Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Rozstaje dróg

Rozstaje dróg

 

Jakiś czas temu grasował nad naszym pięknym, polskim morzem gwałciciel (oglądałem program policyjny w którym pokazywało się jak ściga się przestępców – i ich łapie) Pomińmy jego wyczyny, skupmy się na pewnym zdarzeniu które mną wstrząsnęło, i sprowokowało do zaciekłej, myślowej dyskusji, w której udział wzięły z jednej strony moja osobowość, a z drugiej pierwotne instynkty przeżycia, lęki, fobie.

Chłopak z dziewczyną wieczorem idą do parku. Romantyczną sielankę pocałunków, chichotów i czarującego zapachu młodych ciał, brutalnie przerywa napadający ich bandyta, który gwałci brutalnie   kobietę na oczach jej faceta, celując z pistoletu w faceta, ktory nic nie zrobił, tylko stał i patrzył. Po jakimś czasie złapali tego bandytę (jak większość gwałcicieli, i na szczęście dla innych, okazał się tępakiem który nie używał prezerwatywy zostawiającym swoje DNA, i myślał że świetna zabawa czyimś kosztem nigdy się nie skończy) i okazało się że pistolet to była plastikowa atrapa. Nie było realnego zagrożenia – czy Państwo czują to co się naprawdę stało?

Jak ten człowiek który przyglądał się gwałtowi ma dalej żyć? Do końca życia będzie miał piętno tchórza na sobie (uciec gdy zagrożone jest moje zdrowie to mądrość, ale gdy zagrożone jest zdrowie i życie mojej kobiety którą kocham to zupełnie inny kaliber, zupełnie inne wartościowanie) ale nie to jest najgorsze (zakładam że ma poczucie honoru, gdy go nie ma, nie czuje się nic w takiej sytuacji). Gdyby zaryzykował i skoczył na gwałciciela który był zdekoncentrowany (w końcu był w kobiecie, miał spuszczone spodnie, leżał) zyskałby sławę bohatera, złapał groźnego bandytę. Pojawiłyby się jego zdjęcia w gazetach, powszechne uznanie ludzi którzy bali się nieuchwytnego gwałciciela, cały region pomorski był w strachu. Wystarczy celne kopnięcie w głowę a potem walić z całej siły pięściami po głowie, szyi, zaskoczony ciosami napastnik nie miałby najmniejszych szans. Ale nie wiedział że pistolet to atrapa, skąd miał wiedzieć? Przeciętny człowiek nie zna się na broni, a nawet jakby znał, wieczór (czyli zmrok) szok, emocje, i przede wszystkim lufa skierowana w swoją głowę skutecznie zaburzają postrzeganie. Rozstaje dróg przeznaczenia – od Twojego wyboru zależy całe dalsze życie. Jak się zachowasz?

A jak strzeli? Ból, szpital, kalectwo, może śmierć, zależy w co trafi. Z drugiej strony gniew na to co ten szaleniec robi, żądza odpowiedzenia na gwałt terrorem i jeszcze większą furią. Co wygra? U tego człowieka którego kobieta była gwałcona, wygrały instynkty przetrwania. Przez co przegrał dalsze życie, gdyż taka wielka szansa na chwałę przychodzi raz w życiu. Jak żyć gdy straciło się poczucie bycia mężczyzną, i szansę na zostanie bohaterem? Strata podwójna. Inny punkt widzenia –  gdy walczyło w nim pragnienie walki (jeśli w ogóle w nim było) może myślał tak – a dziewczyna czy zajmie się mną gdy będę leżał latami w szpitalu po postrzale? Może ja będę powoli zdychał i marniał, a ona pójdzie do innego? Ja poświęcę dla niej życie, a ona dla mnie nie poświęci swojego. Kobiety w młodym wieku jak wiemy stawiają na rodzinę i dzieci, rzadkością jest kobieta która poświęci swoje genetyczne i społeczne marzenia na podcieranie tyłka facetowi w szpitalu, i zrezygnuje z rodziny i dzieci z innym, zdrowym mężczyzną. O Panach można powiedzieć podobnie – cóż, życie ma swoje prawa, a nie wszyscy mają w sobie poczucie honoru i lojalności. Znam historię kiedy młoda dziewczyna piszczała z podniecenia jeżdząc z łobuzem na motorze, i po wypadku jej amputowali nogi, a facet ponieważ był w specjalnym ochronnym ubraniu, wyszedł nienaruszony. Oczywiście dziewczyna została w szpitalu, a facet jeździł nadal na motorze z kolejnymi naiwnymi i chętnymi na silne emocje, a dziewczynie która własnie przegrała życie, nie odwiedzał, zapomniał o niej. No cóż, przygoda z podniecającymi złymi chłopcami nie zawsze kończy się tylko pobiciem, stratą pieniędzy, gwałtem, czasem czymś znacznie gorszym od śmierci.

