Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Straciłem milion złotych! umieram!

Straciłem milion złotych! umieram!

Czytam felieton na jednym z portali, że piękne aktorki kochają swoją nadwagę i dobrze się z nią czują. Chwilę po przeczytaniu tych intelektualnych specjałów, od czytania o smakowitościach poczułem złośliwe ssanie w żołądku, wskutek czego chwilę później schodziłem po schodach na dół by coś przekąsić, i gdy czułem jak moje kolana klikają, i bolą od obciążenia prawie stu kilowym ciałkiem (z którego mam przyjemność pisać Państwu najnowszy felieton) pomyślałem sobie – kto w to kurwa wierzy że otyłość jest ok? ledwo się chodzi, nie można biegać, lekki wysiłek powoduje że zalewasz się potem, wszystkie flaki pracują kilka razy mocniej od obciażenia, w wieku 50 lat już się jest praktycznie inwalidą, to ma być sexy? niestety, Ci którzy nie mogą schudnąć uwierzą. Nie dlatego że są głupi, a dlatego że takie przekonanie sprawia że nie wali im się ich świat. Mały, nieszczęśliwy, żałosny… ale własny, póki śmierć ich nie rozłączy, nie przetnie ułudy by zostawić smak realnego świata.

Nigdy, przenigdy nie zrób tego błędu…

Powiem Ci jak to jest. Ktoś ma swój wizerunek, jako dobrej, porządnej osoby. I gdy pojawia się odpowiednia okazja, kradnie coś chociażby rodzinie czy przyjaciołom, jakieś sprawy prawne, wciśnięcie zrujnowanego domu Wiki o czym to nie raz pisałem i masa innych możliwości. I teraz ma dwa wyjścia – przyznać się że jest złodziejem, więc jego wizerunek siebie rozbije się jak lustro zrzucone z wyżyn mojej samooceny, i uznanie że nie zrobił źle, i że nadal jest dobrym człowiekiem. Pierwsze wyjście, zniszczenie swojego wizerunku, na który ktoś pracował latami – niemożliwe żeby ktoś to zrobił. Jeśli chce zachować dobre zdanie o sobie, mimo tego że Cię wyruchał, musi więc uznać że jesteś złym człowiekiem. On już Cię nie okradł, on zrobił dobrze – odebrał co swoje, a poza tym jesteś wrednym skurwysynem i Ci się należało. On nadal jest dobry! musi Tobą gardzić, to jest cena zachowania dobrego zdania o sobie. Nie ma innego wyjścia. Więc pamiętaj, gdy ktoś Cię oszuka, przyjaciel, ktoś w rodzinie…nie jest możliwe pogodzenie się z nim. Może przeprosić, nawet oddać pieniądze gdy przyjdziesz z kilkoma karkami i obiecasz jazdę w bagażniku razem z łopatą i workiem foliowym do najbliższego lasu – ale nie będzie nigdy zgody. On Tobą gardzi, jeśli by przestał, musiałby uznać że jest zły.

A tego nie zrobi nigdy. Rzadko kto potrafi przyznać się sam przed sobą, że źle zrobił. Tak rzadko, jak wygrana w totka. Niby co tydzień ktoś wygrywa, ale nigdy Ty. Taki mechanizm wyparcia się winy z siebie, zawsze skutkuje czymś bardzo ale to bardzo złym. Skoro krzywdzisz kogoś, a uważasz że jesteś w porządku, założmy że ten ktoś Ci oddaje – nie uznasz jak człowiek uczciwy „dałem mu w mordę, dał mi i on”, uznasz że jesteś niesprawiedliwie potraktowaną ofiarą, zostałeś skrzywdzony. Będziesz miał poczucie niesprawiedliwości, strachu… i za cholerę nie wyzwolisz się z tego, jeśli najpierw nie przyznasz się sam przed sobą że źle zrobiłeś. Świat, natura, jest pełna różnych kompensacyjnych mechanizmów, i nie ma możliwości by okłamywanie siebie się opłaciło. Będziesz cierpieć, i nie będziesz wiedzieć dlaczego. Być może kogoś zniszczyłeś, okradłeś, ale zły uczynek zawsze Cię dopadnie, jeśli nie na zewnątrz, to z całą pewnością wewnątrz Ciebie. Al Capone umierał rozgoryczony, z poczuciem że go skrzywdzili. Hitler też w ostatnich chwilach życia miał depresję – zdradzili go! nie chcieli jego wizji Europy! więc jak dziecko na złość mamie odmraża sobie uszy, tak fuhrer odstrzelił sobie pół głowy na złość narodowi który nie dość dzielnie walczył by spełniać jego marzenia.

Świat jest pełen kłamstwa, hipokryzji i głupoty – dziwisz się mi że tak twierdzę, propagatorowi pozytywnego myślenia? jeśli tak, to Twoi mistrzowie przeoczyli parę ważnych rzeczy opisując Ci świat. Gdy mówisz że ludzie są dobrzy, jesteś niedokładny, nieprecyzyjny. Człowiek nie jest jednością, a trójcą, co oznacza że nie można go jednoznacznie ocenić. To co widzisz jako człowieka, to przejawiające się w nim trzy poziomy odczuwania, można nawet śmiało powiedzieć – trzy istoty, składające się w jedność którą widzisz. Zaczniemy od dołu. Twoją najniższą częścią JA mój czytelniku, jest podświadomość, magazyn emocji, pamięci, odczuwania. Nazywany jest czasem Szatanem, jeśli przyjąć religijny punkt widzenia. Każda Twoja emocjonalna reakcja na jakieś zdarzenie, człowieka, sytuację – to właśnie działanie podświadomości. Wyżej jest świadomość, czyli racjonalizm, podejmowanie decyzji w oparciu o czystą logikę. Czyściec. Najwyżej jest Wyższe Ja, nadświadomość, która daje impulsy światłej bezinteresowności, miłości, poczucia jedni z całą ludzkością, sfera Boskości. Niebo.

