Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Smoleńsk, dywagacje.

Smoleńsk, dywagacje.

 

Smoleńsk. Przymierzałem się do napisania artykułu, takiego poważnego. Jednak zrezygnowałem, z kilku względów. Po pierwsze bardzo kiepsko się znam na technice lotniczej, po drugie to co teraz widzimy w mediach to jest celowa dezinformacja, a na tym już znam się znacznie lepiej, i nie starczy mi życia na opisanie każdej możliwej teorii, tym bardziej że w obecnej chwili tak naprawdę niewiele wiemy na temat katastrofy – zawartość czarnych skrzynek nie została upubliczniona a są to informacje kluczowe w tej sprawie.


Wczoraj wymknęła się jedynie informacja że słychać głos osoby która nie powinna być przy pilotach, jednak jest to głos kobiecy, upadła więc wielka nadzieja wykształciuchów że można zrzucić za „wypadek” winę na Prezydenta który nakazał lądowanie pilotom. Ale skrzynki są u Rosjan, możliwe że za parę dni okaże się co innego. Stalin kazał zawracać bieg rzeki, Radziecki uczony Pietiagoras wymyślił twierdzenie Pitagorasa, więc co to za problem dla nich „podrasować” nieco czarną skrzynkę? Kilka dni temu jakoby słychać wrzaski pół minuty przed katastrofą co samo w sobie jest szczególnie niepokojące i wskazuje na zamach, jednak ta informacja znikła, podobnie jak ta chwilę po katastrofie że w szpitalu są trzy ciężko ranne osoby. Wielka szkoda że czarne skrzynki są w rękach ludzi, którzy potencjalnie mogli zorganizować zamach, nieudolność rządu Tuska w tej sprawie jest porażająca, i nie przekonuje mnie tłumaczenie że zdarzenie miało miejsce na terytorium Rosji. Gdy w Polsce rozbił się Białoruski samolot na pokazach lotniczych, Polacy nie mieli dostępu do miejsca katastrofy, wszystkim zajmowały się Białoruskie służby – było to na terytorium Polski i zostało to uznane za coś naturalnego, nie nasz samolot, więc niech tym zajmą się zainteresowani. Czy ktoś normalny wyobraża sobie że Putin i dowództwo Rosji ginie w analogicznej katastrofie w Polsce, i śledztwo prowadzi Polska, zabiera wszystkie ciała dowody i czarne skrzynki? Niewyobrażalne. Dla naszych polityków z partii miłości i cudów, jednak jest to możliwe.

W dobie internetu nie da się ukryć prawdy, więc podaje się w aureoli sensacji materiały które sa bardzo bliskie niej, i gdy ludzie uwierzą – obala w stuprocentowo pewny sposób, tylko w ten sposób winni mogą się bronić, ośmieszajac i zohydzając prawdę. I takie podejrzenia też mam co do tego filmu o strzelaniu, gdyby to był zamach zrealizowany przez FSB, nie byłoby najmniejszej szansy na człowieka z telefonem który to nagrywa, a na pewno nie puściłby tego w internet. Co jak co, ale Radziecki człowiek to człowiek który ma w genach strach do władzy a KGB jest służbą profesjonalistów którzy rzadko popełniają błędy. Tajemnicą poliszynela jest to, że Rosjanie mają najlepszych zabójców którzy z sukcesami działają na terenie całego świata. Od wielu lat zgłębianie Rosyjskiej duszy przez czytanie o komuniźmie dziwi mnie za każdym razem gdy się z stykam z tą mentalnością (dlatego ludzie zachodu nie mogli nigdy zrozumieć co to jest komunizm Radziecki, to było niewyobrażalne dla ludzi o demokratycznej wyobraźni, nadal niewiarygodne jest dla nich to co było zrobione w latach trzydziestych i czterdziestych za Stalina, głośniki w każdym domu wychwalające komunizm Lenina i Stalina, planowe zabijanie głodem na Ukrainie, zawracanie biegu rzek, nieprawdopodobny terror na własnej ludności) dlatego też to co pisze o Putinie Pan Gieorgij –

http://interpretator.salon24.pl/178564,gieorgija-gordina-komentarz-z-ro


– może być prawdą, tak działa psychologia władzy Radzieckiej. Na nich po prostu działa tylko siła i konkrety (i walenie po mordzie plus wódka) a nie poklepywanie się po plecach, z czego się cieszy nasz nowczesny i fajny rząd, stosujący politykę miłości do każdego, tylko nie do swoich obywateli których rżnie na każdym kroku.

