Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > W sprawie śp. Madzi

W sprawie śp. Madzi

 

 

Zwróćcie uwagę jak manipuluje się ludźmi. Eksplozja niezadowolenia ludzi z powodu ACTA, manifestacje, ludzie zaczynają się gromadzić, zbierać razem, młodzi ośmielili się nawet protestować przed domem Tuska; w efekcie tego Tusk i jego spece od marketingu są po prostu przerażeni. Dwie dekady ciężkiej, systematycznej, codziennej pracy by podzielić ludzi na wrogie sobie obozy, i sprawienie by wszyscy się ze sobą wzajemnie nienawidzili. Tymczasem gdy ludzie się kłócą i są zajęci walką, szajka nazywana żartobliwie rządem ich bezwzględnie okrada, co się nazywa dostosowywaniem do norm unijnych. Dostosowują więc ceny, podatki, kolejne niepotrzebne przepisy by móc zatrudnić więcej urzędników, czyli kolegów i rodzinę na dobrych stanowiskach, ale pensji oczywiście nie dostosują – bo się rzekomo nie da. Wszędzie się da, tylko u nas się nie da.

 

PR owcom udało się wciągnąć do kampanii pro rządowej Pana Hołdysa, który sam kiedyś był skazany za posiadanie nielegalnego oprogramowania, ale teraz się nawrócił; jest za rządem i uczciwością, nienawidzi piratów okradających artystów, a polscy internauci, w moim mniemaniu słusznie, obrzucili tego śmiesznego, żałosnego, wyliniałego tłuściocha, opiniotwóczym kałem. Teraz żaden ze sprzedajnych aktorów czy muzyków, nie śmie wyściubić nosa w sprawie ACTA. Zostaliby rozstrzelani kilobajtami bluzgów i przekleństw, przez bojowo nastawioną młodzież która po zabraniu babci dowodu, oczekiwała darmowych ipodów i orlików, a teraz koczuje pod urzędami pracy. Milczy Pan Borys Szyc, który po wygranych wyborach jechał składać gratulacje politykom platformy, siedzi cicho Pan Marek Kondrat, który wziął okrągłą bańkę za reklamę instytucji niekoniecznie korzystnej dla zwykłego człowieka; nie odzywają się także Pan Wojewódzki, Figurski, Karolak, i cała reszta celebrytow, którzy pieszczą życzliwym słowem anus aktualnej władzy, za możliwość zaistnienia i promowania w mediach. Miłość do platformy, tak przez nich gloryfikowana, skończyła się nagle jak ucięta przez kata głowa. Miała być to miłość romantyczna, nowoczesna, na wieki, póki śmierć jej nie rozłączy. Wystarczył jeden skandal dla próbnej separacji, i gorączkowych przygotowań do rozwodu bez orzekania o winie.

 

Co więc zrobili PR owcy? zagrali starą metodą, bardzo skuteczną. Najpierw Tusk obiecał że nie ratyfikuje ACTA, co nic nie zmienia bo na to trzeba byłoby poczekać tak czy tak. Czyli uspokojenie, pokazanie że internauci wygrali, co jest oczywistym kłamstwem, wygrana będzie wtedy jak się z ACTA zrezygnuje (mają na to ponoć 180 dni). Jednocześnie poprzez „zaprzyjaźnione” media,  nagłośnili przypadek zaginięcia Madzi. Oczywiście, ja współczuję tej dziewczynce, ubolewam że takie zdarzenia mają miejsce, ale proszę zauważyć, że takich zdarzeń w Polsce jest znacznie więcej, ba! są nawet bardziej drastyczne. Są morderstwa dzieci, gwałty na nich, nieprawdopodobne wręcz okropieństwa czynione przez zwyrodnialców. I co? można o tym przeczytać na dole serwisów informacyjnych. Teraz sprawą Madzi żyje cała Polska, są poruszone emocje, a całe niezadowolenie z tego rządu nieudaczników i kłamców, z biedy, przerażająco niskich pensji, z rosnących cen dosłownie wszystkiego – zostaje skanalizowane na rodzicach śp. Magdy. Temat ACTA? a kogo to obchodzi? wszyscy myślą o małej Madzi.

 

Problem w tym, że jak wejdzie ACTA, to takich zdarzeń, bestialstwa, samobójstw z nędzy i wszelkiego innego nieszczęścia, będzie znacznie więcej. Z tego co mi wiadomo na ten moment, nie będzie można produkowac zamienników tańszych części, tańszych leków, i cała masa rzeczy, która uderzy w kieszeń człowieka. I ci na zachodzie to zniosą, tu zacznie się po prostu głód. Już teraz prawie 40% dzieci niedojada. Skala nędzy na wschodzie Polski jest przerażająca. Kto nie był, kto nie widział, nie rozmawiał z ludźmi tutaj, ten nie ma pojęcia co się dzieje z tym krajem. Pracy po prostu nie ma, ostatnie zakłady są zamykane przez zagranicznych właścicieli, a te które są, traktują pracowników jak bydło, bo można, skoro takie bezrobocie – socjalu także nie ma. Ludzie się wieszają z rozpaczy, kradną. Będzie jeszcze gorzej, ponieważ musimy opłacać teraz emerytury Greków, a także nasze wojska, mordujące w Afganistanie za nasze pieniądze.

 

Histeryczne wpisy kobiet na forach, pokazują jak łatwo można człowieka oszukać. Niejedna Pani pisze że nie śpi kilka nocy tylko odświeża strony, w oczekiwaniu na nowe, podniecające informacje. Jedna nawet pisała, że załamała się nerwowo, i musi iść do psychologa, kolejna że co chwilę przytula swoje dziecko, i płacze. Szkoda że te Panie nie zdają sobie sprawy, że ich rozedrganie emocjonalne, ma fatalny wpływ na ich własne dzieci. Ciekawe czemu te wrażliwe mamusie, nie płaczą że w Afryce dzieci konają z głodu? że chociażby w Polskich szpitalach, dzieci umierają na raka, w niewyobrażalnej kaźni. Nie, to nieważne, to nie wyciska łez.A kilkadziesiąt ludzi którzy umarli z zimna w czasie aktualnego ataku ostrej zimy? też nie!


Przeciętny zjadacz chleba, co mu podstawisz pod oczy, na to reaguje, jak pies na kiełbasę. A informacje trzeba segregować, nie przejmować się wszystkim złem na świecie, nie przeżywać go emocjonalnie. Ci mi da przeżywanie śmierci Madzi? wprowadzi mój organizm w silny stres, organizm przestanie normalnie pracować i pod wpływem adrenaliny, będzie przygotowywał się do walki. Toksyny nie zostaną wydalone, nic nie będzie reperowane i regenerowane, ponieważ organizm jest gotowy do walki. Tylko że zamiast walki, człowiek siedzi na kanapie i ogląda kolorowe pudełko. Nie ma jak spalić tych emocji, w związku z czym, poniesie szkodę na własnym ciele. O wpływie na psychikę nie ma co mówić, opisywałem to wiele razy jak działa zła emocja, jak się kumuluje, przechodzi w nawyk, i człowiek zaczyna wokół siebie widzieć same dramaty. Same szkody dla zdrowia ciała i umysłu, stracony czas, i emocje zainwestowane nie w to, w co być powinny. A być powinny zainwestowane w zdecydowane działanie na rząd, na Tuska, i w swoje własne, życiowe sprawy. Przeciętny człowiek jest głupi jak but. I nie chodzi mi o poziom wiedzy, ta może być wysoka, ale to tylko pamięć, małpa też ma pamięć. Chodzi mi o inteligencję emocjonalną. Nie pozwól by rodzina, „przyjaciele” i inni uruchamiali w Tobie negatywne emocje. Oni zawsze czegoś od Ciebie chcą. Najpierw wzbudzą poczucie winy, potem proszą o pieniądze, których nigdy nie oddadzą. Każdy manipulant musi wzbudzić w Tobie emocje, najczęściej negatywne. Albo radość, że piłka wpadła do bramki. Emocje to parawan, za którym się bezczelnie kradnie i wykorzystuje zmanipulowanego człowieka. Stąd mój apel jest taki, by nie „wkładać” w siebie cudzych tragedii. To nie sprawia że stajecie się dobrzy i szlachetni, to tylko niszczy wam zdrowie, życie, związki międzyludzkie.

