskaczy argumenty. Autor pięknie oprawił czystą prawdę i fakt, czy to się komuś podoba, czy nie – prawdę której musimy strzec, a co dzisiaj jest ogromnie trudne.
  Kiedy przeczytałem artykuł, poczułem bardzo silną potrzebę podziękowania autorowi. Zatem dziękuję. Dziękuję za słowa, które mogą pomóc Polsce, za słowa które dodają otuchy i wiary, że warto bronić ideałów, nawet pod falą chorej nienawiści, którą przepełnione jest dzisiejsze społeczeństwo.

  A co do samej katastrofy – niech spoczywają w pokoju. Oby śmierć tych wszystkich zasłużonych osób nie poszła na marne. Tego sobie i Polsce życzę.

 29. Jeśli chodzi o kadrowanie prezydenta z góry:
  w filmach bohaterów kadruje się z dołu (widz patrzy do góry), podkreślając jego wielkość, wyższość nad innymi i wspaniałość, przegranych kadruje się z góry, tak by wszyscy patrzyli na nich z góry :] pozdrawiam!

 30. poprawnosc polityczna na stale osiadla w swiadomosci mlodych i nie tylko .czym dzisiaj karmi sie pokolenia-rozrywka tania tandetna. rownolegle lansuje sie masci wszelakiej lewackiej moralistow i wesolkow zwanych artystami.niszczenie panstwowych mediow nie jest przypadkiem pan Tusk i jego swita splacaja dlug.

 31. podobne wrażenia mam już od wielu lat. Niestety to co się stało przy okrągłym stole, to była targowica i od tego zaczęło się to całe bagno.Mam nadzieję, że jest więcej ludzi myślących podobnie.

  Pozdrawiam,

 32. Znakomity artykuł, szkoda, że mało jest tak odważnie piszących i mądrze.
  Pozdrawiam autora:)

  Robert M.
  —————
  [url]www.robibooks.com.pl[/url]

 33. fajny artykuł.nigdy nie lubiłem Kaczyńskich jednak po przeczytaniu tekstu stwierdzam ,że jest w nim ziarno prawdy.nie zgadzałem się z ich linią polityki ,ale jednakowo ubolewam nad stylem życia politycznego oraz poziomem dziennikarstwa i spraw publicznych w Polsce.
  pozdrawiam autora. NIE! dla pogrzebu na Wawelu.

 34. własnie czytałem, że w sądzie gdańskim pojawiły się zeznania tego co pisał akta. Potwierdził, że Wałęsa to bolek.

 35. Wlasnie takie teksty – pisane przez ludzi posiadajacych wlasna opinie, nie lykajacych calego syfu serwowanego przez media sa najbardziej wartosciowe. Oby tak dalej, trzymam kciuki za autora!

 36. Tusk za bardzo się spoufala z Rosją więc teraz on jest be. Jak PO się szybko nie opamięta i nie zwróci swojej polityki z powrotem w stronę lizania tyłków USA to media całą tą Platformę zatopią. Oczywiście bez Radka Sikorskiego który wtedy zapiszę się do Wolności i Praworządności.

 37. Niezwykłe, nie ubierając w wyrafinowane słowa, ten tekst jest po prostu doskonały, odpowiada na wszystkie zarzuty, z którymi się spotkałem, mam nadzieję, że trochę zmieni światopogląd wielu ludzi. Pozdrawiam

 38. Czy ktoś z was wie co to jest populizm? Albo opiniotwórcze środki przekazu. Ten artykuł nie otwiera wam oczu tylko pokazuje jak macie myśleć. Macie myśleć tak jak autor.

 39. wymowki wymowki wymowki
  nie moge bo to nie moge bo tamto

  jesli nie umiesz sie powstrzymac od pobicia kogos to sie lecz psychaitrycznie

  teraz juz wiem kim jestes
  napisac potrafisz ponarzekac tez ale zrobic cos
  dzialac nie

  dzialaj DZIALAJ nie pisz tylko DZIALAJ ROB COS zeby bylo lepiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 40. „Ale czy to że człowiek który w jednej chwili traci wszystko co ma, będzie robił telewizyjny Jerry Springer show przed kamerami?” – Poczekaj.. to się przekonasz.
  „Szef partii opozycyjnej nie może publicznie płakać, ponieważ taką pełni rolę w życiu publicznym – nie może się załamywać, musi myśleć strategicznie i nie poddawać się emocjom.” – No to autor musi się zdecydować.. czy pan Jarek w końcu myśli o polityce czy nie…
  „Gdy ten rząd upadł, można było spokojnie kraść.” – A kto tu kurwa kradnie? No kto? Tusk, Wałęsa i „reszta” (jak to określa autor) jaki ma w tym interes?
  „Polska szacunku nie ma – Polak na zachodzie to pijak i złodziej, a przede wszystkim antysemita.” – Nieprawda. Stereotyp.
  „A nikt nie chce pamiętac że Polacy w trakcie wojny byli lojani i honorowi, niezwykle waleczni, jako jedyni przyjęliśmy Żydów których wypędzano z całej Europy.” – poczytać, zainteresować się, Polska tak samo dręczyła żydów jak cała europa.
  „„Małpa w czerwonym” – to ma być ta dyskredytacja? Raczej mnie to śmieszy. Kto nie widział dziennikarzy na konferencji prasowej niech nie rzuca kamieniem. Kto widział niech pierwszy rzuci kamieniem – nikt nie rzuca? No własnie.” – Jakie to by nie było zachowanie dziennikarki, nic nie usprawiedliwia takich słów głowy państwa.
  „wreszcie najlepsze – oboje z Kwaśniewskim powypuszczali tysiące bandytów ułaskawiając ich z dożywocia” – tyle że oni opublikowali listę osób ułaskawionych, Kaczyński nigdy.
  „a Wałęsa jest nazwany mędrcem Europejskim.” – czyli cała europa jest uwikłana w propagande?
  „Za Kaczyńskich zyskiwali zwykli ludzie, i co oni mogą? Pojedyńczo nic nie można.” – Nic nie zyskałem… wręcz przeciwnie.
  „Teraz nagle pokazuja zdjęcia Prezydenta z rodziną, ciepłego, uśmiechniętego, wesołego.” – o zmarłych rzekomo nie mówi się źle bo nie mogą się obronić… wcześniej pokazywali źle no to było źle, teraz pokazują w dobrym świetle to też źle ?!

  „Przyjrzyj się tym co tak o tym gadają, przeważnie dziewczyna czy chłopak z prowincji po prywatnych studiach w wielkim mieście, socjologia albo marketing i zarządzanie, i chcą nagle stać się nowoczesni, Europejscy.” – już teraz się przypierdalam ale czy ludzie po tych kierunkach to durnie? Czy ludzie z prowincji są gorsi? Pewnie pisze to warszawiak…

  „Uciekajcie stąd na zachód, tu przez 20, 30 lat nic się nie zmieni. Musi wymrzeć gen niewolnictwa. I głupoty.” – Idealne zakończenie artykułu… perfekcyjne. Hmm… takie patriotyczne.

  Podsumowując. Nie cieszę się z śmierci Kaczyńskiego, ale z tego że nie będzie prezydentem – TAK! Poczekamy, zobaczymy. Jestem pełen nadziei i nie mam zamiaru wyjeżdżać z Polski – mojej ojczyzny.

 41. jak to bylo z tym ze jedyni zdobylismy Moskwe, z obrona dluzej niz Francja ja wiem ze fajnie to brzmi, ale moze lepiej sprawdzac fakty przed pisaniem takich glupot, jesli chce sie napisac cos powaznego i byc powaznie potraktowanym, tak niestety wychodzisz troche na histeryzujaca panienke ktora mowi nie wiedzac nic o temacie.

 42. Chcialbym sprostowac jedna rzecz co do gaf prezydenta. Śp. Lech Kaczynski NIGDY NIE POWIEDZIAL BORUBAR!!! POWIEDZIAL”BORUC BARDZO MI SIE PODOBAL” WERSJA BORUBAR POCHODZI Z YOUTUBE GDZIE KTOS BEZCZELNIE WYCIAL FRAGMENT WYPOWIEDZI> PROFESJONALNI DZIENNIKARZE NAWET TEGO NIE SPRAWDZILI

 43. [b]Drodzy rodacy, Polacy[/b]
  Jest czas placzu i czas radosci.
  W odczuciu wielu, wlaczajac mnie, [b]Kaczynski idealem nie byl[/b].
  Byl maly, gruby, niezbyt przystojny i mierny jako polityk.
  Za swojej prezydentury, przez brak obycia politycznego i skostniale stanowisko, tracil elektorat miast go zyskiwac. Ale nie o tym chcialem.

  Jaki jest Twoj ideal polityka/prezydenta – dobry przywodca, uczciwy, madry, nie kradnie, tworzy dobrobyt, poprawia jakosc twojego zycia?

  Rzecz w tym, ze takie osoby nie istnieja. Gdyby nie my – narod, politycy kradli by bez umiaru. Gdyby nie opozycja, partia u steru robilaby co chciala.

  U steru sa zawsze osoby zdeterminowane na walke o wladze i prywatny sukces. Gdy sa cwane zyskuja i wygrywaja kolejna kadencje. W przeciwnym wypadku ida w zapomnienie.

  Jeczcze mam jedno pytanie – [b]Czym dla ciebie jest patriotyzm?[/b] – walka o wartosci historyczne, czy walka o dobrobyt kraju. Ja wolalbym mieszkac w bardziej dostatniej, niz dumnej Polsce.
  Nie ciesza mnie parady na ulicach gdy mamy kolejki po prace.
  Nie cieszy mnie walka o Gruzje, czy USA, gdy my tracimy finansowa suwerennosc.

  Kazdy ma wizje kraju w jakim chcialby zyc. Moja wizja to bogata Polska i wyksztalcony narod, wierzacy we wlasny sukces.

  [b]Wawel[/b] – moze dlatego, ze nie jestem z Krakowa nie rozumiem tego sporu.
  [b]”..nie godzien krolow”.[/b] Jak mielismy takich wspanialych krolow to dlaczego nasze panstwo zostalo rozebrane. Dlaczego nasz kraj byl z grubsza ujmujac marginalizowany po wygasnieciu Litewsko-Polskiej dynastii Jagiellonow?
  Krolowie to ludzie utrzymywani przez caly narod. Sporo z nich nie zasluzylo na to miano i dostatek, w ktorym zyli, patrzac na to co zaprzepascili.

  Badzmy sprytniejsi niz nasi przodkowie i budujmy zasobny kraj w jednosci i sprytnie.

 44. Jacek – mierny to może jesteś Ty. O wielkości nie decyduje poprawny sposób wypowiadania się albo ładna prezencja, bo to tylko chwyty marketingowe. O wielkości decyduje uczciwość i walka o to, aby w kraju żyło się lepiej. Właśnie Kaczyński konkretami walczył o poprawę bytu. To temat dość rozległy, więc nie będę Ci robił wykładu na ten temat. Przez takich jak między innymi Pan Wałęsa( wczoraj w sądzie świadek potwierdził, że to BOLEK) i cała jego świta wprowadzono dzika prywatyzację. Dlatego nastąpił rozłam. Jedni połączyli się komunistami przetargowali Polskę. Nachapali się majątków, aby im się żyło lepiej, w tym środki masowego przekazu. Okrągły stół (Targowica). Ci, co byli temu przeciwni stali się dla pierwszych opozycją. Byli wszelkimi sposobami zwalczani. Stąd szyderstwa i kpiny przez podstawione autorytety. Pytasz ,co to patriotyzm. Powiem Ci, tak to się dostaje z krwią matki. Zawsze szlachetnie działasz w interesie własnego kraju. Wszelkie decyzje, które podejmujesz mają związek z dobrem dla kraju a nie tylko dla siebie. Patrioci, istnieją ale jest ich niewielu. W raju przesiąkniętym dominacją zaborców ludzi stali się niewolnikami całkowicie podporządkowanymi ideom fałszywych mędrców, którzy przy każdej okazji wygłaszają tezy ośmieszające wszystkich, którzy zaczynają myśleć kategoriami państwa. Niewolnicy słuchają tych fałszywych mędrców często opłacanych przez związanych z sobą włodarzy z targowicy. Wawel to symbol, dla patriotów stolicy za czasów wolnych, ani Ty ani ja w tamtych czasach, pięknych nie żyliśmy. Dlatego pochówek w tym miejscem jest najwyższym docenieniem Tych, co przez swoje działanie wykazali się właśnie patriotyzmem i walką prawdę historyczną, która jest naszą siłą narodową. W czasie ostatniej wojny byliśmy niszczeni przez nazistów a za plecami z drugiej naszej strony stali Ci nas chcieli wyniszczyć. To właśnie była ta strona, która nie była znana światu i przed którą Putin tak się bronił. Postawić się Putinowi, Rosji to wielki akt odwagi. Nikogo na to nie stać, wszyscy na kolanach, jedynie Kaczyński zrywał się i walczył z tym. Mówisz, że to mierne. To ja życzyłbym sobie takiej mierności przynajmniej u rządzących.