Przykład – jesteś z toksyczną kobietą. Twoja podświadomość pragnie dobrego seksu i tych wspaniałych emocji które dostarcza kobieta i jej ciasna brzoskwinka, czuje się związana z panną więc używa silnych emocji byś jej pragnął. Twoja świadomość widzi że kobitka jest pusta jak stan mojego konta, i nie chce z nią być. Na pewno to znasz… nie chcesz znać tej suki, ale emocje są tak silne że dzwonisz do niej, czy jedziesz i znowu wchodzisz w bagienko. Nadal uważasz że jesteś sam jeden na tym łez padole? nie przyjaciele, co to to nie – jest was trzech w jednym. Trzecia część, Wyższe Ja, rzadko się uaktywnia. Ale jeśli już zabiera głos, to konkretnie, oświeca Ciebie czyli Twoją podświadomość i świadomość w taki sposób, że idziesz za jej wskazaniem. Twoja podświadomość pragnie panienki, świadomość nią gardzi, Wyższe Ja sprawia że czujesz miłość i wolność – oraz odchodzisz od niej bez problemu, nieobciążony zbędnymi emocjami. Idealne rozwiązanie dla Ciebie i innych, chociaż dla tych innych może wydawać się najgorsze gdy tracą ofiarę. Nie lękaj się, świat jest pełen ludzi którzy chętnie dadzą się wykorzystywać i poniżać. Każda potwora znajdzie swego amatora – i jest to prawdą.

Drugi, bardziej na czasie przykład działania tych poziomów z których się „składasz”. Czytasz że Mistrz jeździ seicento, i wolalby coś większego. Twoja świadomość mówi – dałbym parę złotych, to logiczne że facet dużo pomaga innym i warto mu coś wpłacić, ale niech inni to uczynią, ja nie mam pieniędzy, muszę zapłacić alimenty, ratę za fiata pandę…. A Wyższe Ja, pełnym miłości i czułości szeptem zwraca się do Ciebie, wprost do Twojego duchowego serca „Nie bądź takim żydkiem, kopsnij mu coś na konto, niech kupi sobie większe auto i nie zamęcza mnie błaganiami, dłużej tego nie wytrzymam…ostatnio głodzi Jazzy żeby miauczała do mnie w intencji nowego samochodu, szantażuje mnie że przestanie pisać, oszaleję…” rola podświadomość jest w tym przypadku skomplikowana – jeśli mnie lubisz, mój wizerunek który przedstawiam na tej stronie, podświadomość zaleje Cię uczuciami sympatii i chęcią wpłaty. Jeśli nie lubisz tego wizerunku, poczujesz odrazę, wściekłość. Jeśli mi zazdrościsz, każda moja aktywność spowoduje złe skojarzenia i emocje. Mogę nawet oddychać, i też źle, żyć źle, umrzeć też byłoby źle.

Kiedy więc mówię Ci że ludzie są wspaniali, mam na myśli Wyższe Ja. Taki promyk w człowieku, bezinteresowną i pełną miłości jego część. Świadomość jest czystą logiką, i wybiera na podstawie emocji i pamięci (podświadomość) a także niezwykle rzadkich inspiracji z poziomu Wyższego Ja. Świadomość więc jest neutralna, logiczna, a podświadomość jak pies, można ja wytresować gdyż nie ma własnej woli. I jak pies ratuje człowieka ze zgliszczy po trzęsieniu ziemi, tak samo zagryzał ludzi w Auschwitz, jak go wyćwiczysz, tak będziesz mieć. Czy wiecie że obok obozu A. istniała placówka firmy IG farben, gdzie testowano na ludziach najgorsze świństwa, i używano wychudzonych niemal do szkieletu ludzi do niewolniczej pracy? gdy więc ktoś wam mówi że firmy farmaceutyczne wcale nie życzą dobrze ludzkości, nie śmiejcie się, ponieważ to już było – i było naprawdę kiepsko. Najbardziej mnie bawią Ci, którzy wyśmiewają się z teorii spiskowych, jako kłamstwie w który wierzą naiwniaczki. Nie jest to prawdą, gdyż Hitler i Stalin otwarcie mówili o władzy nad światem. Element niepożądany miał wylądować na Sybirze, czy w sieci obozów zagłady gdzie cyklon B (stworzony przez firmę córkę IG farben) załatwił by sprawę. Stalin za karę (stawianie się władzy radzieckiej) zagłodził na śmierć 10 milionów Ukraińców. Jak można się z tego śmiać, skoro to już było? to nie żadna nowość, to wszystko jest doskonale znane przez historię. Skoro wtedy tego chcieli, i prawie im się udało, teraz muszą też być tacy którzy to planują – władzę nad światem, i masowe mordy na tych którzy się nie przystosują. Tylko że teraz, w przeciwieństwie do tamtych czasów, mają technologię która to umożliwia. Teoretycznie jest to możliwe, praktycznie na pewno nie. Istnieje taki mechanizm, który na to nie pozwoli i utrzyma rownowagę, która raz się wachnie w jedną, a raz w drugą stronę, ale jedna siła nie zdobędzie dominacji na tej planecie.

W ogóle oceny ludzkości są subiektywne. Taki dr Mengele, zbrodniarz który torturował w straszliwy sposób dzieci, niewyobrażalny i oszałamiający chyba każdego zdrowego człowieka, który czytał o jego „dokonaniach” – ale będąc na froncie wschodnim, cytuję z wikipedii „Latem 1942 roku po pięciodniowej bitwie o Batajsk otrzymał Krzyż Żelazny pierwszej klasy za wyciągnięcie pod ostrzałem dwóch rannych żołnierzy z płonącego czołgu i udzielenie im pierwszej pomocy. Otrzymał także Czarną Odznakę za Rany oraz Medal za Opiekę nad Narodem Niemieckim.” Zaryzykował życiem podczas ostrzału (potworny hałas, wrzaski rannych, panika, palący się i bliski eksplozji czołg, trzeba mieć jaja żeby coś takiego zrobić)  żeby uratować ludzi – rok później torturował w bestialski sposób dzieci, skazywał na śmierć słabych i chorych…dlaczego tak się stało? Dr Mengele uwierzył w bajki o wyższości swojej rasy.

