Jesteś tutaj
Home > MyBlog > Przemyślenia > Papież Franciszek; efekt domina

Papież Franciszek; efekt domina

Wielu się zachłysnęło papieżem Franciszkiem; bo jeździ starym autem, bo krytykuje bogactwo księży, rozpasanie biskupów… niektórzy w silnych emocjach prorokują, że zostanie zamordowany. Śpieszę z pocieszeniem; nikt go nie zamorduje, bo ci którzy takie rzeczy zlecają, są bardzo zadowoleni z działań nowego papieża.

Jezus sugestywnie milczy…

Czy on coś naprawdę zmienił? nie, rzucił tylko kilka słów, nic więcej. Cóż to za poświęcenie, przejechać się kilka kilometrów używanym focusem? to naprawdę coś, co uzasadnia wpadanie w ekstazę? Poświęcą kilka otyłych, biskupich głów i tak skazanych na hierarchiczną dekapitację, ale to wszystko wpisane jest w koszty. Sytuacja obecnie wyglada tak, że kler notuje coraz mniejsze zyski. Ludzie myślą że kler utrzymuje się z datków i opłat ludzi, ale lwią część zarobków stanowi państwo; ziemia, majątki. Państwem, czyli naszym wspólnym majątkiem dysponują politycy. Wiedzą oni że kler daje milion głosów (strzelam), więc by je zdobyć (albo nie były one skierowane na nich) spotykają się z przedstawicielem kleru, i ustalają opłatę. Mówiąc wprost, politycy oddają Polskie ziemie i majątki obcemu Państwu – Watykanowi.

Ty płacisz podatki, a państwo by zdobyć głosy oddaje to zagranicznemu mocarstwu. Jezus, jak wiemy, naszych pieniędzy nie żąda. Chcą ich tylko ci, którzy mienią się Jezusa przedstawicielami. A co na to Jezus? niestety, milczy… milczy gdy jego przedstawiciele gwałcą dzieci, zastraszają je, a były przypadki w Irlandii że je kastrowano… czyżby Jezusowi, Bogu miłości podobał się płacz i wrzask gwałconego trzylatka? dlaczego nie reaguje? są trzy wyjaśnienia – podoba mu się to, ma to w du…, albo po prostu został wymyślony razem z Szatanem, by metodą kija i marchewki wyciągać od osłów pieniądze. Dzieci były często gwałcone pod krzyżem, symbolem cierpienia i okrucieństwa Boga wobec swego jedynego syna; czy Jezus kiedyś zaprotestował? zstąpił z niebios, by ocalić zniszczone psychicznie chucią kapłana dziecko? nie… czy Jezus zrobił coś, by ukarać utrzymujących pedofilię w tajemnicy hierarchów? nie, zrobiły to olbrzymie odszkodowania finansowe np. w USA. Co jest do diabła (że się tak wyrażę) z Jezusem? śpi? gdzieś wyjechał? co z tym Jezusem, wie ktoś?

Wspieranie obcego państwa

Wzrost niezadowolenia wobec kleru, spowodowany głównie wyjściem na światło dzienne pedofilii, skutkuje nie tylko zmniejszeniem datków – to drobniaki. Prawdziwa władza i bogactwo kryje się w głosach, które kler może zaoferować politykom, z czego wynika także możliwość zorganizowania przez kler buntu przeciwko władzy. I jeśli tych głosów będzie mniej, kler (czyli przedstawicielstwo obcego państwo) dostanie mniej ziemi, majątków, nieruchomości… ale to znowu „mały pikuś”, ponieważ kler nie jest jedyną strukturą bezwzględnie dojącą 40 milionowe państwo. Gdy kler zacznie być synonimem kłamstwa, zboczeń i hipokryzji, straci możliwość dawania głosów, wzbudzania niezadowolenia społecznego; wtedy nie tylko przestanie dostawać pieniądze w różnej postaci, ale zacznie mu być to odbierane. Ale to jeszcze nie koniec tego efektu domina – wiemy że papież Jan Paweł drugi święty ukrywał pedofilię, tak samo jak robili to biskupi. I gdy ich wpływy osłabną, zaczną być wsadzani do więzień za ukrywanie przestępstw i działanie w spisku. Tego się panicznie boją, ponieważ naprawdę Polski, patriotyczny gospodarz tego kraju, nie pozwoli na to by Polską pasły się obce państwa. A kler to obce państwo, prowadzące rozległą sieć interesów na całym świecie.