 45. Drogi autorze, nie jesteś w stanie wykazać „zasług” Prezydenta Lecha Kaczyńskiego więc uznałeś że należy opluć wszystkich innych. Czy naprawdę można zostać Mężem Stanu tylko dlatego że inny ktoś jest gorszy ?

  I to jest właśnie to co mnie irytuje u „wyznawców” Kaczyńskich i PIS. Ktoś nie jest OK bo zrobił coś dobrze. Ktoś jest OK bo tamten inny to jest złodziej/agent/pijak.

  Żenada.

 46. Zaprzestańmy bezsensownej dyskusji.
  Spróbujmy sobie wybaczyć. Niech każdy będzie sam dla siebie sędzią i wyciągnie odpowiednie wnioski.
  Wróćmy do źródła. Podstawowych wartości: przede wszystkim honoru, moralności, etyki. I nie chodzi tylko o to czy uznajemy je jako najważniejsze wartości ale czy żyjemy według tych wartości.
  Zacznijmy oceniać polityków właśnie według tych kryteriów. Nie dajmy się manipulować specjalistom od socjotechniki. A politycy zanim zaczną realizować zaproponowany przez nich plan działania, niech ocenią czy jest on honorowy i etyczny.

  Walka polityczna, wybory itd to wielki mecz. Mecz taki jak w piłkę nożną, mecz jest ładny kiedy zawodnicy grają uczciwie a sędzia sprawiedliwie ocenia ich grę. Jakość polityki jest zależna nie tylko od zawodników (polityków) ale i od sędziego – społeczeństwa. Jeśli sędziowie za złe zachowanie nie wyciągają żółtej czy czerwonej kartki to mecz zaczyna przypominać wielkie kopanie po kostkach. Starajmy się być dobrymi sędziami. A politycy dobrymi zawodnikami. Niech każdy pamięta, że honor ma tylko jeden. Żadne zwycięstwo nie jest warte utraty honoru.

  Pamiętajmy, że dla każdego Polaka są wartości większe niż życie, co na przestrzeni lat udowodniliśmy.

 47. Dzięki za uznanie.

  Kolejne przemyślenie jakie mi się nasunęło dotyczy współczesnej nauki. Głównie chodzi mi o psychologi, socjologię i nauki pokrewne. Słuchając w ostatnich dniach wypowiedzi specjalistów z tej dziedziny nasunęła mi się taka myśl: Emocjonalne reakcje człowieka są bardzo dokładnie zbadane. Czytając na temat postaw charyzmatycznych i opisów dotyczących wpływu na podświadomość na inne osoby, uświadomiłem sobie, że w większości przypadków ulegliśmy oddziaływaniu socjotechnicznemu. Nie chodzi mi o oskarżanie kogokolwiek. Raczej na uświadomienie skutków takich działań.

  Najpierw przesuwanie „środka ciężkości” w kierunku formy, treść pozostawiając coraz bardziej z boku. Zadajcie sobie, ja też je sobie zadaję, pytanie: jak często oceniamy ludzi po wyglądzie?. Coraz częściej zwraca się uwagę na garnitur, krawat, czy sukienkę. Zapominając, że to nie są elementy najważniejsze. To jest odwrócenie uwagi od treści.

  Techniki takie są stosowane na całym świecie. Jednakże to osoba publiczna w pierwszej kolejności, mając na uwadze przede wszystkim swój honor a następnie zasady etyczno – moralne, powinna eliminować te działania które z tymi zasadami są sprzeczne, w drugiej zaś kolejności to my obywatele powinniśmy piętnować zachowania nie godne. Myślę, że potrzebne tu jest wypracowanie jakiejś formy protestu. Protestu nienapastliwego. Dobrego. Bo jeśli my w imię dobrej sprawy zaczniemy zachowywać się niegodnie, to staniemy się tacy jak ci przeciwko wypowiedzi których protestujemy. Co w konsekwencji prowadzi donikąd.

  Musimy, nauczymy się pozytywnie myśleć, pozytywnie reagować. Nawet na zło. Jeśli przeciwko złu wytoczymy dobro, to na pewno dobro zwycięży.

 48. Zupełnie się nie zgadzam. Zaczynając od końca ta insynuacja jest bardzo nie na miejscu. Po wtóre, jeśli jesteś polskim patriotą to zestaw życie Lecha Kaczyńskiego z życiem Józefa Piłsudskiego i Władysława Sikorskiego. Takie porównanie zrób w imię prawdy historycznej o którą walczył ś.p Kaczyński. Kolejna sprawa, Lech Wałęsa został oczyszczony z zarzutów o współpracę przez wyrok sądu lustracyjnego. Poza tym w czasach Solidarności to bracia Kaczyńscy byli pomocnikami Lecha Wałęsy a nie odwrotnie. Poza tym, ilość wpadek, lapsusów, sytuacji w których nie potrafił się zachować jest tak długa, że tylko mała ich część była akcentowana w mediach. Argument,że ciągle na niego skierowane były kamery też chybiony… Jasne, że były skierowane bo tak powinno obserwować się Prezydenta RP, a on powinien w tych kamerach błyszczeć. Wałęsa był równie słabym prezydentem, natomiast Kwaśniewski zaliczył haniebną wpadkę jako prezydent, ale jego polityka i ogólne sprawowanie funkcji było dużo lepsze. Piszesz o stosunkach z Rosją i Niemcami. Cały świat je znormalizował i tylko na tym korzysta. My wciąż żyjemy historią i wciąż na tym tracimy. Patriotyzm to troska głownie o przyszłość kraju, więc dla dobra tej przyszłości powinniśmy dbać o dobre relacje z Rosją i z Niemcami. Nie chodzi o głupie dywagacje czy Rosja może na nas napaść. Rosja dzisiaj w pojedynkę nie dała by rady Niemcom czy Francji, o NATO nawet nie mówię. Ale nikt nie będzie robił wojny, teraz czas na robienie korzystnych dla obu stron interesów. Kaczyński w imię historii często o tym zapominał. Pisałeś o historii, o tym, że zdobyliśmy Moskwę. Ale właśnie straciliśmy ją przez takie kłótnie jakie wszczyna obecnie PiS i PO, jakie wszczynali prezydent i premier. Tak na koniec. Śmierć nie uszlachetnia tego co człowiek robił za życia. Hołd jaki jest i będzie składany Kaczyńskiemu, to należny mu hołd jako głowie państwa. Nie hołd dla wielkiego polityka, bo nim nie był.

 49. Świetny tekst, tylko po co ta ankieta z boku? Z jednej strony dość rzeczowo o zmarłym Prezydencie a z boku pytanie czy „cipka jest w kobiecie najfajniejsza”…

  Co do Gruzji to pozwolę sobie zupełnie się nie zgodzić. To nie był sukces a jedna z największych porażek Pana Prezydenta. Niestety dał się wmanewrować oszustowi w niesłuszną sprawę.

 50. Jeśli chodzi o dekomunizację, wystarczy sobie przypomnieć, jak był traktowany ś.p. Janusz Kurtyka. On chciał jedynie prawdy i dążył do niej, jak mógł i co go za to spotykało? Wiadro pomyj, dzika nienawiść, oskarżenia o nieuczciwość, chociaż to była ostatnia osoba, którą można było o to posądzać. Niektórzy nawet posuwali się do skandalicznych wypowiedzi, żeby zamknąć IPN. Kurtyka to, druga po prezydencie, największa strata Polski.

 51. ” Czy to nie dziwne że gdy się okazuje że Polskie złoża mogą zrujnować Rosję i sprawić że to my a nie Rosja będziemy zaopatrywać Europę”

  zloza czego: diamentow, gazu, uranu, ropy naftowej, zlota, srebra? nie bardzo rozumiem…

 52. swoją drogą … „okazuje się”… nie zaś „się okazuje”..
  pióro nie jest świetne, jest przesycone emocjonalnym podejściem do sprawy śmierci L.Kaczyńskiego i tworzeniem spiskowej teorii dziejów względem J.Kaczyńskiego – tak na moje oko.

  Smierć L.Kaczyńskiego powinna byc personalnie sprawą jego rodziny. Fakt, iż media żerują na tym, i zapewne do końca kwietnia będą tak czynić, pozostawiam pod rozwagę. Dla osób które nie rozumieją – trzeba życ sensacją dnia, skoro takiej nie ma, trzeba wałkować temat do znudzenia. Tak już było np ze świńską grypa (nie porównuje wagi tematów)

  kwestia pochowania go na wawelu, dlaczego nie pochowają reszty? Zginęły w podobnych warunkach. Jeśli ktoś mi powie, że nie byli głową państwa, to ja powiem, ze w takich razie chociażby Kaczorowskiego pochowajmy na Wawelu.

  Stan który obserowaliśmy w tym tygodniu można określić jedynie jako masową hipokryzję. Powinni zamilknąc a nie robić z tego wszystkiego szopki.

  Amen!

 53. Tak – masz rację ponieważ dobrze piszesz, a nie masz racji bo to co piszesz jest nierealne, niemożliwe do realizowania. Zwiali, ale co mieli zrobić, zostać i iść do niewoli?

 54. Piszesz ze wszyscy wiemy jaka była CBA za Kamińskiego? otóż ja nie wiem jaka była, ale widzę po reakcji złodziei że była dobra. Może nie najlepsza, ale nastraszyła niejednego przekręciarza.

 55. Moi znajomi też mieli złą opinię, wszyscy mieli złą opinię, tylko na podstawie jakich dokłądnie argumentów? że się kłócili z ludźmi którzy chcieli nas wyrolować? to chyba dobrze, nie uważasz? i jaka wredna strona osobowości? wiesz jaka to presja byc na świeczniku opluwanym, i jakiś menel Cię napastuje? nie wytrzymał, miał prawo – Ja zareagowalbym znacznie goręcej na tego przygłupa.

 56. Dziękuję. To właśnie Lech Kaczyński był człowiekiem który nie bał się przeciwstawić silniejszym, nie dał się skurwić za stanowiska i pieniądze. Stąd ta zaciekła nienawiść. I za to wielki szacunek dla niego.

 57. 1

  Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,

  Że ci ze złota statuę1 lud niesie,

  Otruwszy pierwéj…

  Coś ty Italii zrobił, Alighiery,

  Że ci dwa groby2 stawi lud nieszczery,

  Wygnawszy pierwéj…

  Coś ty, Kolumbie, zrobił Europie,

  Że ci trzy groby we trzech miejscach3 kopie,

  Okuwszy pierwéj…

  Coś ty uczynił swoim, Camoensie,

  Że po raz drugi4 grób twój grabarz trzęsie,

  Zgłodziwszy pierwé j…

  Coś ty, Kościuszko, zawinił na świecie,

  Że dwa cię głazy we dwu stronach gniecie,5

  Bez miejsca pierwéj….

  Coś ty uczynił światu, Napolionie,

  Że cię w dwa groby6 zamknięto po zgonie,

  Zamknąwszy pierwéj…..

  Coś ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?…

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

  2

  Więc mniejsza o to, w jakiej spoczniesz urnie,

  Gdzie? kiedy? w jakim sensie i obliczu?

  Bo grób twój jeszcze odemkną powtórnie,

  Inaczej będą głosić twe zasługi

  I łez wylanych dziś będą się wstydzić,

  A lać ci będą łzy potęgi drugiej

  Ci, co człowiekiem nie mogli cię widziéć…

  3

  Każdego z takich, jak ty, świat nie może

  Od razu przyjąć na spokojne łoże,

  I nie przyjmował nigdy, jak wiek wiekiem,

  Bo glina w glinę wtapia się bez przerwy,

  Gdy sprzeczne ciała zbija się aż ćwiekiem

  Później… lub pierwéj…

  Przytoczyłem ten wiersz dla zwrócenia uwagi, że takie polemiki to nie nowina. Co prawda o polemizujących dzisiaj już nikt nie pamięta. pozostaje tylko historia.
  Tak to już jest.

  Warto na każde zagadnienie spojrzeć z różnych punktów widzenia. Jeśli mnie coś się nie podoba a komuś innemu tak, to szukam jego punktu widzenia. I wówczas stwierdzam rzeczywiście ładne. Jeśli coś się nikomu nie podoba no to może nikt nie patrzy z odpowiedniej strony.

  W przypadku Prezydenta jeśli komuś przeszkadza, że ma niezapięty guzik od koszuli pod krawatem (ja też tak chodzę) no to może lepiej niech się postara spojrzeć z innego punktu widzenia. Może lepiej spróbować zrozumieć co mówi.(co mówi on sam a nie co inni mówią co on mówi). Jeśli słyszę wypowiedzi wielu Polaków, obcokrajowców i to w telewizji, która nigdy nie robiła Prezydentowi dobrej prasy, to znaczy, że istnieją inne punkty widzenia niż tych którzy go chcą zdeprecjonować.

