Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Dr G jak Guano

Dr G jak Guano

Dzisiejszy wyrok skazujący dr Mirosława G., „w zawiasach”, to wielki cios w rozsądek i niewielkie resztki uczciwości, które tliły się na gruzowiskach ziemi, tej ziemi. Obrońcom kreatury która uzależniała leczenie od łapówki, gardłującym że nie został skazany za nic poważnego, przypominam że Al Capone został skazany za podatki, kiedy wszyscy wokół wiedzieli jaka była jego prawdziwa, mordercza działalność. Tej nie dało mu się udowodnić, gdyż najczęściej świadkowie lądowali w kostnicy. Przypominam że grupa rozpracowująca Pana Capone, miała znacznie większe możliwości, niż opluwane z każdej niemal strony CBA. Niektórzy warszawscy lekarze, znali tego Pana, nazywanego żartobliwie „lekarzem”. Wiadomo było od lat ile co kosztuje, i jak coś załatwić. Biedny człowiek, miał szansę na leczenie tylko w ramach szczęśliwego przypadku. Lekarze w strukturze bronili dr G., ponieważ tak właśnie działa struktura, jednak znani mi osobiście lekarze, doskonale wiedzieli że to co być może za mocno powiedział Ziobro, to tylko wierzchołek góry lodowej. Dr. G uratował skórę dlatego, że stał się okazją do ataku na PIS, który jak wiemy, dobrał się niektórym politykom partii miłości mocno do tyłów. Panteon świętych męczenników zawiera w sobie płaczącą przed kamerą Sawicką, zniszczoną przez podłego Tomka, Panią Marczuk, Zbycha i Rycha, i kilku innych, umaczanych po szyję w przekrętach. Szkoda że gospodynie domowe litujące się nad łkającą Panią Sawicką, nie kojarzą że przez takie właśnie osoby, ich mężowie nie mają pracy, a dzieciaki często staczają na dno z biedy.

 

Mniejsza z tym. O kontrowersjach dotyczących tej sprawy, można poczytać w wielu miejscach, nie ma więc sensu tego przepisywać. Dziś na onecie zamieściłem wpis;

 

„Coś wam wytłumaczę, lemingi. Jeśli ktoś bierze kopertę, to jest to złe dlatego, że za tą kopertą idzie w ruinę np. cały zakład pracy. Ludzie zwalniani cierpią nędzę, a ich dzieci idą w gangsterkę albo narkotyki. Jedna koperta, jedna zadowolona, szczęśliwa rodzina polityka na malediwach, to przestępstwa, morderstwa, rozboje, rozpacz i nędza w końcowym efekcie, często tysięcy ludzi. Porozbijane związki, cierpienia, tragedie. To jest ta jedna, „fajna” koperta. I gdy popierasz korupcję, pamiętaj że w końcowym rozrachunku, ktoś kto szuka gwałtownie pieniędzy na kompot, może Cię pociąć nożem. Może skończyłby dobrą szkołę, dobrze żył – niestety, zakład wykupili niemcy, zwolnili załogę. Koniec końców, koperta zawsze uderzy w któregoś z nas. Lemingi… to nie to że ja was nienawidzę. Nie, nie i jeszcze raz nie. Ja jestem po prostu smutny, zrozpaczony. Głosowaliście na ładne gadki, garnitury, uśmiechnięte dziennikarskie kur.. zniszczyliście ten piękny, potencjalnie bogaty kraj. Ci na górze kradną, bo trudno nie okradać baranów.”

 

