Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Zakładamy kościół

Zakładamy kościół

Udałem się dziś na rehabilitację kolana. Pani organizująca zabiegi mówi mi że w rejestracji muszę odebrać kartę. Nigdy nie byłem w rejestracji, ale widzę blat przy wejściu, trzy dziewczyny, nad tym stanowiskiem nic nie pisze, podchodzę i grzecznie mówię „dzień dobry, przepraszam czy to rejestracja?” i słyszę odpowiedź młodej Pani „Nie, sklep warzywny” bez żadnego uśmiechu. I się konkretnie wkurwiłem, po pierwsze boli mnie kolano, paraduję w krótkich gaciach błyskając białymi łydkami, po drugie żarty to są fajne wśród znajomych, a do nieznajomych stosuje się subtelne żarty, delikatne, a to co ta Pani zażartowała wydało mi się po prostu chamskie. Co by nie mówić jestem pacjentem, klientem, grzecznie się pytam i oczekuję odpowiedzi. Gdyby do odpowiedzi był dodany szczery uśmiech, przełknąłbym to. Ale był bez uśmiechu, co rodzi podejrzenie że ze złością. A może brak uśmiechu miał być wzmacniaczem żartu?

W reakcji na „żart” jakoś się opanowałem i mówię „brawo, świetny żart” plus wściekłość widoczna na mojej twarzy. Dziewczyny zaczynają coś gadać że jestem zestresowany, że trzeba mi luzu, panienka która „zażartowała” zagląda mi w kartę, coś tam jest mówione wiec mówię że leżę na zabiegach, jakaś reakcja, to mówię że leżę i pachnę. A co, ja też zażartowałem. Panienki się wpatrują we mnie uważnie, ja czuję się tym wszystkim zażenowany. W końcu się podpisuję i mówię do widzenia.

Jak myślicie – powinienem zareagować mocniej, słabiej, zaśmiać się? Jestem ciekawy waszej opinii, chociaż swoje zdanie mam. Żartowniś ze mnie (a po alkoholu to już do kabaretu się tylko nadaję), ale gdy znam grono ludzi, gdy ich lubię, czuję się w miarę akceptowany i lubiany. Z ludźmi obcymi wolę zachować dystans, nie umiem żartować, i oczekuję jakiejś kultury, wymagam jej bo w przeciwnym wypadku ją wyegzekwuję nawet siłowo co parę razy było przyczyną moich problemów. Ale niby czemu ma ktoś po mnie jeździć, skoro jestem miły i uczynny? Swego czasu, wiele lat temu, w zimę, szedłem z zapaleniem oskrzeli, na antybiotykach. Facet w zaspie prosi mnie żebym popchnął mu samochód, zrobiłem to, wyjechał, obsypał mnie śniegiem a ja się poślizgnąłem i pacnąłem twarzą centralnie w śnieg. Ani się nie zatrzymał, ani nie podziękował, nawet ręką nie pomachał. Drugi przypadek, na obozie katolickim w górach. Ksiądz w polonezie ślizga się w błocie pod górę, więc z moim dobrym kumplem Karolem z Austrii (pozdrawiam jakby mnie ewentualnie czytał 🙂 ) z którym się trzymaliśmy wtedy razem (i razem popalaliśmy za góralską chatą papierosy w tajemnicy) pchamy sukienkowego pod górę, w efekcie czego ja cały od stóp do głowy w błocie, trafiło na mnie, po stronie Karola nie tryskało błotem. I znowu, nie podziękował, pośmiał się z tego że cały byłem czarny w błocie, nowe ubranie. Podrapał po wielkim brzuchu i poszedł. Przecież mu się należało, prawda? Po co ma podziękować?

Powiedzmy że te i inne, podobne doświadczenia nauczyły mnie wiele o ludziach. Twierdzenie że jeśli masz dobre serce, musisz mieć twardą dupę, nie jest do końca bezpodstawne. Z drugiej strony wiele osób mi się odwdzięczało, a także pomogło mi gdy ja miałem problemy. W jakiś sposób, szczerze przyznam, życie mi znacznie więcej odpłaciło pozytywami za wszystkie przykre doswiadczenia z wszelkiej maści gburami i burakami. Jestem ewidentnie in plus i jestem za to cholernie wdzięczny życiu. Mimo wszystko wykorzystywanie mojej grzeczności, budzi we mnie pewne uczucia, o których wolę nie myśleć. I chyba nie tylko u mnie, prawda?

Jakby na przekór dziewczyna z zabiegowego na pierwszym piętrze jest bardzo miła, ładna, grzeczna, malutka, szczuplutka, ma bardzo ciepły głosik i jest bardzo sympatyczna. Najpierw jonoforeza, potem krioterapia, Pani trzyma rurę połączoną z maszyną do złudzenia przypominającą odkurzacz, i wieje z niej zimnem na kolana. Bardzo przyjemny zabieg. Po nim przez godzinę utrzymuje się niezwykle przyjemne odczucie w kolanie. Piszę ze jest miło, dlatego że zabiegi na parterze (pole magnetyczne, laser i prąd) były niezbyt przyjemne. Przede wszystkim obsługa to młode chłopaki, i nie jest dla młodego faceta miłe klęczeć przede mną i dotykać mojej nogi, i ja to rozumiem, sam bym czuł się nieswojo. Widać że nie lubią tej roboty. Ja jestem czysty, grzeczny, zawsze coś zagadam, podziękuję, z szacunkiem dla ich pracy, ale większość pacjentów to śmierdzące staruszki którym trzeba zdejmować gacie i wsadzać elektrody prawie na dupę. Widziałem plakietki – studenci.

Czyli za darmo się ich wykorzystuje, nie dziwi mnie więc brak entuzjazmu. Jednak niektórzy z nich się nie znają na tej robocie, a nie jest to wcale trudne. Miałem kilka dni laser, a laser z definicji to skupiona wiązka światła co ja jako kompletny laik wiem (ze star treka 🙂 ). Po zabiegu słychać pisk że koniec by przyszedł ktoś z obslugi, i maleńki punkcik światła przeradza się w pulsujące świetlne okręgi, które są trybem spoczynku dla urządzenia. Po sześciu takich zabiegach, student ustawia mi kręgi, więc mówię że laser trochę inaczej działał, a koleś wciska mi że to jest właśnie tryb leczniczy. Mówię mu że to co on mi ustawił to ja miałem po zabiegu, a on że tak jest zawsze. Czujecie? To był koniec zabiegu, a ja nie chcę się kłócić i robić siary w miejscu gdzie się leczę, więc zaprzestałem dyskusji. Oczywiście miałem rację, ale co z tego? Oszczędzają na czym się da, i tak własnie się dzieje. Niekompetencja. Trochę dla mnie to wszystko jest szokujące, gdyż ja pracując z klientami nigdy nie odstawiałem fuszerki, a ktoś ze mną jednak ją odstawia. Mimo wszystko jednak byli dla mnie bardzo mili, tylko jeden z nich był kompletnie niedouczony, z czego go usprawiedliwiam, a czy w ogóle mam inny wybór? Kolano znacznie mniej mnie boli, mogę schodzić ze schodów bez bólu, jednak naczep ścięgna nadal wystaje z kolana. Wczoraj przy worku by się spróbować na maksa kilka serii, i przy mocnym ruchu skrętnym kolano mnie strasznie zabolało. Czyli nadal muszę bardzo, ale to bardzo uważać.

