Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Uwarunkowanie wyborcy PO

Uwarunkowanie wyborcy PO


Z pewną dumą wklejam Państwu mój stary artykuł (20 marca 2008) z mojego bloga na onecie który opanował wszystkie niemalże fora, nie tylko polityczne w Polsce. To co jednakże mnie boli to to że ludzie którzy go wklejają nie piszą pod koniec kto jest jego twórcą. Ok, nie chcę od nikogo pieniędzy póki wkleja to prywatnie i nie czerpie z tego finansowych korzyści, ale jestem na dorobku, chcę się przebić i każda reklama w necie mi sie przyda, więc dziwi mnie ta niechęć do wskazania autora. To co mnie ostatecznie wkurwiło to fakt że próbują artykuł ulepszyć wprowadzając według swojego widzimisię przeróbki do niego, co czyni z artykułu gniota. Chcecie go uaktualnić? napiszcie do mnie, zrobię to i wam wyślę jak trzeba ale nie bierzcie się do tego sami, bo spieprzycie coś naprawdę fajnego w tym zalewie szmiry i bylejakości na forach.

No dobrze, pochwaliłem się swoim talentem, popiesciłem pod ryjkiem nowotwór niskiej samooceny, a teraz zapraszam do lektury.

Uwarunkowanie wyborcy PO

To znany mechanizm od wieków, stosowany z wielkimi sukcesami w Polsce.

Polega on na wiedzy co jest w danym momencie modne, trendy – czyli pożądane, i co jest niemodne. Co jest w Polsce trendy a co jest żałosne, niemodne? Trendy jest elegancja, ładne garnitury, wysublimowana uroda, dobry gust, bogactwo i smak wyższych sfer, kultura, salony, najlepsze marki. Niemodne jest natomiast tzw. „wieśniactwo”. Dresiki, zaciąganie w mowie, miejsca w postaci remizy strażackiej, brudne paznokcie, tipsy, stodoła, widok pola, krówek.

A więc mamy jakis rząd, czyli jak przez ostatnie 19lat mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą w białych rękawiczkach, (wyjąwszy okres rządów PIS) która pasożytuje na kraju i mówiąc nieładnie, po prostu kradnie tworząc prawo które może wykorzystywać i naginać, a ukradzione pieniądze rozdaje swoim członkom.

I teraz zaczyna się wojna psychologiczna – zestawia się na zasadzie skojarzeń – złodziej przewalajacy grube pieniądze na lewych prywatyzacjach – ubiera się go w ładny garnitur, i powtarza słowa klucze kodujące podświadomość – Europa, styl, szyk, elegancja. Czyli koduje nam się takie zestawienie, i teraz wystarczy pokazac w telewizji uśmiechniętego złodzieja w garniturze od Versace, i podświadomość reaguje zwracajac nam sugestię, zalewajac nas miłymi uczuciami które zostały tam wprowadzone.

Potem sie zestawia uczciwego człowieka, np. któregoś z braci Kaczyńskich który chce odsunąć od władzy ludzi którzy donosili na kolegów, kradli itd., i rzuca się hasła typu – nienawiść, oszołomstwo, pieniactwo, klótnie, jątrzenie, złość, bieda, smutek, brzydota. Gdy pokazują Kaczyńskiego w telewizji, zalewają nas uczucia gniewu, zakłopotania, zażenowania. Zauwazyłeś to? to się nazywa uwarunkowanie, i odruch Pawłowa.

Wie o tym każdy spec od reklamy. Zasada psychotechniki sprawdza się w  polityce doskonale tak samo, jak kodowanie ludziom zachwytu do proszków do prania. Nie wierzysz? czy myślisz ze jakby te metody nie działały, to firmy by płaciły miliardy dolarów na reklamę? sprawdź sam, spytaj przeciętnego człowieka czemu tak bardzo nienawidzi Kaczyńskiego. Odpowie że – „zobacz co oni robią, jak podzielili ludzi, jak jątrzą” każdy z tych zarzutów jest smieszny i wyssany z palca, no chyba ze zamykanie morderców w więzieniach można uznać za dzielenie ludzi a pogonienie klanów prawniczych i notariuszów, zniesienie składki rentowej, zniesienie podatków od spadków i wiele, wiele innych uznamy za nienawiść, Gdy zaczniesz dopytywać o szczególy, wyborca PO wpadnie w furię, zaśmieje się, bądź będzie chciał Cię pobić czy opluć jeśli będziesz wizualnie słabszy.

Powtarzanie i zasada skojarzeń, to typowe narzędzie do zmiany osobowosci człowieka. Sam ich używam w pracy nad sobą, więc doskonale widzę jak ludzie są zwyczajnie robieni w konia, i są z tego dumni.