Czy ja napisałem w suahili? nie. To oczywista oczywistość, że za łapówkami i kopertami stoją olbrzymie tragedie, rozpijanie ludzi, nędza i przestępczość. Korupcja to rak naszego społeczeństwa, i bez jego co najmniej mocnego zmniejszenia, nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę naszego bytu. To co trzeba zrobić, to wypuścić stu, dwustu agentów Tomków, i niech podkładają pod nos korzyści majątkowe. Jak ktoś weźmie, do więzienia. Uczciwy nie weźmie, znam lekarzy co nie chcieli brać. Są tacy, jest ich naprawdę sporo. Nie ma innego sposobu na wyplenienie tej zarazy, po prostu nie ma. Prowokować, nagrywać, mocno karać, głośno rozgłaszać by inni wiedzieli. Co ciekawe, za PIS i CBA, lekarze bali się brać. Autentycznie się bali; stąd taka medialna furia, taka fala oburzenia i nienawiści. Teraz biorą bez obaw, a zwykły człowiek czeka na operację latami. Tam gdzie jest korupcja, tam nieszczęścia i ludzkie dramaty. Na pewno wielu z czytelników, zna z życia historię, gdzie bez łapówki nie było operacji. Znam i ja takie przypadki, dość blisko; tymczasem uczciwi lekarze, w takim środowisku mają po prostu przechlapane. Koniec końców, zawsze stają się obiektem drwin i nienawiści cwanych kolegów i koleżanek, którzy biorą w łapę. Chciałbym powiedzieć tym co biorą, że biorąc w łapę, suma sumarum, wcześniej czy później, weźmiesz w dupę i do buzi.

 

Tymczasem na forum onetu, co wielokrotnie sprawdziłem, w godzinach mniej więcej od porannych do wczesno popołudniowych, działa zgraja opłacanych klakierów PO. Czy tam działa grupa młodych działaczy platformy, czy pracownicy wynajętej, profesjonalnej firmy od PR – nie wiem. Ważne że te opinie, kształtują odbiór społeczny pewnych spraw. Przyznam że niektórzy są dobrzy w „te klocki”; mają doskonale opanowane granie na emocjach. Wklejają umiejętnie pisane manipulacyjne teksty, a jak ktoś dopytuje, bluzgają i obrażają. I przyznam Państwu że po jakimś czasie, zaczęło mi się udzielać. Uciekłem więc. Nie można gorzej upokorzyć człowieka, niż sprawić by zaczął nienawidzić. A ja zacząłem nienawidzić tej zgrai, tej obrzydliwej tłuszczy która manipuluje ludźmi, dla paru nędznych groszy. Duch zbydlęcenia, w ostatnim wieku bardzo silny w naszym narodzie. A zbydlęcenie, co nie spodoba się obrońcom praw „ludzi”, trzeba wypalać żelazem. Proszę się zastanowić; siły ewidentnie złe, nie ustąpią, mocno pragną naszych dóbr i pieniędzy. My tymczasem się z nimi cackamy. Wynik zdeterminowanych bandytów kontra oszołomionych polit poprawnością, jest z góry wiadomy. Przegramy, zresztą już przegraliśmy, żyjemy w nędzy, z trzema bilionami długu których nie spłacą nasze praprawnuki. Dla zobrazowania tej dyskusji, wklejam niektóre zaczepki płatnych pachołków platformy obywatelskiej, i moje odpowiedzi. www.ecoego.pl to mój nick na onecie. Pochylone w prawo słowa, to odpowiedzi na mój główny post, a wytłuszczone i pogrubione, to moje odpowiedzi.

 

~xyz do www.ecoego.pl: wal sie lemingu

www.ecoego.pl do ~xyz: Szanowny Panie; preferuję miłość z Paniami, więc nie skorzystam z jedynej Panu znanej metody zaspokajania się. Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

~me do www.ecoego.pl: jezeli wyjemiesz to idiotyczne slowo „leming” to twoja wypowiedz bedzie miala sens.. W przeciwnym razie pustoglowie wychowany na Disneyu, nie zabieraj glosu w powaznej dyskusji. Glupszys od przecietnego gryzonia ktory nie pcha sie do glosu.

www.ecoego.pl do ~me: Panie „me”, do nicka proszę dodać jeszcze jedno, dwa „e”, by było już dla każdego jasne, z kim ma „przyjemność”. Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

 

Najbardziej zajadły leming:

~:)) do www.ecoego.pl: Jak to ma w zwyczaju pisior, kłamiesz i przekręcasz. Nikt nie niszczył tego kraju głosując za korupcją. Niszczyli go ci, którzy gościa nazywali mordercą, podczas gdy był łapówkarzem. Oto prawda, wolsko-pisiorki lemingu.

www.ecoego.pl do ~:)): Szanowny Panie; a jak nazwać człowieka, który zostawia gazik w operowanym pacjencie? wiem – bałaganiarzem. A jak nazwać „lekarza”, który bojąc się kompromitacji nie próbuje tego gazika wyjąć z pacjenta, w efekcie czego ten umiera? no właśnie.Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