  Co zrobił?
  1. Muzeum Powstania Warszawskiego – wielki i patriotyczny czyn. Słyszałem wypowiedź byłego powstańca jak mówił, że najlepszą rekomendacją dla muzeum jest 2 miliony odwiedzających.
  2. Ofiary Katynia – są wartości niepodważalne. Pamięć o pomordowanych rodakach, żołnierzach, elicie Polski. Kto przeczytał przemówienie Prezydenta, które miał wygłosić ten wie, że nie było napastliwe. Lech Kaczyński chciał zgody z Rosją ale zgody z dobrą Rosją a nie Rosją bandycką. Nie chodzi o jakiś odwet czy upokorzenie Rosji. Chodzi o odcięcie się Rosji od zbrodni stalinowskich. Tak jak to zrobili Niemcy. Poza tym domagał się zrehabilitowania i uznania ich niewinnymi. To są ważne sprawy. To świadczy o patriotyzmie Prezydenta. W tej sprawi leciał do Rosji. Służbowo w misji. Zginął z innymi na stanowisku. Zapewne gdyby nie był Prezydentem nikt by go nie chciał pochować na Wawelu. Ale był Prezydentem wybranym wolą narodu. Pełnił najwyższe stanowisko w Polsce. Dlatego Wawel jest dla niego odpowiedni. Zginął śmiercią tragiczną w służbie narodu.

  Jest jeszcze inny powód dla którego moim zdaniem powinien być pochowany na Wawelu. Otóż przyjadą do Polski przywódcy niemal wszystkich Państw Świata, Koronowane głowy, prezydenci, premierzy itd. Sam Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiada swoją obecność. Oczy całego świata będą w niedzielę zwrócone na Polskę. No to na co najlepiej niech patrzą? No moim zdanie ma duchową historyczną stolicę, Warszawa jest oczywiście piękna ale historię widać w Krakowie. Jaki wrażenie robi Wawel. Zawsze kiedy na niego patrzę zapiera dech. Pomyślcie jakie wrażenie zrobi na niemal wszystkich ludziach na świecie. To co dla nas jest oczywiste – nasza historyczność, dla wielu jest całkowicie nie znane. Mówią co to za kraj ta Polska? Gdzie to jest? O co im chodzi? Teraz zobaczą. To wielki kraj w środku Europy z tysiącletnią historią. Z piękną tradycją, bohaterskimi czynami, wspaniałymi uczelniami. To wszystko świetnie widać właśnie w Krakowie. I myślę, że to też jest najwyższa racja stanu. Drugiej takiej okazji może już nie być.

  Po śmierci Jana Pawła II też zwrócone zostały oczy świata na Polskę, jednak Papierz był już wtedy Obywatelem Świata pochodzącym z Polski.

  I spokojnie. Co byśmy nie napisali co byśmy nie powiedzieli. to Lech Kaczyński – Prezydent Polski wkroczył do historii. Myślę, że wkroczył dumnie. Nie dumnie ze względu na siebie lecz dumnie ze względu na Polskę i Polaków. Podnieście głowy obywatele Polski poczujcie dumę. Jest powód.

 58. Mr X – piszę i wielu sprawach i ankieta jest włąśnie dlatego ze piszę też o damsko męskich sprawkach, i na wesoło też. Teraz napisałem o Prezydencie i nie będę demontował strony 🙂

 59. Fajnie widzieć że znowu jestem numerem jeden, mimo że poza Onetem :)szkoda tylko że w takich smutnych okolicznościach.

 60. Nie tylko potwierdził że to Bolek, to jeszcze nic, Gorsze jest co innego – donosił za kasę, nie grożono mu. Ale dla mnie to nie nowość, wystarczy widzieć co się stało w Polsce za Wałęsy, jaki syf.

 61. I jeszcze jedno. Ciekawe jaki wpływ na wielkich tego świata będzie miał Czakram Wawelski. Ta wielka pozytywna energia może wpłynąć na dzieje świata.

 62. Obejrzałem ten film ponad 100 razy, i to fałszywka.

  1. zamachowcy mieliby pistolety z tłumikami.
  2. kręcący film już by nie żył „miałby wypadek”
  3. jeśli to był faktycznie zamach, to na pewno ten film byłby celową dezinformacją, za jakiś czas wyjdzie że to lipa, co zupełnie rozbroi fanów teorii o zamachu.
  4. mechanizm „widzenia w chmurach czego sie chce” patrzy się na plamę, i zgodnie z sugestią widzi się to co było wcześniej zasugerowane.

  Ale przyznam, te machanie rękoma 40 – 44s jest bardzo sudgestywne.

 63. Spiskowa teoria dziejów? to pokaż mi książkę od historii, i pokaż mi chociaż 10 stron bez spisków, skrytobójstw, przejęcia wladzy przez stowarzyszenia. Nazizm, komunizm, mówi Ci to coś? super. Powstały ze spisku ludzi chcących przejąć włądzę.

 64. Zestawienie żyć można dokonać na zimno, po pewnym czasie. Pilsudski miał berezę, Kaczyński musiał codziennie ścierać tony plwociny pismaków – to sobie porównaj. Oboje walczyli o prawdę i państwo. Major stwierdzil że Wałęsa to Bolek, Wałęsa nie oskarżył Gontarczyka o oszczerstwa – czemu? 🙂

  Chybiony argument o kamerach?a to niby czemu?

  Kwaśniewski wypuszczajacy mafiozów, nadzorujący mega przekręty pelnił lepiej funkcję od Kaczyńskiego? :))))) to żeś mnie rozbawił 🙂

  Jakie kłótnie, kurde, czy możesz podać ARGUMENTY na te rzekome kłótnie wszczynane z Rosją? jak można budować zgodę z Ruskimi, z Putinem byłym agentem KGB którzy nadzorowali Polskę jako satelitę?

  Dla mnie Kaczyński był genialnym politykiem i meżem stanu, i mam na to dowody. Ty masz tylko powtarzane bezrefleksyjnie frazesy. Proszę o argumenty.

 65. Majkel – być uczciwym jest średnio trudne. Ale być przeciwko mediom, tępakom zmanipulowanym przez telewizor, to już jest BOHATER. Kiedy będziesz miał rację i stanie przeciwko Tobie dużo ludzi – zrozumiesz. teraz nie rozumiesz.

 66. Zauważyłem w twoich wypowiedziach dość ciekawą rzecz.Jesli nie potrafisz udzielić sensownego wyjaśnienia na jakiś temet to po prostu go przemilczasz.Kolejna sprawa.Wogóle nie bierzesz pod uwagę tego, że strona przeciwna może mieć rację.A nawet jak prznajesz rację to i tak okazauje się, że racji w tej racji za mało.
  Co do CBA.Uważam, ze kompletnie bezsensownym działaniem było tworzenie kolejnej struktury aparatu bezpieczeństwa do walki z korupcją.
  Prokuratura, specjalny pion do walki z korupcją w CBś ,aparat skarbowy-czy to nie wystarczy?Uważam, że w zupełności.
  Uważam, że CBA prócz swoich marnych sukcesów naraziła nas podatników tylko i wyłącznie na straty( apanże dla wszystkich pracowników CBA, biura , samochody itd)
  Więcej zdrowego rozsądku i dystansu Panie Master w ocenie sytuacji w Polsce

 67. Odpowiedziałem Ci, w miarę moich możliwości. Nie wymagaj ode mnie rozmyślań na teoretyczne tematy s/f o których piszesz. Moim zdaniem to nierealne, pobożne życzenia. A polityka to real. I poruszajmy się w realnym świecie. Jesteś fantastą takim samym jak ludzie wielbiący Mikke, czy radykalni lewakowie, to wszystko jest ten sam stan umysłu. Mówisz że to oburzające że mam ciągle rację – ale Ty sam się oburzasz ze nie przyznaję Ci racji, nieprawdaż? no własnie. Obłudka, nie? 🙂

  A ja uważam że im więcej służb, tym większa konkurencja wewnętrzna i większa skuteczność. Tak też uważają świetnie zorganizowane państwa. Same powstrzymanie wielu afer zwróciło po wielokroć koszty aut dla nich.

 68. Nie popadajmy w paranoję, chyba ze chcesz polemizowac o tym ze specjalnie tam posadzono drzewo o ktore zahaczyl samolot.
  Ale jesli miałby jakis spisek doprowadzic do takiej katastrofy, to sugeruje zastanowi sie kto oprocz prezydenta RP lecial w tamtym samolocie i czy na pewno o niego chodzilo…

 69. Mysle ze w kwestii zasobów spekulujesz, chyba ze faktycznie znasz liczby odpowiadajace za zapotrzebowanie Europy na (wciaz nie wiem jaki) zasób naturalny i wiesz gdzie w Polsce i na jakie ilosci szacuje sie ten wlasnie surowiec.

 70. [quote=Mistrz]Dla mnie Kaczyński był genialnym politykiem i meżem stanu, i mam na to dowody. Ty masz tylko powtarzane bezrefleksyjnie frazesy. Proszę o argumenty.[/quote]

  A dla mnie czlowiekiem ktory powinien przejsc kurs ambasadorski. Tylko, ze nic z tego nie wynika, prawda? Stalin dla ciebie tez moze byc mezem stanu (nie porownuje, przedstawiam mechanizm dzialania)
  Udowodnij ze prezydent L. Kaczynski potrafil zachowac sie jak nalezy podczas przemowien i wizyt miedzynarodowych, oraz na chwilę przed takimi wizytami. Poprosze o daty i sytuacje… inaczej to jest rozmowa bez argumentow

 71. Wmówiono nam, że protokół dyplomatyczny jest święty i określa kiedy i jak polityk czy inna osoba w spotkaniach oficjalnych powinna się zachować. A to nie prawda. Określa on zasady zachowania tak zwane domyślne. Tzn jeśli nie mamy innej koncepcji zachowujemy się wg protokołu. Ale nie koniecznie trzeba. Ważne żeby zachowanie było godne i honorowe. Właśnie tak dużo mówi się teraz o Pani Prezydentowej, że była prawdziwą damą. Naturalna, nie zawsze zgodna z protokołem ale zawsze jej zachowanie było poprawne. To nie teatr marionetek. Zwracajmy większą uwagę na treść. Forma to tylko dodatek. Ten co nie ma nic mądrego do powiedzenia będzie się starał zwrócić uwagę na formę. Człowiek szlachetny to nie ten w eleganckim garniturze ale ten co postępuje szlachetnie. Jedna z wypowiedzi Pani Prezydentowej, kiedy wspomina spotkanie bodaj z Księciem Karolem, kiedy się z nim witała poczuła w dotyku zniszczoną spracowaną rękę i powiedziała szlachetność widocznie polega na czymś innym. Można być szlachetnym w obozie koncentracyjnym będąc w pasiaku, dzieląc się kromką suchego chleba. Nie wystarczy się ubrać i nienagannie zachowywać na salonach. Taki człowiek bez poparcia odpowiednimi szlachetnymi czynami nazywał się kiedyś bawidamek. (pamiętacie Straszny Dwór ?).

 72. Jest taka scena w Potopie, kiedy Wołodyjowski walczy z Kmicicem. W pewnym momencie wytrąca Kmicicowi szablę. I co robi? Mówi: podnieś. To jest szlachetne zachowanie. Aż się czasami dziwię, że ludzie oczytani. W Polsce mamy tak dużo literatury o szlachetnych ludziach. nie pięknie ubranych, tylko szlachetnych. Mamy też i szlachetnych, tylko boże mnie rzucających się w oczy. Musimy ich poszukać.

 73. Genialny artykuł. Nic dodać nic ująć. Zwłaszcza część o studentach prywatnych uczelni z prowicji. Przykra prawda.

 74. Nie to było trescia mojego komentarza. Czekam na podsumowanie w faktach. Do mnie przemawiaja cyferki, korelacje i zwiazki przyczynowo-skutkowe.
  Jesli ktos twierdzi, ze L. Kaczynski był bohaterem, mezem stanu, genialnym politykiem, to prosze o przedstawienie faktow, nie zas o parafraze. Prosze to udowodnic. Dla niektorych to co zostalo napisane moze byc 100% racją, 100% prawdą ale dla mnie to czesciowa prawda i czesciowa spekulacja. Problem w tym ze mam obawy co do mieszania polprawd i niedopowiedzen miedzy to co jest prawdziwe, bo faktyczny przekaz uchodzi uwadze.

  Na obecna chwile nie uwazam ze ten atrykuł jest odkrywczy. Powiela dobrze ugruntowana wiedzę o mediach publicznych i komercyjnych.

  Swoja droga, jesli na prawde ktos szanuje smierc ponad 80 osob w tym pelniacych wazne funkcje panstwowe, to zamilknie. Wg mnie to powinna byc jedynie tragedia ich rodzin. Chyba ze autor tego artykulu pragnie spelniac wole mediów – i wałkować ten temat.

  Osobiscie mnie ta tragedia nie dotknela, a politycznie wszystko za jakis czas wroci do pewnej rownowagi. Po załobie zapewne odezwa sie politolodzy, co znowu napedzi karuzele.

 75. Ja nic nie orzekam. Jednak zwracam uwagę na to, że Ruscy są mili jak nigdy, a śmierć Kaczora jest im na rękę. Nie będzie już nikt się stawiał, będzie można spokojnie robić swoje sprawki. Zamachy też się zdarzały, więc warto też dopuścić do siebie tą myśl, że mógł to być zamach. Szanse na to są znikome, ale bez szczegółowych analiz, nie można powiedzieć czegoś na 100%.

 76. Niewiele Uru znasz się na historii i polityce. Niewiele. Wielcy wodzowie mieli zawsze gafy, jednak nie ważne są gafy a to czy są one przedstawiane masie ludzi, i w jaki sposób. Kaczyński robił mniej gaf niż Wałęsa i Kwasniewski, tylko że jego gafy okrutnie wyśmiewano. Z tamtych się serdecznie śmiano.