Dziwne jest też to że w czasie kiedy ginie Prezydent Kaczyński i inni ludzie którzy są przeciwko elicie Rosji pochodzącej z KGB i nie potrafiącej się pogodzić z upadkiem komunizmu i oderwaniem Polski, rozgrywa się sprawa koncesji złóż łupkowych które jak wynika z tego gąszczu informacji i dezinformacji, zostały już praktycznie sprzedane firmom Amerykańskim. Tu jest Polska, tylko tu można robić takie interesy. Ciekawe jakie łapówki poszły dla naszych urzedników państwowych? Mówią że techonologii wydobycia nie ma, jednak w internecie są znani ludzie którzy mówią że te techniki już mieliśmy lata temu (w tv nie są przedstawiani, całkowita bokada informacji), między innymi były geolog kraju czyli nie byle kto. A nawet jakbyśmy ich nie mieli – opracowywać je, i użyć za 10, 15 lat, łupki nie wyparują, będzie na przyszłość dla naszych dzieci, a właściwie dla waszych dzieci, ja dzieci mieć nie zamierzam (ale kto to wie, jak mawiają, człowiek strzela, a Pan Bóg „kule” nosi). Ale kogo interesuje przyszłość?

Polityk wie że dopóki jest u władzy musi się nachapać, za kilka, kilkanaście lat polityk może nie być politykiem, moze nie żyć, będzie starszy. Tak się składa, że znałem pewnego Pana który był posłem. Gdy był posłem jego dzieci miały firmy, zlecenia, duże pieniądze, znajomości. Gdy przestał być posłem, każdy z kolegów z ławy sejmowej o nim zapomniał i nie chciał go znać, dzieci straciły firmy bo w warunkach normalnej konkurencji bez wsparcia tatusia, nie miały najmniejszych szans. To jak z pracą, dopóki pracujesz masz znajomych, tracisz pracę, to przeważnie tracisz wszystkich znajomych. I ci ludzie o tym doskonale wiedzą. Żeby być posłem, a nie jest się medialnie znanym, trzeba dac olbrzymie łapówki i poczynić inwestycje w plakaty, wódkę i kiełbasę dla wyborców. Opłaca się. Czyli jest logiczne, że poseł przez kadencję stara się jak najwięcej ugrać i zarobić, bo nie wie czy znowu zostanie wybrany. A więc, gdy teraz tym zachachmęcą, teraz zarobią. Będą domy, luksusowe auta, najlepsze dziwki, restauracje, markowe butiki, eleganckie i piękne kochanki, zagraniczne lokaty bankowe, trochę kasy pójdzie na agencje reklamowe (fajne smsy, fajne reklamy, fajni ludzie, straszenie PIS-em) by młodzi wykształceni klaskali i cieszyli się że przez kilkadziesiąt lat będą płacić za gaz z Rosji, kiedy sami mamy olbrzymie złoża. I wiecie co? Młodzi wykształceni po prywatnych studiach (socjologia, marketing i zarządzanie) będą się cieszyć, klaskać, kiwać głowami że jest fajnie, jest ok. A potem do urzędu pracy bo zamknęli kolejną firmę i wyjęcie babci z torebki kilku złotych na bułkę z kefirem. Najpierw kradli babci dowód bo dostali „fajne smsy w akcji zabierz babci dowód”, potem pieniądze bo fajni ludzie zaczęli prywatyzować wszystko za złotówkę i sprzedawać państwowym zachodnim koncernom, i pracy nie ma, zasiłków też nie. Nam się nie opłaca prowadzić firm, wszystkim innym jak najbardziej tak. A otępiały wykształciuch siedzi i nie wie co się dzieje, wodzi wokół otępiałym, bezmyślnym, krowim spojrzeniem. Cóż za nowoczesność, jakież to modne, trendy. Aż się rzygać chce.