~:) do www.ecoego.pl: Coś ci wyjaśnię głupi przygłupie. Sorry że zwracam się do ciebie po imieniu ale z twojego postu wnioskuje, że głupszy już nie będziesz, gdzie i kiedy ktoś popierał działania korupcyjne, pokaż chętnie się pośmieje z twojej wrodzonej głupoty i genetycznego upośledzenia. A teraz pytanie kacza wydmuszko gdzie byłeś gdy skazywano byłych ministrów PiS wyrokami skazującymi za korupcję. Popierając korupcję w PiS czujesz się lepszy, ważniejszy a może czystszy. Cuchniesz robaczku i siedzisz w szambie po same uszy. Umyj się brudasie!

www.ecoego.pl do ~:): Ależ proszę bardzo, mam na imię Marek, a Pan? jeśli pozwala się na to, by byli TW i agenci na których ma się teczki i haki, rządzili krajem, to daje się zielone światło dla przestępczości. Np. z upadkiem komuny, zlikwidowano wydział gospodarczy w policji; jak mniemam, zrobiono to w ściśle okreslonym celu. Czy mam pisać dalej? wątpię. Na pewno Pan to rozumie. Jest Pan przecież młodym, inteligentnym, nowoczesnym człowiekiem. Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

 

~:) do www.ecoego.pl: Nie zrozumiałeś mojego postu i skończ z tą wazeliną. Jesteś przecież facetem a nie panienką w rajtuzach posypany cyrkonami. Poszukaj laluniu swojego nabiału u swojego faceta. Teraz wrócę jeszcze raz do tematu, nie rżnij durnia bo to może ci tylko zaszkodzić. Jeżeli nie wiesz o jakich ministrów PiS piszę i ilu ich było to chętnie ci wyjaśnię, żeby było zabawniej mogę też dorzucić całą listę posłów PiS skazanych wyrokami, najpierw może posprzątajcie na swoim podwórku a potem pouczajcie i wymądrzajcie się jako niby jesteście czyści. Naiwnością nie przykryjesz swojej głupoty, więc radzę wziąć poprawkę na swoje opinie i uznać, że nie ma czystych polityków. Coś takiego to fikcja i demagogia, jednak ty w to wierzysz widać masz potrzebę robić z siebie głupka.

www.ecoego.pl do ~:): Szanowny Panie; doprawdy nie rozumiem, skąd u Pana taka zaciętość, w udowadnianiu mi że PIS jest zły. Ja rozumiem że Panu za to płacą, ale proszę zauważyć, że ja nie piszę nic o PIS. Jedyne co mogę powiedzieć o PIS, to to że za ich rządów wzięli się za korupcję. Dwa lata wśród dwudziestu, gdzie nas nie zadłużano, a lekarza bali się brać w łapę. Pozdrawiam serdecznie. Ps. nabiał ze względu na kazeinę w sobie zawartą, jest niezdrowy. Nie spożywam.

 

————————————————————————————————

 

~:) do www.ecoego.pl: Pewnie zażywasz dużo azotanów, stąd twoja głupota. 🙂 Tak oczywiście wzięli się za łapanie tylko zapomnieli o swoich kolesiach z PiS, którzy brali na prawo i lewo. Ci poniżej dostali wyroki za niewinność. Cuchniesz hipokryto wrodzoną głupotą. Nie bądź naiwny i zmień dietę! (tu wklejony tasiemiec, z aferami PIS, bardzo długi)

www.ecoego.pl do ~:) : Zażywam dużo świeżego powietrza, i namawiam Pana do takiej formy spędzania czasu. Dziękuję też za wklejenie propagandowego tasiemca (proszę pozdrowić Pana Grzesia S.). Jednocześnie proszę też, by wpisał Pan chociaż niektóre afery rządu PO. Piszę niektóre, bo zabrakło by miejsca na onetowym serwerze, gdyby chcieć wypisać wszystkie. Proszę wtedy porównać obie takie listy, i przyznać się tutaj przed nami, że był Pan w pomroczności jasnej 🙂 pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

 