  Chyba kpisz sobie – ja mam teraz chodzić po bibliotekach, urzędach, i zbierać miesiącami info żeby wstawić je na stronie? 🙂 to żart? 🙂

  To ja poproszę o pokazanie mi szczegółowych informacji na temat zachowania polityków liczących się z całego swiata, i dokładnie ich charakterystykę. Wtedy porównamy do Kaczora, bo teraz jest to rozmowa kompletnie bez argumentów.

 77. Dla mnie Kaczyński był mezem stanu, i dokładne dowody podałem Ci w artykule. Piszę o tym dlatego, że wiedza o Kaczyńskim jest zakłamana, i był Prezydent ofiarą socjotechniki. Kto za nią stał, kto za nią płącił? to są ważne pytania. Dla mnie jego śmierć była ciosem, ponieważ Kaczyński reprezentował mnie jako Polaka, i robił to dobrze. Jakoś znam ludzi z zagranicy, i nikt nie słyszał o żadnych gafach Kaczora, za to znana jest scena z Kwachem na grobach czy całowaniem ziemi po pijanemu. Gdy oszukujący na sejmowym telefonie Komorowski (czemu tego nikt nie nagłaśnia, typowego oszustwa na kilkaset zł, ciekawe, prawda?) zostanie prezydentem, mam wątpliwości co do przyszłości tego kraju.

 78. I to jest godna, rzeczowa odpowiedź dla Uru. Dyplomacja to kwestia serca, nie małpowania i nakłądania odpowiednich ubrań na mięso.

 79. Artykuł żenujący – całkowity brak jakiegokolwiek obiektywizmu, w dodatku przeczący sam sobie co dwa wersy… cóż, dno wysmażone najwidoczniej przez kogoś z kółka PiSiOR’a.
  Szkoda że nawet w obliczu narodowej tragedii mącić muszą…

 80. Pewne środowiska w Polsce od zawsze niszczą ludzi, wystarczy sobie przypomnieć, co zrobiono z Herbertem. Człowiek o krystalicznej moralności, który w PRL-u wolał pracować fizycznie, niż pisać wiersze ku chwale ZSRR, został uznany za wariata. Dlatego, że nie chciał już przyjaźnić się z Michnikiem, obściskującym się na salonach z Kiszczakiem i Jaruzelskim. Ale tak to już jest, że małość atakuje wielkość, już Sokrates stracił przez to życie. System jest bezwzględny, atakujesz go, to on atakuje ciebie, aż do krwi. Ale to, że ten system ma za sobą tzw. elitę intelektualną, ludzi będących przyszłością naszego narodu, nie nastraja optymistycznie. To jest dla mnie straszne, że dla nich nie liczy się już zupełnie honor, godność, odwaga cywilna, tylko żeby mieć co do gara włożyć. Czy w życiu chodzi tylko o to, żeby mieć pełną lodówkę i porsche w garażu? Czy ludzie, którzy żyją od pierwszego do pierwszego, mogą zrozumieć jakiekolwiek wyższe wartości? Nie mogą, dlatego Pileccy tego świata będą gnić na śmietnikach, a Michnicy brylować w mediach jako autorytety moralne.

 81. Wojna w Jugoslawi,masakra w srebrenicy czyli ludobojstwo w Europie w latach 90 dziesiątych pokazaly jak Onz i Nato są nieskuteczne.Polska dla Usa staje się krajem marginalnym zwlszcza za rządów Obamy.Czy stac nasz kraj finansowo na angazowanie sie w wojne w Afghanistanie gdzie nie widac konkretnych dzialan,planów na jej zakonczenie.Samym patriotyzmem nic nie osiągniemy bo Polska nie ma asow w rekawie zeby mogla powaznie pogrywac na arenie miedzynarodowej.Nie wyobrazam sobie,że niemiec,francuz,włoch ryzykowalby zycie dla Polski a hasla UE o wspolnocie panstw to tylko sciema bo kazdy pilnuje wlasnego interesu i do tego dązą kraje najsilniejsze w Europie.

 82. Ale nie popadajmy w paranoje, tylko to mam na mysli w mojej powyzszej wypowiedzi.
  Wg mnie, w przypadku zamachu, Kaczynski byl dodatkiem…nie byl glownym celem.

 83. Panie kolego piszesz nieprawdę.Piszę nie pod wpływem emocji i na pewno się na ciebie nie oburzam , jedynie stwierdzam pewne fakty.Możesz się z nimi zgodzić lub nie.
  Jeśli ktoś nie ma argumentów w ręku to zaczyna się bajdurzenie.A to, że jest fantastą, a to przyrówna się go do Korwina Mikke lub do radykalnego lewaka.
  Zauważ tylko jedna rzecz, że najwięcej służb których celem jest gnębienie szarego człowieka jest właśnie w państwach radykalnie lewicowych.
  Powinieneś zastanowić się troszeczkę nad swoimi przemyśleniami.Właśnie to ty ze swoimi poglądami jesteś typowym lewakiem(zasiłki, państwo socjalne, wszechwładza służb).Oczywiście bez urazy.

 84. Prosze nie wypowiadac sie za mnie. Taka odpowiedz mnie nie zadowala.
  Dyplomacja to kwestia interesu. Polityka to kwestia realizacji postawionych celow. Do dyplomacji trzeba miec wolę a nie serce. Serce mozna miec w dzialalnosci charytatywnej.

 85. A dla mnie nie był męzem stanu, co ty na to?
  W artykule nie widze dowodów na to ze Kaczynskiego mozna okreslic tym mianem. Widze cos o studentach z prowincji, polityce wzgledem wybranych panstw osciennych, popartych subiektywna ocena inwazji ze strony Rosji i jak to okresliles zabiegach socjotechnicznych wymierzonych w glowe panstwa. A, no i czepiasz sie caly czas Katynia. Co pominalem?

  Ciebie reprezentował dobrze, a mnie nie. Nie mozna grzebac sie w historii,a prywatnych spraw wyciagac na arene polityczna (a cokolwiek by zrobil musialo sie znalezc na celowniku dziennikarzy, bo byl osoba publiczna). Tak samo nie uwazam zeby np pani poseł Fotyga nadawała się na funkcje, ktore sprawowała, ale poki to dotyczylo jego gabinetu, to mozna sobie powiedziec ze mial chec otaczac sie takimi ludzmi (zaufanymi-tak by sie zdawalo)

  Gdyby zaliczyl kurs o ladnym mowieniu, prawidlowej dykcji, emisji glosu, znajomosci etykiety, nie byloby sie czego doczepiac w takich kwestiach. Ale dykcje mial straszna. Co do przemowien, to pewnie wina osoby piszacej, jednak nie zawsze wypowiedzi byly klarowne sensem. Nad wizerunkien pracowal – to dobrze, tylko ze troche za pozno.

  No i radze przeczytac czym jest Unia Europejska, bo militarnego znaczenia nie posiada.

  To tak w moim odczuciu..

 86. Tak, i to jest swietna wypowiedź. Za komuny młodzież nienawidziła swoich panów, teraz młodzież uważa niewolnictwo za trendy. Stąd podziw dla takich ludzi jak Kukliński, Pilecki czy Kaczyński. Ta sama, niepokorna, nienawidząca kłamstwa natura.

 87. Nie należę do PIS, jestem za pogonieniem czarnych, nie jestem tępym patriotą dla którego ziemia jest ważna – dla mnie liczą się ludzie. Tych okradają jedni, a bronią drudzy. Kaczyńscy są właśnie tymi drugimi.

 88. To teraz porównaj potencjał i przede wszystkim lokalizację Polski i Jugosłąwii. Tam oprócz Tito nikt nie potrafił naprawić kotła Bałkańskiego.

 89. CBA nie gnębiło zwykłych ludzi, a monstra pokroju Sawickiej, która cieszyła się na myśl o prywatyzacji szpitali. Żal Ci jej? mi nie. Gnębili lewych lekarzy, adwokaturę, z sukcesami. Ich działalność, strach który wzbudzili przed braniem łapówek, sprawił że zyskaliśmy znacznie więcej. To prosty, logiczny układ.

 90. Byla Jugoslawia przez wielonarodowosc byla narazona na wybuch wojny chodzi mi o fakt,ze Onz i Nato dopuscila do ludobojstwa przez wlasna biurokracje,opieszalosc.Sakaszwili tez przeliczyl sie ,że reakcja liczacych sie panstw zachodnich bedzie bardziej zdecydowana.

 91. Niestety, nic nie poradzę na to że tego nie widzisz, ja widzę, masa innych osób też nie narzeka na problemy ze zrozumieniem prostych zależności psychologicznych. Nie chce mi sie ich tłumaczyć Tobie w bardziej prostej formie, z racji braku czasu – ale pisałem o tym wiele razy, zapraszam do lektury mojej strony.

  Poproszę o argumenty na temat Pani Fotygi, konkrety co takiego źle zrobiłą?

  UE nie posiada znaczenia militarnego? niech zgadnę – student marketingu i zarządzania? 🙂 zgadłem? 🙂

 92. Lech Kaczyński, rusofob, kartofel, mały człowieczek. A na dowód, jego ostatnie przemówienie.

  „Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i złość. Dlatego potrzeba nam prawdy. Racje nie są rozłożone równo, rację mają Ci, którzy walczą o wolność.

  My, chrześcijanie wiemy o tym dobrze: prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala. Łączy. Przynosi sprawiedliwość. Pokazuje drogę do pojednania.

  Drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej, ani nie cofając. Ta droga do pojednania wymaga jednak czytelnych znaków. Na tej drodze trzeba partnerstwa, dialogu równych z równymi, a nie imperialnych tęsknot. Trzeba myślenia o wspólnych wartościach: o demokracji, wolności, pluralizmie, a nie o strefach wpływów.”

 93. To co autor artykulu chce osiagnac? Przekonac opinie spoleczna ze zyja w swiecie tworzonym przez media komercyjne, czy powiedziec ze Kaczynski byl wspanialym prezydentem, mezem stanu etc?
  Pierwsze twierdzenie nie jest odkrywcze, drugie niestosowne.
  Jesli artykul ma tworzyc wizerunek L.Kaczyńskiego – wspanialego prezydenta III RP, to lepiej zeby ukazal go jako czlowieka a historykom pozostawil ocene prezydentury.

  Nie podajesz faktow, tylko poruszasz sie wokol jednego zdarzenia i spekulujesz. Jesli chcesz zyskac w dyskusji w oczach 'niewiernych’ to przedstaw fakty, ktore daja do myslenia, bo uprawianie S/F Rosja vs Polska , Rosja vs Chiny pozostaje jedynie fantastyka. Na obecna chwile ani ty jako autor ani media nie przekonacie mnie do swojej racji. Musisz sie bardziej postarac 🙂

  Poki co odpowiadasz tylko na wygodne dla siebie tematy, które wzbudzaja usmiech na twojej twarzy. To jest nieobiektywne, a to chyba ciebie boli w innych.

 94. Nie naleze do ludzi ktorzy rozpamietuja takie pierdoly jak „gafy” osob ktorych osobiscie nie znam. Ale rozumiem ze policzyles wsystkie gafy Walesy i Kwasniewskiego, po czym porownales z tymi co uczynil Kaczynski.

  O historii mozna mowic 50 lat do tylu… z tego co sie orientuje. Tym co sie dzieje obecnie zajmuje sie politologia – prawda?