 

Mniej wierzących = mniej głosów dla polityka, i mniejsza szansa na zrobienie rewolty przeciw władzy = mniejsze datki, dotacje państwa, ziemia, nieruchomości = sprawy sądowe o ukrywanie przestępstw pedofilsko – finansowych, wsadzanie do więzień hierarchów.

 

Stąd panika; i medialny papież. Prawdziwe jego oblicze to niechęć do współpracy w sprawie pedofilii księży; wyszło szydło z worka – nie odnowa kościoła, a paniczna chęć zatrzymania uciekających majątków i władzy. Tego nie widać z poziomu zwykłego człowieka, ale te globalne ruchy są oczywiste. Czy to oznacza że ludzkość duchowo pięknieje? ależ skąd. Miejsce jednego pasożyta, niszczącego ludzi i żerującego na jego nieszczęściu zajmą inni. To co widzimy, to walka wielkich, gigantycznych ośmiornic o ofiarę. I najlepsze co w tej sytuacji można zrobić, to stanie z boku. Niech się wzajemnie wykańczają, a później nie płacić, nie angażować się w ich działania, i nie daj Boże dawać w ich macki swoje dzieci. Nie chodzi o pedofilię, ta faktycznie jest nagłaśniana i demonizowana – jest w każdej grupie społecznej – ale o naukę dziecka cierpienia, umiłowania skromności, uległości, służenia innym, szacunku do biedy która jest stanem chorobowym… bo i po co wielkiej organizacji zdrowi, szczęśliwi ludzie? tacy nie oczekują nieba, więc nie ma potrzeby płacić pieniędzy mężczyznom, uważającym że reprezentują Boga. Moim zdaniem reprezentują oni diabła w najczystszej postaci. Cierpienie, ból, chciwość i fałszywa skromność, by dostać za nią bilet do nieba.

Pójdę do piekła

Katolicy mówią mi już wprost; pójdę do piekła. Facet który zabiera swej ojczyźnie, Polsce, by dać obcemu państwu; który broni zboczeńców zamiast odebrać mu dzieci, straszy mnie wiecznymi mękami, bo nie wierzę w bajki w które on wierzy. Kochani, jeśli wasz Bóg milczy widząc gwałty na dzieciach, to szczerze wątpię by mnie, bezrobotnego onanistę wtrącił w bezdenne otchłanie mroku. I straszne i zabawne jednocześnie to wszystko…

 

 

————

 

 

 

Zachęcam do ściągnięcia mojej książki „Co z tymi kobietami?” jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK.

41 thoughts on “Papież Franciszek; efekt domina

 1. Witam
  Ciekawy art.
  Co myślisz Marku o wypisaniu się z KK?
  Jeśli robi to (strzelam)kilkaset osób rocznie, niewiele się nie zmieni, a jeśli zrobiłoby to milion?

  O, captcha jest 🙂

 2. Ja też jeżdżę starym samochodem a nikt mnie za to nie uwielbia – przeciwnie, trąbią na mnie łachudry. I gdzie tu sprawiedliwość?

  @ k-pax

  Zastanów się nie nad tym, co da wypis z kościoła społeczeństwu, ale co da Tobie. W moim przypadku zmienił bardzo wiele – na lepsze.