 

 

41 thoughts on “Rozstaje dróg

 1. Warto by było zaryzykować, ale mimo wszystko reakcja organizmu, szok, mógłby być taki ze nic się nie zrobi. Myślę że tu nawet nie chodzi o wcielenia, a o to że człowiek by się sam ze sobą czuł jak za przeproszeniem gówno. Do reakcji w silnym stresie ćwiczy się komandosów, policjantów, żołnierzy, skąd zwykły człowiek ma mieć siłę by pokonac potężny bodziec stresowy? to trzeba po prostu wyćwiczyć, wytresować. No własnie, aż głowa boli od tego myślenia o rozstajach dróg w życiu 🙂

 2. Wiec napisz, jak Ty bys sie zachowal w takiej sytulacji? Zaryzykowalbys? Ja sam nie wiem co moglogbym zrobic…

 3. Ja nie wiem skąd oprawca miał tyle odwagi? Czyżby tak dobrze znał ludzką psychikę i wiedział o paraliżującym szoku?

  Jeśli chłopak nie palnie sobie w łeb to będzie miał trudną sytuacje, jego emocje i uczucia będą się zmieniać. Ja jak o tym tylko przeczytałem to poczułem się poruszony, a co dopiero być naprawdę w takiej sytuacji.

  Właściwie nie ma odpowiedzi, rzeczy się po prostu dzieją, z różnych powodów. Przeważnie to nas nie rusza puki nasze poczucie sensu nie zostanie zbyt mocno naruszone (W tym przypadku kompletnie zniszczone).

  Najgorsze by było poczucie winy, bo z logicznego pkt widzenia nikt nie chciałby (tak myślę) aby jego dziewczyna została zgwałcona na jego oczach, więc jeśli stało się tak to na pewno nie z jego woli.

 4. To nie odwaga – napadał już wiele razy i miał poczucie bezkarności, sam był trochę duży, pokazali go pod koniec programu, był nieźle przestraszony biedaczek jak go pakowali do suki. Pozostaje mieć nadzieję że pod celą trafi na romantycznych chłopaków którzy lubią sobie wychować analną księżniczkę 🙂

  To był program w którym występuje jako prowadzący Paweł Biedziak.

 5. To ja bym stał jakąś chwilę podsumował swoje życie i potem rzucił się na niego.
  Najpiękniej jest umrzeć jako bohater w poświęceniu.
  Nie każdy ma na to odwagę bo boi się o to że jego decyzja może skrócić jego własne życie.
  Pojawia się jeszcze myśl o bliskich jak oni sobie poradzą z tym co się stanie.
  Lęk o własne istnienie na ziemi jest największym lękiem na tym świecie.
  http://www.youtube.com/watch?v=ZfKA4b5SFq4
  Taka oprawa muzyczna ;D

 6. Czasem szok jest tak duży, że kamieniejesz. Zawsze w szoku człowiek spłyca oddech i kamienieje, i trzeba mieć trening żeby to przełamać, albo mieć takie uwarunkowania psychiczne które pozwolą nie poddać się szokowi. 99% ludzi by stała, niestety.