A teraz najwazniejsza sprawa. Myślę na razie teoretycznie, o założeniu kościoła. W Polsce przepisy są wręcz śmieszne (nawet „Pruszków” miał swój kościół a przepisy są robione przez „opłaconych”  polityków by mogły pewne grupy robić przekręty, skorzystajmy więc i my, bracia i siostry, w słusznej i chwalebnej intencji) wystarczy 100 osób, statut, opis ideologii, a to dla mnie pestka gdyż tym zajmuję się od lat. Problem to na razie brak wiedzy jak to dokładnie wyglada, i te 100 osób, czy one muszą rezygnować ze swojej wiary? To byłby problem nie do przejścia. Dzięki kościołowi można mieć wiele zwolnień podatkowych, może i celnych. Wszystko jest do sprawdzenia. Ludzie się grupują by osiągać swoje cele i korzystać, więc czemu my się mamy nie zgrupować? Siła jest zawsze w masie. Jesli ktoś jest zainteresowany, piszcie w dziale „napisz do mnie” (lewy górny róg ekranu). Na razie rozpuściłem dzisiaj wici wśród znajomych na gg, i miałbym około 20 osób. Pozostaje tylko nazwa kościoła (w Polsce jest 170 z hakiem związków wyznaniowych) i ja proponuję może kościół wdzięczności? Albo kościół pozytywnego myślenia?

 

Przykład reklamy werbującej nowych członków mojego kościoła.

Jeśli byłeś zawsze zerem….
Jeśli wszyscy mieli Cię zawsze głęboko w dupie….
Jeśli jesteś brzydki głupi samotny i biedny….

To wstąp do kościoła pozytywnego myślenia….
Wpłać co łaska, niech Bóg Ci błogoslawi…
I zostań arcybiskupem….

 

 

135 thoughts on “Zakładamy kościół

 1. Ja bym powiedział „skoro sklep warzywny to poproszę 3 buraki (wskazując na te laski) i 1 kapustę (wskazując na głowę jednej z nich)” 🙂

 2. Świetna kontra Brutal muszę zapisać 😆 miałeś rację Mareczku,u mnie w firmie taka osoba by natychmiast wyleciała z pracy.Całuję w kolanko i w co tylko chcesz tygrysie 😆

 3. Obsluga jak za komuny ale Polska jest podobno na czele rankingu jesli chodzi o fatalne traktowanie klienta.Co do kosciola to ja moge zbierac datki oczywiscie odpowiednia prowizja dla mnie przeciez bogaci maja wieksza zdolnosc do rozwoju duchowego 😀

 4. Kościół Konstytucyjnej Równoprawności Podatkowej i Emerytalnej

  1. Kościół nasz przepojony Mocą Wiary w Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje swoim wszystkim wiernym, wzorem pierwszych chrześcijan, równoprawną wspólnotę i równoprawny, powszechny status kapłański.

  2. Kościół nasz gwarantuje tożsame przywileje podatkowe jakie uzyskał lata temu prawem kaduka kościół katolicki.

  3. Przeto ogłaszamy niniejszym iż każdy członek naszego kościoła uzyskuje następujące prawa i święte przywileje:

  – zwolnienie z PIT, działalność gospodarcza prowadzona indywidualnie w ramach naszego Kościoła będzie opodatkowana jedynie skromnym ryczałtem uzależnionym od ZADEKLAROWANYCH PRZEZ NAS I PRZEZ NIKOGO NIEKONTROLOWANYCH dochodów parafii której jesteśmy członkiem,

  – wszelki import towarów, w tym akcyzowych, importowanych dla celów kultu religijnego zwolniony jest z cła i akcyzy.
  Jako że cele naszego kultu są bardzo szerokie przeto wszelki nasz import musi być zwolniony z cła i akcyzy.
  Skoro kler kk, mając status super uprzywilejowanego dealera może tysiącami importować luksusowe limuzyny i następnie z wielkim zyskiem je sprzedawać, nie widzimy najmniejszych przeszkód by działając zgodnie z Konstytucją RP robić to samo.
  Z otwartymi rękoma witamy wszystkich chętnych dealerów motoryzacyjnych w naszym Kościele.
  Nie zamykamy się na propozycje koncernów motoryzacyjnych bowiem każdy nasz członek może w celach kultu religijnego zakupić samochód bez cła i akcyzy.
  Z otwartymi rękoma witamy wszystkich obywateli Zjednoczonej Europy!
  I Wy jako członkowie naszego Kościoła mogą wreszcie zakupić samochód bez podatkowego haraczu.
  Witajcie w naszych skromnych parafiach!

  – zwolnienie z haraczu ZUS.
  Składki na kościelny fundusz emerytalny naszego Kościoła ma opłacać w całości państwo polskie.
  Skoro robi to w stosunku do kapłanów kk nie widzimy najmniejszych przeszkód by nie wymagać tego samego przywileju wobec wszystkich innych obywateli RP a zwłaszcza wobec członków naszego Kościoła.

 5. Myślę że w moim kościele też bym taką wierną wyrejestrował nątychmiast 🙂 dziękuje za całus w kolanko, jutro seksi Pani da mi kriobuziaka 🙂

 6. Komuna, głęboka. Jeszcze mogłaby jeść kanapkę z mielonką, i być tłustą świnią, wtedy by pasowało na maksa.

  Dzięki, do datków to tylko ja będę miał dostęp, nawet zrobię świnkę oszczędnościową na szyfr 🙂

 7. Dobre 🙂

  Takie coś znalazłem:

  [url]http://www.codziennikprawny.pl/uploaded/akty_prawne/170.pdf[/url]

  [url]http://wiadomosci.onet.pl/1570304,240,1,zaloz_sobie_kosciol,kioskart.html[/url]

  i zasady:

  A co do pytania to każdy może założyć związek wyznaniowy poprzez złożenia wniosku o wpis do rejestru prowadzonego przez Ministra Spraw Wewnętrzynch i Administracji.
  Wymogi formalne:
  1. Listę 100 obywateli polskich z ich notarialnie poświadczonymi podpisami (wraz z ich danymi osobowymi oczywiście) Nie muszą to być członkowie związku, które chcesz utworzyć Tak zarejestrowano Kościół Anglikański
  2.inforamcje o dotychczasowych foramch życia religijnego i metodach działania
  3.podstawowych celach, obrzędach i doktrynie religijnej
  4.ares siedziby związku
  5.Statut:
  a)nazwa związku
  b)teren działania i siedzibe władz
  c)oragany wraz z sposobem ich działania i wybierania
  d)źródła finansowania
  e)sposób reprezentacji i zaciagania zobowiązań
  f)sposby nabywania i utraty członkowstwa
  g)powoływania i dowoływania jak i kompetencji duchownych
  h)sposób rozwiązania zwiazku

  Organ dokonuje wpisu do rejestru, z chwilą którego zwiażek nabywa osobowość prawną i możę korzystać z wszystkich przywilejów Np. zwolnień celnych, ulg podatkowych, braku zezwoleń na zbiórki itp. Ale to już inna kwestia.