 3. Jeszcze jedno.
  Poważnym źródłem dochodów kościoła jest biznes. Po prostu biznes. Kościół katolicki to przedsiębiorstwo. Jest współwłaścicielem wielu firm na świecie (m. in. Fiata) oraz prowadzi własne biznesy, z których najprostszy – wynajem, jest dla kościoła łatwy, ze względu na ogromną ilość nieruchomości (nr. 1 w Polsce a nr. 2 na świecie – za MacDonaldem : )))

 4. Ciekawe jaka ośmiornica wejdzie zamiast kościoła?
  W takiej Rosji był to np. Komunizm.

  Ja czytałem że jest zamiar wprowadzenmia wielkmiejm ekmounicznej religii, czegoś na podstawach zasadach new-age.

 5. Panie sMarku widzę, że znowu naoglądał się pan Durczoka i jego Faktów; stąd ten antykatolicki głos rozpaczy i tęsknoty. Tęsknoty za lepszym życiem po śmierci, które nie będzie panu, panie sMarku dane.
  Bez poważania i z modlitwą
  Waldemar

 6. „Uderz w stół, a nożyce się odezwą” -powiedzenia tego używamy w sytuacji, gdy osoba – mająca coś na sumieniu – doszukuje się aluzji do tego w wypowiedziach innych osób i demaskuje się gwałtowną reakcją ❗

 7. czego Ty człowieku się spodziewasz?, odpowiedz szczerze.
  Jezus miałby zstąpić i porazić piorunem pedofilów?
  Szaty jakieś wyszukane miałby mieć?, błyski na nieboskłonie chciałbyś zobaczyć?, może małe trzęsienie ziemi?
  Byłbyś zadowolony i rad gdyby w taki ostentacyjny sposób zapanowała „boska sprawiedliwość”?
  A 99 innych osób na 100 chciało by inaczej, no i co, marek ma rację czy te 99 osób?, czy któraś z tych 99?
  A może Bóg wie co robi, ale nie Tobie wnikać?:>

 8. Pedofilowi, gwałcicielowi i mordercy należy się kara śmierci.Nie zmienię zdania nawet wtedy kiedy okaże się, iż mój syn popełnił takie przestępstwo.Nie zgadzam się na utrzymywanie w więzieniu taki Ogrów.
  Mówi się ,że na utrzymanie przestępcy wydaje sięmiesięcznie 3 200PLN.

  A propos piekła i nieba. Jeżeli na ziemi będę wciągał kokę, chlał alkohol, walił dziwki na prawo i lewo to potem pewnie trafię do piekła? Tylko dlaczego diabeł miałby mnie za to ukarać?Przecież będę taki jak on.

  Wyznawcy wszelkich religii przypominam słowa:
  ” przecież 99 much siedzących na gównie nie może się mylić”

 9. Dlaczego moje życie, Marka oraz innych ma być lepsze po śmierci? Dlaczego nie tu i teraz?
  Zakładając, że dane nam było zaistnieć w kosmosie i mieć szanse jedną na tryliony miliardyyyyy szans. Dlaczego nie wykorzystać go na maxa?
  Szukać, pytać, wątpić a nawet podważać istnienie czegoś lub kogoś, skoro nie ma materialnych dowodów istnienia.

  Będziecie mieli łatwiej w niebie , kiedy nas tam nie będzie.

 10. >Jezus miałby zstąpić i porazić piorunem pedofilów?

  Właściwie to czemu nie? Za czasów gdy opiekował się pewnym pustynnym plemieniem robił to raz po raz.

 11. Nie myśl o świecie i innych – myśl o sobie, bo tylko siebie możesz zmienić. Jeśli to Ci pomoże, wypisz się, jeśli nie czujesz tej potrzeby wewnętrznie, nie rób tego – i miej w dupie innych i cały świat. Jeśli zrobiłby to milion, to inna „ośmiornica” przejmie tych ludzi.