  Zobacz chociażby na polskę, najwyższe ceny w europie, najniższe, głodowe płace, sądy skorumpowane, afera goni aferę, syf jak mało gdzie bez dróg, i ludzie głosują na obiecujących im cuda kapusiów 🙂 a wyjdzie ktoś protestować? a gdzie tam. Weź pod uwagę ze w polsce wychylanie się poza szereg było zawsze źle widziane. W grecji jak chcieli obciąć im kasę, bunt w kraju, i mają problem bankierzy bo grecy nie dają się dymać. A polacy? chętnie, za parę świecidełek.

  http://www.youtube.com/watch?v=-BXR5dgRmO0&feature=related ta muza bardziej mi się kojarzy z takim samobójczym atakiem. Po wsciekłym miotaniu się gdy wiesz że umierasz, nadchodzi wreszcie uwolnienie duszy z umierajacego ciała i wielkie ukojenie. A tej muzy co podałeś to ona jakaś asynchroniczna jest? zdenerwowała mnie, lubię klasyczne kawałki ale ten mi nie przypadł do gustu delikatnie mówiąc… 🙂

 7. Wyobrażam sobie jak ja stoję w takiej sytuacji. Wszystkie moje instynkty krzyczą mi żeby się nie ruszać zachować życie.
  Ale istnieje druga strona człowieka – dusza.
  Nie chodzi mi o materialne wartości bo każdy interesuje się w tej kwestii głównie sobą ewentualnie bliskimi osobami.
  Ale czy nie wierzymy w ideały ?
  Wiele razy przełamywałem swoje największe lęki obawy i pamiętam jak bardzo czułem się w tych chwilach niepewnie. To jest taki moment nie wiesz co się za chwile wydarzy ale przełamujesz ten strach. Takie zatrzymanie czasu. Ale czy czułem dumę z tego co zrobiłem ?
  Tak, ale jak emocje opadły.
  W tej opisanej sytuacji najpierw trzeba byłoby być dumnym z tego co się zaraz zrobi.
  Z uśmieszkiem na twarzy ;D

  A co do tego kawałka – każdy inaczej interpretuje muzykę w zależności od osobowości.

 8. jak byłam małą dziewczynką to widziałam jak wilczur rzucał kotem,bałam się podejść tak z niczym,nie było kija wokół ,nic, i pobiegłam po nóż do domu ale już ich potem nie było,do dzisiaj to pamiętam chociaż byłam mała i żałuję że nic wtedy nie zrobiłam:-(

 9. Ja psychicznie bałbym się bardziej niż broni jednak noża, byłem w sytuacji że byłem zablokowany ścianą i dwóch cyganów z nożem, od razu spasowałem, pocięli by mnie na plastry jak ser.

  E tam, co ma dusza do tego? to charakter, albo działasz albo nie.

 10. Popatrzę na to z innej strony.
  Za gwałt połączony z użyciem niebezpiecznego narzędzia i grożenie śmiercią kula w łeb.
  Proste?Bardzo.Tylko socjaliści wszelkiej maści z PO,PiS,PSL,SLD twierdzą, że taki bandyta to miał ciężkie dzieciństwo, traumatyczne wspomnienia pijanego tatusia itp.Jednym słowem cywilizacja miłości dla bandytów.
  Gdyby taki potwór wiedział, że czeka go kula może by kalkulował, a tak podziękujcie panom z Wiejskiej z Warszawy.To oni są temu też winni i mają krew na rękach wielu innych zamordowanych.KS,KS, i jeszcze raz KARA ŚMIERCI
  A żyć trzeba…