 

Jeśli uważasz mnie za egoistę, bo nie cierpię z powodu tej sytuacji, to powiedz mi czy cierpisz z powodu dzieci w Afryce? cierpisz, tak? a jak dużo? tylko tyle? mało! cierp więcej! cierp jak święci z obrazków! wtedy będziesz człowiekiem z „sercem”. Na kardiologii…

 

 

108 thoughts on “W sprawie śp. Madzi

 1. Takie sytuacje – z zabijaniem dzieci – są tak samo normalne jak błędy sędziowskie w grach zespołowych .
  Jest choroba zwana depresją poporodową. Matka załamuje się nerwowo i dochodzi do tragedii. Ginie ona albo dziecko. W tym przypadku dziecko. Znane przypadki: dziecko z obciętą sekatorem głową, dziecko z wepchaną do ust zawartością rolki papieru toaletowego itp. itd. Najczęściej kobieta nie wytrzymuje płaczu i krzyku dziecka (taka sama modulacja jak sygnał karetki).
  Co do odwracania kota ogonem w mediach to nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja. Ale nie chce mi się przypominać, bo po co.

 2. Dlatego ja nie ogladam TV, nie czytam gazet, tylko internet, dobra muzyka „A State Of Trance” slodka kawa z mlekiem i czytam artykul na ecoego potem jakies dupeczki…nic nie boli, najedzony jestem, dobre samopoczucie…a reszta niech placze. Zawsze plakali placza i beda plakac…Pozdro pochmurnie 🙂

 3. Zdradzisz nam w końcu sekret na tekst afirmacji pomocnej w rzuceniu palenia papierosów? 🙄
  No nie bądź chciwy, napisz co nieco 😥

  Mistrzu, felieton na czasie i zawsze aktualny, jakikolwiek by nie był rząd, zawsze w podtekstach:
  „rząd się wyżywi, reszta na drzewa” 👿 👿 👿

 4. …no ja też tv nie oglądam…wszystko czego potrzebuję mam w necie…z różnych źródeł i mogę sobie wyrobić opinię o czymś a nie dostawać gotową ocenzurowaną i obrobioną papkę informacyjną z tv..a najlepsze to są telenowele 😀
  Dawniej jeszcze jakieś ciekawe filmy z kin pokazywali a teraz tylko telenowele,tańce z gwiazdami i inne pierdoły…nie ma co oglądać

 5. Ja jeszcze przypomne, że w czasie kiedy naród polski „jednoczył się” w obronie wolności, rząd negocjował jakieś stopy procentowe (czy coś) w Brukseli, ale już nie miałem siły tego śledzić. Więc trzeba było odwrócić uwagę gawiedzi od ważnych spraw.
  Jest dokładnie tak jak piszesz i niestety muszę to obserwować w pracy: jest akta – przez 8 godzin wszyscy pyskują na ustawy, jest śmierć dziecka – wszyscy analizują i opłakują, a matkę wysyłają na szubienice. To nieprawdopodobne jacy ludzie mogą być głupi i bezmyślnie łykać każdą papkę.
  A co do tej matki i dziecka – nie każdy ma predyspozycje macierzyńskie i chyba tu o to chodziło. No ale trzeba było wmówić Polsce, że będzie to kolejna sprawa, którą ma żyć przez najbliższy czas.
  Śmierć Wisławy Szymborskiej omawiana była chyba 2 dni.

 6. Czy nie ma histerii w pisaniu, o histerii?
  To nie jest czasem tak ,że ludzie wyborów powinni dokonywać instynktownie, zamiast sugerować się twierdzeniami w co, należy zainwestować emocje?
  Bo przecież nie robisz nic innego, czego nie robiłyby media? Może teraz Ty bawisz się w PRowca, być może i słusznej sprawy, ale jednak.

 7. No i dobrze, ale zamiast kawy sok z warzyw najlepiej 🙂 ja od wczoraj piję sok z jabłka i marchewki, przepyszny, polecam.

 8. Skrobnąłem bo mnie wkurwiły komcie kobiet na portalach. Ależ hipokryzja, każda się prześciga w pisaniu co ona by nie zrobiła – chodzi o to że wreszcie można poczuć się lepiej, jako ktoś uczciwszy, lepszy, można wreszcie bez grzechu wyrzucić do kogoś pogardę i nienawiść z siebie. Cholera wie jak to naprawdę było, poczekajmy aż będzie sekcja zwłok.

 9. Witam 🙂
  Przede wszystkim nie pisalem zadnych afrimacji przy rzucaniu palenia, zaczolem pisac dopiero po fakcie rzucenia (ok 1 roku). Osobiscie wyobrazalem sobie; siebie z punktu widzenia pierwszej osoby, jako osobe niepalaca z bialymi zebami, zadowolona z pokonania nalogu. Po odstawieniu papierosow rzulem gume, zaczolem chodzic na basen :).
  Powiem szczerze ze w pewnych momentach jestem uparty i nawet palacy wspollokator nie zmienil mojej decyzji o rzuceniu (zapach papierosow z rana itp.) Palilem nalogowo tylko 4 lata ale moge z reka na sercu powiedziec ze to byl nalog, teraz juz mnie nawet od kobiet odrzuca jak wali od niej fajami (jak ja potem calowac? 🙄 )
  Jednak osobiscie polecam najpierw popracowac nad poczuciem wlasnej wartosci, poniewaz po rzuceniu palenia uciekniesz w cos innego (u mnie to byly browary, czasami 3,4 dziennie) i ta kwestia byla opisywana przez Marka milion razy. Po prostu spojrzysz z innego punktu widzenia, moge sie zalozyc jak dotad dla Ciebie nieznany :D:D Pozdrawiam Wieczornie 🙂

 10. Zajebiste, słucham ciągle tej kapeli? przeróbka Gotye zajebista, lepsza od oryginału, chociaż on w tym teledysku jest niesamowity, chodzi mi o wyraz twarzy, ma w niej coś zwierzęcego, perwersyjnego. Kobiety sikają po nogach – szkoda tylko że pępek pokazuje, niedobrze mi jak widzę takie wydęte 🙂

 11. Mnie śmierć Pani Wisławy nie ruszyła wcale. Pisała ładnie o stalinie ponoć, dla mnie to DYSKWALIFIKACJA. Inni nie chcieli, żyli w nędzy albo w więzieniu, nie chcieli legitymizować morderczego ustroju poezją i swoim nazwiskiem. Tylko że o ich śmierci nikt nie mówi, a to są prawdziwi ludzie.

 12. Każdy piszący jest PR owcem, wzbudzam pewne emocje, gdybym ich nie wzbudzał, nikt by mnie nie czytał. Tylko że ja jestem ten dobry 🙂

 13. a tu wyczaiłem piękny remiks

  na cudowny niedzielny poranek:

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=_mQhMyO8dhk&feature=related[/url]

 14. spisek, wszędzie spisek! to jest takie przykre, ludziom tak łatwo go sprzedać… przecież nawet wczoraj w tzw. „zaprzyjaźnionych mediach” newsem nr 2 była ACTA i protesty, które były,są i będą -wg słów komentatora – żądania referendum i takie tam; nie podoba mi się też krytyka poruszonych matek – być może autor nie był nigdy „matką”, albo nie zna żadnej blisko, by wiedzieć że młoda matka wzrusza się na każdy związany z dziećmi temat, nawet jeśli jest to reklama pieluszek, a co dopiero takie nieszczęście jak „porwanie” niemowlęcia (bo taka była pierwotna wersja), które wydarzyło się „po sąsiedzku”, w Polsce, a nie w zagranicznym filmie… to chyba dobrze, że w obliczu takiej sprawy, media pomagają w nagłośnieniu sprawy, bo gdyby to faktycznie było porwanie, to mogłoby się to okazać pomocne…

 15. aha… i tytuł tego artykułu powinien być nie „W sprawie śp. Madzi”, bo to nie jest artykuł o niej, tylko „W sprawie mojej fiksacji na temat rządu, czyli spisek, którego końca nie widać”… wtedy oszczędziłbyś kilku osobom paru minut zmarnowanych na czytanie tych wypocin…

 16. Bardzo dobry artykuł:)Widac , co media mogą zrobić z ludzmi,a wczoraj popis w TVN dała Kolenda-Zalewska.Jak to mozliwe,zaprosić kogoś do domu i od progu zajadle krytykowac.Przecież w tym programie widac gołym okiem stronniczosc dziennikarki.Co o tym sadzicie ?

