Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Pan Eli Roth – hańba ignorancji

Pan Eli Roth – hańba ignorancji

W związku z oczekiwanym wejściem na ekrany kin najnowszego filmu Pana Quentina Tarantino „Bękarty wojny”, cieszyłem się na myśl o jak zwykle świetnej rozrywce którą zawsze zapewniał mi ten reżyser (no może z wyjątkiem Kill Billa który uważam za dobry, ale nie świetny jak np. Legendarne Pulp fiction czy Grindhouse). Jednak wypowiedź pana Eli Rotha, aktora i przyjaciela reżysera kompletnie zepsuła mi ochotę na ten film. Oto wywiad z Panem Eli Rothem:


„Polacy zawiedli Żydów”
Eli Roth, aktor grający w najnowszej produkcji Quentina Tarantino „Bękarty wojny” oskarża Polaków o antysemityzm. W wywiadzie promującym film o żydowskim oddziale mordującym nazistów, aktor twierdzi, że Polacy zawiedli jego rodzinę – pisze „Dziennik”.

Jak twierdzi jeden aktorów grających w filmie, prywatnie przyjaciel reżysera, Eli Roth, Polacy nadal mają problem z rozliczeniem się z tamtymi czasami. Więcej: jego zdaniem jesteśmy współodpowiedzialni za zagładę Żydów.

– Uważa pan, że sformułowanie, które padło kilka miesięcy temu w niemieckiej gazecie – „polskie obozy zagłady” – jest zgodne z prawdą historyczną? – pyta Dziennik.

– Dziadek opowiadał makabryczne historie z Białegostoku, gdzie się urodził. Z jego relacji wiem, że winni Zagłady byli nie tylko Niemcy, ale wszystkie kraje, które okupowali: Polska, Litwa, Rumunia, Chorwacja. Jedynie król Danii miał odwagę założyć żółtą gwiazdę.

– Nie widzę nic złego w tym, że pisze się wreszcie wprost o tym, że Polacy zawiedli Żydów – kontynuuje Roth. Nie mówię, że tak jest teraz, ale musicie przyznać, że teraz też macie wielki problem z antysemityzmem. Najgorsze co możecie zrobić, to udawać, że nic się nie zdarzyło. A jak jeszcze raz przeczytam tekst jakiegoś debila z Izraela, że „Bękarty wojny” podważają wagę holokaustu, to dostanę piany. Takich idiotów powinno się wyrzucać z pracy.

– Czyli zamiana „Auschwitz” na „Oświęcim” w niemieckich publikacjach nie oburza pana. Nie widzi pan w niej żadnej manipulacji?

– Jeśli jest polska nazwa na Auschwitz, powinno się jej używać. To Polacy zawiedli członków mojej rodziny, która zginęła w holokauście.
Panie Roth. Pisząc tak o narodzie którego 6 milionów obywateli zostało bestialsko zamordowanych, z czego całkiem pokaźna liczba za pomaganie Żydom za co groziło rozstrzelanie całej rodziny, pokazuje Pan nie tylko swoje nieuctwo i kompletną ignorancję cechującą młodego, roszczeniowo nastawionego do świata nieopierzonego Żyda z USA który kompletnie nie rozumie realiów wojny, ale dla mnie, jako dla osoby której babcia mając w okresie wojny trójkę dzieci ryzykowała życiem chroniąc Żydów, tracąc cały dobytek w czasie wojny (a mój ojciec zdrowie gdy jako 4 latek po powstaniu w głodzie po 20, 30 km dziennie z babcią musieli się przemieszczać, mając gruźlicę) jest Pan zwykłym gówniarzem i powinien Pan dostać w pysk za swoje żałosne, antypolonijne, rasistowskie i ksenofobiczne wypowiedzi.


I żeby zamknąć ten nieprzyjemny, tyczący sie Pana osoby temat – to nie Polacy zawiedli Żydów ponieważ Państwo polskie nie istniało, bylismy pod nieprawdopodobnie wręcz okrutną okupacją, ale Pana Żydowscy ziomkowie z USA którzy się odwrócili od Żydów w Europie i nie chcieli ich przyjąć, prawdziwy holocaust zaczął sie po konferencji w Wannse w 1942, przed porażką w Moskwie były cały czas plany wysiedlenia Żydów na madagaskar Angielskimi statkami po wygranej z nimi wojnie. I jak mówił Pan Marek Edelman, do powstania w getcie AK dostarczyło 50 pistoletów, a bardzo bogate Żydostwo posiadające większość banków i przemysłu medialnego w USA – nic. Tak się kończy pomaganie Żydom, napluciem ludziom oddajacym za nich zycie w twarz. Panie Roth – jest Pan wielkiem wstydem i hańbą dla wielu porządnych, uczciwych Żydów, i takimi wypowiedziami rujnuje Pan nasze stosunki, jątrzy, mąci, wzbudza nienawiść.

Reasumując – na film pójdę, pewnie z jakąś ładną dziewczyną i popcornem, ale z pewnym niesmakiem mimo wszystko.

 

5 thoughts on “Pan Eli Roth – hańba ignorancji

  1. widocznie wiedza tego pana ogranicza się do tego co dziadek powiedział,bo dziadek powiedział…wielki wyrośnięty szkodliwy dzieciak,niech smoka poszuka bo mu wypadł z oplutego buziaka

  2. Zgadzam sie z Mistrzem… ta wojna zebrała swe żniwo nie tylko wśród żydów, powinni o tym pamiętać, w obozach śmierci ginęli męczeńsko także ludzie innych narodowości. Czy nie moża tego zostawić w spokoju i zająć się ważniejszymi sprawami, np technologią która ograniczy emisję gazów cieplarnianych które przyczyniają się do zmian klimatycznych… Jak tak dalej będzie to za kilkaset lat może już nie będzie miał kto wytykać nam antysemityzmu, bo nasz klimat będzie przypominał wenusjański.

  3. Ale co ty sie tak burzysz.Gosc pewnie nie wie nawet gdzie Polska lezy to lepiej dac sobie spokoj.Antysemityzm w Polsce jest taki sam jak w innych krajach na swiecie a utozsamianie tego tylko z naszym ktajem dowodzi braku znajomosci tematu.

Dodaj komentarz

Top