 11. Kaczyńscy wielokrotnie wypowiadali się że są za karą śmierci, skąd masz dane że są przeciwko?

 12. Ś.p. Prezydent Lech Kaczyński ratyfikując Traktat Lizboński doprowadził do tego, że nie jesteśmy suwerennym krajem.W konsekwencji nie możemy wprowadzić w Polsce KS.
  To, że ktoś jest zwolennikiem KS, nie oznacza, że chce ją wprowadzić.
  „Po czynach ich poznacie”
  Myślę, że wyjaśniłem ci wszystko
  pozdrowienia

 13. Gdyby nie UE to ludzie stąd by nie wyjechali do pracy legalnie, byłoby pewnie 30, 35% bezrobocia, gigantyczna przestępczość, chciałbyś tego? Kaczory chcieli tej kary bardzo, ale t jest nierealne skoro jesteśmy w UE.

 14. akurat życie nie polega na tym, żeby być bohaterem w świetle fleszów…dla mnie ten facet nie przegrał swojego życia, nie stracił szansy, właśnie ją miał przed sobą….najważniejsza rozgrywka życia przed Nim,…jak się zachowa z tą dziewczyną…ucieknie jak zbity pies czy stanie z otwartymi oczami przed Nią, obroni Ją stojąc przy Niej…tak naprawdę razem muszą stawić czoła brudowi rzeczywistości…pa:)

 15. Co ma wspólnego zagdnienie KS z bezrobociem?Nie ma w tym żadnego sensu.
  „Kaczory chcieli
  tej kary bardzo, ale to jest nierealne skoro jesteśmy w UE”
  Powtórzyłeś moją tezę i odpowiedziałeś jednocześnie sobie na swoje pytanie które nrzmiało skąd mam dane że Kaczyńscy są przeciwko karze smierci?
  Przecież napisałem, że przez ratyfikowanie przez Kaczyńskiego TL nie możemy wprowadzić kary śmierci.
  Oj chyba sie nie obudziłeś

 16. Zeby wyjezdzac do pracy za granice nie trzeba UE wystarczy obustronne porozumienie np Norwegia nie nalezy do UE a prace mozna podejmowac tam legalnie.UE narzuca integralnosc polityczna czyli urzedas z Brukseli bedzie decydowal o naszym kraju a to nie jest normalne.Integralnosc gospodarcza tak polityczna nie.

 17. Marek nikt tego nie mógł sprecyzować lepiej;
  „Integralnosc gospodarcza tak
  polityczna nie”
  mills dzięki

 18. Obudziłęm wcześnie rano, musiałem tatę zawieźć do szpitala. Ma sens, wejscie do UE to praca i możliwość ucieczki stąd oraz mniejsza mimo wszystko korupcja. KS mogłoby być ale gdybyśmy do UE nie weszli, i co mi da KS przy takim bezrobociu, takiej tragedii strasznej?

  Zresztą musimy być w UE ponieważ bycie samemu już przerabialiśmy, i tylko naszą ochroną jest sojusz z UE a nie wymachiwanie szabelką. Z jednej strony Niemcy z drugiej Rosja, i co dalej? NATO jest śmiesznie słabe, a zaatakować kraj UE to już nie przelewki, nie można tego olać. Dlatego jestem za UE.

 19. Ale o czym Ty piszesz, normalny człowiek z Norwegii nie ma potrzeby wyjeżdzać bo u siebie godnie żyje. Czemu zawsze rozmowa z fanami Korwina to jest pisanie najprostszych rzeczy?

  Po tym co Korwin teraz wygaduje, to wręcz mam wstręt do tego człowieka. Teraz już mam pewność że to jest fantasta i dureń do potęgi.

 20. Super, też bym tak chciał, tylko jak to zrobić? Można chcieć by wszyscy ludzie na świecie się kochali, i na chceniu sie skończy.