Cały dramat polega na tym, że nawet gdy człowiek uświadomi sobie ze został oszukany, tkwi w tym. Zostało to dokladnie opisane przez psychologów społecznych, podam wam chętnie przykład – świadkowie Jehowy kilka razy mieli ogłaszany koniec świata. Wyprzedawali wszystko co mieli, i gdy się okazywało ze koniec swiata jednak nie nadszedł a oni zostali golasami, ich wiara jeszcze się zwiększała – guru mówił że wyprosił jednak u Boga żeby nie robił końca świata i im to wystarczało by wierzyć jeszcze mocniej. Dziwisz się, że wykształceni mądrzy ludzie okazali sie aż tak naiwni? tu nie o wykształcenie jednak chodzi, chodzi o to że taki człowiek przyznając się sam przed sobą jak bardzo został wykorzystany i oszukiwany, straciłby do siebie szacunek – więc brnie dalej jeszcze mocniej. Tak jak kobieta zgwałcona która wierzy że to jej wina, ze facet nie umiał się powstrzymać i „musiał” to zrobić. Podobnie i wyborca PO, nawet jak zacznie sobie zadawać pytania, patrzeć co się dzieje wokoło niego, rzadko kiedy przyzna że został oszukany. Wtedy zaczyna działać mechanizm projekcji, i za własną naiwność i upodlenie obarcza Kaczyńskich, których zaczyna naprawdę nienawidzieć, za swoje upokorzenie.

Wielu ludzi często mnie pyta, czemu się bawię w politykowanie skoro zajmuję się zupełnie czymś innym? to proste, poprzez to że sam kształtuję swój umysł, i bardzo się interesuję manipulacjami, widzę jak ludzie zostali oszukani, więc o tym piszę. U Kaczyńskich widzę masę wad i błędów w polityce, mają też wiele rzeczy na sumieniu, jednakże nie ma w Polskiej polityce ludzi którzy byliby od nich uczciwsi i profesjonalni jako politycy. Natomiast Tusk to zupelne dno, i trzeba być naprawdę mocno zmanipulowanym żeby tego nie widzieć – na mnie większość manipulacji nie działa, bo ja cały czas obserwuję sugestie które maja na mnie wpływ, więc nie mają do mnie dostępu – po prostu zamykam im drzwi przed sobą.

A co do mnie, wiele razy spotkały mnie przykrości gdy stwierdzałem w dyskusji że głosowalem na Kaczyńskich. Wiele razy się spotkałem z uwarunkowaną nienawiścią do mnie, że śmiem mieć inne zdanie niż ślepy tłum. Jak to dobrze że umiem dać w pysk porządnie, w innym wypadku byłbym nie raz dotkliwie pobity przez wyznawców jedynie słusznej trendy partii politycznej.

Odruch Pawłowa – pokazujesz wyborcy PO zdjecie Kaczyńskiego, wpada w furię, źle się czuje, kręci mu się z jadu zalewającego całe ciało w głowie. Pokazujesz zdjęcie Tuska z siatką jabłek, Pawlaka na kartoflisku z kosą – wpada w ekstazę, w przyjemny stan umysłu, odpręża się. Zaprogramowanie oczywiście też się dokonuje u wyborców PIS, ale na znacznie mniejszą skalę. Takiej agresji jak u wyborców PO nie widziałem u stronników żadnej partii politycznej. A teraz ta agresja wzrasta, ceny wszystkiego wraz z jabłkami szybują w górę, pensje stoją w miejscu, autostrady stoją, zapaść na giełdzie, inwestorzy uciekają. Zaczyna się obiecywana nam Irlandia.

Jak Państwo widzą, dla każdego w miare inteligentnego człowieka było jasne co będzie po rządach Tuska. Nie trzeba byc wróżką by wiedzieć rok temu że nachapią się chłopaki i znowu będzie jak za Balcerowidza Eldorado dla pachnących czosnkiem biznesmenów którzy zadowoleni z walizkami pieniędzy wyjeżdzali do USA, a dla reszty dumnych karpi że głosowały za przyśpieszeniem świąt – biedka i dlugi, marudzenie i narzekanie, jak zwykle.

.

49 thoughts on “Uwarunkowanie wyborcy PO

 1. Użyteczni idioci, oceniający po wyglądzie, sprokurowali na dodatek całą górę inwektyw, przekleństw, którymi się do dziś nakręcają.
  Po dwóch latach nierządu kondonii nadal toczą pianę z pryszczatych mord i rzucają mięsem: ” kaczki, pisuary, kartofle, pisdzielce” itp. A im gorzej tym bardziej winią kaczki a nie ukochane słoneczko Peru.
  Bo gdyby sami przed sobą przyznali się do błędu i poddania się manipulacji to musieli by też przyznać sami przed sobą że są idiotami użytecznymi dla mafijnej kld-owskiej ferajny bolka.