 17. Zaraz obejrzę, niech tylko ściągnie mi się kawałek Zakapiora, w ogóle ten zespół (czy dobrze piszę?) jest zajebisty, i znacznie lepiej gra niż oryginał 🙂

 18. No cóż, gdyby Pani przeczytała dla odmiany książkę od historii, z podstawówki, to by Pani się dowiedziała ciekawej rzeczy – cała historia to skrytobójstwa, spiski, zamachy, knowania, a także tajemne grupy chcące władzy nad światem. Przykładowo Himmler, osoba nr 2 w III rzeszy, wierzył w takie rzeczy że nawet mnie to śmieszy. I Ci ludzie jak Pani zapewne wie (Himmler nie był kreatorem mody, chyba że więziennej) rządzili Europą, a kilka błędów spowodowało że nie zdobyli niemal kompletnej władzy. Czy setki tysięcy czy miliony opracowań o III rzeszy też nazwie Pani wypocinami?

  Myślę że nie.

  A więc dziś, tacy ludzie także istnieją. Nawet w Pani pracy są grupki które wzajemnie się zwalczają, nie lubią, prawda? no właśnie. Tak jest w każdym skupisku ludzkim – a także w tym które jest u władzy. Ale Pani uważa że nie ma… no cóż, są jeszcze tacy którzy wierzą w płaską ziemię i smoki.

  Co do Pań. To że ktoś się wzrusza i przejmuje, oznacza że emocjonalnie wszedł w jakiś cudzy problem. Wyniszcza tym swoje zdrowie, niszczy swoje dziecko i swoją psychikę. Kobieta nie jest zwierzęciem, że co jej podadzą, to ma natychmiast reagować. Jaki sens miałoby życie, jakby wszyscy się wzruszali losem cierpiących? cierpią i ludzie i zwierzęta, nawet teraz gdy piszę te słowa, a Pani je czyta, jakieś zwierzę jest brutalnie mordowane przez drapieżnika. Cierpi, piszczy, chce żyć. Nie martwi się Pani nim?

 19. Tym komentarzem, Pani twierdzi że istnieje spisek. Mój spisek, chcę dokopać rządowi, a dla zmyłki daję inny tytuł. Czyli chcąc nie chcąc, wierzy Pani w spiski, i oszukiwanie innych żeby przepchnąć swój cel. Czy Pani sama widzi co Pani pisze? czy nabyta z mediów nienawiść do teorii spiskowych kompletnie Panią oślepiła i zabrała resztki inteligencji?

 20. Nie oglądałem tego programu, czytałem że ludzie są nią wkurwieni, ale myślę że im zalezy na emocjach, mają w dupie rodzinę śp Magdy. Ludzie mają się ekscytować, nie myśleć o ACTA i o biedzie. PR owcy zadowoleni.

 21. Witam,
  dokładnie tak jest jak Pan pisze, samorzutnie to były pierwsze wrażenia kilkunastu osób jakie znam, gdy nagle zaczeto „pompowac” sprawę zniknięcia Madzi, aby wyblakła sprawa ACTA, tak się to właśnie robi, przed wojną była to sprawa Gorgonowej;kiedys powiedział Smoleń: „nie oglądaj telweizji, bo będziesz miał w głowie glzidy ;)”

 22. Dance to też jest zajebiste…słyszałem oryginał ale ten remix chyba fajniejszy…nawet napewno…przynajmniej dla mnie..nie wiem czemu ale z tym kawałkiem kojarzy mi się piosenka Olly Murs(czy jakoś tak)

 23. [color=blue][/color]
  Co do naszej władzy to ona się ciągle uczy.Manipulacja i propaganda istniała zawsze tylko w innym wydaniu.Ludzie nie mieli dostępu do informacjii jak jest teraz.No cóz kogo mamy winić-media /–to ich chleb powszedni .Jesli chodzi o tragedie dziecka .Wiele ludzi w dobrej wierze chciało pomóc .Wtym wypadku okazało sie inaczej a całego pieprzu dołozył Rutkowski.Oczywiście spektakularny jak zawsze.Widac czsem cel uwięca środki .A co by było gdyby dziecko naprawde zostało porwane a społeczeństwo pomogło by matce ??

 24. Mówienie o tak zwanej teorii spiskowej to typowa gierka słowna – ci co się dają nabrać sami wyznają teorię, tyle, że głupiego Jasia, w której wszystko dzieje się przez przypadek, a wszyscy są tak bezmyślni albo wewnętrznie zakłamani jak jej wyznawca, który nawet nie zauważa, że sam spiskuje w pracy jak np. skłócić koleżankę z szefem.
  Co do Szymborskiej to należałoby dodać, że do jej „zasług” należy nie tylko przynależność do narodu wybranego czy dobre pisanie o Stalinie, ale także pryncypialne potępianie Olszewskiego i idei lustracji. W sumie zręczna cwaniara.
  A mała Madzia, no cóż, cała ta histeria bierze się w ogóle z taniego sentymentalizmu, uczuciowej sztuczności – każdy taki „współczujący” chce się wykazać jakie to ma dobre serduszko, bo lituje się nad nieszczęsnym dzieckiem – to łatwiejsze niż pomóc komuś kto jest blisko albo chociaż nie szkodzić.

 25. [color=blue][/color]
  Najgorsza jest ludzka obojętność.Należy wszelkie zło wytykać a dobro mnożyć.Łatwo jest oceniać a szczególnie robią to ci którzy stoją z boku i nie robią nic .Uczuciowa sztuczność ,tani sentymentalizm -no cóż okaże się że to niestety większość narodowa ,pospólstwo inaczej .Czy z nimi nie należy się liczyć ? Każdy odruch serca jest ważny bo póżniej ludzi się okrada,morduje itd na naszych oczach a większość wykazuje 0 reakcjii bo uważa w swojej wzniosłości że to ich nie dotyczy .

 26. Praktyka pokazuje,
  że sentymentalizm najczęściej idzie w parze z brutalnością, a nawet okrucieństwem – społeczeństwo polskie en gros jest tego dobrym przykładem.Natomiast liczyć się z tymi faktami społecznymi trzeba jak najbardziej – niestety. W moim miejscu pracy muszę bardzo uważać żeby największe tchórzliwe szujki nie miały powodu do obgadywania jaki to ze mnie bez serca człowiek bo nie płaczę z żalu nad małą Madzią. Więc żadne dowcipy, uśmiechy nawet – trzeba cały czas język i w ogóle twarz trzymać na wodzy.

 27. [color=blue][/color]
  😀
  I to jest powód do szczęścia .Po pierwsze masz wybór a po drugie gdybyś mieszkał w Korei poszedłbyś bagatela może na pół roku do obozu .

 28. Bezrobocie w III RP czy obóz w Korei – nie ma wielkiej różnicy.
  Obojętność jest czasem bardzo fajna, jak wracam do domu i widzę, że nikt nie dzwonił – co za ulga, nikomu nie jestem potrzebny, mogę spokojnie poczytać.

 29. Widzę, co piszę: kiepski tytuł to nie spisek, tylko dezinformacja…

  Wypocinami nazwałam Pana artykuł, a nie historię III Rzeszy.

  Właśnie inteligencja pozwala mi zachować umiar w osądach bez popadania w skrajności: z jednej strony wszechogarniające teorie spisowe, z drugiej bezkrytyczność wobec władzy i mediów

  Co do Pań… nadal uważam, że jest Pan niesprawiedliwy. To że część kobiet jest bardziej wrażliwa na ludzką krzywdę (może ma na to wpływ aktualny poziom jakichś hormonów, albo większa zdolność do empatii) nie oznacza, że są do tego stopnia zdruzgotane, aby niszczyć swoje dzieci i swoje rodziny swymi emocjami – tu, musi Pan przyznać, lekko Pan przesadził. Dorośli ludzie potrafią panować nad swoimi emocjami, co nie przeszkadza im współodczuwać.

  Jeżeli zaś chodzi o tragedię jakichś anonimowych zwierząt, to nie martwię się. Ale gdyby działo się to na moich oczach, nawet za pośrednictwem Animal Planet, to żal mi takiej surykatki, która oddzieliła się od stada i na którą poluje jakiś drapieżnik. Mam jednak świadomość, że reżyser tego dokumentu, specjalnie to zmontował w taki wywierający napięcie sposób – w związku z czym nie wyrywam włosów z głowy z powodu żalu, który powoduje ta sytuacja…

  Co ciekawe, w swej rozbudowanej odpowiedzi, nie odniósł się Pan do faktu, że po [i]breaking news[/i]’ie o Madzi, pojawiła się druga najważniejsza informacja dnia – rzekomo zawoalowana – o trwających protestach w sprawie ACTA, mimo zapewnień premiera o zawieszeniu ratyfikacji. Rozumiem, że Pana artykuł trafia do ludzi, którzy jak sami piszą „nie oglądam TV, nie czytam gazet, tylko internet”, bo w internecie też trzeba umieć oddzielić informacje zmanipulowane od przekazywanych w miarę rzetelnie.