 21. Nie pisze o poziomie zycia tylko o regulacjach umozliwiajacych podejmowanie legalnej pracy w innym kraju.Wileokrotnie pisales ,ze za PIS byly puste urzedy pracy a teraz piszesz ,ze gdyby nie UE to bezrobocie byloby o wiele wieksze czyli zmniejszenie bezrobocia to zasluga otwarcia rynkow pracy a nie Pisu.Z tymi fanami Korwinna to do mnie?

 22. Wizja Wpolnoty europejskiej podobnie skonczy sie na chceniu ,Niemcy juz nie chca dokladac do Grecji i problem bedzie sie narastal.

 23. Nie jestem fanem Korwina.Jestem po prostu myslącym człowiekiem.Nie wierze w to, że jakis polityk da mi cos za darmo.Państwo socjalistyczne najpierw zabiera jednemu, a póżniej pod przykrywka solidarności społecznej daje drugiemu np; lumpowi, pijakowi.Ale sobie czyli urzędasom zostawia najwięcej.
  Gdybym zadał ci pytanie czy chciałbys byc zniewolony we własnym kraju?Odpowiedziałbyś że nie.No jasne.A czy masz dzis wolnośc w Polsce?Oczywiście .Nikt nie zabija poza mordercami.Możesz prowadzic działalnośc gospodarcza.Ale za tą iluzja wolności jest cała machina służąca do rabowania nas z kasy.To jest nie zaprzeczalne.Nie zapłać ZUSu, sąd, urząd skarbowy, policja, komornik i na końcu więzienie.Czy to nazywasz swoboda wyboru.
  Nie mam zamiaru cie do niczego przekonywać.Twoje życie twoje wybory.
  Poznałem twoje przekonania polityczne i gospodarcze podczas paru dyskusji.
  Szanuje to, że jesteś zatwardziałym lewakiem.
  A tak na marginesie myślę że, pisząc o Korwinie dureń do potęgi uraziłeś wiele osób popierających jego sposób myślenia.
  Czy tak ma w/g ciebie wyglądać merytoryczna dyskusja?

 24. I myślisz że inne kraje by się zgodziły na takie rozwiązanie? nie żartuj. Wejście do UE dało zabrało nam możliwość KS ale dało możliwość ucieczki do normalnego życia. Tak, za PIS zmniejszało się a za PO gigantycznie zwiększyło, za PIS CBA ganiało łapówkarzy i dało się to odczuć, tak jak Piłsudski zrobił KS za przestępstwo gospodarcze, i natychmiast niemal się poprawiła sytuacja kraju. Zabierz drapieżniki, a zaraz wszystko zaczyna kwitnąć niezależnie od systemu.

 25. To pokaż mi gdzie Twoje i Korwina tezy zdały rezultat? bo ja znam kraje gdzie jest socjal bardzo mocny, i żyje się jak w niebie gdy człowiek chce coś robić. Niemcy, Anglia, USA, cała cywilizowana Europa. W Hong Kongu zrobiono co to mówil Korwin i jest tam rzekomy raj, chyba że porozmawiasz z kimś kto tam żył i mieszkał, Daniel tam mieszkał, zapytaj go jaki tam jest raj – po zobaczeniu tego raju widzi się ze Korwin jest fantastą. Weź także pod uwagę że skośnoocy mają dyscyplinę we krwi i łatwo tam zaprowadzić każdy system, w Polsce już nie tak prosto.

  Korwin Mikke, chcąc być wybranym na prezydenta, czy wreszcie przeskoczyć ten nieszczęsny 1% poparcia, powinien wziąść lekcje u logopedy, nauczyć się mówić, i tonować wypowiedzi. Jeśli facet mówi w kraju gdzie jest nędza i wielkie bezrobocie że zlikwiduje zasiłki to jest dla mnie durniem.