  Gdzies nizej napisalem, interesuja mnie cyferki, korelacje i zwiazki przyczynowo-skutkowe. [b]Ty zas napisales, ze posiadasz dowody. Skoro je posiadasz, to wymien… Nie musisz biegac po bibliotekach, gdyz juz jestes w posiadaniu takich dowodow…[/b]

 95. [quote=Mistrz]Dla mnie Kaczyński był genialnym politykiem i meżem stanu, i mam na to dowody. Ty masz tylko powtarzane bezrefleksyjnie frazesy. Proszę o argumenty.[/quote]

 96. Bardzo cie prosze 🙁 Zadalem tylko 2 pytania, ktore przerodzily sie w bezsensowna dyskusje o niczym. Nudzi mnie ta gra w kotka i myszke… Nie rozumiesz ze ty masz swoje zdanie, a ja moge miec swoje? Chce dowiedziec sie od ciebie co miales na mysli mowiac o zlozach i jakie masz dowody na to ze Kaczynski byl mezem stanu i genialnym politykiem.
  To ty masz cos do powiedzenia, ja chce tylko rozjasnic watpliwosci jakie posiadam wzgledem twojego artykulu. Jesli chcesz zeby w moich oczach byl wartosciowy, to po prostu odpowiedz. To takie trudne? Chcesz byc konkretny, tak wynika z artykulu – to bądź…

 97. Znależione na jednym z forów”

  Jestem pilotem wojskowym( zasłużona emeryturka)- z uwagi na dusze Ułana nigdy nie dostałem pracy w liniach cywilnych, ponieważ szkoląc się na myśliwcach bojowych SU-22( głównie) doprowadziłbym te linie do bankrutctwa. A przynajmniej takie ryzyko byłoby zbyt wielkie. To jedno z pytań dlaczego z Polskimi VIP-ami latają piloci wojskowi- o ułańskiej fantazji? Odpowiedź- bo taniej. Polskiego rządu nie stać na zatrudnienie pilota cywilnego z wylatanymi 5000 czy 8000 tysiacami godzin. Kapitan Boeinga 3569 zarabia od 200 do 250 tysięcy dolarów rocznie!! Czyli więcej niż polski VIP, którego wiezie i nikt za taką kasę nie siądzie za sterami!!! Trzeba dodać, że aby zostać kapitanem Boeinga 3569 trzeba mieć 15 -20 lat stażu w tej samej kompanii lotniczej. Pracę rozpoczyna się od nawigatora, przez pierwsze 5 lat z zarobkami około 25 tysięcy dolarów rocznie.( W Locie pilot B 3559 zarabia ok 45 000 tys miesięcznie a Protasiewicz miał może 10 tys.i wylatane jedynie 1500 h i to pewnie nie tylko jako dowódca!!!) Następnie, jako drugi pilot na „prawym fotelu” jego wpływy są nie mniejsze niż 50 tysięcy dolarów. Dopiero gdy pilot dostanie się na właściwy już „lewy fotel” jego pensja stopniowo pnie się do góry, tak by w okolicach emerytury na jego konto wpływało 250 tysięcy dolarów rocznie. Pozazdrościć!? Ale tylko pieniędzy… nie odpowiedzialności. Dlaczego samolot był nie ubezpieczony – bo taniej. Dlaczego lądował w Smoleńsku- bo taniej. I……tu uwaga…… hipoteza ( oczywiście Pan Bóg miał w tym swój udział także i troszku wymierzył sprawiedliwość)-

  Na początku kierownictwu Rosji wydawało się prostym zadaniem -zerwać uroczystości w Katyniu. Dla tego nie należalo dopuścić na miejsce Kaczyńskiego( bali się jego rusofobii),zmusić jego samolot do lądowania w dowolnym innym miejscu,skąd nie mogł bu on dotrzeć na czas.( Kaczyński powinien to przewidzieć i wylecieć w nocy do Moskwy a z tamtąd do Katynia ) ZABIJAĆ POLAKÓW-NIKT NIE ZAMIERZAŁ.We wszystkich mediach aktywnie rozpowszechniano,jak dyspozytorzy proponowali Polakom lecieć do Mińska,czy do Moskwy. To bzdura! Dyspozytor albo daje zgodę na lądowanie albo jej nie daje. Pilot jeśli łamie brak zgody jest ryzykantemi i wynocha !!!! Tu zgoda musiała być, bo dyspozytorowi zwisało czy samolot w tak ekstremalnych warunkach wyląduje czy też się rozbije. Pilotowi zwisało kwitowanie wysokości, bo gnał go czas. Polakom zależalo lądować tylko w Smoleńsku,jeśli chcieli zdażyć na czas. Dla tego aby zerwać lądowanie zastosowano prosty chwyt -zamontowali fałszywy „radiomajak” (www.6724.ru.all-biz.i nfo/cat.php?oid=172788 radiowe urządzenie krótkiego zasięgu stosowane na lotniskach do określenia położenia samolotu przy lądowaniu),który „otchylał” silnie samolot przy lądowaniu. Do tego prawdopodobnie wprowadził do komputera błędne dane o panującym cisnieniu atmosferycznym i wysokościomierz wcale go nie ostrzegł. Nie przewidzieli niestety takiej mgły. Do tego pilotów zmyliła mgła plus wybrzuszenie terenu na tym lotnisku tuż przed pasem o braku żarówek nie wspomnę. Wszystko proste: samolot zaczyna zejście do lądowania,leci po locie ślizgowym,ale pilot po zniżeniu widzi bezpośrednio,że się myli,nabiera wysokości i leci na drugie okrążenie. Zaczynają się rozmowy z dyspozytorami,którzy udają,że o niczym nie wiedzą.Drugie,trzecie podejście do lądowania,rezultat ten sam.Samolot odlatuje na zapasowe lotnisko,cale uroczystości odwoluje się. Ale temu scenariuszowi przeszkodzila mgła.Schodząc według fałszywego „majaka” obok pasa startowego,samolot zbytnio utracił wysokość- pilot zbyt późno zauważył dokąd go zaprowadzili dyspozytorzy. Samolot uderzył o wierzcholek drzewa, stracił siłę nośną i bum.Gdyby nie mgla pilot mógł bezpośrednio, wcześniej zauwazyć dokąd prowadzi go falszywy radiomajak i nabrać wyskości.SMI dokładnie ukrywaja trajektorię lotu,kładąc nacisk na utrate wysokości. Należy zauwazyć,że w ten tragiczny dzień na Siewiernyj lądowaly trzy samoloty.Pierwszy Jak-40 wylądowal bez przeszkód ( czytaj miał fuksa) 45 minut wcześniej. za nim pojawił sie zagadkowy IL-76 należący do lotnictwa wojskowego ,który wykonał trzy okrążenia nad lotniskiem i odleciał, bo pilotowi się nigdzie nie śpieszyło.Oficjalnie oświadczyli,że nie mógł lądować. W istocie na tym samolocie sprawdzany był schemat falszywego „radiomajaka”.Przekonawszy się ,że wszystko gotowe do prowokacji samolot odleciał…..

 98. Pierwszy raz czytam tak rozsądny tekst na temat Kaczyńskiego i jestem pod wrażeniem. Jednak są jeszcze ludzie myślący w tym kraju, miło mi to widzieć gdyż zwątpiłem w ludzkość po ostatnim festiwalu hipokryzji jaki rozgrywa się na naszych oczach.

  Zastanawia mnie tylko sprawa z tym gazem łupkowym, chyba nie byłby to aż taki powód aby Rosjanie spowodowali taki śmietnik i to jeszcze u siebie. Motywy do pozbycia się Kaczyńskiego mieli przede wszystkim POLACY (wielu Polaków).

  pozdrawiam

 99. Wspaniały, mądry tekst i nareszcie merytoryczny!!! Dziękuję! Co do pochówku na Wawelu – jak się tak ciut zna historię, a wystarczy tylko ciut i wie się kto leży na Wawelu, to nie ma najmniejszych wątpliwości! Biorąc pod uwagę posunięcia i osiągnięcia oraz zasługi dla Polski paru naszych królów… leżenie obok Kaczyńskich będzie dla nich niewątpliwie dużą nobilitacją 😉

 100. Pojutrze koniec tej nadętej farsy i koniec , mam nadzieję ruchu prawicowego.Zapamiętamy jak Dziwisz kłamał w żywe oczy- że to nie On, a może jednak Rydzyk?. Zapamiętamy jak się handluje żałobą narodową. Zapamiętamy pogardę KK w stosunku do nas, Polaków. Zapamiętamy rozdęcie tragedii do wymiarów cyrku.Zapamiętamy też inwektywy, jakimi obrzucono nas, mających krytyczny stosunek do tej farsy.Zapamiętamy przymus „odczuwania”

 101. Tak- racja. Nasze złoża okazą się złożami nie łupków a (g)łupków a taka firma ja Exxon wyssie wszytsko ale do siebie..

 102. CO???? Korupcja ma się świetnie w tym kraju!!! Zatrudnij sie w szpitalu lub urzędzie. Trzeba zacząć od tej politycznej ktorą uprawiali Kaczyńscy, i skończyc na szastaniu pieniędzy podatników w zenujacych akcjach Tomaszka M.

 103. No skąd ma wiedzieć jak czci go niczym koreańczyk Kim Jong Ila. A z drugiej strony Prawdziwy Mąż Stanu nie doprowadza do sytuacji, że ląduje we mgle samolotem na ruskim klepisku zaopatrzonym w parę świeczek i stare radio. Secret Serwis i pozostałe słuzby dzięki wyziewom wulkanu zamknęły zapędy Obamy do mało bezpiecznych eskapad. A nasz BOR , ABW? W obawie przed utratą stołków – tak jest Panie Prezydencie jesteśmy gotowi , nawet wówczas jak Putin zaparkuje łodzia podwodną w Pana WC! No i mamy wydane 100 mln złotych z budżetu, na pogrzeb, renty, zasiłki a potem horrendalne odszkodowania

 104. Nie chcę przekonać ludzi którzy mają inne zdanie, to nierealne co bym nie napisał. Piszę to co czuję i widzę, nie jest więc moim zamiarem przekonywanie kogoś. Ciebie nie przekonam – Ty wiesz już wszystko. A to ciekawe – ja też się uśmiecham gdy Ciebie czytam, zawsze tak robię gdy czytam wpisy ludzi proszących mnie, ba! rozkazujących bym udowadniał im że 2 + 2 = 4.

 105. Nawet dobry matematyk nie policzy gaf Wałęsy, czy Kwaśniewskiego. A ja tym bardziej. Za to rzekome gafy Kaczyńskiego opisałem w artykule.

  Piszesz ze mam Ci udowadniać zachowanie Prezydenta, potem że nie rozpamiętujesz gaf. Mam prosbę – możesz sie zdecydować?

  Posiadam dowody. Opisałem je wielokrotnie nie tylko w tym, ale i w poprzednim artykule, a także w wielu innych. Przedstawienie FAKTÓW w postaci cyferek i korelacji których tak pożądasz, zajęłoby mi miesiące żmudnej pracy, więc wybacz, ale nie poświęcę miesięcy na zaspokojenie Twojej ciekawości.

 106. Zadałeś mi pytania, na które żeby odpowiedzieć potrzebowałbym miesięcy ciężkiej pracy. Gdy na nie nie odpowiem (to chyba oczywiste że nie znajdę wszystkich dat, miejsc, statystyk, prawda? jasne że prawda) orzekasz ze nie mam argumentów. I dyskusja oczywiście wygrana, nie ma innej możliwości.

  Ale powiem Ci coś kolego. Kiedyś dałem się nabrać na takich dyskutantów, na przykłąd była dyskusja o Balcerowiczu, straciłem cały Boży dzień na szukanie odpowiedzi gdyż też byłem proszony o dowody, gdy ją znalazłem, moja dyskutantka znikła. I tak było parę razy. Ja tracę czas, anonim internetowy zwiewa, bo przecież racji mi nie przyzna. Biorąc pod uwagę ten fakt, oraz to że zadajesz mi pytania na ktore odpowiadam kilkanaście razy i nie rozumiesz ich treści, i dodatkowo nalegasz bym tworzył analizy, diagramy i wykresy ukazujące dowody, postanowiłem że sie pożegnamy.

  UE posiada własny system obrony, doczytaj, Chiny mają ochotę na Rosję od czasu niefortunnej wypowiedzi Chruszczowa o nich. Też doczytaj. W ogóle polecam poczytać coś z historii, polityki, psychologii – koniecznie!

  Dla polepszenia nastroju możesz uznać że porażony Twoimi niezwykle celnymi ARGUMENTAMI spanikowałem i uciekłem by nie dyskutować z Tobą, i nie zostać zdemaskowanym jako człowiek ktory nie ma dowodów. Odpędzaj też z całych swoich psychicznych sił argument że nie mam ochoty dyskutować z idiotą. Sajonara, arrivederci 🙂

 107. Też mi się wydaje że zamach jest raczej niemożliwy, raczej próba opóźnienia Kaczyńskich która wyszła nie tak jak miała wyjść.

 108. Nie łudźmy się. Zachodnie koncerny nas ograbią i z gazu i ze złóż. Bedzie tak samo jak z offsetem na myśliwce. Zachód jest takim samym ciemiężycielem Polski jak wschód. Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany i kiedy je zaczną żłóż już nie będzie.W czasach Łukasiewicza byliśmy światowymi pionierami w spożytkowaniu ropy naftowej.. Taran hydrauliczny inż. Wolskiego do urabiania skał, pracujący na dnie otworu był jednym z pierwszych projektów wgłębnego silnika napędzanego energią płuczki. Niestety z historycznych powodów Polska nie miała szansy, aby włączyć się w światowy wyścig technologii wiertniczych związanych z eksploatacją węglowodorów. Tak będzie i tym razem- bedziemy nadal kupować gaz od ruskich.

 109. Potwierdzasz moja tezę, ze nie przyjmujesz żadnych argumentów strony przeciwnej, a szkoda może powinieneś,Uważam, ze w tym momencie powinniśmy całkowicie zakończyć nasza wymianę poglądów, ponieważ nie warto się angażować w dyskusje z radykałami.A taki właśnie jesteś.Bez obrazy.Jedyna słuszna partia, jedyny słuszny przywódca, jedyny słuszny program.
  Radykalna lewicowość to to co cie charakteryzuje na dziś(zasiłki, państwo socjalne, wszechwładza
  służb).
  Zwróć uwagę, że komunę już przerabialiśmy, dziś żyjemy w eurosocjaliźmie.Jak się ten eksperyment skończy?Jestem pewien, ze źle.
  Na koniec dodam, że twoja lewicowa wizja państwa opiekuńczego pasuje jak pięść do nosa do twoich jakże ciekawych przemyśleń na temat ludzkiej psychiki, gdzie premiujesz indywidualność i człowieka jako Pana swojego losu.
  Pozdrawiam i życzę trochę dystansu i pracy nad sobą.