  Podsumowując, trzeba umieć znaleźć złoty środek – wiem, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Pana artykuł bazuje na tych samych emocjach, co telewizja: na ludzkim strachu przed tym czego nie rozumieją lub nie znają do końca.

  Pozdrawiam:)

 30. Taki rodzaj reakcji otoczenia kompensującego sobie człowieczeństwo, które się gdzieś tam po drodze ulotniło. Wszak najwięcej o hipokryzji krzyczą hipokryci. Chociaż nie można wykluczyć, że istnieją jednostki na tyle wrażliwe, które wszystko przeżywają z identyczną intensywnością, co niemniej pozwoliło im dostrzec, że akurat w sprawie Madzi nie wszystko było takie proste, jakie się wydawało w zapodanej przez media i jej „najbliższych” papce.

 31. Fajne jest to wykonanie „I used to know”, naprawdę super to wymyślili. Od czasu gdy zacząłem oglądać Glee (Zbożowy poleca!)coraz bardziej lubię przeróżne covery 🙂

  A mi się na ten przykład bardzo podoba pani Kimbra. Tak bardzo, że kliknąłem w jej solowe popisy i okazało się, że jest całkiem w porządku 🙂 Zapraszam do posłuchania: [url]http://www.youtube.com/watch?v=elyk9MBY72U[/url]

  Co do przeciwników spiskowych teorii. Czy wy naprawdę uważacie, że rządzą nami ludzie uczciwi i mający nasze dobro w sercach? Przecież to wystarczy spojrzeć na swojego szefa 🙂

 32. Witam,

  Tata mi wspominał, że w czasie stanu wojennego, gdzieś ropę znaleźli czy coś takiego 🙂 metoda stara jak świat 🙂

 33. No właśnie, Rutkowski to #@%# ale jednak sprawę rozwiązał on a nie policja. Dlatego pewnie tak po nim jadą teraz. A gdyby nie on, to pewnie by znaleźli kogoś kto by się przyznał do porwania 🙂

 34. Dokłądnie 🙂 teoria spisku to oszołomy, a wraca taka oświecona do domu, i spiskuje przeciwko teściowej. Hipokryzja, głupota.

 35. Cieszę się, że w morzu neoliberalizmu, który zastąpił komunizm jako jedyna słuszna ideologia pojawiają się, Twoje artykuły, te zielone wysepki wśród morza neoliberalnego gówna.

 36. Obojętność w nas wyćwiczyli okupanci. Bo jak nazwać wsadzanie do więzień ludzi, ktorzy się bronią przed napaścią, czy ułożą na siedzeniu haczyki na ryby i złodziej się poharata? tak nas tresują, żebyśmy się bali pomagać. Ma to dla nich sens.

 37. To kurwa przyjdź w żałobie na czarno cały, i oskarżaj wszystkich że nie cierpią wystarczająco mocno, i są egoistami 🙂

 38. „sentymentalizm najczęściej idzie w parze z brutalnością”

  Ciekawa teza, czy mógłbyś ją rozwinąć ?

 39. Nie przesadziłem. Dziecko uczy się życia obserwując matkę, w tym momencie histerycznie łkającą i rozbitą emocjonalnie, bo obejrzała w tv program o Madzi. Samo pozwalanie na rozbijanie siebie, jest czymś nieczystym wobec siebie, czymś samobójczym. Świadczy o niskiej samoocenie, bo ja już np. takim informacjom nie pozwalam się poruszać, bo wiem jakie są tego później konsekwencje.

  Mój artykuł, to informacja że ważne sprawy są specjalnie zagłuszane sprawami znacznie mniej ważnymi, w sensie skali całego kraju. A także zachęta, by nie przeżywać emocjonalnie cudzych nieszczęść, bo nikomu się tym nie pomoże, a można tylko zaszkodzić. I na tym moja rola się kończy.

  Pozdrawiam.

 40. Ja już naprawdę wysiadam w rozmowach z korwinistami. Naprawdę, setki razy ta sama rozmowa jest, że biznesmen jak zapłąci więcej to podniesie cenę towaru. Tak się składa że biznesmen którego doskonale znam, śmieje się z tego gówna do rozpuku. Stać go, ale płaci tyle co inni. Jakby państwo kazało mu dać więcej, dałby bez problemu, a ludzie z kasa kupowali by jego towary. A tak rzadko kto kupuje. Liberalizm to jak napisałeś, gówno.

 41. to doświadczenie.
  Wspomniałem już o przykładzie polskim – brutalność i nienawiść aż kipi, ale kwiatki, znicze, aha jeszcze marsze milczenia to codzienność, bezduszność w szpitalach, zle traktowanie chorych,pracowników, biednych itp. ale Owsiak to idol, a z powodu Madzi nie możemy spać, ale własna babcia leży w swoim gównie bo rodzinka oddała od szpitala, a pielęgniarka bez łapowki dupcią nie ruszy.
  Tak samo 1% podatku – prawie wszystkie NGOsy z pierwszej 100 maja w nazwie chore dzieci.
  Tak samo wygląda zresztą kultura i polityka made in USA: Guantanamo i kazania jakichś obłudnych dewotów plus pseudo pomoc dla ofiar własnej polityki. Tę listę można by ciągnąć jeszcze długo, sięgając choćby do ssmanów wzruszających się dziełami kultury itp. itd.

 42. Marek, mam nadzieję, że ten wpis zniknie? Jest poniżej krytyki i jakiegokolwiek poziomu.

  Całuję darling i choruję dalej, mam zapalenie płuc.

 43. Dance mam pomysła.
  Może stworzyłbyś coś podobnego w wolnym czasie ❓
  [url]http://youtu.be/IfeyUGZt8nk[/url]
  Proponuję umieścić głos m.in. Marckiego i jego kotki.
  Hasło przewodnie EcoEgo 🙂
  A może jeszcze ktoś z czytelników ma ochotę udostępnić swój głos ❓
  Pozdro 🙂

 44. No właśnie na tym polega ironia, że mimo biedy potrafi się nieźle utrzymać. Gdyby ludzie więcej zarabiali, zarabiałby więcej. Tak to działa na całym cywilizowanym świecie – tylko u nas rzekomo nie może. Tak jak mi mówił, gdyby dał więcej pensji, mogliby mu podpalić biznes konkurenci. Płąci się tyle ile inni, czyli grosze ponieważ państwo zezwala na traktowanie obywatela jak bydło. A 800zł o których pisał korwinista który tu ostatnio był, to wyrok śmierci. Jeśli masz rodziców, przetrwasz, z własnym mieszkaniem nie za bardzo. 400zł opłaty, zostaje Ci 400zł na ubranie, leki, dentystę, jedzenie, bilet miesięczny. O pójściu do kina można zapomnieć, zębów się nie leczy tylko wyrywa. To ma być kurwa życie? pracować i nie móc pójść do kina?

  Ja rozumiem tych którzy nie protestują, mają rodziny, ledwo ciągną, ok. Ale jeśli ludzie na utrzymaniu rodziców są liberałami, to jest to dla mnie przerażające. Sami sobie postronek na szyję robią, a potem płacz i wrzaski jak idą do pracy. Nie tak miało być – mieli być managerami i zarządzać ludźmi, a lądują na 1000zł pensji i są upadlani przez kierowników. Ledwo starcza na piwo, żeby po powrocie z pracy się zachlać i zapomnieć o tej gehennie.

 45. Żabko, skasowałem wpis, ale jeśli wpisałaś się pod nim, to skasowało i Twój komć. W takich wypadkach wpisuj się ogólnie, nie pod komentarz do kasacji.