Oczywiście, rasy się różnią między sobą intelektem i zdolnościami, ale w sensie duchowym rasa nie ma żadnego znaczenia. Bóg w murzynie jest tak samo wspaniały, jak w Żydzie, Francuzie czy Rosjaninie. Oczywiście mimo posiadania potencjalnie Boskości w sobie, Żyd będzie zawsze najmądrzejszy, murzyn najgłupszy, Francuz będzie najszybciej uciekał a Rosjanin będzie najmocniej pijany. Mengele tak mocno w to uwierzył, że w jego umyśle żydowskie czy polskie dziecko było nikim, śmieciem, odrzutem natury. To co jego ofiary wspominają to obojętność przy „badaniach” dokonywanych przez Mengele. Nie było wściekłości, gniewu, strachu czy rozpaczy – był całkowicie znieczulony na kwilenie żydowskiego dziecka z bólu. Gdyby powiedzieć temu durniowi że nastąpiła pomyłka i dziecko jest niemcem, natychmiast by się przejął, zareagował emocjonalnie, ratował dziecko – gdyby mu powiedzieć znowu – przepraszam Józefie, pomyliłem się, to jednak tylko polaczek, emocje natychmiast by się schowały i można by zacząć robić okropne zabiegi bez znieczulenia. Dr Mengele był wybitnym lekarzem, ale jednocześnie był wytresowany myśleniowo jak pies, robot, automat.

Wmówili mu że niemcy są rasą Panów którzy są stworzeni do władania światem, i on w to uwierzył. Wierzył w to nawet wtedy gdy rasa podludzi, słowian, przetoczyła się przez tysiącletnią rzeszę, zabierając toalety, zegarki i fabryki, a zostawiając setki tysiący ciąż powstałych przy współudziale zwycięskich, mongolskich czerwonoarmistów którzy myli twarze w niemieckich bidetach. I mimo że w to wierzył, zwiał do ameryki południowej dzięki pomocy kleru, gdzie ścigal go mossad, kiepsko ścigał gdyż nigdy nie złapał. W końcu dopełnił żywota jako starszy pan w Brazylii, w trakcie zażywania kąpieli morskiej. I jeśli wierzyć w reinkarnację, a wierzę że istnieje, taki człowiek musi trafić w następnych życiach do Afryki, w najgorsze rejony działań wojennych, gdzie małe dzieci są gwałcone i musza patrzeć jak partyzanci gwałcą i mordują ich rodziców. Tam dusze doświadczają tego, co same robiły innym. Nie ma piekła i nieba, jest nauka. Dlatego tak cholernie ważne jest bycie uczciwym i prawym człowiekiem, gdyż każdy czyn, nawet najmniejszy, będziemy musieli poznać z drugiej strony. Jeśli były to miłe rzeczy, doznamy miłych rzeczy, jesli przykre, będą przykre. Dla amatorów taniego dorabiania się na innym człowieku, czekają miliony wolnych etatów w afryce czy na wschodzie w przerażających slumsach, gdzie Bóg naprawdę umarł. Wprawdzie tylko na kilkadziesiąt lat gehenny, ale…

Patrzyłem ostatnio na co by tu pójść do kina, i widziałem jakiś film o ucieczce Polaków z sybiru, chyba „the way back”. Byłem zachwycony, do czasu gdy spojrzałem że jest to film produkcji hamerykańskiej. I w tej samej chwili wiedziałem że nie pójdę na ten film, co jankesi mogą wiedzieć o rosji? nic, wielkie nic. Jest to tak różna mentalność, że nie wierzę iż człowiek wolny całe życie zdołałby oddać klimat tego co się działo w komuniźmie w tamtych strasznych latach. To jest nawet dla polaków niewiarygodne, jak mocno można było zniszczyć w człowieku to co dobre, i go zhańbić, zbrukać, poniżyć. Smaczku dodaje fakt że w roli głównej gra Collin Farrell! tak moi drodzy Państwo, to ten łobuz który zapłodnił naszą Alicję Bachledę Curuś, i zamiast się ze zbrzuchaconą ożenić jak przystało na prawdziwego faceta, rozstał się z nią… gdyby Pan Panie Collinie czytał moją książkę „Co z tymi kobietami?” to wiedziałbyś Pan że jeśli uboga (w porównaniu z Panem, gdyż przecież nie ze mną…) i żądna sławy kobieta z Europy wschodniej mówi Panu, sławnemu aktorowi „Miś, Kolinku mój słodki, możemy bez gumki, biorę tabsy więc możesz się spuścić do końca” to powinna się Panu zapalić czerwona lampka ostrzegawcza w głowie. Teraz musisz Pan bulić na alimenta, i kupić Alicji dom za milion baksów o czym donosza podniecone tabloidy. A moja książka kosztuje ok. 30 złotych, czyli 12 dolarów. Niewiedza boli, prawda? wysłałbym wam tam w tym Holliłódzie paczkę z moimi książkami, najlepszą wiedza prosto z postkomunistycznego raju. My tu znamy kobiety, za kołnierz nie wylewamy, a od prawdziwych polaków masz Pan w ryj za naszą Alicję. Wyruchałeś to się ożeń – trzeba było tryskać na twarz.

Tytuł. Już dawno zauważyłem że to tytuł sprawia że mnie czytacie. Jak dam zwykły, wejść jest mało, radosny – trochę więcej. Ale jak napiszę coś sugerującego tragedię, podnieceni czytelnicy zlatują się jak mucha do g…. 🙂 wybaczcie mi więc ten sprytny marketingowy wybieg.

 

75 thoughts on “Straciłem milion złotych! umieram!

 1. A ogladales film „Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą” podobna tematyka „Miepokonani”.

 2. Chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego odesłałeś mi pieniądze które Ci wpłaciłam Marku?czymś Cię obraziłam?o co chodziło?

 3. Jestem Ci bardzo wdzięczny za tak serdeczny gest, niemniej mam opory by korzystać z pieniędzy od ludzi którzy sami mają jakieś zaburzenia płynności finansowej, nie czułbym się w porządku korzystając z nich. Sporo razy zrezygnowałem z takich wpłat, i jestem serdecznie zobowiązany wobec osób które tak zrobiły, ale mimo wszystko nie mogłem.