 8. Zgłaszam chęć przynależności do zgrupowania pozytywnego myślenia….zainteresowana jestem przywilejami członków 🙂 do karierowiczek nie należę 😆 😉

 9. http://www.youtube.com/watch?v=vzhz79xokxQ

  Ministerstwo Prawdy rządzi, ministerstwo radzi, ministerstwo nigdy cie nie zdradzi,
  Towarzysze, zwracam się do was w imieniu ludu pracującego miast i WSI, mając na uwadze dobro narodu i braterskiej przyjaźni Polsko-Radzieckiej oraz doborowej kadry rządzącej, apeluję o dłuższe filmy , minutowe audycje nie zaspakajają w pełni zapotrzebowania,dla klasy chłopko robotniczej jest to jedyne źródło wiedzy o reakcjonizmie frondziarzy kaczystów katolów i moherów , Czuwaj

 10. komorowski ma nas za idiotów.
  Idąc na pasku łubianki i gazpromu ma za zadanie
  sabotować szanse Polski na stanie się Kuwejtem gazowym.
  I robi to wyjątkowo prymitywnie sugerując odkrywkową technologię wydobycia gazu łupkowego.
  Trudno o większą bezczelność i manipulację.
  Gaz łupkowy pozyskuje się drogą odwiertów tak jak przy tradycyjnym wydobyciu gazu.
  Manipulując pospólstwem wykorzystał fakt iż w Kanadzie wydobywa się ropę naftową z płytko zalegających łupków roponośnych metodą odkrywkową.

 11. Przeglądam newsy, i z coraz większym zdziwieniem widzę że PO szaleje, kompletnie załamała się ich polityka medialna, jakaś musi być przyczyna, może chcą sprowokować za wszelką cenę kaczora palikotem, albo coś ze Smoleńskiem wyjdzie, albo znają prawdziwe wyniki sondaży prezydenckich. Wtopili strasznie, gigantyczny deficyt, afery, powódź, oddali śledztwo ruskim, trzęsący się z nienawiści Bartoszewski i Wajda, same wpadki seryjnie. Ciekawe…

 12. Najgorsza jest ta ustawa, która wyszła o rodzinie. Pracownik socjalny może zabrać dziecko jak uzna, że w rodzinie jest źle. Wystarczy donos sąsiadów żeby zabrali komuś dziecko. To jest gorsze niż komuna, a PO jest gorsze niż socjaliści, którzy rządzili nami wcześniej.

 13. Kościół Zjednoczenia!

  Dziewięć przykazań!

  1. Każdy mezczyzna i kobieta jest Gwiazdą.
  (Nie każdy taką samą, są czarne dziury, białe karły im nie należy sie szacunek tylko kop)

  2. Bądź tym kim chcesz póki to nie godzi w innych przemocą, manipulacja, złem w mowie, piśmie i czynie.

  3. Twoja wola stanowi Prawo, póki nie jest ona ponad prawem moralnym.

  4. Pamiętaj, że razem możemy więcej i weselej.

  5. Ubogacaj innych swoim rozumem i dobrą wolą jeśli o to poproszą lub tego potrzebują.

  6. Nie wymagaj od innych i nie czyń oczekując wdzięczności – Twoja wola niech czyni, nie Twe Ego.

  7. Ciesz się tym co masz za darmo, Słońcem, Wiatrem, Naturą zamiast pokładać nadzieję w sztucznych tworach, co uzależniają.

  8. Gdziekolwiek jesteś zapalaj Radość i Nadzieję (przeciwstawiaj się Dementorom i Wampirom).

  9. Szukaj Swego Szczęścia w życiu.

  Taka moja wersja Beta.

 14. Doświadczeni piloci z analizy stenogramów sugerują że gen. Błasik przejął dowodzenie Tu154M-101.
  Przejął stery!
  Facet który jednej godziny wcześniej nie wylatał na Tu 154 ani żadnym innym wielkim odrzutowcu!
  Należy dopuścić taki wariant i nie żyć w przekonaniu o świętości kaczorów.
  Gdyby nawet tak nie było to co działo się w kokpicie (a bez wątpienia wyjdą dalsze szczegóły bo polska ekipa pracuje nad zapisem dźwiękowym z kokpitu) to i tak złamali wszelkie żelazne reguły pilotażu.
  Eksperci nie zostawiają na załodze i „gościach” suchej nitki a były dowódca pułku specjalnego broni tych wszystkich patologii nazywając je normalnymi. Widać takie „regulaminowe” zwyczaje panowały tam od zawsze.
  No ale skoro potrafią latać na drzwiach od stodoły to widać im wszystko wolno.

  L.Kaczyński był przesiąknięty arogancją władzy.
  Zaświadcza o tym jego wywiad w programie 1 PR po aferze gruzińskiej. Ze słów samego Kaczyńskiego jednoznacznie wynika że uważa się za pierwszego po Bogu na pokładzie samolotu a piloci mają słuchać jego rozkazów/poleceń.
  Jak widać rolę zwierzchnika sił zbrojnych upatrywał w maniakalnym wyżywaniu się na pilotach.
  Należy pamiętać też o jego sławetnym „jeszcze się policzymy” skierowanym do niepokornego pilota po locie do Gruzji.

  Mnóstwo ludzi wręcz „ocipiało” na punkcie hipotetycznego zamachu a nie chcą widzieć patologi po polskiej stronie.

  Co będzie jeśli okaże się że Jaro telefonem zmusił Lecha do zmuszenia załogi poprzez generała do lądowania wbrew elementarnemu rozsądkowi?
  Zapewniam was że ten wariant jest wysoce prawdopodobny.
  Do tego doszedł nieuwzględniony aspekt jaru przed lotniskiem (jakoś nikt do dziś nie powiedział dlaczego lądowali od wschodniej strony pasa a nie od zachodniej – bez jaru jak kilka dni wcześniej ten sam Tu154 z tuskoidalnymi), totalna mgła (na ruskim forum jeden facet ze Smoleńska pisał że nie widział ziemi z 8-go pietra!!!!!), bałagan, niekompetencja obsługi lotniska i przedpotopowy, zawodny i niezadbany sprzęt.