 110. 1. Czemu czynisz zalozenia wzgledem mojej osoby?Nie wiem i chcialem sie dowiedziec. Mozliwe ze cos przeoczylem w artykule. Ale najlepiej jest powiedziec, ze „wszystko zostało napisane, tylko trzeba tego poszukac”…Napisales komuś, że pisze caly czas to samo, nie podaje wartosciowych argumentów. Czy w tej chwili nie zachowałes sie tak samo?
  2. Dla mnie to co napisano nie stanowi wystarczajacego dowodu, zeby oglosic bohaterem czlowieka pelniacego powierzona mu funkcje. Wypełnił ją – i tyle.
  3. W kwestii gazu, to są spekulacje dopoki faktycznie nie zostanie wypuszczony na rynek – tak uwazam.
  4. Pogrzeb na Wawelu? Nie podoba mi sie ten pomysł. To jest jakas sprawa medialna, zeby ludziom sie podobało.
  4. Co do reszty artykułu, zgadzam się.

 111. Tak, rzeczowo powyzywac ludzi od idiotow, podokonywac zalozen co do ich osobowosci, stanu intelektualnego i nieodpowiedziec na ich prosby, tylko dlatego ze maja odmienne zdanie.

  Nie podalem zadnego argumentu, jestem tego swiadomy w takim samym stopniu jak tego, ze odpowiedzi nie otrzymalem i nie otrzymam…(moglbys chociazby podac tytuly swoich artykulow) Jak ktos sie zgadza, to jest ok. Jesli ktos sie nie zgadza, to z pewnoscia nie ma racji. No ale niech będzie, masz racje…
  A co do twoich argumentow w kwestiach ś.p. Kaczynskiego, nie potrafie im przypisać rangi. Dla mnie był czlowiekiem wypełniającym swoją funkcję, a z wszelkimi innymi przymiotnikami byłbym bardzo ostrożny.
  Ja mam ochote na czekolade, co nie znaczy ze ją zjem. Tak samo jak moge powiedziec ze mam gdzies w szufladze 3 kredki, ale musze kolorować ołówkiem- jednak one gdzies tam są. Spytalem ciebie (poniekad) ile tego gazu jest, ile go potrzebuja i na jak dlugo go starczy, pomijajac proces wydobycia. Poki tego nie wiadomo, trudno mowic o tym jako o zrodle energii.
  Co do Wawela, wyglada mi to na probe zadowolenia ludu, na imprezę medialna ufundowaną przez rząd. Ale nawet bez tego, uwazam ze pogrzeb nie powinien miec tam miejsca. Wawel jest miejscem symbolicznym.

 112. Uru, przyjacielu. Poprosiłem Cię w moim ostatnim komciu o zakończenie między nami korespondencji. Podałem grzecznie powody (chociaż nie musiałem)z szacunku, którego Ty mi nie okazałeś prosząc mnie o podawanie wszystkich dat i miejsc gdzie Kaczyński nie popełnił gaf (co zajęłoby mi kilka miesięcy pracy). Jednak widzę że prośba nie skutkuje, a wiem że lubisz dowody, diagramy, wykresy i argumenty. Traf chce że nie mam możliwości na mojej stronie umieścić statystyk i wykresów. Musisz więc zaspokoić swoje wyrafinowane gusta zaspokoić plebejskim czytaniem tego co Ci napiszę, i specjalnie dla Ciebie powtórzę raz jeszcze – drogi Uru, nie jestem zainteresowany rozmową z Tobą ponieważ nie nadajemy na tych samych falach (delikatnie mówiąc) i każda rozmowa skończy się w zenujacy sposób co pokazałeś kilka razy.

  Uszanuj moja decyzję – to moja strona, ja płacę za serwer i ja decyduję. Jeśli tego nie akceptujesz, stwórz swoją własną – i dyktuj warunki, jak ja. Cześć.

 113. A co z aferą braci K kiedys? Chodzi o Fundusz obsługi zadłużeń zagranicznych (FOZZ) ? Marek pisze, ze nie było im co zarzucić a zarzucali im właśnie robienie prania kasy i wyprowadzani jej z tej struktury.

 114. Zarzuty były – wyroku nie. Zarzucać można wszystko, mi się zarzuca często chędożenie czytelniczek, przeciwko protestuję calym moim autorytetem 🙂

 115. Nie jestesmy ani kolegami, ani przyjaciolmi. Prosilem cie o odpowiedzi na 2 pytania, ktorych nie udzieliles i robisz wszystko zeby nie udzielic, zaslaniajac sie moja niewiedza. Jesli tak odpowiadasz na dowolny zarzut o spekulacjach, no to konkretow na tej stronie doszukiwac sie juz nie zamierzam.
  Zapewne z szacunku do mnie nazwales mnie idiotą.
  Zastanawialem sie czy bierzesz odpowiedzialnosc za slowa, czy tylko klepiesz. Od pozostalych osob komentujacych dowiedzialem sie znacznie wiecej niz od ciebie.
  I nie prosiles mnie o zaprzestanie korespondencji. Sarkazm jest obrona slabego umyslu. Faktycznie, za polityke sie nie bierz 🙂
  Tym powyzszym komentarzem potwierdziles to co chcialem przeczytac, mianowicie ze masz w nosie czytelnikow, ktorzy nie mysla tak jak ty. Stoisz ponad nimi i niczego nie musisz im udowadniac – slicznie.
  Dziekuje za chociazby poswiecony czas. To tyle z mojej strony 🙂

 116. Tak, po Twoich pytaniach i pretensjach zauważyłem że na pewno nie żywisz do mnie ciepłych uczuć, ale zawsze to kulturalnie i przyjemnie napisać komuś coś miłego.

  Odpowiem Ci kolejny z rzędu raz, widzę że nie dopuszczasz do siebie kompletnie niczyich argumentów. Nie odpowiem Ci na Twoje pytania, ponieważ zostały postawione w sposób bezczelny. Proszenie mnie o podanie wszystkich dat, miejsc gdzie Kaczyński nie popełnił gaf jest żenujące, jest po prostu manipulacją i to na dość niskim poziomie. Odpowiedziałem tym samym – poprosiłem o podanie wszystkich dat i miejsc popełnienia gaf przez przywódców świata, to wtedy porównamy z Kaczyńskim – uniknąłeś na to odpowiedzi. Czyli ode mnie wymagasz, a sam masz to w nosie – i powiedz szczerze, czy takiego dyskutanta można szanować? moim zdaniem, na pewno nie.

  Tak, napisałem Ci że uważam naszą rozmowę za zamkniętą, nie kłam bo jest to wyraźnie napisane. Nie nazwałem Cię idiotą, tylko że mogłeś poczuć się jak idiota, i nie chcialem byś tak się czuł, no bo czy normalny człowiek wymaga w dyskusji o Kaczyńskim podania wszystkich miejsc i dat? nie, nie i jeszcze raz nie.

  Tak, oczywiście ze potwierdziłem Twoje zdanie. Skoro zadałęś mi pytanie na które nie jestem w stanie odpowiedzieć (na nie mogłby odpowiedzieć zespół archiwistów, dziennikarzy, za grube pieniądze) to automatycznie wygrałeś. To tak jakbyś mnie zapytał jak się nazywa pies Twojego sąsiada – nie wiem, przyznaję się bez bicia, i znowu wygrałeś 🙂 triumf za triumfem.

  A tu masz rację, mam co najmniej w nosie ludzi, którzy w taki sposób dyskutują. A Ty byś nie miał? 🙂

  Dziękuję za pożegnanie. Mam nadzieję że jako męzczyzna, człowiek który szanuje swoje słowo dotrzymasz go i nie będę musiał trzeci czy czwarty raz prosić o Twoje odejście. (Mi wystarczy powiedzieć tylko raz, nigdy się nie narzucam, to się nazywa osobista godność)

  Pozdrawiam słonecznie.

 117. Nie fałszywka tylko wubuchaly od ognia naboje z broni palnej albo całe magazynki Adasiu Miauczyński. Paru BORowców sie najzwyczajniej zwęgliło….

 118. Witam. Chciałabym w koncu i swoje zdanie wypowiedziec na temat strzalow na amatorskim filmie,ktory nakrecil jakis gap ktory akurat byl na miejscu tragedii.
  Na wstepie-Ci co maja mnie krytykowac i zrównywac z ziemia-niech od razu przejda czytac innego posta, bo zamierzam wypowiedziec SWOJE zdanie ktore na pewno jest odmienne od Waszego. Inteligentny czlowiek zawsze zadaje pytania, zawsze ma wapliwosci. Tymbardziej ze jest to niewyobrazalna tragedia i strasznie wszytskim wspoczuje.
  Jednakze nie o tym.
  Od 3 dni analizuje ten film ( tak teraz sie smiejcie, ze nie mam co robic tylko analizowac glupi film na ktorym nic ie widac).
  Jednoczesnie przegladam fora internetowa, i czytam opinie innych osob na ten temat.
  Po pierwsze zaryzykuje twierdzeniem , ze ta cala tragedia jest dla mnie podejrzana. Malo tego mi tu po prostu nic nie pasuje. Nic. Po prostu nic.
  Zanim przejde do analizy filmu chcialabym zaznaczyc, ze lecieli z Przeydentem doswiadczeni piloci. To nie bylo zoltodzioby ktorzy ucza sie latac, to byla e;lita wsrod elity. Niew takim warunkach ladawali. Poza tym ja na tym filmie nie widze mgly( ale ona podobno w minucie moze sie rozproszyc wiec zostawie ten temat, chociaz ja i tak obstawiam przy swoim). Nie sadze aby byl to blad pilota, owszem presja czasu, Kaczynski na pewno chcial wyladowac i udac sie na uroczystosc. Owszem to wszytsko tak moglo wygladac. Tylko, ze po 30 minutach od katastrofy, Rosjanie zaczeli mowic juz o na pewno niesprawnym samolocie a wyszlo ze jest sprawny. Pozniej mowioni ze samolot uderzyl w wieze , a pozniej zostalo to zmienione ze w ta wieze nie uderzyl tylko w drzewa. Na samym poczatku Rosjanie powiedzieli ze samolot 4 razy podchodzil do ladowania a okazalo sie „ze tylko raz i bylo to od razu zle podejscie”. Jest ogrom niejasnosci. Ogrom. I to mnie przeraza. Osobiscie uwazam, ze jezeli juz sie to stalo, to wolalabym aby to byla naprawde kaastrofa lotnicza anie zamach. III wojna swiatowa nie jest nikomu potrzebna. Aczkolwiek ja mam mnostwo pytan i na pewno Wy rowniez.
  Odnosnie filmu..
  Przede wszystkim strzały ktorych jest 4. Wypowiadacie sie ze to amunicja BOR. Błąd. Mój ojciec jest wojskowym, analizowaliśmy to. Przede wszystkim, to nie są strzały z magazynków BOR. Po pierwsze dlatego,że ów magazynki znajdowały się w pistoletach, a pistolety znajdowały się w kaburach, a kabury znajdowały się w szczątkach samolotu. Oznacza to,że dźwięk byłby bardzo przytłumiony, prawie niesłyszalny. A na filmie ewidentnie słychać głos „z zewnątrz” tzn. z niedaleka i nie było żadnego tłumienia. Po drugie amunicja tak szybko nie wystrzela. Co innego jakby samolot stał w kuli ognia, a jak widać na załączonym obrazku niektóre częsci samolotu płonęły. Po trzecie słychać na filmie 4 strzały- BOR miał więcej niż 4 naboje. Gdyby w magazynku eksplodował 1 nabój, zachodzi automatycznie reakcja łańcuchowa i magazynek by eksplodował cały.
  Kwestia następna, ta „niby” postać za drzewem na lewo, to jest gałązka to fakt. Analizował film w programie, gdzie na 1 sekundę przypada 5 stopklatek. Widać wszystko jak na dłoni. Ale postać człowieka widać po prawej stronie drzewa, w białym ubraniu ( koszula). Postać ta się porusza i macha ręką. Nie widać tego jak się ogląda film bez stopklatek. Kwestia nstępna,że po prawej stronie od drzewa widać postać na czarno ( nie ta gałązka). Postać ta wstanie z ziemi, później idzie w stronę drzewa tak jakby do tego człowieka w białym , ale nagle upada. Co do innych osób, nic nie widzę. Tzn. jest tam mnóstwo ludzi, ale nie potencjalnych pasażerów samolotu. Skupcie się na tych dwóch posyaciach o których napisałam wyżej. Poza tym słychać w filmie wyraźne „zyję” i pada strzał. Nic o „zmianie planów” czy „nie zabijajcie nas nie słyszę”. To jest raczej żargon ruskich. Co następuje dalej to to, że po strzale kamerzysta szybko ucieka i przeklina. Mówi :”ni ch** Sybir”’. Odnosnie strzałów to pewnie zaraz zaczniecie dywagacje ze to Rosjanie chccieli odstraszyc gapiów. Dobrze, tyle tylko,że film został nagrany zaraz po katastrofie. 10 minut przed przyjazdem straży pożarnej i milicjantów. Więc kto kogo miał tam ostrzegać? Kwestia nastpena to taka,że film podobno nakrecony jest prer minut po katastrofie. Samolot sie nie pali, samolot sie tli, gdzie nie gdzie widac tylko ogien. Jak widac w kabinie pilota jest w srodku spalone i bardzo zadymione, dlaczego od środka jest dym a na zewnatrz nie? Dalczego osmolona jest wewnetrzna czesc samolotu, czyli w srodku a nie na zewnatrz. Mi to wskazuje na jakis maly wybuch na pokladzie. Z reszta mowil o tym Pan Wisniewski ( monter ). Nastepna rzecz ktora mnie nurtuje: Mowicie ze nikt nie mial szans na przezycie, ze wszyscvy sie spalili, ze wszyscy umarli zanim zdazyli o tym pomyslec. Owszem mogli zginac wszyscy na miejscu. Widzialam wczoraj rozne obelgi kierowane do osob wypowiadajce swoje zdanie o tej tragedii. Powiem tak, moim zdaniem moglo przezyc wiele osob. Nie jedna, nie diwe, Ale kilkadziesiat. Przyczyna jest taka, ze po 1. samolot nie byl 10 km nad ziemia, zeby rozbic sie w tak drobny mak. Po 2. samolot LĄDOWAŁ więc predkosc byla stosunkowo nieduza ( 250 km/h) , po 3. samolot zahaczał o ziemię wiec WYTRACAL dodatkowo swoja predkosc ( mogl ja wytracic do 150 km/h). Dopiero spadl. Przy takiej predkosci dziwi mnie az 96 ofiar. Nie wierze w to ze nikt tego by nie przezyl. wczoraj ogladalam na YT :katastrofe w przestworzach” – historie gdzie w USA spadal z wysokosi 5000m bez silinika samolot. W momencie kiedy udalo sie piolotom opanowac stery byli 1 km nad ziemia.Pilot celowo probowal naprowadzic samolot tak aby wyladaowac”gdzies na miekkim, w krzakach” aby zamortyzowac upadek. I co? Przezyli, 5 osob zginelo z 26. Przezyli katastrofe lotnicza, nieporownywalna ze Smolenskiem pod wzgledem wysokosci i predkosci samolotu. Ten samolot co spadl i ludzie przezyli w chwili upadku notowal predkosc 270 km/h.
  Ja naprawde nie chce siac teorii spiskowych, ja mam tylko wiele pytan i wiele watpliwosci. Dajcie kazdemu sie wypowiedziec. Kazdy chce poznac prawde. .