 2. Do dziś mnie śmieszy jak PO wrzeszczało że PIS zabija ludzi bo autostrad nie buduje, Mrożek się chowa. A występy Niesiołowskiego możn porównac tylko z pewnym Austriackim krzykaczem, tylko że tamtego sluchali z szacunkiem. Jak mozna głosowac na partię ktorą reprezentuje facet który doniósł na swoją kobietę i wydal kolegów?

 3. PO to nie liberały, tylko tacy sami socjaliści (ekonomiczni) jak pis.

  artykuł banalny, nic nowego nie napisałeś (nawet rok temu), ale trudno się z Tobą nie zgodzić.

  pozdrawiam

 4. Jest jeszcze rozróżnienie inne – socjalista uczciwy i nieuczciwy. Jakoś w całej Europie mamy socjalizm i wszędzie ludzie do niego chcą uciekać, USA to też socjalizm. A socjaliści z PO robia to co robią, tylko rozkładają to państwo na lopatki.

 5. z tą różnicą że w usa jednak rokują jakąś nadzieję na ucieczkę od socjalizmu. ostatnie strajki w sprawie komunistycznego wydania służby zdrowia pokazały że jednak społeczeństwo pamięta założenia na jakich powstało USA. gdzie każdy pracował na siebie, a rząd dysponował jedynie 3% PKB…

  Europa jest stracona, to się musi zawalić

 6. To jakim cudem Irladnia wprowadzając socjal się rozwijała? możesz to wytlumaczyć? tam sa 900 euro zasiłki bezterminowe, dodatki na dziecko i wiele innych by człowiek mógl godnie zyc, i dzięki temu sa wysokie pensje bo pracodawca nie da malej, bo zasilek wystarcza na życie. Ludzie duzo zarabiaja, duzo kupuja i jest ok. Gdy zrobic tam liberalizm to bylaby grupka super bogaczy,tez mala grupka sredniej i reszta nedzy. gadanie ze jkazdy moze sie wybic jest smieszne, jakim cudem sie wybijesz sam kontra wielki biznes? wiedza to w Europie i na sukces szansę ma każdy a nie wybrana grupka bogaczy. Europa jest stracona przez emigrantów którzy sie rozmnazaja w gigantycznym tempie, i nienawidza tego systemu ktory ich karmi, ale na pewno nie przez socjal. O tym że się rozwali to mowi Korwin Mikke, od 20 lat, z wiadomym skutkiem 😆

 7. Niesioł to wjątkowo plugawa kreatura.
  Dobitnie świadczą o tym akta IPN.
  To zarazem czołowy przedstawiciel antylustracyjnej „partii”.
  Ostatnio ostro włazi w tyłek łubiance publicznie twierdząc że Katyń nie był ludobójstwem.
  Takiego ma wicemarszałka kondonia.
  Ja tego czegoś Polską nazwać nie mogę !

 8. 2szarozielone już Ci to wytłumaczyła dosadnie, a Ty dalej swoje;) zostań przy sterowaniu świadomością lepiej.

  ps, a korwina mikke to Ty lepiej posłuchaj, to jest przykład człowieka który dorobił się swoją pracą, a nie żebraniem o datki na stronie internetowej, czy w urzędach pracy

 9. Tak, wytlumaczyla mi pisząc że jestem załosny. Ty mi tez wytłumaczyłeś swoje brednie tym że jestem głupkiem i ignorantem, żebrakiem, i na tym się skończyła dyskusja. Powinno Cie to w sumie cieszyć ponieważ w Europie Twoje poglądy (a raczej nie Twoje tylko cwaniaczków którzy Ci je skojarzyli z nowoczesności i byciem trendy) są uważane przez najlepszych ekonomistów i noblistów za ciemnogród, zacofanie i ciemnotę.

  Mam do Ciebie pytanie a propo tego żebrania rzekomego którym się tak rozkoszujesz – człowiek Korwina Mikke, Pan Michalkiewicz, ogłosił na stronie zbiórkę pieniędzy dla siebie co umotywował że go blokują z pracą, rozumiem że uważasz ze zrobił ok, prawda? w końcu każda popularna strona ma opcję „donate” czyli jak ktoś chce może wpłacić pieniądze. Natomiast jeśli ja ogłaszam dobrowolną składkę na serwer i stronę to jestem żebrakiem?

