Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Neoliberalizm – geneza oszustwa

Neoliberalizm – geneza oszustwa

 

Na temat ekonomii, powstało dziesiątki tysięcy książek i opracowań naukowych.

Ekonomia była zawsze przedstawiana jako elitarna nauka dla mędrców, o poziomie niedostępnym dla zwykłego człowieka. Tą tezę lansowano wszędzie tam, gdzie dochodziło do gospodarczych kradzieży na wielką skalę by normalny człowiek nie ferował sądów, nie oceniał chociaż gołym okiem widać że źle się dzieje. W Polsce taka grabież miała miejsce za Pana profesora Balcerowicza, za którego to kadencji wiele osób popełniło samobójstwo z rozpaczy, kiedy stracili wszystko co mieli i nie mieli co jeść, a miliony ludzi zaczęło żyć w nędzy prawie tej samej, która była za PRL.

W chwili obecnej Polska jest krajem jednym z najdroższych na świecie, a zarobki plasują nas niemalże na samym dnie. Średnia pensja podawana przez media, to ponad 3 tysiące brutto, i na to składa się grupka ludzi z dochodami astronomicznymi a cała reszta, pokolenie kolumbów, pokolenie 900brutto szczęśliwe że w ogóle zarabia.

Szok dla wiedzy o ekonomii nastąpił w 1933 roku w Niemczech, gdy do władzy doszedł trzeci pod względem ilości mordów, zbrodniarz Adolf Hitler. Okazało się ze człowiek który nie miał żadnego pojęcia o akademickiej ekonomii, w ciągu 6 lat z nędzy w której tkwiły Niemcy, stworzył gospodarczą i militarną potęgę która niemalże zawładnęła światem i tak naprawdę do dziś nie wiadomo czemu się nie udało. Do dziś ten fakt jest wstydliwie przemilczany przez ekonomiczne autorytety, a ktokolwiek kto o tym napomknie jest wyzywany od faszystów i rasistów – mając technologię daleką od naszej, pokrył całe Niemcy siecią autostrad znacznie lepszych jakościowo niż nasze w Polsce, zlikwidował do zera bezrobocie, ograniczył przestępczość do nieznanego na świecie pułapu, podniósł poziom życia przeciętnego obywatela do niemalże poziomu Amerykanina, wybudował setki filharmonii,teatrów, oper, a w międzyczasie stworzył potężną armię która zgniotła w pancernych kleszczach Europę i Europejską część Rosji która nie upadła jedynie dzięki zimie i dostawom jeepów i świńskich tuszonek z USA. I to wszystko dokonał niespełniony malarz bez żadnych tytułów naukowych, ale za to korzystający z takiej prostej, zwykłej logiki i znajomości życia.

Jak to możliwe? to proste, a kluczem do sukcesu jest zarządzanie i znajomość ludzkiej psychiki.

– Ludzie chcą mieć coraz więcej i więcej, takie jest nasze ego. To co uważaliśmy za bogactwo przestaje nim być z chwilą kiedy osiągamy ten status więc chcemy jeszcze więcej.

– Żeby mieć więcej, ludzie potrafią się gromadzić w grupie, ponieważ grupa więcej może. Np. Grupa Pruszkowska…

Grupka ludzi którzy mają kapitał, korzystając ze swojej połączonej siły niszczy wszystko wokół nie pozwalając na rozwój innych, bo inni to konkurencja a konkurencja wymusza rozwój i modernizację celem obniżenia kosztów. Oni tego nienawidzą ponieważ konkurencja to mniejsze zyski, a oni pragną by tych zysków było jak najwięcej… a my mamy przykład TP S.A. czy operatorów komórkowych, rzekomo konkurencyjnych wobec siebie – przez lata ich oferta była jedną z najdroższych na świecie. Zresztą u nas wszystko jest niemal najdroższe na świecie.

Ludzie nazwani liberałami, podziwiani przez młodzież ponieważ ta opcja myśli ekonomicznej poobsiadała Polskie uczelnie, mówią tak – dajmy wolność biznesowi, dajmy im niskie podatki, zróbmy liniowy a najlepiej pogłówny żeby dać im więcej pieniędzy, a oni wtedy za te zaoszczędzone pieniądze zainwestują w firmę, i zatrudnią więcej ludzi oraz oczywiście, jakżeby inaczej, dadzą im większe pensje. Ale Ci ludzie mając wolność, bogacą się kosztem innych – zawsze tak było że silniejszy wykorzystuje słabszego i jesli Państwo nie chroni biednego, zostanie on zniszczony. Teraz biznesmeni płaczą że zus, że opłaty, że przepisy – ale w USA jest o wiele gorzej, są związki zawodowe które robią prawdziwe rozróby a nie jak w Polsce, kilku pasibrzuchów którzy za łapówki nazywane pensjami dbają o spokój. A więc mają związki zawodowe, mają bardzo surowe sądy – tam za nie wypłacanie pensji natychmiast płaci się monstrualne kary i idzie do więzienia, nie jak w Polsce gdzie człowiek może głodować, a pracodawca który mu nie płaci śmieje mu się w twarz. Mimo tego wszystkiego, firmy w USA są najbardziej konkurencyjne na świecie – podatki płacą znacznie większe niż w Polsce, pracownikowi dużo więcej, i prosperują świetnie. Jak to możliwe? Firmy w Niemczech, Szwecji… cała bogata Europa działa na zasadzie równości, czyli bogaty płaci duży podatek, biedny mało albo nic. Ten model po prostu działa, gdyż wszyscy wiemy jaki jest poziom życia w Niemczech czy Francji. I tam właśnie są bardzo wysokie podatki dla bogatych, zasiłki bezterminowe, 35h tydzień pracy, i bardzo szybko reagujące sądy pracy. Według liberałów taki model to bankructwo, jednak ten model świetnie działa, może dlatego że zamożne kraje wypędziły tych oszołomów od władzy i decydowania o ekonomii.

Jest grupka ludzi bogatych – chcą być bogatsi, prawda? co robią? przejmują media, by w nich ich ludzie nazwani żartobliwie niezależnymi ekonomistami płakali nad losem biznesmena. Dzięki temu miliony naiwnych ludzi też płacze, nie widząc że żyją w skrajnej nędzy bo są traktowani i opłacani jak niewolnicy. Zwykły człowiek wobec biznesmena nie ma szans – zapchane sądy, brak pieniędzy na prawnika, a państwo powinno wspierać słabszego. Tak, wiem, zaraz się podniosa krzyki zwolenników UPR i Balcerowicza że państwo ma nic nie robić, ale jak was napadną to kto was obroni jak nie policja? a co to jest policja? to jest państwo, które dba by przewaga jaką nad człowiekiem ma bandyta (koledzy, atak z zaskoczenia, broń, brak skrupułów) została zniwelowana. Przewaga którą ma biznesmen nad Tobą, jest monstrualna, i nikt Cię nie chroni. Jak masz walczyć z pracodawcą skoro musisz pracować by mieć co jeść? jak masz walczyć z jego prawnikami? pracodawca moze walczyć, firma działa i robi pieniądze, Ty nie masz na to czasu bo musisz pracować by jeść. W Polsce prawnik jest znowu najdroższy w Europie, jeśli nie dostaleś pensji to skąd weźmiesz 2, 3 tysiące na prawnika? Gdy Ziobro robił wolny dostęp do zawodów prawniczych co sprawiło by że przeciętny Kowalski ma w reku broń na nieuczciwego wspólnika czy pracodawcę, miliony Kowalskich protestowało i się oburzało. Dokładnie tak sponsorowane przez grupkę bogaczy i klik prawniczych media im sugerowały.

W Europie wiedzą że pracodawca jest silniejszy od Ciebie, wobec tego ta przewaga musi zostać zniwelowa przez państwo. Gdy państwo, jak w Polsce, nie ma tej przewagi nad biznesem, biznes robi z pracownika niewolnika. Czemu? Bo może. W Europie nie może, po prostu za nie wypłacanie pensji pójdzie do więzienia. Kto zrezygnuje z pokusy płacenia pracownikowi 900zł skoro wszyscy tyle płacą w 20% bezrobociu? Kto świadomie zrezygnuje z zysków? Dlatego własnie państwo w tą dziedzinę życia powinno mieć silny dostęp by chronić ludzi, tak jak ich chroni policją i wojskiem.

A więc mamy grupkę ludzi, która wykupuje media. Każdy reżim to robi na początku, dba o propagandę by przekonać ludzi że jedząc słomę jedza kawior. Później zaczynają robić słabe prawo pełne dziur, rozbudowują jak PO w gigantyczny sposób biurokrację, ma to dwojaki sens – można robić przekręty, oraz wzrasta w kraju przestępczość i powstaje chaos, a w chaosie drapieżnik zawsze upoluje więcej niż w porządku. I najważniejsza sprawa – ustalić pensje minimalną na żenującym poziomie. Ludzie zajęci by przeżyć, są tak zajęci ze nie mają czasu ani sił protestować. Wszędzie w TV czy na internecie, masy opłacanych ludzi piszą jak tu jest dobrze, i to jest system Goebbelsa, powtarzać milion razy, nie dyskutować z faktami, w końcu wszyscy uwierzą. To co jednak jest najbardziej przerażające to że oprócz płatnych dziennikarzy powtarzających kłamstwa ekonomiczne, masa młodych ludzi wierząc że kiedyś będzie bogata, optuje za systemem gdzie zwykły człowiek jest śmieciem, a pracodawca niemalże Bogiem który płaci podatek taki sam jak biedak. Wszędzie w Europie takie pomysły są obciachem, oszołomstwem, ciemnotą, tutaj są po prostu modne.  Są modne ponieważ takie tezy są lansowane w mediach i sporo pieniędzy poszło by stworzyć taki trend. Oddaj wszystko co masz bogatemu, a on się o Ciebie zatroszczy. Młodzi ludzie w to wierza, w końcu bogaci rodzice ich sponsorują, więc w życiu pewnie też tak jest – nie, nie jest. Przekonacie się o tym boleśnie jeszcze nie raz.

Efekt? ludzie którzy w czasie narodowej klęski za Balcerowicza (jako UW) nami rządzili, teraz znowu zostali wybrani. Tak właśnie działa propaganda i pieniądze. Wygrali ludzie którzy dbają o bogaczy i są przez nich finansowani zamiast dbać o nich i o innych. To jest tak samo, jakby państwo dbało o bandytów, a ignorowało zwykłego obywatela. Teraz Ci ludzie co są u władzy, wyprawiają niesamowite rzeczy. Polska jest pośmiewiskiem świata, najdroższym krajem gdzie mieszkania kosztują tyle co w luksusowych dzielnicach Berlina czy Paryża. Najwyższe ceny, gigantyczna korupcja, banki w biały dzień niszczące uczciwych przedsiębiorców, słaba policja, brak dróg. To że to jeszcze nie upadło, to zasługa dwóch milionów ludzi którzy stąd uciekli i przesyłają pieniądze, oraz woli Niemiec która potrzebuje przez nasze terytorium tras do Rosji .

Czemu tak jest że 20 lat nic się tu nie zmienia? to nie tylko wina tego że nie została zrobiona porządna dekomunizacja jak np. W Niemczech, Czechach czy na Węgrzech, i że bohaterem narodu został agent Bolek sprzedajacy za pieniądze kolegów – to Polacy wybrali tych ludzi kolejny raz do władzy. Syndrom Sztokholmski – ciekawy mechanizm psychologiczny, że zakładnik terrorysty zaczyna go bardzo lubić. I drugi mechanizm – człowiek złamany przez bandytę, zaczyna go kochać gdy ten mu daruje. Widziałem to kilka razy na ulicy, a w skali makro działa to tak – przystojni faceci w garniturach, propaganda non stop że jest dobrze, i zwykli ludzie co zarabiali latami 900 brutto, nie mający często co jeść – uwielbiają swoich katów którzy nimi gardzą.

Jeśli widzę zwykłego człowieka co zarabia tak średnio czyli ok. 1000 – 1500pln, i mówi że głosował na PO, na partie która dba o to by nie było tu normalności, i tak naprawdę go okrada i okalecza mu życie, widzę człowieka oszukanego, złamanego. Teraz znowu obniżają podatki najbogatszym „by żyło się lepiej” PIS też przestaje mi się ostatnio podobać. Oto ich największe błędy –

– Nie zrobili natychmiast jak w Irlandii, pensji minimalnej na poziomie np. 1800 netto – to zwykli ludzie napędzają konsumpcję a nie kilku biznesmenów, to my kupujemy krzesła, masło, elektronikę i to my zwiększamy popyt, a przez to musza więcej produkować, zmniejsza się bezrobocie i zaczyna się robić dobrze. Za Millera obniżono bogatym CIT, i nie było żadnych obniżek cen czy wzrostów pensji. Ludzie tyrali w Tesco za 600 netto więc nie wierzcie ze jak podwyższą płacę minimalną to biznesmeni zbankrutują.

-Wzięli Gilowską a ta obniżyła składkę rentową co było bez sensu – pracodawca, tak, ten co płaci ludziom grosze, musi pod wpływem inflacji zwiększyć pensję, rząd obciął składkę rentową i już biznesmen nie musiał tego robić. Za nadwyżkę kupił sobie mercedesa w Niemczech. I znowu prezent dla bogatych z naszych podatków, a dla biednych figa z makiem.

-Bredzenie o silnej armii. Rozwiązać to w cholerę! 25% dzieci wg raportu UE w Polsce nie dojada, na co nam ta armia? w trakcie wojny z Rosją zostajemy w dwa dni rozpruci i wypatroszeni. Tabuny generałów, i największa ilość admirałów dowodzących flotą Bałtycką skladajacą się z kilku przerdzewiałych kutrów. Śmiech i żenada. Co oni chcą robić tymi łódkami, wygrać wojnę z rakietami?

-Silny związek z kościołem, który powinien nie mieć związków z Państwem. Jeśli ktoś chce chodzić do kościoła, proszę bardzo ale niech on go utrzymuje, a nie każdy z podatków. Przekręty z udziałem kościoła, najbogatszej organizacji na świecie rzekomo reprezentującej Jezusa, przejdą do historii.

W tej chwili nie ma innych ludzi niż PIS, uczciwszych od nich. Zostają tylko oni, z pragmatycznego punktu widzenia. To jedyna partia która uderzyła w istniejący tu układ. Pewnie pomyślicie ze atakuję biznes – nie. Każdy kto chce założyć biznes i prosperować, jest kasowany przez te Państwo jak zwykły człowiek. Bardzo szanuję ludzi ambitnych, pragnących sukcesu, to oni napędzają państwo. Kto jest tym bogaczem który jest w grupie niszczącej Polskę o której piszę? To oczywiście ex funkcjonariusze „obalonego” systemu którzy przygotowali sobie dzięki „różowej” elicie łagodne lądowanie w nowym systemie gospodarczym który kontrolowali. Jakim trzeba być naiwniakiem by uwierzyć że system mający tysiace czołgów, armię, cały system wywiadowczy, własnych, najlepszych na świecie morderców używających zabawek o których nam się nawet nie śniło (w latach 70-ch KGB zabijało napromieniowując cel małym urządzeniem, którego operatorem był agent) został obalony przez prostego robotnika ze stoczni?

To co tu zrobiono, to skłócono Polaków wizją bogactwa. Za komuny gdy mięso podrożało o 13% ludzie wyszli na ulicę, a wtedy milicja strzelała do ludzi jak do kaczek, nie jak teraz. Teraz nikomu się nie chce  mimo znacznego obniżenia poziomu życia. Poziom niby jest większy, dlatego że jest dużo nowej technologii, jednak ta technologia byłaby tu za komuny, a teraz te wszystkie dobra, kupowane są za kredyty efektem czego miliony ludzi stało się dziadami przykutymi do łańcucha kredytowego na 30 i więcej lat. W kraju Europejskim taki kredyt nie jest zagrożeniem dla człowieka gdy ma pracę, jednak w Polsce praca jest luksusem, i o pracownika nie trzeba dbać. Rodzi to w ludziach wielki stres, jak straca pracę, gdzie znaleźć inną, i to z taką pensją żeby starczyła na spłatę kredytu? Na zachodzie nie ma z tym problemu jeśli człowiek chce pracować, w Polsce jednak nie wystarcza uczciwość i chęć do pracy, sumienność, trzeba albo sporego szczęścia, albo znajomości.

Ludzie uwierzyli specom od marketingu że jak nie mają pieniędzy to jest to wina tego że są nieudacznikami. Miliony ludzi w byłych PGR namawia się by zakładali firmy. kiedy w małych miasteczkach zycie podtrzymuje jakiś zakład, gdzie ludzie zawsze pracują za minimum w warunkach urągających godności, i sie z tego cieszą. Jeśli ludzie nie mają pieniędzy, a nie mają bo nie ma pracy, to za co mają kupować? Jaki więc sens ma wmawianie byłym chłopom żeby otwierali księgarnie, salony masażu czy zakłady kosmetyczne skoro nikt z braku pieniędzy nie będzie u nich kupował?

PIS gdy był u władzy uderzył w tą grupkę ludzi na górze która upadla 40 milionów Polaków, i czerpie z nich niewyobrażalne zyski. I przegrał. Jedyny ratunek to czas. Musi wyjechać jeszcze ze trzy, cztery miliony młodych ludzi, muszą wymrzeć mentalni niewolnicy, musi wrócić do Polski emigracja która widziała jak jest w normalnym państwie. Wielkim sukcesem jest to ze weszliśmy do UE, dzięki temu można było stąd uciec, i powoli standardy UE przechodzą do nas. W UE bogaty płaci więcej, biedny nic. Dlatego tam jest normalnie, a u nas nienormalnie. W UE płaci się człowiekowi za pracę, w Polsce płaci się grosze przy akompaniamencie płaczu pracodawcy ze zbankrutuje.

A oto najczęstsze manipulacje stosowane przez opłacanych ludzi na forach, albo pożytecznych idiotach przekonujących do liberalizmu.

Każde napisanie o pracodawcy który gnoi pracownika (bardzo częste w Polsce niepłacenie czy oszukiwanie, nikt nie ma czasu ani pieniędzy na trwajace latami sprawy w sądzie więc rezygnuje, co skwapliwie  jest wykorzystywane) przeczytasz że jak tak dobrze jest być biznesmenem, to sam zalóż firmę i płać miliony. Otóż nie każdy musi być biznesmenem, większość ludzi chce pracować, i zarabiać tyle by móc godnie żyć. Nie na mercedesy i jachty, ale mieć na leki, jedzenie, mieszkanie. Aktualne pensje nie wystarczają do godnego życia. Śmiało można odpowiedzieć na taką bezczelną uwagę że jeśli pracodawcy nie stać by godnie zapłacić za pracę, to wypad z rynku, znajdą się tacy którzy normalnie zapłacą. Jakoś na zachodzie pracodawca płaci więcej podatków, ma na karku groźne związki zawodowe, produkty są tańsze, i pensja dla pracownika znacznie wyższa. I zarabia – jak to możliwe, skoro w znacznie lepszej sytuacji Polski (częściej Niemiecki albo Francuski) biznesmen płacze ze dokłada do interesu? Musi kłamać, albo być totalnie niekonkurencyjny poprzez np. złą organizację pracy.

Tak jak policja chroni pojedyńczego człowieka przed napadem silniejszych bandytów poprzez policję, i napaścią innego państwa za pomocą armii, tak samo w krajach gdzie króluje dobrobyt interesy słabego pracownika przed możliwością wykorzystania go przez pracodawcę chroni związek zawodowy (ale nie ten w Polsce na pensji dawanej przez zarząd firmy, de facto jest to zwykła łapówka żeby związkowcy nie reagowali na łamanie prawa, tylko silny związek będący na zewnątrz struktur firmy utrzymywany ze składek zwiazkowców) i instytucje państwowe. Media których właścicielami są właśnie bogaci ludzie bardzo na to narzekają, i nie ma co się im dziwić. Fajniej by było płacić mało pracownikom, więcej by zostało dla właściciela. Jednak interes Państwa jest ważniejszy niż wola grupki miliarderów. Czemu?

Gdy ludzie mają dobre pensje, kupują dużo zwykłych artykułów codziennego użytku, w ten sposób rozkręca się popyt, powstają firmy skoro dużo ludzi kupuje. Gospodarka kwitnie. Gdy zabrać ludziom te pieniądze i dać bogatym co postulują liberałowie opłacani przez tych bogatych, będą nimi obracali, spekulowali, a nie dadzą nimi zarobić sklepikarzom, firmom meblowym itd. Upadną firmy bo ludzie będa mieli mało pieniędzy, i nie będa dużo kupowali. Czyli wtedy mamy do czynienia z biedą. I teraz najważniejsze – gdy jest dużo firm bo ludzie mają pieniądze, powstaje konkurencja. Gdy ludzie nie mają pieniędzy firmy upadają i zostaje kilku silnych graczy na rynku, którzy jak pokazuje życie, zawsze się ze sobą dogadują utrzymując bardzo duże ceny. Przy dużym popycie powstaje wiele firm które konkurują ze sobą. Jest o co…

Bogaty chce płacić mało, i ja go rozumiem. Jednak w krajach zachodu łatwo zostać bogatym, jesli ma się dobry pomysł i chęć do pracy, a jest to łatwe dzięki temu że ludzie mają pieniądze i mogą kupować. Gdy mamy liberalizm, ludzie nie mają pieniędzy, i co z tego że masz dobry pomysł i chęć do pracy, skoro nikt nie ma pieniędzy żeby to kupić? Zostajesz bogaczem dzieki socjalowi, daniem pieniędzy zwykłym ludziom a nie bogatym, i jak jesteś bogaty przestaje Ci się to podobać, chcesz im zabrać by mieć więcej, naturalny odruch. Dlatego w bogatym społeczeństwie bardzo ważne jest to by jak największa ilość ludzi miała dobre pieniądze, liberałowie chcą doprowadzić do tego co zrobili w Polsce Afryce i Meksyku – zabrać biednym i skumulować pieniądze u bogatych. Opisuje to współczynnik Ginniego, rozkład bogactwa w społeczeństwie. Gdy ten opada, zaczyna się rewolucja. Z jednej strony nędza i slumsy, niewolnicze stawki i bezrobocie, z drugiej strony wielkie pałace liberalnych dobrodziejów. Pojawia się osobowość pokroju Lenina czy Hitlera pociągająca masy za soba, i mamy przewrót w którym bogaci ludzie, często porządni, są zarzynani na równi z chciwcami. Liberalizm więc w podstępny sposób dzieli ludzi, zubaża biednych i powiększa fortuny małej kliki bogaczy.

Pensja minimalna. Tu liberałowie są bardzo zdeterminowani w swojej propagandzie. Argumentują że gdy zapłacisz więcej pracownikowi, maleje biznesmenowi zysk, więc musi podnieść cenę produktu i wtedy płaci się więcej za produkt, czyli pensja minimalna nie ma sensu. Drugi, tym razem już naprawdę bezczelny argument jest taki ze zabiera się pracę ludziom, których praca jest wyceniona poniżej płacy minimalnej, więc muszą brać zasiłki i okradają państwo zamiast pracować. Drodzy Państwo, tak szczerze powiedzmy sobie, pensja minimalna w Polsce podwyższona w 2010roku (aktualna) to 985 pln na rękę. Wynajęcie kawalerki w Warszawie to tysiąc pln, czyli pensja minimalna nie wystarcza nawet mieszkanie, jeśli ktoś mieszka u kogoś kątem to zapłaci 500pln jeśli jest to zagrzybiona nora, i zostanie mu na ubranie, transport i jedzenie niecałe 500pln, a gdzie lekarstwa, dentysta? Pensja minimalna w obecnej postaci jest kwotą która jest niewolnicza stawką, i nie wystarcza w żadnym wypadku na godne życie. Wystarcza na wegetację pod warunkiem że znajdzie się mieszkanie w niebezpiecznej dzielnicy, rezygnując z higieny. Jak więc można powiedzieć że 8 godzinna praca jest wynagradzana poniżej tego minimum? To ile by chcieli liberałowie płacić robotnikowi? 600Pln? 500? a może 400?

Przy tym bezrobociu ludzie walczą o pracę, i jeśli nie będzie minimalnej, ludzie dostaliby własnie po 500pln. Po co płacić więcej skoro inni też płacą 500pln? Można też pomiatać człowiekiem, traktować go jak szmatę, w końcu ludzie walczą o pracę i wiele dla niej zrobią. To marzenie liberałów, praca niewolnicza. Problem w tym że w niewolnika się inwestuje, dba by za szybko nie umarł, inwestycja musi się zwrócić. Pensja minimalna nie wystarcza na dbanie o pracownika jak o niewolnika, ludzie żyją z emerytur rodziców, dziadków, majątku wypracowanego wczesniej. Liberał nie dość że Ci nie płaci, to Cię okrada z tego co masz.

Młodzi pożyteczni idioci po prywatnych studiach ekonomicznych i opłacani „zawodowi” propagandziści na forach piszą że w wielu krajach Unii nie ma pensji minimalnej. Ale są zasiłki. Przykład. Liberałowie podają przykład Szwajcarii która nie ma pensji minimalnej a ludzie dobrze żyją. Jednak „zapominają” wspomnieć że istnieją BEZTERMINOWE zasiłki w wysokości 1500E. Zasiłek pełni funkcję pensji minimalnej, ponieważ kto pójdzie do pracy za 1000E skoro za nic nie robienie ma 1500E? Taki zasiłek wymusza na pracodawcy żeby zapłacił za pracę znacznie więcej niż wynosi zasiłek.