  Teraz myślę nad sposobami zarobienia poprzez stronę. Szajsu nie polecę, może program partnerski Mbanku?ale ile osób założy tam konto u nich czy weźmie kredyt? kilka max. Myślę o związaniu się z jedną firmą, i tylko jej reklamowaniem za godziwy pieniądz, myślę że warto by było, kilka tysięcy wejść dziennie to jest już coś, ale znacznie ważniejsze niż te wejścia – to poziom czytelnika i moja opinia człowieka uczciwego. Dlatego też nie wszystkich móglbym reklamować – niestety 🙂 tylko taką firmę, która wiem że jest ok i nie dyma klienta. Ale czy jest w ogóle taka firma?

 4. Elo, cholera wie czy to prawda, jedni piszą że zmyślili to, inni że nie. Myślę że ktoś na pewno stamtąd spierdolił. Jakiś czas temu byłem na tym filmie, nie pamiętam tytułu, gdzie kosmici zaatakowali ziemię i amerykańce się bronili, zajebiscie mi się podobał, świetne dzwięki wojny, wzieło mnie, dobre.

 5. Blondi – Miś, Kolinku mój słodki, możemy bez gumki, biorę tabsy więc możesz się spuścić do końca…

  Miś – ależ tak najsłodsza, aleś jakaś anemiczna dziś jesteś, białka Ci trzeba koteczku !
  – Nie bój ryby przy mnie ptasiego mleczka Ci nie braknie ❗ ❗
  – No łykaj, ano żywo, swallow… ❗
  – A teraz ssij i cmokaj, ssij, ssij…
  – Do ostatniej kropelki ambrozji ❗ 8)

 6. Myślę że Pani Alicja, jako katoliczka nie preferuje seksu oralnego, i pozwalała zrozpaczonemu takim obrotem sprawy Panu Collinowi tylko na bezgrzeszny stosunek bez prezerwatywy tam gdzie trzeba.

 7. A właśnie Mills, a propo telefonu i gps co ostatnio gadaliśmy – ściągnąłem Nokia ovi suite i teraz szukam najnowszej, darmowej wersji mapy „v3.04 10wk32 b03” ale to jak czytam jest na symbiana a Omnia ma windowsa, przecież to inna platforma jest więc jak może zadziałać?

 8. Kurcze to sie zle zrozumielismy bo ovi maps jest przeznaczony tylko dla telefoenow Nokii i to nie wszystkich modeli 🙁 Na windowsa najlepsza bylaby automapa albo naviexpert ale to jest platne.

 9. I wpadł(wpadło) jak śliwka w kompot ❗

  I potem za jeden żałosny kompulsywny paroksyzm świądu, za chwilową ulgę, zasuwaj niewolniku całe życie na rozgdakaną misiunię utożsamiającą miłość z kasą 8)

  Nie ze mną te numery bejbi ❗

 10. Przynajmniej Farrella stać na alimenty dla dzieciaka, więc nie ma problemu, gorzej ma porządny facet w polsce, zasuwający za 1200zeta. Będzie głodował, chodził w ciuchach z pomocy społęcznej, a jego pracodawca będzie narzekał że w ogóle musi płacić, gdyż on wolałby wolontariat.

 11. Przypominam panom, że najniższa krajowa, 1386 brutto czyli penis mierzony z kregoslupem, daje 1032.34 netto bez kregoslupa.

  Do tego doprowadził zbrodniczy kapitalizm, w dodatku kompradorski.

  Kobieta jest elementem pośrednim miedzy dzieckiem a mezczyzna. Jest takim infantylnym nastolatkiem, ktory lubi sie bawic w kasynie(zycia), lotto za tatusia pieniadze, [b]rozluźnia[/b] go stosujac rozne sztuczki,subtelne z usmiechem na ustach, jak :
  cos ci sie od zycia nalezy, do grobu nie zabierzesz, kto nie gra ten nie wygra, carpe diem, wszystko sie ulozy.
  Jesli wygraja (malo prawdpodobne) to (kobieta) rosci sobie prawo do splendoru, bo to ona byla to stymulacją, latwo nia byc gdy sie gra za czyjes pieniadze, a gdy „tatusia” spłuka to przeskoczy na inny kwiatek. I na koniec bez mrugniecia okiem powie, nawiazujac do alkowy „przeciez dobrze ci bylo”, albo „przeciez to ty jestes facetem, powinienes byl wiedziec”.

  Kobiety aktualnie sa tak roszczeniowe i wrecz bezczelne, ze traktuja faceta jak skrzywdzony biedak bogatego pracodawce, ktorego jest „wskazane” by okrasc.
  Problem polega na tym, ze miedzy etatem u burzuja i jego pieniedzmi/narzedziami do skrojenia, a uczuciami i zniszczeniem zycia mezczyznie(alimenty) jest roznica. Ale tu im sie wlacza relatywizm moralny i „jak nie ja, to on mnie skrzywdzi”.
  Ten swiat to dzungla, uwazajcie panowie.
  One sa wyzute ze wszelkich hamulcow, i oszukanie drugiego traktuja jako NORME.

 12. Kobieta swiadoma tego, ze jest slabsza fizycznie, wykorzystanie faceta uwaza za oczywistosc, wrecz naturalny mechanizm tego swiata. Powie ci to z usmiechem na ustach.

 13. No właśnie, ale kabelek kupiłem, i będę coś kombinował. Nie wiem co, ale coś wymyślę.

 14. Kiedyś Urban napisał fajną sprawę, o pisarzach którzy dziękują żonom za wsparcie w czasie tworzenia książki – pytał, za co oni kurwa im dziękują? przecież to jest praca, z której jest kasa dla żony, to za co mają dziękować? nie pamiętam dokładnie treści, ale było to niezwykle błyskotliwe, Urban to komuch ale pióra i intelektu odmówić mu nie można.

 15. Nie tylko kobieta, a każda osoba która jest przekonana że jest skrzywdzona przez los, wyrucha Cię bez problemu, jeszcze narzekając na wszystko 🙂 dlatego uciekać trzeba od takich nieszczęśliwych ludzi.