~:) do www.ecoego.pl: Co ty taki czuły szukasz kumpli do przytulania. Dla mnie facet, który tak pisze to albo jakiś homo, albo niedorozwój.

www.ecoego.pl do ~:): Szanowny Panie. Jestem miły, ponieważ podręczniki do psychiatrii takie właśnie zachowanie zalecają; a Pan mi wygląda, na stałego klienta takich placówek. Mam nadzieję, że rozwiałem Pańskie wątpliwości. Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

 

~:) do www.ecoego.pl: Skoro jesteś oczytany w kwestii psychiatrii, to poszukaj definicji projekcja i pomyśl jak to u siebie skutecznie leczyć. 🙂 Oby skutecznie bo z taką cofniętą w rozwoju aparycją skończysz jako nagolennik u Tadzia z Torunia.

www.ecoego.pl do ~:) : Jestem oczytany, i temu faktowi może Pan zawdzięczać możliwość prowadzenia ze mną „rozmowy”. Temu, oraz mojej ciekawości prymitywnych form życia i skamielin. Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

 

~cynik do www.ecoego.pl: obrażasz ,żałosny trollu! operujesz stereotypami dla prostaków,poikaż choć JEDNEGO polityka popierającego korupcję! moe myślisz o Kurskim i leśniczówce za 20 tys? takie prymitywy jak ty łykają jego bzdety dla ciemnego luda! nie pozdrawiam

www.ecoego.pl do ~cynik: Przepraszam, ale mam tylko dziesięć palców u rąk, dziesięć u nóg; a także penisa, czyli łącznie dwadzieścia jeden – a by wskazać to o co Pan mnie prosi, musiałbym mieć co najmniej czterysta. Niestety, tyle kończyn nie posiadam. Pozdrawiam słonecznie.

 

————————————————————————————————

 

~~… do www.ecoego.pl: Haniebny jest Twój tekst Savonarolo od siedmiu boleści, nienawidzisz ludzi i to przede wszystkim w nim odczytałem, bo trudno przebić się tam przez Twoje inwektywy.

www.ecoego.pl do ~~…: Drogi Panie; naukę czytania Pan opanował; teraz wypadałoby nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Pozdrawiam deszczowo.

 

————————————————————————————————

 

~onomatopeja do www.ecoego.pl: ecoego, twój stary chyba skończył w złej dziurze, ale to nie twoja wina

www.ecoego.pl do ~onomatopeja: Mój tata żył biednie, ale zawsze honorowo; miał wybór, wybrał dobrze. Teraz ja mam dumę i poczucie godności, a Pan? co Pan ma? no właśnie. Pozdrawiam mocno.

 

————————————————————————————————

 

 

 

Proszę poczytać, jak na forach zachowują się zwolennicy partii miłości, wierzący w zieloną wyspę i cud gospodarczy. Jak bydło, pełne agresji, nienawiści. I na takich podstawach, chcecie budować państwo prawo, państwo sprawiedliwe? życzę powodzenia.

 

37 thoughts on “Dr G jak Guano

 1. No tak, internauci jak zwykle nie zawiedli 👿

  Natomiast jest druga strona medalu. Za rządów PiS goniono za króliczkiem zwanym układem. Robiono to niewybrednie ładując do kosza same grube ryby. Tak, aby efekt medialny był oszałamiający oraz szybki awans u pupilków ministra sprawiedliwości.
  Niestety, zniszczono w ten sposób życie wielu niewinnych osób, często w różny sposób zasłużonych.

 2. Ja jestem podobnego zdania – zaraza leży w 90% społeczeństwa niezależnie od „barw klubowych”, poziomu: społecznego, ekonomicznego, intelektualnego itd. To po prostu leży w naszym wychowaniu (spuścizna PRL, gdzie wszyscy kombinowali)

  Tu sa tylko trzy metody:

  1. Rewolucja
  2. Ucieczka
  3. Albo zgoda na to bagienko

 3. Internauci raczej nie, to przecież płatni pracownicy, piszący na zlecenie. Sebastian, no daj spokój, komu PIS zniszczył życie? przecież media by 24h na dobę o tym trąbiły, nawet na księżycu by o tym wiedzieli 🙂

 4. I czwarta, przeczekać dwa pokolenia, i modlić się by nie było kolejnej wojny czy zaborów. Następne pokolenia, powinny być chociaż trochę lepsze. Za 40 lat będę miał 74 lata, może jeszcze pociągnę trochę by nacieszyć się tym 🙂

 5. Racja, ja zmieniałem swoje „barwy” kilka razy – najpierw byłem liberałem, później PIS owcem z sympatii, a teraz ewentualnie jestem za PIS z wyrachowania, bo co innego? natomiast uważam że powinni być nowi ludzie.