Powstaje pytanie, co jest lepsze, płacić zasiłek nierobom którzy i tak nie pójdą do żadnej pracy, czy zastosować liberalizm który spowoduje ze nie dostaną nic? Przykłady państw socjalnych jasno wskazują że w ogólnym rozrachunku znacznie taniej jest dać zasiłek nierobom którzy napędzą popyt, niż zrobić z nich przestępców i ścigać ich, trzymać w więzieniach, a jest pewne że część tych ludzi nie mając pieniędzy, pójdzie kraść i mordować. Przykłady liberalne takie jak Meksyk pokazują jakie tam istnieje straszne bagno, korupcja i nędza. Kto był w zachodniej Europie i USA wie jedno – praca jest dla każdego, bezrobocie realne nie istnieje, te które jest wykazywane to zawsze istniejąca grupka nierobów i narkomanów, a kto chce pracować, z miejsca znajduje pracę. W tych państwach jest pensja minimalna, i/lub bardzo wysokie, bezterminowe zasiłki. Liberałowie powiedzą Ci więc według szablonu że te kraje sa bogate bo miały kolonie. A Irlandia? Miała kolonie? Nie. Była w nędzy, i oprócz wielu mechanizmów które wprowadzono były wysoka pensja minimalna i zasiłki. Działa? Działa, wystarczy zapytać rodaków jak się żyje w Irlandii która była niedawno jeszcze biedna jak mysz kościelna. Cięcia biurokracji, sensowne prawo dla biznesu żeby ułatwić podatki i prawo, jak najbardziej, ale też musi być w tym wszystkim dbanie o zwykłego człowieka, gdyż taka postawa, co pokazują kraje Europy, wpływa dobrze na cały organizm społeczny. Jest tylko jeden minus – ogranicza zyski najbogatszych miliarderów.

Liberał Ci powie używajac wskaźników ekonomicznych ze w Niemczech jest źle. Ano jest, dlatego że trzeba utrzymać miliony emigrantów z Afryki i Turcji. Ale to wina ludzi u władzy bo na pozwolili, nie systemu. Mimo wszystko, mimo obciążenia emigrantami, mimo braku kolonii, ten system działa tak że są bogate firmy, i ludziom żyje się dobrze. To działa, od lat. Prorokowanie liberałów że upadnie można wrzucić z proroctwami Korwina Mikke od wielu lat że UE upadnie. Jakoś trwa, co pokazuje zdolność przewidywania przez Pana Mikke.

Kolejne kłamstwo liberałów – jak dasz wszystko bogatym, i zlikwidujesz pensje minimalną, to dla chorych ludzi powstaną fundacje bogaczy które im dadza jeść. Zastanów się – bogacz który płaci duże pieniądze by Cię ogłupić, przekonać że zabranie Ci pensji i zasiłku jest dla Ciebie dobre, da teraz z takim trudem wywalczone pieniądze Tobie bo Ci się popsuło zdrowie i obudziłeś się z ręką w nocniku? Naprawdę w to wierzysz?

Gdy dasz wielkie podatki, firmy uciekną do stref gdzie się ich nie płaci. Super, to czemu w krajach Europy od wielu, wielu lat biznes płaci ponad 50% podatki i jakoś firmy tam są, działają, i wszystko się ładnie kręci? Czemu nie uciekli? No właśnie.

I na koniec, taki Polski przykład. Carrefour. We Francji płaci olbrzymie podatki dochodzace do bodajże 65 czy 70%, w Polsce nie płaci nic bo wykazuje straty. We Francji płaci pracownikom 1500E w Polsce 985pln na rękę. Produkty we Francji są tańsze niż w Polsce. We Francji za gnojenie pracownika i zmuszanie go do pracy w pampersie płaci się milionowe odszkodowania, można trafić do więzienia, w Polsce nie ma kar, człowieka można zeszmacić jak się chce korzystając z tego że nie ma pracy, nie ma zasiłków, nie można się odwołać do sądu pracy bo sprawa trwa latami, a za co żyć w tym czasie?

I jakoś we Francji Carrefour działa, przynosi zyski – w Polsce słychać płacz że bieda. To jest zwyczajne, ordynarne oszustwo. Politycy (PO, SLD, PSL) za wziątki od wielkiego biznesu zrobiły ustrój niewolniczy, gdzie można korzystać z bezpłatnej, darmowej siły roboczej. Dziadowskie zasiłki przez parę miesięcy, pensja minimalna jak w Kongu, zagmatwane prawo. Idealne miejsce by robić z ludzi psychiczne wraki, i okradać ich w majestacie prawa. Ale tej klice ciągle mało – chcą podatku liniowego, czyli ograniczenia podatków dla bogatych, a już pomysł Pana Mikke o podatku pogłównym czyli że każdy płaci jedną kwotę, to już zupełne szaleństwo i powrót do 19 wiecznego kapitalizmu. Szkoda że nikt nie pisze o tym kapitaliźmie, że ludzie umierali w wieku 40 lat w męczarniach z braku szacunku do życia ludzkiego. I teraz taki system chcą wprowadzić w Polsce, taki system jest na rękę Panu Mikke, on jest bogaty, zapłaci mniej podatku. Na rękę jest gwiazdom telewizji, aktorom, sławnym ludziom, dlatego polecają głosowanie na Bronka, PO. I ok, jest to w ich interesie, ale nie zwykłych milionów ludzi. Problem w tym że Ci zwykli ludzie też chcą być modni, i głosują na Bronka. A potem płacz i leki bo zdrowie od taniego jedzenia i stresów się załamało.

Chcę by Polska była nowoczesnym, Europejskim krajem, a nie ciemnotą i zaściankiem z którego wszyscy się śmieją. Chciałbym by zwykli ludzie mieli możliwość bogacenia się, kupienia mieszkania, dobrego samochodu, założenia rodziny i posiadania środków na swoje hobby, budowania silnego państwa a nie niewolniczej harówki na kasie w tesco za 985złotych. Jeśli Ty też tego chcesz, zadawaj pytania liberałom. Oni tego bardzo, ale bardzo nie lubią.

 

348 thoughts on “Neoliberalizm – geneza oszustwa

 1. Nie zgodze sie,nieroby maja isc do roboty a nie siedziec na zasilakch pozatym dobry socjal przyciaga muzlumanow do Europy,cale wielodzietne rodziny siedza na zasilkach,Niemcy maja problem z Turkami podobnie Francja.

 2. Ok, zlikwiduj zasiłki nierobom, i uderz w miliony uczciwych ludzi których automatycznie zaczną wykorzystywać pracodawcy i będzie jak w Polsce „Nie chce Ci się pracować to wypierdalaj, czeka setka chętnych”.

  To tak jak z nogą zaatakowaną przez gangrenę, nie chcesz jej obcinac, przez co umiera od zakażenia cały organizm. Coś za coś.

  A muzułmanów zaprosili durnie, i im płacą, zasilki dla rodowitych mieszkanców, jak jest w Szwajcarii.

 3. Jezeli ktos moze pracowac i ma mozliwosc podjecia pracy to ma isc do roboty a nie siedziec na zasilku przeciez ten zasilek nie bierze sie z nieba ktos na to pracuje.Dostajesz kase od panstwa, kupujesz produkty ale nic nie tworzysz reszta pracujacych sklada sie na czyjes nierobstwo.

 4. Problem jest taki, że media propagują lewactwo, a nie liberalizm. PO to nie są liberałowie. Liberałowie, którzy podnoszą podatki? Hehe 😆
  Jeśli zlikwidujemy podatek dochodowy to każdy pracownik dostanie więcej, a nie tylko biznesmen. Teraz państwo najwięcej zabiera najbiedniejszym. Jak ktoś zarabia 2000zł to po zlikwidowaniu podatku dostawałby ok 3500zł, a pracodawca wyda na niego tyle samo co teraz.
  Państwo nie ma nic nikomu dawać ani odbierać. Człowiek ma mieć to na co zasłużył.

 5. Mundurowi,gornicy emeryci ponizej 50 roku zycia.Czy to jest normalne?.Wiekszosc z nich dorabia na emeryturze tacy sa przepracowani.

 6. Bajka o rozsądnej mrówce i leniwym koniku polnym

  Wersja klasyczna

  Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę. „Głupia mrówka” – myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Konik polny umarł z głodu i zimna.

  Wersja współczesna

  Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę. „Głupia mrówka” – myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołuje konferencję prasową, na której zadaje publicznie pytanie, dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią, podczas, gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową.

  TVN, Polsat i Telewizja Polska pokazują zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Polska jest zszokowana tym kontrastem. Jak to możliwe, że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia są jeszcze takie różnice? Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?

  Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w głównym wydaniu Wiadomości i oskarża mrówkę o uprzedzenie do koników. W programie Łzy nie kłamią Główny Konik Polski razem z Głównym Konikiem Polnym śpiewają „Nie łatwo być konikiem.” Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce na listach przebojów.

  Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek notuje rekordowy wzrost sprzedaży.

  Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki organizuje demonstrację pod hasłem „Każdy chce godnie żyć”.

  Stowarzyszenie Życie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają klucze do spiżarni.

  Prezydent z żoną w specjalnym oświadczeniu informują naród o ogromnym przywiązaniu do wszystkich nieszczęśliwych koników i zapewniają, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić im nadzieję w sprawiedliwość.

  Redaktor Mrówkojad w cyklicznej audycji „Kto to zrozumie?” Pyta czy nie warto sprawdzić, w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo biedy. „Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników” – postuluje dziennikarz.

  Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza.

  Główny Meteorolog Kraju prof. Koniec Polski dementuje pogłoski o rzekomym odwołaniu zimy.

  20 lat później…

  Konik polny zjada resztki zapasów mrówki. W telewizorze, który kupił za pieniądze ze sprzedaży jedzenia widać nowego przywódcę, który rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy wyzysku i teraz będzie już sprawiedliwość.

 7. PIS Cie wynajął? Emocjonalne oszolomy to jednak nie ta droga… piszesz o wolnosci umyslu i popierasz katolickich dewiantów? Powodzenia.

 8. Tez jestem tego samego zdania, ale co proponujesz w takim razie? możesz zabrać zasiłki i wtedy dokopiesz uczciwym, zwykłym ludziom ponieważ pracodawca bedzie wiedział że może ich źle traktować, bo nie pójda na zasiłki których nie ma. Albo mniejsze zło, albo większe zło, nie można na wszystko patrzeć jednostronnie.

  W Niemczech masz zasiłki i nierobów, w Meksyku masz liberalizm i ludzie łapią gołębie żeby podjeść. Co wybierasz?

 9. PO podawało się za liberałów, obiecując liniowy. Uważasz że jak zlikwidujesz podatek dochodowy, czyli dasz więcej kasy biznesmenowi, to on da Ci większa pensję? naprawdę w to wierzysz że gruba świnia, były ubek zrezygnuje z mesia nowego żeby Ci dac zarobić? :)))

  Ok, powiedz mi w takim razie czemu gdy Miller obniży CIT do jednego z najniższych w Polsce zarobki nawet nie drgnęły. Pracowałem wtedy, nie ruszyło się kompletnie nic. Nikt nikomu nic nie dawał, chłopaki sobie pokupowali nowe auta, domki na Majorce, by żyło się lepiej.

 10. Jestem jak najbardziej za bronią, KS, likwidacją urzędasów, z pomysłów socjalnych jestem za pensją minimalną i zasiłkiem z powodów ktre opisałem w artykule.

 11. Nikt mnie nie wynajmował, piszę jak mi serce i logika mówi. A Ty czytaj dokładnie bo wyraźnie napisałem że w tej chwili nie widze realnej siły oprócz PIS która by coś zmieniła. Może kiedyś, teraz tylko PIS, a co do katolicyzmu to wyraźnie napisałem w artykule co sądzę o tej organizacji.

  Żeby mieć wolność umysłu, musisz się najeść, ubrac, mieszkać godnie, za neoliberałów to jest dla większości ludzi nierealne. Nie sama medytacją człowiek żyje, niestety.

 12. Ja nie jestem za likwidacja zasilkow dla bezrobotnych szukajacych pracy i ludzi niezdolnych do pracy z powodu choroby tylko dla leni pozatym w Niemczech nie ma np placy minimalnej.

 13. Tylko ze Pis popelnil jeden zasadniczy blad podzielil Polakow na dobrych i zlych.Jezeli chcesz zdobywac poparcie to musisz uzywac odpowiedniego jezyka a stawianie sprawy na zasadzie „my dobrzy on zli” tworzy podzialy i wzbudza agresje.

 14. To nieprawda z tym podziałem, dziwię się że na to się nabrałeś. Media podzieliły, nie PIS, a Tusk powiedział o moherach, to nie jest podział mówić na starszych schorowanych ludzi którzy żyją jak dziady, że są moherami? a co zrobił PIS, proste, są byli ubecy którzy się sprzedali, skurwili za parę groszy, i normalni ludzie którzy powiedzieli NIE.

  Zreszta zauważ ze ludzie z natury są podzieleni, miasta sie nie lubia, ba! nawet ulice sie nienawidza i chłopaki się leją. Jak PIS więc mógł podzielić ludzi?

 15. Tylko jak to rozróżnić? cwaniaczki mają renty, a ja inwalida który od lat walczę o jakie takie życie nie mam szans na rentę.

  Piszę to kolejny raz – nie ma pensji minimalnej ale jest zasiłek bezterminowy. Kurde, czytałeś art w ogóle? przecież ja ten argument podałem…

 16. Jesli chodzi o płacę minimalną, wklejam:

  „Osoby bez większych kwalifikacji mogą natomiast liczyć na minimum 10 euro za godzinę, po potrąceniu podatków i składek wychodzi ok 6,5 euro „do ręki”. W Niemczech nie ustanowiono płacy minimalnej jednak przyjęło się iż jest to ok 8,5 euro za godzinę. ”

  I drugi cytat, wszystko tłumaczący:

  „Natomiast w Niemczech w ogóle nie ma ustawowo regulowanej wysokości płacy minimalnej. Jest ona ustalana w ramach porozumień branżowych, odrębnie dla każdego sektora.”

  Nie ma pensji minimalnej, jest za każdym razem porozumienie między zwiazkami zawodowymi a firmą. Czyli jest, pod inną nazwą. Tyle w kwestii tego argumentu liberałów 🙂

 17. mills jesteś nieuleczalnym użytecznym idiotą ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

  Twoja arcygłupota mnie przeraża.
  Już kiedyś pytałem się ciebie gdzie są w POlsce te miliony miejsc pracy dla nierobów.

  Pokaż mi i innym czytelnikom te miejsca pracy a nie pierdol gładkich populistycznych komunałów ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

 18. Robert, ja Cię proszę jak kolegę, nie klnij dlatego że robisz wrażenie że ludzie którzy popierają to co napisałeś sa wariatami i są agresywni. Pisz grzecznie i miło, pamiętaj że komci może mam niewiele, ale czyta to co najmniej kilkaset osób codziennie, wiec niech wiedzą że to co piszemy to spokój, zgoda, wolność a nie bluzgi na komentatorów. Zrób to dla mnie ten jeden raz.

 19. Witam Mistrzuniu! Dawno mnie tu nie bylo.
  Widze ze po raz kolejny walkujesz temat Polski.
  Powiem tak, nie zaluje ze wyjecham z Polski :D:D Polecam mimo wszystko, warto sprobowac!

 20. Oczywiscie zeby bylo jasne Po jest tak samo winne jak Pis w dzieleniu Polakow na dobrych i zlych a w takich warunkach nic w tym kraju nie zrobisz wiec na nic sie nie nabralem i te dwie partie sa dla mnie skonczone a czy to „mohery” czy „spieprzaj dziadu” tylko mnie w tym utwierdza ,wybieranie mniejszego zla mnie nie interesuje.Puste urzedy pracy za Pis to zasluga otwarcia rynkow pracy i emigracji a nie dzialan rzadu.

 21. Przy standardowych nastawach kalkulatora plac przy dochodzie 2000zł netto/mc – umowa o pracę mamy:

  Netto – 2000
  Brutto – 2774.96
  ZUS – 380.45
  NFZ – 215.51
  PIT – 179.00
  Koszty pracodawcy

  ZUS – 445.66
  FPiFGŚP- 70.76

  RAZEM: 3291.38 a nie 3500zł a podatek dochodowy w tym to kwota tylko 179zł.

  Widzimy więc że podatek dochodowy – PIT to żaden problem.

  Większość haraczu to danina na emerytów i rencistów, bo gdyby ich finansować z wpływów z prywatyzacji jak chce tego jkm to emeryci dostawaliby góra 1% dotychczasowych emerytur a więc kilka złotych na miesiąc.
  Większość sztywnych zobowiązań budżetu to emerytury i bezkarne złodziejstwo nomenklatury i gdyby nie one można by inwestować gigantyczne pieniądze co roku w miejsca pracy i infrastrukturę.
  To jeszcze jedna spuścizna PRL-u za którą nikogo nie rozliczono.
  Ci co dziś harują na emerytury tych co za komuny pierdzieli w stołki i tylko patrzyli co podpierdolić mają z wielu powodów mierne szanse na jakiekolwiek emerytury nie mówiąc o godnych.
  Stary portfel okazuje się lepszy – bo dzięki zbrodniarzowi buzkowi przyszli „emeryci” będą nędzarzami w stosunku do biednego „starego portfela”.
  To gówniane pseudo państwo się wali i nie ma dla niego nadziei.
  POlacy przed i PO szkodzie okazali się nieuleczalnymi głupcami.

 22. Biznesmen nie da mi więcej tylko tyle samo – ja będę miał więcej bo nie zabierze mi państwo.

 23. Na dodatek emerytury – totalny idiotyzm. Zamiast tego są fundusze inwestycyjne jak np Skandia i to się ludziom opłaca dużo bardziej niż płacenie ZUS i dostawanie potem emerytury. Socjalistyczne państwo najpierw zabiera nam mnóstwo kasy, a potem daje niewielką część tego w zasiłku czy rencie żeby pokazać jacy to niby są dobrzy.

 24. Ale samo to, że przyznaje się ludziom zasiłki tworzy biurokracje i daje posady kolejnym urzędnikom. Zasiłki powinni dostawać ludzie chorzy, którzy nie mają jak pójść do pracy.
  Wyobraź sobie, że jesteś bogaty. Chciałbyś żeby za Twoje pieniądze jakiś skurwysyn kupował sobie wódkę, podczas gdy ludzie umierają w szpitalach bo nie ma pieniędzy na leki dla nich? A co do pensji minimalnej to pomysł niby dobry, ale łatwy do ominięcia przez złych pracodawców.

 25. Ja nie widzę żeby PiS dzielił. PO to robi cały czas nazywając wszystkich, którzy na nich nie głosują bydłem, ciemnogrodem i katolickimi talibami. Właśnie za tą propagandę i za przekręty nie cierpię PO i wolę głosować na PiS, który chociaż program mi nie odpowiada, stara się przynajmniej coś zrobić z korupcją i ubekami.

 26. No ok, ale jak rozróżnisz chorego od symulanta? zabierz zasiłki jak chca liberałowie, i chory zdechnie pod mostem, a przedtem odstrzeli parę osób z rozpaczy i frustracji.

  Wyobraź sobie skąd w krajach zachodu bogacz się dorobił? bo ludzie maja duzo kasy, i mozna im cos sprzedawać. To sprobuj sie tak na wschodzie Polski dorobić jak ludzie żyją na kreskę, żeby mieć tylko co zjeść.

 27. 34 proponuje ci zalozyc partie i to powaznie nie zlosliwie
  ja chetnie cie bede popierac i mysle ze wielu tez

  wygraj i zmien Polsce na lepsze
  dla nas wszystkich

 28. Nie ma jak rozróżnić naprawdę chorego od symulanta – z tym się nic nie zrobi.

  Ludzie żyją na kreskę. Niestety. Ale gdyby nie musieli oddawać państwu większości tego co zarobią to mieliby więcej i kupowaliby u bogaczy, dzięki czemu bogacz też ma więcej.

  Dobry przykład co robią podatki jest ze sprowadzaniem samochodów zza granicy. Ludzie sprowadzali dużo samochodów bo było tanio, więc nałożyli na to wysoki podatek licząc na duże wpływy do budżetu państwa. I co się stało? Ludzie przestali sprowadzać samochody bo przez podatek przestało się opłacać.

 29. 34 to Ty jesteś agresywny, a nie zwolennicy JKM. Przyczepiłeś się do człowieka, który akurat chce żeby w Polsce było dobrze, zamiast tak napieprzać na ludzi z PO czy SLD, którzy wprowadzają w życie ustawy ograniczające naszą wolność. Korwin przynajmniej nie zabraniałby ludziom robić czego chcą i nie nakazywałby im robić czego nie chcą, nie zabierałby nam kasy i nie decydowałby co z tą kasą zrobić – robilibyśmy to sami. Ale tak nie będzie bo Korwin nie ma szans wygrać wyborów z dwóch powodów. Po pierwsze nie stać go na propagandę w mediach, po drugie za dużo pierdzieli głupot typu odebranie praw wyborczych kobietom czy kara chłosty, co zniechęca ludzi do niego.

 30. Ludzie myślący w tym kraju, mający coś tak reliktowego jak sumienie, nie mają żadnych szans w starciu z bestią. Bestią na którą składają się pospołu i geszefciarze z PO, i PiS, SLD, PSL, miliony ich odmóżdżonych wyborców, dewoci, mafijny kler, fani JKM którzy są tak krańcowo naiwni i chciwi że dla zarobków brutto (liczą że pracodawcy uwolnieni z haraczu ZUS i PIT wszystko dadzą robolom – o durna krańcowa naiwności ❗ ❗ ) gotowi miliony emerytów i bezrobotnych skazać na śmierć głodową, no i oczywiście niewidoczna realna władza mająca polityków w kieszeni – oligarchowie – właściciele min. mediów piorących mózgi „wyborców”.

  Polacy przed i po szkodzie okazują się nieuleczalnymi durniami.

  Nie wiem jakiej katastrofy tu trzeba żeby demokratyczna większość przejrzała na oczy i obudziła się.

  Jedyna szansa w działaniach konwencjonalnych która dałaby bardzo pozytywne efekty to efektywne i uczciwe zastosowanie powszechnej okresowej kontroli VIP-ów i decydentów na wykrywaczach kłamstw.
  Tylko to pozwoliłoby uwolnić Polskę i Polaków od rządów przeżartych korupcją mafii politycznych i ich sponsorów.

  A to że PiS nawet nie zająknął się z propozycją w tej sprawie świadczy o kaczorach jak najgorzej.

  Polska mogłaby całej ludzkości dać przykład skutecznej walki z mafijnymi zdrajcami.

  To że politycy w skali globalnej nie stosują dostępnego arcy skutecznego narzędzia DOKŁADNIE OPISUJE KIM NAPRAWDĘ SĄ.

  Jest jeszcze sfera działań niekonwencjonalnych, od akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa, masowego zrzekania się obywatelstwa, demonstracji, ruchawek ulicznych, koktaili mołotowa, rewolucji, po działania oparte o parapsychologię.

 31. „odebranie praw wyborczych kobietom” Chyba 34 zgodził by się z tym postulatem JKM.
  Coś ich jednak łączy 😉
  A kara chłosty to coś dla Mistrzunia, ale on by tylko chłostał kobiety 😉

 32. Proponuję przykładanie wyborcom do głów czułych sensorów – myślisz niezależnie, nie poddałeś się praniom mózgów – możesz głosować.

  Masz kurzy wyprany móżdżek – glosowałaś np. na oleczka bo on taki pikny i w ogóle na pewno się ze mną ochajta, oj zdradził mnie on, nie dał mieszkanka i nie ochajtał się – ale jest pikny donek kondonek on to juzci na pewno sie ze mną ochajta – SZANOWNA PTASZYNO NIE MASZ PRAWA WYBORCZEGO I PRAWA DO OTRZYMANIA KARTY DO GLOSOWANIA.

 33. Takie g jak skandia w każdej chwili może zbankrutować – rzeczywiście super opłacalne dla ślepych, bezrozumnych frajerów.
  Rzeczywistość nie jest constans, wystarczy kryzys, wojna i po skandii i temu podobnych żydowskich geszeftach.

 34. Płatnikiem ZUS i PIT jest pracodawca, czy naprawdę wierzysz w to że chciwy dorobkiewicz podniesie ci wypłatę o ten jego zysk nadzwyczajny ❓ ❗
  Jeśli już to powie ci że konkurencja rośnie i musi ciąć koszty. A potem kupi sobie helikopter albo samolot.
  Oj ludzka naiwności – jesteś bezdenna i bez granic ❗

 35. W krajach zachodnich a przede wszystkim w krajach skandynawskich panuje wysoki socjal, który wycina nadwyżki z lat 70-tych i 80-tych. Hiszpania pada, Wielka Brytania dodrukowuje pieniądze, Francja i Niemcy coraz gorzej sobie radzą z falami leniwych emigrantów. W Norwegii utrzymuje się narkomanów. W Polsce jak ktoś jest ambitny, mądry i pracowity to się dorobi. Potrzeba przykładu więc najlepiej zacząć od siebie. Dać ludziom więcej zarobić to lepiej będą pracować. Konkurencja nie będzie mogła bezczynnie czekać aż jej najlepsi pracownicy będą szukać lepiej płatnej pracy. Socjal nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż powoduje rozleniwienie narodu. W Polsce ogrom pieniędzy jest marnowany na koszty transferowe, na organizację przetargów, na olbrzymią biurokrację. Ale najbardziej to ludziom brakuje świadomości, o czym świadczą ostatnie wybory. W najbliższych latach wszystko się rozwiąże, na razie Polska jest tylko w troszeczkę lepszej sytuacji od Grecji. Moim zdaniem będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 36. Niestety tak własnie bedzie Olek, jak PIS obniżył składkę rentową czyli dał biznesowi kasiorę, ten zamiast podwyższyć pensję o inflację dał to co zostało z obniżki składki, a tego co powinien dać z racji inflacji, oczywiście nie dał. Zostało w kieszeni. Dlatego też uważam że obniżka dochodowego nic Ci nie da, da Twojemu pracodawcy.