 119. Wyobraż sobie że piszący wcześniej te słowa ma za sobą w szafie Berettę FS i parę innych cacek i wie o czym pisał. Ponadto jako mały chłopiec wrzucał do paleniska (lub ogniska) dla zabawy pociski z ojcowkiej TT. Samolot się rozpizgał bo pilot był ofermą- i nie łączmy mitów, historii z histerią. Ponadto to na filmie to nie kabina piloTa tylko dupa ogona- fachmanie od 7 boleści.. Po kabinie został tylko spód ponieważ uderzenie rozerwało ja na setki części. Samolot w zarył gorą kadłuba, , który został zdarty a ludzie z niego siłą wtloczeni w ziemię i porozrywani na strzępy…Tak kobito….Na ruskich forach Ci co wyjmowali zwloki opisują to dokładnie, kto miał nogę a kto korpus…

 120. a jak fruwają Polscy wojskowi piloci polecam przeczytac dogłębnie raport komisji badającej wypadek z Miroslawca. Gdy kieruje sie takiim wózkiem na pierwszym miejscu trzeba byc maksymalnie skoncetrowanym i przewidywac skutki pewnym rutynowych działań… i patrzeć na przyrządy. Za jakis czas okaże sie że piloci mieli wyłaczone to a tamto, nie sprawdzili tego i tamtego….Tak zawsze bywa, że na katastrofę tak idiotyczną jak ta sklada się zwykle 30 czynników. Między innymi xle dobrany jej skład…

 121. Zapytanie nr 2496
  do ministra obrony narodowej
  w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu,
  kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności

  Uzasadnienie

  Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności.

  Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za ˝przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie˝. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi.

  Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących.

  Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować.

  Proszę wobec tego Pana Ministra o odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP?

  2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami?

  3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?

  4. Czemu sprawa odznaczenia pilota została tak nagłośniona w mediach przez szefa MON? Czy był to kolejny element prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta RP?

  5. Czy zbadano przebieg wydarzeń w kabinie pilotów i zgodność podejmowanych przez nich decyzji z obowiązującymi procedurami? Jakie są wnioski z tej kontroli?

  6. Czemu szef MON nie odznaczył innych członków załogi?

  7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu?

  Z wyrazami szacunku
  Poseł Przemysław Gosiewski

  Kielce, dnia 23 września 2008 r.

  Chciałem też zaznaczyć że za uratowanie życia prezydentowi Karol Karski z podziece złozył zawiadomienie do prokuratury na tego pilota. Prokurator odmówil wszczęcia postępowania….

 122. Brawo! Na Wawel z Gosiewskim i z Karskim!!!!Oto jak pisuary wprowadziły strach w szeregach 36 pułku czym bezpośrednio i (nieumyślnie) doprowadziły do „zabójstwa” własnego prezydenta i paru swoich z mafii.Jeden tłuk zginął- paru zostało. Ale to kwestia czasu jak doprowadzą (podobnie jak Gosiewski) do wlasnego samobójstwa. Niech tłuki nadal wybierają tłuków do Sejmu- będą pogrzeby non stop. Zamiast ich opłakiwać pisiory powinny Narodowi zwrócić kasę za trumny, transport a odszkodowania rodzinom płacić nie z kasy rządowej a własnej…. K. chce mi się wyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 123. [i]I porównajcie teraz człowieka który tak wiele robił dla Polski na arenie międzynarodowej, do poprawienia sytuacji w kraju, do Wałęsy który zablokował dekomunizację, zlikwidował policję gospodarczą (!) przy zmianie systemu i rozbił w sumie wspaniale się zapowiadają koniunkturę Państwa. Porównajcie do Kwaśniewskiego który pijany na grobach pomordowanych oficerów zataczał się i rechotał[/i]

  Nie sądzę aby śmierć prezydenta Kaczyńskiego miała być znakiem zwiastującym lepsze jutro a już na pewno nie dla PIS.Brak im teraz charyzmatycznego przywódcy a Jarosław Kaczyński nie jest lubiany.Trudno tu nie odnieść wrażenia że próbują namawiając swojego lidera do kandydatury zdobyć głosy na fali współczucia.Ciągła gadka o bohaterstwie i niekończące się pretensje które zwolennicy PIS kierują pod adresem PO,SLD a także wobec Rosji są dobre na krótką metę ale z czasem wszyscy ich przejrzą i zobaczą pustkę oraz kompletny brak kierunku polityki. Demagogia jaką wygłaszają- równiez zwolennicy- jest pustosłowiem.Wraz ze schwytaniem wszystkich agentów oddekomunizowaniem i odtajnieniem dokumentów Katyńskich PIS straci cel swojej polityki.Jego wyborcy są grupą bardzo już leciwą( za wyjątkiem ECOEGO) ,młodzi ludzie inaczej postrzegają patriotyzm i dyplomacje .Sądzę że ich czas przeszedł do historii 10.04.2010. I rację ma ten kto sugeruje, że sami popełnili zbioriwe sepuku

 124. W końcu ktoś mówi do rzeczy, prawdziwie i bez ogródek. Dzisiaj odkryłem tę stronę i będę chyba odwiedzał ją codziennie. Zgadzam się, że wśród młodych świadomość obecnej sytuacji politycznej jest mierna i kształtowana przez media tak łatwo gorąca plastelina i to niestety także wśród studentów renomowanych uczelni, którzy przecież powinni myśleć za siebie, stawać się nową polską inteligencją. Ale nie – obecne są tylko 2 postawy: promedialna oraz „pieprzyć tych polityków i tak każdy kradnie/oszukuje/bierze łapówki”. Skąd to wiem? Sam jestem studentem 1szego roku, tylko, że ja chciałbym coś zmienić – jednak nie za bardzo wiem jak, ponieważ wydaje mi się, że samym udziałem w wyborach nic nie wskóram.

 125. Ja też jestem studentem, i to nieprawda, że występują tylko dwie postawy. Są ludzie, którzy krytycznie podchodzą do masowych źródeł informacji, starają się wyciągać własne wnioski, mają własne zdanie i poglądy.
  P.S. Ty sam oddając głos nie wskórasz wiele, ale zauważ, że teraz wiesz, że jest nas dwóch i więcej podobnie myślących!

 126. Pie*dolisz za przeproszeniem, pisanie opiniotwórczych artykułów, to jak najbardziej też działanie, np. aktywizujące mój nie-do-końca przekonany mózg, do myślenia. Ciesze się, że sam nie jestem odosobniony w swoich poglądach i że są ludzie, którzy myślą podobnie. Ja przekaże, tą myśl dalej, będę dyskutował o tym artykule ze znajomymi, może przekonam kogoś do zmiany błędnej opinii – jak to nazwać, jak nie następstwami działania twórcy artykułu?
  Twórco artykułu – tak trzymaj!

 127. Myślę, że twórcom serwisu mypis.pl miło się zrobi, jak pomyślą, że szereg osób z tej strony, włączając w to jej autora, ma ich adres ustawiony jako stronę startową.

 128. Dziwne rzeczy dzieją się teraz w Polsce. ABW włamała się do mieszkań Szczygły, Wassermana i Kurtyki, rzekomo w poszukiwaniu DNA, ale czy DNA szuka się w szufladach, dokumentach i laptopach? I to wtedy, kiedy nie było jeszcze wiadomo, czy identyfikacja na podstawie materiału genetycznego będzie w ogóle potrzebna. Ruscy nie chcą oddać czarnych skrzynek ani rzeczy osobistych typu laptopy i komórki, na których mogą być informację decydujące o bezpieczeństwie państwa. A nasz wspaniały rząd nawet słowa protestu z siebie nie wydusi. Głosowałam na PO, teraz nie mogę patrzeć na siebie w lustrze. Przepraszam Polsko.

 129. Jeszcze niedawno producent samolotu mówił o 2 czarnych skrzynkach a strona polska dodawała jedną swoją, co dawało razem 3 skrzynki. Teraz są już cztery. To dobrze, że jest ta czwarta skrzynka. Jak się czegoś nie da wyjaśnić albo jeśli zostaną postawione niespodziewanie trudne pytania, to wtedy czwarta skrzynka będzie jak znalazł. Wnoszę, że będzie można na nią wgrać wszystko, czego dusza zapragnie. Rosjanie stają się niezwykle kreatywni jak im nikt nie patrzy na ręce. No i wiadomość z ostatniej chwili: było jednak 5 czarnych skrzynek. Rosjanie chyba doliczają również wszystkie znalezione skrzynki z piwem, co im oczywiście wolno.

  Nie będę tutaj komentował tego wszystkiego, co dotyczy śledztwa, w którym jesteśmy `równoprawnymi uczestnikami’. Anegdota powiada, że nasi śledczy wracają z Moskwy z sinymi rękami. Nie, nie z powodu chłodu. Żalą się, że gdy tylko wyciągną po coś rękę, to przyjacielscy partnerzy rosyjscy walą ich po łapach bez zastanowienia. Stąd ta sinizna. Podejrzewam, że spór między obiema stronami dotyczy przede wszystkim interpretacji przyczyn katastrofy. Rosjanie chcieliby powiedzieć jak najmniej a strona polska przesyła z Warszawy stale ten sam scenariusz, w którym naburmuszony kurdupel o posturze Luisa de Funes’a wykrzykuje na pilotów, nakazując im natychmiastowe lądowanie. Ale to chyba nie przejdzie, bo Rosjanie już wcześniej stanowczo oświadczyli, że żadnych nacisków na pilotów nie było. Nie zważając na to Gazeta Wyborcza wraca do incydentu związanego z lądowaniem prezydenckiego samolotu w Tbilisi. Z tamtego czasu pochodzi właśnie miły sercu Michnika wizerunek krnąbrnego prezydenta, który nakazuje pilotom lądowanie na lotnisku śmierci. Do całej debaty wmieszał się właśnie pasażer tamtego lotu, ówczesny prezydent Litwy Adamkus, który zaprzeczył wszystkiemu, o czym przekonywała Gazeta Wyborcza w tej sprawie. Ale co tam GW wie lepiej.

  Jeszcze nie zgasły płomienie trawiące szczątki feralnego Tupolewa a już nasi rodacy na niezliczonych forach zbudowali teorie wyjaśniające kulisy katastrofy. Ich pomysłowość i niejednokrotnie fantastyczna wiedza w zakresie lotnictwa i awioniki zasługuje na prawdziwy respekt. Kiedy w Internecie pojawiło się nagranie z miejsca katastrofy, na którym dało się słyszeć cztery wystrzały, podniecenie na forach sięgnęło zenitu (prokuratora właśnie poinformowała, że film jest autentyczny i że można na nim usłyszeć głosy wypowiadane po polsku). Również naoczni świadkowie katastrofy nieomal zgodnie przyznawali, że miała miejsce eksplozja zanim Tupolew spadł na ziemię. Tę wersję potwierdza analiza wielkości obszaru rozrzutu szczątków Tupolewa. Teoria o zamachu na Prezydenta RP zyskała zatem silny fundament. Władze natomiast i jej lojalne media pukały się po czole, dając w ten prostacki sposób wyraz temu, jak poważnie traktują tego typu spekulacje.