 6. Cała Polska. Tata mi dziś dzwonił, że jakąś chyba szwalnię sprzedali kolesie – 700 kobiet, zero długów, zyski – i sprzedali. 700 kobiet, czyli z rodzinami, jakieś 2500 – 3000 ludzi; nędza, bieda itd. i jak kochać ten kraj?

 7. Marku,nie chcę abyś Ty lub ktokolwiek inny zrozumiał mnie opacznie,ja nie biorę w obronę łapówkarzy,ale myślę,że winy powinno się upatrywać w tym naszym chorym systemie służby zdrowia,dostępności do lekarzy i specjalistów.To tu leży problem.Gdybyś miał chore dziecko,a najbliższa wizyta na oddziale onkologii byłaby za rok-też byś szukał ratunku!A takiemu lekarzowi jest obojętne,czy najpierw przyjmie Ciebie czy jakiegoś innego Kowalskiego!A,że jesteśmy biednym narodem i każdy prawie kombinuje,to dużo lekarzy ulega pokusie!Oni powinni zacząć od gruntownej reformy służby zdrowia a nie od łapania płotek dla rozgłosu medialnego!Moja koleżanka od 14 lat jest instrumentariuszka na oddziale chirurgii,dużo widzi i nieraz mi opowiada jak to wygląda-szpital miejski,umowa z nfz-a co druga operacja prywatna,z wykorzystaniem sprzętu,personelu i narzędzi szpitala.Ok-chcesz operować prywatnie-operuj,ale opłać sobie pomoc,salę,sprzęt…ale co-dyrektor też lekarz,kolega,oko przymyka i pewnie swoje za to dostaje.
  A pierwsze co powinni zrobić to zlikwidować ten cholerny NFZ!!!

 8. [quote=Mistrz]I czwarta, przeczekać dwa pokolenia, i modlić się by nie było kolejnej wojny czy zaborów. Następne pokolenia, powinny być chociaż trochę lepsze. Za 40 lat będę miał 74 lata, może jeszcze pociągnę trochę by nacieszyć się tym :)[/quote]

  Możemy nie mieć tyle czasu…
  Według prognoz demograficznych, za dwa pokolenia Europa będzie we władaniu wyznawców islamu. A USA może być uratowane przed islamem tylko przez latynosów.

 9. Fuck, że tez chciało Ci się fatygować i wziąść udział w internetowej „debacie”, no ale wbrew pozorom nawet samotny głos rozsądku coś zmienia.

 10. [quote]A pierwsze co powinni zrobić to zlikwidować ten cholerny NFZ!!! [/quote]

  … i stworzyć kolejny twór, tym razem pt. Kasa Zdrowych i w ramach solidarności społecznej chorzy powinni podporządkować się tej idei i uznać się za zdrowych…albo poddawać się eutanazji. W Kasie Zdrowych wszyscy pracują i wpłacają pieniądze, i to nie to samo, co będący loterią Fundusz. Problem rozwiąże się samoistnie, bo przecież bez tej studni bez dna, czyli chorych, zabraknie miejsca na łapówki i wszelakie patologie. Jednak uważam, że takie rozwiązanie zakłada zmniejszenie zasiłku pogrzebowego do np. 2000zł, bo znowuż w tej sferze może dochodzić do nadużyć, spowodowanych nazbyt długimi kolejkami 😛

 11. Afrodyto-Ironia nie jest tu chyba dobrym rozwiązaniem!!!Dużo osob nie zdaje sobie srawy po co oni robią tą cykliczną zmianę leków refundowanych,druków recept itd.Pan Minister pięknie mówi na konferencji prasowej,że to z troski o pacjenta…niestety,gdy ktoś trochę ma z tym do czynienia,wie,że to gówno prawda i chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze a na całym tym zamieszaniu traci najwięcej chory!!!