 37. Polska może zbankrutować, myślę że to nie byłoby złe, może by się przebudzili ludzie. Tak jak teraz nie może być, ale wszystkim to zwisa.

 38. „po działania oparte o parapsychologię.”

  Takie działania są podejmowane, nie chcę za bardzo w to wnikać z różnych względów ale znam człowieka który miał prawdziwe zdolności paranormalne, i próbował coś zrobić w ramach katastrofy Smoleńskiej która uważana jest przez tych ludzi za …specyficzną, z Panem Tuskiem, i zabrali go do szpitala w stanie agonalnym… wyżył, z trudem. „Coś” nieźle sobie żyje z tego syfu w tym kraju. To jak Monroe w książce o OOBE, mistrz tego tematu, próbował dostać się w ciele astralnym do prezydenta nie pamiętam którego, i jak się to skończyło 🙂

 39. 34 na wszystko nARzeka ale rozwiazan nie daje a jak juz daje to nie robi nic zeby zmienic polske
  tylko mowi ze sie nie da bo zniszcza uczciwego

  no ok no to niech zniszcza nas ale przynajmniej probujesz lepiej zginac probujac niz zyc w takim pierdolniku prawda?
  gdybys naprawde chcial zmian robilbys cos cokolwiek a nie tylko gadal

 40. ludzie sie nigdy nie przebudza
  ilez to juz razy mieli sie przebudzic? wojny zabory powstarania smolensk katyn hala w katowicach i co?
  i jest gorzej niz bylo

  nie ma szans niestety tu zawsze bedzie zle

  lepiej chyba skupic sie na osiagnieciu przebudzenia prawda?

 41. Czy to możliwe żebyśmy aż tak byli zakorzenieni w naszych narodowych kompleksach i wadach? Chciałbym się doczekać czasów kiedy Polacy będą dumni z bycia Polakami bez względu na okoliczności. Już Norwid pisał o Nas w dosadny sposób. Może zacytuję: „Pieśń od ziemi naszej”
  I
  Tam, gdzie ostatnia świeci szubienica,
  Tam jest mój środek dziś – tam ma stolica,
  Tam jest mój gród.

  Od wschodu: mądrość-kłamstwa i ciemnota,
  Karności harap lub samotrzask z złota,
  Trąd, jad i brud.

  Na zachód: kłamstwo-wiedzy i błyskotność,
  Formalizm prawdy – wnętrzna bez-istotność,
  A pycha pych!

  Na północ: Zachód z Wschodem w zespoleniu,
  A na południe: nadzieja w zwątpieniu
  O złości złych!

  II
  Więc – mamże oczy zakryć i paść twarzą,
  Wołając: „Kopyt niech mię grady zmażą,
  Jak pierwo-traw!”

  Lub – mamże barki wyrzucać do góry
  Za lada gwiazdką ze złotymi pióry –
  Za sny nieść jaw?

  Więc mamże nie czuć, jaką na wulkanie
  Stałem się wyspą, gdzie łez winobranie
  I czarnej krwi!…

  Lub znać, co ogień z łona mi wypali?
  Gdzie spełznie? – odkąd nie postąpi daléj? –
  I – zmarszczyć brwi…
  III
  Gdy ducha z mózgu nie wywikłasz tkanin
  Wtedy cię czekam – ja, głupi Słowianin,
  Zachodzie – ty!…

  A tobie, Wschodzie, znaczę dzień-widzenia,
  Gdy już jednego nie będzie sumienia
  W ogromni twej.

  Południe! – klaśniesz mi, bo klaszczesz mocy;
  A ciebie minę, o głucha Północy,
  I wstanę sam.

  Braterstwo ludom dam, gdy łzę osuszę,
  Bo wiem, co własność ma – co ścierpieć muszę –
  Bo już się znam.

 42. Ludzie się nie przebudzą, ale te siły które w tym momencie okupują Polskę, bo jak inaczej to nazwać, można osłabiać na różnych frontach, utrudniać, im więcej sił stracą na walce z „partyzantami” tym mniej ich będzie żeby utrzymywać tą zbiorową hipnozę. Utrzymanie jej jest bardzo drogie, trzeba opłacać dziennikarzy, niszczyć tych którzy są uczciwi i piszą co widzą, każde uszczknięcie tej potęgi pomaga nam wszystkim.

  Tak, przebudzenie jest ważne, ale nawet w tą mozliwość sprytnie uderzyli, zmuszając Cię do harówki po której cieżko medytować, zresztą jak medytowac gdy masz 500 tysięcy długu na 30 lat? wszystko jest obliczone na zrobienie z człowieka niewolnika, a można to zrobić zabierając mu szczęście.

 43. Tak, każdy pracodawca kupuje sobie helikopter albo samolot 😆 Powiedzcie mi dlaczego pracodawcy mieliby obniżać ludziom pensje po zlikwidowaniu podatku dochodowego i złodziejskiego zusu. Wtedy ludzie poszliby pracować dla konkurencyjnego pracodawcy, który tego nie zrobi. To pracodawca powinien walczyć o pracownika, a nie odwrotnie.

 44. Są inne metody.
  Należy sięgać płaszczyzny która spaja jak największą zbiorowość.
  Zbiorowość wszystkich czasów.
  Z Bogiem nikt nie wygra.

 45. Tak Olek, szef banku w którym pracowałem miał samolot i to nie najtańszy a drogą cessnę swego czasu modną u biznesmenów których pracownicy robili za 800zł, inny stadninę koni, stać ich było. Piszę Ci któryś już raz dlaczego nie dadzą Ci podwyżki, dlatego że nie musza ponieważ jest 20% bezrobocie i czemu mają Ci dawać skoro i tak pod bramą czeka 500 osób chętnych za miskę ryżu tyrać?

  Naprawdę myślisz że pracodawca któremu obniżysz podatek zrezygnuje z mercedesa żeby Tobie dać pieniądze, skoro nie musi? pamiętaj że jest bezrobocie.

  I pisze to chyba czwarty raz – obniżyli CIT w Polsce za Millera i nie było ZADNYCH podwyżek.

 46. Olek, może inaczej – w 19 wieku gdy powstawał przemysł, biznesmeni mieli gigantyczne fortuny, a ludzie, często dzieciaki, pracowały za grosze niszcząc zdrowie, tracąc ręce czy nogi, dostając raka czy pylice płuc od fatalnych warunków, wrzeszczeli umierając z bólu i nikt się nimi nie interesowa z biznesmenów, czemu sądzisz że teraz nagle ludzia mentalność napędzana chciwością się zmieni i nagle biznesmen zrezygnuje z władzy i pieniędzy żeby Ci dać kasę? a dał Ci kiedyś coś jakiś? wątpię.

  To że teraz masz jakie takie warunki pracy i nie umierasz w wieku 35 lat to zasługa związków zawodowych. To one wywalczyły prawa dla pracownika żeby go godnie traktować. Gdyby nie one, pracowalibysmy w fabrkach po 12h na dobę za jedzenie,

 47. To „coś” to „bozia” min. watykańska utuczona na watykańskiej „miłości” od pokoleń oznaczającej „niesienie krzyża” i „ubogacanie duchowe” bliźnich przez cierpienie.

  W tzw. piśmie świętym jest specyficzny demoniczny papierek lakmusowy.

  Wystarczy wspomnieć sobie BIBLIJNY przekaz o kobiecie – nie żydówce – TO BARDZO WAŻNE (z innego plemienia) która prosi Jezusa o uwolnienie swojej córki od demona który ją prześladuje.

  Jezusiczek żydo-watykański odpowiada jej że został powołany TYLKO dla tych co POCHODZĄ z domu izraela.
  I serwuje jej „przypowiastkę” że nie odbiera się dzieciom (żydom) chleba i rzuca go psom (gojom – nie żydom).

  Dziś mniej poprawni politycznie żydzi traktują INNYCH LUDZI – goi JAK ROBACTWO.

  Kobieta jest jednak namolna i mówi że i psy pożywią się okruszkami z pańskiego (żydowskiego) stołu.
  I tu mamy odwieczną watykańską wstawkę „twa wiara jest zaprawdę wielka – twa córka jest uzdrowiona”.

  Tylko ten fragment jak dla mnie SKREŚLA Jezusa w sposób ABSOLUTNY I OSTATECZNY.

  Nie był ani żadnym prorokiem, ani tym bardziej zbawicielem, już nie wspominając o jego „boskości”.
  Chyba że zaakceptujemy krwiożerczą starotestamentalną bestię jako Boga.

  Ale to wielki błąd i tuczenie tej stworzonej przez napranych ziołami pastuchów bestii.

  Problem polega bowiem na tym że część naszej osobowości wytworzonej podczas życia i obciążonej takim a nie innym najczęściej kaprawym i błędnym światopoglądem współuczestniczy w tworzeniu pozaczasowej duchowej płaszczyzny.

  Możemy zaiste tworzyć Boga na obraz naszych marzeń a najczęściej budujemy, dzięki kk i innym obsrańcom duchowym, bestię.

 48. Mistrzu odpowiedz mi na pytanie.Jak sie ma nauka o świadomości, gdzie preferujesz indywidualizm, prace nad sobą do zachwytu nad socjalistycznym zreszta utopijny modelem gospodarki, gdzie kochana władzuchna wie lepiej co dla człowieka lepsze?Sprowadza człowieka do roli niewolnika.Bezmyslnego przeżuwacza.Czekam na odpowiedż.

 49. Mistrzuni jak zwykle jest wielkim i niopoprawnym optymistą.

  Jakie 12 godzin ❓ ❗

  Marek od lat w wielu firmach ludzie harują po 12 godzin nie mając płacone żadnych nadgodzin.

  Nadgodziny to przywilej pracowników mających szczęście pracować w wielkich zakładach pracy gdzie funkcjonują związki zawodowe.

  Amerykański kapitał (żydowski) był tak chciwy że dopiero jak mafia opanowała związki zawodowe to zaczęli się liczyć ze związkami i pracownikami.
  Dopiero jak życie cholernych chciwców żydowskich zostało zagrożone to zaczęli traktować goi jak ludzi a nie jak robactwo.

  Sam zasuwałem kiedyś po 12 godzin (w drogówce) bez jakiejkolwiek zapłaty za nadgodziny.
  Nawet w największych firmach budujących autostrady jak austriacka firma – bezkarnie zmuszają Polaków do harówki 12/dobę bez kodeksowych nadgodzin.
  W Austrii tacy „biznesmeni” – bandyci poszliby do kryminału a pracownikom zapłacono by wielomilionowe odszkodowania za same straty moralne – traktowanie ludzi jak niewolników.

  W jp-2 landii są bezkarni i wszystko im wolno.

  I dzięki tym mafijnym „oszczędnościom”, kosztem NIELUDZKIEGO ZNIEWOLENIA i upodlenia, jp-2 landzkie autostrady są…. NAJDROŻSZE W EUROPIE – DROŻSZE 4 RAZY OD PORÓWNYWALNYCH W CZECHACH CZY NIEMCZECH.

  A terasz w podzięce za ubogacenia duchowe przez cierpienie i „ducha świętego co zstąpił na tą ziemię i odnowił jej oblicze” koniecznie musicie udać się z kolejną pielgrzymką do „ojca świętego” ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

  W ChRL jest jeszcze lepiej.

  Pracownicy takich światowych korporacji jak adidas czy nike harują po 18 godzin/dobę.

  Ale tak jest w przypadku globokoncernów, u dostawców i kooperantów „czas pracy” pewnie jest jeszcze dłuższy.

  To dlatego onegdaj w USA zniesiono „niewolnictwo”.
  Ówczesny niewolnik był elementem kapitału – należało go odziać, nakarmić, leczyć i dać dach nad głową.
  Było to zaiste szaleństwo ekonomiczne w pojęciu współczesnego globalnego żydostwa – bo dziś często ludzie harują bez bata nad głową za małą część tego co miał kiedyś niewolnik.

 50. donek – pomazaniec „pana”.

  Ps. I jak czytam taką Ewę vel Makowa_ i jej gadki szmatki „poetyckie” o tym ze nie będzie zmieniać świata to tracę nadzieję na przetrwanie ludzkości.

  Bo żeby ludzkość miała szansę przetrwać świat należy absolutnie zmienić.

  To w istocie największe wyzwanie jakie stoi przed ludzkością.

  A tu mamy porażająco zasmucający przykład krańcowo bezrefleksyjnej i bezmyślnej „Ewy” – matki – która kicha (by nie rzec dosadniej) na swoją przyszłość, przyszłość swoich synów i ich życie.
  A to „kichanie” ubiera na dokładkę w quasi kulturalny wiersz:

  [url]http://za-parawanem-liter.blog.onet.pl/7015799,411412671,1,200,200,85503916,411427518,8393128,0,forum.html[/url]

 51. Dobrze, ale pracodawca musiałby teraz obniżyć pensję pracownikowi żeby pracownik dostawał tyle samo co dostaje, a na to pracownicy niekoniecznie muszą się zgodzić i na pewno znaleźliby się tacy, którzy dawaliby tyle kasy co teraz. Nie rozumiem dlaczego mieliby obniżać pensje?

 52. Mistrzu. Jestem twoim wiernym i oddanym fanem. Przeczytałem sporo twoich artykułów ale przez ten nie dałem rady przebrnąć. Poprostu uważam że troche zabardzo odjechałeś od kierunku ECOEGO i swojej kiedyś tam często opisywanej wizji bycia bogatym posiadania firmy itd. Dajże żyć ludziom tak jak chcą żyć. Czyli jak chcą być biedni niech będą biedni i okradani. Ty, ja, czy nawet my wszyscy tutaj na blogu zgromadzeni, ich nie zmienimy. Jedynie co możemy zrobić to zmienić siebie i to każdy indywidualnie. Oczywiście nie jestem za tym aby zgadzać się na ruchanie nas przez agenturkę /czytaj polityków/ poprzez przepisy, ustawy, podatki i inne takie odgórnie narzucane ograniczenia. Raczej jestem za tym żeby się wypinać na to co nie jest zgodne i wygodne dla nas, wypinać i robić swoje. Jak inni ludzie zobaczą że to co robisz oraz w jaki sposób to robisz przynosi pozytywne efekty to zaczną działać podobnie. I wtedy wszystkim będzie się żyło lepiej 😉
  Zmieniając temat mam prośbę o artykuł – coś na kształt poradnika dotyczącego możliwości i sposobów wykorzystania snów a zwłaszcza świadomego śnienia. Gdzieś chyba wspominałeś że masz swoje sposoby znacznie lepsze niż pisanie afirmacji, na pracę z podświadomością poprzez sen.

 53. No ale pani Makowa_ ma cipę więc wszelkie argumenty spływają po niej jak po gęsi – to w końcu ona ma rację.
  Przynajmniej w jej ocipiałym mniemaniu.

 54. Jestem za liberalnymi pomyslami o cieciu wydatków, a za socjalistycznym pomysłem zasiłków i płacy minimalnej. Biorę to co najlepsze, nie jestem fanatykiem żadnej idei.

 55. Po pierwsze Olek, gdy masz gigantyczne bezrobocie pracodawca nic nie musi, on może. A jesli nie musi to Ci nie da, dlaczego ma zrezygnowac z kasy dla swojej rodziny, żeby dać Tobie skoro nie musi? jak pracownik ma się nie zgadzać? a słyszałeś o fabryce LG gdzie ludzie musieli spiewac piosenki o pracodawcy i zapierdalali jak roboty za 800zł? jakby się nie zgodzili, setki ludzi żyjacych w głodzie czekalo tam na pracę.

  Więc jak możesz się nie zgadzac?

  I o co Ci chodzi z obniżaniem pensji? nie kumam.

 56. Jasne, tylko straszycie upadkiem Jak Korwin straszy od wielu lat upadkiem UE, i co z tym upadkiem, kiedy nastepne proroctw nieomylnego liberała? 🙂

 57. Wiesz Daniel, chodzi o to że lubię czasem coś napisać niekoniecznie związanego z rozwojem, pisze o dupach, ruchanku, kasiorze, marzeniach, duchowości… stad ten artykuł, przyjebałem naiwniakom w ramach moich skromnych możliwości, bo niby czemu nie? 🙂

  Przyznam Ci się że nie jestem kompetentną osobą do takiego artykułu. Dlatego że świadomy sen to kontrolowana sprawa, a to co ja mam to całkowicie ode mnie niezależne przeżycia, i rozmowy ze Starcem który odzywa się do mnie według nieznanych mi kompletnie prawideł.

  Teraz gdy bardzo potrzebuję wsparcia, gdy mam naprawdę spore problemy zdrowotne, od tygodnia zwijam się z bóli dzień w dzień, i cisza. Nie jestem w stanie wywołać tych stanów, więc nie wiem jak działają, nie mogę też radzić nikomu bo zwyczajnie nie wiem jak to działa.

  Ale przynajmniej wiem czemu ostatni tydzień, ba, wiecej, 9 dni już, przezywam horror. To dobrze że chociaż wiem, a nie obwiniam świata o to 🙂

 58. To w nagrodę dla Ciebie że jest miło i robisz ładny PR dobrym ideom 🙂

  [url]http://www.youporn.com/watch/359162/girl-gets-body-worshipped-by-3-stunning-blondes/[/url]

 59. Jego intencja była głupia i błędna.
  Tak naprawdę PiS niewiele się różni od PO.
  Kaczoreks miał wg sekcji 2 promile alkoholu we krwi. Był pijany.

  Swoja arogancją i pychą doprowadził do wielkiej tragedii.

  Z kaczoreksem leciała cała gówniana zaiste kupa vipów dobieranych przez lata na zasadzie selekcji negatywnej.

  Próba wpływu na kondonka motywowana duchową zemstą za Smoleńsk to mentalny kociokwik.

  Należy łączyć się z NAJSILNIEJSZĄ, wspólną, wszechogarniającą, ponadczasową duchową płaszczyzną, a tą TWORZY seks i miłość, i po niciach sieci Absolutu EGZEKWOWAĆ GNIEW PANA.

 60. Ale dlaczego ma obniżać pensje? Jakby było tak jak mówisz to już teraz nie byłoby pracy gdzie pracownik dostaje 5tys na miesiąc bo przeciez pracodawca może mu obniżyc pensje do 2tys. A co do bezrobocia to teraz w socjalistycznym ustroju mamy takie duże. Gdyby nie było takich złodziejskich podatków to powstałoby dużo więcej firm niż jest teraz.

 61. Co Ty piszesz? Kaczor miał zero promili wg sekcji a nie 2 promile, i to nie on spowodował◙ wypadek, wymyslasz sobie.

 62. No przecież cały czas piszecie, że gdyby zlikwidować podatek to pracodawcy obniżaliby pracownikom pensje.

 63. ze ty zdajesz sobie sprawe, ze socjalizm jest utopia, ale pasuje ci jako system, w ktorym nie trzeba sie wysilac, w ktorym mozna jechac na plecach kogos, komu jednak jeszcze sie chce.
  Moj drogi, rozwoj nie nastepuje przez stagnacje i brak motywacji, tylko odwrotnie.
  A zeby ujrzec, czy faktycznie zyjemy w lieralizmie (setnie mnie tym rozbawiles, dzieki:), proponuje zalozyc firme, nawet na krotko, jakas mala firemka.
  Przybiegniesz tu i bedziesz kolego przeklinal socjalistow. Uwierz mi.

 64. Artykuł więcej niż dobry. 😉 Odkąd sięgam pamięcią, zawsze wolałam PiS, niżeli PO. I nie ma to nic wspólnego z tzn. 'mniejszym złem’. Cała moja rodzina również popiera PiS, z braku lepszych partii na horyzoncie.

  Pozdrawiam. 🙂

 65. Jestem tylko za zasiłkami i pensją minimalną by chronić zwykłych ludzi, i wymuszac szacunek do człowieka. To nie tylko pieniądze, a takze mniejszy stres skutkujący lepszym zdrowiem, dostęp do sportu, lepszego jedzenia. Wszelkie inne lewackie pomysły mnie NIE INTERESUJĄ. Nie przyklejaj mi łatki lewaka bo nim nie jestem.

 66. Piszę nie o obniżaniu pensji, a o tym że gdy obniżysz podatek biznesmenowi, to niekoniecznie przełoży się to na Twoją pensję, bo gość woli kupić sobie samochód niż dać podwyżkę. A podwyżki dawać nie musi, ponieważ praca jest luksusem, mamy bezrobocie. Dlatego pensja minimalna i zasiłki wspaniale regulują te sprawy, tak jak jest wszędzie tam gdzie masz dobrobyt. Liberalizm masz za to w Meksyku…

 67. Miszczu, po chyba 2 latach trafiam z powrotem na Twojego bloga i od razu na notke, ktorej nie moglem nawet przeczyatc do konca. Na poczatku sugerujesz, ze zwykli ludzie moga sie zajmowac ekonomia, ale potem kazdym slowem konsekwentnie temu zaprzeczasz. Socjalizm swietnie sie sprawdza? Oczywiscie, a Grecja upadla przez tych wstretnych liberalow. USA tez staly sie potega bo nie mialy zadnych liberalow, od poczatku socjal na maksa. W PRL tez bylo zle, bo rzadzili liberalowie.
  Naprawde nie wiem jak mozna mowic takie glupoty. Przeczytales choc jedna ksiazke na tematy ekonomiczne? Czytasz moze prase o tematyce ekonomicznej? Sadze, ze nie. Poczytaj sobie chociazby o przeciekajacym wiadrze Okuna, moze zrozumiesz, ze wysokie podatki dla bogatych i ogolnie wysoki socjal jest po prostu nieefektywny – chociaz i tak pewnei bedziesz trwal przy swoim.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeciekaj%C4%85ce_wiadro_Okuna
  Reszte spostrzezen napisze pozniej, teraz nei mam czasu. Mam nadzieje ze odpiszesz

 68. Popieram PIS tylko dlatego że jako jedyna siła uderzył w „układ”. Specjalnie nie zachwycam się modlitwami za deszcz, brakiem możliwości i eutanacji itd. To jedyna opcja na ten czas.

  Buźka 🙂

  Ps. może wpadniesz do Wawy mnie pomasować? bardzo mnie boli…

 69. Zasilki – nigdy w zyciu.
  Zatem dlaczego najmniej zarabiajacy sa rowniez mocno obciazeni podatkami (ZUS to tez forma podatku)?
  W tym twoim socjalistycznym raju na zachodzie najmniej uposazeni podatkow nie placa, lub placa symoliczne.
  W Polsce – na dzien dobry, przy wyplacie, 40% do czarnej dziury, zwanej budzetem. O reszcie nawet nie wspominam, bo mnie skreca.
  I ty to nazywasz liberalizmem?

 70. Ale pracodawca nie musi dać podwyżki. Jak zlikwidujemy podatek i zus to po prostu pensję, która teraz jest brutto dostanę na rękę. I zamiast płacić złodziejom z zusu odłożę pieniądze na fundusz taki jak skandia.

 71. Pozostaje mieć nadzieję, że nadejdą lepsze czasy i kiedyś będziemy mogli być dumni z Polski. Naprawdę chciałabym w to wierzyć. I pewnie nie ja jedna. 🙂

 72. Krzychu, poczekamy na Twoje pozostałe spostrzeżenia, ale takie konkretne, żadne tam głupoty, jak śmiałeś nazwać artykuł Mistrza. Przyznam, że jestem ciekawa czy uda mi się wytrwać do końca. 😀

 73. Są 2 strony medalu. Ekonomia opisuje pewne zależności ale jest to często nauka niewiele mająca wspólnego z rzeczywistością. Na studiach uczą teorii, ale jak przychodzi kryzys to nikt nie potrafi odpowiedzieć jak można było go uniknąć. Prawda leży gdzieś po środku. System jest niewydajny, ale ciężko jest wprowadzić ulepszenia z powodu oporów u rządzących. Młode pokolenie myśli inaczej, inwestuje w siebie. Starsze próbuje kombinować, ale nie są na tyle elastyczni by sprostać nowym wymaganiom. Duże firmy wyzyskują ludzi bo ludzie się na to godzą. Brak jest ogólnej świadomości. Ładnie to Mistrz ujął w tym tekście pisząc o tych paradoksach. Tak samo jak różni są ludzie tak samo różne są przedsiębiorstwa. Nie mierzmy wszystkich jedną miarą. A zasiłki zawsze będą demotywujące.

 74. Ledwo ścierwo głosami złodziei i bandytów zostało preziem UBekistanu a już posyła sygnały otwartym tekstem:

  „Różne błędy i zakręty życiowe Polaków chętnie puszczam w niepamięć(…)
  Tak, by nagradzać za zasługi, nie karać za winy”.

  To się teraz ułaskawienia dla gangreny posypią tylko trzeba będzie preziowi posmarować.