  Przełom nastąpił, kiedy lubiany i ceniony przeze mnie red. Łukasz Warzecha, jako pierwszy przedstawiciel mediów, zasugerował możliwość dokonania zamachu na Prezydenta. Napisał on w swoim artykule `Zamach – słowo tabu’:

  `W przypadku każdej katastrofy lotniczej, a już z całą pewnością katastrofy, w której ginie wielu ważnych polityków, w tym znaczna część tych, którzy odpowiadali za prowadzenie określonej polityki zagranicznej wobec ościennego państwa, z którym stosunki bywają trudne, a które dalekie jest (wbrew bajaniom ministra spraw zagranicznych) od demokracji, normalne byłoby uznanie zamachu za jedną z podstawowych hipotez.’

  Red. Warzecha przekonuje dalej, że `zamach powinien być jedną z hipotez niejako z automatu, ale też czysto hipotetyczne rozważenie zysków i strat, jakie mogłyby dotyczyć potencjalnych sprawców’. W rzeczy samej! Zamach nie może zostać wykluczony jeżeli zważyć, że Polska pojawiła się jako sojusznik USA na scenach różnych konfliktów na świecie. Zamach mógł być przecież dziełem jakiejś irackiej lub afgańskiej grupy. Jest to trochę mało prawdopodobne, bo już dawno mielibyśmy oświadczenie zamachowców przyznające się do zamachu i ostrzegające inne kraje przed zaangażowaniem się w konflikt w tamtych regionach.

  Na szczęście Łukasz Warzecha nie jest już osamotniony ponieważ prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał właśnie na konferencji prasowej, że `Śledczy badający przyczynę katastrofy samolotu prezydenckiego będą brali pod uwagę m.in. jako jedną z wersji ewentualny zamach’.

  Red. Warzecha zadał w swoim artykule ponad 20 trudnych pytań, dotyczących różnych aspektów feralnego lotu do Smoleńska. Ponieważ Rosjanie od samego początku czynią informacyjną zawieruchę, zmieniają wersje wydarzeń, trzymają za drzwiami polskich śledczych – uzyskanie odpowiedzi na postawione przez niego pytania jest sprawą kluczową. Jedyne, co mnie niepokoi w rozważaniach red. Warzechy to to, że szuka on sprawcy tragedii wyłącznie za granicą.

  Istotą dalszych analiz powinno być więc ustalenie, kto mógłby mieć interes w ukatrupieniu Prezydenta. Poszukiwanie ducha spiskowca w Putinie lub w Tusku wydaje mi się nie tylko ryzykowne ale wręcz naiwne i banalne. Oczywiście, że Tusk może zacierać ręce, wszak wielu jego niepokornych opozycjonistów gryzie dzisiaj ziemię. Tusk jest mściwym człowiekiem ale czy aż do tego stopnia, by żyć do końca swojego życia ze świadomością dokonanej hekatomby? Mniej więcej to samo dotyczy Putina, dla którego Polska jest co prawda krnąbrnym ale w końcu małym krajem, bez jakiegokolwiek wpływu na globalną światową politykę i nie zagrażającym Rosji w najmniejszym calu.

  Nie ma się co również podniecać pojawiającymi się tu i ówdzie teoriami o zagrożeniu interesów rosyjskich przez ewentualną eksploatację posiadanych przez Polskę gigantycznych zasobów gazu łupkowego. Są one gigantyczne w skali takiego kraju jak Polska ale dla innych krajów UE nigdy nie będą one stanowiły surowcowej alternatywy dla ważnych strategicznie dostaw z Rosji. Zachód pokazał bowiem nieraz, że jest gotów płacić więcej, byleby mieć życzliwego dla siebie rosyjskiego partnera. Nasz gaz łupkowy być może uniezależni nas kiedyś od dostaw z Rosji ale nie uniezależni Europy od Rosji. Jeżeli zatem ktoś doszukuje się możliwych przyczyn zamachu na Prezydenta w jego życzliwości dla programu energetycznej dywersyfikacji, ten powinien wsadzić czym prędzej swoje teorie między bajki.

  Pójdźmy innym torem i spójrzmy wspólnie na pasażerów prezydenckiego Tupolewa. Są to:

  Para prezydencka
  Urzędnicy z Pałacu Prezydenta
  Parlamentarzyści
  Przedstawiciele wojska
  Prezesi NBP i IPN
  Przedstawiciele duchowieństwa
  Przedstawiciele Rodzin Katyńskich
  Inni (załoga Tupolewa, funkcjonariusze BOR, przedstawiciele kultury, etc.)

  Prezydent Kaczyński znajdował się na końcu swojej prezydenckiej kadencji. Jego reelekcja – aczkolwiek niewykluczona – była jednak mało prawdopodobna. Nieustanny negatywny pijar, który serwowała mu rządząca koalicja, niesłusznie zredukował szanse wyborcze Kaczyńskiemu. Nie ma wątpliwości, że zaprawiona w oczernianiu i fałszowaniu faktów Platforma nie miałaby najmniejszych problemów, aby go wykończyć podczas kampanii wyborczej jeszcze przed pierwszą turą. Nie należy zapominać, że wielki sukces wyborczy Platformy sprzed 3 lat nie wynikał z jakiegokolwiek programu dla Polski lecz opierał się tylko i wyłącznie na negacji PiS i na dwóch tuzinach populistycznych oszustw wyborczych. Platforma dzisiaj kroczy tą samą, dobrze sprawdzoną drogą, w walce o Pałac Prezydencki.

  Dzięki wielkiemu wysiłkowi min. Stasiaka notowania sondażowe Prezydenta Kaczyńskiego rosły ale wolno i były one bardzo niestabilne. Wystarczała szczypta buńczuczności Jarosława lub kogokolwiek z PiSu, aby media bez najmniejszego problemu zdmuchiwały pracowicie zebrane procenty. Lech Kaczyński nie stanowił żadnego zagrożenia ani dla interesów Rosji i Putina ani dla Tuska. I dla nikogo innego. Prezydent Lech Kaczyński nie był celem tego zamachu. Jego śmierć miała być tylko kanwą dla gigantycznego narodowego wstrząsu, który pod grubym całunem żałoby ukryje rzeczywisty cel zamachu.

  Klasyk demokratycznego liberalizmu wicehrabia Alexis de de Tocqueville powiedział kiedyś, że `nie ma takiego okrucieństwa, ani takiej niesprawiedliwości, której nie dopuściłby się skądinąd łagodny i liberalny rząd jeśli zabraknie mu pieniędzy’. Czyżby więc obecność Prezesa Sławomira Skrzypka na pokładzie Tupolewa przyciągnęła uwagę inspiratorów zamachu? Trudno w to uwierzyć choć S. Skrzypek był z pewnością naznaczony do wyeliminowania za swoją walkę o niezależność NBP i za ochronę zysku narodowego banku przed zakusami rządowych szarlatanów finansowych. Twarda postawa Skrzypka wobec fiskalnego dyletantyzmu koalicji rządzącej stanowiła realne zagrożenie dla `sukcesu’ rządu Tuska i mogła doprowadzić w niedalekiej perspektywie do głębokich politycznych pęknięć na fundamencie władzy Platformy Obywatelskiej.

  Wróćmy na chwilę do wydarzeń z soboty 10 kwietnia. Samolot z dziennikarzami wystartował do Smoleńska bardzo wcześnie, bo już o 5.30 ale tuż przed startem dokonano zmiany JAKa-40 na inny. Według niepotwierdzonych informacji na pokładzie JAKa mieli znaleźć się polscy generałowie, którzy przy zmianie samolotu z nieznanych powodów zostali poproszeni o rezygnację z lotu i o dołączenie do grupy pasażerów Tupolewa Dlaczego w ostatniej chwili dokonano zmiany samolotu? Nie znamy przyczyn. Nie wiemy również, czy z dziennikarzami mieli początkowo lecieć wszyscy generałowie, czy tylko część delegacji sił zbrojnych. Przy tej okazji warto sobie zadać kluczowe na tym etapie pytanie, dlaczego delegacja sił zbrojnych nie uczestniczyła w `oficjalnych’ obchodach 3 dni wcześniej? Czyżby między najwyższymi polskimi dowódcami a polskim rządem istniał jakiś poważny konflikt? Być może nieobecność generalicji u boku Tuska w Katyniu była właśnie manifestacją niezadowolenia dowódców. Incydent z gen. Skrzypczakiem, krytyka ze strony gen. Petelickiego to tylko nieliczne przykłady niezadowolenia z polityki MON. Dodajmy, że niezadowolenia całkowicie uzasadnionego.

  Do tego wszystkiego dochodzi niespodziewanie szybka odbudowa wpływów rozwiązanych w czasie rządów PiS Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI). Likwidator WSI, Antoni Macierewicz, powiedział w swoim wywiadzie prasowym:
  `Platforma chce rehabilitować WSI, flirtuje z Rosją, a ja wiem zbyt wiele o układach, nieprawidłowościach, przestępstwach ludzi, których PO przywraca do władzy w służbach.’

  Ten szybki powrót do usług skompromitowanych i bezwzględnych ludzi z WSI nie spotkał się jednak z uznaniem wojskowych. Indywidualne motywy niezadowolenia są z pewnością zróżnicowane ale faktem jest to, że resort min. Klicha, zatrudniający m.in. byłego szefa WSI na stanowisku szefa kadr, jest w klinczu z generalicją a raczej był. To właśnie w tych kręgach należy szukać architektów zamachu, którego celem była eliminacja elity polskiego wojska blokującej reaktywację tej mrocznej służby.

  WSI szybko odbudowuje swoje wpływy i bez wątpienia ma już znaczący wpływ na polityczne sprawy kraju. W tym celu powstało w styczniu stowarzyszenie SOWA, które – jak poinformował były szef WSI gen. Marek Dukaczewski – postawiło sobie za cel `zintegrować środowisko i przywrócić dobre imię WSI’.

  Czołowi ludzie z WSI działają już od dawna w bezpośrednim otoczeniu premiera. Motywem jego rezygnacji z ubiegania się o fotel prezydenta nie była zmiana jego preferencji w postrzeganiu władzy. Tusk zawsze bardzo pragnął zostać prezydentem ale wpływowi ludzie wokół niego nie pozwolili mu na to. Oni już wtedy wiedzieli, że planowana katastrofa prezydenckiego Tupolewa odbiłaby się bardzo niekorzystnie na wizerunku prezydenckiego kandydata Tuska i mogłaby zniweczyć szanse wyborcze. Dlatego też Tusk musiał zostać usunięty z linii rażenia i musiał zrezygnować ze swoich prezydenckich ambicji na wyraźne żądanie tych, którzy umożliwili mu objęcie władzy w 2007 roku.

  Bezceremonialne uchwycenie wszystkich nitek śledztwa przez Putina jest w świetle powyższych faktów całkowicie zrozumiałe. Putin jako doświadczony agent dobrze wie, że zorganizowanie takiego zamachu i zabezpieczenie miejsca zamachu na wypadek fiaska, nie dałoby się przeprowadzić bez szerokiego wsparcia służb rosyjskich. Przypadkowe ujawnienie takiej „współpracy” byłoby dla Putina polityczną katastrofą, bo wciągałoby go w sam środek spisku. Putin z pewnością nie zapomniał, że elity WSI szkoliły się w latach 70-tych w sowieckiej Rosji i wzajemne kontakty WSI ze służbami rosyjskimi były nieprzerwanie kontynuowane aż do chwili rozwiązania WSI w 2006 roku.

  Tuska ustawiono więc w bezpiecznej odległości od miejsca katastrofy. Słuszna była natomiast ocena, że katastrofa nie miała absolutnie żadnego wpływu na szanse Komorowskiego, którego ulokowanie w fotelu prezydenta jest chłopcom z WSI bardzo na rękę. Po pierwsze Komorowski to łatwy w sterowaniu `swój człowiek’ a po drugie będzie stanowił idealne narzędzie do wywierania nacisku na Tuska. Komorowskiego z pewnością cieszy ta perspektywa, gdyż będzie mógł wreszcie zrewanżować się Tuskowi za liczne chwile poniżenia, które ten zafundował mu przed partyjnymi kolegami. W ten sposób chłopcy ze wsi osiągają swój główny cel: pełna kontrola nad najważniejszymi ośrodkami sprawowania władzy w Polsce. Jeszcze tylko polskie społeczeństwo może przy urnach wyborczych zapobiec zbliżającemu się nieszczęściu. Nie można pozwolić na to, aby wieś znowu była górą!

 130. Łaskawy autorze. masz prawo do własnej interpretacji i oceny ale musi ona być oparta na prawdzie. W twoim gniocie prawdy niewiele, same nadinterpretacyjne i niedomówienia
  szkoda
  rynek

 131. Nato nie jest gwarantem bezpieczentwa Polski poza tym jestesmy slabym krajem zarowno gospodarczo i militarnie wiec sie nie liczymy w swiecie.

Dodaj komentarz

Top