 46. Pracowałem kiedyś u takiego, w towarach luksusowych liczonych w tysiącach za sztukę. Podniesienie ceny towaru o 10 do 20 zł nie zmniejszyłoby popytu, bo co za różnica w cenie jak 1000 zł, a po podwyżce 1020 zł. Za to pensje robotników skoczyłyby o 100 %. Przyszedł kryzys, stanęła sprzedaż luksusowa, to zwalniał ludzi rzekomo z powodu kryzysu (bo po co utrzymywać „darmozjadów”, lepiej wywalić a po kryzysie nająć innych) a sam w tym czasie był na wycieczce służbowej w Indiach, za grubo ponad 30 000 zł.
  Jest coś takiego jak społeczna odpowiedzialność biznesu. W liberalizmie tego nie ma.
  W podstawówkach uczono nas jak to kapitalista XIX wieczny uciskał robotnika. Tylko propaganda komunizmu pominęła fakt, że kapitaliści budowali osiedla robotnicze, szpitale robotnicze, rozwijali szkoły zawodowe.
  Dziś?

 47. jedyna droga to organizować się, strajkować, walczyć – on powinien się bać, że to pracownicy go podpalą, a nie biznesmeni.
  O odpowiedzialności tych szuj nie ma co marzyć.

 48. Przepraszam Mistrzu za tak długie cytaty, ale są bardzo ciekawe i nawiązują do dyskusji.
  [quote]
  PISZCIE O TYM CO SIE STAŁO W ISLANDII BO MEDIA O TYM MILCZĄ Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały całości znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25%u2033 – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”. Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba. kopiuj wklej gdzie sie da ! niech ludzie sie dowiedza !![/quote]

 49. [quote]Oglądam ogłoszenia o naborze pracowników, nie powiem sporo, czyli aż takiego kryzysu nie ma. Ja: młody, przedsiębiorczy z doświadczeniem w marketingu i reklamie, ponad 10 letnim doświadczeniem, szukam… mam pierwsze, dzwonię. Odzywa się miła Pani i zaprasza na rozmowę, opisuje wymagania, mi pasuje, idę…., jedna z większych drukarni w Poznaniu…. może być fajnie. Przychodzę, rozmowa z samym szefem, czuję się doceniony już na początku. Obowiązki standard, kontrola zamówień, 2 pracowników pod sobą, nade mną praktycznie tylko szef, więc ok. Doświadczenie im odpowiada, listy referencyjne też. Po miłej gadce przychodzi sztandarowe pytanie z ust szefa:
  – „ile chciałby Pan zarabiać”
  – … „równowartość 1000 EUR”,
  – ale jak, szanowny Panie skąd takie wyliczenia?
  – otóż już Panu tłumaczę, skoro chce mieć Pan odpowiedzialnego pracownika, kierownika działu, to musi mu Pan zagwarantować komfort psychiczny w pracy, takiego komfortu nie da praca za proponowane 1800 na rękę, otóż, czynsz 1000, dojazdy 400, i 400 ma mi starczyć na utrzymanie z rachunkami??? Jeśli nie chce Pan, żebym po 3 miesiącach zaczął kombinować jak dorobić i martwić się w pracy czy starczy do następnego i przez to zaniedbywać soje obowiązki, to musi mnie Pan zrozumieć, albo po 6 miesiącach znów będzie Pan szukał pracownika…
  – to ja się jeszcze zastanowię, dziękuję za rozmowę…
  – ok, do widzenia…
  Po 2 dniach zadzwoniła miła Pani i powiedziała, że nie spełniłem ich oczekiwań. Nie dziwię się, dopóki ludzie nie pojmą tego, że płacą minimalną (na rękę) musi być równowartość 1000 litrów paliwa (już nie ważne jakiego) dopóty pracodawcy będą oferowali takie płace. Nie nawołuję do społecznego buntu, jednak prosta matematyka i wyliczenia wskazują na to:
  Płaca = 4500 zł na rękę.
  -1000 (czynsz),
  -400 (dojazdy, i to skromnie),
  – 1200 jedzenie i opłaty,
  – 250 odzież
  Zostaje nam w tym momencie 1650 do rozdysponowania na własne potrzeby. Tak i teraz się odezwą głosy, że na „przejebanie 1650″, nie nie chodzi o to. Wydając te 1650 zł uchronimy się przed tzw. społecznym wykluczeniem, możemy zapisać się na kursy doszkalające i podnieść kwalifikacje, możemy iść do kina teatru, do knajpy, a co najważniejsze odłożyć na wakacje, przyszłość. Puszczając te pieniążki w obieg, napędzamy gospodarkę, nie martwimy się o jutro, żyjemy spokojnie i pracujemy wydajniej, bo nie myślimy w pracy czy starczy do następnej wypłaty. Starajmy się wymagać lepszej płacy.[/quote]

 50. to najlepiej dajcie z mistrzuniem wszystkim po milion miesięcznie minimalnej i wszyscy będą szczęśliwi a jak tak zazdrościcie tym złym biznesmenom że wam za siedzenie nie dają pieniędzy to załóżcie firmę i płaćcie miliony żałosne

 51. Widać, że nie rozumiesz tego bloga.
  Tu nikt nikomu nie zazdrości ani tym podobne.
  Dyskusja dotyczy chorej sytuacji społecznej i tyle.

 52. [quote=sonofkyuss]Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba. kopiuj, wklej gdzie sie da ! niech ludzie sie dowiedza !![/quote]Coś nieprawdopodobnego 😯 , nie słyszałam o tym. Jeżeli Mistrz pozwoli, to poprę apel, aby ludzie się o tym dowiedzieli.
  Już skopiowałam na pulpit, a ponieważ „chodzę” po internecie, to dodam go innym.

  Prawdziwa lekcja demokracji.

 53. Smutne, że chorujesz. 👿
  Dlaczego, aż zapalenie płuc 😯
  Czy jesteś aż tak osłabiona, czy nie brałaś wit.C codziennie? Proszę, dbaj o siebie z tym nie ma żartów. Zapewne fura antybiotyków, więc kefir, maślanka pomiędzy tabletami, a jak Ci nie służy to kup gotowe probiotyki i łykaj.
  Dołóż do leków bańki, smarowanie smalcem i otulanie, przed snem nogi w gorącą wodę (15 min) – szybko wysuszyć, założyć skarpety i do łóżka (nie wstawać 2 godz. a najlepiej spać do rana)
  Co Ci jeszcze życzyć?
  [b][size=medium]Szybkiego powrotu do zdrowia.[[/size]/b] 😛

 54. Pierwszy raz zobaczyłem info o tym w sobotę na demotywatorach. Tego naprawdę kurwa nigdzie nie ma!

 55. nie ma też o tym jak z podobnymi problemami poradziła sobie Argentyna.
  Ale tak zwane media – czyli TVN, Agora, Springer to nie są żadne media – czyli środki społecznego przekazu – to są tuby reżimu mające ogłupiać i ogłuszać – więc nie ma się co dziwić.

 56. [quote=Mistrz]…nie będzie można produkowac zamienników [b][color=red]tańszych części, tańszych leków, i cała masa rzeczy[/color][/b], która uderzy w kieszeń człowieka. I ci na zachodzie to zniosą, tu zacznie się po prostu głód. Już teraz prawie 40% dzieci niedojada. Skala nędzy na wschodzie Polski jest przerażająca. Kto nie był, kto nie widział, nie rozmawiał z ludźmi tutaj, ten nie ma pojęcia co się dzieje z tym krajem. Pracy po prostu nie ma, [color=red][b]ostatnie zakłady są zamykane przez zagranicznych właścicieli[/b][/color], a te które są, traktują pracowników jak bydło, bo można, skoro takie bezrobocie – socjalu także nie ma. Ludzie się wieszają z rozpaczy,[/quote]Przecież to było celowe z każdej strony. Polski, która sprzedała się jak tania pańcia, oraz wykupienie z psi grosz narodu, tylko po to, aby wszystko zamknąć (łącznie z cukrowniami) jeżeli coś potrzebujesz kup, no zgadnijcie GDZIE ?
  Jedno jest pewne, nie w Polsce.
  Czy w ogóle są jakieś dyskusje z obywatelami, czy to „koleżeńskie” gesty?
  A gdzie MY, którzy ich wybraliśmy ???
  Tragedia 😥
  [quote=Mistrz]Emocje to parawan, za którym się bezczelnie kradnie i wykorzystuje zmanipulowanego człowieka. [/quote]Chyba się nigdy niczego nie nauczymy 👿

 57. Nie wybrałaś, ale uznając ich przywództwo udzielasz im swojego pozwolenia i poparcia. Uznajesz ich przywództwo ponieważ nie zrzekłaś się polskiego obywatelstwa.