Proszę pamiętać że w Polsce jako jedynym kraju postkomunistycznym nie przeprowadzono lustracji, na którą nie powolili agent SB Wałęsa, i Tusk z Pawlakiem, między innymi. Rządzą nami fajni, modni ludzie ubrani w ładne garnitury, fajnie mówiący, idole młodzieży która chce być modna i powtarza to co wszyscy, (wszyscy powtarzają to co wymyśliły profesjonalne agencje reklamowe) a w rzeczywistości poza narkotycznymi oparami agencji PR są to agenci, czyli ludzie którzy w komuniźmie w zamian za pieniądze czy talon na syrenkę donosili na kolegów przy wódce naciągając ich na intymne rozmowy. Czyli mówiąc prostym językiem, najgorsze ścierwa i szuje. Ktoś udawał przyjaźń i zdradził Cię? To właśnie tacy ludzie, a Ty na nich głosujesz, bo w telewizji mówią że są fajni, pokazują ich ładne wyretuszowane zdjęcia, a kapusie chodza na solarium, chudną przed wyborami, robią sobie pedicure, perfumują by nie pachnieć gnojówką, piwem i zatęchłym potem.

Można ich szantażować, kupić, są lojalni jak tylko sprzedajny za kiełbasę potrafi być pies, i przepraszam tu wszystkie pieski za porównanie do tych ludzi. A gdy nie będą lojalni, zniszczy się ich, albo będą mieli „wypadek samochodowy”. Przypominam Państwu że Fajny i modny autorytet  moralny Niesiołowski doniósł bez żadnego bicia ani przekupstwa na swoją narzeczoną. Sypiać z kobietą, kochać ją, planować ślub – i donieść na nią esbecji. Czy ja bym doniósł? Pewnie tak, ale musieli by mnie najpierw trochę obić, połamać parę palców. Pękł bym, na pewno, łamię się przy bólu. Ale tak od razu? Napluć na kochaną osobę? Przyjaciela? Nigdy. Może się bał, to mogę zrozumieć – nie ma sprawy, ale czemu pozuje na człowieka opozycji? I właśnie tacy ludzie nami rządzą, z tupetem, hucpą, bezczelni. Gdybym ja pękł, siedziałbym cicho. Ale to są ludzie bez zasad, bez honoru, dla których jedyną wartością jest pieniądz i władza. Siedzieli w luksusowych więzieniach, a teraz nic nie można powiedzieć bo przecież oni siedzieli. Bartoszewski też chwilę siedział w Auschwitz, i jest autorytetem. Ale są lepsi od niego, co z własnej woli tam szli by pomagać ludziom. Kim przy nich jest plujący śliną i nienawiścią Pan Bartoszewski który w niejasny sposób wyszedł z Auschwitz nie poprzez komin? Jest przy tych ludziach nikim znaczącym. Tylko że tamci nie żyją zakatowani i zamordowani przez rodziców dzisiejszych autorytetów moralnych, a ten żyje.

Mnie osobiście zaskoczyła jedna rzecz. Powiedzmy że znam osobiście, bardzo dobrze znam, człowieka który latał w LOT całe życie, przez wiele ostatnich lat kariery jako kapitan największych rejsowych samolotów, i szef wyszkolenia pilotów, co oznacza że jego kompetencje są najwyższe z możliwych do wypowiadania się w tej sprawie. Powiedział on w prosty sposób – latał kilka lat na na identycznym jak prezydencki TU 154, ze znacznie gorsza elektroniką, i cały oficjalny opis wypadku jest absolutnie niemożliwy do zrealizowania. Cała awionika już 10 lat temu nie pozwoliłaby na takie zdarzenie. Reasumując, coś bardzo, ale to bardzo śmierdzi. Jest to zdanie wielu zawodowych pilotów, i te zdania nie są pokazywane w żadnej telewizji. Im poważniejszy pilot, fachowiec, tym zdecydowaniej twierdzi że był to zamach i nie ma innego wyjścia. Co ciekawe piloci z którymi ten pilot rozmawiał, twierdzą wszyscy tak samo. Podkreślam, to doświadczeni piloci latający na tych samolotach, nie niedzielni piloci latający ultra lightami.

A jak jest moim zdaniem? Jestem niemal zupełnie przekonany że to był zamach, ale nie jestem pewien że to Rosjanie. Gdybym miał stawiać pieniądze to byłyby to „siły dobra” z zachodu. Jak się ma u władzy ludzi na których są dowody że coś złego zrobili, każdy może je wykorzystać, Ruski i Amerykaniec, a może i Chińczyk. Między tymi siłami toczy się zacięta gra wywiadów, nie wiadomo czy nie weszliśmy komuś na linię strzału. Możliwe że chcą nas wykorzystać do osłabienia Rosji, stąd też byłaby wytłumaczona taka reakcja Rosji której sytuacja miedzynarodowa jest nie do pozazdroszczenia. Zasoby ludzkie śmiesznie małe, rozpity naród, zardzewiałe czołgi, z jednej strony NATO, z drugiej półtora miliarda Chińczyków. I nagle źródło zarobków, gaz, przestaje mieć znaczenie bo w Polsce są gigantyczne jego złoża. Ciekawe, prawda?