 12. No np. kilku policjantom, o których czytałem, w tym jeden generał wrzucony do worka pod nazwą mafii paliwowej. Sporo biznesmenów pogrążonych przez przestępców, którym w zamian za fałszywe zeznania obiecano wolność. Ostatni hit to lista 3818 osób specjalnie wyselekcjonowana. Osoby te inwigilowano. Lista powstała mimo że wobec żadnej z osób nie było jakichkolwiek nawet poszlak, że mogą popełniać przestępstwa.
  Media nie trąbią, bo musiałyby bić się we własne piersi. Przecież to one nagłaśniały rzekome afery.
  Lepper się powiesił przez aferę gruntową i seksaferę. A są to dęte sprawy. Łyżwiński umiera na raka, bo nie pozwolono mu na leczenie. Proces do powtórki.

 13. Wiesz, pierwsze słyszę – czy uważasz że jakby to były pewne sprawy, media by o tym nie trąbiły od rana do wieczora? masz jakiś link do tych spraw, żeby można zobaczyć kto je opisuje itd?

  Ja myślę na logikę, że przy uderzeniu w strukturę korupcyjną, musieli ponieść straty zwykli ludzie, to nie ulega wątpliwości. Tylko w takim razie co robić? nic nie robić, nie ścigać, bo może jeden na tysiąc będzie niewinny?

  Lepper moim zdaniem, został zamordowany. Wątpię by facet który mógł znowu dostać się do sejmu, możliwe że zostać premierem, by się wieszał. Zauważ że wzrastały mu słupki, ponieważ wyśmiewane Klewki i talibowie, okazały się prawdą.

 14. Jak tu nie ironizować? No dobra, zlikwidować NFZ a co w zamian? Refundacja prenumeraty „Lekarza rodzinnego” z cotygodniową wkładką „Lekarz specjalista” co by się sami ludzie diagnozowali? Oczywiście na ostatniej stronie rekomendacja MZ „Kodów uzdrawiania” 🙂 Żeby tak całkiem nie odstawać od cywilizacji, to można by zwiększyć emisję Dr. Hausa i szpitala w Leśnej Górze- tak, na wypadek, gdyby się kiedyś polepszyło, a ludzie nie zapomnieli co to za miejsce. Należało by jeszcze zrobić odpytywankę z tego narodowego programu edukacyjnego, np. w formie tele-quizu, może z zakresu ostatnich odcinków, a to wszystko w celu uskutecznienia ściągalności abonamentu RTV, bo kolejne odcinki Tańca z gwiazdami i innych talent show czekają. 😛

 15. [quote=Słynny Filozof z fb]…

  Tu sa tylko trzy metody:

  1. Rewolucja
  2. Ucieczka
  3. Albo zgoda na to bagienko

  [/quote][quote=Mistrz]I czwarta, przeczekać dwa pokolenia, i modlić się …[/quote]

  Piąta metoda, przestać patrzeć na to wszystko bezradnie i wziąć się solidnie do pracy. Można do tego wszystkiego, co nas otacza wprowadzić impuls pozytywnych zmian, by dalej toczyły się już lepiej. Jak?
  Troszkę to sf, jednak lepsze niż bierne przyglądanie. Wystarczy wspólny przekaz (modlitwa), ludzi o te dobre zmiany do Najwyższej Inteligencji, (Boga). Zadziała przy jednoczesnym połączeniu się zaledwie pierwiastka kwadratowego z 1% Polaków – czyli 620.
  Z dupy wziąłem? Nie, z Gregga Bradena:
  [url]http://vimeo.com/51906396[/url]
  W kwantowym ujęciu świata jest to możliwe – gdzie i kiedy zaczynamy?

  [url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7X_TI04x1Bc[/url]

 16. A to treść „modlitwy”, tylko jakiś remix disco polo by się przydał, taki w stylu „Abba Ojcze” 😛

  [quote]http://www.youtube.com/watch?v=HOleWDEHBH4[/quote]

 17. „Lepper się powiesił przez aferę gruntową i seksaferę. A są to dęte sprawy.
  Łyżwiński umiera na raka, bo nie pozwolono mu na leczenie. Proces do powtórki.”