  No i ferajna może spać spokojnie – swoich karać ani ścigać się nie będzie choćby nie wiem jakie winy mieli.

  Rozkradłeś wszystko – nic to.
  Pierdnij w stołek to dostaniesz od gajowego nagrodę za zasługi.

  Aby wszystkim z ferajny żyło się lepiej.

 75. Co raz widzę takich młodych dynamicznych „inwestujących w siebie” za szmal rodziców.
  Trzy fakultety, kilka języków, kurs za kursem, wyścig szczurów na całego, totalne zeszmacenie a i tak siedzą na bezrobociu.

  Nieliczni się załapią a reszta może szukać „kariery” i chleba w piaskownicy pełnej psich gówien.

  Polskie uczelnie „ekonomiczne” to odmóżdżalnie opanowane przez Chicago boys – neolibską „szkolę ekonomiczną” której przedstawicielem jest balcerowicz. Jego dawny mentor i nauczyciel Jeffrey Sachs przyznał się do błędu, balcerowicz w tym błędzie nadal uparcie tkwi.

 76. Krzysztofie, zacznijmy od tego ze są różne szkoy ekonomiczne i masz profesorów którzy są za jedną teorią, i innych profesorów za drugą teorią. Jaki więc ma sens pytanie mnie czy znam się na ekonomii, skoro profesorowie którzy zajmują się nią całe życie wyprowadzają zupełnie inne wnioski?

  Przykład był prosty, czego nie rozumiesz? Hitler nie czytał nic na ten temat uznając że komplikuje się proste sprawy, i efekt widać, wystarczy poczytać co się stało w sensie ekonomicznym w Niemczech. Wyraźnie też mówił co można przeczytać w „rozmowach przy stole” jak chciwi przedsiembiorcy chcieli zarabiać wielkie pieniądze na wojnie, i na niskich pensjach i jak kazał to ukrócić Hitler. On wiedział jaka jest natura ludzka, i pokazał swoją wiedzę tworząc potęgę. Profesor Balcerowicz bez wojny powyprzedawał większość i zadłużył kraj. Porównaj dokonania jeśli pozwoli Ci na to fanatyzm, bo inaczej Twojej wypowiedzi nie można nazwać.

  Poczytaj o współczynniku Ginniego najpierw, może zrozumiesz.

 77. Co to za bełkot? kurwa ludzie czytajcie co ja piszę bo rzyg mnie bierze jak muszę pisać po raz piętnasty to samo. Mówicie o wielkiej ekonomii światowej a sami nie rozumiecie prostego tekstu.

  Polska jest hybrydą, socjalno liberalną gdzie brane są najgorsze pomysły z każdej ideologii. Z liberalizmu wzięli niskie podatki dla biznesu, duże obciążenia dla biedaka, i dziadowskie zasiłki i pensje minimalne co powoduje że z ludzi robi się zwierzęta, z socjalizmu zadłużanie się, gigantyczna biurokracja brak KS i delikatne prawo kiedy bandziorów powinno złapać się za mordę.

 78. Widzisz Magiczna, nikt nie daje konkretów na to co napisałem, tylko ciągle wiara że jak odjąć bogatemu to on da mi, kurde to jest przerażające że ktoś kto zna trochę życia w Polsce i trochę pracował u prywaciarza, może w takie bajki wierzyć. Nie dziwię się kurwa że połowa narodu wierzy cuda Donka.

 79. Rufin, zasiłki to mniejsze zło, według czystej logiki, i po przykłądach typu kraje Europy i Irlandia, opłaca się po prostu je dawać.

  Z tym inwestowaniem to nie tak do końca jest, w Niemczech, Anglii, docenią to, a tu przy tym bezrobociu to na dobra prace może liczyć jedynie ktoś z fartem, bardzo rzadkim fachem, albo po znajomości, no i rzemieślnicy bo ich teraz jest mało, wszyscy chca robić magistra zamiast zostać dobrym fachowcem, i potem jako magistrowie stemplują znaczki na poczcie.

  Nawet informatycy mają ciężko, w jednej z państwowych firm pracował za 900z na rękę informatyk po studiach z doświadczeniem i perfekt Angielskim, po prostu nie mógł znaleźć pracy w Warszawie. I niech mu ktoś powie o rozwijaniu się itd.

 80. Synus, jesli nie rozumiesz tego, co do ciebie pisze, to po co ta dyskusja?
  Gdyby wprowadzic twoje poronione socjalistyczne pomysly, za jakis czas ludzie wpieprzaliby sie nawzajem.
  Widac po tonie wypowiedzi, zes mlody, to mozna ci wybaczyc.
  Pamietaj – socjalista mozna byc albo, gdy jest sie mlodym i glupim, albo gdy jest sie skonczona szuja.

 81. Danielu/Bazylu/nieprzebudzony proszę o niepodpisywanie się jako 34, skasuję nastepne wpisy spod 85.28.128.101

 82. Ewidentnie masz problemy z czytaniem prostego tekstu, mam pisać drukowanymi? 🙂

  Moje pomysły są moje ponieważ od lat wspaniale działają w krajach zamożnych, i je do zamożności doprowadziły. Nikt tam siebie nie je, natomiast w Meksyku gdzie nie ma grama socjalu jest blisko tego.

  I po raz, kurwa, szesnaty – nie jestem socjalistą ani lewakiem. Jestem człowiekiem który myśli logicznie a nie tak jak mi Korwin czy Balcerowicz mówi. Tobie też radze mówić od siebie, z serca a nie powtarzać głupoty ludzi którzy są bardzo bogaci i mają Ciebie głęboko w dupie. I mnie.

 83. Ależ z ciebie Brutalu naiwniak.
  Po zlikwidowaniu podatku i ZUS żaden pracodawca ci tej kasy nie dołoży skoro legalnie będzie w prawie ją przejąć.
  A jak pójdziesz do prezia i powiesz mu: – szefie daj tą kasę z ZUS i PIT to on ci powie:
  – spierdalaj ❗

 84. „Doprowadzily do dobrobytu” – zagleb sie nieco w temat a nie opowiadaj debilizmow kolego.
  Socjalizm doprowadzil do dobrobytu:)
  Nie wiem co bierzesz, ale odstaw to.
  Otoz, moj drogi, Europa bankrutuje, czy tego chcesz, czy nie!
  Ale ty jestes, jak widac, z gatunku tych, co chca dzisiaj sie nazrec, i pieprzyc co bedzie za rok, jak cala Europa.
  A ja juz ci mowie co bedzie – za 20 lat bedziesz gral na fujarce, przed swoja chatka, dla Chinskich turystow, ktorzy przyjada se folklor poogladac.
  I nie wazne, jak glosno bedziesz krzyczal
  i ilu wulgaryzmow jeszcze uzyjesz, ten scenariusz JUZ ma miejsce.

 85. Witam,
  U mnie bez zmian jak na razie praca,praca…
  Widze ze znow wrzy na Twojej stronie, polityka, religia, seks..sama slodycz 😀

  Ps. Czemu niektóre wersy skopiowales z innego arta?

 86. To czemu w Irlandii wprowadzono zasiłki i płace minimalną i jak pieknie wyrośli? co wymyślisz w tej kwestii? koloni nie mieli, planu marschalla też nie, murzynów nie gnębili, więc co?

  Bankrutuje od 100 lat, USA tez ma lada chwila upasc i UE oczywiście tez. Nie dziwne że jak Korwin ciagle sie prorokuje same upadki ze cos w koncu upada, i wtedy jest triumf że liberałowie coś przewidzieli. To tak jakbym ja przewidział że kiedys umrzesz 🙂 jasnowidz! 🙂

 87. No to super, pracuj a garb Ci sam wyrośnie 🙂 na forum wkleiłem stary art, i liberałowie (czyli młode chłopaki nie znające realiów życia) używali argumentów które w nim nie było. I podrasowałem nieco stary art „psychologia ekonomii” 🙂

 88. Musisz nieco poczytac.
  Irlandia sciagnela mase inwestycji, glownie amerykanskich poprzez:
  – przejrzyste procedury biurokratyczne
  – niskie podatki dla biznesu (i co ty na to?)
  – niski poziom regulacji
  – proste, przejrzyste prawo
  – ograniczanie wydatkow publicznych (w 2002r. wynosily one w Irlandii 30% PKB, w Polsce 45%. Zszokowany?)
  – Irlandia jest na 5 miejscu indeksu wolnosci gospodarczej. Polska na 66.
  – mlode spoleczenstwo (a w Polsce 1,5 mln lewych rencistow, KRUS, Kosciol do utrzymania – tego nikt nie uwiezie)
  Pewnie oszalejesz, gdy dowiesz sie, ze Irlandia od 72r. niemal nieprzerwania rzadzila partia noeliberalna.
  Ale cos wymyslisz nie??:)

 89. Ale co ma do rzeczy podanie mi wskaźników Polskiego bankruta z Irlandią? to co podałeś to dokładnie JA POLECAM. Gdybyś ze zrozumieniem przeczytał co piszę, nie byłoby takich śmiesznych gaf.

  A możesz podać dane z okresu kiedy Irlandia stawała się tygrysem Europy o pensji minimalnej i zasiłkach? czekam.

 90. to co robic mistrzu jesli nawet rozwoj nie pomoze? zostaje tylko zmywak lub inna praca ponizej kwalifikacji w obcym kraju? naprawde nic wiecej?

 91. Wiesz, co z tego, że ktoś skończy kilka fakultetów jeżeli nie będzie mądrym człowiekiem?
  TO wszystko jest na plus, ale rdzeń czyli osobowość jest zawsze najważniejszy.

  Polskie uczelnie ekonomiczne też uczą myśleć, to nie jest tak, że wszystko jest źle zrobione. Wyścig szczurów jest faktem, ale można nie wchodzić do niego. Kwestia wyboru.

 92. Tylko musisz wziąć pod uwagę fakt, że zasiłki osłabiają koniunkturę, przyczyniają się do roztrwonienia majątku narodowego. Na kolonistów nie ma co patrzeć. Bo ich majątek okupiony krwią ludzką jest z innej bajki. Niemcy natomiast idą szybko w dół i ich socjal wynika z tego, że nie potrafili w porę go zlikwidować. A ludzi im brakuje i ktoś na tych emerytów musi pracować.

  A przykład, że znasz informatyka, który pracuje za 900 zł świadczy o tym, że znasz człowieka, który nie umie wykorzystać swojej wiedzy czy umiejętności w życiu zawodowym. Natomiast ludzie z wyższym wykształceniem zarabiają więcej z definicji. Wszystkie statystyki to mówią. Nie jest tak źle jak piszesz Marku.

 93. Chcecie konkretow, prosze bardzo: placa minimalna. Naprawde myslisz, ze podniesienie jej spowoduje faktyczny wzrost pensji najbiedniejszych ludzi? Skad u Was wiara, ze w kazdym przedsiebiorstwie jest full kasy i spokojnie starczy na podniesienie pensji? Dgyby tak bylo, to finansisci nie byloby potrzebni, a w koncu modele finansowe od czegos sa. Podnoszenie placy minimalnej, zwlaszcza teraz, w czasach kryzysu, spowodowaloby duzy wzrost bezrobocia. Owszem, pensja czesci pracownikow wzroslaby, ale pracodawcow nie stac, zeby wszystkim dac to ustalone odgornie minimum. Wiec zamiast pomoc biednym, to rozwiazanie sprawi, ze wiekszosc z nich wyleci z pracy.
  Zasilek dla bezrobotnych. Nie jestem za tym, zeby zlikwidowac go w ogole, przed pierwsza praca jest jak najbardziej OK. Ale nie moze byc sytuacji, ze jak jakiegos nieroba wyleja z pracy to wszyscy mamy sie zrzucac na jego utrzymanie. Zreszta taka kasa za darmo czesto dziala demotywujaco. Po co mam harowac iles tam godzin dziennie, skoro moge zostac w domu i dostac taka kase za nic? Albo jeszcze lepiej: wezme zasilek i pojde pracowac na czarno, zarobie jeszcze wiecej. Nie, na cos takiego sie nie zgadzam.
  Sluszna jest natomiast uwaga na temat wzrostu biurokracji. PO nie spelnia obietnic wyborczych i o tym nalezy mowic. Tym wiekszy mam zal do PiSu, ze zajmuje sie jakimis pierdolami, krzyzem przed Palacem, zamiast wytykac faktyczne bledy Platformy. Najwieksza partia opozycyjna w kraju niestety nie spelnia swojej funkcji.

  Na koniec uwaga ogolna. Twoje artykuly sa moim zdaniem za dlugie, zbyt czesto nie chce mi sie ich czyatc do konca, nudza mnie w polowie. Gdybys je skrocil, byloby lepiej. Ale to tylko moje zdanie, mozna sie z nim nie zgadzac 😉

 94. Ale nie rozumiem czemu miałby mi ją dokładać? Nic by nie zmniejszał, ani nie zwiększał, a ja miałbym więcej. Bo żebym zarabiał tyle samo to on musiałby mi obniżyć pensję.
  Zresztą nie rozumiem tego argumentu. Skoro pracodawca może sobie wziąć kasę i płacić mniej pracownikowi to czemu są pracodawcy, którzy płacą komuś 5tys? Przecież mogą płacić każdemu minimalne 1000zł, a jak się ludziom nie podoba to niech spierdalają. Ale tak nie jest bo jest jeszcze konkurencja.

 95. Niemcy idą w dół bo dają zasiłki nierobom z Afryki, a Szwajcaria idzie w dół? ona też ma bardzo wysokie zasiłki, ale tylko dla tubylców.

  Pracowałem w wielu firmach, także w banku i uwierz mi że widziałem wielu inteligentnych ludzi po studiach którzy pracowali za dziadowskie pieniądze, w Warszawie.

 96. To jakim cudem w krajach zachodu podatki większe (dochodowy w UK zwiększono do 50% dla najbogatszych) ceny większosci rzeczy w tym elektroniki tańsze, a pensje znacznie wyższe i jeszcze można zarobić?

  Jesli jesteś tak niewydajnym biznesmenem że nie stać Cię w takich warunkach na płacenie człowiekowi powyżej 985złotyc to znikasz z rynku, a przychodzi taki człowiek który dobrze zapłaci i zarobi. Po prostu będzie innowacyjny, kreatywny, bedzie ciął koszty gdzie się da.

  Pewnie zaraz mi napiszesz że Polacy mają małą wydajność – mają znacznie większą niż Włosi, kilka razy większą. Oczywiście pracując za kilka razy mniejszą stawkę. Normal.

  Dzięki za uwagę, masz rację, strasznie się męczę pisząc długi art Krzysiu, ale nie potrafię krótkich, a chciałbym. To jest dla mnie problem 🙂

 97. Gdyby ustawodawca wprowadził ściśle kontrolowany obowiązek wypłaty pracownikom kwot ze zlikwidowanych ZUS i PIT to wtedy miałbyś nominalnie więcej. Ale tylko nominalnie bo państwo zaczęłoby drukować kasę na potęgę by utrzymać biurokrację, emerytów, aparat przymusu.
  Hiperinflacja sprawiłaby szybciutko że z tych twoich wymarzonych 3500zł zostało by ci realnie znaczniej mniej niż przed podatkową rewolucją.
  Chyba że otwarcie zaproponujecie fanowie jkm likwidację państwa, bezrobotnych, rencistów i emerytów. Tylko że po czymś takim rynek upadnie a wasze „kariery”, robione dzięki układom, korupcji i nepotyzmowi, się zawalą w skali powszechnej i nienotowanej w historii razem z totalnym zanikiem miejsc pracy.

 98. Osieagneli ten poziom zycia dzieki dzialaniu kapitalizmu, i to przez wiele lat. W takim razie Ty mi powiedz dlaczego kraje Europy Wschodniej sa o wiele gorzej rozwiniete, chociaz przez tyle lat to tam socjal byl bardziej rozwiniety? I jaki system panuje w krajach tzw.”azjatyckich tygrysow”? I ostatnie pytanie: dlaczego w krajach kapitalistycznych wiekszosc PKB wyrabiaja srednie przedsiebiorstwa a w krajach socjalistycznych duze? Czy to nie sprzyja nierownosciom?

 99. Podatki dla firm w Anglii to 30% dla zarabiających od 1,5mln przy czym firmy z dochodem poniżej 10tys nie płacą podatków. Ceny tańsze to i więcej osób kupuje bo ich stać, a nie tak jak u nas idioci sprzedają wszystko drogo, podczas gdy nawet średnia klasa nie ma pieniędzy.

 100. Irlandia była biedna jak mysz kościelna, i wystrzeliła w górę dzięki między innymi zasiłkom i pensji minimalnej, cała Europa była zrujnowana przez 2 wojnę światową, Japonia zdewastowana.

  Sory, socjal w Europie wschodniej? to żart jakiś?

  Azjatyckie tygrysy? byłęś i widziałeś Hong kong opiewany przez liberałów? bo ja znam gościa co był i widział jak żyją zwykli ludzie – poziom niewiele lepszy niż w Polsce. Wskaźniki pokazują inaczej, w Polsce tez nie pokazują biedy.

 101. W Anglii dobrze wiedzą jak to działa:

  „6-go kwietnia rozpoczął się w Wielkiej Brytanii nowy rok podatkowy, a wraz z nim zaczęły obowiazywać nowe stawki podatkowe. Najdotkliwiej nowe zmiany odczują najbogatsi mieszkańcy Wyspy, których obejmie nowa 50-procentowa stawka podatku PIT.
  50-cio procentową stawką.obięte będa przychody przekraczające 150 tys. funtów rocznie, co może dotyczyć 300 000 najlepiej zarabiajacych mieszkańców W. Brytanii.”

 102. Porównywanie jakiegokolwiek kraju ze Szwajcarią nie ma jakiegokolwiek sensu. Ten kraj dorobił się na wojnach światowych sam w nich nie uczestnicząc. Szwajcaria nigdy nie uczestniczyła w wojnie, jest malutka, jej obywatelami mogą zostać ludzie zazwyczaj po referendum w danym mieście. Ich stać na zasiłki na dziś. Niemcy mają problem związany z przyrostem naturalnym, w szkołach edukuje się coraz mniej dzieci. Ale Unia Europejska pomoże Niemcom i wyjdą na swoje.

  Ja sam znam kilku mega inteligentnych ludzi po studiach, którzy najzwyczajniej w świecie nie potrafili tego wykorzystać. Trzeba nieraz być cwaniakiem, nieraz nie można się obawiać pracodawcy, jest wiele determinant.
  Pozdro

 103. No tak, w Wielkiej Brytanii teraz musza zwiekszyc podatki i ciac wydatki, zeby nie powtorzyc losu Grecji. A wszystko przez to, ze rzadzili socjalisci z Partii Pracy. Gdyby nie ich rzady, to nie trzeba by bylo tego robic.

 104. Biurokrację by się zmniejszyło do absolutnego minimum – to raz. System emerytur pada na naszych oczach przy systemie nie mającym nic wspólnego z JKM.
  Nie wiem skąd wziąłeś tą inflację.
  Ludzie będą mieli więcej pieniędzy za co kupią więcej produktów. Dzięki temu MALEJE BEZROBOCIE, powstają nowe firmy, których nie ogranicza podatek, a te firmy zarabiają bo ludzie mają pieniądze żeby kupować ich produkty. No i wtedy oczywiście jest większa konkurencja na rynku pracy więc nie ma mowy o żadnym obniżaniu pensji. Wysokie podatki powodują, że firmy mają mniej pieniędzy, a te pieniądze i tak są zjadane przez biurokrację. Wydatki państwa będą zmniejszone więc z tym nie ma problemu, a z resztą wzrosną wpływy z podatku VAT, bo ludzie więcej kupują. Do tego zalegalizowałbym marihuanę i prostytucję i to jest duży zastrzyk finansowy dla państwa, a teraz pieniądze z tych biznesów zarabiają gangsterzy.

 105. mowie o calym bloku wschodnim bo tam byl socjalizm przez wiele lat. Jak to wygladalo w praktyce kazdy wie. Nie wiem dlaczego sie upierasz, ze to takie dobre rozwiazanie i podajesz jeszcze przyklady krajow Europy Zachodniej. Grecja niczego Was nie nauczyla?
  Liberalizm byl w USA. Z kolonii brytyjskiej Stany przeistoczyly sie w najbogatsze panstwo na swiecie. Jestes w stanie podac przyklad podobnego panstwa, tylko z wysoko rozwinietym socjalem?

  Niestety nie moge dalej prowadzic tej dyskusji, za godzine wyjezdzam na wakacje, ale obiecuje wpasc tu po powrocie

 106. „wasze
  „kariery”, robione dzięki układom, korupcji i nepotyzmowi, się zawalą ”

  No jasne, kazdy, kto robi kariere, zawdziecza to tylko znajomosciom i kasie, tak? Nie przyjmiesz do wiadomosci, ze kto jest madrzejszy, bardziej inteligentny i po prostu zdolniejszy od Ciebie? Nie, bo przeciez jak ktos ma kase to skads ja przeciez musi miec (w domysle – ukradl). Nie cierpie takiej mentalnosci.

 107. mam mało czasu teraz, wiec wkleję wam kilka wypowiedzi z forum ludzi którzy trochę znają się na rzeczy, dla urozmaicenia dyskusji. Wklejam:

  „Liberale płacą ci za kłamstwa czy robisz to z własnej głupoty? A może należysz to tych co na tym korzystają?
  w Niemczech nie ma pensji minimalnej – tylko, że najlichsze wynagrodzenie starcza na godne życie (a w Polsce 900 zł), poza tym liberałku są wysokie zasiłki dla bezrobotnych, a to działa jak pensja min. Nikt nie pojdzie do roboty za marne gorsze jak za nic nie robienie dostaje wystarczajaca kasę. I tu twoj argumetn upada ptasi móżdzku.
  Meksyk prosperuje bardzo dobrze, popatrz na dane ekonomiczne – co to są dane ekonomiczne? PKB, PKB per capita? Bo w Meksyku jest straszna bieda. Wiem bo byłem. Mój przyjaciel, inteligentny gość z niepatologicznej rodziny pod koniec miesiąca poluje na gołębie, bo nie stać go na żarcie.
  Podaj jeszcze współczynnik Ginniego czyli rozkład majątku i wtedy się dowiesz, że 90% majątku tego słynnego PKB naprawdę jest w rękach 3% ludzi. A jak sobie to podzielisz przez licznbę mieszkańców to rzeczywiście okaże się, że PKB na głowę jest wysokie i w Meksyku jest super – tylko to nie prawda.
  Polacy maja 10razy mniejsza wydajnosc od Europejczyków i tak aktualna pensja jest znacznie za duża -podaj źródło oszołomie. Te wasze kłamsta są tak obrzydliwe. Pracowałem na Zachodzie i w USA i Polacy są uważani za jednych z najlepszych pracowników. Pojedź sobie do Hiszpani, Włoch czy pd krajów EU tam zobaczysz jak pracują a są znacznie bogatsi. Polacy są bardzo pracowitym narodem, problem polega na tym, że bogacze chcą kupować sobie co miesiąc nowe jachty a tym co rzeczywiście wytwarzają majątek płacić miskami ryżu.
  Majątek powinien być rozłożny mniej więcej roównomiernie. Pewnie wiesz to liberałku, ale nie powiesz, że kraj z najniższym wsp. Ginniego (najmniejsze dysproporcje dochodowe) uważane są za najbardziej rozwinięte. Ale jakoś w POlsce o tym się nie mówi.”

  i druga wypowiedź

  „Nie jestem chory z nienawiści ale mam już dość tych kłamstw powatarzanych przez polskie media i oszukaną młodzież (sam nią byłem, ale zainteresowałem się historią). Nie masz argumentów na zasiłki w Niemczech? A skąd wiesz o Meksyku, bo ja jak pisałem tam byłem i widziałem tą biedę na własne oczy. A Ty czytałeś o tym w Newsweeku cyz oglądałeś program na TVN? Meksyk jest pod kuratelą USA od dziesięcioleci, tam jest dopiero niemal XIX w. kapitalizm. Jak sądzisz, ze tam tam świetenie to się tam wyprowadź i pracuj w USA-meńskiej fabryce.
  Podaj te słynne wskaźniki świadczące o dobrobycie, ale już pisałem o PKB i PKB per capita więc chyba coś innego wymyślisz?
  Co do Francji nie byłem, ale mam tam ciotkę i jakoś biednie nie żyje, na pewno lepiej niż przeciętna rodzina w Polsce, a wyprowadziła się tam z mężem w wieku 30 lat nei znając języka. Z tego co wiem Francuzi są dumni ze swego systemu i pracy 35 h tygodniowo (czego im zazdroszczę).”

  Tu kolejny, liberałowie zwyzywali faceta bo nie potrafili zrozumieć że zasiłek działa jak pensja minimalna

  „Zasiłek pełni funkcję płacy minimalnej:
  masz 1200 Euro na zasiłku bezterimnowym. Znajdź kogoś, kto pójdzie do pracy za 500 E skoro może za nic nie robienie mieć 1200.
  Zauważ jeszcze, że te kraje nie chcą nisko wykwalifikowaniej siy roboczej z innych krajów, żeby im pensji nie obinżali. Liberałku zrozum, że się mylisz, ale twój mały móżdżek nie potrafi zaakceptować tej prawdy.”