 58. Masz rację że to napisałaś, umknęło mi to jakoś, faktycznie takie słownictwo to wiadomo kto się wpisał 🙂 leż i zdrowiej, może wysłać Ci mojego kuguarka Jazzunię, żeby grzała Ci szyję? 🙂

 59. A przecież weź pod uwagę, że on nie musiałby podnosić ceny towaru, to bajka dla naiwnych. Można mniej zarobić, albo ciąć koszty (system, instalacja gazu, dziesiątki innych możliwości)

  Dziś jest wyzysk, niewiarygodny, nastawiony na zniszczenie człowieka.

 60. Ale kto będzie strajkował, jeśli ludzie muszą mieć pracę bo inaczej głód? biznesmen zwalnia człowieka, a stu innych czeka na ochłapy. Zostaliśmy skutecznie sparaliżowani, niestety.

 61. Dobrze że to wkleiłeś, sam bym to wkleił na dniach 🙂 trzeba zwrócić uwagę, że Islandia jest maleńka, tam sobie mogli odpuścić, takiego kraju jak Polska już na pewno nie.

 62. A wy dajcie ludziom po 50 zł miesięcznie, po co im więcej? pośpią pod mostem, podjedzą trawy, będą zdrowsi bo świeże powietrze i natura.

 63. Witamina C w tabletkach to syf, to można brać tylko w szpitalu jak nie ma innej możliwości. Pół wyciśniętej cytryny i po szyję jest tej witaminy.

  A wiesz powiem Ci Aserta, że piję ten sok (marchew + jabłka) ok. trzech szklanek i godzinę po nim biegi długodystansowe 🙂 co to może być? znajomy lekarz mówił mi żeby przetrzymać, że powinno minąć za tydzień, dwa.

 64. Mamy tyle węgla, to pozamykali, stocznie pozamykali, wszystko pozamykali, ludzie bez pracy a my to co możemy sami robić, sprowadzamy. Szaleństwo, celowe szaleństwo.

 65. No bez przesady, ma się dziewczyna zrzec obywatelstwa i co dalej? to miałoby sens jakby wszyscy nagle to zrobili, a nie jedna kobieta 🙂

 66. Tylko, że potem te ledwo zipiące pseudointeresy musieliby między sobą robić, a tak muszą się cieszyć, jak ktoś ma chociaż 5 zeta na zbycie:P

 67. Wszystko rozsprzedane, nawet skala grabieży dokonywanej na Polsce przez ZSRR jest nieporównywalnie mniejsza niż to co się działo w latach. 90 i teraz.

 68. Ależ się zrobiło pesymistycznie.

  Normalnie mamy wszyscy raczej optymistyczne podejście do życia. Czyż nie? No fakt, ale widząc, co te łajzy, kurwy, zło-dzie-je wyprawiają w tym kraju to aż się we mnie skręca.
  Widzę w nas (a już na pewno w sobie, bo nie mam oczywiście uprawnień wypowiadać się za wszystkich) pewną sprzeczność, staramy się nie przejmować tragediami ludzkimi (np, śmierć Madzi, głodnymi dziećmi)bo nic to nie poprawia, ale z drugiej strony ja nawet mając „całkiem niezłą” (jak na wschód Polski) pracę nie mogę się nie wkurwić, widząc że moja rodzina i znajomi pracują na śmieciowych umowach. Niby bezpośrednio mnie to nie dotyczy, mam co jeść, za co się ubrać itp. ale jest jakaś taka mentalność tego kraju, która obrzuca wszystkich gównem.
  Jak to gdzieś tam kiedyś Mistrzu napisałeś: można wpaść po uszy do wychodka i tak pozostając w pełni szczęśliwym. Dodajesz jednak później, że to prawie nie możliwe do osiągnięcia, i ja się z tym niestety w pełni zgadzam.

 69. Po prostu tego nie przeżywaj. Fakt że jest nędza i złodziejstwo, ale nie może to wzbudzać w Tobie emocji. Jeśli wzbudzi, poniesiesz stratę, a tak naprawdę zaczniesz być drenowany przez Twór (w transferingu nazwali to wahadłem) po prostu powiedz sobie nie – nie zgadzam się na przeżywanie tego gówna w sobie. I można tego dokonać. Inaczej zniszczysz sobie życie, a bliskim nie pomożesz.

 70. To jest całkowity rozkład tego chorego państwa. Kraj mamy piękny, nie brakuje tu niczego. Ale to państwo jest tak skur…łe, że wyć się chce. Aż trudno pomyśleć, że da się to naprawić w inny sposób, niż rewolucją, albo wojną domową.

 71. „Zauważ, że ci, którzy najwięcej mówią o dobrobycie, mają go. Ci, którzy mówią najwięcej o zdrowiu, mają go. Ci, którzy mówią najczęściej o chorobach, mają je. Ci, którzy mówią najczęściej o ubóstwie, mają je. Takie jest prawo. Nie może być inaczej … Tak jak się czujesz, jest punktem przyciągania, i tak Prawo Przyciągania jest najbardziej zrozumiałe, gdy widzisz siebie jako magnes, otrzymując coraz więcej na sposób w jaki się czujesz. Kiedy czujesz się samotny, przyciągasz więcej samotności. Kiedy czujesz, że biedny, przyciągasz więcej ubóstwa. Gdy czujesz się chory, przyciągasz więcej chorób. Kiedy czujesz się nieszczęśliwy, przyciągasz więcej nieszczęścia. Kiedy czujesz się zdrowy, żywotny, energiczny i dobrze prosperujący – przyciągasz więcej tych wszystkich rzeczy.” Abraham Hicks