  To co mnie też zszokowało to sugestia doświadczonych lotników że autopilot kierował się wskazaniami wysokościomierza radiowego a nie wysokościomierzem barycznym.
  W momencie przelatywania nad głębokim jarem wysokościomierz radiowy fałszował totalnie wysokość zawyżając ją o kilkadziesiąt metrów, mało tego nad jarem z racji zalegania w nim zimnego powietrza nie było tzw. prądów wznoszących powietrza co dodatkowo zakłóciło pracę autopilota powodując w sumie wielokrotne przyśpieszenie prędkości opadania z właściwej tj. 3-4m/s do kilkunastu m/s!!!!!
  Córka L. Kaczyńskiego po rozwodzie wyszła za mąż za synalka SLD-owskiego barona i znanego adwokata. Jej mąż jest umoczony po uszy w rodzącej się dużej aferze związanej z próbą ograbienia na kilkanaście milionów dolnośląskiego SKOK. Pieniądze te wyłudzono ze SKOK-u za pomocą fałszywych faktur i spółki – krzaka zlokalizowanej w willi starego kolegi obecnego męża córki Kaczyńskiego. On też (tj. mężulek córki Kaczyńskiego) zakładał tą spółkę na prezesa figuranta. Jak prokuratura wszczęła śledztwo to komornicy odzyskali te pieniądze.
  Mężuś córki Kaczyńskiego próbował je odzyskać sądownie – nie udało mu się. Robił to samo też były sekretarz Kaczyńskiego Robert Draba. Potem jakiś ich koleś obiecywał komornikowi za przelanie tych milionów 1 milion łapówki. Ten wiedząc że prokuratura zajmuje się prawą zawiadomił ją i aresztowali korumpującego.
  Ale to dla kolesi było mało. Potem próbowali namówić komornika by przelał tą kasę na konto innego komornika (PEWNIE ZBRACONEGO).
  Jak to nie wyszło to co ?
  Dali sobie spokój ?
  Nie! Bo skala bezczelności i poczucia bezkarności tych typów jest nieskończona!!!!!
  Mężuś córki Kaczyńskiego założył sprawę na drugim końcu Polski i tam sąd RP nakazał zwrot kasy do spółki krzaka. I kasa by tam trafiła gdyby wszyscy komornicy w Polsce nie wiedzieli już od jakiegoś czasu że sprawa jest w prokuraturze.
  Wszystko to przypomina bezczelność gangsterów którym policja odebrała narkotyki a ci wielokrotnie próbują na wszelkie sposoby wyrwać te narkotyki z policyjnych magazynów.
  Ostatnio mężuś córeczki L.Kaczyńskiego oznajmił mediom że nie wierzy w Boga i nie ma żadnych autorytetów.
  To tylko malutki fragmencik układanki zwanej prawdą czy obrazem całości.
  A prawda jest taka że wszystkie tzw. „polskie elity” kompletnie się skompromitowały.
  Czy kaczory czy tuski wszyscy pochodzą z komitetu obywatwelskiego TW Bolka który był tam głównym rozdającym karty i synekury.
  Tak to jest jak pejsiasta mafijna totalna mniejszość narodowa, z pozmienianymi jeszcze przez NKWD nazwiskami, zawłaszczyła bezkarnie państwo.
  Nieliczni uczciwi przedstawiciele tej mniejszości jak B.Wildstejn jakoś nazwisk nie zmienili.

 15. Dobrze moje dziecko, dam Ci stanowisko księdza w-ce kierownika komórki do spraw propagandy w moim kościele. A Bazyla posadzimy w sekretariacie, niech sortuje listy moich wiernych owcząt, bluzgi na lewo, miłe na prawo.

 16. [url]http://wybory.onet.pl/forum/forum.html?discId=8463482&threadId=71024686&AppID=359#forum:MSwzNTksOCw3MTAyNDY4NiwxODU0NTQ1NTksODQ2MzQ4MiwwLGZvcnVtMDAxLmpz[/url]

  Ale ktoś przypierdolił Komorowskiemu. Za Komorowskim, wąsatym wieśniakiem są byłe WSI, mafia, więźniowie, wróżbici, hołota intelektualne z grup ezoterycznych co widzi ufo, tępaki które dla szpanu chcą być trendy, i byli TW i ludzie ze struktur ex partyjnych.

  A ja jestem za Kaczorem. Do koscioła nie chodzę, nie piję, nie palę, nie ćpam….

 17. A ja ojcze założycielu chodzę do Kościoła, czasami drinkuję ale na wybory pierwszy raz w życiu nie pójdę.
  DOŚĆ TEGO ❗ ❗ ❗ ❗ 👿

 18. „Ostatnio mężuś córeczki L.Kaczyńskiego oznajmił mediom że nie wierzy w Boga i
  nie ma żadnych autorytetów.”

  To akurat dobrze, że nie ma żadnych autorytetów 😉

 19. Żyję, żyję !Musieli mi widać IP zmienić w kablówce (robią to od czasu do czasu, bo to w końcu zmienne IP) że ban u mistrzunia nie działa. 8)
  Kiedyś coś napisałem delikatnie jako incognito i bach – zaraz ban od Mareczka. 😯 :0

 20. kuwa 😛 tylko vice ? ja chcę byc dyrektorem personalnym żeńskim i sprawdzać wiarę naszym przyszłym kandydatkom ]:)

  a potem bez cła cos sobie kupic/sprowadzic 🙂

  jak idzie to załozenie Koscioła?

 21. Mała podpowiedź.
  Jeśli bez cła i akcyzy to koniecznie parę cystern spirytusu na cele kultu religijnego.
  Nasi wierni w ramach spożywania Eucharystii muszą bowiem zraszać gardła czystym C2H5OH.
  Można tom robić z kielicha mszalnego, można z gwinta, można też po cichu na boku utylizować nadwyżki spirytusu mszalnego. 😉

 22. Nawet jakby jakieś miał, to Ci co mają inne autorytety by pluli na niego, a tak jak się nie ma to wszyscy chcą Cię do siebie przekonać – albo nienawidzą 🙂

 23. Napisałem Ci u Brutala żebyś mi podał swoje IP to Cię odblokuje, i nie zrobiłeś tego, a ja mam zabokowanych z 200 numerków i nie który był Twój. Zablokowałem Cię bo mnie obrażałeś jako anonim, co to za problem napisac do mnie meila z IP i zdjąłbym?

 24. O nie mój drogi, do wiernych to żadna samcza konkurencja nie ma prawa się zbliżać tylko ja 🙂 a bez cła, to oczywiście, na potrzeby kultu, w imię Boże coś fajnego z dobrym V6 z bezbożnej Hameryki, jak najbardziej. Idzie jak po grudzie, za mało osób jest.

 25. Kliknij niebieską kulę ze znaczkiem nieskończonosci pod nią po U z podkreślnikiem, i między nawiasami wklej linka. Wygodniej.

  Coraz cześciej myślę że to jednak był zamach. Musze Starca podpytać o to.

 26. No to 34 jesteś jak znalazł na krzesełko głównego ekonomisty kościoła. Jeszcze tylko paru kolesi w ministerstwie czy skarbówce złapać, nawet na niższych stanowiskach i nasze magazyny urosną niczym skarbonki radyjka bez-ryja.

  Jeno ludda malo na razie bo Polacy maja uczulenie na wszelkie kulty widzac co kk wyrabia :/ A nasz kult przecie to najswietsza prawda!
  Prawda?