  No nie, „seksafera” to był przecież wynalazek GW właśnie przeciw PiSowi, a Ty to podajesz jako przykład na zło PiS.

 18. widze ze w naszym kraju powoli miarka zaczyna sie przebierac. bogaci jeszcze nie pojeli jednej rzeczy, ze bogactwo kraju (i ich wlasne) jest prawdziwym bogactwem jezeli jest podparte szczesciem (godnym zyciem) najbiedniejszych.
  jak ich tego nauczyc?
  juz to powiedzieliscie, jest 5 metod:
  1. rewolucja.
  ja odrzucilbym tutaj pierwdza literke, bo nie popieram gwaltu i przemocy
  2. ucieczka.
  odrzucam ta metode z punktu widzenia kraju. jednostki ktore uciekaja moga skorzystac lub stracic a krajowi i spoleczenstwu nic ich ucieczka nie da. utraca one cennych obywateli.
  3. zgoda na to bagienko.
  mozna zaakceptowac, ale bierna zgoda nigdy nie uczyni cie szczesliwym
  4. przeczekac dwa pokolenia i modlic sie…
  dobre wyjscie i aktywne, bo czekanie podparte aktywna modlitwa.
  5.przestać patrzeć na to wszystko bezradnie i wziąć się solidnie do pracy. Można do tego wszystkiego, co nas otacza wprowadzić impuls pozytywnych zmian, by dalej toczyły się już lepiej.
  moim zdaniem to najlepsza z opisanych metod.

  zastanawiam sie jak ja moglbym pomoc?

  moze wydac ksiazke? jezeli ona pomoze kilkunastu osobom to juz byloby super. pisalem na forum ecoego.eu jak wyleczylem u siebie swiad, migreny, bole kregoslupa, nadcisnienie krwi. moze do tego dorzucic kilka faktow z mojej biografii, fajnie wszystko opisac i wydac ksiazke?

  a moze byloby dobrze dzialac w kierunku zmian prawnych. polska potrzebuje pieniedzy, jest zadluzona, jak marek pisze nawet nasze prawnuki nie splaca tego? Marek, slyszalem ze grecja, hiszpania i wlochy sa zadluzone po uszy ale polska? Tutaj sie o zadluzeniu polski nic nie slyszy. Mysle ze nalezaloby sie zastanowic skad wziasc pieniadze na splacenie tego dlugu. Zostawienie tego dlugu wnukom byloby gleboko niemoralne. Pieniadze mozna wziasc tylko tym, ktorzy je maja.
  Jak?
  1. Nalozyc duze podatki na majatki.
  2. Wprowadzic nastepujace prawo: nikomu nie wolno dziedziczyc fortun. rodzice itp. moga przepisac na dzieci najwyzej 10% swojego dorobku (lub np. najwyzej jeden milion) a reszta musi automatycznie byc przelana na rzecz spoleczenstwa. te pieniadze bylyby przeznaczane na zaspokojenie najwazniejszych potrzeb spolecznosocjalnych.

  Co wy na to?

 19. A ja właśnie przed chwilką dostałam od babulinki,której usunęłam szwy kapcie robione na drutach 😀 -miałam gdzieś z tyłu głowy Twój art o łapówkach,ale uległam:-)Ale to z wdzięczności a nie by mnie przekupić:-)

 20. No trudno, kwantowe historie muszą jeszcze trochę poczekać, nim zejdą pod strzechy. 😛
  Reszta chyba dobra i zrozumiała? 😀