  Czy jako nowoczesny liberał, człowiek oświecony, móglbyś mi wyjaśnić ta zastanawiającą sprawę?

 10. Cd.

  Czy jako nowoczesny liberał, człowiek oświecony, móglbyś mi wyjaśnić tą zastanawiającą sprawę? i czemu gdy proszę o przykłady sukcesów liberalnych obrazasz mnie, wyzywasz, wyśmiewasz?

  Chciałbym Ci także przypomnieć ze to jest moja strona, a nie forum, i za kolejne wulgarne określenie wylatujesz stąd na zasadzie bana IP, gdziecznie Cie informuję.

 11. hehe za chudy jesteś w uszach zeby mnie znowu sprowokować;)

  Michałkiewicz – człowiek, jak człowiek – robi dokładnie to co Ty, tyle że z większym taktem. no ale w sumie niewielka różnica. czy to że inni żebrzą zmienia to że Ty żebrzesz?

  nie mam pojęcia gdzie kiedykolwiek słyszałeś z moich ust jakiekolwiek wulgarne określenie na swój temat, chyba tracisz kontakt z rzeczywistością

 12. Ciebie nie trzeba prowokować, sam wchodzisz do dyskusji kompletnie nieprzygotowany, a gdy padają celne argumenty obrazasz dyskutanta po czym uciekasz, przerabialiśmy to nie raz na forum. Spędziłem wiele czasu udowadniając Ci kompletny bezsens tego co mówisz, wklejałem informacje, fakty, liczby, tabelki – ale Ty po prostu zwiałeś. Najpierw obrazisz, wyśmiejesz, a potem jak uciekasz. I Ty jesteś dziennikarzem? pewnie tak jak 2 szaro, wszyscy sławni i bogaci a wypowiedzieć się sami jasno nawet nie umieją 😀

  A jesli chodzi o rzekome żebranie – może przyznaj się sam przed soba że jesteś zazdrosny że ludzie mi chętnie wpłacają pieniądze? ale to nie za free, wiesz dzieciaku ile ja lat musiałem pisać? ile czasu poświęcic wcześniej na bloga a teraz na tą stronę?

  Jesteś liberalem, cenisz Korwina. A więc musisz cenić wybor ludzi na co chcą przeznaczyć swoje pieniądze, prawda? jasne ze tak. Więc czemu tak Cię oburza że ludzie z własnej woli, nie zmuszani, chętnie mi wpłacają pieniądze za moje artykuły? to ich wola, ich sprawa. Zaakceptuj to.

  Dlatego właśnie nie lubie liberalow, nie tylko za to że sa pożytecznymi idiotami którymi można łatwo manipulować i okradać, ale dlatego że są zwyczajnie hipokrytami którzy jedno mówią a raczej wrzeszczą, a drugie robią. Pogonili was wszędzie w cywilizowanym świecie, i tylko w tej bananowej republice jeszcze możecie pisac te brednie o tym ze płacicie na moje zasiłki, kiedy zasiłków nie ma, a artyści (rzekomo nim jesteś) płacą polowe podatku, jednego z najniszych w Europie.

 13. Cd.

  A więc musisz cenić wybor ludzi na co chcą przeznaczyć swoje pieniądze, prawda? jasne ze tak. Więc czemu tak Cię oburza że ludzie z własnej woli, nie zmuszani, chętnie mi wpłacają pieniądze za moje artykuły? to ich wola, ich sprawa. Zaakceptuj to.

  Dlatego właśnie nie lubie liberalow, nie tylko za to że sa pożytecznymi idiotami którymi można łatwo manipulować i okradać, ale dlatego że są zwyczajnie hipokrytami którzy jedno mówią a raczej wrzeszczą, a drugie robią. Pogonili was wszędzie w cywilizowanym świecie, i tylko w tej bananowej republice jeszcze możecie pisac te brednie o tym ze płacicie na moje zasiłki, kiedy zasiłków nie ma, a artyści (rzekomo nim jesteś) płacą polowe podatku, jednego z najniszych w Europie.