 16. [color=red][i][size=large]Uwaga[/size][/i][b][/b][/color]

  W sobotę napisałem do Pana w wydawnictwie, z pytaniem czy coś wiedzą o ilości sprzedanych książek. Raport ma być lipiec/sierpień, ale myślę sobie że nie szkodzi zapytać, a nuż coś wiedzą, najwyżej odpiszą że nie wiedzą. I właśnie czytałem meila, z którego wynika że… wklejam:

  „Witam, Panie Marku,

  Zafakturowaliśmy 252 sprzedane egz. Pana książki (stan na koniec marca).”

  Książka weszła na początku marca, piąty, siódmy? myślę że to nie jest zły wynik jak na miesiąc, bez promocji praktycznie, reklamy, czyli idzie 🙂 sam widziałem w Rzeszowie w Empiku wykupili, w Promenadzie w Wawie też. Czyli już w najgorszym wypadku mam na dodruk 500 sztuk egz, zobaczymy czy w kwietniu też coś poszło. Jestem zadowolony, jak na amatora i debiutanta bez promocji – jest dobrze, jest bardzo dobrze 🙂

 17. [quote]Ja też nie mogę zrozumieć dlaczego odesłał mi pieniądze. 👿
  Naprawdę ze szczerego serca wysłałam i nawet z nutką rodzicielską, a nasz Mistrz
  Marek odesłał 😯 .
  Dlaczego rodzicielską ? Bo potrafi być niekiedy niegrzeczny w słowach (jak mój
  syn), ale jemu jest wybaczane, bo jest po prostu prawdziwy i nic nie udaje. A co
  niespotykane, to znowu powtórzę, nieudawana uczciwość. Życzymy Mistrzowi, aby
  mógł pozwolić sobie na godziwe życie, a my mieć radość, że możemy się podzielić
  (gdybyśmy nie mogli, to byśmy nie wysłali).
  Chyba trzeba wysłać mniejsze kwoty, ale częściej, to zaakceptuje.
  Mistrzu uprzejmie proszę o nie odsyłanie naszych drobnych sum, które mamy
  zaszczyt przesłać w podziękowaniu za pracę dającą nam emocje. :twisted:[/quote]

  Powiem Ci szczerze, boli mnie ze ktoś sobie z czegoś zrezygnuje a ja to wydam na duperele. Kasa na książkę czy inne były od ludzi którzy są naprawdę zamożni i taki wydatek sprawi im radość i nie poczują go, a osoby ciężko pracujące na swoje pieniądze i mi je dające, wzbudzają we mnie poczucie winy. Nic na to nie poradzę i nawet nie chcę. Dlatego Ci napisałem – życzę Ci bogactwa, i jak już będziesz bogata wspomnij o mnie dobra myślą i hojnym przelewem 🙂

 18. Błąd, nie każda osoba. Połowa. A druga połowa szuka potwierdzenia, że jest skrzywdzona czyli staje się znowu ofiarą.

 19. Mareczku przyjmij moje najserdeczniejsze gratulacje 😆 niecały miesiąc i ponad jedna czwarta nakładu to jest wspaniała wiadomość ❗ ❗

 20. Ciekawe skąd wziął te dane że książka się nie sprzedaje 🙂 kłamał, jak zwykle. Sławek to większy kłamczuch od Azazela.

 21. Dziękuję, też się cieszę. Ciekawe tylko ile poszło książek w kwietniu? podobno za dwa tygodnie mają uruchomić w wydawnictwie panel dla autorów, żeby sami mogli na bieżąco sprawdzać jaka jest sprzedaż. Wszystko co zarobię, przeznaczę na dodruk. Dodam parę artów, poprawię parę rzeczy, i jadę z koksem.

 22. byly, by-ly, ale odpadły z gry bo uczciwy i moralny nie moze wygrac w kapitalizmie z nieuczciwym

 23. Nie wierzę, musi istnieć uczciwa przedsiębiorczość. Np. moja przyjaciółka dr Konieczna która robi zęby, nie oszukuje, nie oszwabia ludzi, wszystko najwyższej jakości, i nie narzeka – czyli można. Jest takiego biznesu znacznie mniej niż na zachodzie, ale jest.

 24. To są mikro firmy, każda większa zatrudniająca ludzi albo kombinuje albo zmaga się z nieuczciwą konkurencją, „państwo” przez swoją atrofię promuje i chroni rozkwit patologii.

 25. Zapraszam na film to chyba ten co Mistrzowi się podobał.

  Inwazja_Bitwa_o_Los_Angeles_-_Battle_Los_Angeles_[2011]

  Ps. Film na megavideo.

  Instrukcja dla niewtajemniczonych.

  Kliknąć w centralny punkt, po zmianie koloru na zielony kliknąć ponownie.
  Jak ktoś nie ma blokady reklam, choćby przez Adblock, to będzie sporo reklam, jeśli pojawi się reklama w nowym oknie – posłać ją do diabła – kliknąć x w prawym górnym rogu, czasami liski chytruski nakładają reklamę pozorującą okno megavideo – skasować, jeśli przez nieuwagę klikniecie środkowy punkt – niczego nie ściągać, wykasować ku**wstwo, wtedy pojawi się prawdziwy ekranik megavideo – czyli gratisowy bilecik do domowego kina.
  Klikamy zieloną strzałkę i oglądamy w darmowej wersji kilkadziesiąt minut, piszą coś o 72 minutach ale z twego co widzę limit jest sporo krótszy, potem przerwa kilkadziesiąt minut, a potem można dokończyć film.

  Dawajcie propozycje, co znajdę to zamieszczę linka do filmu.
  Są zainteresowani pornosikami ?
  Nie ma sprawy podam linki.
  Z góry uprzedzam – tylko normalny sex bez zboczeń i dewiacji ❗
  Albo warezy, gdzie do wyboru do koloru.

 26. samozatrudnienie to cos innego niz firma z minimum 1,2 osobami, w ktorej szef ma tym wiecej kasy i wladzy im bardziej upodli,zastraszy i wydoi najemnikow. W samozatrudnieniu jako dentysta nie ma bitwy o wladze i pieniadze,jest tylko relacja uslugodawcaklient.
  choc i tu widac, ze jeden zarabia na godzine kilkadziesiat razy wiecej niz drugi np. sprzatacz co jest przyczyna patologii. nie, nie kazdy moze byc lekarzem.