  „to nie jest prawdą co piszesz.Mojej koleżanki chłopak jest zwykłym pracownikiem fizycznym.W kraju za pracę dostawał 7zł/h a Obecnie robi to samo w Wk. Brytanii i za godzinę ma 5 funtów i nie zna angielskiego.Więc to nie wynika z podaży i popytu na pracę tylko z okradania ludzi przez pracodawców co jest usankcjonowane prawem.Mnie też uczą ekonomii ludzie którzy w celach naukowych zjeżdzili świat i oni też twierdzą ze że podatek pośredni( VAT) krzywdzi ludzi bogatych.”

 108. Link do dyskusji

  [color=navy][url]http://biznes.onet.pl/forum.html?hashr=1&discId=9350699&threadId=73590199&AppID=324#forum:MSwzMjQsOCw3MzU5MDE5OSwxOTA4OTIyMDYsOTM1MDY5OSwwLGZvcnVtMDAxLmpz[/url][/color]

 109. To jest dokładnie mentalność konika polnego z bajki, którą tu wkleiłem. Co ciekawe 34 się do niej nie odniósł, bo zbyt dobrze pokazuje niesprawiedliwość socjalizmu 🙂

 110. „MENELE” Z ABW (WSI 2)

  [url]http://nicek.wordpress.com/2010/08/04/godzina-w/[/url]

  „Godzina W
  Opublikowany w Cywilizacja – autor: nicek w dniu 4 Sierpień 2010
  Tags: uprising
  Pod poprzednią notką, Imhotep zamieścił komentarz następującej treści:

  „Byłem całą noc pod krzyżem. Panie i Panowie, wychodzi, że to już. Całą noc kilkanaście do trzydziestu modlących się spokojnie ludzi było zaczepianych, popychanych, obrażanych, czasem też opluwanych przez kilkudziesięciu agresywnych, pijanych mętów. Było nas tam partem kilku mężczyzn w pełni sił -zwyczajnie nie dawaliśmy rady być w każdym miejscu, gdzie menel popychał czy obrażał kobietę albo mężczyznę o kulach. Gliniarze stali w szpalerze kilka metrów od nas – odmawiali interwencji, a nawet podania swoich numerów (mieli zielone kamizelki na mundurach). Kiedy dzwoniliśmy po patrol – ten przyjeżdżał i legitymował wzywających. I cały czas konsekwentnie odmawiał jakiejkolwiek interwencji wobec wyjącej, machającej rekami, popychającej kobiety i staruszków pijanej tłuszczy. Jeden z pierwszej fali prowokatorów, jeszcze przed północą dał mi się wyprowadzić na bok (wcześniej proponował mi spotkanie „za rogiem”) W trakcie gadki przyznał, że jest z ABW. Gadał tak, że generalnie żadnych wątpliwości, że w istocie był „z branży”.
  Menelstwo zwinęło się o 4 rano, pół godziny później gliniarze ze szpaleru zaczęli z nami rozmawiać. Zgodziliśmy się, żeby ustawili ciężki płot odgradzający dziedziniec pałacu od chodnika – z okienkiem przy samym krzyżu. W trakcie przesuwania rzeczy, żeby im to umożliwić na środku chodnika położyliśmy tablice Ruchu 10 kwietnia. Na ten chodnik wjechał samochód z ulicy (zamkniętej dla ruchu z wyjątkiem służb) i przejechał po tablicach. Kiedy wracał kilka minut później (już ulicą), zauważyłem, że za kierownicą siedzi gliniarz w niebieskiej koszuli policyjnej (czyli nie oficer).
  Dziś wieczorem znowu tam będę, Panowie, kto może, niech przychodzi – każdy mężczyzna jest tam na wagę złota.”

  Tu nie ma potrzeby nic komentować.

  Każdy mężczyzna jest tam, pod krzyżem, na wagę złota.

  WYKOP!!!

  ———————————————————————————-

  dopisane 22:00

  Wieści od Imhotepa są takie, że dziś jest więcej ludzi. Jest osłona dla tych starowinek.

  Są księża.

  Jest względny spokój.

  ———————————————————————————

  dopisane 01:00

  Imhotep pojechał na komisariat z jednym poturbowanym człowiekiem złożyć zawiadomienie.

  Policja która jest na miejscu nie reaguje i odmawia jakichkolwiek działań.

  Bydło platformerskie podnosi z ziemi znicze ze zdjęciami zmarłych, fotografuje się z nimi itp.

  Tego platformerskiego aktywu robotniczego jest kilkakrotnie więcej niż tych modlących się staruszek. W większości są pijani, napędzają się wzajemnie.

  Bardzo dużo ludzi poszło do domów bojąc się pobicia.

  Szturchania, szarpania, plucie (o obelgach nie wspominam) są tam normą.

  Była wcześniej Ewa Stankiewicz i dwóch polityków”.

 111. No i czekam na wyjaśnienie w jaki sposób miałaby powstać inflacja bo z tego co wiem inflacja bierze się z dodrukowywania pieniędzy przez państwo, a nie przez zniesienie podatków 🙂

 112. Brutalku a z czego utrzyma się choćby szkieletowe państwo ? Dodruk pieniędzy będzie oczywistą koniecznością (podatek emisyjny) a jego konsekwencją inflacja a potem hiperinflacja i reset systemu.

  Korwiniści nie rozumieją i nie chcą zrozumieć jednego – tego czego nie rozumiał ich protoplasta Adam Smith.

  Przeniesienie pro rozwojowej konkurencji lokalnej (państwa) na płaszczyznę globalną, po przekroczeniu progu zrównoważonego rozwoju – przełom lat 80/90 – tych, prowadzi do totalnego zadłużania regionów „postindustrialnych”, wypierania z nich produkcji na rzecz usług, pseudo usług, „produktów” bankowych, czego wynikiem są nadciągające bankructwa państw i całych kontynentów, tych w których zwinięto produkcję i przeniesiono do Chin z powodu chciwości globalnego, głównie żydowskiego kapitału.

  Nadciąga w sposób nieunikniony prawdziwy Armageddon ekonomiczny którego praźródłem jest min. XIX wieczny ślepiec, bezmyślne dziecko we mgle – Adam Smith – prekursor i protoplasta takich pajaców jak janusz kurwin mikke.

  Będąc świadomym i pewnym tego co nadchodzi mogę choćby wyrażać w sposób emocjonalny swój stosunek do takich zbrodniczych i bezmyślnych hien cmentarnych jak smith czy jkm.

 113. Brutalku a z czego utrzyma się choćby szkieletowe państwo ? Dodruk pieniędzy będzie oczywistą koniecznością (podatek emisyjny) a jego konsekwencją inflacja a potem hiperinflacja i reset systemu.

  Korwiniści nie rozumieją i nie chcą zrozumieć jednego – tego czego nie rozumiał ich protoplasta Adam Smith.

  Przeniesienie pro rozwojowej konkurencji lokalnej (państwa) na płaszczyznę globalną, po przekroczeniu progu zrównoważonego rozwoju – przełom lat 80/90 – tych, prowadzi do totalnego zadłużania regionów „postindustrialnych”, wypierania z nich produkcji na rzecz usług, pseudo usług, „produktów” bankowych, czego wynikiem są nadciągające bankructwa państw i całych kontynentów, tych w których zwinięto produkcję i przeniesiono do Chin z powodu chciwości globalnego, głównie żydowskiego kapitału.

  Nadciąga w sposób nieunikniony prawdziwy Armageddon ekonomiczny którego praźródłem jest min. XIX wieczny ślepiec, bezmyślne dziecko we mgle – Adam Smith – prekursor i protoplasta takich pajaców jak janusz kurwin mikke.

  Będąc świadomym i pewnym tego co nadchodzi mogę choćby wyrażać w sposób emocjonalny swój stosunek do takich zbrodniczych i bezmyślnych hien cmentarnych jak smith czy jkm.

 114. Jako fani jkm ani razu nie odnieśliście się do problemu „chińszczyzny” która zabija Amerykę i Europę. I to was dokładnie opisuje – jako krańcowo bezmyślną i fanatyczną smarkaterię.

 115. Zawsze są chlubne wyjątki. No cóż ale to zawsze wyjątki. Ja pracowałem w wielu firmach, dokładnie poznałem mechanizmy naboru i awansu w warunkach szalejącego bezrobocia.
  Trzeba zaiste cudu lub wyjątkowych zdolności by mówić o karierze bez pleców i układów.
  Chyba przyznasz krzychu że takich uzdolnionych jednostek jest totalna mniejszość.

 116. Ja już wszystko napisałem, a Ty wymyślasz jakieś teorie z dupy zaczerpnięte o inflacji. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i się zastanów.

 117. Dodam jeszcze, że z podatku VAT i akcyzy do państwa wpływa dużo więcej pieniędzy niż z podatku dochodowego.

 118. Ludzie, którzy pouczacie innych na czele z tzw. mistrzem :). Czy wy na prawdę wierzycie w to, że PIS walczy z układem???? Ręce opadają. To przecież tylko następne nośne hasła, ideologia dla naiwnych, pod którą kryje się odwieczna, jakże prymitywna i chamska żądza, żeby wyruchać tych co przy korycie i samemu się do niego dorwać!!! Przykłady? zawłaszczenie mediów publicznych(najpierw „nocna zmiana” wraz z całym bestiarium koalicyjnym, no i teraz wespół w zespół z SLD). A rządy „potwora i spółki” – Kaczora, Leppera (2 razy odwoływanego z funkcji wicepremiera)i tego faszysty wielkiego (Jak mu tam było)??? Czy to nie była groteska???? Jak można zaufać ludziom, którzy dla chęci utrzymania władzy skumają się z taką menażerią??? I oni mieliby coś zrobić dobrego??? Zacytuję klasyka:”diabeł przebrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni”. Przemyślcie to i nie karmijcie się mrzonkami, bo podobno tacy mądrzy jesteście w ekonomii, polityce, a i w ogóle pewnie też:)))

 119. Czy ty miałeś człowieku kiedykolwiek firmę??? Bo z głupot wypisywanych widzę, ze nie. Ja mam swoją oraz prowadzę drugą z narzeczonym. Twoje lekarstwo to leczenie dżumy cholerą. Stosując twoją logikę to: po pierwsze trzeba by pozamykać wszystkie nierentowne państwowe molochy, których nie stać na pensje bo całe życie się zadłużają, ale mają to w d… bo państwo i tak dołoży. Jestem całkowicie za tym, żeby to zrobić, ale populiści tacy jak ty, chyba by tego nie znieśli, co by się stało z biednym ludem pracującym, nauczonym dostawać 13.stki, dodatki, nadgodziny itp. Po drugie, i dla mnie ważniejsze: Skąd przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, który ciężko pracuje, opłaca wszystkie pieprzone zusy i podatki ma wziąć pieniądze na pensję minimalną??? Rozumiem, że „ma zniknąć z rynku??”, a ty dasz mu pieniądze na utrzymanie??? To jakiś absurd. Małych przedsiębiorców (i nie tylko ich) nie stać na rozwój firmy bo praca w Polsce jest zbyt droga, w rezultacie zap..dalają sami od rana do nocy, zamiast w tym czasie np. pomyśleć o otworzeniu drugiego punktu, modernizacji lokalu itp. Tacy też mają „zniknąć z rynku???” Przyjmij do wiadomości, że większość tych ludzi otworzyła własną działalność bo nie było innej, godnej pracy; bo chcieli wziąć swój los we własne ręce i nie stać w pośredniaku. I właśnie sektor MSP najbardziej rozwija się w regionach biednych,Polsce wschodniej,która tak ci podobno leży na sercu. Często dla tych ludzi własna firma jest jedyną możliwością wyrwania się z bezrobocia. Ale „ekonomiści” tacy jak ty najchętniej i tę szansę by im odebrali. Sorry, ale przypominasz mi Lenina, który stworzył świetną teorię, tylko k… jakoś w praktyce się ona nie sprawdziła. Powtórzę: wysokie koszty pracy hamują rozwój sektora MSP w tym kraju. A rezultatem jest bezrobocie.

 120. Człowieku, a ja miałam o tobie wysokie mniemanie. Myślałam, ze jesteś człowiekiem myślącym, ale zawiodłam się. Idź do tego „ciemnego ludu”,podburzonego przez głównego ideologa pislamu, który nie raczył nawet przyjść na zaprzysiężenie demokratycznie wybranego prezydenta; i módl się do dwóch niepoświęconych zbitych na krzyż desek. PS. A jak postawię „krzyż” u ciebie w domu, skrzyknę parę bab i dziadów, którzy zrobią show jak pod pałacem i będziemy go bronić, to przyłączysz się do nas???

 121. nie wytrzymam czytając te bzdury mistrzu sory ale napiszę wprost do am jak cię nie stać na pensję minimalną dla pracownika to spierdalaj z rynku bo jesteś kompletnie do dupy jako przedsiębiorca ❗

 122. 8) 😆
  Wrodzy moich wrogów są moimi sojusznikami.

  Trzeba wykorzystać wszystko, dosłownie wszystko, by dokopać bestii.

  Nie jestem fanem dewotów ale jak słyszę o mętach z ABW którzy od lat chronią rządzące aktualnie mafie* a rację stanu i państwo polskie mają w dupie, jak czytam że przebierają się za meneli by prowadzić swoje żałosne „operacje” to szlag mnie trafia.

  *Choćby obecny szef ABW bondarenko – to szumowina mafijna z PO której „racją stanu” jest obrona tyłków Partii Oszustów.

  Umoczony w aferę hazardową prowodyr gangreny z PO jest obecnie marszałkiem sejmu a przez wiele dni był p.o. prezydenta RP.
  Wczoraj w fotelu sejmowym tuska wiele godzin mościł się „syn marnotrawny” drzewiecki który powrócił z „wygnania”.

 123. ❗ ❗ ❗ ❗ A co do tego „demokratycznie wybranego prezydenta” to chyba sobie ~~am kpisz ❗ ❗ ❗ ❗

  W Polsce, a raczej tym czymś co ją udaje, nie ma demokracji tylko jej mafijno oligarchiczna atrapa.
  Jest to zaawansowana i wyjątkowo zjadliwa forma telekracji z odmóżdżaniem mas na okrągło.

  Słowo „pislam” dokładnie cię ~~am lokalizuje w tej powyższej grupie.

  ❗ ❗ ❗ ❗ Gajowego wybrali kryminaliści przebywający na wolności i w więzieniach, w tej grupie wyborczej miał miażdżące poparcie sięgające ponad 90% ❗ ❗ ❗ ❗

  „Prezydentura” gajowego będzie dla Polaków okresem katastrofalnym o czym ~~am niebawem się przekonasz.
  Zresztą gajowy nie dotrwa do końca swojej kadencji i traktuj to info jako pewnik.

  Osobiście wolę 1000 razy uczciwego dewota, choćby nie wiem jak omotanego przez kler, od cynicznej, uśmiechniętej na pokaz, zdradzieckiej, przeżartej chciwością, korupcją i geszefciarską mentalnością żmii z Partii Oszustów.

 124. Też się zastanawiałam nad tym fragmentem, ale interpretuję to jako test na siłę motywacji tej kobiety, czy wobec tej wypowiedzi/której musiała się spodziewać w tamtych realiach/ zdecyduje się poniżyć ,aby uratować kochaną osobę – był to wyraz jej miłości do córki, a zauważ,że Pan Jezus wiedział,że dla nas wszystkich będzie musiał dobrowolnie się krańcowo poniżyć i ofiarować za nas niewyobrażalne cierpienie z miłości do ludzi !!! Pozdrawiam Bożka 😀 / z Torunia 😉 /

 125. Czarna seria dopiero się zaczyna.

  [url]http://wiadomosci.onet.pl/1615289,2677,1,kto_wyplynie,kioskart.html[/url]

  „Takich wyborów w naszej historii jeszcze nie było. W ciągu dwóch miesięcy Polska straciła prezydenta i kilkadziesiąt innych osób kluczowych dla państwa, przeżyła traumę taśmowych pogrzebów, by w finale doświadczyć katastrofalnej powodzi w czasie kampanii wyborczej. Ta kaskada gorzkich zdarzeń, nierealna wręcz czarna seria plag, może mieć całkiem realne skutki dla polskiej polityki. (…) A społeczne emocje są coraz silniejsze”.

  No i budzi się słońce…

 126. Tak, wierzę ze nie tyle PIS co Kaczor walczy z układem, sam będąc w układzie kościelnym. Tylko że ukłąd kościelny grabi nas na kilkaaście miliardów rocznie, a układ „liberałów z UW” na znacznie, znacznie więcej. Wniosek dla mnie jest prosty – wybieram mniejsze zło.

  Ok, Ty jesteś mądrzejsza, niech Ci będzie 🙂

 127. Twoje wzbudzenie wynika z tego, że przeczytałaś mój tekst bez zrozumienia, oddając się emocjom. Bez sensu, dlatego że ja piszę o wielkich firmach które płaca małe podatki, a nie o małych firemkach które zakładasz. Daj Ci Panie Boże szczęście, niskie podatki i niskie koszty pracy, nie o drobnicy tutaj jest mowa.

  A przy okazji – w każdym Europejskim kraju byłabyś zmuszona zniknąć z rynku, i jak widać są tacy których stac na pensję minimalną mimo większych obciążeń niż Ty masz… czyli jednak można.

 128. Przepraszam bardzo – Jarkowi lżono i opluwano brata, w czym prym wiódł wielokrotnie Komorowski. Z jakiej racji ma klaskac facetowi który nie dość że jest świnią w stosunku do Kaczora (jaka wizyta taki zamach itd itp), to jeszcze razem z Tuskiem w podejrzany dla całego świata sposób spaprali śledztwo w sprawie katastrofy gdzie zginął jego brat.

  Ja bym nie poszedł, zaden człowiek honoru na którego się pluje, nie podaje reki plującemu. Wiem ze jako kobiecie trudno Ci zrozumieć czym jest poczucie honoru, stąd ta histeria.

 129. Prosze Pro o grzeczność. Nie wygra się niczego przemocą słowną. Sam rynek jak widzisz zweryfikował i osądził brutalnie koleżankę… 🙂

 130. Trudno się z Tobą nie zgodzić. Jarek tym, że nie przyszedł na zaprzysiężenie prezydenta zyskał w moich oczach, bo udowodnił, że jest człowiekiem honoru. Nie wspominając już o tym, że Komorowski został prezydentem tylko dlatego, że Ś.P Lech Kaczyński zginął w tragicznej katastrofie. Łudziłam się nawet, że ta tragedia smoleńska coś w Polsce zmieni. Liczyłam na to, że mimo utraty ludzi należących do „elity” będzie to impuls do wielkich zmian. Oczywiście na lepsze. Nie mogłam się bardziej mylić. Jest coraz gorzej… Aż żal serce ściska, przecież to nasz kraj. Kraj, który mógłby być prężnie rozwijający się, atrakcyjny. Kraj, z którym liczono by się na arenie międzynarodowej. Kraj, gdzie każdemu żyłoby się dobrze i przede wszystkim godnie. Gdyby tylko do władzy doszli odpowiedni ludzie, przekładający dobro ogółu (narodu) nad własne. Dlaczego Polacy wciąż dokonują tak fatalnych wyborów?

 131. Nie pracuję, ale znam osoby, które pracują. Firma istnieje od 1855 i jakoś przez ten czas nie upadła, a teraz najprawdopodobniej nadchodzi okres, w którym firma mocno się wzbogaci.

 132. To pewnie racja /jako fizyk nie jestem fachowcem w tym zakresie- mimo, że jestem z Torunia 🙂 / ale przemawia do mnie idea tak głębokiej miłości, że Bóg -człowiek cierpiał i tak dalece się poświęcił dla ludzkości… A co do artykułu – jest genialny! – już go rozpropagowałam wśród znajomych!!!Przypadkiem dość weszłam na tę stronę, ale bardzo się z tego cieszę, bo brak mi było jasno wyłożonej wiedzy s tej dziedziny:D Pozdrawiam i gratuluję 😛

 133. Bo są zdemoralizowanymi głupcami.

  Przykro to mówić ale trzeba.

  Jak nie gajowy to rydzyk albo sld.
  Ręce opadają.

  Mit dobrej Solidarności to tylko mit.
  Solidarność była ruchem populistycznym a jej „elity” pokazały z całą jaskrawością swoją prawdziwą aideową twarz nastawioną na kryminalne wzbogacenie się po trupach.

  Polski katolicyzm to powierzchowne rytuały bez jakiejkolwiek głębi i autentyzmu wiary.
  Polski katolicyzm to piekielna zaiste mieszanka dewotyzmu, ubóstwienia kleru, chciwości, hipokryzji, konformizmu i wszystkiego co złe.

  Polski katolicyzm to „dobroć” wynikająca ze strachu a nie z humanizmu, empatii i prawdziwej miłości bliźniego.

  Spójrzcie na te armie dewotek w kościołach – o co one tak się „modlą”, o co tak gorliwie zabiegają u watykańskiej „bozi” ❓ ❗

  O pokój na świecie ❓
  O cywilizację miłości ❓
  O uczciwą Polskę ❓

  W jakiej intencji maszerują w pielgrzymkach ❓

  Praktycznie zawsze intencja jest egoistyczna i nie sięga końca nosa dewotki ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

 134. To tak jak Mistrzuniu, tylko On na pielgrzymki nie chadza :wink:A ten co pisze słowa powyższe nie lepszy 👿
  Gadać każdy może……… robić mogą tylko niektórzy ❗ ❗ ❗

 135. Mi się zawsze ta idea nie trzymała kupy, przede wszystkim wątek romantyczny w oddaniu życia za prostaczków i debili jest dla mnie niezrozumiały, to sposób myślenia z harlekina a nie meżczyzny, a każdy kto kochał prawdziwie wie że życie można oddac w pożarze ratując dziecko a nie dać się zaszlachtować jako Bóg. Ale uierzyłem w to, ksieża i inni „życzliwi” mi to wmawiali. Do czasu aż sam zacząłem medytować, i wtedy to już wiedziałem że to jest jedno wielkie gówno obliczone na oszukiwanie ludzi, i tego zdarzenie po prostu nie było.

  Dziękuję za propagowanie. To co mnie wkurwia że powtarzają te komunały wszedzie na forach i nikt praktycznie nie myśli już samodzielnie, dlatego niech oni sobie pisza swoje mantry, a ja dla inteligentnych ludzi piszę coś co wyśmiewa ten liberalny bełkot tak jak wyśmiały go wszelkie bogate kraje i te które się szybko bogacą. Im to zwisa co ja piszę, ja i tak jestem stracony dla wszelkiej maści intelektualnych miernot, ale inni przeczytają – i to już musi boleć. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 136. Fanatycznym katolem byłem, ale na pielgrzymce nigdy nie byłem i żałuję bo podobno takiego sexu nigdzie bym nie uświadczył 🙂

 137. Pozdrawiam was serdecznie i błogosławię, za parę minut wychodze i jadę kilkaset kilometrów na zasłużony urlopik. Śniło mi się dwóch inwalidów z uciętymi nadgarstkami na wózku inwalidzkim, jeden był bardzo silny i zły, zgwałcił drugiego… dobra, wystarczy :)))))

 138. A mi już jak byłem gówniarzem ta idea nie trzymała się kupy, bo myślałem tak: skoro Bóg jest wszechmogący to po chuj poświęcił swojego syna na śmierć na krzyżu? Czy tak robi miłościwy i dobry Bóg?
  Ale wtedy jeszcze byłem gówniarzem, chodziłem do katolickiej szkoły i jakoś zawsze księża i siostry zakonne tłumaczyły to pokrętnie i niezrozumiale, że w końcu myślałem, że to ja jestem taki głupi i od razu bałem się, że pójdę do piekła itd 🙂 Dopiero później stwierdziłem, że to oni są głupi żeby w coś takiego wierzyć. Albo skoro Bóg jest wszechmogący to po co karał ludzi, po co robił jakiś potop i przy tym się gniewał? Gniew to nie jest boska cecha, tym bardziej, że on jest wszechmogący. Przecież wszechmogący Bóg tworząc ludzi wiedział jacy będą to skąd nagle gniew? I gdzie miłosierdzie? Przecież podobno jest miłosierny 🙂

 139. Ucięte nadgarstki ?

  To złodzieje ❗

  gajowy wyruchał swoich wyborców ❗

  Ale to chyba nie gajowy bo gajowy to chodzący trup. A może to takie jego agonalne „podrygi” ❓

 140. Mistrzu fajnie by bylo jakbys napisal artykul co trzeba zrobic krok po kroku aby sie przebudzic takie kompendium wiedzy bo to jest rozrzucone po wielu artykulach i sie zle czyta do tego pewne rzeczy sa niedopowiedzane albo rozmyte

 141. Ja bylem 7 lat Ministrantem 😀 Czasami trzeba zmienic srodowisko by ludzie dali „swiety spokoj” w sprawach religii i wiary poniewaz kazde odmienne zdanie od tych „prawdziwych” napotyka sie z krzykami, krytyka i jak zwykle straszenie pieklem…

 142. Jesli nie sprobujesz to sie nie dowiesz! Proste! Ucz sie jezyka, uzbieraj 1000 funtow na start. Mimo wszystko ja nie zaluje ze wyjechalem lecz nie zaprzeczam ze mialem takie mysli, odkad nie zaczolem sie zaglebiac w glab mojej psychiki…Pozdro

 143. Bieda z nędzą a nie rynek.
  To jest płyciutki ryneczek a ludzie którzy otwierają samodzielną działalność by wyrwać się z bezrobocia często nie mają środków by zapłacić haracz na ZUS. I tak się dzieje nie z tego powodu że są nieudacznikami ale dlatego że rynek jest płyciutki i coraz słabszy.
  Wielu nieźle prosperowało przez lata np. w handlu a od kilku lat mamy tu falę bankructw.
  Wzrost ilości marketów zrobił swoje a kapitały jakie posiadają prowadzący działalność indywidualną są często żadne. Bo to w istocie nie kapitaliści a biedni ludzie ratujący się przed nędzą.