 14. „Spędziłem wiele czasu
  udowadniając Ci kompletny bezsens tego co mówisz, wklejałem informacje,
  fakty, liczby, tabelki – ale Ty po prostu zwiałeś.”

  hehehe niezły jesteś:D widzę że manipulacja idzie Ci coraz lepiej;) no nic, dość tych głupot mam ciekawsze rzeczy na dzisiaj;)

  pozdro

 15. No właśnie, zaczynają się argumenty a Ty zwiewasz, czyli stara dobra norma. I po co tak kłamać, przecież na forum jest nasza dyskusja, więc po co? Ale wróćmy do żebractwa. Pogląd ten rozpropagował mój słynny komentator Sławek (art: nagły atak blagiera) który po dostaniu się na forum gdzie pisałem, pisał o rzekomym żebraniu właśnie między innymi moim, a przy okazji o tym że jest doktorem, ma rodzinę, pracę i jest szczesliwy a ja jestem oszołomem i zerem, czyli standard znany od prawie półtora roku. Hasło te ochoczo podchwycili inni. A co to jest żebranie? zgrywanie litości i zbieranie kasy. Czy ja proszę gdzieś o litość? nie, piszę że jeśli ktoś chce może wspomóc stronę, i apel ten zrealizowali moi czytelnicy z działu „sponsorzy” za co serdecznie dziękuję. Nie ma to nic wspólnego z żebractwem, ale oczywiście sporo osób bardzo podnieca pisanie że jestem żebrakiem. I proszę bardzo, ale nie na mojej stronie.

  Chyba nie wypada obrażać kogoś na stronie gdzie właściciel zainwestował swój czas i pieniądze, prawda? to jest w pewien sposób wyłudzenie moi drodzy, nieprawdaż? 😆

 16. Cd. Nie ma to nic wspólnego z żebractwem, ale oczywiście sporo osób bardzo podnieca pisanie że jestem żebrakiem. I proszę bardzo, jeśli daje to komuś przyjemność powtarzanie sobie tego to czemu nie? ale nie na mojej stronie.

  Chyba nie wypada obrażać kogoś na stronie gdzie właściciel zainwestował swój czas i pieniądze, prawda? to jest w pewien sposób wyłudzenie moi drodzy, nieprawdaż? 😆

 17. po co się nim przejmujesz,może jest nieco zazdrosny?załóżcie się 🙂 niech sam napisze coś fajnego ,wystawi apel Twojego charakteru,i zobaczymy na ile wycenią jego teksty potencjalni czytelnicy,to będzie fajna zabawa 🙂 życzę Ci żebyś miał kiedyś stronę zabezpieczoną hasłem dostępu odpłatnym i żeby spokojnie funkcjonowała,wtedy nie nazwą tego żebractwem a wymogiem i sprzedażą.to chyba miłe że za darmo można czytać o czymś wartościowym

 18. no tak się akurat składa że zarabiam pisaniem i płacone mi jest od tego co i ile napiszę – tak, że akurat pudło z tym argumentem. Różnica polega na tematyce (skrajnie inna) i tym, że moje teksty się drukują i sprzedają, natomiast mareczka trafiają do internetu. jedyne czego mogę mu zazdrościć to zaciętości z jaką tworzy coraz to nowe artykuły.

  pozdrawiam!

 19. Nie Masonie, Ty piszesz że zarabiasz, a anonimowo można napisać co ślina na język przyniesie. Udowodnij że to prawda, pokaż gdzie piszesz, wtedy może zobaczymy kto więcej może. Bo na razie ja mam bardzo znany blog i stronę na którą Ty przychodzisz żeby pisać, kłamstwa zreszta, a Ty tylko słowa. Pozdrawiam.

 20. w zyciu Ci nie pokażę kim jestem. już sam fakt przyznania się, że dziennikarzem wyrzucasz mi w każdej dyskusji. Nie mam zamiaru być tropiony z kim mieszkam, ile zarabiam i w jakiej dokładnie gazecie pracuje.

 21. ok ok 🙂 ale ja pisząc o zakładach brałam pod uwagę,że możesz brać kasę od pracodawcy za swoje teksty,który potrzebuje Ciebie żeby samemu zarabiać,masz pracę gdzie możesz popisać,kupują załóżmy gazetkę żeby poczytać o różnych rzeczach gdzie Ty jesteś między innymi,a może nawet wydajesz książki bo masz już takie możliwości:-)a to wszystko to trochę co innego niż proponowany zakład:-)jakby Marek zatrudnił się gdzieś,bo miał szczęście lub wypracowaną pozycję,to też go kupią w gazetce bo napisał na temat na który jest np popyt,zakład żeby był sprawiedliwy musi dotyczyć pisania skierowanego do osób które nie muszą za to zapłacić żeby to mieć a z własnej woli zapłacą chociaż właściwie mogłyby to mieć za darmo i które same wycenią wartość,widzisz wszystkie Twoje teksty sprzedają się a Marek nam napisze też za darmo:-)czyli jest milszy bo Ty za darmo to nie napiszesz,a może?:-)

 22. niestety na książki jeszcze nie mam warunków. znaczy miałbym pewnie gdybym się postarał, ale na razie brakuje dobrego tematu.