 27. A tu link do filmu:

  Inwazja: Bitwa o Los Angeles / Battle: Los Angeles (2011) Napisy PL

  ……………..(skasowany, Mistrz)……….

  Od lat na całym świecie – Buenos Aires, Seul, Francja, Niemcy czy Chiny – dokumentowane są przypadki pojawienia się UFO. Ale w roku 2011 to, co kiedyś było tylko znakiem na niebie, stanie się przerażającą rzeczywistością. Ziemia zostanie zaatakowana przez nieznane siły. Podczas gdy ludzie będą świadkami upadku największych miast świata, Los Angeles stanie się ostatnim bastionem ludzkości w bitwie, której nikt się nie spodziewał. I to przed sierżantem marines (Aaron Eckhart) i jego nowym plutonem będzie postawione zadanie starcia z wrogiem, z jakim nigdy do tej pory nie mieli do czynienia.

 28. Na dolnej linii przycisków, mniej więcej w środku, jet prostokącik ze strzałką skierowaną w górny lewy róg – klikając go dajemy pełny ekran.

 29. Link jeszcze raz ale w postaci nieaktywnej:

  http://www.megavideo.com/?v=9AYOYIGU

  Marek lepiej skasuj ten link aktywny, bo kto wie, cholery mogą namierzać aktywne linki.
  W POlsce od paru tygodni testują POza tym skanowanie netu pod pozorem ścigania „mowy nienawiści” – rzecz jasna chodzi o bezpieczeństwo i bezkarność rasy panów.

  POlska od kilku lat za rzadów POpaprańców stała się najbardziej szpiegowanym przez net krajem, a to ponoć kaczory miały faszyzm wprowadzać.
  A tu parz POlitcy milosci to robią ❗

 30. Od lat na całym świecie – Buenos Aires, Seul, Francja, Niemcy czy Chiny –
  dokumentowane są przypadki pojawienia się UFO. Ale w roku 2011 to, co kiedyś
  było tylko znakiem na niebie, stanie się przerażającą rzeczywistością. Ziemia
  zostanie zaatakowana przez nieznane siły. Podczas gdy ludzie będą świadkami
  upadku największych miast świata, Los Angeles stanie się ostatnim bastionem
  ludzkości w bitwie, której nikt się nie spodziewał. I to przed sierżantem
  marines (Aaron Eckhart) i jego nowym plutonem będzie postawione zadanie starcia
  z wrogiem, z jakim nigdy do tej pory nie mieli do czynienia.

  Na dolnej linii przycisków okna Megavideo, mniej więcej w środku, jet prostokącik ze strzałką skierowaną w górny lewy róg – klikając go dajemy pełny ekran.

 31. Sprzątać można nie umiejąc czytać i pisać, żeby zrobić dobrze zęby, trzeba lat nauki i lat praktyki. Dlatego i zarobki większe.

 32. I ja polecam ten film, w kinie byłem przyjemnie oszołomiony efektami specjalnymi, wspaniałe udźwiękowienie, amok, rewelacja 🙂

 33. Jeśli oferujesz pornosy bez zboczeń, to ja nie jestem zainteresowany :))) a może masz linka do jakiejś dobrej darmowej mapy do samsunga omnia 1 generacji?

 34. ale bez tych nieukow sprzataczy trudno mi sobie wyobrazic kible publiczne, kazdy zasluguje na godna płace. oczywiscie, ze stymulacja finansowa powinna byc odpowiednia dla bardziej odpowiednich stanowisk, ale nie az z taka przebitką

 35. To oczywista sprawa, rozpiętość jest dramatyczna. Dlatego na zachodzie i wszędzie tam gdzie jest normalność, zrobili pensję minimalną i zasiłki, żeby sprzątacz mógł godnie żyć i utrzymać rodzinę. I to jest super.

 36. Co rozumiesz pod pojęciem zboczeń ?

  Nie dam linka z pedalstwem, lesbijki mogę dać, mogę nawet popatrzeć, że zacytuję pewnego posła 8)

  Bezwzględnie odpada też sado-maso, zoofilia i pedofilia.

  Na szanujących się warezach, do których, czasami zaglądam, takich patologii nie ma.

  Czy poszczególne techniki a nawet perwersje są zboczeniami ? Tu bym dyskutował.

  I tak oral, anal, group, gang bang, swingers, tug jobs, throat, DP, double parked, squirting, gagging, swallow, cum shots, POV i co tam jeszcze, jest tego w cholerę, to żadne zboczenia tylko techniki seksualne, czasami sportowe, czasami perwersyjne.

  O przed chwilką czegoś człek na stare lata się nauczył ❗
  Na onecie przeczytałem, wiecie że kobieta ma trzeci sutek ?
  Pytanie gdzie ❓ 8)

 37. Ja jestem przeciwieństwem Mengele, nie byłbym emocjonalnie zdolny do torturowania dzieci ani do ratowania człowieka ryzykując własnym życiem. Tak mi się wydaje, żadnej z tych rzeczy nie wypróbowałem w praktyce.
  To prawda, że wiara w bajki może uczynić z człowieka potwora. Znam jednego, skądinąd poczciwego i przyzwoitego człowieka, który jest zarazem kategorycznym przeciwnikiem eutanazji z powodu wiary katolickiej.

 38. Nie uważam gejowskiego seksu za zboczenie, jeden pożąda kobiecej miękkości, ktoś inny męskiej twardości. Zboczenie i norma to tylko normy nabyte w trakcie socjalizacji.

 39. Ja nawet jak nie muszę, to owada nie zabiję. Ale pod obstrzałem wyciągnąć żołnierzy z płonącego czołgu? wstyd się przyznać, ale na pewno bym spękał. Hałąs eksplozji to niezwykły stresor.