Proszę państwa – za komuny człowiek który ma jakąś przyszłość, talent, gwałci kobietę, przejeżdza kogoś samochodem, robi mu się zdjęcia jak baraszkuje z facetem albo z dzieckiem czy pieskiem. Ma wybór, zostanie tajnym współpracownikiem służb specjalnych, albo idzie do więzienia. Co byście wybrali? Wybór jest oczywisty, prawda? Gdy wybiera lojalkę, jest pod ochroną służb które go skrycie popierają, załatwiają kontakty, zlecenia, mają swoje sposoby, firmy, ludzi. Gdy ten człowiek staje się znaczny, bogaty, na stanowisku, odpłaca się służbom we wszelki możliwy sposób. I takich ludzi mamy wiele, dziennikarze, biznesmeni, politycy, autorytety moralne. A Pan senator PO przebrany za kobietę, gwałcony sztucznym penisem w senatorski, pomarszczony tyłek przez prostytutki z którymi bierze kokainę? Przecież to był autorytet moralny, orędownik pojednania, reżyser, przeciwnik kary śmierci, idol młodziezy i intelektualistów. A Simon Mol, autorytet lewicy? Piszący wiersze opozycjonista, wielbiciel dobra i poezji? Nigdy, przenigdy nie wierzcie żadnym autorytetom.

Takich zboczeńców którzy wszystko zrobią by prawda nie wyszła na jaw jest bardzo wielu. I Ci wszyscy ludzie dbają by Kaczyński nie doszedł do władzy. Władza Kaczyńskiego oznacza ukrócenie ich władzy i czerpania korzyści z wyprzedawania tych resztek które tu zostały. Kaczyńscy nie byli ideałami, gospodarczo tym bardziej, ale jako jedyni nadają się do zlikwidowania tej gangreny, gigantycznej korupcji. Nikt inny nie może usuwać tych ludzi z kierowania naszym państwem. Dlatego na najbliższe 10, 15 lat Kaczyński jest zbawcą tego kraju. Nie dlatego że ma wizję gospodarki, bo nie ma, nie dlatego że jest niezależny, nie jest, jest pro kościelny co przekłada się na miliardy pln rocznie dla tej organizacji, ale dlatego że będzie likwidował korupcję, raka który toczy Polskę od 20 lat. Samo to wystarczy by mocno podnieść poziom życia, bezpieczeństwo, szacunek na świecie. Spójrzcie jaki w Polsce powstał sprzeciw przeciwko sprawie Pani Sawickiej. Momentalnie ludzie bali się brać łapówki, gdyż tak działa powszechny strach. Gdzie nie ma łapówek, tam szansę na biznes i przetargi mają uczciwi ludzie, którzy chcą się dorobić uczciwie. Teraz mają ciężko, kończą z zawałem, zujnowani przez banki, sądy działają po paru latach. Jest tragedia dla ludzi obrotnych, uczciwych. Z tym walczy Kaczyński..

Wszędzie na świecie stosuje się prowokacje, w Polsce media uznały że to tak nie można, że zmuszono Sawicką, że biedna zakochana kobieta więc musiała robić przekręt z miłości, ładnie się popłakała w telewizji. Ano biedna – zdradziła męża z lowelasem, nagrały się jej wyrachowane wypowiedzi o przekrętach na prywatyzacji służby zdrowia. I tak właśnie działali Kaczyńscy – trzeba ścigać, prowokować złodziei. Po to by normalni, uczciwi ludzie mogli żyć w państwie prawa a nie w tym ścieku. Na przekręcie Pani Sawicka zarobi milion łapówki, przekręciarz kilkanaście milionów. W tym samym czasie tysiąc osób straci pracę, kilka się powiesi, kilkadziesiąt rozpije, dzieci pójdą kraść, kłótnie, nienawiść w domu, bieda i nędza. Przypominam Państwu że w Polsce dla ludzi którzy tracą pracę, nie ma zasiłków. Jak można w takiej sytuacji mówić że CBA prowokuje ludzi? Super! Niech mnie sprowokują – jestem uczciwy, nie wezmę grosza. Ja się nie boję, bo nie kradnę. Niech się boją Ci, co biorą łapówki. Piłsudski dla gospodarczych przestępców wprowadził KS. Od razu cała gospodarka poszła w górę. Bo sami powiedzcie – jak walczyć z przekręciarzami? Teraz KS jest niemożliwa, tych co zabierają innym środki do życia i czynią ich kalekami i nędzarzami, traktuje się humanitarnie, parę lat w zawieszeniu. Los ofiar? A kogo to interesuje? Ofiary są biedne i nie mogą dać nic na kampanię polityka, więc wspiera się przekręciarzy. Kaczyński jest człowiekiem, który uderza w korupcję, w tych wszystkich cwaniaczków, rychów, zbychów, sawicką, byłych esbeków którzy kosztem innych ludzi chcą prowadzić dostatnie, zamożne życie.