  Facet wyraźnie gardzi ludźmi i to widać. Gdzie ta jego madrość skoro nie potrafi tyle lat nic zmienić? gdzie ta mądrość jak w wywiadach daje się jak dziecko wciągać poczatkującemu dziennikarzowi w upokarzające go rozmowy o Hitlerze? do diabła, gdzie ta mądrość? ja widzę pajaca który jest tak zadufany w swojej ideologii, że nie widzi nic poza nią. I widac tego efekty – śladowe poparcie, i wrzask że sondaże kłamią.

  Jedno przyznam – jest uczciwy, jest uczciwym fantastą.

 26. Z czym zartuje?Dwa panstwa podpisuja umowe o swobodnym przplywie pracownikow i mozna legalnie podejmowac prace i zyc w innym kraju bez koniecznosci przyjmowania jakiegos traktatu lizbonskiego zauwaz, że np w Iralndii odrzucono traktat w pierwszym glosowaniu w Wilkiej Brytani coraz wieksze poparcie ma partia eurosceptykow,ktorzy maja podobne poglady co do UE jak duren Mikke.Dlaczego tak forsowano projekt traktaku lizbonskiego skoro kilka panstw powiedzialo nie?.Pamietasz jak Barroso szantazowal Kaczynskiego co podpisania traktatu.

 27. Znajoma miala powazny wypadek samochodowy w Usa za sam dojazd karetki zaplacila 1000 dolarów.Ma trwaly uszczerbek na zdrowiu i zadnego zasilku nie dostaje musi pracowac i zyc na prochach.Gdzie ta cywilizacja w Usa?.

 28. Nie będę wdawał się z toba w polemiki na tematy gospodarcze i polityczne bo jest to bez sensu.Nie przyjmujesz żadnych powtarzam ale to żadnych argumentów strony przeciwnej.Jeszce raz powtarzam jesteś zatwardziałym socjalistą i ja to szanuję.
  UE jako socjalistyczny kołchoz powoli chyli sie ku upadkowi.Wszyscy to widzimy.Grecja, Portugalia, Hiszpania.Ogromne deficyty.W Polsce nie lepiej.Cóż mozna napisać.
  Indoktrynacja, pranie mózgu robi swoje.
  pozdrawiam

 29. Też myślę w ten sposób, nie kłóćmy się – jestem trochę socjalistą, jakbyś jak ja stanął przed moimi wyzwaniami w życiu, z chorobą i brakiem pomocy wszelkiej, też byś był. Dopóki byłem zdrowy, byłem fanem Korwina, w klopie zawsze czytałem Najwyższy czas. Ale do czasu gdy poznałem trochę życia.

  Argumenty? ja je podaję – wszędzie gdzie masz socjal masz super. Niemcy, Francja, USA. Pracujesz szczerze, to coś masz, nie chcesz pracować albo nie możesz, to żyjesz godnie z zasiłku i nie kradniesz, bo masz z czego żyć. I jest ok moim zdaniem.

 30. Jak ktos nie chce pracowac a moze to ma zyc z zasilku no bez jaj a kto ma utrzymywac takiego nieroba?Pozniej cale dzielnice zyja z zasilkow.

 31. Co do Korwinna jak ma miec wieksze poparcie skoro praktycznie media go nie pokazuja,do telewizji go nie zapraszaja bo media sa propartyjne gdyby nie internet to nie mialby zadnego srodka przekazu a co do upokarzajaych wywiadow to raczej jest na odwrot.

 32. To teraz policz ile kosztuje więzienie, plicja i koszty ofiar gdy ludzie bez jedzenia z różnych względów wyjdą na ulicę. Policzyłeś? w Europie też policzyli, i wyszło taniej dać zasiłki. Proste.

 33. Ale o czym Ty piszesz?Odnioslem sie do stwierdzenia,że jak ktos nie chce pracowac a ma mozliwosc to ma dostawac zasilek?Z jakiej racji ,że jest leniem?