  co do darmowych publikacji to niestety miejsce, w którym dzielę się swoją wiedzą za darmo zarabia samo na siebie – z reklam w zupełności wystarcza na utrzymanie serwera dedykowanego. poza tym nie jestem właścicielem tego miejsca

  w każdym razie z całą pewnością zakład bym przegrał, gdyż nie chciałoby mi się codziennie płodzić długaśnych artykułów, mam w życiu dużo ciekawszych rzeczy do roboty;)

 23. no ja wiem, nie chciałoby ci się ale mówiliśmy o tym co by było gdybyś się zmusił i wszedł w zakłady czyli gdybyś to stworzył i przekonał się na ile wycenią,a nie czy by się chciało czy nie chciało :)ja też mam dużo ciekawych zajęć a jednak ciągnie mnie tutaj:-)i zobacz Ty tez jakoś się tak z nami miło zasiedziałeś,mimo tych ciekawszych rzeczy,no nie zaprzeczaj 🙂

 24. zasiedziałem, bo interesuje mnie fenomen mareczka, przy czym moje zainteresowanie to raczej zdziwienie niż podziw.

  to drugi człowiek jakiego poznałem o którego rozbijają się argumenty, z którym można dyskutować, ale do niczego to nie prowadzi. nawet jeśli wyciąga jakieś wnioski z dyskusji to w swoim zacietrzewieniu nie da po sobie tego poznać, dalej udaje mistrza patrzącego z góry na maluczkich. każdą krytykę odbiera jako atak „grubych i głupich ludzi, których rodzice bili w dzieciństwie”. z tą różnicą, ze człowiek którego wcześniej poznałem odrzucał od siebie, ludzie od niego uciekali, natomiast mareczek jak widać znalazł wręcz grono wielbicieli, którzy na dodatek wierzą, że za 3 lata będzie wojna, bo mareczek tak napisał w swoim blogu. tak, to jest fenomen, tylko się zastanawiam jak go interpretować

 25. a widzisz ja myślałam,że Ty jesteś tak pewny wygranej że i nawet krótkimi i tygodniowymi byś wygrał:-)

 26. tylko tu kompletnie nie o to chodzi czy bym wygrał, czy bym nie wygrał.

  spojrz od czego się zaczęło – od najazdu na JKM i wytknięcia mareczkowi że to człowiek sukcesu. nie wiem w ogole po co się skupiać na tej kasie – dla mnie to zebractwo, no ale nie az tak wazne zeby w ogole sie na tym skupiac. mareczek smieszy mnie nie przez to jak zarabia, a przez to jak sie zachowuje

 27. hmm to już oddzielny temat,chciałam wyjaśnić sprawę która nie spodobała mi się i chyba wyjaśniłam,natomiast od siebie mogę powiedzieć w skrócie że prawie wszystkie blogi itp nudzą mnie a ten w ogóle mnie nie nudzi 🙂 jest tutaj coś bardzo wartościowego czego nie ma gdzie indziej,życzę miłego dnia

 28. ale jeśli chce się komuś zwracać uwagę to samemu trzeba być hmm kulturalnym?jeśli mówisz że ktoś Cie śmieszy i to poprzednie o czym długo rozmawialiśmy ale chyba niepotrzebnie to obrażasz i gdybyś o mnie tak powiedział w miejscu gdzie było dotąd kulturalnie i miałabym taką władzę to bym Cie wyprosiła

 29. oj, ale ja z mareczkiem rozmawiam nie od wczoraj. poza tym zamieścił tutaj rozmowę ze mną, wyzywając od „dziennikarzyny” w komentarzach. grzeczny nie jestem, obaj mamy równo za uszami.

 30. Czyli po tych wszystkich kłamstwach i manipulacjach które uskuteczniałeś, mam Ci uwierzyć na słowo że jesteś dziennikarzem? dobre 😀

 31. Ja piszę i z tych artykułów są niemal trzy książki które zostaną wydane. To są realne pieniądze, za którymi pójdzie jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy, dla mnie i moich czytelników. Moja strona jak widzisz, nie ma uciążliwych i w sumie upokarzających reklam – dzięki czytelnikom. Zauważyłeś? jakich ciekawszych? z tego co widzę siedzisz całymi dniami na forum gazety, przecież mozna wejść i sprawdzić, po co tak bajdurzyć? 😆