A ludzie mówią – wybierzmy tych którzy mają program gospodarczy, tych co dowalą kościołowi. Ok. Ale to jest zlecanie witamin człowiekowi z rakiem. Raka się wycina, a potem ewentualnie daje witaminy. Do tego nadaje się tylko Kaczyński a gdy to zrobi, niech przyjda ludzie od gospodarki. Najpierw trzeba oczyścić to szambo, a dopiero potem przystrajać je kwiatkami. PIS to jedyna siła która może tego dokonać, nie istnieje inna siła zdolna logistycznie i politycznie do takiej akcji. Oczywiście, są uczciwi ludzie, chociażby Korwin Mikke i wielu innych, ale nikt nie ma takiej siły przebicia, ludzi, poparcia społecznego, doświadczenia jak Jarek Kaczyński, na którego oddaję z całą pewnością głos w wyborach prezydenckich. Innej opcji nie ma.

Spójrzcie na wiadomości z ostatniej chwili – PIS chce by śledztwo w sprawie przejęli Polacy. Cały sejm się nie zgadza. Ginie wierchuszka Polski, jest podejrzenie zamachu – a oni nie chcą tego zbadać, tylko pozostawiają śledztwo w rękach potencjalnego zamachowca żeby nie okazywać braku życzliwości. To jest dopiero wstyd i obciach przed całym światem. Ale agencje reklamowe już pracują – PIS skłóca, jątrzy, dzieli, idzie po trupach, sieje nienawiść, niszczy ludzi agentami, jak zwykle, a Po jest fajne, modne, pełne życzliwości i miłości, Tusk z Putinem poklepują się po plecach, uśmiechają do kamery, nie ma kłótni, jest miłość między wieloletnim pracownikiem KGB a premierem Polski która była wielokrotnie napadana i mordowana przez organizację w której całe życie spędził Pan Putin. Cud miłości!

Dziś rano czytałem trzęsącego się jak w malarii Niesiołowskiego, który prawi że ludzie błagają o to by Kaczyński nie doszedł do władzy i oddają swoje głosy w panice na PO by ocalić Polskę od koszmaru Kaczyzmu. Palikot był promowany jako człowiek szczery, gdy ogłaszał publicznie że prezydent ma biegunki i jest alkoholikiem i martwi się o los Państwa. Gdy Komorowski startuje na prezydenta, Pan Paikot nawet się nie zająknie o tym że Komorowski ma powazne problemy z krążeniem, które są znacznie poważniejsze niż biegunka Prezydenta Kaczyńskiego. Oto szczerość i troska o państwo Polskie, wykazana przez wyniesionego na biznesowe wyżyny przez żonę i teścia Pana Palikota który gdy wyszedł na prostą (na ślub garnitur kupował mu teść) żonę rzucił, trwa sprawa o majątek. To ma być ten luz, szczerość? Przecież to obłuda. I kto sieje zamęt, PIS? Czy może Palikot? Teraz czytam że Fajny i modny, nowoczesny Komorowski (pamiętacie jak Komorowski oszukiwał na telefonie komórkowym dla dopłat z sejmu, jak kłamał że rozmawia przez komórkę a wyliczyli że musiałby rozmawiać 20 godzin na dobę non stop? Prymitywne złodziejstwo – taki człowiek ma rządzić państwem? Pewnie nie, nikt w mediach o tym nie mówi) zebrał 770 tysięcy a Kaczyński milion 650 tysięcy. No i proszę, czyżby ludzie przestali wierzyć w cud i tanie jabłka? Toż to cud! A sondaże wskazywały na przewagę Bronka, tak samo jak w ostatnich wyborach wskazywały na wyraźną przewagę Donka nad świętej pamięci Lechem. Czy młodzi i wykształceni skoajrzą nędzę ze swoim wyborem? Małpa kojarzy że sięgnięcie w eksperymencie po banana skutkuje porażeniem prądem i nie bierze banana, tęsknie na niego tylko patrzy. A czy młodzi wykształceni, bezrobotni magistrowie z wielkimi ambicjami skojarzą? Pożyjemy, zobaczymy.