 72. Obawiam się że rewolucja nic nie da, ale może przynajmniej pensje podniosą i mniej kraść będą.

 73. Ta lista zapewne zostala juz udoskonalona. Ale zastanowcie sie Panstwo nad ponizszym. PROSZE
  45zasad zniewolenia” jest tłumaczeniem z języka rosyjskiego instrukcji, znalezionej w kancelarii Boleslawa Bieruta, pierwszego powojennego prezydenta PRL. Z tekstu jasno wynika, że jest to instrukcja przeznaczona dla placówki KGB w ambasadzie sowieckiej w Warszawie, która jakimiś drogami dotarła do ówczesnych władz komunistycznych PRL. Być może zresztą że drogi nie były zbyt kręte, przecież Bierut to przedwojenny agent NKWD. Nie to zresztą jest najważniejsze. Najważniejszą jest treść tej instrukcji pochodzącej z 1947 r. Lektura 45 punktów nakazujących totalne podporządkowanie kraju interesom ościennego mocarstwa, zniszczenie gospodarki, samodzielności społeczeństwa i wszelkiej inicjatywy jednostek, budzi grozę. Tak jak grozę budzą dziś u wielu obserwatorów Polski skutki komunistycznych rządów po 45 latach. Publikowany tekst ukazuje ważną przyczynę tego stanu rzeczy.
  Ściśle tajne, Moskwa, 2.VI.1947 r. K.AA/OC 113
  INSTRUKCJA NK/003/47
  1. W gmachu ambasady nie należy przyjmować żadnych informatorów terenowych rekrutujących się z krajowców. Spotkanie z tymi ludźmi organizują nasze służby specjalne w miejscach publicznych. Informacje przyjmuje ambasada za pośrednictwem naszych służb specjalnych.
  2. Należy szczególnie zadbać o to, aby nie było żadnych kontaktów pomiędzy naszym wojskiem a ludnością cywilną kraju. Niedopuszczalne jest składanie wizyt w domach krajowców przez naszą kadrę oficerską, ani nawiązywanie kontaktów przez naszych żołnierzy szeregowych z miejscowymi kobietami, ludnością lub żołnierzami krajowców.
  3. Przyspieszyć likwidację krajowców związanych z KPP, PPS, Walterowców, KZMP AK i BCh i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt istnienia zbrojnej opozycji.
  4. Dopilnować, aby do wszystkich akcji bojowych w pierwszej kolejności kierować żołnierzy, którzy przed wstąpieniem do Armii Kościuszkowskiej przebywali na naszym terytorium. Doprowadzić do ich całkowitej likwidacji.
  5. Przyśpieszyć zjednoczenie wszystkich partii w jedną organizację i dopilnować, aby wszystkie kluczowe stanowiska obsadzone były przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne.
  6. Doprowadzić do połączenia całego ruchu młodzieżowego w jedną organizację, a stanowiska od szczebla powiatowego wzwyż obsadzić przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne. Do czasu zjednoczenia zlikwidować znanych przywódców harcerstwa.
  7. Spowodować i dopilnować, aby delegaci wyznaczeni na zjazdy partyjne nie zachowali mandatów na okres kadencji wybranych przez siebie władz partyjnych. W żadnym wypadku delegaci nie mogą zwoływać posiedzeń międzyzakładowych. W razie konieczności zwołania takiego posiedzenia należy wyeliminować ludzi, którzy wykazali się aktywnością w wysuwaniu koncepcji postulatów. Na każdy następny zjazd wybierać nowych kandydatów (ruchowo), tylko wytypowanych przez nasze służby specjalne.
  8. Należy zwrócić baczną uwagę na ludzi wyróżniających się zmysłem organizacyjnym, umiejących sobie jednać popularność. Ludzi takich należy pozyskać, a w razie odmowy nie dopuszczać do wyższych stanowisk.
  9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymywali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, oświaty i kierowników różnych szczebli.
  10. Do wszystkich organów władzy i większości zakładów pracy wprowadzić ludzi współpracujących z naszymi służbami specjalnymi (bez wiedzy władz krajowych).
  11. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby prasa krajowców nie podawała sumarycznych ilości rodzajów towarów wysyłanych do naszego kraju. Nie można też również nazwać to handlem. Należy dopilnować, aby prasa krajowa podkreślała ilość towarów wysyłanych przez nas do krajowców, ale wspominała, że to w ramach wymiany handlowej.
  12. Wpłynąć na władze krajowców, aby nabywcy ziemi, parceli i gruntów nie otrzymywali aktów własności, a jedynie akty nadania.
  13. Ukierunkować politykę w stosunku do rolnictwa indywidualnego tak, aby prowadzenie gospodarstw stało się nieopłacalne, a wydajność jak najmniejsza. W następnej kolejności przystąpić do kolektywizacji wsi. W razie wystąpienia silniejszej opozycji należy zmniejszyć dostawy środków produkcji dla wsi i zwiększyć powinność wobec państwa. Jeżeli to nie pomoże, spowodować, aby rolnictwo nie dawało pełnego pokrycia potrzeb żywnościowych kraju i oprzeć wyżywienie na imporcie.
  14. Spowodować, aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne.
  15. Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadna z nich nie powinna mieć prawa podejmowania ostatecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi (nie dotyczy przemysłu wydobywczego).
  16. Samorządy w zakładach pracy nie mogą mieć żadnego wpływu na kierunek działania przedsiębiorstw. Mogą się zajmować jedynie sposobem wykonywania zleconych zadań.
  17. Związki zawodowe nie mogą mieć możliwości sprzeciwu wobec poleceń dyrekcji. Obciążyć związki inną pracą, jak organizowanie wczasów, zaopatrzenia, działalności rozrywkowej i oświatowej, wycieczki oraz rozprowadzanie atrakcyjnych towarów, potwierdzanie opinii i decyzji władz politycznych.
  18. Należy spowodować, aby awansowano tylko tych pracowników i kierowników, którzy wzorowo wykonują przydzielone im zadania i nie wykazują skłonności do analizowania spraw wychodzących poza te działania.
  19. Krajowcom na stanowiskach partyjnych, państwowych i gospodarczych należy stworzyć warunki do działań, które będą kompromitować ich w oczach podwładnych i zamykać im powrót do środowisk, z których pochodzą.
  20. Kadrze oficerskiej rekrutującej się z krajowców można powierzać odpowiednie stanowiska pod warunkiem, że są tam już nasze służby specjalne.
  21. Otoczyć szczególnym nadzorem ilości amunicji do wszystkich rodzajów broni, z każdego arsenału akcyjnego i ćwiczeń w ostrym strzelaniu prowadzić swoiste rozliczenia.
  22. Objąć szczególnym nadzorem wszelkie laboratoria i instytucje naukowo-badawcze.
  23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalizatorski i wynalazczy, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbki i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zalecanych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości i opisy wynalazków.
  24. Spowodować zakłócenia w punktualności transportów (z wyjątkiem transportu określonego w instrukcji NK 552-46).
  25. Inspirować zwoływanie narad środowiskowych i problemowych, zbierać stawiane tam wnioski i propozycje, rejestrować wnioskodawców, a realizować linię określoną w instrukcjach.
  26. Spopularyzować wywiady z ludźmi pracy na aktualne tematy produkcyjne, w których zawarta jest krytyka przeszłości lub lokalnego bałaganu, ale nie doprowadzać do likwidacji przyczyn krytykowanych zjawisk.
  27. Wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha narodu.
  28. Zwrócić baczną uwagę, czy w odbudowywanych i nowych większych miastach i osiedlach nie budowano ujęć wodnych niezależnych od głównej sieci wodociągowej. Stare ujęcia wodne i studnie uliczne systematycznie likwidować.
  29. Przy odbudowie i rozbudowie przemysłu dopilnować, aby ścieki przemysłowe spływały do rzek mogących stanowić rezerwaty wody pitnej.
  30. Mieszkania w nowych osiedlach i odbudowywanych miastach nie mogą zawierać dodatkowych pomieszczeń pozwalających na hodowlę inwentarza lub gromadzenie żywności na dłużej i w większych ilościach.
  31. Spowodować, aby prywatne przedsiębiorstwa i rzemieślnicy otrzymywali surowce i urządzenia niepozwalające na produkcję artykułów dobrej, jakości, a ceny tych produktów powinny być wyższe od podobnych wytwarzanych przez państwo.
  32. Doprowadzić do maksymalnej rozbudowy administracji biurowej wszystkich stopni. Można dopuszczać krytykę działalności administracyjnej, ale nie wolno pozwolić na jej zmniejszenie ani sprawną pracę.
  33. Należy dopilnować wszystkich planów produkcyjnych w przemysłach wydobywczych i w działach określonych odpowiednimi instrukcjami i nie wolno dopuścić do wykonania zaopatrzenia rynku krajowego.
  34. Szczególnej obserwacji poddać Kościół i tak ukierunkować działalność oświatowo-wychowawczą, aby wzbudzić powszechny wstręt do tej instytucji. Objąć baczną uwagą i kontrolą kościelne drukarnie, biblioteki, archiwa, kazania, kolędowania, treści nauk religijnych oraz obrzędy pogrzebowe.
  35. W szkolnictwie podstawowym, zawodowym, a w szczególności w szkołach średnich i wyższych doprowadzić do usunięcia nauczycieli cieszących się powszechnym autorytetem i uznaniem. Na ich miejsce wprowadzić ludzi mianowanych. Doprowadzić do zerwania korelacji między przedmiotami, do ograniczenia wydawania materiałów źródłowych, do usunięcia ze szkół średnich łaciny, greki, filozofii ogólnej, logiki i genetyki. W historii nie można podawać, co który władca chciał zrobić lub zrobił dla kraju, trzeba natomiast ukazywać tyranię królów oraz walki uciemiężonego ludu. W szkolnictwie zawodowym doprowadzić do wąskich specjalizacji.
  36. Inspirować organizowanie imprez państwowych związanych z walką krajowców z zaborcami (z wyjątkiem zaboru rosyjskiego), szczególnie z Niemcami i walki o socjalizm.
  37. W publikacjach krajowych nie dopuszczać opracowań traktujących o krajowcach przebywających w naszym państwie do rewolucji i w czasie II wojny światowej.
  38. W razie powstania organizacji popierającej sojusz z naszym państwem, ale zmierzającej do kontroli działalności gospodarczej oficjalnych władz kraju, należy natychmiast podjąć działalność (niezależnie od władz kraju) obciążając te organizacje tendencjami nacjonalistycznymi i szowinistycznymi. Formy działalności: burzenie naszych pomników i cmentarzy, publikowanie ulotek wyszydzających nasz naród, naszą kulturę, sens zawartych układów. Do prac propagandowych angażować krajowców i wykorzystywać istniejącą nienawiść do nas.
  39. Zadbać o budowę i rozbudowę mostów, dróg i licznych połączeń, aby w razie konieczności interwencji wojskowej można było szybko i z każdej strony dotrzeć do punktu oporu lub koncentracji sił opozycji.
  40. Pilnować, aby aresztowano przeciwników politycznych. Rozpracować przeciwników z autorytetem wśród krajowców. Likwidować w drodze tzw. zajść sytuacyjnych przypadkowych, zanim staną się głośnymi lub aresztować ich wcześniej za wykroczenia kryminalne.
  41. Nie dopuszczać do rehabilitacji osób skazanych w procesach politycznych. W razie konieczności rehabilitacji można ją przeprowadzić tylko pod warunkiem, że sprawa będzie uznana za pomyłkę sądową, bez wszczynania dochodzenia i stawiania przed sądem winnych pomyłki (sędziów, świadków, oskarżycieli, informatorów).
  42. Nie wolno stawiać przed sądem ludzi na stanowiskach kierowniczych obsadzonych przez partię, którzy swą działalnością spowodowali straty lub wywołali niezadowolenie podwładnych. W sytuacjach drastycznych należy ich odwołać ze stanowiska i przenieść do innych miejscowości na stanowiska równorzędne lub wyższe. W skrajnych sytuacjach ulokować na stanowiskach nie kierowniczych i traktować, jako rezerwę kadrową do późniejszej wymiany.
  43. Ogłaszać publicznie procesy ludzi ze stanowisk kierowniczych (wojsko, ministerstwa, główne zarządy, szkolnictwo) oskarżonych o działalność przeciwko ludowi, przeciwko socjalizmowi, przeciwko industrializacji. Będzie to mobilizować czujność mas pracujących.