 144. Biedni przeważnie są mało inteligentni, myślą ze będą bogaci i wtedy będą mało płącili. Jednak statystyka pokazuje że niewielu z nich liźnie smaczku bogactwa, i całe życie spędzą za gówniane pieniądze u szefa który będzie ich szmacił, poniewaz brak zasiłków powoduje że nie możesz odejść z pracy – a skoro nie możesz i Ci zależy, to taka jest natura ludzka że Cię upodlą skoro można bezkarnie. Stąd taka presja różowego salonu by nie było zasiłków, i można było mieć darmową siłę roboczą.

  To jak z Bronkiem i Donkiem, młodzi fajny fan mieli i zadymę głosując na PO, a teraz osozłomienie w urzędzie pracy. No cóż, było fajnie, modnie, teraz trzeba zapierdalać za marne grosze.

 145. Młodzi Polacy chcą żeby było fajnie i nie uczą się języków by wyjezdzać, oni chcą być milionerami w Polsce i czekają na spadajace z nieba miliony dolarów 🙂

 146. Biznesmeni muszą płacić haracz, markety już nie dzięki łapówkom… masakra co tu się dzieje w tym kraju.

 147. Świetny artykuł, zgadzam sie w 100%. szkoda że jest coraz mniej samodzielnie myslących osób.
  POwcy maja TVN,GW,TVP(od kilku dni), polsat tez jako tako ich wspiera czyli najwieksze media w polsce sa pod kontrola jednej partii a raczej mafii ktora zarzadza tą głupią Patią Oszustów a ludzie glupi nie potrafiacy samodzielnie myslec wierza 100% mediom i jaki kaczor,rydzyk,macierewicz,kurski,ziobro to sa idioci i ze manipuluja starymi babciami aby dawaly na Radio Maryja, chodz jestem agnostykiem dziennik na RM a TVN to roznica nie z tej ziemi, np. wszystkie stacje tv zataily fakt ze Buzek lecial do irlandii przekonywac irlandczykow do traktaytu lizbonskiego i wlozyl w tamte (2gie) referendom kupe kasy(w kampanie), aby tylko traktat ktory oczywiscie jest najlepszy i czemu ci glupi ludzie go nie zaakceptowali za pierwszym razem/media zajmowaly sie jakims krzyzem zamiast podwyzszka podatkow/rzad zataja prawdziwa sytuacje finansawa panstwa mowiac ze „w polsce nie ma kryzysu – Donald Tusk” / „polska godpodarka jest synonimem sukcesu – donald tusk(wypowiedz z paru dni temu)” a skoro jest synonimem sukcesu to dlaczego ludzie nadal masowo wyjeżdzaja na emigracje i mnie to po skonczeniu liceum to tez czeka bo jestem z biednej rodziny a taki zmywak w UK to bedzie dla mnie samodzielne zycie na dobrym poziomie co w polsce jest niemozliwe po liceum

  ceny mieszkan w katowicach 60m2 – +/- 200.000zl warszawa ten sam metraz 600.000zl (pisze o takich srednich/dobrych dzielnicach)

  wiekszosc ludzi pracuje niewolniczo za 1000-1300zl(na reke) to jak czlowiek ma zarobic skoro wynajem mieszkania w katowicach ok 60m2 to 1500zl nie mowiac o artykulach zywnosciowych ktore mamy drozsze niz w polowie krajow UE a w tych co maja je drozsze od nas maja wyplaty 2x wieksze od krajow starej 12 UE zyli de facto wyplaty z 8-10x wieksze niz w polsce np.dania,norwegia gdzie produkty zywnosciowe sa drogie // mamy 3x drozsze auta niz w USA/UK //Z elektrycznoscia,woda 1,5-2x drozsza niz na zachodzie, teraz przyklady z zycia w UK a Polsce

  [b]UK[/b] [b]Polska[/b]
  placa minimalna płaca minimalna
  ok 900Ł(netto) ok 1000zl(netto)
  -wynajem mieszkania
  (szkocja,pln anglia) (katowice 1500zl)
  400-500ł(2-3pokojowe) (60m2 3pokojowe)

 148. (mozna z kolega wynajac z kolega 750zl
  200Ł na głowe)
  -jedzenie ok 100ł -tu sie nie
  orientuje ale bedzie
  na pewno wiecej niz
  500zl

  -oplaty roznych dupereli ? ale raczej nie
  typu TV,internet 30-40Ł tanie mysle ze
  z 400zl bedzie
  :2 bedzie 200
  -ubrania
  za 100Ł idzie duzo za same buty placi
  rzeczy ladnych kupic sie 200zl
  koszlulki 50-70
  spodnie 100-200
  swetry 50-100

  wynik: wynik:
  z ubraniami ok 450Ł bez ubran 1450zl
  900-450=450ł odlozone 1000-1450= -450zl

  oto moje przyblizone porownania zycia w uk a polska

 149. aa zapomnialbym w UK minimalnej placy poza polakami nikt nie chce dotknac nawet czarni wiec tej pracy jest tam w bruuud a w polsce za 1000zl beda gotowi sie sprzedac i zabijac o taka prace a pracodawca bedzie jeszcze wmawial ze jest 10 na jedno miejsce (tak ma moja matka pracuje jak niewolnica za 1000zl /prawie 30lat pracy ciagle za 1000zl/ a mowia jej ze jest 10osob na jej miejsce, pracuje w tym zakladzie pracy jak niewolnik za 3osoby bo znajomkom szefowej nie chce sie robic, wola ploty robic a inny ma zapierdalac) i tak zyje ponad 60% spoleczenstwa a pan donald mowi ze bogacimy sie

 150. Ja tez tak myslalem ze wszystko z nieba spada za free poki nie wyjechalem, wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi sie o tym przekonuje predzej czy pozniej…

 151. Ja pracuje jako pomoc na kuchni w Londynie za 800L/m z pokojem…czyli odpada mi transport, zarcie przez 6 dni w tygodniu, nie place czynszu, zadnych oplat za prad i wode. Pokoj jest calkowicie za free. W Polsce watpie czy ktos by mi zaproponowal zmywac gary na takich warunkach? Watpie…

 152. Witam myślącego czytelnika na pokładzie mojego titanica, śmiało zmierzajmy ku majaczącej bielą przed nami prawdy :))))))

 153. Trochę podwyższyłeś ceny na zachodzie, u nas jest znacznie drożej, a w socjalnych USA piękne markowe koszulki sa w cenie naszych najtańszych bawełnianych chińskich 🙂

 154. I o tym kurwa pisze, i żaden z inteligentów nie chce tego zrozumieć że zasiłek i pensja minimalna jest po to by człowieka nie szmacili. Na zachodzie dawno to zrozumieli, a tu jest problem z trzeźwą oceną sytuacji, koszmar.

  Albo tracisz kase na zasiłki na kilkadziesiąt tysięcy nierobów a miliony mają dzięki temu kasę, lepsze zdrowie itd, albo unosisz się humanizmem i rezygnujemy z zasiłków dzięki czemu nieroby albo żebrają kradną i mordują, a miliony ludzi są upadlane i pracują za gówniane pieniądze zapożyczajac się w zachodnich bankach na wielki procent.

 155. wszystko fajnie ale czy jest jakas w tym przyszlosc? czy zamierzacie zmywac gary do konca zycia ( nie mowie ze to zle ale czy takie zycie ma sens)?

 156. [quote]placa minimalna płaca minimalna

  ok 900Ł(netto) ok 1000zl(netto)[/quote]

  [quote]Ja pracuje jako pomoc na kuchni w Londynie za 800L/m z pokojem..[/quote]

  potach pracujesz za pensje ponizej minimalnej?

 157. POlska „demokracja”

  Ciekawy wpis na salon.24.pl

  [url]http://ppablo12345.salon24.pl/216623,demokracje-zabila-telewizja[/url]

  „Do napisania tej notki zabierałem sie już sporo czasu, miałem ją gdzieś w tyle głowy, jednak nie potrafiłem tych myśli zwerbalizować. Skłoniło mnie jednak do tego awantura o krzyż, inspirację stanowił też wpis kokosa26, który wskazał, że po stronie zwolenników PO na S24 brakuje wpisów merytorycznych.
  Dlaczego taka z pozoru błaha sprawa jak krzyż w tak dużym stopniu zapaliła głowy wyborców, polityków i komentatorów ze wszystkich stron sceny politycznej? Mamy przecież dużo większe realne problemy, spoza sfery symbolicznej: finanse publiczne w rozsypce, zadłużenie na 1-2 pokolenia, zrujnowany system emerytalny, który okrada Polaków z ich oszczędności, podwyżki podatków, cień Moskwy nad Polską, zagadkowa katastrofa lotnicza z polską elitą na pokładzie, uzależnienie energetyczne od Rosji.
  Z teorii konfiktu wg. Lewisa Cosera wynika, że konfikty w przestrzeni symbolicznej są zawsze najbardziej ostre, a to dlatego, że w zasadzie nierozstrzygalne: spór nie może zakończyć się kompromisem, bo symbole i idee, które się z nimi wiążą są z natury nienegocjowalne. Mam jednak wrażenie, że konflikt, który rozgorzał wobec krzyża przed Pałacem Prezydenckim jest podgrzany dodatkowo przez telewizję i to nawet nie przez dziennikarzy, ale przez sam kanał przekazu.
  Otóż telewizja, a w zasadzie serwisy informacyjne w telewizji, są przeznaczone dla ćwierćinteligentów. Nie, nie chcę obrazić żadnych widzów, jeżeli oprócz tych serwisów jeszcze coś czytają, wtedy telewizja może być uzupełnieniem informacji, ich streszczeniem. Ale proszę powiedzieć: w jaki sposób 15-sekundowy spot może przekazać nam coś sensownego, poza zagraniem na emocjach? Rzecz oczywista, że nie może. Bezrefleksyjność, żadnego szerszego tła, brak głębi w rozważaniach, ba, brak nawet samych rozważań. Nie ma na nie miejsca. Jest tylko marsowa mina reportera, dramatyczne pytanie i kamera pokazująca największych krzykaczy. Bo dla ludzi, którzy mówią spokojnie i merytorycznie nie miejsca w kadrze.
  Kolejna rzecz: czas przeznaczony przez serwisy informacyjne na poszczególne wieści. Z reguły najwięcej czasu poświęca się rzeczom najmniej istotnym, za to takim, które rozpalą emocje: a to pedofilia jakiejś znanej osoby, a to operacja plastyczna pewnej gwiazdeczki, śmierć Michaela Jacksona. Na tym każdy się zna, może deliberować dowoli. Sprawy ważne traktowane są po macoszemu, bez zadawania drążących pytań. Bo dziennikarz musiałby się na tym znać, musiałby swoją wiedzę pogłębić, a news pewnie by się i tak nie sprzedał, bo ustosunkowanie się do rzeczy ważnych wymagałoby pewnego poziomu intelektualnego od widza.
  Mózg telewizyjnego widza jest wciąż rozmiękczany: największą oglądalnością cieszą się programy o najniższym poziomie intelektualnym: głupkowate reality show, sitcomy, seriale, w których bohaterowie zajmują się wszystkim, tylko nie pracą. Po tej dawce rozrywki mózg widza trafia na półgodzinne informacje i… to jest maksimum tego, co może przetrawić. A pół godziny po ich obejrzeniu, zapamięta tylko najbardziej emocjonalną część, albo zbitki wyrazowe w stylu: „Kaczyński – faszysta”.
  Na Salonie dość często zastanawiamy się w jaki sposób uzdrowić Polskę. Trzeba zacząć od wychowania świadomego wyborcy. Świadomego, czyli człowieka, który podejmuje decyzje na podstawie merytorycznych argumentów. Na początek należałoby nauczyć go czytać. Czytanie zajmuje więcej czasu, tekst można przeczytać kilka razy, łatwiej wychwycić jest niespójności, błędy w argumentacji. Czytanie wspomaga myślenie!
  Chcemy zdrowej demokracji? Wyrzućmy telewizory!
  P.S. Właśnie wpadło mi do głowy hasło alternatywne dla „Zabierz babci dowód”:
  „Zabierz lemingowi telewizor!””

 158. Niecg pracuje na zmywaku, po pierwsze wyszlifuje język, po drugie posmakuje życia z ciężką pracą co da mu doswiadczenie i szacunek do pieniadza, po trzecie jak będzie się rozwijać duchowo to wyskoczy wysoko a ta wiedza mu bardzo pomoże w życiu.

 159. Możnaby jeszcze wprowadzić matematykę w większej ilości, logiczne myślenie rozwija, albo grę w szachy. Co ciekawe, głupi przecież nie jestem, ba! nawet śmiem nieskromnie uważać się za sprytną bestię, ale z matmy byłem jestem i będę beznadziejny ku rozpaczy mojego taty, który uwielbia matematykę… kiedyś mocno grałem w szachy ale tata bezwzględnie mnie ogrywał, więc zrezygnowałem unurzany w cuchących oparach ciagłych i niewytłumaczalnych porażek na szachownicy… namawiał mnie tata na brydża którego jest fanem, ale tu już nie mam szans, kompletnie w karty nie umiem grać i nie czuję tego.

 160. Na tematach, o których piszesz na co dzień znasz się bardzo dobrze. Ale forsując jakieś ekonomiczne bełkoty powodujesz deprecjację swojego wypracowanego wizerunku przynajmniej u co niektórych osób. Odstawmy zachód gdy rozmawiamy o Polsce. Tu sytuacja jest inna, nieporównywalna. Jest tylko jedna możliwość by uzdrowić nasze chore Państwo. Ciężka praca, wzrost świadomości społeczeństwa i zmiana myślenia u rządzących. Tyle Marku…

 161. Wiesz jakie to sa oszczednosci… nie placic czynszu,zarcia,mediow itd,itp. Gdzie ja w Polsce moglbym na takie cos sobie pozwolic jednoczesnie pracowac jako pomocnik w kuchnii?
  Oczywiscie ta praca nie jest zadnym luksusem, dodam jeszcze ze czasami ktos potrzebuje dostac pare razy „kopa” w tylek by usiasc i sie zastanowic…

 162. To jest słabo powiedziane, ja z matematyki jestem kompletnym antytalentem. I mimo tego mam prawo się wypowiedzieć i stwierdzić fakt, na zachodzie mają super i mają zasiłki i pensję minimalną, w Meksyku mają liberałów i bez zasiłków i żrą gołębie. Mam prawo stwierdzać oczywiste fakty czy nie?

 163. Aha – czyli jak pisze coś z czym się zgadzasz, to jestem super, a jak pisze już coś co kruszy ustalony w Tobie przez przekupne media obrazek, to deprecjonuję swój wizerunek? to jest tylko i wyłącznie Twoje subiektywne zdanie, bez zadnych argumentów, które ja podałem. Liberalna retoryka co widać w komciach to żenada, kompletny obciach, czytacie i nie rozumiecie co czytacie, a pisał łatwo i czytelnie to ja jednak umiem, prawda? no własnie.

  I szczerze – w dupie mam to że komuś się nie podoba mój wizerunek. Cięzko pracuję pisząc, pieniędzy za to nie dostaję, i mogę pisać co tylko zechcę, szczególnie że sumienie mi każe napisać. Tak, jesteście oszukani.

  I ja też byłem liberałem, fanem JKM, wkurwiałem się widząc manifestacje o podwyżki, pohukiwałem żeby brali się do roboty i oburzałem kiedy była mowa o zasiłkach „jak to, z moich kurwa pieniędzy?” i teraz przyznaję że byłem po prostu głupi, a poznałem to wtedy gdy zobaczyłem jak pracodawca traktuje ludzi, i nie w byle firmach, pracowałem w trzech bankach pod krawatem w biurze, w agencji nieruchomości, a trochę ludzi z racji tego kim teraz jestem, znam. I nikt mi nie wmówi że wysokie zasiłki coś w Polsce zepsują, jedyne co mogą zepsuć to humory ludzi którzy jada na niewolnikach i mają gigantyczne zyski. A niewolnik chcąc coś mieć, bierze kredyt i zostaje na łańcuchu banku. Sprytne na maksa.

  Dlatego o tym piszę i pisać nie przestanę. Amen.

 164. Dodam może jeszcze że faceci którzy jako autorytety ekonomiczne polecają system liberalny w Polsce, od lat dostają gigantyczne nagrody od instytucji które sa umaczane w gigantyczne pożyczki dla Polski. Układ, pajęczyna… a wy im wierzycie 🙂

 165. No własnie, ta praca nie jest szczytem luksusu a w Polsce w urzedzie pracy proponują mi ciężkie prace za 1100 na łapę jako max. I weź tu wszystko opłać jeszcze i zjedz, o lekach nie wspominam w ogóle :)))))

 166. Nie obrażaj się. Dziś mnie do jeziora z roweru wodnego zrzuciła pewna niewiasta jak na mostek się wdrapywałem i się nie obraziłem 🙂

 167. Lipa jak Chuj,a przeciez W-wa jest ponoc najdrozszym miastem w Polsce(?). Tego najbardziej sie obawiam, ze moge zatesknic zycia w Polsce, ale tak naprawde nie mam porownania, poniewaz nigdy nie mieszkalem czy pracowalem w Polsce na wlasna reke, wyjechalem odrazu po szkole i wlasnie obserwacja innych ludzi moze skutkowac dobrze wyciagnietymi wnioskami…

 168. Jesli jesteś niewykwalifikowanym robotnikiem, to po znajomości możesz dostać pracę za 1500, 1600zł przy farcie. Mieszkanie na spółę z paroma kolegami bo nie masz szans wynająć samemu i wtedy na najtansze jedzenie i ciuch z lumpeksa styknie… może. Polska zasługuje na cud :)))

 169. czyli albo praca ponizej kwalifikacji zagranica i brak perspektyw (bo jakie perspektywy mozna miec po zmywaku?) albo niewolnicza praca powiedzmy ze chociaz w zawodzie wyuczonym ale za 1000 zl a wiec ponizej progu egzystencji

  wybor doskonaly i tak zle i tak niedobrze
  nie ma 3 drogi?

 170. Poniewaz zagranica jest cos takiego jak AWANS,PODWYZKA jesli dysponujesz dobra znajomoscia Angielskiego to naprawde uwierz mi nie bedziesz zapierdalal cale zycie na zmywaku, plus jakies checi. Myslisz ze wszyscy Polacy co mieszkaja w UK pracjuja na Zmywaku?

 171. Mój kumpel wyjechał i pracował na zmywaku, minęło parę lat, dom, dwa auta, żonka, zaczynali od zera w UK. Tutaj mieliby GÓWNO 🙂

 172. Tylko czemu Twoj przyjaciel tak narzeka? Ze to zle ze to niedobrze? Ze sie nie da? (Mowie o czytelniku „daniel”)

 173. Jest całe spektrum ukrytych form łapówek jakie otrzymują namiestnicy w POlandii od swoich „zwierzchników” – globalistycznej oligarchii żydowskiej prowadzącej świat do zagłady z powodu żydowskiej genetycznej krańcowej chciwości*.
  Jedną z podstawowych form tych korupcyjnych srebrników za zdradę Polski i Polaków są fundacje takie jak fundacja żyda sorosa.

  * Dla arcy gówna jahwe ten żyd jest lepszy który więcej zachapie talentów złota, przy czym żadna metoda gromadzenia złota dla ich pierdolonego bożka nie jest zła.

 174. ok ale ja nie mialem na mysli „dom, dwa auta,
  żonka,” jak pisze Mistrz

  kase to mozna w Anglii zdobyc na pewno

  rowniez nie mam na mysli awansu z zmywakowego na starszego zmywakowego czy nawet kitchen manager 😀 (bez urazy dla wykonujacych te zawody)

  ja sie zastanawiam czy sie da od zmywaka przejsc do wykonywania w UK zawodow takich jak chocby lekarz prawnik makler (co wiaze sie oczywiscie najpierw z studiami w UK)

  jesli nawet zarobi sie na zmywaku na czesne (a watpie bo studia w UK to bardzo droga rzecz) to czy zaczynanie studiow w wieku 30-kilku lat ma sens? (dlaczego 30kilku ? ano trzeba policzyc zanim sie dorobisz na tym zmywaku na czesne + WAZNE!! koszty utrzymania podczas studiow kiedy nie bedziesz mogl pracowac )

  wiec kolego potach co sadzisz o tym?

 175. Rosja

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=vOI6OCHerUI[/url]

  upały największe od 1000 lat
  [url]http://swiatowidz.pl/wp-content/uploads/2010/08/rosja-heatwave.jpg[/url]

 176. na czesne mozesz miec kredyst ktory splacasz po ukonczeniu studiow jesli zarabiasz bodajze powyzej 15.000Ł

  a w szkocji rzad placi ci czesne

 177. tak ale usa samo w sobie jest wyjatkiem gdzie jest tam 2x taniej niz w europie zachodniej ale nie chce tam mieszkac bo tam normalnascia jest praca 60h/week a mi wystarczy mniej niz 40h/week, nie chce pracowac tyle ze nie mialbym czasu kiedy nawet to wydac ale nie zaprzecze taniocha jest tam niezla i czeste promocje 70%, 90% gdzie rzecz za 100$ kupywalo sie za 10$ jest normalnoscia a w polsce o 50% obnizki na ciuchu sie zabijaja ludzie a produktow spozywczych po 1h juz nie ma przy takiej obnizce/ samochody 3x tansze niz w polsce a mozna nawet potargowac sie o o wiele nizsza cene co w polsce odpowiedzieliby ci na to „wypierdalaj”
  // w polsce idziesz do sklepu to jestes traktowany jak zlodziej i w dodatku ploteczki pan sa wazniejsze niz klient// tam dobry dom 200m2 kupisz za 150.000-200.000$ a za to w w-wie kupisz sobie mieszkanko 60m2(przy 4x wiekszych zarobkach w usa(6x jesli liczyc nadgodziny))

 178. Fundacje dajace nagrody, redakcje, gremia, zagraniczne stowarzyszenia… jest multum sposobów by wynagrodzić swojego człowieka.

 179. No i tyle w temacie 🙂 jednak medycyna w wieku 30 lat to nieporozumienie, 6 lat studia, potem doszkalanie się, doktoryzowanie… prawnik tak, inne tak, ale nie medycyna 🙂

 180. Wklejam cytat „I tak sobie myślę, że ktoś musi to wam uświadomić. Już w 1999 roku, jak zaczynała się reforma emerytalna, Krzysztof Dzierżawski napisał o reformie artykuł: „Fakty. Mity. Sofizmaty.” Nie było jednak wówczas zbyt wielu chętnych, żeby go opublikować. Nic dziwnego! OFE wydawały wówczas 2 miliardy złotych na reklamę palm, pod którymi będą wypoczywali emeryci, jak się do nich zapiszą. Dziś już chyba wiadomo, że to była tapeta na ścianie, a nie żadne Hawaje.”

  I wszystko jasne kto trzyma media w tym kraju…

 181. Liczysz zarobki średnie, a rzadko kto je osiąga z normalnych ludzi, tam pensje normalnych ludzi są z 10 razy wyższe 🙂 no ale tam mają zasiłki i pensję minimalną…

 182. za darmo ci daja czesne tak? wybacz ale zyje juz tyle na tym swiecie ze wiem ze nie ma nic za darmo
  gdzie jest haczyk?

 183. statystyka? jesli szef zarabia 100 000 zl a ja 1000 zl to statystycznie zarabiamy 50500 zl

  takie zaklamanie przedstawia polecana przez ciebie statystyka

 184. potach to po co pracujesz na zmywaku jak mozesz isc na studia gdzie czesne daja ci za darmo (lub kredyt korzystny)??

 185. a prawnik to nie? 5 lat studia potem aplikacja czy tam szkolenie doktorat i inne specjalizacje ?
  nie bardzo rozumiem czemu do medyka ograniczasz

 186. Ustawiane przetargi w armii kosztowały setki milionów złotych

  [url]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/442097,ustawiane_przetargi_w_armii_kosztowaly_setki_milionow_zlotych.html[/url]

 187. [quote=mills]Nie zgodze sie,nieroby maja isc do roboty a nie siedziec na zasilakch pozatym dobry socjal przyciaga muzlumanow do Europy,cale wielodzietne rodziny siedza na zasilkach,Niemcy maja problem z Turkami podobnie Francja.[/quote]

  Nieroby piszą blogi

 188. To spójrz na ludzi, i wyobraź sobie ze wszyscy liczą na to, że tajemniczy milioner doceni ich i da milion baksów. Jednak 99,999% z nich bedzie wiodła ubogie życie na kredytach zaharowujac się. I to jest prawdziwa statystyka, życiowa. Statystykami kłamią wmawiając mi że kurwa pensja średnia to 3 z hakiem, gdzie? 🙂

 189. Prawnik to wkuwanie materialu a lekarz to wkuwanie jeszcze większego materiału, plus gigantyczne ryzyko pracy. Akurat kilku moich czytelników to czynni lekarze, więc wiem co piszę – porównaj sprawę sądową do amputacji nogi, czy operacji jelit gdzie na stojaka przez kilka godzin babrasz się w gównie za marne grosze.