Przy okazji zapraszam do „oglądnięcia” moich niektórych fotek, zacznę je gromadzić w jednym miejscu.

http://picasaweb.google.pl/112546487365917953863


 

35 thoughts on “Smoleńsk, dywagacje.

 1. Marek zrób z tego dwa oddzielne artykuły,ten o Smoleńsku jest genialny ale przykryty kolanem stopami i zębem 😛 życzę zdrowia,chętnie bym zrobił Ci zakupy ale nie mam piersi i chyba nie o taką pomoc Ci chodzi 😆 pozdrawiam ❗

 2. straszne masz wymagania co do tych masaży 🙄 😀 obawiam sie ze potrzebujesz silniejszych doznań niż ten obwisły biust 😛
  ale znieczulenie już zacząłeś teorią spiskowych dziejów…. przykro mi Marku, ale Państwo Kaczyńscy sa dla mnie wzorem rodziny, niczym więcej…a najmniej wzorem polityki jaką chcę by kierowano w moim imieniu… prawo rozbiegło się ze sprawiedliwością rozdzieliło je „i”…prawo sobie a sprawiedliwość po naszej stronie a widzę to inaczej…prawo powinno być narzędziem sprawiedliwości bo to ona jest wartością a nie tony papierów zapisanego prawa, którym nikt nie potrafi sie posługiwać a ono na wszelki wypadek jest tak zapisane że można wszystko udowodnić ale na pewno nie sprawiedliwość, która jest tylko jedna …nie jest też rozwiązaniem zamykać wszystkich i mnożyć agentów dla uciechy ludu…wystarczy mieć dobre, jasne i czytelne prawo, nie trzeba udowadniać że mamy ludzkie słabości…nie podoba mi sie tez teoria ze wszyscy pchają sie do polityki po to żeby nakraść razem z urzędnikami…to gdzie sa ci uczciwi? w domach, przed telewizorem czekają na sensacje albo mają wszystko gdzieś…takich mądrych jest wielu a my mamy to co mamy, czyli wielką kupę…złomu i papierów…na mnie nie licz w tym głosowaniu…nie lubię rządzących kaczek za to lubię kaczki dziwaczki takie jak ja 😛 😀

 3. Wyborcy jak zwykle, zagłosują na tego kto im da smaczniejsza kiełbase wyborczą 🙂 z kilku powodów? czy jednym z nich jest moja uroda? :))))

 4. Dzięki Piter! właśnie tak zrobiłem, bez sensu było połączenie dwóch treści. Kolanka stopy i zębinę rzucę jutro albo pojutrze na żer czytelnikom, a dziś bedzie tylko Smoleńsk, trochę poprawiłem, dodałem jakby odpowiedź na to co Ewcia napisała. Właśnie skończyłem, znowu 2h poszły się … ale ja to lubię 🙂

 5. Ewa, odpowiedziałem na Twoje wątpliwści a propo agentów itd w artykule który rozwinąłem. Ciekawe, uważasz że prowokacje policyjne stosowane w każdym zachodnim kraju są złe? 🙂 no nie wierzę Ewa ze tak myślisz, żal Ci Sawickiej? przecież i tak nic jej nie zrobili tak jak Pazurze 🙂

  Buźka kaczko dziwaczko 🙂

 6. Skąd masz wiadomości, że ludzie bez pracy nie dostają zasiłku? Moja mama straciła pracę i dostaje pieniądze przez pół roku. Ba! Jak coś znajdzie, to ich nie traci, w dalszym ciągu będzie dostawać.