  Jest captcha, ograniczyła spam ale i tak pół dnia kasuję 🙂

 12. Nie wejdzie, one są przecież obecne cały czas, to osobne struktury – religie, sekty, zgrupowania ateistów, wszystko co łączy grupę ludzi – jedna religia nie byłaby złym pomysłem, ale kto na to pozwoli? kto z liderów wielkich religii odda władzę? 🙂

 13. Skoro już o niebie mowa, [url]http://www.youtube.com/watch?v=Nl9WMIPzd6w[/url] to daje mi odczucie niezwykłej harmonii i zgody. Polecam zamiast czekania na gruszki na wierzbie 🙂

 14. Z tego co pamiętam, kapłani nauczają iż Jezus wypędzał ze świątyni ówczesnych biznesmenów… a co by zrobił z pedofilem, który niszczy dziecko w jego imię? pewnie zabił. I ten sam Jezus który nie zgadzał się na zło, teraz milczy. Dlaczego? być może taki jest zamysł, ale jeśli ja skrzywdziłbym Pana, to też może Pan Bóg wie co dobre i wie co robi? też by Pan tak myślał? bo łatwo jest filozofować kiedy to CUDZE dzieci będą miały zniszczone życie, ale znacznie ciężej gdy spotka to nas samych.

 15. mniej mszy świętych na codzień i więcej empatii do bliznich życzę. Myślenie o życiu po śmierci, wizja męk piekielnych innych ludzi – wszytko to okraszone bezmyślna modlitwą to niestety objaw otępieia umysłowego.
  Bez poważania i bez modlitwy.

 16. A kto ma wnikac co zrobi Bóg? Nikt? Podzielam to zdanie i unikam zatem wszelkich swiątyn, smiesznych kapłanów i innych fanatycznych przedstawicieli różnych religii.

 17. jest na poziomie sredniowiecznego konkwistadora. Twój obraz boga – wojowniczego watażki, który będzie karac stworzenia, które sam zaprojektował jest skutkiem i mieszanką indoktrynacji religijnej w dziecinstwie, uwarunkowan społecznych otoczenia oraz najprawdopodobniej genetycznie odziedziczonego prymitywnego umysłu.

 18. hmm Mistrz kasujący komcie które w jakikolwiek choćby najmniejszy sposób nie połechtają mile i w czuły sposób jego ego, ja nie widzę w tym żadnego mistrzostwa:>

 19. Te rogi są jak najbardziej na miejscu – musiał wiedzieć o gwałceniu dzieci. Wiedział ale nie powiedział, dbając o swoją organizację – uznał że jest ona ważniejsza niż krzywda dzieci. To ma być następca Jezusa? przecież ten by wpadł w szał, ścinał łby wiedząc co wyprawiają zasłaniając się nim…

 20. Kasuję tylko spam (kilkaset dziennie), groźby zabójstwa, pobicia i jawne wyzwiska. Rozumiem że w imię Pana Jezusa rzucasz oszczerstwo i kłamiesz? robisz tak samo jak ci, którzy w imię rzekomo wyższego dobra, milczeli wiedząc o gwałceniu małych dzieci.

 21. słuchaj na pewnym poziomie chyba nie można sobie pozwolić na popadanie w szał, mimo że zdawało by się iż wypada:>
  Na pewnym poziomie taki szał mógłby okazać się czymś całkowicie destrukcyjnym.
  A raczej nie chodzi o zagładę lecz odbudowę, ot siebie, gdyż to pierwszy przystanek jest.
  Załóżmy iż ktoś dał ludziom wolną wolę, do czynienia czegokolwiek i bycia kimkolwiek zechcą, jak to wygląda obecnie? – każdy widzi.
  No ale co?, ten ktoś miałby nagle wpaść i powiedzieć – odwołuje?, gdyż na skraj i ku zatraceniu się zbliżacie?
  Ten ktoś raczej kocha na tyle aby nie ingerować bezpośrednio w miejscowe poczynania, lecz objąć pieczę na ostatecznym rezultatem.
  Nikt nie wie co się własnie wydarzyło, a stało się dobrze:>
  Ten ktoś jest malutki w jawnych dokonaniach i wielki w niewiadomej:>
  Nie piszę w niczyim imieniu prócz własnego.
  Nie widzę w tym oszczerstwa i kłamstwa, lecz najwyraźniej różnie interpretujemy poczynania Jezusa:> (który tak do końca nie wiadomo czy istniał co nie?:>)
  I też nie przywiązywałbym zbytniej wagi do obwołania stanowiska papież – jako następca jezusa. To trochę różne kategorie wagowe są.