 21. No to pojechałes po całości Marian. 😯
  [quote=marian]nikomu nie wolno dziedziczyc fortun. rodzice itp. moga przepisac na dzieci najwyzej 10% swojego dorobku (lub np. najwyzej
  jeden milion) a reszta musi automatycznie byc przelana na rzecz spoleczenstwa.[/quote] To nie przejdzie, bo ludzie przeskoczą tę przeszkodę. Po prostu pod koniec życia sprzedadzą swój dorobek i dadzą dzieciom, swoim dzieciom. Wręcz dokładnie i fikcyjnie to zrobią, wcale nie będzie przepływu gotówki, będzie tylko na papierze. Powiedz rodzicom, matce, aby nie dała dzieciom. Z drugiej strony trzeba by wprowadzić chyba przymusową eutanazję, bo co z tymi starymi ludźmi, czy dzieci ich wyżywią i zadowolą lobby farmaceutyczne ze swoich marnych groszy ❓
  Po prostu będą zmuszeni odwrócić się od rodziców, bo muszą ratować siebie i swoje małe dzieci. …
  Można by tak bez końca i zapytam w takim razie, gdzie są ci co roztrwonili kredyty ❓ ❓ ❓ ❓ po prostu są bezkarni i pozostaną i będą zaciągać większe, a społeczeństwo odda swoje majątki, swoje życie 😥

  W imię czego ❓

  Niemoralne, to prawda, dlatego powinniśmy pytać na co poszły te pieniądze, bo ja nie widzę. Widzę jedynie napisy na jakichkolwiek zdobyczach o pochodzeniu z dotacji UE.

  Przywódcy powinni umieszczać podobne, gdy wybudują za społeczeństwa pieniądze.
  Powinni uruchamiać ponownie fabryki, które poszły za bezcen ….

 22. Powiedzcie mi, jaki chcecie dziś tekst. Opowieść fabularyzowana o reptilianach, hodowcach mięsa rejon „Polska”, pragnieniu sławy, czy może coś innego, nie pamiętam bo piłem gin z tonikiem.

 23. Dziękuje Marku. Tak sobie myślę że za wszystkie mile spędzone chwile nad Twoimi felietonami coś Tobie kiedyś na pewno odpalę. Jakąś ładną sumkę. Ale nie wiem kiedy to nastąpi, bo na razie biedny student ze mnie 😀

 24. Dobry pomysł z książką, mały impuls, jak dla mnie cenny. 🙂 Jeśli możesz – zrealizuj go! Na zadłużenie to – wariant Islandzki i po sprawie… . Głównym problemem jest stosunek ludzi do tego co ich otacza, manipulacja myślą, negacja dobra, itd.
  Znasz może jakieś wiejskie miejsce dla pięciu osób w Twoim obecnym kraju? 😀

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=dvkDF7qCJtc[/url]

 25. Niezależnie od tego jaką partię czy organizację się skrytykuje, to reakcja fanatyków zawsze będzie taka sama – zaliczą krytykującego do grona najbardziej znienawidzonych wrogów (których już nie często uważają za ludzi lub normalnych – proces dehumanizacji). Nie jest istotne, czy naprawdę jest zwolennikiem ich przeciwników – w opinii fanatyków musi być z wrogiego obozu, bo inaczej nie są w stanie podważyć jego wiarygodności i zbić argumentów (podziały „my kontra oni”).
  A dlaczego muszą walczyć z taką mocą o to w co uwierzyli? By nie poczuć dysonansu, by nie mieć możliwości zastanowienia się czy ktoś akurat nie ma racji, bo to by oznaczało, że oni się mylili, a przyznanie się do błędu to byłby ciężki cios dla ich EGO. Akurat Ciebie i czytelników to dziwić nie powinno 🙂

  Odnośnie wyroku i całej sprawy – to jest tylko i wyłącznie ochłap rzucony gawiedzi, by pokazać, jak to bezwzględnie się walczy z patologiami. Tyle, że po prostu poświęcono gościa w formie „kozła ofiarnego”, bo ledwo co mu łapownictwo udowodniono po takich srogich zapowiedziach. Nie wnikam, winny czy niewinny. Ja pytam, gdzie są setki skazanych za korupcję lekarzy? I to nie na bazie jakiś tam kwiatów i trunków. Jaka to walka z korupcją skazanie jednego lub kilku? A gdzie lekarze z porządnymi wyrokami za błędy w sztuce?

 26. amergold z 600 milionami to chuj, z firmy w której pracuje wyparowało 2,5 miliarda plnów, prezes nastepnego dnia po zwolnieniu( majacy 67 lat) dostał prace jako dyrektor od kontaktów z zagranica w orlenie.dostał odprawe 9 milionow i sadzi sie o kolejne 7 bo tak mial zapisane w kontrakcie a firma stoi na skraju bankructwa

Dodaj komentarz

Top