 7. Ale w jakim kraju Twoja mama dostaje ten zasiłek? widzę ze piszesz z Włoch, czy masz na myśli Włochy czy Polskę?

  Polska, Warszawa, urząd Pracy na Grochowskiej – trzy miesiące nic, trzy następne 300pln i 500 jeśli pracowało się powyżej 5 czy 7 lat, nie znam tego czasu konkretnie. Obowiazek pracy, jeśli nie zabieraja ubezpieczenie – praca proponowana mi, to pod Warszawą za 1200pln, w masarni za 1300, jako pomocnik kucharza na jakąś częśc etatu za 900 brutto kawał drogi ode mnie. Na bilet i zdarte buty starczy, a czynsz, dentysta, i życie? o teatrze i kinie nie wspominam, aucie też nie, niewolnik ma zasuwać i spać, a w przerwach jeść chleb ze smalcem.

 8. Przepraszam – własnie wszedłem na stronę urzędu pracy, przepisy zmieniły się od 1 stycznia i faktycznie jest tak jak piszesz. Gdy ja się zwolniłem za porozumieniem stron, dostawałem po trzech mies. przez trzy mies, po 300 pln.

  Niemniej to co napisałem o ubezpieczeniu i pracy którą oferują to wiadomości sprzed tygodnia.

 9. Zaskoczony jestem, liczyłem na nokaut w pierwszej rundzie, potem się mocno bałem że Pudzian dostanie manto, musi się jeszcze dużo nauczyć, i moim zdaniem z 10 kg schudnąć powinien stanowczo. No ale wygrał stanowczo, teraz czekam z utęsknieniem na kolejną jego walkę.

 10. Kto lub co natchnęło cię, aby pisać o świadomości w taki sposób?Oczywiście pozytywny dla mnie jako czytelnika.

 11. W/g mnie Jarosław Kaczyński powinien zostać prezydentem tylko dlatego, aby PO miała przeciwwagę.Najgorsze co mogło by spotkać Polskę to cała władza w rękach PO.Tak jak pisałem wcześniej partie te poza drobnymi detalami nie róznia sie między sobą.
  Jedno pytanko.Jak to jest z tym Korwinem Mikke, czy jest rozsądnym politykiem, czy ma jakiś program gospodarczy?Pytam bo w artykule przedstawiasz go jako osobę odpowiedzialną, a jeszcze jakiś czas temu pisałeś o nim jak o fantaście.

 12. PO pokazało dwie rzeczy, przede wszystkim oszukało z cudem, po drugie nic nie załatwiło dobrego dla tego państwa, cała kampania to tylko straszenie PISem.

  Mikke jest na pewno człowiekiem uczciwym – i bardzo bym chciał żeby był w sejmie, i wyśmiewał i pis i po, natomiast jego program to czyste s/f, nawet jakby miał władze, to nie wprowadziłby go z braków kadrowych, logistyki itd. Taką siłę ma tylko PIS.

  Jako człowiek chory, nie za bardzo zdatny do tradycyjnej pracy, Korwin powinien być moim wrogiem – gdyby jego program istniał, ja musiałbym umrzec z głodu na ulicy. A przyznasz że trochę jednak talentów mam, tyle że jeszcze widocznie nie przyszedł mój czas, moje pięć minut, ale przyjdzie.

 13. Sorry, może odbiegłem od tematu artykułu.Pytanie związane było z tematyka całego twojego bloga

 14. Napędza mnie jakas mocna motywacja która każe mi pisać, może dlatego że ten świat i zasady w nim istniejące wydają mi się po moich duchowych doswiadczeniach szalone i chciałbym to z siebie wyrzucić, wkurwiam się na tą całą obłudę którą widzę, także w sobie. Ja w sumie pisania nie lubię, po tym jak coś napiszę nie mogę na to patrzeć w ogóle, w trakcie pisania często dostaję szału, bolą mnie palce, czasem tylko czuję się zajebiście, ale to rzadkość.

  W zasadzie tylko to robię dobrze, po paru latach pisania mam stałych czytelników, stałych ludzi których prowadzę w pracy nad sobą, czasem są dobre pieniądze, dziewczyny też są zafascynowane więc nie muszę podrywac na ulicy, czego nie umiem i nie lubię, zresztą kto lubi dostawać kosza 🙂 więc show must go on 🙂

 15. Jesli chodzi O Korwina to oczywiscie na prezydenta sie nie nadaje, bo jest malo powazny (zobacz jego wystapienia gdziekolwiek) ale i tak na niego zaglosuje bo dla mnie liczy sie sama idea jaką on reprezentuje ,a jego program gospodarczy jest jedynym ktory sie wyroznia – jesli chodzi o reszte kandydatow to moglbys pozamieniac te ich programy miedzy soba i zaden niczym by sie nie roznil