 22. Wierzenia i religie powstały z niewiedzy i lęku przed nieznanym. Obecnie dużo już wiemy. Możemy już przypuszczać, że zjawisko życia jest elementem związanym z procesami występującymi we Wszechświecie na poziomie molekularnym (lub jakimkolwiek innym), w odpowiednich warunkach. Że życie rozprzestrzeniane jest poprzez drobnoustroje, w lodowych kometach i rozwija się tam, gdzie są do tego warunki. Że ABSOLUT nie ma ludzkiej psychiki i nie wie co to HOŁD i nie oczekuje go, od jakiegokolwiek żywego organizmu 🙄

 23. Piszesz w kółko to samo otyły, łysy impotencie. Przegrałeś swoje życie, czy tego chcesz czy nie. Zostałeś w tyle. Zobacz gdzie są inni. Ktoś dał ci pieniądze na wydrukowanie tych wypocin w postaci książki, którą się chwalisz. A to tylko wydrukowanie wypocin sfinansowane przez jakiegoś frajera.

 24. Spójrzmy drodzy Państwo na powyższy wpis. To właśnie standardowy atak psychiczny – ma sprawić by ofiara poczuła się źle, by wzbudziła w sobie emocje, chciała się wykłócać, protestować, prostować nieprawdę. Są dwa poziomy – na pierwszym napastnik czuje że rozsadza go przykre napięcie, i wie że ono zniknie gdy odda je komuś innemu obrażając go – ale ja go nie biorę, to nie moje. Na poziomie energetycznym, napastnik atakuje chcąc zaburzyć mój system energetyczny, sprawić by osłabł (gniew, emocje, strach, ogólnie emocje negatywne) i robi to oczywiście nieświadomie.

  Reakcja: można się przejąć, zdenerwować, osłabić swoje wibracje (wtedy wszystkie nasze sprawy o pewien procent się pogorszą) można bronić – emocje zasilą napastnika, co on odczuje jako rechot, wyluzowanie, zadowolenie. On tego nie robi by poznać prawdę, a by się „najeść”.

  Można też (reakcja pozytywna) obserwować się w momencie obrywania – kogo boli taki wpis? nie mnie, ja jestem wieczną świadomością, czystym światłem – jak można obrazić światło, cząstkę Boga mówiąc jej że jest łysa? 🙂 obserwacja tego jak reaguje ciało, zrozumienie że ktoś cierpi, często bardzo dotkliwie i szuka jak umie ratunku – a że nie umie tego zrobić normalnie, szuka ratunku po złej stronie.

  Zapamiętajcie sobie raz na zawsze – ktoś kto jest szczęśliwy, nigdy nikogo nie atakuje. Bo i po co? robią tak tylko ci, których coś mocno boli. Trzeba to zrozumieć, zaakceptować i spróbować wybaczyć – ale nie dla napastnika, a dla siebie, by się tym nie denerwować i nie przejmować.

  Pozdrawiam mocno.

 25. Zapraszam do ściągnięcia audycji piątkowej, nagrałem na fristajlu [url]http://www.sendspace.pl/file/aee6c0a8144fd8049415114/4-poziomy[/url]

 26. Sendspace: „Plik nie istnieje” a zawsze chętnie posłucham. Trafiłem na coś takiego 🙂
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=GI420tjzFqs[/url]
  esencja odczuwania, zrozumienia i doświadczania naszego otoczenia…

 27. A co do Ceasara, jakaś gruba baba go kiedyś sprowokowała i wyszło z niego całe „oświecenie” 🙂 u Andrzeja chyba to kiedyś oglądałem. Cezarek to dzieciuch przy Moojim czy Tolle, zresztą od razu mnie od niego totalnie odpychało.