 32. Wymiana argumentów między nami polegała na kłamliwym podaniu przez Ciebie cyferek – podałem Ci je, dotyczące podatków w Europie i Polsce, i wysżło dokładnie to co ja twierdziłem. Wtedy na mnie nabluzgałeś i uciekłeś. Potem była 2 szaro która wkleiła art że w Irlandii nie było pomocy socjalnej ktora dała wielki napęd temu krajowi, więc znalazłem publikację że jednak były, przyznales mi sam polowicznie wtedy rację a 2szaro bluzgnęła i zniknęła. I Ty mowisz o argumentach? jakich? to podaj mi je, pytam po raz chyba setny – jakim cudem wszedzie gdzie jest liberalizm jest nędza, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja z liniowym. A wszędzie tam gdzie socjal jest dobrze. Irlandia zaczynala z nędzy, i między innymi dzieki socjalowi wyszla z nedzy, jakim cudem? czemu wszyscy noblisci z ekonomii wysmiewaja liberalizm jako zacofanie i ciemnogród? odpowiesz na to, czy znowu uciekniesz?

  Ale idźmy dalej – sam w dziecinstwie bylem gruby, i jestem lekko nadal, wiec pisanie ze wszystkich o to oskarżam to kolejny zarzut wyssany z palca. I o jakiej dyskusji mówisz? dyskusja to logiczne fakty, a Ty mnie obrazasz a nie dyskutujesz. Gdzie Twoja odpowiedź na moje argumenty o żebraniu, którym mnie obraziłeś? czemu nie szanujesz jako liberał wolnej woli ludzi którzy chcą mi zaplacic, i zapłacili? kilka tysięcy to nie jest dużo biorąc pod uwagę moją ciężką pracę, zapewniam Cię.

  A co do ludzi którzy mnie czytają, czemu to robią? to proste, czują brak ściemy i naturalność. To jest ten wabik. gdybym nie pisał na tematy duchowe i psychologiczne tylko o miłości i związkach, mialbym juz setki tysiący czytelników plus wiele książek na koncie. Jednak idę w to co kocham, i na tym też zarobię, już zarabiam. Zresztą teraz mam stałych czytelników koło dwustu w Polsce i za granicą, więc tez nie przesadzajmy z tymi wielbicielami.

 33. Ale idźmy dalej – sam w dziecinstwie bylem gruby, i jestem lekko nadal, wiec pisanie ze wszystkich o to oskarżam to kolejny zarzut wyssany z palca. I o jakiej dyskusji mówisz? dyskusja to logiczne fakty, a Ty mnie obrazasz a nie dyskutujesz. Gdzie Twoja odpowiedź na moje argumenty o żebraniu, którym mnie obraziłeś? czemu nie szanujesz jako liberał wolnej woli ludzi którzy chcą mi zaplacic, i zapłacili? kilka tysięcy to nie jest dużo biorąc pod uwagę moją ciężką pracę, zapewniam Cię.

  A co do ludzi którzy mnie czytają, czemu to robią? to proste, czują brak ściemy i naturalność. To jest ten wabik. gdybym nie pisał na tematy duchowe i psychologiczne tylko o miłości i związkach, mialbym juz setki tysiący czytelników plus wiele książek na koncie. Jednak idę w to co kocham, i na tym też zarobię, już zarabiam. Zresztą teraz mam stałych czytelników koło dwustu w Polsce i za granicą, więc tez nie przesadzajmy z tymi wielbicielami.

 34. Ależ hipokryzja 😆 Zbieranie kasy żeby strona była ładna, szybka i dobrze działała to żebractwo, ale zmuszanie czytelników do oglądania niechcianych reklam to jak nazwiesz? czy to nie jest zbieranie na siłę od ludzi pieniędzy, wyłudzanie, brutalne i nieuczciwe? a u mnie płacił tylko ten kto chciał i miał ochotę, wielu nie zapłaciło i nie ma problemu, żadnego. Czemu jesteś takim hipokrytą? 😆

  Mason – Ty po prostu okradasz ludzi zmuszając ich do oglądania reklam, czy jako liberał nie masz wyrzutów sumienia? czy żeby Twoja strona działała naprawdę musicie tak nieetycznie i nieuczciwie postepować? wstyd troche, prawda? no właśnie.

 35. Dziękuję Małgosiu. Jak się czyta wyjaśnienia Masona to człowiek po prostu nie wie czy ma sie śmiać czy płakać. Wchodzi facet na MOJĄ stronę, obraża mnie, i zali się że jestem podły 😀

 36. Ale jest jedna różnica miedzy nami – Ty zacząłeś mnie obrażac na forum czyli miejscu neutralnym, a tu jest moja strona, za której utrzymanie płacą moi czytelnicy i korzystasz z ich pieniędzy własnie teraz. Czaisz różnicę?

 37. w życiu. dla Ciebie mogę być kominiarzem, albo czołgistą. nawet jakbym się ujawnił to byś powiedział że każdy to może napisać.