 34. Korwin rządzi w necie. W tv był, i gadał głupoty o Hitlerze, taki madry facet i nie wie że nie można takich rzeczy mówić? albo teksty żeby kobiety nie głosowały, czy o zasiłkach, Boze kochany, naprawdę nie widzisz że ten człowiek to fanatyk, a tacy są zawsze ślepi?

 35. Dobra, skończmy tą dyskusję, pisałem masę razy na ten temat i szkoda mi się powtarzać – szczególnie że nie odpowiedziałeś mi czemu wszędzie gdzie jest socjal miło się żyje.

 36. Pisales ,że jak pracowales za granica to Twoj znajomy chcial dac pieniadze zebrakowi na co TY sie oburzyles ,że nie chce mu sie pracowac to niech nie daje mu pieniedzy.Teraz piszesz ,ze dawanie zasilku ludziom ,ktorym nie chce sie pracowac jest ok to chyba sam sie juz pogubiles.Nie odmawiam zasilku ludziom niezdolnym do pracy lub chwilowo nie mogazcym znalesc pracy.

 37. Ale mowil tez o innych sprawach i to calkiem logicznie a ludzie doczepiaja sie albo do tego,ze ma wade wymowy albo wyciagaja fragment rozmowy i tej podstawie buduja jego wizerunek.Skoro facet jest fanatykiem i pajacem to „nocna zmiana” czego byla konsekwencja bo z tego co pamietam projekt uchwaly lustracyjnej zlozony przez pajaca Mikkego.

 38. Oburzyłęm się na to, że Polak bez języka może zarobic, to i Angol może więc szkoda na niego kasy mojego kolegi. Zasiłek nie patrzy tak jak Ty, krótkowzrocznie, a dalekowzrocznie, w skali całego kraju – i nadal mi nie odpowiadasz jakim cudem w Niemczech na socjalu i żyje się super. Jakim cudem? utrzymują miliony Turków, miliardy wpompowane w NRD a oni nadal dobrze żyją. Zły socjal? dobry. Korwin by chciał kapitalizmu z 19 wieku, gdzie ludzie tyrali po 14h na dobę.

  Korwin jest fanatykiem który nie kuma tego że nieważne co mówisz, ale w jaki sposób to ujmujesz. Jeśli tego nie rozumie i chce mieć włądzę, to jest durniem. Czy to naprawdę jest takie trudne do zrozumienia?

  Mam prośbę – kończmy ten temat, nudny jesteś – powtarzam te same kwestie, Ty pytasz po kilka razy o to samo, szkoda mi czasu na taką jałową dyskusję. Ja na Korwina nie zagłosuję, Ty rób jak chcesz.

 39. Faktycznie lepiej konczmy dyskuje ja o czym innym Ty o czym innym dawajmy leniom zdolnym do pracy zasilki przeciez to normalne Niemcy na pewno sa zadowoleni ,ze musza utrzymywac Turkow.Ty za to nie potrafisz odpowiedziec co jest normalnego w dawaniu zasilkow ludzimo mogacym pracowac?.Napisalem ze nie odmawiam zasilkow ludzioma chorym i bezrobotnym.

 40. Nawet nie chodzi o sławę – chodzi o obronę własnego domu, azylu. Sam nie wiem, czy nie warto byłoby zaryzykować swojego życia dla ratowania jej (i siebie). Taka sytuacja to ciężka próba. Przypuszczam, że nie zdanie właściwie tej próby poskutkuje podobnym zadaniem w następnym wcieleniu, albo jeszcze w tym i dopiero pozytywne zdanie tego egzaminu uwolni tę duszę od konieczności przejścia takiego testu. Niekoniecznie będzie chodzić o podobną scenkę ale o cokolwiek, co wywoła identycznie mocne emocje. Nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji. Sam nie wiem, jakbym się zachował…
  Tyle jest rozstajów dróg, tyle możliwości przeżycia danego scenariusza i jego pochodnych, że myślenie „co by było gdyby”, przyprawiłoby o zawrót głowy.

Dodaj komentarz

Top