  Oni wszyscy tak gdakają o tej eutanazji jak każe ksiądz dobrodziej, bo nie widzieli jak to wygląda w praktyce. Ja widziałem, to koszmar jak człowiek może upaść przez cierpienie. Trzymanie kwilącego i srajacego pod siebie strzępka człowieka, to bestialstwo. Ciekawe jaka nadzieja, na co, że mu nogi i ręce odrosną?

 40. [quote=34]
  Los Angeles stanie się ostatnim bastionem
  ludzkości[/quote]

  Jeżu, ale czemu LA? To najbardziej przereklamowane miasto w jakim byłem. Już wolałbym, żeby mnie kosmici zatłukli niż mieszkać w LA 😉 hehe

  Swoją drogą, ciekawe, że Obcy atakują tylko USA 🙂

 41. A fuj toż to skandal ❗

  Z EE robi się gejowska strona 😯 :confused:
  gejów trzeba resocjalizować ❗
  bo byli socjalizowani w patologicznym środowisku w którym przyszło funkcjonować nieszczęsnej ludzkości :confused: 😥 🙁 .
  Stąd też większość innych patologii.

 42. Szkoda że nie mogę wypowiedzieć się w tej sprawie, niestety nie byłem w stanach nigdy…a chciałbym. Za 10 lat kosmici będą atakowali tylko chiny 🙂

 43. Myślę że na pewno część gejów to efekt spotkania w młodości, kiedy byli pobudzeni naturalnie z tym rodzajem seksu, niemniej niektórzy ludzie nie mieli z tym styku, i w późniejszym wieku idą ze sobą do łóżka i odkrywają że to jest to – i co zrobisz z takim człowiekiem? zabić? zmienić to co uwielbia? nie da się w żaden sposób, można tylko religijnie, zastraszyć go że Bóg go wrzuci do piekła za to. W efekcie będziesz miał wraka człowieka który odsunął od siebie to co kocha, to byłoby bestialstwo. Niech się kochają, jeśli tak czują że to lubią.

 44. Ej, w porzo 34.

  Pije tylko do LA bo wszyscy wyobrazaja sobie (wlasnie dzieki filmom Hollywood) jak tam jest zajebiscie. A wbrew pozorom, to miasto jest – jak dla mnie – zajebiscie nieprzyjemne, zatłoczone, pełno podejrzanych typów, smog że zatyka gardło, itd. Kicha nie z tej ziemi.

  Naprawde Marek, nie masz czego załować. Jesli juz wybierz sie na Chorwacje, to jak dla mnie jeden z piekniejszych krajow Europy, tani ale przesliczny, wspanialy klimat, w miare blisko, ludzie mowia w jezyku podobnym do Polskiego – same zalety 🙂

 45. Chorwacja tania? To chyba dawno tam nie byłeś. Chorwacja to jeden z droższych – turystycznych – krajów. Aczkolwiek zgadzam się, iż jeden z najpiękniejszych.

 46. Mimo wszystko chcialbym zobaczyć stany, skonfrontować marzenia i filmy z tym co tam naprawdę jest 🙂 a do Chorwacji zawsze można przecież skoczyć 🙂

 47. Świetne powiedzonko 🙂 w ogóle Łysiak jest genialny, ale mimo wszystko sporo rzeczy mi w nim nie pasi. Mimo wszystko mam do tego co pisze wielki szacunek, ma chłop jaja.

 48. Prawo przyciągania sprawia, ze gdy teraz zaczniesz
  się uśmiechać to tak ci już zostanie. 🙂

 49. „Najnowocześniejszy bank świata, super kozacki sejf. Właściciele postanowili przetestować zabezpieczenia.
  W tym celu zaprosili najbardziej znanych złodziei świata z Francji, Stanów, Niemiec i dwóch przypadkowych Polaków.
  Dla każdej ekipy postanowili zgasić światło przed sejfem na pół minuty.
  Jeżeli po zapaleniu światła sejf będzie otwarty, ekipa może zabrać zawartość.
  Pierwsi próbują Francuzi, światło się zapala – nie udało się. Następnie próbują Amerykanie, światło się zapala – nawet sprzętu nie zdążyli wyjąć.
  Niemcy próbują, światło się zapala – nic…
  Kolej na Polaków, światło gaśnie, mija pół minuty, próbują zapalić światło – nic.
  Próbują po raz kolejny – nic.
  Z mroku słychać tylko cichy szept:
  – Kurwa Stefan, mamy tyle szmalu… na huj ci jeszcze ta pieprzona żarówka?”

 50. W Chorwacji byłem 3 lata temu i ceny były zupełnie ok.

  Tania nie tania – zależy z czym się porównuje. Dla mnie jest tania, tańsza niż np. inne śródziemnomosrkie kraje, Francja – Lazurowe Wybrzeże czy Hiszpania. Nie wiem, czy w basenie Morza Śródziemnego znajdziesz równie tani kraj (no chyba że Albania, ale to inna bajka)?

 51. Szczerze Ci życzę, Marek, abyś pewnego dnia mógł zobaczyć USA. Ja osobiście byłem w szoku, od tamtego czasu oglądam amerykańskie filmy jako jedno wielkie kłamstwo – zwłaszcza Los Angeles. Mit Ameryki, którą stworzyli migranci z Polski i którego resztki tkwiły gdzieś w podświadomości, prysł w jednym momencie. Oczywiście, możesz tam nadal kupić tanie auta, benzynę i ciuchy za mniej niż w Polsce, ale naprawdę: szału nie ma.

  Przyroda ratuje ten kraj – naprawdę, różnorodność powala. Choć też smiałem się w głos, jak kierowca opowiadał, że jedna z rzek w Cleveland – Cuyahoga River – pewnego dnia najzwyczajniej w świecie… zapaliła się i płonęła jak cholera, tyle zanieczyszczeń… jak podaje Wikipedia, zanotowano w historii łącznie 13 pożarów tej rzeki 😉

 52. Najlepiej na własnej skórze sprawdzić swoje doznania 🙂 może bym popłynął tam kiedyś? podróż morska mogłaby być fajna.