  Jesli chodzi o łupki to Adam Duda ladnie to opisal na swoim blogu

  http://www.adamduda.pl/2010/04/19/skandal-mega-przekret-czyli-dzieci-neo-na-tropie-afery-milenium/

  http://www.adamduda.pl/2010/02/10/lupki-a-lupienie-polski/

 16. No widzisz, oddasz głos na Korwina który bedzie stracony, a w tym czasie PIS nie dostanie tego głosu. Gospodarczo może są tacy sami – ale tak jak pisałem, nie o gospodarkę mi chodzi, a o wyplenienie korupcji, i tu się realnie nadaje tylko PIS. Oni też trochę ukradną, ale dla siebie, chłopaki z byłej UW wywozili do USA pieniądze.

 17. dla mnie nie ma takiego czegos jak stracony glos , kazdy ma taka sama wage , teoria o traceniu glosu sprzyja najwiekszym partiom , dzieki sondazom moga ksztaltowac rzeczywistosc

  Nie wazne jacy uczciwy ludzie sa w PIS , problem lezy w samej biurokracji , nie da sie obsadzic kilku tysiecy waznych stanowisk „świętymi”
  np: jesli prywatyzacja jest robiona innym sposobem niz przez licytacje to nikt sie nie dowie czym kierowal sie urzednik przy przetargu; mogl kierowac sie dobra wola ,a moze ktos dal mu koperte. Tak samo jest w 1000 innych dziedzinach a nie widze by PIS byl za zmiana w tych dziedzinach

 18. Dla mnie problemem jest brak strachu przed robieniem przekrętów, to jest podstawa, wszystko inne później.

  I tak, wolę oddac głos na Jarka, niż na Korwina bo na Korwina go stracę, a dając na Jarka dam mu poparcie zeby pogonił tych nieudaczników co się klepią po plecach i pierdolą głupoty od żłoba.

 19. jak ma byc druga tura wyborow to i tak nic nie tracisz , a na jarka albo bronka mozna w 2 zaglosowac

 20. A może nie będzie drugiej? sondaże mówią o równowadze, a sondaże w Polsce kłamia wiec przewaga Jarka jest gigantyczna. Głos na Korwina to głos stracony.

 21. Uważam, że to bardzo dobry artykuł. Cała prawda. Boje się jednak, że ludzi tak myślących jak Ty, jest mało. Tusk się panoszy mało się nie posika jak widzi Putina a w Polsce fałsz i zakłamanie!

 22. Właściwie nie wiem po co piszę ten komentarz do Twoich wypocin Mistrzu. I tak nie ma najmniejszego znaczenia, ale poniosło mnie chyba „na fali” przeczytanych Twoich mistrzu wynurzeń. Wydaje Ci się że jesteś niemal prorokiem, bo kilka osób wyraziło Ci swój podziw. W mojej ocenie masz talenty ale przeciętne – takie które ma wielu skromniejszych absolwentów liceum. Nie mówię o sobie. Jesteś tutaj jakby „u siebie” więc możesz sobie pozwolić na wszystko. I dobrze, ale się nie przeceniaj bo pewno Pulitzera nie dostaniesz. Poza tym nie zgadzam się z twoją filozofią życiową i poglądami politycznymi. Mam możliwość się wyrażenia, więc się wyrażam, ale nie jest to moją główną siłą napędową w życiu. Pozdrawiam serdecznie i jak uważasz że warto to rób to dalej. Pasję doceniam.

 23. Niestety, jest nas mało, dlatego że trzeba samemu analizować wszystkie informacje a nie kopiowac do własnej głowy gotowce.

 24. Ok, a jakie masz uprawnienia że wiesz że pisze ode mnie lepiej absolwent liceum? albo że nie dostanę pulitzera? jesteś jasnowidzem, czy tylko chcesz mi tak zwyczajnie, po ludzku, dosrać żebym gorzej się poczuł? jaki to ma sens jak już kilka lat temu portale typu onet zamieszczały moje arty na głównej stronie?

  Napisz mi kim jesteś, co Cię uprawnia do takich osądów, wtedy podyskutujemy. Pozdrawiam.

 25. Jestem ciekawy jak będą głosować wyborcy…ja jestem pełen uznania dla Twojej osoby z kilku wiadomych powodów,których tu na forum nie chcę wymieniać

Dodaj komentarz

Top