  No a tłumaczka zajebista, niby nie do końca ładna ale podjarałem się, kto wie, może za jakiś czas to mój satsang będzie tłumaczyła? 🙂 a po nim…

 28. [quote]Niby życie duchowe
  Ludzie wstają, siadają, klękają, śpiewają. Nudzą się, ale czują, że tak trzeba. 45 minut da się wytrzymać. Robią tak od dziecka, tak jak mama, tato, babcia i dziadek. Brat i siostra też chodzą do kościoła. W domu nigdy nie rozmawiają o tym co mówił ksiądz. Czasami rozmawiają o księdzu. Przy obiedzie u mamy rozmawiają o tym co kto kupił i gdzie kto pojedzie na wakacje. Potem patrzą w TV i dochodzą do siebie po sobotnim gorącym wieczorze. Po południu spływa na nich przygnębienie, bo następnego dnia trzeba iść do pracy. Tak mijają tygodnie, miesiące, lata, pokolenia.[/quote]

  [url]http://www.eioba.pl/a/4bo1/polski-matrix-codzienny[/url]

 29. Dzięki, czułam się jakbyśmy spotkali się na pogawędce. Poruszałeś ważne tematy i biorę je za PRAWDĘ, ponieważ Ci ufam, napisałam pogawędka, bo piszę o odczuciach. Nie to co mówimy, ale to co czujemy jest tym co tworzy naszą rzeczywistość. Znowu PRAWDA.
  Naprawdę spełniłeś to o czym od dawna myślałam, ale wiedziałam , że to niemożliwe. Myślałam o tym, abym mogła „spotkać” się z Tobą i porozmawiać.
  Dzięki za spotkanie.
  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i czytelników 😆

  No i co powiecie, spełniła się przynajmniej namiastka pragnienia trwającego we mnie od ponad dwóch lat 😯

 30. >Ten ktoś raczej kocha na tyle aby nie ingerować bezpośrednio w miejscowe
  poczynania, lecz objąć pieczę na ostatecznym rezultatem< Ale ten ktoś straszy wiecznymi mękami po śmierci, co nie jest w żaden sposób adekwatne do przewinień - to taki ma byc ten rezultat? W dodatku ten "absolut" sam zaprojektował niedoskonałego człowieka i na dodatek tego człowieka chce za swoje partactwo ukarac wiecznym piekłem. Przecież to jest całkowicie bez sensu i niedorzeczne. Jak mozna kochac i nie ingerowac? To tak jakby matka urodziła dziecko i o nim zapomniała, a potem jesczcze ukarała je za to. Bezsens totalny.

 31. Czy będzie to pomocne?

  Na pewno motywacyjne. Odżywianie.

  [url]https://www.youtube.com/watch?v=M3h6GBSoi1c[/url]

 32. posluchalem fristajla sendspace i Marku napisze podobnie ..chyba wiem uważaj na siebie „zlo” Cie dogania ,to nie zart i nie grozba tymbardziej

 33. I jeszcze jedno przeciw – wrażliwe jelito

  [url]http://rozanski.li/?p=2054[/url]

  [url]http://rozanski.li/?p=3977[/url]

 34. Emeb – czytanie ze zrozumieniem nie boli, spróbuj kiedyś.
  Z matką cały czas masz kontakt, możesz wpaść do niej, przedzwonić, poprosić o poradę, rosół zjeść itd, itp, ale czy za każdym razem jak złapiesz katar chodzi za Tobą krok w krok z chusteczkami i podciera Ci nos?
  Wieczne męki po śmierci? – obawiam się że pomyliłeś sobie ktosiów, drugiego człowieka tylko człowiek może tak straszyć, to jest bez sensu i niedorzeczne co wypisujesz.
  Doskonałość co?, jakoś to leci że na obraz i podobieństwo, więc albo coś z tym Twoim absolutem szwankuje, albo wszystko jest po prostu ok.
  Jakby nie patrzył masz znacznie szersze spektrum poczynań aniżeli pies czy wydra;d, więc nie ma co narzekać;d

Dodaj komentarz

Top