 27. 34 będzie moim człowiekiem od pędzenia bim… ykhm, od spraw zaopatrzenia w święte wino członków mojego kościoła. Robota przyjemna, możliwość awansu, stały kontakt z wiernymi i szefem, żyć nie umierać 🙂 i w końcu może będzie coś lepszego niż cc700 🙂

 28. A w jakim przedziale wiekowym mieli by być ci chłopcy do zabawy ❓ 😉
  Lubiłam ojczulku 😀 ale tak wyszło, że obecnie nie mogę się zabawiać nawet z jednym.
  Hej

 29. Nie przypominam sobie bym cokolwiek Ci proponował, oczywiście oprócz duchowej pociechy której nie skąpię zadnemu z moich członków 🙂

 30. A ja głupia myślałam że to propozycja pobawienia się (z) dwoma członkami 😀
  Narazie spadam bo jeszcze coś walnę niestosownego 😉
  Pa

 31. Miszcz jest mistrzem w zniechęcaniu potencjalnych członków do wstąpienia do Kościoła.
  Inni człeka doceniają a Miszcz chce mnie posłać do garów, beczek i śmierdzącego zacieru !
  Toż to skandal !
  Liczę co najmniej na fuchę arcybiskupa, kardynalskim tronem nie pogardzę.
  Stołek głównego ekonomisty jak najbardziej jest do zaakceptowania.
  I wara Miszczu od skarbonek w moim biskupstwie.
  Mogę co najwyżej płacić skromny ryczałcik do centrali.
  Centrala tj. stolica papieska mam rozumieć będzie w Wawce ?
  Należy też ustalić procedury wyboru „Pierwszego wśród równych”.
  Mam nadzieję że Ojciec Założyciel nie będzie łamał zasad demokracji i sadowił się na najwyższym stołku prawem kaduka ?!

 32. Małgorzata z miotłą ?
  Oj nie lata Skarbie tylko kilka miesięcy.
  Mistrzu mnie troszkę wkurzył tą swoją pewnością w stosunku do tzw. karmy.
  Jest kompletnie zapatrzony w tą herezję.
  Na kłopotliwe pytania dotyczące karmy nie odpowiada. Typowe zachowanie fanatyka dogmatycznego.
  Jak to jest czy wszyscy w Oświęcimiu mieli złą karmę poza Bartoszewskim którego biedaczynę hitlerowcy wypuścili na wolność ze względu na kiepski stan zdrowia ?
  Czy wszyscy w Tu154M-101 mieli złą karmę że zginęli ?
  Przecież to absurd.
  A ja nie chcę należeć do Kościoła Absurdalnej Paranoi Karmicznej. 8)
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=WCdr5C-xD2Y[/url]

 33. Miszczu może sam nie wie w jakim „zacnym” gronie wyznawców karmicznych inkarnacji się znajduje.
  Ot choćby TW Bolek – wałęsa uważa się za inkarnację średniowiecznego cesarza walensy.
  To nie żart, to fakt.
  Dzieło swe karmiczne widzi na przestrzeni setek lat i dlatego musi dobrze ustawić swoje potomstwo, a zwłaszcza najlepszego synalka – tego od pomroczności jasnej, bezkarnego demolowania miasta, komisariatu, itp.
  Oto materiał VHS z IPN:
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=ruo6ZbZRen0&feature=related[/url]

 34. Kontrola nad bimbrem, to wielka władza. Wyobrażasz sobie o co możesz prosić piękną blondynkę w mini która poprosi Cię o litr bimbru? o wszystko 🙂

 35. Nie karmą, tylko atakowałeś wizję EE. O karmie pisałem wiele razy, jednak to bardzo trudny temat z tej racji że jest dogmatów o karmie z kilkaset i każdy mówi coś innego, a moje doznania w tej materii są znowu jeszcze inne.

  Pytasz mnie o obóz konc. A czemu ja ostatnie kilkanaście lat, najlepsze i najsilniejsze lata mojego życia spędziłem w męczarniach choroby? przecież nikt mi tych lat nie zwróci, tych upokorzeń, ludzkiej podłości, czemu? ja widzę jednak coraz bardziej czemu tak sie stało, widzę tego dobre strony i teraz nie zamieniłbym swojego dorastania na lżejsze. Nie wszystko jest takie straszne jak wygląda z boku.

 36. Ciekawe nagranie. Mimo wszystko coś w tym musi być, przecież to prostak i stał się sławny na całym świecie. Coś w sobie musi mieć, jakieś cechy, nieprawdopodobna chytrość, przebiegłość, wyrachowanie.

 37. mareczek co z tym seicento?znajomy sprzedaje brush 2003 za 8 tysięcy full opcja doskonale utrzymany jak napisać do ciebie

 38. Na razie zbieram kasę, za 4 tysie można 0,9 kupić z 1999, uzbierałem już 100 pln 🙂 a brush mi się nie podoba, wygląda jak po jakims wypadku 🙂 pisz „napisz do mnię” w lewym górnym rogu ekranu.

 39. Bracia i siostry w wierze!
  Nie mozemy zapomniec o swietych i swietach wewnatrz naszego Kosciola Jedynej Prawdy… Kosciol nie moze istniec bez wewnetrznych kultow – dlatego proponuje jako pierwsze swieto ustanowic dniem Przenajswietszego Fallusa, symbolu wszelkiego urodzaju, dobrobytu i czystosci. Niech cien Wielkiego Fallusa pada na nas wszystkich i Oswieca nas na drodze ku Dobru!

  *** wszelkie rytualy (!), hierarchia i inne szczegoly sa dopracowywane przezemnie, Milujacego Sie w Drganiach Swietego Fallusa, Fallusa, wraz z gronem oswieconych kandydatek, dzieki ktorym dostaje wizji i inspiracji. ***

 40. O nieszczęsny upadły heretyku !
  A kysz szatanie od niewinnej trzódki Pana !
  Święty Wielki Fallus nie rzuca cienia !
  Jest Fallusem promiennym, świetlistym, oślepiającym, jest wręcz Światłem Pana !

 41. Pisze to kompletny kretyn.
  Poprawna polszczyzna nie gwarantuje meritum.
  Gadki o monitorze wysokiej rozdzielczości to kretyństwo. To wcale nie zwiększa możliwości oceny bowiem monitor o mniejszej rozdzielczości od rozdzielczości zdjęcia pokaże fragment zdjęcia.
  Interesującą nas część obejrzymy w maksymalnej dostępnej rozdzielczości posługując się paskami przesuwania obrazu.
  Autor bezczelnie sugeruje że monitor o dużej rozdzielczości poprawi rozdzielczość dostępnego obrazu – to kompletna bzdura.
  Może być wręcz na odwrót bo jeśli wyświetli cały obraz i będzie miał niewielką przekątną to zobaczymy mniej a nie więcej.
  W tych warunkach jedyne co można zrobić to wykorzystując algorytmy interpolacyjnego skalowania obrazu (stosując komputerową obróbkę obrazu) i nieco zwiększyć jego rozdzielczość.

  Zapraszam do małego śledztwa.