 190. wpierw trzeba zarobic na zycie codzienne taki rok to ok 6000Ł/rok mozna pracowac przez rok na pol etatu ale raczej sie tyle nie zarobi

  studia w anglii///3lata
  studia w szkocji//4 lata
  studia w polsce///5lat

  biorac pod uwage ze studia w polsce gowno znacza w uk(nawet w kraju juz malo znacza bo mamy setki magistrow nawet inzynierowie maja ciezko z robota) a studia w uk sa akceptowane prawie na calym swiecie jako swietne wyksztalcenie a jak sie zrobi oxford/cambrige to na 100% sie z glodu nie umrze

 191. jeszcze mi powiedz jak sie dostac na oxford/cambridge
  to trzeba miec mature miedzynarodowa i do tego na super wyniki nie mowiac o innych osiagnieciach bo tam z calego swiata najlepsi startuja

 192. A to zależy od tego czy biorą czy nie biorą i jaka specjalizacja. Chirurg plastyczny zarabia krocie bez wziątek…

 193. Mistrzu dlaczego chcesz zwalczac PO i liberalizm skoro de Mello pisal: Kiedy z czyms walczysz, wiążesz się z tym na zawsze”?

 194. Na koniec kilka piosenek o tych bucach politykach:
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=FBJ5BSQl_hE[/url]
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=BFmickWNdQ8&feature=related[/url]
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=0OPTxDCk_Dg[/url]

 195. po pierwsze licenciat w krajach anglojezycznych jest uznawany za wyzsze wyksztalcenie wiec 3lata wystarcza magisterki tam prawie nikt nie robi w przeciwienstwie do polski gdzie ona jest konieczna do uznania tego jako wyzsze wyksztalcenie…

  do oxford,cambrige wystarczy ci polska matura bardzo dobrze napisana z 3 rozszerzonych przedmiotow i jakies zycie pozaszkolne: „kursy,wolontariat,kluby itd. co daje duze plusy” // wbrew pozorom na oxford nie idzie duzo ludzi bo wiekszosc mysli ze tam trudno jest ze trzeba sie uczyc 24h na dobe a tak nie jest(tak wypowiadaja sie polscy studenci na oxford) na UJ jest ciezej sie dostac niz na oxbrige jesli brac pod uwage mature miedzynarodowa// glowna przeszkoda(poza dobrze napisana matura z 3 przedmiotow) jest zycie tam, bo tam zycie drozsze jak w londynie na 3lata trzeba miec jakies 20.000Ł(nie licze czesnego)/// a ty myslisz ze tam trudno, student fizyki mowi ze na 2gim roku przerabia tam to co w 3liceum na rozszerzeniu z fizyki i na wykladach sie nudzi bo scisle przedmioty sa na zenujacym poziomie, tymbardziej ze matura angielska jest ze 100x latwiejsza od polskiej// ja tutaj przezywam agonie z nauka biologi,chemi,fizyki,matematyki(nienawidze tych przedmiotow) kiedy uczniowie angielscy wybieraja sobie na jakie przedmioty chca chodzic(wyjatek angielski i matematyka) a matematyka maturalna tam jest na poziomie 1-2gimnazjum polskiego/// tam w liceum masz juz przygotowanie do studiuw mozesz dobrze sie przygotowac na przedmioty maturalne zamiast przezywac agonie dziennie uczac sie po 4-5h fizyki aby tylko zdac do nastepnej klasy a 2dni po poprawie juz nic nie pamietasz…
  ///////////////////////////////////////////
  osobiscie tez chcialbym uczyc sie tylko polskiego/wosu/historii/matematyki(poziom gimnazjum)/angielskiego ale niestety jestem zmuszony uczeszczac do polskiego liceum gdzie musze znac: podzial jamochłonow,tkanek,komorek/obliczania moli,obliczanie masy czasteczkowej,uczenie o chemii organicznej,nieorganicznej/znajomosci cyklow kogos tam,silnikow ciepnych carnota/ obliczania roznicy poomiedzy energia kinetyczna a potencialna, wazenia masy ziemi/znajomosci logarytmow,funkcji liniowych i kwadratowych,trygonometrii i innych gowien ktorych sie uczylem i ucze a juz nic po wakacjach nie pamietam a jedyne co z tego pamietam to ten horror ktorzy przezywalem uczac sie do poprawy wszystkiego pod koniec roku gdy koledzy mi pomagali z tym abym sie tych gowien nauczyl ktore nic mi nie sa potrzebne a tylko mozg mi zasmiecaja// moim marzeniem jest studiowanie historii lub prawa w UK a narazie nie wiem czy dotrwam do matury bo przezywam horror z nauka tych przedmiotow

  ps.matura miedzynarodowa jest prostrza niz polska

 196. napisalem uczylem sie pod koniec roku??
  pomylilem sie zaczynalem juz poprawe od marca a do konca nie bylem pewny ze zdam ta klase

 197. ale my tutaj nie mowimy jak ktos jest w liceum obecnie tylko rozmawiamy o kims kto jest w anglii na zmywaku i zarabia sobie na czesne i utrzymanie

  czyli taki ktos juz mature (polska) zdal i to najprawdopodniej kiepsko

  czyli co zeby sie dostac teraz na cambridge on musi uczyc sie i zdawac jeszcze raz mature ? to sie da jakos zrobic ale juz dzialalnosci pozaszkolnej nie zrobi bo czasu nie cofnie prawda?
  czyli wychodzi na to ze nie ma szans na cambridge tak?

 198. moze poprawic mature albo sprobowac napisac angielska A levels ale bez perfect english nie ma sszans ale ogolnie podobno latwe to jest i nauka trwa do tego 2 lata(intensywne 1 rok podobno) a dzialalnosc pozzaszkolna to niech idzie teraz na wolontariat niech napisze cos ciekawego o sobie ze zna jakies jezyki,ze byl kapitanem jakies druzyny,ze mial jakies osiagniecia, ze cos umie co inni nie potrafia itd.

  z tego co pamietam na oxford trzeba miec 85%+ z 3 rozszezen ale oni na to tak nie patrza jak masz dobre dzialania pozaszkolne to moga na wyniki patrzec z przymrozeniem oka tymbardziej ze matura polska jest inna od angielskiej(o wiele trudniejsza) to oni indywidualnie patrza na wyniki, zawsze mozesz zdawac amerykanski Sat1/Sat2 albo angielksie a levels ale bez super angielskiego nie masz szans
  warunek angielskiego na oxford i cambrige to ielts 7.0 na inne dobre uniwerki jak naprzyklad na edynburg wystarczy 6.5 a na takie powyzej sredniej np. glasgow,abeerdeen wystarczy 6.0 (tu czasem przyjmuja mature rozszerzona z dobrym winikiem zamiast ielts)

  zycie w oxford i cambrige jest drozsze jak w londynie trzeba na 3lata miec z niecale 20Ł chyba ze mniej ale bedzie sie te 10h/week pracowac podczas studiow i w przerwy wakacyjne full time

  radze ci cos zrobic wolontariat,nauczyc jezyka(poza angielskim bo to oczywiste na univ i naviwe polskiego), znalesc ciekawe hobby o ktorym mozesz tam napisac,zdac mature angielksa,amerykanska lub miedzynarodowa bo nauka do tych to 2lata i miec przynajmniej te 10.000Ł jak cie wezna na 3 lata to bedziesz dorabial podczas nauki i wakacji

 199. dajmy pensję minimalną 1800,-
  zasiłki dla bezrobotnych na wysokim poziomie, by godnie żyć

  a jak pracodawca nie będzie miał taniej siły roboczej, to zacznie więcej płacić, bo jak nie, to niech zbankrutuje

  jakie to proste, he,he,he
  chętnie pójdę na zasiłek i w parku wzniosę toast za tych którzy na niego płacą podatki, by żyło się lepiej, wszystkim

  pozostaje tylko pytanie, kto ma tworzyć miejsca pracy, z których będą podatki na te zasiłki 🙂
  Państwo, które wyprzedaje majątek po PRLu i nazywa to prywatyzacją ? (he,he, modne kiedyś hasło – Państwo tworzy miejsca pracy – chyba tylko w biurokracji, he,he,he) A może powrót do komunizmu ?
  Bo przecież jak ktoś chce mieć więcej ciężką pracą to trzeba mu więcej zabrać, bo nie może tak być że są równi i równiejsi. A że większość jest biednych, to w demokracji z pewnością przegłosują, aby zabrać temu bogatemu, w końcu po co się bogacił, na pewno oszukiwał a teraz mówi że ciężko pracował

  Mamy skalę podatkową 18/32 – te 32 to nie dla biednych, tylko trochę bogatszych. Oczywiście znacznie bogatsi nie są głupi i szukają obejść i zwykle znajdują. I po co ta utopia ?

  Jak wprowadzono podatej liniowy 19% (bez żadnuch ulg) dla działalności, jako alternatywa do 19/30/40 (z możliwością ulg), to co się stało (?) – wpływy z tego tytułu wzrosły, bo przestali kombinować. Aby było to za której partii ?

  PIS wprowadził 18/32 zamiast 19/30/40 i chwała im za to. Jeszcze nie tak dawno doradzała PO, aby pobudzać gospodarkę, oczywiście na kredyt bo dziura nie jest tak duża.

  PO natomiast nie zrobiło nic dobrego. Miała być partia liberalna, a jest populistyczna. Zwiększyło VAT i tak ich zapamiętam.

 200. To czemu system który wyśmiewasz wszędzie działą? jakim cudem? 🙂 bogaci nie znajdują żadnych ujść, to mit jest, zobacz na Francję gdzie wysokie podatki dla biznesu są od wielu lat, ktoś Ci uciekł? gdzie i kiedy? 🙂 tam za przekręt z podatkami siedzisz momentalnie na dożywociu, nie ma ze bogaty. Wzbogaciłeś się na systemie gdzie ludzie mają pieniądze, płać podatek większy, proste.

 201. 34, ale niech to przykladanie sensorow obejmie wszystkich a nie tylko kobiety :P. Wiem, ze faceci raczej nie poleca na to ze ktos jest pikny (chyba ze geje) itd. ale jest wsrod nich wielu ktorzy kompletnie sie nie znaja na tym co sie toczy naokolo. Moim zdaniem zeby glosowac z pelna swiadomoscia trzeba miec wiecej niz blade pojecie nie tylko nt. polityki ale tez ekonomii, prawa, gospodarki zeby moc rozroznic co z tego co mowia politycy jest cos warte a co jest zwyklym wciskaniem kitu.

 202. Niestety, wiele osób nic nie kum mimo wiedzy i inteligencji, taki Sartre pochwalał komunizm i Stalina, wbrew wszelkim faktom mówiącym o torturach i mordach.

 203. O ile w kwestiach duchowych jestes naprawde bardzo dobrze rozwinietym czlowiekiem to wszystkie twoje artykuly o polityce to jakis zart…
  Po pierwsze za balcerowicza dostalo sie nieroba – moji rodzice mimo ze nigdy nie nalezeli do elity(mama jest pielegniarka 1100 na reke a tata pracownikiem fizycznym z max 1500 na reke) to ten okres swoja pracowitoscia to na pewno najlepszy okres w pod wzgledem pienieznym w ich zyciu. I nie musieli byc zadnym zlodziejskim pracodawca.
  A teraz do sedna – wytlumacz mi dlaczego ja albo nawet moji rodzice maja na kogokolwiek obowiazek robic? Jakie sobie ideologie dorabiasz i jakie stosuje panstwo, ze ma prawo okradac mojich rodzicow z polowy zarobkow, zeby te pieniadze po czesci rozkrasc, po czesci z marnym skutkiem cos za nie zrobic i w koncu po czesci rozdac komukolwiek? Rozumiem, ze masz problem ze zdrowiem ale to nie upowaznia Cie w zaden sposob do wyciagania lapy po niczyje pieniedze a nawet zakaladajac ze utrzymanie wszystkich slabszych na powierzchni jest jakas wartoscia(dla mnie owszem jest ale tylko i wylacznie w kregu najblizszych) to rodzi to mase patologi i kurwa powstaja cale osiedla nierobow na zasilkach(gdzie ta twoja znienawidzona przestepczosc sie rodzi). Chcesz wszystkich ludzi zrownywac ale jedni niestety zasluguja na wiecej inni nie zasluguja na nic, zabierasz komus przedsiebiorczemu i dajesz komus kto nic nie robi. Takze podsumowujac jak sam dobrze wiesz ludzie wierza w to w co im wygodnie wierzyc. To co proponujesz w kwestiach duchowych to totalne uwolnienie od bzdur i przywiazan a w kwestii spolecznej totalne zniewolenie(tak wysokie podatki i masa innych oplat to zniewolenie) od panstwa – ja osobiscie uwazam ze jest to dosc duza sprzecznosc. Pozdrawiam.

 204. Dziękuję za komplement. Nie wiem jak się do Ciebie zwracać, jestem płci męskiej czy zeńskiej? nie podpisujesz się, więc uznaję że facet dla ułatwienia.

  Nigdy nie pisałem że za Balcerowicza było WSZYSTKIM źle. Było źle większości, a było ileś tam osób którym się dobrze wiodło. Tak samo za okupacji Hitlerowskiej wiodło się dobrze wielu ludziom – ale reszta zdychała w katowniach gestapo czy w Auschwitz. Przykłąd Twoich rodziców o niczym kompletnie nie świadczy. Mój dziadek był uczciwym człowiekiem za okupacji w Warszawie, i póki go nie aresztowali żył na wysokim poziomie, miał świetny zawód i był potrzebny. Czy to go uprawniałoby do powiedzenia ze za Hitlera w Polsce było dobrze? to mi właśnie chcesz wmówić tym komciem.

  Za Balcerowicza nastąpiła nedza i wielkie przekręty, opisywane tysiące, setki tysięcy razy, zdaniem wielu ekonomistów są to największe wałki na świecie. Zapłąciły za to miliony ludzi – ja też znam uczciwych ludzi którzy wszystko stracili za Balcerowicza, co im powiesz? że są nieambitni, nie przedsiębiorczy? 🙂 no własnie.

  Nie widzę sensu pisac dalej, gdyż te kwestia równości wytłumaczyłem dokładnie w artykule. Ciekawe co byś zrobił/a gdybyś jak ja nagle stracił zdrowie i stał się wrakiem… ja też byłem liberałem. Wszystko do czasu, rodzice wiecznie nie żyją, a co potem? pod most? czy kula w łeb? a czy ja jestem nierobem, leniem? mogę coś ciekawego wnieść w życiu ludzi, mogę coś dać, ale nie mogę żyć bo nie ma zasiłku. A zresztą, jak kiedyś upadniesz z wyżyn na których jesteś, to zrozumiesz. Czego Ci oczywiście nie życzę, bo stracisz wtedy nie tylko chleb, ale też zobaczysz jacy ludzie Cię otaczają, jak przyjaciele się zmywają, ludzie zyczliwi naigrywają i wręcz rozkoszują Twoim upadkiem, a wszyscy wokół Ciebie krzyczą ze wyciągasz łapy po nie swoje.

 205. [quote]rodzice wiecznie nie żyją,
  a co potem? pod most? czy kula w łeb? a czy ja jestem nierobem, leniem?
  [/quote]
  Mistru przeciez mozesz isc do pracy za 1000 zl jak wiele tysiecy ludzi w Polsce. oni moga czemu ty nie?

  duma ci nie pozwala czy co?

 206. Nie mogę z powodów zdrowotnych. Mam dwa zaświadczenia od uznanych lekarzy z gastroenteroologii że praca może być tylko w domu, albo max w pobliżu kilkunastu metrów, a na rentę nie mam szans. Ostatnia praca to było spróbowanie czy mogę siłą woli coś zdziałać, coś zrobić z moją praktyczną wiedzą. I okazało się że trochę mogę, wytrzymałem 5 miesięcy. Więcej nie dałem rady. Pocieszam się że ktoś z moimi dokładnie objawami nawet jednego dnia by nie dał rady wytrzymać. Zresztą z moimi objawami ludzie się wieszają albo skaczą z wieżowca, mi się udało bo lubię pisać, a ludzie lubię to czytać, wiec idę w tym kierunku, a mam jakieś wyjście inne? nie mam.

 207. wybacz ale z tego co pisujesz na blogu jezdzisz sobie na urlopy dlugie
  chodzisz do sklepow
  na rower
  cwiczysz boks i inne cwiczenia
  wiec mozesz robic duzo nie jestes niepelnosprawny

  czyli cwiczyc urlopowac sie mozesz ale pracowac juz nie? nie rozumiem

 208. zapomnialem dopisac najwazniejsze
  uprawiasz czesto gesto seks jesli piszesz prawde

  seks urlopy cwiczenia czyli przyjemne rzeczy tak ale pracowac juz nie? dziwne

 209. Wiele razy o tym pisałem, na czym polega IBS i jak się przejawia. I tak, można przy tej chorobie ćwiczyć, jeździć autem, nawet uprawiać sex, ale pracować ponad 100m od domu już nie. Nie można pracować, nie można mieć związku, nie można wychodzić na piechotę z domu, autobus i tramwaj odpada.

  Ze swojego życia erotycznego nie zamierzam się spowiadać, to chyba oczywista oczywistość? i na pewno nie Tobie, to też jest oczywista oczywistość do kwadratu.

 210. [quote]Zespół jelita drażliwego wywiera większy wpływ na jakość życia pacjentów niż migrena, astma, depresja i cukrzyca i może wpływać ograniczająco nie tylko na zdrowie chorego, ale także na jego zdolność do pracy i życie towarzyskie (o[b]soby cierpiące na zespół jelita drażliwego biorą rocznie przeciętnie 13,4 dni zwolnienia z pracy lub szkoły[/b] – IBS jest drugą najczęstszą po przeziębieniu przyczyną absencji). [/quote]

  czyli jednak mozna pracowac tylko czestsze zwolnienia

 211. Są różne postacie IBS, to tak jak z rakiem mozna pracować, a są jego postacie takie że leżysz i wyjesz z bólu. Ja mam wcale nie najgorszą postać IBS, ale taką że uniemożliwa normalne życie. Zdaniem psychiatry u której byłęm na leczeniu dziwne że jeszcze nie jestem w zakłądzie zamkniętym. Nie jestem, i nie będę, tu umiem zadziałąć sam tak by zniwelować ubytki w psychice dokonane przez chorobę.

 212. Od kilku lat to zgłębiam, i coraz to nowe rzeczy wychodzą ze mnie o których nie miałęm pojęcia. Myslę że to zajmie mi jeszcze kilka ładnych lat bawienie się z chorobą. Z drugiej strony wiem że choroba mnie uaktywniła, nauczyła radzić sobie z wieloma sprawami, i odkryła rzeczy o których nie wiedzą zdrowi ludzie. Wstyd powiedzieć, ale choroba mi więcej dała niż zabrała. Zabrała możliwość zwiazku, możliwość pracowania oficjalnego, pozbawiłą znajomych, ale dała wiedzę i rozpaczliwą motywację do rozwoju. Kobietę, znajomych i pieniądze mogę kiedys jeszcze mieć, i to w znacznie lepszej jakości niż gdybym miał będąc chorym.

  Obawiam się że moj rozwój duchowy, uwzględniajac moje naturalne cechy charakteru i talenty, nie ruszylby gdyby ta choroba. Mam 32 lata, całe życie przede mną, i jeszcze wiele szczęścia i radości 🙂

 213. [quote]http://do-smakowania.blog.onet.pl/2,ID411585950,index.html[/quote]

  dobry artykul do przeczytania (link wyzej) ale kto ma racje? autor artykulu czy ludzie z komentarzy? wie ktos?

 214. Podnieśli zasiłki – przybyło bezrobotnych

  INFO: W I kw. tego roku w urzędach pracy zarejestrowało się 425 tys. osób, to 8 razy więcej niż w I kw. kryzysowego 2009 r.

  Eksperci podkreślają, że to efekt m.in. wyższych zasiłków, jakie wypłaca się bezrobotnym od stycznia. Są na tyle wysokie, że ich zdaniem mogą „na dzień dobry” zniechęcić bezrobotnych do aktywnego poszukiwania pracy.

  – Sytuację może poprawić tylko radykalna przebudowa systemu pośrednictwa pracy. Zasiłki nie powinny być wypłacane dłużej niż przez 3 miesiące. Inaczej są to pieniądze wyrzucane w błoto – przekonuje p. Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha.

  Źródło: praca.gazetaprawna.pl

 215. Ta wiadomość zabrzmiałaby super w Niemczech, w Polsce jest śmieszna. Zasiłek to ok 500zł wypłacany przez pół roku jesli masz nie pamiętam, 2 lata chyba przepracowane. Myślisz że jak podniesiesz jeszcze np. o 50zł zasiłek to ludzie przestaną pracować? i jak wyżyją za 550 zł? opłacić mieszkanie, kupić leki, bilet miesięczny itd? dopóki człowieka utrzymują rodzice to ok, a co potem, a co jeśli masz dzieci?

  Poza tym są pewne wahania na rynku, i nie wiadomo czy więcej bezrobotnych to wynik większego zasiłku, czy może tego że chlopaki w pocie czoła prywatyzują co jeszcze zostało.

  W Irlandii podnieśli zasiłki, jest chyba 800E co najmniej plus dodatki, i jakoś się okazało ze gospodarka szybuje w górę, przy akompaniamencie wrzasków biznesmenów pokroju Kulczyka że trzeba bedzie więcej płacić ludziom, i upadną. Nie upadli, czemu?

 216. Irlandia przed tygrysim skokiem była biedna jak mysz kościelna. Jednym z pierwszych kroków była pensja minimalna i zasiłki. I jakoś ludzie z ambicją nie uciekali do rajów podatkowych, tylko się bogacili na miejscu, a kto nie chciał pracować, zył godnie z zasiłku. Gdyby zrobili jak chcą liberałowie (czyli opłącajacy ich najbogatsi ludzie chcacy mieć jeszcze więcej) to ludzie by zdychali z głodu, a nikt by się nie bogacił, bo nikt by nie miał za co kupować. Za to byłoby kilkunastu multi miliarderów 🙂

 217. Ok, to pokaż mi kraj gdzie jest dobrobyt i nie ma zasiłków i/lub pensji minimalnej na wysokim poziomie. Chetnie poznam te przykłady.

 218. Wklejam „rozstrzelanie” liberała przez człowieka który myśli rozsądnie:

  „Gdyby zdarzył się przypadek i Twój chory pomysł (duży podatek dla bogatych, niski dla biednych/przyp.Mistrz) wprowadzono w życie byłbym pierwszym, który przeniósł się wraz z interesem do innego kraju a Panu Prezydentowi odesłał dowód osobisty z dopiskiem „Takiemu Państwu – dziękuję za współpracę”. Mam nadzieję, że za mną poszłyby tysiące przedsiębiorców.”

  Odpowiedź:

  „A dokąd wyjedziecie? Na Białoruś? W wielu rozwiniętych krajach UE, takich jak Niemcy, Austria, kraje Skandynawii, Francja, Belgia, bogatsi płacą znacznie więcej niż w Polsce. Nawet Wielka Brytania wprowadziła ostatnio 50% próg dochodowy! Na kryzysie ucierpiały w Europie najwięcej państwa, o niskich, czasem liniowych podatkach – Litwa, Łotwa, Irlandia..A zresztą, czy przedsiębiorcy nie płacą liniowego? Podwyżka PIT dotknęłaby głównie ludzi nie dających pracy – dyrektorów banków i menedżerów spółek, celebrytów, topowych speakerów TV, genialnych piłkarzy dostających tęgie baty od najgorszych drużyn Europy i świata, nielicznych prawników i polityków, zwłaszcza posłów.”

  Nokaut, po prostu nokaut. Link do dyskusji ciekawej
  [color=red][b][size=medium][url]http://finanse.wp.pl/kat,104546,title,Podwyzka-VAT-u-poznaj-opinie-Polakow,wid,12559919,wiadomosc.html[/url][/size][/b]
  [/color]

 219. nie rozumiesz ze jak opodatkujesz bogatych to oni ten koszt podatku wlicza w cene swoich dobr/uslug i przez to podatek zaplaci biedny?

 220. Tę kwestię wyjaśniłem dokładnie w artykule, i co najmniej kilkanaście razy w komciach. Poproszę po raz drugi „Ok, to pokaż mi kraj gdzie jest dobrobyt i nie ma zasiłków i/lub pensji
  minimalnej na wysokim poziomie. Chetnie poznam te przykłady.”

  Czekam.

 221. A o tym że ksiestwo jest rajem podatkowym i czerpie z tego gigantyczne zyski, to już oczywiscie nie wspomniałęś/aś? 🙂

 222. I o tym że ksieśtwo nie utrzymuej armii, a wszelkie sprawy obronne i nie tylko są robione przez Szwajcarię w której już jest zasiłek 1200E też nie wspomniałeś/aś?

 223. „W chwili obecnej Polska jest krajem jednym z najdroższych na świecie, a zarobki plasują nas niemalże na samym dnie.”

  Ty to pisałeś 50 lat temu? Bo jeśli dzisiaj to właśnie Ty jesteś totalnym idiotą. Pojedź do Azji, Afryki albo Ameryki Południowej, a dopiero potem zajmij się pisaniem. Może jeszcze przynajmniej trochę poczytaj o czymkolwiek (np. gdzie się przecinki stawia, a gdzie nie) bo jak na razie jesteś tylko śmieszny.