 53. Mam do Ciebie takie pytanie apropo kobiet. Mowiles, ze leca na status i kase i ci biedni zasluguja na brzydkie kobiety itd – u mnie w bloku mieszkaja 2pary. 1sza: facet wyglada jak wloski alvaro i jest biedny – mial stary samochod (audi 80, ale taki zajechany na maxa) i nawet go musial sprzedac, bo nie dal rady. Ogolnie zyja na poziomie nizszym srednim. A mimo to jego zona (jakos ok. 30lat) jest piekna – szczerze, to nawet ja (19lat) moglbym sie z nia przespac 😉 2gi przyklad, to facet, ktory ma okropna twarz – tonie w bliznach i ma zeza. Nie ma wyksztalcenia i prowadzi zlomowisko – jego zona jest wspaniala, po prostu kazdy chcialby jej polizac. Sa srednio bogaci (z duzym naciskiem na sredni) – jak to sie dzieje i ma do Twoich reflexi? O co tak na prawde w tym chodzi? Na co leci 19latka i czego szuka w facecie? Czemu moje zwiazki nie trwaja dluzej, niz maxymalnie miesiac? Ja jestem wizualnie powiedzialbym „normalny” – nosze markowe ciuchy, staram sie o siebie dbac, urode mam taka „normalna”, fryzure do gory (troche a’la Kuba Wojewodzki) – jesli chodzi o status, to w tym wieku (19lat) moge najwyzej udawac. Lubie sie dobrze zabawic – co we mnie moze byc fajnego dla dziewczyny? Na jakie dziewczyny zasluguje i jakie sa z moich sfer? Powiedz jakos w skrocie jak w moim przypadku powinno sie to krecic? Jak znalezc dziewczyne, ktora pojdzie ze mna od razu do lozka, bez poznawania? Poza dyskoteka ;). Moze dziwne pytania, ale licze, ze mi jakos pomozesz, bo gubie sie w tym swiecie podrywu 😉 Nawiasem moje doswiadczenie, to moze 10zwiazkow, z czego jeden trwal prawie rok z przerwami (to byl rekord)

 54. za tydzien wyprowadzam sie do Wielkiej Brytani poki co na wakacje – jak wykorzystac ten pobyt zagranica jak najlepiej na poznawanie kobiet i uprawianie przygodnego sexu? Znam angielski bardzo dobrze nawiasem mowiac :). I czy myslisz, ze zagranica kobiety sa inne? Jesli tak, to czym moga sie roznic – mowie tu o roznicach w doborze partnera 🙂 Pozdrawiam i czekam na odpis!

 55. [quote=latino]Jak znalezc dziewczyne, ktora pojdzie ze mna od razu do lozka, bez poznawania? Poza dyskoteka ;).[/quote]
  Byłem, wiem. Jest tak samo, kasa na tańce, kawki, drinki itd… hotel, śniadanie do łóżka – to z gumką.
  Jak chcesz za darmo i szybko, to z niedomytą i pod mostem, ale …. ona, dużo starsza i z żalem, że ma AIDS-a, więc dlaczego 19-to latek ma być zdrowy.
  Więc już po Tobie w przygodnym seksie 🙁

  U nas przynajmniej mniej AIDS-a

  Zadałeś Mistrzowi dużo pytań, sam jestem ciekawy, co Ci poradzi ❓

 56. To co pisałem, to nie pewnik tylko ogólna mentalność, i są oczywiście możliwe różne odchyły od teorii. Może być prawdziwa miłość i jedność dusz (jak zwał tak zwał, strasznie rzadkie) moze być jakaś powiązana relacja gdzie jedna ze stron „ssie” drugą, zjawisko wampiryzmu psychologicznego, może być jeszcze masa innych rzeczy. I nie ważne jak to wszystko wygląda na zewnątrz, ważne co oni czują, bo tam odbywa się ten caly biznes między nimi, czyli ja daję coś, a w zamian mam coś innego.

  Nie mam pojęcia czemu masz krótkie związki, musiałbym Cię dobrze poznać realnie 🙂

 57. Kobieta jest taka sama wszędzie, tzn ma takie same mechanizmy biologiczne, niemniej mentalność ma inną, czyli program społęczny. Ja jak robiłęm w UK pukałem nie raz i nie dwa za free 🙂

 58. ale moglbys powiedziec cos wiecej 😉 Zadalem kilka innych pytan, rownie istotnych, a wypowiedziales sie tylko w temacie zagranicy. Licze, ze pomozesz i rozwiniesz odpowiedz 🙂 Artykuly masz imponujace – duza wiedza, wiec chcialbym rade 😉

 59. Przykro mi, ale nie umiem odpowiedzieć uczciwie na Twoje pytania. Musiałbym znać Ciebie, a nie znam, więc jakakolwiek próba teoretyzowania byłaby bez sensu.

  Natomiast widzę jedną sprawę, zależy Ci na seksie, i super. W Twoim wieku mi też cholernie zależało, ale gdy pukniesz kilkadziesiąt lasek, przestaje to być takie super, a zaczyna się kojarzyć z nerwowym wysiłkiem. Jeśli mogę coś doradzić, to nie bierz wszystkiego jak leci na „korzeń” 🙂 ale to jest rada 33 letniego zgreda, a Ty musisz się wyszumieć, więc taką radę można sobie w zadek włożyć.

 60. rok temu byłem i za nocke w domku za dwie osoby zapłaciłem 20 euro a warunki były rewelka…
  szama kosztuje tyle co w polsce jak kupujesz samach z dala od plaży no i gwarantowana w 95 % pogoda ja polecam

 61. Witam.
  Bylem na Tym filmie w kinie i powiem ze troche nudnawy, jesli w ogole to byla prawda ze przeszli prawie caly kontynent to film nie oddaje tego klimatu, oczywiscie piekne ujecia, widoki, piekne pejzaze Azji.
  W kinie oprocz mnie bylo 7 osob, mi sie srednio podobal chociaz Collin Farrell i jego rosyjski akcent nie do podrobienia:). Jakos wole teraz komedie lub filmy erotyczne, polecam filmy Andrew Blake’a 🙂
  Wlasnie wrocilem z film „Szybcy i wsciekli 5″(Fast Five) i znow wpadla mi w oko Elsa Pataky, nie ma jak to kobiece spojrzenie…:D

Dodaj komentarz

Top