  Wejdźcie w link podany przez Marka.
  A potem kliknijcie w [link] który wyświetli wam satelitarne zdjęcie miejsca katastrofy.
  Odszukajcie miejsce katastrofy.
  Dla przeprowadzenia analizy metodą porównawczą poszukajcie sześciu potężnych 4-ro silnikowych samolotów – znajdują się na lewo od pasa startowego.
  Stary Wiarus twierdzi że w górnej części miejsca katastrofy znajduje się kokpit.
  Faktycznie jest tam coś co przy dostępnej rozdzielczości zdjęcia satelitarnego przypomina nieco kształtem kokpit samolotu.
  Szerokość tego „kokpitu” na moim monitorze wynosi ok. 4,5 mm.
  Sprawdźmy teraz szerokość realnych kokpitów czterosilnikowych gigantów z pewnością większych i szerszych od rządowego Tu 154.
  Na moim monitorze ta szerokość wynosi ok. 2 mm.

  Widzimy już że to co sugeruje nam Stary Wiarus jest kompletnym fałszem.

  Jego teza o okrągłym ciemnym śladzie na ziemi to też bzdura.
  To co tam widzimy jest identycznej karnacji jak sąsiednie miejsca – to bez wątpienia kępa drzew i krzewów.

  O tym co realnie wiadomo Stary Wiarus nie wspomina:

  -świadek emerytowany rosyjski pilot który w drodze na swoją działkę natknął się na palący się wrak – widział szczątki kokpitu i stwierdził fakt obecności zwłok obcej osoby poza zwłokami załogi,

  -na rosyjskojęzycznych forach w pierwszych dniach po katastrofie można było ponoć znaleźć zdjęcia szczątek rozbitego kokpitu.
  Komentowano tam stan straszliwie zmasakrowanych zwłok sugerując że to zwłoki pewnie pilota.
  Sam tych zdjęć nie widziałem tylko komentarze które po nich pozostały. Zdjęcia były bowiem błyskawicznie usuwane przez ruskie portale.
  Fotki zwłok pasażerów były natomiast dostępne na polskich forach dyskusyjnych, niestety tam nie znalazłem wyżej opisanych fotek.

  Stary Wiarus nie znalazł fotek zrobionych z dużą rozdzielczością z kilku metrów tylko produkuje bzdury w oparciu o zdjęcie satelitarne małej rozdzielczości w którym nieobiektywny obserwator może dostrzec wszystko – włącznie z wizerunkiem płaczącego Lecha.

 42. O Wyznawcy! Nie sluchajcie herezji 34, gdyz jego imie samo wiele powiada 3 + 4 = 7 cm, on to sieje zamet wsrod grona Jedynego Fallusa, jedynie 34 moze powiadac o tym iz Wielki Fallus nie rzuca cienia, gdyz spoglada przez pryzmat swych mialkich rozmiarow! Zawisc, zazdrosc!

  Wiadome to iz cien w swiatlo przechodzi, tak dobro w zlo, noc w dzien i cykl ten od wszechczasow niezmienny! Tak powiadam, oddajcie sie pod cien Wielkiego Fallusa a ujrzycie Swiatlosc jakiej nigdy nie ujrzeliscie!

  A ktorze on, 34, by slowa proroka Fallusa wypaczac – jam jeden z synow Przenajswietszego Fallusa, a wszystko to dzieki prawu karmy.

  Rzeklem! 😛

 43. Niewierzaca Kuciapko, oddaj sie w me rece, a moca dana mi od Pana wytrzepie z Ciebie wszelkie zlo, a i na droge Prawdy sprowadze! 😀

 44. 7cm „A imie jego 7, ukryte wsrod dualnosci – Chwale Pana bedzie umniejszal przez swa malosc, swa wielkosc przez wielkosc zawisci mierzyc bedzie!”

  16cm „A Prawda kroczyc bedzie posrod wyznawcow o czystym i mocnym sercu – a Pan zesle chuć wielka w ich trzewia, twardosc i nieugietosc – by jego chwale glosic mogli po wsze czasy!”

  Wersy Z Obeliska Objawienia

  😯

 45. „[color=red]Niech cien Wielkiego Fallusa pada na
  nas wszystkich i Oswieca nas na drodze ku Dobru![/color]”

  Nie będzie to zbyt wielki cień….:))))))

 46. Nie za bardzo się na tym znam, jednak na logikę, wysoka rozdzielczość monitora to ilość punktów z których składa się obraz, więc jesli zdjecie jest wysokiej rozdzielczosci to nie ujrzysz szczegółów na normalnym monitorze, bo jego punkciki sa znacznie większe niż punkciki z których składa się obraz zdjecia. Tak to widzę, ale nie znam się za bardzo.

 47. Miałem kiedyś bardzo realistyczny sen że miałem fallusa długości oraz kształtu samurajskiego miecza i takiej też sztywności.
  Jego dziwną cechą było też to ze był dość płaski co jeszcze bardziej upodabniało go do miecza.
  Paradowałem we śnie z takim fallusem i sam nie wiem co z nim wyprawiałem.
  Po obudzeniu przeświadczony że dosłownie mam wielkim problem, przestraszony tym że nie wiem co z tym fantem zrobić, pospiesznie chwyciłem się za krocze. Och, ulżyło mi, … to tylko sen.

  Ps. Na starożytnych wazach i płaskorzeźbach widać facetów paradujących z takimi fallusami.
  One były realne czy mieli coś przypięte ?

 48. Starozytne wazy i plaskorzezby ktore pamietam jakies takie ubogie byly 😉

  Mistrzu, kiedy nowy artykul scisle psyche?

 49. Komputer automatycznie dostosowuje wyświetlany obraz do rozdzielczości monitora. Przy dużych fotkach regułą jest że obraz jest wyświetlany z maksymalną szczegółowością we fragmencie.
  Bardzo dobry monitor – o wielkiej rozdzielczości i towarzyszącej jej wielkiej przekątnej ekranu ma jedną przewagę – może pokazać całość fotki o dużej rozdzielczości.
  Dobry monitor może mieć dodatkową przewagę w postaci jakości wyświetlanych pikseli. Ponoć układ delta pikseli jest najlepszy. Ważny jest typ wyświetlacza – najlepszy obraz puki co dają profesjonalne monitory CRT. Spory wpływ na ostateczną jakość może mieć karta grafiki, rodzaj przyłącza monitora, jakość luminoforu, warunki pomieszczenia, itp. Ale to drobiazgi które są w stanie poprawić widok o kilka procent a nie o kilka rzędów wielkości co dopiero dałoby możliwość uczciwej, merytorycznej analizy zdjęcia i wyciągnięcia prawidłowych wniosków.

 50. niektóre plemiona dzisiaj też noszą takie coś,nie pamiętam z czego oni to robią,im sobie większe przymocowywali tym bardziej bufoniasto się zachowywali 😀

 51. Załóżmy że jakimś cudem udaje nam się spłaszczyć kokpit ruskiego giganta do postaci maksymalnie szerokiej.
  Symulujemy jakąś nieprawdopodobną katastrofę w wyniku której kokpit zostaje całkowicie spłaszczony,bez jego destrukcji, jak na gigantycznej prasie.