 38. oczywiście że ci nie odpowiem, bo tych ekonomistów nie ma. poza tym nawet jak Ci odpowiem to mi nie uwierzysz, tak jak nie uwierzyłeś z podatkami, udając że te liczby nie istnieją.

  szanuje wolną wolę ludzi którzy Ci przelewają kasę – to ich święte prawo do którego nic nie mam. podobnie szanuję prawo ludzi do dawania menelom kasy w parku na tanie wino. tu nie chodzi o dających. no ale nie ma się co na tym skupiać, bo ta kasa to nic nie warty drobiazg, pisząc to chciałem zasugerować, żebyś zamiast naśmiewać się z JKM zaczął brać z niego przykład i zarabiać kasę.

 39. hehe a uważasz, że reklamy są tylko takie które są uciążliwe? dla mnie bardziej upokarzające jest wyciąganie ręki po jałmużnę, niż sprzedawanie powierzchni reklamowej na komercyjnych zasadach. ale ok to nie moja brocha, nie wiem czemu w ogóle się jeszcze tego czepiamy

 40. Widzisz, kolejny raz nie odpowiadasz i atakujesz mnie. Fakty są takie że liberalizm który promujesz swoją hipokryzją i cwaniactwem, bo inaczej nie można tego nazwać jak się zachowujesz, jest ideą którą sprzedali w Polsce, Rosji, Rumunii i wszędzie tam gdzie ludzie jeszcze wychodzą z mroków średniowiecza w którym żyli. Wszędzie w Europie, czy w USA jest to wszystko wyśmiane, przez to że funkcjonuje system który ja polecam, ponieważ działa. Twój – nie działa, nigdzie z wyjątkiem mitycznych Chin gdzie dzieci w oparach trujących klejów robią adidasy za miskę ryżu. Też mi sukces.

 41. Uważam że wyłudzasz od ludzi pieniądze, ponieważ wchodząc na stronę nie wiedzą ze nagle, bez ich wiedzy i zgody wyświetla się reklama za którą dostajecie pieniądze. To jest totalny brak szacunku dla czytelnika, u mnie dzięki kilku sponsorom tego nie ma. Korwin zarabia, ale ile on ma lat a ile ja? a zaczynał skąd, od razu mu spadła kasa z nieba? czy może się dorabiał? właśnie też ja ciężko pracuję nad tą stroną, inwestuję swój czas, wiedzę, zdolności, które przekuję w dobry interes, czyli książki, wykłady itd. Zresztą już na tym zarabiam.

  I powiedz mi, piszesz że wyciągam rękę po jałmużnę – to robi ktoś kto siedzi na schodach i czeka na kasę, czy ja tak robię? artykuły się piszą same? rzucasz oskarżeniem, nieprawdziwym i znikasz albo zmieniasz temat. Proszę Cię więc o ustosunkowanie się wobec sugerowania mi żebractwa i wyciągania ręki po jałmużnę, albo zablokuję Twoje IP i nigdy już tu nic nie napiszesz. Chcesz być złośliwy, bluzgać na mnie jak masz w zwyczaju to rób to na forum, jak zawsze, ale nie na mojej stronie. A więc, albo odpowiadasz w sensowny sposób, bez mataczenia, albo Cię wyrzucam 😀

 42. Cd.

  Proszę Cię więc o ustosunkowanie się wobec sugerowania mi żebractwa i wyciągania ręki po jałmużnę, albo zablokuję Twoje IP i nigdy już tu nic nie napiszesz. Chcesz być złośliwy, bluzgać na mnie jak masz w zwyczaju to rób to na forum, jak zawsze, ale nie na mojej stronie. A więc, albo odpowiadasz w sensowny sposób, bez mataczenia, albo Cię bezlitośnie wyrzucam, zresztą czego oczekujesz od gospodarza, że wejdziesz mu w brudnych butach, porozrzucasz łajno ze swojej zagrody i Cię poczęstuje drinkiem? 😀

 43. Mason to wyjątkowy tępak, nawet nie jako fan pewnej idei bo w tym świetle każdy kto w coś wierzy jest ślepy, ale jako rozmówca. Masz linka? nie chce mi się szukać.

 44. Od początku wiedziałem o co chodzi z „cudem”, gdyby ludzi oszukali zwyklymi kłamstwami to juz by nie istnieli, ale że obiecali cuda to kazdy teraz się nie przyzna że AŻ TAK się dał nabrać. To był socjotechniczny strzał w dziesiątkę z tym cudem, zatrudnili wreszcie liberały marketingowców z najwyższej półki.

Dodaj komentarz

Top