 74. Dziękuję potach 12, jakoś mi się wydawało, że gdzieś pisałeś o afirmacjach w związku z papierosami?

  Jeszcze raz dziękuję i też pozdrawiam wieczornie 🙂

 75. To nie jest ciężkie zapalenie płuc.
  Aserta, Ty jak moja mama mówisz i działasz 😀
  Nie wiem, czy to sprawa odporności. Znalazłam na mrozie pieska. Ściągnęłam kurtkę, owinęłam go i szybko przybiegłam do domu. Nie wiem, jakim cudem zachorowałam. A piesek nie przeżył. To malutki staruszek był. Zresztą jak go znalazłam, to czułam, że życie ledwo się w nim tli 😥

 76. Nie ma problemu 🙂

  Nie wpisuje czesto komentarzy wiec nie pamietam, ale teraz juz wiesz 😀 Pozdro.

 77. Dlaczego szyję? Na plecy niech mi się położy 😀
  Albo żeby rzucała się z pazurami na pana doktora, bo codziennie przychodzi mnie osłuchiwać, a jest niebezpiecznie fascynujący 😀

 78. Jazzy lubi na szyi, lubi mieć blisko pazurami do tętnicy 🙂 ona jest taka złośliwa, nie mam już do niej zdrowia 🙁

 79. [quote=niedojrzała]Znalazłam na mrozie pieska. Ściągnęłam kurtkę, owinęłam go i szybko przybiegłam do domu.[/quote] Jeżeli był mały piesek, to błąd dla Was, trzeba było przytulić do piersi 😆 . Kurtka i tak do prania, była by dodatkowo bluzka, ale byś nie zachorowała. Jest to tzw. „zawianie” – bez alkoholu oczywiście, ale przewiało Cię po plecach i efekt murowany.

  Czy po przyjściu do domu, pomyślałaś:
  „Pewnie będę chora???”
  Jak znam życie, tak było, gdzieś przeszło przez głowę. Na następny raz, powiedz sobie głośno: „nic mi nie jest i nic nie będzie” (to trochę śmieszne 😆 , gadać do siebie, ale, gdy tylko pomyślisz, nie działa)- ale musisz być o tym przekonana, a nie gdzieś tam myśleć, że może jednak zachoruję? Siła takiego przekonania jest niemożliwa, sama sprawdziłam. Po prostu (tak sądzę) uruchamiają sie dodatkowe siły odpornościowe w ten sam sposób można przyśpieszyć przemianę materii, ale tylko u zdrowych. Jeżeli ktoś chory, to najpierw „porządek” z chorobą w głębokim przekonaniu. 😈
  Dbaj o płuca i dbaj o siebie. 😈

 80. Cóż może wit. C to syf, ale ja nie mam wyboru i z niej korzystam. Oczywiście polecam cytrynę, tak jak Mistrz.

  [quote]Witaminy łatwo przedawkować, zwłaszcza, jeżeli ktoś wspomaga bogatą w nie dietę kilkoma różnymi preparatami. I chociaż umiarkowany nadmiar niektórych witamin (np. C czy witamin z grupy B) nie zagraża zdrowiu, są wśród nich takie, które mogą stać się szkodliwe już przy niewielkim przekroczeniu zalecanej dawki. Np. u kobiet w ciąży dwukrotnie przekroczenie zalecanej dawki dziennej witaminy A może stać się przyczyną wad rozwojowych płodu. Niedawno głośna była też sprawa zatrucia się tą witaminą grupy dzieci z obozu dla uchodźców w prowincji Assam w Indiach. Syntetyczną witaminę A stosowano tam w ramach wspieranego przez UNICEF programu walki ze ślepotą. Nastąpiła pomyłka w dawkowaniu i ok. 250 dzieci zachorowało, a 10 zmarło z powodu uszkodzenia wątroby.[/quote][quote]Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej (z niej zbudowane są kości, ścięgna, więzadła i skóra) oraz układu immunologicznego, który uczestniczy w procesach gojenia ran. Jest ważnym antyoksydantem, dzięki czemu może zapobiegać miażdżycy i nowotworom. Zabezpiecza organizm przed negatywnymi skutkami stresu (np. wzrostem ciśnienia tętniczego). W połączeniu z witaminą E chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UVB). W przewodzie pokarmowym zwiększa wchłanianie żelaza. Kwas askorbinowy znajdziesz we wszystkich owocach i warzywach oraz ich przetworach – w kiwi, agreście, [b][size=medium]aronii, dzikiej róży i porzeczkach[/size][/b], także truskawkach, brokułach i warzywach kapustnych. Pogląd, jakoby najwięcej witaminy C znajdowało się w owocach cytrusowych, jest nieprawdziwy – zawierają one przeciętne jej dawki.[/quote]
  Wkleiłam kilka ciekawostek o których zawsze zapominamy, wiec warto poświęcić minutę na przypomnienie.

  Po soku biegi długodystansowe, czyli jak gdyby „przelatuje” pokarm. Dzisiaj już minęło 3 dni od Mistrza wpisu, czy jest lepiej?
  Moim zdaniem NIE, uważam, że jelito cienkie u Mistrza ma problemy, no ale lekarze wiedzą najlepiej.
  Ja bym dała MU (jelitowi) odpocząć i pozwoliła się zregenerować. Dieta bezglutenowa, podaję ten termin, bo najłatwiej dostać gotowe produkty (np. kleiki i inne na specjalnej półce). Produkty wskazane to: marchew (ale gotowana), ryż, kukurydza, wszystkie warzywa gotowane, chude mięso (najlepiej zmielone i w tzw. klopsikach).
  Rano woda termalna (ok.szklanka) – godz. 7:00 za pół godz. śniadanie (np.twarożek – takie fajne kuleczki, ale nie wiem jak się nazywa. Nie kupować UHT, ani takiej miazgi, jak do sernika). Za godzinę herbata, lub woda termalna z sokiem z aronii i tutaj jakieś witaminki jak chcesz. Ja piję Vita Buerlecithinę (dwa dobre łyki 😆 ), po prostu mi smakuje (gdy syn kupił mi preparat na serce, to był tak dla mnie niedobry, że został tak długo w lodówce na potem 😆 , aż skończył się termin i do śmietnika.) Obiad z gotowanych na parze lub w folii aluminiowej ryby lub klopsika wraz z warzywami GOTOWANYMI ❗ ❗ ❗ ryż. Picie wody termalnej 2 szklanki małymi łykami (temperatura ciała, nie zimna woda)
  Kolację podobną do obiadu, ale w małej ilości i bez ryżu.
  Szklanka wody lub jeszcze lepiej herbaty miętowej za godzinę.
  Spać 🙂
  Dałam taki przykładowy dzień, ale można coś innego bezglutenowego, jest tego masa w necie.

  Wszelkie kuracje, po 2-3 miesiącach.
  Moim zdaniem Mistrza jelitka nie wytrzymują kuracji, są po prostu „poranione” i muszą się odbudować.
  Moze spróbujesz Mistrzu, chociaż tydzień tak jak prosiłam w mailu?
  Jak będą jelita „uspokojone” to zrozumiesz, że tylko taką drogą musisz „iść”. Powodzenia 🙂

 81. No, nie stawiam się wyżej lekarzy, ale obserwuję Mistrza organizm z opisu i to mi pozwala na wysnucie wniosków. Przecież tylko spróbować, to nic nie zaszkodzi. 🙂

Dodaj komentarz

Top