  Promień ruskiego kokpitu z mojego monitora – R:

  R= 2mm/2=1mm

  Maksymalna szerokość „spłaszczonego” ruskiego kokpitu – S:

  S=2×3,14xR/2=3,14mm

  Widzimy więc że kokpit ruskiego giganta po jego kompletnym spłaszczeniu dałby na moim monitorze na zdjęciu satelitarnym katastrofy Tu154 obiekt o szerokości max. ok. 3 mm.
  Natomiast obiekt który miałby być kokpitem Tu 154, samolotu mniejszego, z mniejszym kokpitem i z pewnością bez całkowitego jego spłaszczenia ma szerokość ok. 4,5mm.

  Widzimy teraz skalę absurdalności tez Starego Wiarusa.
  Gdy rozum śpi budzą się demony.

 52. Forum źródłowe wpisu Starego Wiarusa na salon24:
  [url]http://wtemaciemaci.salon24.pl/187606,dymiacy-nagan-do-nieprzyjaciol-moskali[/url]

  Jeden z czytelników (ogólnie pro spiskowy na salonie 24) pisze mu:

  „Jeżeli chodzi o element, który zaznaczyłem na zdjęciu, to muszę stwierdzić, że to nie jest kokpit. To jest lewe podwozie”.

  Jego fotka:
  [url]http://c.wrzuta.pl/wi2186/7a46ae6f001c5bb84c002c89/0/k2[/url]

 53. Widziałem ostatnio w przychodni fotkę dzikusów.
  Panowie mieli założone rogi różnej wielkości – wszystkie sterczały w górę.
  Niektóre panie (nawiasem mówiąc wyjątkowe maszkarony – chyba córki Godzilli) miały …. prawdziwe staniki !!!!!
  To bez wątpienia efekt ciężkiej pracy jakiegoś sługi bożego.

 54. gratuluje mareczku, udal ci sie ten zarcik z zakladaniem kosciola 🙂
  znajac twoje zdanie na temat koscielnych (i innych) instytucji traktuje ten artykul jako zart. wiadomo przeciez co zrobily instytucje koscielne z nauka jezusa, wiadomo co zrobily instytucje z nauka buddy itd.

 55. Wielkość podałeś Ojcze Założycielu :D, więc w twoim przypadku w grę wchodzi badanie wytrzymałości i wydajności 😛 😀
  Miłego 😉

 56. Jak onet pokazuje „mężów stanu” z Partii Oszustów:
  [url]http://m.onet.pl/_m/d7bea2981230112aa730d6ce155e833d,5,1.jpg[/url]

 57. Dziś miałem napisać art o swojej samoocenie wśró ludzi etc ale przez ten upał nie chce mi sie nic. Piję whisky jak Brytyjski lord, i mam wszystko w… 🙂

 58. Rytualne pokazywanie siły swojej płodności, im ktoś miał wiecej dzieciaczków, tym był bardziej błogosłąwiony.

 59. Cieżko mi podjąć polemikę na ten temat, ponieważ kiepsko się na tym znam. Ale poproszę zaraz Daniela, jest dobrym informatykiem więc może rzuci jakieś oświecające światło na tą sprawę.

 60. To nie żarcik, a konkretne plany. Nie mam misji oswiecania ludzi, wierzę to że nie są gorsi ode mnie i sobie poradzą. Kościół daje wielkie korzyści duchowe i nie tylko swoim wyznawcom 🙂

 61. To jest święta liczba Boża, jak pi jest święte dla matematyki tak 14 jest liczbą opisującą świat duchowy….

 62. Mistrzuniu oni mieli po jednym różku założonym na swoje… hmmmm fajfusy.
  Starszyzna plemienna wyróżniała się dłuższymi rogami.
  Wódz miał najdłuższego i najgrubszego !

 63. hahaha 😀 okej, odwazny jestes ❗
  mam nadzieje, ze nie spotka cie los podobny do bohatera ksiazki patrick süskind „das parfüm” (w polsce ukazala sie chyba pod tytulem „pachnidlo”). z milosci do jego zapachu zostal on przez wspolobywateli ……
  zreszta przeczytaj sam, bardzo ciekawe studium psychologii ludzkich namietnosci.

 64. Na razie za mało chętnych na założenie kościoła 🙂 ale pomysł jest rozwojowy jak najbardziej 🙂 teraz czytam mocną książkę drapieżcy Chattoma, i już mnie zemdliło od sceny tortur, czyli książka jest super bo mało co mnie mdli w sumie 🙂

 65. No nieeeee ! Nic tu nie działa.
  To dotyczyło tego:
  [url]http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634118628745458755.JPG[/url]

 66. Chciałem wstawić link ukryty pod słowem SZMATA – to o córuni L.Kaczyńskiego.
  Fotek nie można wstawiać u Mistrza.
  Czy nie dałoby się tego zmienić ?

 67. [url]http://www.fakt.pl/Pilot-Jaka-40-nie-zostanie-ukarany,artykuly,74211,1.html[/url]

  „Jak 40, który lądował na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia przed prezydenckim tupolewem, nie miał ostatecznej zgody na lądowanie. Jak dowiedział się TVN24, pilot nie zostanie ukarany.
  Pilot Jaka-40 twierdzi, że nie słyszał komunikatów, jakoby nie mógł lądować w Smoleńsku. Rosyjscy kontrolerzy, którzy niedawno zeznawali w rosyjskiej prokuraturze, powiedzieli, że nakazali przerwanie podejścia do lądowania.

  Gdy samolot znajdował się na kilometr przed pasem kontrolerzy zorientowali się, że nie widzą maszyny, a załoga jaka nie poprosiła o zgodę na lądowanie i nie podawała informacji o swojej wysokości. Wtedy kontroler wydał komendę o odejściu na drugi krąg, ale mimo tej komendy reakcji nie było. Załoga zdecydowała się wylądować. Pilot teraz twierdzi, że tej komendy nie usłyszał.

  Załoga samolotu została przesłuchana. Pilot ma dużo szczęścia – nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoją decyzję”.

  [url]http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-3475/-550/faktonline/634100473221082087.jpg[/url]

  Pamiętam jak dziś wywiad z tym pilotem po katastrofie.
  Facet mówił że płacze mówiąc o katastrofie i się przy tym podśmiechiwał jak uczniak przy krwawej grze komputerowej.

  Uważam że jest po części współwinny tej katastrofy choćby przez to co powiedział załodze Tu154 nawiązując do swoich wcześniejszych informacji o złej widoczności: „ja wylądowałem”.

  Jak to nazwać jak nie prowokowaniem do chorej, krańcowo niebezpiecznej rywalizacji ?