 224. Witam masz duzo racji w tym co napisales jednak popelniasz jeden zasadniczy blad mierzysz wszystkich pracodawcow jedna miara.Jak juz kiedys pisalem na forach Polska to nie jest kraj przystankowy dla rekinow i tych malych i tych duzych ,wiec wszystko co jest wpompowane w ta gospodarke wyplywa z niej ze zdwojona sila.Zasadniczy blad ktory zostal zrobiony przez styropianowcow to fakt sprzedazy wszystkiego i za wszelka cene zeby wpadlo to w prywatne rece.Banki ,energetyka,to jak serce i pluca kazdej zdrowej gospodarki ,gdy trafia w obce rece to taki kraj jest z gory skazany na wegetacje.Dzis w Polsce mamy sytem gorszy od komunizmu poniewaz kiedys 1 osoba pracowala na 3 pierdzistolkow a dzis jest ich juz5.Pieniadze nie rosna na drzewach trzeba je wypracowac, pytanie brzmi gdzie jak wszystko zostalo albo sprzedane albo zrujnowane.Do tego zatrudniaja nowych, czyli rzesze niepotrzebnych nam pierdzistolkow ktorych musimy wykarmic i dodatkowo stworzyc im miejsca pracy ktore pochlaniaja ogromne kwoty za ktore placi Polski podatnik i ten z gory i ten z dolu.Polski przedsiebiorca jest oblozony tak wysokimi podatkami ze tylko smiac mi sie chce z ciebie i z twoich wywodow.Myslisz ze gdyby placil np 80%podatku od swoich przychodow to zmieni to fakt ze pracownik bedzie zarabial wiecej.Kazdy szanujacy sie Polski przedsiebiorca zaplaci tyle swojemu pracownikowi na ile go stac a dzis stac go naprawde na niewiele.Dlaczego?o to musisz zapytac tych wszystkich rzadzacych tym krajem od ponad 20 lat ktorzy sprzedali nasz majatek za czapke gruszek pozdro Palay284

 225. Prowadzę firmę, nie jestem wielkim biznesmanem, ale zatrudnia ok 10 – 15 ludzi (roznie bywa). Powinienes napisac rownież o uczciwości pracownikow, ktorzy nie wykonują pracy porządnie, choc ja płace normalne pieniadze, nie 900 zl na rękę tylko ok. 2500. Nikt za 900 zl pracowac nie chce. Im wiecej place tym wiecej jest przekretow, tym wiecej we lebie praconikowi się p–oli. Pojawia sie spirala roszczen. Kiedys przejalem kilku ludzi z innej firmy – w poprzedniej pradcowali za wynagrodzenie marne wyplacane z 3 miesiecznym opoznieniem. W marcu dostali za styczen i w nadziei, ze pracodawca wyplaci im w koncu reszte p[racowali dalej. Pracodawca ten byl moim podwykonawcą. Mial zaplaconą kazdą FV,a mimo to nie wywiaywal sie z pracy w terminie, rozwiazalem umowe, przejalem pracownikow. NIe musialem, ale wyplacilem im wynagrodzenie za ostatni miesiac, uznalem ze skoro pracowali co prawda w innej firmie, ale na moją rzecz, to wynagrodzenie im sie nalezy. Uzyskali komfort wynagordzenia co miesiąc, i nie 900 zl, a 2500 na rękę i…zaczela się glupota spirali roszczen. Zauwazyli, ze firma ma moce finansowe, to dawaj…. wiecej. CO byscie wtedy zrobili? Ja ich wyjebalem z pracy, i zatrudnilem nowych. [size=medium][/size]

 226. Jesli jesteś tak niewydajnym biznesmenem że nie stać Cię w takich warunkach na płacenie człowiekowi powyżej 985złotyc to znikasz z rynku, a przychodzi taki człowiek który dobrze zapłaci i zarobi. Po prostu będzie innowacyjny, kreatywny, bedzie ciął koszty gdzie się da.

  Ale dlaczego mam placic komus powyzej 985 zeta jesli nie musze? Skad u Ciebie taka wiara ze bedac wydajnym biznesmenem stac mnie na taki gest?

 227. Fakt jest trochę prawdy w tym artykule lecz niektóre rzeczy to przesada i ostatnie POLSKA to ZACOFANY I GŁUPI KRAJ !!!
  nawet ci co zarabiają po 2-5 tysięcy tez maja wyprane mozgi i lecą jak zwierzęta od [punktu A do B jak bydło.
  Jesteśmy tylko mięsem Polska to BARDZO ZACOFANY KRAJ WIEC MOŻNA NIM STEROWAĆ BEZ PROBLEMU ONI TO WIEDZA I WYKORZYSTUJĄ I MAJA WAS WSZYSTKICH W DUPIE.

  CO DO ARMII TO SIĘ NIE ZGODZĘ WŁASNIE KAŻDE KRAJE KTÓRE WYMIENIŁEŚ MAJA BARDZO BOGATA ARMIE !! BARDZO I PRZEZNACZAJĄ NIEWYOBRAŻALNE KWOTY NA ARMIE ALE !! NIE NA GENERAŁÓW !!! NA ARMIE ŻOŁNIERZY !!! TYCH CO SA W STANIE ZA KRAJ ODDAĆ ZYCIE I ZA CIEBIE !!!

 228. Doczytałem do miejsca gdzie pisze ze w usa sa wieksze podatki i przedsiebiorcom jest gorzej. Tylko w polsce idzie sie z 20 papierami by zalozyc spolke, dostaje na dzien dobry 1000zl oplat na miesiac, robi sie 30% czasu by zadowolic urzedy ze nie ma kiedy pracowac. Autor len pier…cy nigdy nawet nie sprobowal wziac sie do roboty tylko bre.. o balcerowiczu, won na kube smie..dzielu

 229. g… chlopu nie zegarek jak glosi stare przyslowie. Gratuluje pracowitosci, lumpow nierobow nalezy gnebic

 230. ta strona to jakaś wylęgarnia lewactwa, a fe!

  a jeśli jesteście tacy mądrzy to proponuję byście założyli własne ugrupowanie polityczne.

 231. Adi,nie nalezy nigdy porownywac sie do tych gorszych.zawsze trzeba patrzec na tych lepszych i kombinowc by nam bylo lepiej a nie by im tez bylo zle!.mieszkam i pracuje w angli,zarabiam ok3tys f a ceny 😀 jak w polsce(jakim cudem mojego pracodawce stac na wyplacenie mi takiej pensji)!i jak ide po zakupy to nie musze patrzec co ile kosztuje.ja kupie-Ty zarobisz i tak to sie kreci

 232. Mam wszystkie objawy ibs. Wiem co to znaczy wybieganie z autobusu o 5 rano i szukanie miejsca na zalatwienie sprawy, takze bole w lewym podbrzuszu. Do tego problemy z watroba, wydolnoscia płuc. Z powodu skrzywienia kregoslupa od dzwigania ciezarów na budowie w wieku 19 lat – kategoria D, DDA. I oczywiscie brak pań umilajacych życie. Ale nie narzekam i pracuję fizycznie, czasem potrafie schudnac 2kg na tydzien. I nie jestem trolem jak mozna wywnioskowac po opisie tylko zwyczajnym czlowiekiem, srednio przystojnym i w miare wyksztalconym.

 233. Broni nam mechanizm który pozwala każdemu prezydentowi mianować generałów, dowiedz się ile ich mamy 🙂 każdy mianuje swoich bo chce mieć za soba wojsko, jedynie Kaczor się wyłamał z tego trendu. Kazdy generał to wielka kasa dla budżetu, samochód, adiutant, emerytura, i kazdy chce jakieś zamówienia składać za kopertę co np Urban opisywał kilkaset razy.

 234. Zgadzam się z Tobą, i to też jest warunek uzdrowienia Polski, jak najbardziej. Jednak przyznasz że są pracodawcy którzy płaca gówniane pieniądze ludziom, albo w ogóle nie płacą? tu się śmieją, na zachodzie idą do pierdla za kradzież. I o tym jest art, o chronieniu pracownika a nie o tym co piszesz. Pozdrawiam.

 235. Jesli jest prawdą co piszesz, to ja sam dałbym tym pracownikom kopa w dupę na rozpęd. Tak też się niestety dzieje.

 236. No właśnie o tym pisze, że tam się inwestuje w żołnierzy a nie generałów 🙂 zresztą jaka armia jak u nas bieda aż piszczy? z czego ją utrzymać?

 237. Won do podstawówki, nauczyć się czytac ze zrozumieniem 🙂 a potem won do Meksyku posmakować liberalnego raju, a potem jeszcze raz won ode mnie bo mam alergię na prostactwo :)))

 238. Nie jestem lewakiem, jak mogę nim być skoro jestem za optymalnym kasowaniem biurokracji, KS, i nie wpuszczaniem do Polski obcych nacji?

 239. Proponuję Ci nie porównywać kontynentów do siebie, bo takim porównaniem nic nie wskórasz. Jak można porównywac szczepy indian, plemienia dzikich murzynów czy pustynnych nomadów do Europy?

  Jakoś nie widze bym Cię rozśmieszył, widze wściekłość człowieka który nie ma ŻADNYCH argumentów na poparcie swoich racji, i zostaje bluzg. Komentarz zostawiam, by inni mogli pośmiać się z „betonu umysłowego” (tej wypowiedzi nikt rozsądny nie może wzią na serio) jakim niewątpliwie jesteś. Pozdrawiam słonecznie.

 240. Ok, ale co chcesz pokazac tą wypowiedzią, że mogę pracować? to powiedz mi co byś zrobił na straszne, trwające po kilka godzin bóle brzucha? jak byś pracował na budowie, jakim cudem? pisałem – to jest jak z rakiem, jeden może funkcjonować, drugi zwyczajnie NIE MOŻE.

 241. poczytajcie „protokoły mędrców syjonu”-książeczka napisana 100 lat temu,a własnie takie działanie jako sposób zdobycia absolutnej władzy w niej jest ukazane.I przestańcie chrzanić,ze to carska fałszywka…skoro car miał taki pomysł na rządzenie,to dlaczego dziś światem rządzą żydzi a nie car?

 242. Praca jest nie tam, gdzie państwo wymusza na pracodawcy restrykcyjne zasady zatrudnienia, ale tam – gdzie tych okowów nie ma. W ogóle nie rozumiesz zasad rynku.
  Jedyna ingerencja państwa powinna polegać na bezlitosnym ściganiu nieuczciwych (=nie płacących) pracodawców. Im trudniej pracownika zwolnić, im więcej im „kantarów na pysk” założysz – tym trudniej będzie o pracę i tym więcej będzie zatrudniania na czarno, szaro, zielono i niebiesko.
  Jeśli marzy Ci się „władza w rękach ludu pracującego”, to urodziłeś się troszkę za późno. Ja pamiętam tamte czasy i – uwierz – nie chciałbyś ich powrotu.

  Zatem, jak mawiają ślązacy, nie fanzol. I nie szerz komunistycznej propagandy, bo to chyba nawet jest nie do końca legalne 😀

 243. Z tym ibs, napisalem jak jest. Wiele osob dokonuje wyrzeczen zwiazanych ze zdrowiem, alby zarobic na chleb. Kazdy przypadek trzeba rozpatrywac INDYWIDUALNIE wiec wychodzi ze u mnie jest z tym powiedzmy znośnie. U ciebie tak jak napisales. Rozumiem to.
  Co mna kierowalo?
  To zapewne to samo co uslyszalem od innych w stosunku do siebie.

 244. Jasne, niech żyje meksykańska wolność rynkowa 🙂 jedź tam na legalu, i posmakuj prawdziwej, liberalnej wolności :))))

 245. Niestety, próbowałem dokonać wyrzeczeń i się nie udało. Prawda jest taka że gdyby nie rodzice skończyłbym pod mostem, teraz juz jakoś się odnalazłem w pisaniu, gdyby nie one musiałbym się zastrzelić, innego wyjścia by nie było. Stąd mój ironiczny uśmieszek gdy widze wypowiedzi ludzi o tym że nie podzielą się podatkami na zasiłki. Po pierwsze nie rozumieją tego że bogactwo to jest jak najmniejsze rozwarstwienie społeczne, a po drugie ja zanim bym się zastrzelił, zabrałbym parę osób ze soba NA PEWNO. Skoro system skazuje mnie na śmierć głodową, to ja uszkodze system.

  Młodziaki na utrzymaniu rodziców i pożyteczni idioci są jak wagon który narzeka że za nimi jest lokomotywa i że musi ją ciągnąć. Odczepia ją, niszczy, i traci rozpęd. Gospodarka to naczynia połączone a nie tylko interes kilku bogaczy.

 246. Polecam Ci nagrania Grzesiaka, naprawdę mogą Ci pomóc na IBS i nie tylko. Dla mnie to mistrzostwo świata nagrać coś takiego. Kosztują, ale warto. A z chorobą – współczuję Ci i życzę wyleczenia.

 247. Witam hm zarzucasz mi ze nie zrozumialem tego co napisales,otoz musze cie rozczarowac to ty nie zrozumiales tego co ja napisalem.Z twojego wywodu jasno wynika ze pracodawca powinien sie dzielic sprawiedliwie ze swoimi pracownikami,czyli wszystkie przychody ktore bedzie mial w swojej firmie podzielic sprawiedliwie na wszystkie tam pracujace osoby.Alez drogi panie to sie zwie KOMUNA I TO SE NE WRATI no chyba ze zaopatrzysz sie w pepesze i wystrzelasz wszystkich poslow, malo tego bedziesz musial przekonac do swoich racji wieksza czesc Polakow.Zrozum czlowieku jedno jezeli pracodawca, Polski pracodawca placi 1000zeta to nie stac go na wiecej a ty masz wybor nie musisz pracowac za taka kase mozesz isc do nastepnego ktory zaplaci wiecej.Nawet gdyby sejm przyjal ze minimalna placa ma w Polsce wynosic 3000zeta to przy obecnym stanie Polskiej gospodarki zwiekszy to drastycznie bezrobocie ktore i tak pewnie dzisiaj przekracza 20% bo jest ukryte w tych wszystkich mopsach czyli bezrobotnych bez prawa do zasilku.Polsce dzis potrzebne sa ostre ciecia w budzetowce bo bez tych pieniedzy na rynku nie zarobi pracodawca a tym bardziej ktos taki jak pracownik.To co nazywasz POLSKI liberal niema nic wspolnego z tym liberalem ktory jest chociazby na wyspach, wiec porownanie nas do Meksyku jest jak najbardziej na miejscu, poniewaz zmierzamy wlasnie w tym kierunku.Zgadzam sie z toba ze ktos taki ktory nie placi swojemu pracownikowi powinien trafic przed oblicze sprawiedliwosci bo jest to kradziez,ale ochrona pracownika przed czym ?zeby zaszlachtowac i tak juz wydojonego przez panstwo PRACODAWCE milego dnia zycze i rozsadnych przemyslen pozdro Palay284

 248. Meksyk nie ma nic wolnego z wolnością gospodarczą, tym krajem prawie zawsze rządzili ludzie o lewicowych poglądach. Ponadto należy dodać, że aby mógł zaistnieć dobrobyt nie wystarczy znosić barier gospodarczych ale wymagane jest również pozytywne nastawienie pozostałych krajów do tych reform, bo jeżeli takowe nie wystąpią wówczas na ten 'Meksyk’ zostaną nałożone cła i ich towary staną się nie konkurencyjne. Mylisz pojęcia tak jak każdy głupi socjalista. To przeciwko czemu się wypowiadasz to nie neoliberalizm czy kapitalizm, tylko korporacjonizm lub socjalizm państwowy – w zasadzie znaczą prawie to samo.

 249. PS
  Jak prześledzisz historię Meksyku to zauważysz, że tam prawie bez przerwy rządzili socjaliści, nawet media, które ogłupiają tak twierdzą.

 250. Niestety Ludzie wola zeby ktos inny myslal za nich i przedstawial wspaniala kolorowa przyszlosc 🙂 Gdy juz jest jedna wladza mozna podniesc podatki pare dni po wyborach , mowiac ze zywnosc nie zdrozeje …. hahaha
  Najgorse ze to wszystko widac jak na dloni a masy i tak daja sie nabierac. W koncu Polityk to osoba ktora mowiac ci Spierd… wzbudza w tobie podniecenie zwiazane z czekajaca cie podroza 🙂 ILE JESZCZE LAT TO POTRWA 🙁

 251. artystorkata pisarz w smierdzacej kawalerce, znawca wszystkiego, smakosz i esteta za 20zl dziennie wydawane na luksusy w biedronce. Idz sie ogranij i umyj, cos osiagnij w zyciu a potem madrz bo bedzie z ciebie stary pijaczek gadula gawedziar, prezes spod sklepu. Prezesie, szefie, daj na wino.

 252. Trudno sie z powyzszym artykulem nie zgodzic, ale tylko dlatego, ze to co autor nazywa libaralizmem, a odwoluje sie glownie do sytuacji w Polsce, to zaden liberalizm, a raczej korporacjonizm. W Polsce nigdy nie rzadzila zadna partia liberalna wiec to nie liberalowie zrobili z nas/was dziadow!!! Poczytaj troche o odrodzeniu gospodarczym w Nowej Zelandii, Estonii w ostatnich latach czy niemieckim ordoliberalizmie, na ktorym wyrosla potega gospodarcza Niemiec po II wojnie. A co do samej idei liberalnej gospodarki, ktorej w PL nigdy nie bylo(!), to bronic jej bede tak samo jak ks. Wojciechowski w swojej ksiazce „Moralna wyzszosc wolnej gospodarki”, ktora goraco polecam.

 253. Ściana tekstu, w której brak sensu. Zamiast rzetelnej analizy – antyliberalna propaganda. Każdy ma prawo do własnych poglądów (nawet, gdy opierają się na błędnych przesłankach), jednak błagam: przestańcie spamować tym linkiem na wszystkich forach – artykuł nie jest tego warty…

 254. chciales Mistrzu kraje gdzie zasady JKM daly dobrobyt ? ok” nowa zelandia , estonia w ostatnich latach, niemcy po 2 wojnie zanim socjalisci z UE sie dorwali do wladzy

 255. posiłkujesz się tym co już zostało wyemitowane w internecie film : zeitgeist ,
  Money:
  http://video.google.pl/videoplay?docid=-1887591866262119830#
  wyemitowany w tvpinfo (co mnie osobiście zdziwiło -w późnych godzinach około 23.00 wieczorem)

  Osobiście uważam, że jesteś mocno manipulacyjny i sugestywny (podobnie jak ci których krytykujesz ) chcesz zyskać elektorat który wyniesie cię do władzy na którą masz ochotę. Cwaniaczek z ciebie i tyle, ignorant oraz myślę mimo wszystko człowiek o niskiej samoocenie (nadałeś sobie nik mistrz) co jest uważam wielkim nadużuciem. Sprzedajesz niestety odsmażone kotlety i koncepcje które nie są twoje lecz zapożyczone od naprawdę mądrych ludzi podpisując je jako twoje a twoja duma w komentarzach zwyczajnie mnie przeraża 😯
  Myślę że za bardzo poszedłeś w klimaty paranormalne i zwyczajnie odleciałeś, zapewne korzystałeś z warsztatów u jakiegoś tzw. „guru” który miał równie mocno namieszane „pod sufitem” i pozazdrościłeś mu umiejętności wpływania na innych. W odniesieniu do artykułu – nie sposób się odnieść bo jest to moim zdaniem zwykła kradzież intelektualna- polecam w/w linki do filmów które na pewno warto zobaczyć i samemu przemyśleć to co zobaczycie a wnioski >>> z całym szacunkiem dla mądrości każdego z was pozostawiam do waszej oceny………Powodzenia
  Małgorzata

  P.s uważajcie na fałszywych proroków 😀

 256. Oczywiście ze posiłkuję się informacjami ze świata, skad niby miałbym wiedzieć to co napisałem? a Ty nie posiłkujesz się wiedzą nabytą z ksiazek czy od nauczycieli albo z gazet? wiedza zawsze jest czyjaś, sens w tym jak się zanalizuje daną informację. Ja to zrobiłem moim zdaniem dobrze. Co do reszty bełkotu, nie ustosunkuję się, bo stosunkuję się z atrakcyjnymi ideami a nie pasztetami intelektualnymi 🙂

 257. PiS jest tylko mkedialnie sklucony z PO, tak naprawde to nadal kolaicja AWS-UW
  Jedynie Samoobrona realizowala program solidarne panstwo – PIS zrobil zamach stanu oskarzajac Leppera o korupcjie ktorej nigdy nie bylo!
  Tak samo zrobiono z Oleksym w 1995 roku, kiedy Maciarewicz oskarzyl go o szpiegostwo.
  Pensje minimalna proponowala Samoobrona bo ona miala resort pracy i polityki socjalnej, budownictwo tez nalezalo do samoobrony jak rolnictwo. PiS mial resorty silowe z ktorych skorzystal by niewygodnego antyliberalnegho koalicjanta zalatwic.

 258. Socjalizm, komunizm, wszelkie antywolnoiściowe, antyliberalne za to ze wszechmiar „równościowe” koncepcje społeczeństwa, to największe bagno, jakie ludzkość kiedykolwiek spłodziła. Od autora tego tekstu na kilometr bije myślą marksistowską. Co go dyskfalifikuje jako zdrowego na umyśle.

 259. Uważasz ze jest zdrowe pracowanie za kasę która nie wystarcza na mieszkanie, nie mówiąc o jedzeniu? to ma być ta normalność?

 260. Na początek się przywitam, jako że jestem czytelnikiem od mniej więcej 10 kwietnia, kiedy kolega podrzucił mi artykuł o katastrowie pod Smoleńskiem, to nigdy nie zdecydowałem się zabrać głosu w dyskusji. Z tym co napisałeś w powyższym artykule, zgodzi się prawdopodobnie spora część Polaków, należąca do tak zwanej klasy niższej i średniej. Poglądy te pasują również do sytuacji, w której obecnie się znajdujesz i o której piszesz, ponieważ borykasz się z z codziennymi problemami większości społeczeństwa. Ja niestety jako młody przedsiębiorca (nawet młodszy od Ciebie) nie mogę przyznać ci racji. Dlaczego? A no dlatego, że jak każdego człowieka pogania mnie rządza zysku i podbicia swojego statusu materialnego. Mogę ci się wydać podłym prywaciarzem i wyzyskiwaczem, jednak kto nie spróbował swoich sił w biznesie, nie wie jaki to ciężki kawałek chleba. To prawda, że płacę ludziom pensję minimalną, ale czego ma się spodziewać dwudziestoletni chłopaczek, którego jedynym atutem na rynku pracy są wyrobione na osiedlowej siłowni mięśnie, bądź niekiedy prawo jazdy. Jeżeli pensja minimalna zostałaby podniesiona do np 2000 zł, jak postulują niektóre związki zawodowe, to stuprocentowo musiałbym bądź zwinąć interes, bądź zatrudnić tych chłopaczków na czarno – czyli przepadają im dni wolne, urlopy, świadczenia itd. Jak roboty jest więcej to chętnie wypłacę 3-4 stówki w miesiącu więcej (pod stołem oczywiście), ale z drugiej strony są miesiące, kiedy muszę dołożyć z własnej kieszeni, mimo że za wiele się w niej nie znajduje.

 261. [quote]W chwili obecnej Polska jest krajem jednym z najdroższych na świecie, a zarobki plasują nas niemalże na samym dnie. Średnia pensja podawana przez media, to ponad 3 tysiące brutto, i na to składa się grupka ludzi z dochodami astronomicznymi a cała reszta, pokolenie kolumbów, pokolenie 900brutto szczęśliwe że w ogóle zarabia.[/quote]

  I tutaj właśnie powinna byc podana do wiadomości publicznej MEDIANA, a nie średnia arytmetyczna.

 262. i tu troszkę ten problem jest poruszony

  [url]http://www.pytania.biz/p/100033/ile-wynosi-mediana-zarobkow-w-polsce[/url]

  nie wiem czy to wiarygodne źródło, ale mniej więcej o to chodzi.

 263. czytając wywody takich pajaców to od razu widać co to za ludzie panowie orać, do knajpy z takimi wywodami.a moze przestańcie placić czerwonym kapturkom taka etyczna organizacja wspomagająca biznes nie płacąca podatków łupi najubozszych bez skrupułów,niech ta armia bezrobocia załoze legalne związki-małrzeńskie -po min 3-5 dzieci i do roboty z poświęceniem za 980zł niech ci pseudo nauczyciele etyki pokażą nam jak godziwie żyć.niestety. oni jeszcze bez skrupułów wyciągają łapy zeby z tych 980zł im coś kapło.każdemu można krytykować ale najlepiej jak zaczniemy od siebie,i szeroko otworzymy oczy i głęboko zastanowimy się,w
  polsce zawsze łupili, okradali naiwnych jedni i ci sami.

 264. Jeszcze co do chronienia nas przez policję – tak to wygląda w teorii. W praktyce policja ustawia się z przestępcami. Mam nawet kilka przykładów z życia codziennego, ale o tym może lepiej nie pisać w necie.
  A zresztą dobrze ktoś powiedział, że socjalizm dzielnie pokonuje problemy, których nie ma w normalnych państwach. I tak jest z policją. Najpierw odbierają ludziom prawo do posiadania broni przez co ludzie są słabsi od przestępców, którzy i tak mają broń, a potem chronią tych słabszych jakąś policją 🙂

Dodaj komentarz

Top