  [url]http://www.fakt.pl/-quot-General-Blasik-latal-zuchwale-quot-,artykuly,74405,1.html[/url]

  „Gen. Andrzej Błasik, który był bezprawnie w kabinie pilotów lecących do Smoleńska, w marcu dał się poznać jako nierozważny pilot.
  W Siłach Powietrznych głośna jest następująca historia:
  Dowódca Sił Powietrznych gen. Andrzej Błasik poleciał jakiem do podpoznańskich Krzesin. Trafił na śnieżycę, w której zabrania się lądowania (regulamin lotów lotnictwa Sił Zbrojnych w rozdziale IX – Sytuacje szczególne – zabrania wykonywania startu, lotu i lądowania m.in. we mgle, śnieżycy, szkwale czy burzy piaskowej, które określa się jako niebezpieczne zjawiska pogodowe) – przypomina „Rzeczpospolita”. Mimo to Błasik wylądował w Krzesinach, chociaż ledwo ledwo 36. pułku lotnictwa.
  Mówiąc o innych przewinieniach wojskowych pilotów, rozmówca gazety, były wojskowy lotnik Robert Zawada, mówi: W cywilu w stosunku do takiego pilota byłyby wyciągnięte konsekwencje, do utraty licencji włącznie. W wojsku pilot jest bezkarny. Ta bezkarność powoduje łamanie przepisów . Czasem kończy się tylko wstydem, a czasem dochodzi do katastrofy”.
  [url]http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-3475/-550/faktonline/634119374046561123.jpg[/url]

 68. Sen sprzed lat.
  Sen będący dziwnym wykładem o narastającej hiperaktywności słońca.
  Czyżby już ?
  [url]http://www.spaceweather.com/images2010/12jun10/coronalhole_sdo_blank.jpg?PHPSESSID=hf09ok47livibcbe1fflfb7bt1[/url]

 69. Jaki sen? mi się dziś śniło że miałem podejrzenie wylewu i mieli wbijać mi igłę z tyłu głowy, i chyba uciekłem z badania :)))

 70. Co by nie mówić, zamach nie przysłużył się PO. Przegrają wybory prezydenckie przez to, sondaże spadły, ludziom klapki z oczu także spadły.

 71. To co tu widać – ciemny pas na słońcu to gigantyczna dziura koronalna podobnie jak rozbłyski słoneczne silne źródło wiatru słonecznego.
  Fotka jest z 13.06.2010r. i pokazuje jedną z kilku gigantycznych dziur koronalnych.
  Sytuacja się rozwija i narasta.
  Klasyczne dziury koronalne lokalizują się w okolicach tzw. wolnych linii pola magnetycznego słońca tj. w okolicach biegunów.
  Tu widzimy sytuację odmienną.
  Sytuacja na słońcu po przedłużonym okresie jego wyjątkowo niskiej aktywności ( niektórzy przewidywali wręcz nadchodzącą małą epokę lodowcową jak w średniowieczu) ulega dramatycznej zmianie.
  Jeśli dojdzie do silnych erupcji słonecznych (wybuchów) plazma słoneczna może skutecznie zakłócać działanie energetyki, elektroniki, itp. Wcześniej to samo może robić wiatr słoneczny z dziur koronalnych.

  Tego czego boją się naukowcy to możliwość pojawienia się hiperaktywności słońca.

  Zdarzenie takie nie jest zjawiskiem rzadkim w dziejach Ziemi.
  Nawet uwzględniając ludzką cywilizację.
  To nie jest cykl milionów lat a cykl kilku tysiącletni.
  Ostatnia hiperaktywność słońca miała miejsce kilka tysięcy lat temu.
  Ludzkość nie odczuła wtedy tej aktywności zbyt mocno bo była na zupełnie innym poziomie rozwoju.

  Co dziś nam grozi ?
  Koniec cywilizacji.

  Ludzkość może na całe lata zostać pozbawiona całej infrastruktury energetycznej, elektrycznej, elektronicznej.
  Pojawi się coś co może przypominać gigantyczny, powszechny, trwający latami impuls elektromagnetyczny.
  Sieci energetyczne – trwale wyłączone.
  Elektronika – zniszczona.
  Zero kompów, konsol i netu !
  Bezradne dzieci cywilizacji i biurokratyczne państwa uzależnione od elektroniki pewnego dnia/nocy obudzą się w XVIII wieku.

 72. [url]http://info.kopp-verlag.de/data/image/andreas_v_retyi/2010-06/Wenn_die_Sonne_erwacht/Wenn-die-Sonne-Sol-Terr-1.gif[/url]

 73. od razu tam koniec,mieszkaliśmy w jaskiniach i na drzewach tyle czasu, potem gdzie indziej i dalej mieszkamy. zero elektroniki..to może znowu zamieszkamy w buszu,też będzie fajnie, znałam człowieka który tak się zamartwiał że to koniec,tonął w książkach ,obliczeniach,w obawach,był tak pewien procesów niszczących i wyliczonego i potwierdzonego przez znawców”terminu ,ze rzucił robotę ,obstawił się piwem bo jak mówił, by te ostatnie miesiące przeżyć jak najlepiej:-) 😀

 74. To ja już bym wolał żeby jakiś meteoryt w Ziemię uderzył niż żeby miało nie być elektroniki 🙂

 75. Nie znam się na tym, wiem jednak ze wszystkie apokaliptyczne teorie są niekorzystne duchowo. Podniecają negatywnie człowieka, dają niepokój. Co z tego że umrze swiat kiedyć? jakie to ma znaczenie jak śmierć może każdego z nas spotkac w każdej chwili? 🙂 ludzie nie mają celów, mają jałowe życie, i jedyna rozrywka to czekanie kiedy to wszystko pierdolnie. I na tym bazuja wszelkiej maści manipulatorzy którzy o tym wiedzą. A propos manipulatorów zarabiających na ludzkich lękach, mam do sprzedania domenę kataklizm2012.pl. zaparkowaną w netart.

 76. wierciłem, ale wiertło złe kupiłem, i dziś dowierciłęm dziurę w suficie. Urwal mi się hak od worka i został w dziurze, a teraz coś nie tak, bo hak zamontowałem 12 tkę i wysuwa się z kapturka. Podejrzewam że te skrzydełka od kapturka trafiły na pustak i stąd brak oporu.

 77. Śmieszne Gosia z tym facetem, i dramatyczne zarazem 🙂 ale przynajmniej chce odejść naprany piwem, jak prawdziwy facet 🙂 powinien sobie na ten kataklizm dmuchaną lale jeszcze kupić.

 78. Czyżby Iza była tą sexowną blondi sąsiadką Mistrzunia ?
  Czy skusi Ją litr bimberku ?
  Tak ?!
  To już szykuję zacier. 8)

 79. Brak netu jeszcze bym przecierpiał, ale jakbym nie mógł słuchać muzyki i oglądać meczy w tv to byłby koszmar.

 80. Marek ❗ oskarżę cię o próbę zabójstwa ❗ spadłam z krzesła po tym komciu o manipulacji lękami i sprzedażą domeny 😛 😛 😛 :0 :0 :0 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 81. Pozdrawiam wszystkich komentujących a zwłaszcza właściciela bloku…naprawdę wartościowe przemyślenia,będę zaglądał częściej i co najgorsze …będę komentował :))

Dodaj komentarz

Top